Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γενικού περιεχομένου


dimsea

Recommended Posts

στις πριν 18 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Επίσης καλή ανάρρωση! Είχα τόσο πολύ αίμα... Εσύ πως το κατάλαβες; Σε ποια εβδομάδα είσαι; Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά! 

Σήμερα έκλεισα την 9η..είχα λίγο αίμα την Κυριακή το απόγευμα κ τα ίδια κ τη Δευτέρα..ήταν λίγο κ μόνο για λίγη ώρα..την υπόλοιπη ημέρα τπτ!!την Τρίτη όμως ξύπνησα με πόνους περιόδου κ λίγα καφέ κ ανησύχησα περισσότερο οπότε πήγα στον γιατρό κ το είδαμε..έκτοτε δεν είχα τπτ,μόνο κάτι λίγα καφετια που κ που την επόμενη μέρα..ελπίζω να έφτιαξε,αν κ έχω ακούσει ότι θέλει το χρόνο του..την Τετάρτη έχω πάλι ραντεβού..μέχρι τότε είμαι στο κρεβάτι αγκαλιά με τα utrogestan!!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@misofeggaro περαστικα, ολα καλα θα πανε, ειναι συνηθες κατι τετοιο! @Smurf88 επισης περαστικουλια. Σε ευχαριστώ πολυ πολυ, νομίζω καλά ειμαι αναλόγως των περιστάσεων και της βαρύτητας. Θεωρώ δηλαδή πως θα προχωρήσω και θα ηρεμήσω και ακομα περισσότερο μόλις μου έρθει και η περίοδος για να βρω τα πατήματα μου. Εχω τα σκαμπανεβάσματά μου, αλλα θελω να πιστευω πως θα ειμαι λιιιιγο παραπανω τυχερη την επομενη φορα. Θα δουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Smurf88 είπε:

Σήμερα έκλεισα την 9η..είχα λίγο αίμα την Κυριακή το απόγευμα κ τα ίδια κ τη Δευτέρα..ήταν λίγο κ μόνο για λίγη ώρα..την υπόλοιπη ημέρα τπτ!!την Τρίτη όμως ξύπνησα με πόνους περιόδου κ λίγα καφέ κ ανησύχησα περισσότερο οπότε πήγα στον γιατρό κ το είδαμε..έκτοτε δεν είχα τπτ,μόνο κάτι λίγα καφετια που κ που την επόμενη μέρα..ελπίζω να έφτιαξε,αν κ έχω ακούσει ότι θέλει το χρόνο του..την Τετάρτη έχω πάλι ραντεβού..μέχρι τότε είμαι στο κρεβάτι αγκαλιά με τα utrogestan!!!???

Εγώ σήμερα έχω περισσότερες αναγούλες από τις προηγούμενες μέρες. Ξέρεις αν είναι παρενέργεια του utrogestan; Εκτός από την υπνηλία και την μελαγχολία που πάνε σετάκι. Είμαστε σχετικά κοντά, εγώ βάση περιόδου τη Δευτέρα μπαίνω στην 11η. Σίγουρα θέλει χρόνο και ξάπλα... Χαλάλι για τα εμβρυάκια μας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γενικά τα utrogestan προκαλούν διάφορα..όμως νομίζω ότι κ όταν πας να αλλάξεις εβδομάδα έχεις πιο έντονα συμπτώματα..εγώ τα παίρνω καιρό λόγω εξωσωματικής κ έχω μονίμως μια περίεργη γεύση στο στόμα που μου φέρνει ναυτία ώρες ώρες..που θα πάει όμως..φεύγει το τρίμηνο!!χαλάλι χίλιες φορές..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

@misofeggaro περαστικα, ολα καλα θα πανε, ειναι συνηθες κατι τετοιο! @Smurf88 επισης περαστικουλια. Σε ευχαριστώ πολυ πολυ, νομίζω καλά ειμαι αναλόγως των περιστάσεων και της βαρύτητας. Θεωρώ δηλαδή πως θα προχωρήσω και θα ηρεμήσω και ακομα περισσότερο μόλις μου έρθει και η περίοδος για να βρω τα πατήματα μου. Εχω τα σκαμπανεβάσματά μου, αλλα θελω να πιστευω πως θα ειμαι λιιιιγο παραπανω τυχερη την επομενη φορα. Θα δουμε.

Σίγουρα θα είσαι τυχερή την επόμενη φορά..αυτά είναι τυχαία γεγονότα που δυστυχώς συμβαίνουν σε πολλές..??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kat-Cat είπε:

@misofeggaro περαστικα, ολα καλα θα πανε, ειναι συνηθες κατι τετοιο! @Smurf88 επισης περαστικουλια. Σε ευχαριστώ πολυ πολυ, νομίζω καλά ειμαι αναλόγως των περιστάσεων και της βαρύτητας. Θεωρώ δηλαδή πως θα προχωρήσω και θα ηρεμήσω και ακομα περισσότερο μόλις μου έρθει και η περίοδος για να βρω τα πατήματα μου. Εχω τα σκαμπανεβάσματά μου, αλλα θελω να πιστευω πως θα ειμαι λιιιιγο παραπανω τυχερη την επομενη φορα. Θα δουμε.

Koritsi mou ti egine?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat μου χαιρομαι που πηγαν ολα καλα! Ευχομαι σε γρηγορη αναρρωση απολο αυτο. Βρες αλλα πραγματα νασχοληθεις κι ολα ταλλα θα ρθουν απο μονα τους και χωρις να μας γινεται εμμονη σιγουρα

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Χαρα123 είπε:

Koritsia mou kalimeraa...ti kanete? Exw erwtisoulaa...perimenw periodo se 4 meres kai ekana ena testaki aplo simera kai itan arnitiko na apogoiteutw h einai nwris...? 

Euxaristww♡

Είναι νωρίς, τεστ θα κάνεις στη πρώτη μέρα καθυστέρησης του μεγαλύτερου κύκλου σου. Παρακολούθησες την ωορρηξία ώστε να έχεις επαφές τις γόνιμες μέρες; 
Καλή επιτυχία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η misofeggaro είπε:

Είναι νωρίς, τεστ θα κάνεις στη πρώτη μέρα καθυστέρησης του μεγαλύτερου κύκλου σου. Παρακολούθησες την ωορρηξία ώστε να έχεις επαφές τις γόνιμες μέρες; 
Καλή επιτυχία. 

Nai thn parakolouthisa me testakia kai eixa epafes stis meres mou...se euxaristw para polu ara einai noris akoma gia apogoiteush...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Χαρα123 είπε:

Nai thn parakolouthisa me testakia kai eixa epafes stis meres mou...se euxaristw para polu ara einai noris akoma gia apogoiteush...

Ναι βρε και εγώ είχα κάνει κάποιες μέρες πριν την καθυστέρηση και είχε βγει αρνητικό. Όταν το έκανα τη μέρα που έπρεπε, βγήκε θετικό μέσα σε δευτερόλεπτα. Αύριο γίνομαι 11 εβδομάδων. Υπομονή λοιπόν και να προσέχεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Χαρα123 είπε:

Nai thn parakolouthisa me testakia kai eixa epafes stis meres mou...se euxaristw para polu ara einai noris akoma gia apogoiteush...

Ναι ειναι νωρις. Στο λεω εγω που εκανα τεστ 9 μερες πριν την καθυστερηση απλα ετυχε να ειναι θετικο. Ειναι ομως λαθος να το κανεις αυτο για πολλους λογους. Πρωτον θεωρω πως επειδη οι βιοχημικες αποβολες ειναι κατι που περναμε ΟΛΕΣ χωρις να σημαινει οτι κατι δεν παει καλα δεν υπαρχει λογος να το "πιασεις" με τεστακια τοσο νωρις και μετα να απογοητευτεις ενω κανονικα ουτε που θα το επαιρνες χαμπαρι. Δευτερον αν ειναι αρνητικο και την απογοητευση τρως και δεν ειναι καν σιγουρο οτι δεν εισαι εγκυος. Οποτε ειναι παρα πολυ ασκοπο και τελικα επιπονο απο καθε αποψη. Καλη επιτυχια σου ευχομαι!

@misofeggaro Πως εισαι εσυ;
@Kat-Cat Κοριτσι εσυ εισαι καλυτερα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Μπλε Καλημέρα. Ελάχιστο σκούρο αίμα στο σκούπισμα. Που και που πονάκια αλλά με τόσο αίμα που έχασα τη πρώτη μέρα το θεωρώ λογικό. Άντε να έρθει το αύριο να δω ότι είναι καλά και τρέφεται σωστά το σπλάχνο μου. <3

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Euxaristw polu koritsia mou...opote anamonh 4 meroules....piga sto giatro gia enan uperixo kai mou eipe oti exw paxu endomitrio..kai episi oti h tha mou errhei h periodos h eimaai eguos oxi kati pou den xeroume vevaia...exw kai kati tsimpimatakia xamila...ti na einai?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η misofeggaro είπε:

Ναι βρε και εγώ είχα κάνει κάποιες μέρες πριν την καθυστέρηση και είχε βγει αρνητικό. Όταν το έκανα τη μέρα που έπρεπε, βγήκε θετικό μέσα σε δευτερόλεπτα. Αύριο γίνομαι 11 εβδομάδων. Υπομονή λοιπόν και να προσέχεις! 

Koritsi mouu kalh kai teliomhnh egumosinh sou euxomee♡♡♡

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μπλε είπε:

Ναι ειναι νωρις. Στο λεω εγω που εκανα τεστ 9 μερες πριν την καθυστερηση απλα ετυχε να ειναι θετικο. Ειναι ομως λαθος να το κανεις αυτο για πολλους λογους. Πρωτον θεωρω πως επειδη οι βιοχημικες αποβολες ειναι κατι που περναμε ΟΛΕΣ χωρις να σημαινει οτι κατι δεν παει καλα δεν υπαρχει λογος να το "πιασεις" με τεστακια τοσο νωρις και μετα να απογοητευτεις ενω κανονικα ουτε που θα το επαιρνες χαμπαρι. Δευτερον αν ειναι αρνητικο και την απογοητευση τρως και δεν ειναι καν σιγουρο οτι δεν εισαι εγκυος. Οποτε ειναι παρα πολυ ασκοπο και τελικα επιπονο απο καθε αποψη. Καλη επιτυχια σου ευχομαι!

@misofeggaro Πως εισαι εσυ;
@Kat-Cat Κοριτσι εσυ εισαι καλυτερα;

Kai se sena koeitsaki mou oti kalutero kalh egimosinh me to kalo to mpempaki sou .♡

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η misofeggaro είπε:

@Μπλε Καλημέρα. Ελάχιστο σκούρο αίμα στο σκούπισμα. Που και που πονάκια αλλά με τόσο αίμα που έχασα τη πρώτη μέρα το θεωρώ λογικό. Άντε να έρθει το αύριο να δω ότι είναι καλά και τρέφεται σωστά το σπλάχνο μου. <3

Α πας αυριο για υπερηχο; τελεια ...βδομαδα ποτε κλεινεις τωρα;

@Χαρα123 Εισαι λιγο πριν την περιοδο...πονακια μπορει να εχεις. Κανε λιγη υπομονη μεχρι την μερα που περιμενεις περιοδο και κανε ενα τεστακι τοτε. Μεχρι τοτε απλα ξεχνα το.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Μπλε είπε:

Α πας αυριο για υπερηχο; τελεια ...βδομαδα ποτε κλεινεις τωρα;

@Χαρα123 Εισαι λιγο πριν την περιοδο...πονακια μπορει να εχεις. Κανε λιγη υπομονη μεχρι την μερα που περιμενεις περιοδο και κανε ενα τεστακι τοτε. Μεχρι τοτε απλα ξεχνα το.

Euxaristw polu!!Auto tha kanw..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/3/2018 at 10:49 ΠΜ, ο/η Kat-Cat είπε:

Δεν ξερω τι να σκεφτω αυτη τη στιγμη. Περα απο σας δεν το ξερει κανεις ουτε γονεις. Θα τους το πω γιατι θα με δουν ξαφνικα χαλια. Μου φαινεται δεν πρεπει να λες πουθενα τιποτα. Δεν ξερω. Ειμαι πολυ ασχημα αυτη τη στιγμη. Περιμενα πως και πως να ακουσω καρδια ή καλα νεα γιατι ενιωθα καλα. Τωρα θα προσπαθησω να ηρεμησω και απο Μαιο βλεπουμε. Δεν εχω καμια διαθεση. Σας ευχαριστω και παλι.

@Kat-Cat ,τώρα μπήκα στο forum,διάβασα τις αναρτήσεις σας και έχω στεναχωρηθεί πάρα πολυ...Υπομονη και κουραγιο,κορίτσι μου..Το ξέρω  ότι όλα αυτά που σου λέμε μπορεί να φαίνονται ανούσια αλλά θα δεις ότι σιγά σιγά μόνη σου  θα επανέλθεις κανονικά στους ρυθμούς σου..Παρε το χρόνο σου και όλα θα πάνε καλά..Ολες μας έχουμε τα ψυχολογικά μας σκαμπανεβάσματα (πολλές φορές και χωρίς λόγο)..Λογικο είναι να νιώθεις εσυ ετσι...Χωρις να σε ξέρω μου δίνεις την εντύπωση ενός πολύ δυνατού και αισιόδοξου ανθρώπου..Και ειμαι σιγουρη οτι σύντομα θα μάθουμε υπέροχα νέα σου..

Στις φίλες μας που έχουν το σπορακι ήδη στη κοιλιτσα τους,εύχομαι μια υπέροχη εγκυμοσύνη και μια ακόμα καλύτερη γέννα..Και ελπίζω να μην ξαναδιαβάσω τόσα μαζεμένα άσχημα νέα γιατί πράγματικα σφιχτηκε οχι μόνο το στομάχι μου αλλά και η καρδιά μου..

Στα υπόλοιπα κορίτσια της παρέας που προσπαθούμε,ελπίζω ο Απριλιος να ειναι ο τυχερος μας μηνας με πολλά θετικά τέστακια και να μην έχουμε καμία ανεπιθύμητη επίσκεψη!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat καλημερα και καλη εβδομαδα!! με συχγωρεις δε σου εγραψα τπτ λογο δουλειας και την κυριακη δε ειχαμ ιντερνετ σπιτι!!! χαιρομαι που πηγε καλα επεμβαση και θελω να οσυ καλη ανερωση και θα δεις ολα θα μπουν και παλι στην ροη τους και επιστρεχεις στα κανονηκα σου και θα ερθει ξανα το σπορακι !!!! 

 

κοριτσια εγω σημερα αυριο με βλεπω για να ερχεται!!!!! ενταξει δε πειραζει αλλωστε ηταν εκαι δυσκολος μηνας για μενα και αυτος !! παμε για αλλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και καλη εβδομάδα. Ευχαριστω ολα τα κοριτσια για τις ευχες. Συγγνωμη που χανομαι κιολας αυτες τις μερες. Εξάλλου και μεχρι το μαιο δεν εχω και κατι ιδιαιτερο να πω για μενα αφου ουτε προσπαθεια δε θα κανω. Ειμαι στη φαση ηρεμιας. Σας παρακολουθω ομως και ελπιζω να ναι τυχερος μηνας ο Μαρτιος ή ο Απριλιος. Για αλλη μια φορα παρολη την ατυχια μου νιωθω πολυ πολυ ευλογημενη για τις φιλες μου. Στη ζωη μου δε μου ρθε τιποτα τυχαια (γενικα και ειδικα) και χαιρομαι τουλαχιστον που εκει που προσπαθησα και εδωσα και καλλιεργησα οπως ειναι οι σχεση μου με τις φιλες μου και με τον αντρα μου βεβαιως, εχω να λαμβανω πισω στο διπλασιο. Τυχερη πολυ δεν ειμαι, τουλαχιστον ομως εχω διπλα μου υπεροχους ανθρωπους. (Η κολλητη μου μπουκαρε μεσα στο νοσοκομειο οταν μου εκαναν τον προεγχειρητικο. Ηθελε να τσεκαρει τα παντα, ουσα γιατρος). Τα δακρυα τους δειχνουν ποσο πολυ τους στοιχισε κατι που στο κατω κατω δεν τις αφορα. Φιλες μου ? ( Δεν ειμαι καλη στα λογια απο κοντα οποτε ειπα να τους τα γραψω εδω που δε θα τα δουν και ποτε). 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...