Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γενικού περιεχομένου


dimsea

Recommended Posts

Αχ σας ευχαριστω ρε κοριτσια μου ? 

δεν με νοιαζει η υστεροσκοπηση καθολου αλλα ελπιζω να μην θελησει καταστολη, που θα την κανω αν χρειαστει.. 

αλλα με ηρεμησατε ετσι απλα οτι πρεπει να γινει σαφως και θα το κανω.... 

επαθα λιγο ενα πανικουλη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η eriv είπε:

Μαλλον επειδη ειχα εστιες δεν ειχα συμπτωματα... παλια ειχα τρελουυυυυυυς πονους στην περιοδο αλλα ηταν κυστες! 

Χαχαχχα δε τα χω ανακαλυψει λεει!!! Σταματα εσυ! Σιωπη!! 

αυτες ειναι οι σοκολατοειδεις κυστες που λενε ε? Δεν ξερω ακριβως και τη διαφορα εστιας με την ιδια την ενδομητριωση γιατι και γυναικες με εστιες πονανε. Καπως μου το χε πει η κολλητη αλλα δε θυμαμαι την ορολογια, οταν της ελεγα εχω και αυτο εχω και κεινο και μηπως εχω και το αλλο μου λεει κανε ενα πετ σκαν να τελειωνουμε (καπως ετσι μου το πε αλλα μπορει να το λεω και λαθος) που σκαναρει ολο το σωμα. αχαχαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν εχω και λαικ.

Κοριτσια οπως θα εχετε διαβασει η ενδομητριωση δεν εχει στανταρ συμπτωματα. Μπορει να εχεις μια εστια σε ενα σημειο που επηρεαζει νευρο κ να πονας φουλ. Μπορει να εχεις δεκα εστιες κ να μην εχεις πονο.

Εγω ειδα διαφορα μετα την εγχειρηση αλλα πιστευω οτι οφειλεται στην διανοιξη τραχηλου που μου εκαναν. 

Ειχα μεγαλου βαθμου στενωση. 

Φυσικα παλι δημιουργηθηκε η στενωση. Κ εγινε ξανα διανοιξη στην δευτερη υστεροσκοπηση. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kat-Cat είπε:

αυτες ειναι οι σοκολατοειδεις κυστες που λενε ε? Δεν ξερω ακριβως και τη διαφορα εστιας με την ιδια την ενδομητριωση γιατι και γυναικες με εστιες πονανε. Καπως μου το χε πει η κολλητη αλλα δε θυμαμαι την ορολογια, οταν της ελεγα εχω και αυτο εχω και κεινο και μηπως εχω και το αλλο μου λεει κανε ενα πετ σκαν να τελειωνουμε (καπως ετσι μου το πε αλλα μπορει να το λεω και λαθος) που σκαναρει ολο το σωμα. αχαχαχαχαχ

Χαχαχ ναι αυτες με τη νουτελα! 

Οι εστιες μπορει να ειναι σε μεγεθος κεφαλιου καρφιτσας σκεψου πολυ μικρες..! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η nikona είπε:

Δεν εχω και λαικ.

Κοριτσια οπως θα εχετε διαβασει η ενδομητριωση δεν εχει στανταρ συμπτωματα. Μπορει να εχεις μια εστια σε ενα σημειο που επηρεαζει νευρο κ να πονας φουλ. Μπορει να εχεις δεκα εστιες κ να μην εχεις πονο.

Εγω ειδα διαφορα μετα την εγχειρηση αλλα πιστευω οτι οφειλεται στην διανοιξη τραχηλου που μου εκαναν. 

Ειχα μεγαλου βαθμου στενωση. 

Φυσικα παλι δημιουργηθηκε η στενωση. Κ εγινε ξανα διανοιξη στην δευτερη υστεροσκοπηση. 

 

αααα δεν το ηξερα, και ψαχνω για συμπτωματα γενικα εγω να ξερετε. Πφφφφ ποτε δεν εισαι σιγουρη τελικα ? Τελοσπαντων, το θεμα ειναι οτι φτιαχνει. Μακαρι να μη χρειαστει να κανει καταστολη η @eriv

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η eriv είπε:

Χαχαχ ναι αυτες με τη νουτελα! 

Οι εστιες μπορει να ειναι σε μεγεθος κεφαλιου καρφιτσας σκεψου πολυ μικρες..! 

ειχα κανει διατριβη στις κυστες οταν βρηκαν τις δικες μου. Ξερω ολων των ειδων. Χιχιχι. Παντως βρηκαν και στη φιλη μου με αιμα μεσα κυστες (δλδ σοκολατοειδεις) αλλα της ειπε να δουν αν φυγουν μονες τους στο επομενο ραντεβου τελος καλοκαιριου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@erivτολμω να πω οτι σε καταλαβαινω για την καταστολη ως ενα βαθμο γιατι κι εγω που εκανα ενεση καταστολης δυο φορες(μια πριν την διεγερση και μια πριν την δευτερη ετ) ειχα εξαψεις. Κ σκεψου εκανα μιση ενεση αρβεκαπ των 3,75.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Dim83,γελάω μόνη μου με τις ατάκες σου!!!Είσαι απίστευτη!!!???

Κορίτσια,κι εγώ μαζί σας ειμαι..Τσουπωτη είμαι αλλά τι να κάνω..Εχω μάθει να ζω με ραμμενο το στοματάκι μου!!??

@Kat-Cat,πάντως έχουν δίκιο τα κορίτσια!!Θα σε πάμε αμέσως για πτυχιο Ιατρικης..Και θα το πάρεις και με τη πρώτη!!???

@nikona,καλωσόρισες!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Δεν εχω και λαικ.

Κοριτσια οπως θα εχετε διαβασει η ενδομητριωση δεν εχει στανταρ συμπτωματα. Μπορει να εχεις μια εστια σε ενα σημειο που επηρεαζει νευρο κ να πονας φουλ. Μπορει να εχεις δεκα εστιες κ να μην εχεις πονο.

Εγω ειδα διαφορα μετα την εγχειρηση αλλα πιστευω οτι οφειλεται στην διανοιξη τραχηλου που μου εκαναν. 

Ειχα μεγαλου βαθμου στενωση. 

Φυσικα παλι δημιουργηθηκε η στενωση. Κ εγινε ξανα διανοιξη στην δευτερη υστεροσκοπηση. 

 

απο που να αρχισω.

ξεκινω με το σοβαρο κοριτσι. @eriv η στενωση εχει να κανει με την ευκολια/δυσκολια συλληψης ή με τον τοκετο? ισως ειπα κ βλακια ......

@eriv το μονο κακο που θα χρειαστει να την ξανακανεις ειναι τα χρηματα για μενα.αν αυτο μπορεις να το καλυψεις,τα υπολοιπα ξεχνα τα. κοριτσια μου οι ατυχιες κ οι αποτυχιες μας στοιχειωνουν ολες.αλλα δεν πρεπει. ΤΩΡΑ κανεις μια νεα προσπαθεια κ θα κανεις ο,τι περναει απο το χερι σου για να παει καλα.απο τα παλια απλα μαθαινουμε.δεν κολλαμε εκει.το dvd......last year!!!  κυριολεκτικα κ μεταφορικα.

@Kat-Cat σε εσενα δεν ξερω καν τι να σχολιασω!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Rena88 είπε:

@Dim83,γελάω μόνη μου με τις ατάκες σου!!!Είσαι απίστευτη!!!???

Κορίτσια,κι εγώ μαζί σας ειμαι..Τσουπωτη είμαι αλλά τι να κάνω..Εχω μάθει να ζω με ραμμενο το στοματάκι μου!!??

@Kat-Cat,πάντως έχουν δίκιο τα κορίτσια!!Θα σε πάμε αμέσως για πτυχιο Ιατρικης..Και θα το πάρεις και με τη πρώτη!!???

@nikona,καλωσόρισες!!??

θενκς!!μου δινουν καλες πασες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η nikona είπε:

@erivτολμω να πω οτι σε καταλαβαινω για την καταστολη ως ενα βαθμο γιατι κι εγω που εκανα ενεση καταστολης δυο φορες(μια πριν την διεγερση και μια πριν την δευτερη ετ) ειχα εξαψεις. Κ σκεψου εκανα μιση ενεση αρβεκαπ των 3,75.

??? 

εγω ημουν 6 μηνες παλια... ειναι λιγο τρομος!

Αλλα κουλ.. ανασες χαχαχαχ 

παντα βεβαια παιρνω το χειροτερο σεναριο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

απο που να αρχισω.

ξεκινω με το σοβαρο κοριτσι. @eriv η στενωση εχει να κανει με την ευκολια/δυσκολια συλληψης ή με τον τοκετο? ισως ειπα κ βλακια ......

@eriv το μονο κακο που θα χρειαστει να την ξανακανεις ειναι τα χρηματα για μενα.αν αυτο μπορεις να το καλυψεις,τα υπολοιπα ξεχνα τα. κοριτσια μου οι ατυχιες κ οι αποτυχιες μας στοιχειωνουν ολες.αλλα δεν πρεπει. ΤΩΡΑ κανεις μια νεα προσπαθεια κ θα κανεις ο,τι περναει απο το χερι σου για να παει καλα.απο τα παλια απλα μαθαινουμε.δεν κολλαμε εκει.το dvd......last year!!!  κυριολεκτικα κ μεταφορικα.

@Kat-Cat σε εσενα δεν ξερω καν τι να σχολιασω!!!!!

αχαχαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dim83 είπε:

 

@eriv το μονο κακο που θα χρειαστει να την ξανακανεις ειναι τα χρηματα για μενα.αν αυτο μπορεις να το καλυψεις,τα υπολοιπα ξεχνα τα. κοριτσια μου οι ατυχιες κ οι αποτυχιες μας στοιχειωνουν ολες.αλλα δεν πρεπει. ΤΩΡΑ κανεις μια νεα προσπαθεια κ θα κανεις ο,τι περναει απο το χερι σου για να παει καλα.απο τα παλια απλα μαθαινουμε.δεν κολλαμε εκει.το dvd......last year!!!  κυριολεκτικα κ μεταφορικα.

 

Χαχαχαχα last year οντως ??

καλεεεεε .... λεφτα υπαρχουν!!! Ποια εχει τετοιο θεμα;;; ? ποιος ανθρωπος στη σημερινη εποχη σκεφτεται τα χρηματα;!;! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η eriv είπε:

Χαχαχαχα last year οντως ??

καλεεεεε .... λεφτα υπαρχουν!!! Ποια εχει τετοιο θεμα;;; ? ποιος ανθρωπος στη σημερινη εποχη σκεφτεται τα χρηματα;!;! 

σιγουρα ΓΑΠ ψηφιζες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παντως @eriv το χειροτερο σεναριο ειναι η καταστολη απο οσο εχεις καταλαβει απο αυτα πυο ειπαμε και που σου ειπε ο γιατρος. Οποτε γνωριζοντας ποιο ειναι το χειροτερο οκ, παλευεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η eriv είπε:

Χαχαχαχα last year οντως ??

καλεεεεε .... λεφτα υπαρχουν!!! Ποια εχει τετοιο θεμα;;; ? ποιος ανθρωπος στη σημερινη εποχη σκεφτεται τα χρηματα;!;! 

ποσο κοστιζει αληθεια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Dim83 δεν εχει να κανει με τον τοκετο.Καποιοι λενε οτι ισως δυσκολευει την συλληψη αλλα καποιοι λενε οτι οχι γιατι αφου βγαινει το αιμα της περιοδου ετσι μπορεθ να μπαινει κ το σπερμα. 

Διχασμος...

@eriv μου μακαρι να γινει αυτο που πρεπει για να πανε ολα καλα στην επομενη προσπαθεια. Αυτο εχει σημασια. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η nikona είπε:

@Dim83 δεν εχει να κανει με τον τοκετο.Καποιοι λενε οτι ισως δυσκολευει την συλληψη αλλα καποιοι λενε οτι οχι γιατι αφου βγαινει το αιμα της περιοδου ετσι μπορεθ να μπαινει κ το σπερμα. 

Διχασμος...

@eriv μου μακαρι να γινει αυτο που πρεπει για να πανε ολα καλα στην επομενη προσπαθεια. Αυτο εχει σημασια. 

 

καταλαβα.παντως εσεις οι δυο @eriv @nikona πατε οντως μαζι. ετσι ελπιζω να μας ερθουν κ οι χαρες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kat-Cat είπε:

ποσο κοστιζει αληθεια?

Δε ξερω ακριβως.. αλλα τα υπογλωσσια θα τα χω μαζι!! 

Μια φιλη προσφατα εδωσε καπου 600

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Dim83 είπε:

αυτο με τα λαικ τραγικο.λες κ κοστιζουν.

Ελα πες εσυ... 

επισης ηθελα να σου πω... οριστε ο κακος χαμος τωρα βραδυ εγινε... ειμασταν ησυχες το πρωι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η eriv είπε:

Ελα πες εσυ... 

επισης ηθελα να σου πω... οριστε ο κακος χαμος τωρα βραδυ εγινε... ειμασταν ησυχες το πρωι!! 

με περιμενατε!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

καταλαβα.παντως εσεις οι δυο @eriv @nikona πατε οντως μαζι. ετσι ελπιζω να μας ερθουν κ οι χαρες!!!

Ξεκινηστε εσεις κοριτσια μου και σας ακολουθω εγω παντως ?? 

θα κανουμε οοοτι πρεπει και αν πρεπει καταστολη θα το αντεξω.... ενεσεις φαρμακα ωοληψιες χοριακες (αρνητικες) εχω περασει... σε κατι μικροεξαψεις θα κολλησω ????;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια φιλη μου εκανε στο ιασω πριν δυο μηνες κ πληρωσε 1000. Τωρα ειναι 6 εβδιμαδων. Διδυμα. 2η εμβρυομεταφορα.

Εγω την δευτερη την πληρωσα 500. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ααα τότε λαθος θυμάμαι θέλει να κλεισεις και την 37 εβδομάδα τότε 
    • Πρόωρο ονομάζεται κάθε μωρό που γεννιέται πριν τις 37 εβδομάδες κύησης. Μεγάλο (ή όψιμο) πρόωρο είναι το 34-36 εβδομάδων, πολύ πρόωρο είναι το 28-32 εβδομάδων και εξαιρετικά πρόωρο το <28 εβδομάδων κύησης. Συνήθως τα πρόωρα μωρά έχουν και χαμηλό βάρος γέννησης, δηλαδή ζυγίζουν λιγότερο από 2,5 κιλά. Εν έτη 2023 ένα μωρό μπορεί να γεννηθεί στις αρχές του 6ου μήνα της εγκυμοσύνης (ή την 22η εβδομάδα κύησης) με εξαιρετικά χαμηλό βάρος γέννησης 500 γραμμάρια ή και λιγότερο και να επιβιώσει. 
    • Αν γεννήσεις πριν την 36 εβδομάδα θεωρείτε πρόωρο  Αν γεννησεις μετα την 36 είναι τελειομηνη έτσι κατάλαβα γιατί μετά την 36 εβδομάδα μπορούν να σου σπάσουν τα νερά οποιαδήποτε στιγμή 
    • Ναι λαθος μου από την βιασύνη μου δεν το έγραψα σωστά μπερδεύτηκα 😅 Όταν μπήκα στην 31 εβδομάδες  (8ο μήνα )  πηγαινα 1 επίσκεψη κάθε 2 βδομαδες δηλαδή μέσα σε ένα μήνα πήγαινα 2 φορές  μετα όταν μπήκα στον μήνα μου στις 36 εβδομάδες πήγαινα μια φορά την εβδομάδα 
    • Να μη χαλιέσαι καθόλου κοριτσάκι μου! ΣΠΩ και εγώ και προσπάθειες ενάμιση χρόνο! Έκανα δυο σπερματεγχυνσεις και έμεινα έγκυος και τις δυο φορές απλά εμένα δεν πήγαν καλά και είχε μια βιοχημικη και μια παλινδρομη στην 9η εβδομάδα! Τώρα περιμενω να αδιαθετησω μετά την απόξεση και να κάνω και Τρίτη σπερματεγχυνση! Καη επιτυχια σου ευχομαιιιιι🙏❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...