Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γενικού περιεχομένου


dimsea

Recommended Posts

καλημερα κοριτσια!!!!!!! οσες δε δουλευετε να απολαυσετε την ημερα οσες δουλευουμε καλη υπομονη!!!!!!!!! 

εμεις εχθες καναμε ντουλαπες καλοκαιρινα και τακτοποιησει αποθηκης πεθαναμε στην κουραση αλλα αξιζε τα φτιαξαμε ολα ειναι πενα τωρα!!!!! αχ να ειχαμε και την σημερινη μερα θα ηταν τελεια αλλα οκ τι να κανουμε καλα να ειμαστε!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η anni7 είπε:

καλημερα κοριτσια!!!!!!! οσες δε δουλευετε να απολαυσετε την ημερα οσες δουλευουμε καλη υπομονη!!!!!!!!! 

εμεις εχθες καναμε ντουλαπες καλοκαιρινα και τακτοποιησει αποθηκης πεθαναμε στην κουραση αλλα αξιζε τα φτιαξαμε ολα ειναι πενα τωρα!!!!! αχ να ειχαμε και την σημερινη μερα θα ηταν τελεια αλλα οκ τι να κανουμε καλα να ειμαστε!!!!!

Εγώ εδώ παρούσα !!!

Εργασία και χαρά !! (καλα καμια χαρά βέβαια αλλα έτσι λέμε !)

 

Καλημέρα καλημέρα !! [smilie=sunny.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η eriv είπε:

Εγώ εδώ παρούσα !!!

Εργασία και χαρά !! (καλα καμια χαρά βέβαια αλλα έτσι λέμε !)

 

Καλημέρα καλημέρα !! [smilie=sunny.gif]

αστα αστα ποια χαρα δε λες τπτ!!!!!!!!! ας παει τουλαχιστον ηρεμα!!!!!!!!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η NikhNikh είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. σας διαβάζω αλλά ήταν λίγο πιεστικές αυτές η μέρες ιδικά η χθεσινή.. 

Είδα ότι γράψατε για καλοκαιράκι μπάνια και αλλά τέτοια και ήθελα να "ανοίξω" μια συζήτηση αν υπάρχει κάποια που παθαίνει πανεύκολα μυκητιάσεις ιδικά το καλοκαίρι τι κάνετε πως προστατεύετε στο να μην πάθετε.; εκτως στο αλλαγή Μαγιού κάθε φορά.;

Τώρα αν σας πω ότι εγώ δεν την πάω την θάλασσα ούτε τον Ηλιού ούτε την ζέστη καθόλου μα καθόλου είμαι από τους ανθρώπους που πάνε στην θάλασσα και θέλουν να φύγουν στο λεπτό (ιδικά όταν έχει έξω αμμο) μόνο Πέρση ήθελα μπάνια στη  θάλασσα αλλά μετά γρήγορα σπίτι με μπόλικο νερό να φύγει όλο το αλάτι.. 

καλημερα σε ολες κ ειδικα στις εργαζομενες!

νικη μου ενω μου αρεσει πολυ η θαλασσα ,με ενοχλει κ εμενα το αλατι.ουτε κατα διανοια να μην ξεπλυθω αμεσως.πεντε φορες θα μπω πεντε φορες θα κανω ντουζ.

ασε δε ο συνδυασμος με το αντιηλιακο.κ επισης δεν μπορω να καθομαι στο ηλιο.θελω σκια.ομως θαλασσιτσα αγαπω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια. Θα συμφωνήσω για τα ντουζ στην θάλασσα. ΔΕΝ υπάρχει περίπτωση να βγω κ να μην παω αμέσως για ντουζ και κατι ακομα το οποιο θα έπρεπε να ειναι αυτονόητο για ολες, δεν καθομαστε ποτέ μα ποτέ στην άμμο. Αν δε είμαστε χαμο κ οχι σε ξαπλώστρα τιναζουμε συχνά την πετσέτα μας ωστε να φυγει η αμμος που συνήθως μαζεύεται με τα ποδια μας κ τον αέρα. Επίσης αν αραξουμε στα πολυ ριχα για πολυ ωρα παλι τρέχουμε για ντουζ γιατι μαζεύεται αμμος παλι στο μαγιό μας . Η αλήθεια είναι οτι μαγιό εγω δεν αλλάζω αλλα κανω ολα τα υπόλοιπα. Και εγω την αγαπαω την θάλασσα αλλα επειδή προτιμώ να μην παθαίνω συνέχεια ουρολοιμώξεις εεε προσέχω πολύ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια. Θα συμφωνήσω για τα ντουζ στην θάλασσα. ΔΕΝ υπάρχει περίπτωση να βγω κ να μην παω αμέσως για ντουζ και κατι ακομα το οποιο θα έπρεπε να ειναι αυτονόητο για ολες, δεν καθομαστε ποτέ μα ποτέ στην άμμο. Αν δε είμαστε χαμο κ οχι σε ξαπλώστρα τιναζουμε συχνά την πετσέτα μας ωστε να φυγει η αμμος που συνήθως μαζεύεται με τα ποδια μας κ τον αέρα. Επίσης αν αραξουμε στα πολυ ριχα για πολυ ωρα παλι τρέχουμε για ντουζ γιατι μαζεύεται αμμος παλι στο μαγιό μας . Η αλήθεια είναι οτι μαγιό εγω δεν αλλάζω αλλα κανω ολα τα υπόλοιπα. Και εγω την αγαπαω την θάλασσα αλλα επειδή προτιμώ να μην παθαίνω συνέχεια ουρολοιμώξεις εεε προσέχω πολύ.

μια απο τα ιδια!πρεπει ομως να τη βαλουμε στο προγραμμα την αλλαγη μαγιο.απο το νωπο μαγιο ευνοειται η αναπτυξη μυκητων.καθε καλοκαιρι λεω θα αλλαζω....το μονο που μας σωνει ειναι οτι ιουλιο αυγουστο που γινονται τα πολλα μπανια εχει τοση ζεστη που στεγνωνεις σε 5 λεπτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marillia είπε:

Kαλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!Και γω στο κλάμπ με φουλ μύκητες κ ουρολοιμώξεις!!!Για μήκυτες αν βγάζεις όπως λες αλλαγή μαγιού,πετσέτα καθαρή(γτ μια φορά σε διακοπές έκανα παλιά το λάθος να πω τι έχει κ απλά την άπλωσα στο μπαλκόνι κ την επόμενη την ξαναπήρα) κ ψάθα απο κάτω!!Επίσης γιαουρτάκι να τρως συχνά με την πέτσα(αν έχεις χοληστερίνη δν κάνει) κ προσωπικά αν δω βρώμικη θάλασσα έστω κ λίγο δν θα μπώ!!Αααα κ πλέον δν μπαίνω ποτέ σε πισίνα!!!!Και ποτέ χαρτί απο τουαλέτα!!Την έχω πατήσει κ απο κεί!!!

Τώρα για ουρολοιμώξεις ακόμα μεγαλύτερη πληγή για μένα!!Εχω φτάσει νοσοκομείο με αίμα!!Θέλει να πίνουμε αρκετό νερό!!Χυμούς κόκκινων φρούτων ειδικά κράνμπερι,μύρτιλο!!!Κ αποξηραμένα βοηθούν κ σκεύασμα στο φαρμακείο έχει με κράνμπερι!!Ποτέ δν κρατάμε τα τσίσα μας!!Οτι χειρότερο!!Και πλέον καταλαβαίνω ότι με χτυπάει εκεί κα πο άγχος!!Εχει τύχει να έχω ενόχληση κ η καλλιέργεια να είναι καθαρή!!!

Δεν μπορώ το γιαούρτι καθόλου μα καθόλου.. Αυτό με την πετσέτα δεν το είχα σκεφτεί ποτέ αλλά ποτέ δεν την σρονω κάτω.. Ούτε αυτό για το χαρτί το ήξερα προσπαθώ να αποφεύγω της τουαλέτες έξω όσο μπορώ φυσικά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dim83 είπε:

καλημερα σε ολες κ ειδικα στις εργαζομενες!

νικη μου ενω μου αρεσει πολυ η θαλασσα ,με ενοχλει κ εμενα το αλατι.ουτε κατα διανοια να μην ξεπλυθω αμεσως.πεντε φορες θα μπω πεντε φορες θα κανω ντουζ.

ασε δε ο συνδυασμος με το αντιηλιακο.κ επισης δεν μπορω να καθομαι στο ηλιο.θελω σκια.ομως θαλασσιτσα αγαπω!

Εγώ δεν έχω θέμα με το αντιλαϊκό αντίθετος βάζω συνέχεια μα συνέχεια καλά κι εγώ σκια θέλω αν κάτσω ήλιο πάει θα κατά καω λίγο να με δει καίγομαι.. οπότε το αντιλαϊκό είναι ο καλύτερος φίλος μου.. Φυσικά 50+ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η eriv είπε:

Κ ΕΓΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ !!!!!!!!! :-( 

 

 

προς το παρον την βλεπω μονο στο υπολογιστη που την εχω βαλει στην επιφανεια εργασιας!!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η anni7 είπε:

αχ μιλατε για θαλασσα και θελω να παω στην παραλια!!!!!!!!!!!! χαχαχαχαχαχαχα

Σήμερα δεν θα ήθελες.. μας περνει ο αέρας έχει πολύ αέρα παραλιακά και κιμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η NikhNikh είπε:

Εγώ δεν έχω θέμα με το αντιλαϊκό αντίθετος βάζω συνέχεια μα συνέχεια καλά κι εγώ σκια θέλω αν κάτσω ήλιο πάει θα κατά καω λίγο να με δει καίγομαι.. οπότε το αντιλαϊκό είναι ο καλύτερος φίλος μου.. Φυσικά 50+ 

και εγω βαζω συνεχεια.εννοουσα οτι με ενοχλει το αντιηλιακο με το αλατι κ γιαυτο ξεπλενομαι συνεχως και φτου κ απο την αρχη!ευκολοι ανθρωποι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

και εγω βαζω συνεχεια.εννοουσα οτι με ενοχλει το αντιηλιακο με το αλατι κ γιαυτο ξεπλενομαι συνεχως και φτου κ απο την αρχη!ευκολοι ανθρωποι!

Κατάλαβα. Καλά εμείς εκεί που πάνε για μπάνιο δεν έχει ντουζ και πάντα γιρναω με νεύρα μέχρι να ρίξω νερό χαχα τουλάχιστον δεν είναι η μόνοι που δεν τα συμπαθώ.. αχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η NikhNikh είπε:

Κατάλαβα. Καλά εμείς εκεί που πάνε για μπάνιο δεν έχει ντουζ και πάντα γιρναω με νεύρα μέχρι να ρίξω νερό χαχα τουλάχιστον δεν είναι η μόνοι που δεν τα συμπαθώ.. αχαχα 

οχι καλε.μην νιωθεις περιεργη!ο αντρας μου που στην προηγουμενη ζωη του ηταν σιγουρα δελφινακι.....αν κατσει με αλατι,αντιηλιακο κ ηλιο,γεμιζει κοκκινιλες.οποτε το ενδεχομενονο παραλιας χωρις ντουζ δεν παιζει σε εμας.εκτος αν τκ ξερουμε κ παρουμε μπουκαλια μαζι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

οχι καλε.μην νιωθεις περιεργη!ο αντρας μου που στην προηγουμενη ζωη του ηταν σιγουρα δελφινακι.....αν κατσει με αλατι,αντιηλιακο κ ηλιο,γεμιζει κοκκινιλες.οποτε το ενδεχομενονο παραλιας χωρις ντουζ δεν παιζει σε εμας.εκτος αν τκ ξερουμε κ παρουμε μπουκαλια μαζι.

Εγώ πάντα έχω μπουκάλι στο αμάξι για τα πόδια.. εμένα ο άντρας μου θέλει να κάθετε με το αλάτι του αρέσει πολύ καλοκαιρινός άνθρωπος είναι (σκέψου ότι γεννήθηκε καλοκαίρι) και όταν γυρνάμε το κοινιγαω να κάνει μπάνιο αν θέλει να με ακουμπήσει μόνο μετά από το μπάνιο με τα αλατα ούτε σπίτι δεν τον βάζω αχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η NikhNikh είπε:

@Kat-Cat μην λες για αναποδιές δεν έχω ηρεμήσει από αναποδιές εδώ και 4 μήνες χωρίς να υπάρχει ημέρα να μην γίνει κάτι... (Μέχρι στιγμής την έχω γλυτοσει δεν έχω πάθει ποτέ Ουρολοίμωξη με σώζει μου είπαν ότι πίνω πολλά λίτρα νερό Δεν ξέρω αν ισχύει) περαστικά κοπέλα μου.. Μετά από την βροχή βγάνει ο ήλιος...οποτε θετική σκεψει... Και όλα ξεπερνουντε..

axaxax και ουτε να παθεις. Ευτυχως γενικα τα περναω ολα επιδερμικα μεχρι στιγμης. Ηταν ουρολοιμωξη της μιας βραδιας. Σημερα δεν εχω κανενα συμπτωμα αλλα εξακολουθω να παιρνω αντιβιωση να ειμαι σιγουρη. Απλα με ξενερωσε το καθε τρεις και λιγο κατι αυτους τους 2μιση μηνες. Ενιγουει, μακαρι να ειναι ετσι σχετικα ελαφριες οι αναποδιες γιατι καθε φορα φοβαμαι μη σκασει τιποτα χειροτερο.

@marilia ακριβως αυτα μου πε η γιατρος. Εγω δεν ειχα παθει ποτε παρα μονο μια φορα οταν ημουν 6 χρονων και επαθα τωρα. Ευτυχως κρατησε μιση μερα, αλλα οπως ειπες ειχα αιματουρια και αυτο με ανησυχησε. Θα κανω και εναν υπερηχο να δουμε την Τεταρτη και μια καλλιεργεια μολις τελειωσω την αντιβιωση να δουμε τι ηταν τελικα γιατι την αρχισαμε στα τυφλα καθως με βρηκε σαββατο βραδυ. Πραγματικα δοξα τω θεωπου κρατησε μιση μερα με συμπτωματα γιατι δεν ειμαι και συνηθισμενη και τρομαξα λιγο. Μυκητες δεν εχω κολλησει ποτε (παλι πριν μιας φορας που ειχα μια ελαφρια κολπιτιδα και πηρα 3 μερες κατι υποθετα), αλλα επειδη τελευταια τεινω να τα κολλαω ολα, το αναμενω και αυτο. αχαχαχαχαχ. Με εχει βρει λιγο με το αγχος που λεει η @Diwni ισως και λιγο πεσμενο το ανοσοποιητικο λογω της περιπετειας και μου την εχει δωσει γενικα. Τουλαχιστον κρατανε μιση μερα ολα και ειναι ελαφρια. @Diwni ποτε ειπες ειναι τα βαφτισια? Το μωρο πουπηγα εχθες στη βαπτιση ζεν τελειως, ουτε κιχ δεν εβγαλε μου κανε τρομερη εντυπωση

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

και εγω βαζω συνεχεια.εννοουσα οτι με ενοχλει το αντιηλιακο με το αλατι κ γιαυτο ξεπλενομαι συνεχως και φτου κ απο την αρχη!ευκολοι ανθρωποι!

εγω μεχρι τωρα καμια σχεση. Μενω με τα αλατια ολη μερα, ουτε μαγιω δεν αλλαζω, και αντιηλακο βαζω μια δυο φορες. Αλλα εως τωρα δεν ημουν καθολου ευαισθητη γενικα. Σκυλι του πολεμου. Τιποτα δεν παθαινα. Τωρα που χω σκιαχτει με βλεπω με το μαγιουδακι μου ανα χειρας να τρεχω να αλλαζω και να κανω ντουζ να φυγυουν τα αλατια! ααχαχαχχα (πως το λεει η παροιμια? Οποιος καει απτο χυλο φυσαει και το γιαουρτι?)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η NikhNikh είπε:

Σήμερα δεν θα ήθελες.. μας περνει ο αέρας έχει πολύ αέρα παραλιακά και κιμα 

καλε ναι για αυτο δε πηγα χαχαχααχαχαχα!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/5/2018 at 10:41 ΠΜ, ο/η love30 είπε:

Εκανα τρεις χωριακες ανα δυο μερες ανεβηκε καλα και τωρα αυτο που θελω να δω και με αγχονει ειναι ο σακος την αλλη εβδομαδα!!! Αλλα θετικη σκεψη και ολα θα γινουν!

Συγχαρητήρια να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Sunshine 88 είπε:

Συγχαρητήρια να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη ?????

συγχαρητηρια!!!!!!!! ολα καλα να πανεεεεεεεε

εγω αυριο μπαινω στην 8η και παρακαλαω να ερθει το επομενο ραντεβου γρηγορα να δω οτι πανε ολα καλα.... εχω λιγο αγχος πρεπει να το παραδεχτω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η love30 είπε:

@Sunshine 88 @alexandrakiευχαριστω πολυ να εισται καλα απο αγχος αλλο καλο!!!! Και εγω περιμενω πως και πως να παμε για το πρωτο ραντεβου 

Εγω ειχα παει στο πρωτο ραντεβου, ειδα σακο κ εμβρυο, το σπορακι ηταν 4 χιλιοστα... απλα αναρωτιεμαι αν ειναι καλο ή ανησυχητικο που δεν εχω καθε μερα συμπτωματα.. δλδ.. τη νυστα που ειχα τις πρωτες μερες, δεν την πολυεχω πια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...