Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γενικού περιεχομένου


dimsea

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μπλε είπε:

Α τωρα το ειδα αυτο. Να σου πω.... Μιλα με τον γιατρο σου γιατι ειχες αρκετες μερες καθυστερηση. Αν και οκ ανωμαλιες στον κυκλο οταν εχουμε ελευθερες επαφες συμβαινουν συχνα! Η περιοδος ακομα δεν εχει ερθει;

Ήρθε και αυτή..Πριν λίγο..Το ξέρω,βρε κορίτσια,ότι ειμαι υπερβολική γιατί ουσιαστικά 3 μήνες προσπαθούμε αλλά απογοητεύτηκα πάρα πολύ!!Πότε ξανά δεν είχα τέτοια καθυστέρηση..Ειχα άλλη μια φορά ειχα καθυστερηση, (αλλα οχι τόσες μερες) το Δεκέμβρη αλλά έφταιγε ότι γεγονός ότι είχε κανει υπερατλαντικό ταξίδι..Τωρα τι μπορεί να φταιει..Ειχα πολλές ελπίδες και τζίφος και αυτος ο μηνας..???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Μπλε είπε:

Να σου πω...,μολις το προσπαθησα γιατι εχω μια παστα στο ψυγειο και ειπα να δοκιμασω να την φαω κατευθειαν και τα εβγαλα ολα :P Νταξει δυστυχως ειχα φαει γερο πρωινο.... Τιποτα θα παω στο νοσοκομειο και θα ζητησω ενδοφλεβιες. Παραιτουμαι.

Παρε μια βαθια ανασα και κατεβασε τη χωρις μπουκωμα. Οταν την κατεβασεις μην ανοιξεις στομα. Σφιξε δοντια και προσπαθησε να κρατηθεις. Αν κρατηθεις 10 δευτερα μςτα δε θα τη βγαλεις. Καμια φορα ειναι και ψυχοσωματικο. Κατεβασε τη με γαλα πχ ή με κατι υγρο απευθειας χωρις μπουκωμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η zoi.ko είπε:

Κάθε μήνα έχω τα ίδια από τότε που ξεκινήσαμε τις ελεύθερες επαφές να φανταστείς Ιανουάριο πήγα 2 φορές στο γυναικολόγο γιατί ήταν πολύ έντονα τα συμπτώματα.Και τώρα έτσι νιώθω......τουλάχιστον καταλαβαίνουμε την ωορρηξία μας!

Ωραία, είναι συνηθισμένο λοιπόν.. απλά εγώ σκέφτηκα μήπως είναι ένα καλό σύμπτωμα .. καταλαβαίνεις..
Ανυπομονησία στο φουλ.. αφού φαντάσου για να μην αγχωθώ  σκέφτομαι οτι εαν δεν κάτσει αυτό το μήνα να πάω να βάψω λίγο τα μαλλάκια μου, που τα έχω από το Νοέμβρη στα κακά τους τα χάλια, για να έχω κάτι καλό να περιμένω εαν δεν τύχει βρε παιδί μου.. δεν παλεύεται αυτή η φάση.. πρέπει να απασχολήσουμε με κάτι το μυαλό.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Μπλε είπε:

Ναι μου εχει συμβει. Ηταν ενας μηνας που τα πονακια της ωορρηξιας κρατησαν μερες και ηταν και πιο εντονα αλλα δεν ειναι κατι να ανησυχεις....

@NicolVall Ναι τωρα λογικα θα σου πει να ξανα κανεις σε λιγο καιρο. Εμενα λογικα θα με σκοτωσει οποτε δεν θα χρειαστει να ξανα κανω εξεταση.

Ευχαριστώ Μπλε .. δεν ξέρω.. το παίρνω σαν σύμπτωμα η χαζή.. το θέλω τόσο πολύ!!! 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια χρόνια πολλά σε όλες μας.. Δεν προλαβενω να σας γράφω κάθε μέρα έχω μπλέξει με διάφορα αυτό το διάστημα .Και τρέχω στο τέλος θα με κλείσουν σε ένα τρελάδικο να ησυχάσω. Χαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η NikhNikh είπε:

Καλησπέρα κορίτσια χρόνια πολλά σε όλες μας.. Δεν προλαβενω να σας γράφω κάθε μέρα έχω μπλέξει με διάφορα αυτό το διάστημα .Και τρέχω στο τέλος θα με κλείσουν σε ένα τρελάδικο να ησυχάσω. Χαχα 

Καλησπέρα  NikhNikh 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μαι κι εγώ!Τι αέρας είναι αυτός σήμερα καλεεεεεε βγήκα για διάφορες δουλειές και γύρισα σπίτι σαν την τρελή μαλλί αλά Tina Turner ?.

@NikhNikh καλησπέρα και χρόνια πολλά.Η εβδομάδα είναι περίεργη δυστυχώς.....το φεγγάρι βλέπεις!?

@Irene_D όλες σαν σύμπτωμα το πείραμε την πρώτη φορά.Ήμουν τόσο σίγουρη ότι κάτι γίνονται που όταν πήγα στο γυναικολόγο μου του λέω κάτι έχω.Με ξάπλωσε κλασικά και μου λέει:Ωορρηξία έχεις!!!! -Μα.......δεν έχει μα μου λέει στην ωορρηξία και με τις ελεύθερες επαφές θα τα έχεις αυτά όχι μόνο εσύ όλες. Κόντεψα να τον βγάλω τρελό τον άνθρωπο αφού στο τέλος είχε πεθάνει στο γέλιο με αυτά τα κουλά που του έλεγα! Σε νιώθω απόλυτα κι εγώ προσπαθώ να το παίζω άνετη κλπ. αλλά.......δε μου βγαίνει ρε γαμωτο! Άντε τώρα να περιμένω ξανά να δω αν θα εμφανιστεί σε καμιά 15αρια μέρες.

Τίποτα τίποτα πρέπει να φτιαχτούν ομάδες ψυχολογικής υποστήριξης για εμάς τις "προσπαθούμε να γίνουμε μάνες" αλλιώς θα τρελαθούμε!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά απόνερα άλλο πράγμα σήμερα.. Αλλά και από γύρη άλλο πράγμα έχω βαρεθεί να πλένω συνέχεια στης σκάλες και της πόρτες δεν προλαβενω. Μόλις καθαρίσω μετά από λίγο ξανά.. Δεν θα απαλακτω ποτέ...!!! Αχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Irene_D είπε:

Ωραία, είναι συνηθισμένο λοιπόν.. απλά εγώ σκέφτηκα μήπως είναι ένα καλό σύμπτωμα .. καταλαβαίνεις..
Ανυπομονησία στο φουλ.. αφού φαντάσου για να μην αγχωθώ  σκέφτομαι οτι εαν δεν κάτσει αυτό το μήνα να πάω να βάψω λίγο τα μαλλάκια μου, που τα έχω από το Νοέμβρη στα κακά τους τα χάλια, για να έχω κάτι καλό να περιμένω εαν δεν τύχει βρε παιδί μου.. δεν παλεύεται αυτή η φάση.. πρέπει να απασχολήσουμε με κάτι το μυαλό.. 

Αν δεν κατσει να το κανεις. Θα δεις που μετα αλλαζει και το γουρι. Χιχιχι

Τι κανετε λοιπα κοριτσια?? Γεια σου @ nikhnikh και @zoi.ko και λοιπες. Ασχετο αλλα χαρηκα τοσο πολυ με τα νεα της rosemary!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Αν δεν κατσει να το κανεις. Θα δεις που μετα αλλαζει και το γουρι. Χιχιχι

Τι κανετε λοιπα κοριτσια?? Γεια σου @ nikhnikh και @zoi.ko και λοιπες. Ασχετο αλλα χαρηκα τοσο πολυ με τα νεα της rosemary!!!

Καλησπέρααααα έγραψε κάτι και δεν το πείρα χαμπάρι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η zoi.ko είπε:

Καλησπέρααααα έγραψε κάτι και δεν το πείρα χαμπάρι?

Ναι γεννησες φυσιολογικα!!!! Πηγαινε δες ποστ. 

Nikhnikh καλα ειμαι. Κουρασμενη λιγο. Εμπαινα και χαζευα εδω τις αναρτησεις και εβλεπα ρε γαμωτο ποσο αντιφατικα τοπικς. Γεννες, εγκυμοσυνες, αγχος για το αν θα μεινει εγκυος καποια, θλιβερες αποβολες. Βλεπεις ολα τα πιθανα προσωπα της ζωης. Καλα, σκληρα κοκ. Μακαρι να ρθει η ωρα που ολες και οσες εχουν πονεσει ή οσες πονεσουν/με στο μελλον, να ρθει η ωρα του χαμογελου και της δικαιωσης του αγωνα. Πολυ θελω να βλεπω μονο ευχαριστες αναρτησεις. Μονο ελπιδοφορες και αισιοδοξες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat κι εγώ τα ίδια διαβάζω και αγχώνομαι περισσότερο. Δεν βρίσκω κάτι εδώ......στις ανακοινώσεις εγκυμοσύνης το είδες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

@Kat-Cat κι εγώ τα ίδια διαβάζω και αγχώνομαι περισσότερο. Δεν βρίσκω κάτι εδώ......στις ανακοινώσεις εγκυμοσύνης το είδες?

Εγωδεν κλικαρω καποιο θεμα. Αν πας στην αρχικη σελιδα θα σου βγαλει το τοπικ της! Αλλα.πηγαινε αρχικη σελιδα χωρις να κλικαρεις θεματολογια. Ναι ρε γαμωτο. Διαβαζεις διαβαζεις και βλεπεις τοσο αντιφατικα πραγματα που λες γιατι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η zoi.ko είπε:

Να μαι κι εγώ!Τι αέρας είναι αυτός σήμερα καλεεεεεε βγήκα για διάφορες δουλειές και γύρισα σπίτι σαν την τρελή μαλλί αλά Tina Turner ?.

@NikhNikh καλησπέρα και χρόνια πολλά.Η εβδομάδα είναι περίεργη δυστυχώς.....το φεγγάρι βλέπεις!?

@Irene_D όλες σαν σύμπτωμα το πείραμε την πρώτη φορά.Ήμουν τόσο σίγουρη ότι κάτι γίνονται που όταν πήγα στο γυναικολόγο μου του λέω κάτι έχω.Με ξάπλωσε κλασικά και μου λέει:Ωορρηξία έχεις!!!! -Μα.......δεν έχει μα μου λέει στην ωορρηξία και με τις ελεύθερες επαφές θα τα έχεις αυτά όχι μόνο εσύ όλες. Κόντεψα να τον βγάλω τρελό τον άνθρωπο αφού στο τέλος είχε πεθάνει στο γέλιο με αυτά τα κουλά που του έλεγα! Σε νιώθω απόλυτα κι εγώ προσπαθώ να το παίζω άνετη κλπ. αλλά.......δε μου βγαίνει ρε γαμωτο! Άντε τώρα να περιμένω ξανά να δω αν θα εμφανιστεί σε καμιά 15αρια μέρες.

Τίποτα τίποτα πρέπει να φτιαχτούν ομάδες ψυχολογικής υποστήριξης για εμάς τις "προσπαθούμε να γίνουμε μάνες" αλλιώς θα τρελαθούμε!??

Ναι ναι!! Να ζητήσουμε οπωσδήποτε παρέμβαση ενός ειδικού Χαχαχαχαχα 

Να τον τρελανουμε κι αυτόν χαχαχαχαχα

Βρε κορίτσια για να το λέτε όλες έτσι θα είναι.. όποτε υπομονή και βλέπουμε!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Εγωδεν κλικαρω καποιο θεμα. Αν πας στην αρχικη σελιδα θα σου βγαλει το τοπικ της! Αλλα.πηγαινε αρχικη σελιδα χωρις να κλικαρεις θεματολογια. Ναι ρε γαμωτο. Διαβαζεις διαβαζεις και βλεπεις τοσο αντιφατικα πραγματα που λες γιατι??

Το είδα και βουρκωσα να σου πω την αλήθεια!Η απόλυτη ευτυχία❤?. Άστο άστο γιατί θα αγχωθω παραπάνω.....δε λέω γιατί για τον απλούστατο λόγο ότι κι εγώ ακόμα δεν ξέρω τι μπορεί να μου βγει αν δεν.......δε θέλω να σκέφτομαι πραγματικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Irene_D είπε:

Ναι ναι!! Να ζητήσουμε οπωσδήποτε παρέμβαση ενός ειδικού Χαχαχαχαχα 

Να τον τρελανουμε κι αυτόν χαχαχαχαχα

Βρε κορίτσια για να το λέτε όλες έτσι θα είναι.. όποτε υπομονή και βλέπουμε!!! 

Ααααααχ δε μπορούμε να κάνουμε και κάτι άλλο δυστυχώς!Υπομονή και άγιος ο Θεός!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kat-Cat είπε:

Αν δεν κατσει να το κανεις. Θα δεις που μετα αλλαζει και το γουρι. Χιχιχι

Τι κανετε λοιπα κοριτσια?? Γεια σου @ nikhnikh και @zoi.ko και λοιπες. Ασχετο αλλα χαρηκα τοσο πολυ με τα νεα της rosemary!!!

Λες ;;; Εύχομαι να μην τα βάψω όμως εάν αυτός ο μήνας δεν είναι ο τυχερός τότε θα μου φτιάξει πολύ τη διάθεση να περιποιηθώ τον εαυτό μου.. Πως περνάς εσυ στο ταξιδι σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια δεν έχω διαβάσει κάτι για δυαμσαρεστα να πω την αλήθεια και αν υπάρχει (για να το λέτε υπάρχει λογικά) εύχομαι σε όλες της κοπέλες που ταλεπορουμαστε και στην κοπέλες που δεν ταλεποριθικαν μόνο χαρές και να έρθει και να μείνει. 

Δυστυχώς όλα υπάρχουν και ειδικότερα το άγχος. Αλλά κορίτσια δεν χρειάζετε άγχος το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να απομακρυνόμαστε από το όνειρο μας. Σας το λέω εγώ που απομακριθικα πάρα πολύ από το όνειρο μου να κάνω οικογένεια μέσα στο 2018.

Κορίτσια το κάθε τι πρέπει να μας κάνει ποιο δυνατές και όχι πιο αδύναμες.. Πρέπει να σηκωνόμαστε στα πόδια μας και να μην τα παρατάτε με το παραμικρό.. 

Ως να αποκτήσουμε το σποτάκι στην κοιλίτσα μας είναι ένα ταξίδι ατελείωτο αλλά δεν είναι δύσκολο να φτάσουμε στο προορισμό με πολύ θέληση και υπομονή και κάθε εμπόδιο μπορούμε να το προσπεράσουμε στην ζωή μας θα έχουμε και τα άσχημα αλλά πάντα έρχονται καλύτερα.

Μπορεί να μας φενετε ο δρόμος ατελείωτος με πολλές λακκούβες που θα μας κάνουν να πέσουμε μέσα αλλά θα ξανά σικοθουμε και θα συνεχίσουμε τον δρόμο μας.. 

Θα καθόμαστε μετά και θα θυμόμαστε αυτό το ταξίδι και θα βλέπουμε το καινούριο ταξίδι μας προς την μητρότητα και θα λέμε ότι ναι καταφέραμε να περάσουμε τα εμπόδια και φτάσαμε στο όνειρο μας μετά θα περάσει και το επόμενο ταξίδι της εγκυμοσύνης και θα αρχιση ένας δρόμος ατελείωτος που λέγετε μητρότητα..!!! 

Για αυτό κορίτσια μόνο θετική ενέργεια θέλω και όλα γίνονται.. βγείτε έξω με τον άντρα/σύντροφο σας πιτε και κάντε αγαπούλες και θα δείτε θα έρθει εκεί που δεν το περιμένατε.. 

Η ζωή είναι όμορφη πρέπει να κοιτάμε μπροστά και να μπορούμε με το κάθε τι να ξανά σηκωνόμαστε πιο δυνατές..!!

Σας κούρασα συγγνώμη..!! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια ναι ας εχουμε πιστη οτι θα πανε ολα καλα και μετα βλεποντας και κανοντας. Θα γινει το μοτο μου. Σε αλλα νεα εχω φαει περι τις 158097 μακαροναδες. Αχαχαχ. Ποσο μπορει να φαει ενας ανθρωπος?? Ε οσο μπορει να φαει τρωω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Irene_D είπε:

Λες ;;; Εύχομαι να μην τα βάψω όμως εάν αυτός ο μήνας δεν είναι ο τυχερός τότε θα μου φτιάξει πολύ τη διάθεση να περιποιηθώ τον εαυτό μου.. Πως περνάς εσυ στο ταξιδι σου;

Το μηνα που δεν εμεινα δεν ειχα κανει ημιμονιμα κλπ. Μετα μου ρθε η περιοδος και λεω δε μας χ@ζει. Θα παω να φτιαχτω. Εκανα τα ημιμονιμα μου τα σεα μου τα μεα μου και ηρθε το αλλο. Τωρα βεβαια πως θα εξελιχθει αλλο πραγμα. Περναω πολυ ωραια. Εχω κατακουραστει βεβαια. Τρωω ακαταπαυστα. Παιδια ποσα αλλαντικα τυρια επισης εχω φαει. Τα αγαπω. Κανει καλο καιρο ευτυχως!! Βεβαια ειμαι με το τηλ στο χερι απτη δουλεια με διαφορα. Απο δευτερα με περιμενει....χαμος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η NikhNikh είπε:

@Kat-Cat μου άνοιξες την ωρεξ  καλά να περάσεις..!!!

Αχ σε ευχαριστω καλη μου. Λιγο να ξεφευγουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...