Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες ξεκινάνε προσπάθεια Φεβρουάριο


loralora

Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mairh32 είπε:

Άντε που είσαι το θυμομουνα ότι ήμασταν μαζί αλλά σε έχασα.εκανες εμβρυομεταφορα;

ναι έκανα , σήμερα. μια καλη βλαστοκυστη μου έμεινε απο 8 γονιμοποιημένα κ βάλαμε αυτη. Ελπιζα σε κάτι καλύτερο αλλα θα δούμε μήπως παλέψει ο μικρός μαχητής!  δυστυχώς δεν μπορώ να μπαίνω συχνά, απο το κινητό όταν παω να γράψω με πετάει εξω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η loralora είπε:

Αρνητικη κοριτσια.Ευχομαι καλά αποτελεσματα σε όσες περιμένουν και κουράγιο.

 

Κοριτσι μου πραγματικα λυπαμαι... μην το αφήσεις να σε πάρει απο κατω... γέμισε μπαταρίες για την επομενη προσπαθεια ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Gina 955 είπε:

Κοροτσια μου Καλή επιτυχία σε ολες μας ...εγω Σήμερα έκανα την εμβριομεταφορα με 2 εμβρυακια άριστης ποιότητας 3ης μέρας...ολοι Είναι πολλοί ευχαριστημένοι...μακαρι να πάνε όλα καλά ?

Μπράβο τζίνα!!!!! Καλή επιτυχία κορίτσι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@loralora Λυπαμαι παρα πολυ ?

ξεκουρασου και παμε για την επομενη!!! Θα γινει καποια στιγμη , θα κατσει!!

@Bellaki Λυπαμαι πολυ κ για σενα!! Ειναι πολυ δυσκολο , σκετη απογοητευση .. αλλα δεν ειναι το τελος! 

Χασαμε μια μαχη οχι τον πολεμο κοριτσια ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!

@Bellaki & @loralora εύχομαι σύντομα να ανασυνταχθείτε και να πάτε σε επόμενη και τυχερή προσπάθεια!

@Cat! μπράβο κοπέλα μου όλα καλά! Μια χαρά η χοριακή σου!

Όσες αναμένετε υπομονή και θετικές σκέψεις....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Cat! συγχαρητήρια!!! Μπράβο που πάνε όλα καλά!!!!

@Gina 955 καλή επιτυχία σου εύχομαι. Με το καλό να δείτε μια θετική χοριακή. Πότε σου είπαν να κάνεις;;;;

@jazz με το καλό κι εσύ!!!Όλα να πάνε καλά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η nikona είπε:

@Cat! συγχαρητήρια!!! Μπράβο που πάνε όλα καλά!!!!

@Gina 955 καλή επιτυχία σου εύχομαι. Με το καλό να δείτε μια θετική χοριακή. Πότε σου είπαν να κάνεις;;;;

@jazz με το καλό κι εσύ!!!Όλα να πάνε καλά!!!!

Σε 13 μέρες....σε ευχαριστώ πολύ....φφφφφφ πολύ αγχοςςςςς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Σημερα εχω παλι αρκετό κοκκινο αιμα ...και πονο.... ξέρετε αν ειναι φυσιολογικό να εχω καθε μερα πολλα καφέ και ανα 2-3 μερες να εχω και κοκκινο;;; εγω δεν θα κρατηθώ ως τη Παρασκευη... θα κανω και αυριο μια χοριακη... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Cat! είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Σημερα εχω παλι αρκετό κοκκινο αιμα ...και πονο.... ξέρετε αν ειναι φυσιολογικό να εχω καθε μερα πολλα καφέ και ανα 2-3 μερες να εχω και κοκκινο;;; εγω δεν θα κρατηθώ ως τη Παρασκευη... θα κανω και αυριο μια χοριακη... 

Ο γιατρός τι λέει γι αυτό;δεν μπορεί να σε δει τώρα να δει αν είναι όλα καλά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Gina 955 είπε:

Σε 13 μέρες....σε ευχαριστώ πολύ....φφφφφφ πολύ αγχοςςςςς

Καλά άγχος δε λες τίποτα,μετραω σαν τους φαντάρους εγώ έχω τη δευτέρα,πεντε κ σήμερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mairh32 είπε:

Ο γιατρός τι λέει γι αυτό;δεν μπορεί να σε δει τώρα να δει αν είναι όλα καλά;

Δεν τον παιρνω τηλεφωνο γιατι προχθες που τον ειχα παρει να του το πω με εκραξε που ειμαι τοσο αγχωμένη και εκνευρίστηκα. Εχουμε αυξήσει προγεστερονη,κάτι αλλο δεν θα μπορει να κανει προφανώς... ελπιζω μονο να πανε ολα καλα και να μην ειναι κανενα κακο σενάριο...θα δω και αυριο τη χοριακη. Απλα ξερω πως αυτη αυξάνεται και σε αλλες περιπτώσεις και αυτα φοβαμαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mairh32 είπε:

Καλά άγχος δε λες τίποτα,μετραω σαν τους φαντάρους εγώ έχω τη δευτέρα,πεντε κ σήμερα.

Ειναι αυτή η αναμονή.... υπομονή!!! Θα περάσουν οι μερες!!!!! Βρείτε να απασχοληθείτε με κατι αν ειστε σπίτι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Cat! είπε:

Δεν τον παιρνω τηλεφωνο γιατι προχθες που τον ειχα παρει να του το πω με εκραξε που ειμαι τοσο αγχωμένη και εκνευρίστηκα. Εχουμε αυξήσει προγεστερονη,κάτι αλλο δεν θα μπορει να κανει προφανώς... ελπιζω μονο να πανε ολα καλα και να μην ειναι κανενα κακο σενάριο...θα δω και αυριο τη χοριακη. Απλα ξερω πως αυτη αυξάνεται και σε αλλες περιπτώσεις και αυτα φοβαμαι 

Βρε κορίτσι μου...Γιατί να μην τον πάρεις? Για μένα πρέπει να τον ενημερώσεις για το αίμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Cat! είπε:

Δεν τον παιρνω τηλεφωνο γιατι προχθες που τον ειχα παρει να του το πω με εκραξε που ειμαι τοσο αγχωμένη και εκνευρίστηκα. Εχουμε αυξήσει προγεστερονη,κάτι αλλο δεν θα μπορει να κανει προφανώς... ελπιζω μονο να πανε ολα καλα και να μην ειναι κανενα κακο σενάριο...θα δω και αυριο τη χοριακη. Απλα ξερω πως αυτη αυξάνεται και σε αλλες περιπτώσεις και αυτα φοβαμαι 

Καλά τι να πω τώρα;εγώ θα πήγαινα στο γραφείοο του να με δει ή τουλάχιστον να το συζητήσετε από κοντά βρε κορίτσι μου δε ξέρω είναι κρίμα να αγχωνεσαι τόσο πολύ κ να μην το χαίρεσαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Cat! είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Σημερα εχω παλι αρκετό κοκκινο αιμα ...και πονο.... ξέρετε αν ειναι φυσιολογικό να εχω καθε μερα πολλα καφέ και ανα 2-3 μερες να εχω και κοκκινο;;; εγω δεν θα κρατηθώ ως τη Παρασκευη... θα κανω και αυριο μια χοριακη... 

Καλημέρα @Cat! εννοείται πως θα τον παίρνεις τηλ όποτε σε ανησυχεί κάτι...αλίμονο!!γιατί να μένεις με το άγχος; Για τα καφέ από δική μου εμπειρία να σου πω ότι τα είχα 5 ημέρες αλλά αραιά κ που μέσα στη μέρα, όχι συνέχεια κ καμιά μέρα μπορεί και να μην έβλεπα..χοριακή δε σε έβαλε να κάνεις ανα 2 ημέρες;αν ανεβαίνει φυσιολογικά λογικά όλα καλά θα είναι..Επίσης όταν λες πόνο εννοείς πονάκια περιόδου ή έντονο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Cat! είπε:

Δεν τον παιρνω τηλεφωνο γιατι προχθες που τον ειχα παρει να του το πω με εκραξε που ειμαι τοσο αγχωμένη και εκνευρίστηκα. Εχουμε αυξήσει προγεστερονη,κάτι αλλο δεν θα μπορει να κανει προφανώς... ελπιζω μονο να πανε ολα καλα και να μην ειναι κανενα κακο σενάριο...θα δω και αυριο τη χοριακη. Απλα ξερω πως αυτη αυξάνεται και σε αλλες περιπτώσεις και αυτα φοβαμαι 

Να τον παρεις γιατι ειδαλλως δεν προκειται να ηρεμησεις. Δε λεω να γινομαστε φορτικες και επιμονες χωρις λογο (γιατι ξερω και εγω απο το δικο μου επαγγελμα), ωστοσο εδω περα υπαρχει ενα δεδομενο συγκεκριμενο και ο γιατρος σου οφειλει να σου απαντησει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κορίτσια μου. Τι κανετε; χαιρομαι που εσεις καταλαβαίνετε της αγωνία μου γιατι γυναικολογος και σύζυγος με εχουν για δραματική. Οτι αφου ειχα δει και το Σαββατο και τη Δευτερα η εξεταση ηταν καλη να μη κανω ετσι.Παρασκευη μου ειπε να κανω χοριακη αλλα εγω επειδη ξαναείδα κοκκινο αιμα θα κανω και αυριο απο μονη μου. Πονάκια περιόδου εχω και συνεχεια καφε. Δεν υπαρχει στιγμη που δεν βγαζω. Παλι καλα κοκκινο απτο πρωι που ειχα δεν εχω ξανα δει! Οσο για τους πονους απτην ώρα που σχολασα και ειμαι ξάπλα πολυ καλυτερα! Δουλειά - σπίτι θα ειμαι και τιποτα αλλο. Και στη δουλειά δεν σηκωνω βάρη πλεον και προσπαθω να ειμαι καθιστη οσο γινεται. Αυριο θα δω και τη χοριακη και αν ειναι καλη δεν ξανα μιλαω... απλα θα περιμενω μεχρι το ραντεβου με τον γυναικολογο και εκει θα κανω και ενα ξεκαθάρισμα με το ποσο άνετη θα θελα να ειμαι και δεν ειμαι μαζι του εξαιτιας της συμπεριφοράς του...  αντε γιατι εχω νευριασει. Αν εχω τωρα αποριες ποτε θα χω;;;; Δεν ειναι τυχει και σε καποια δικη μου και με ξενίζει αυτο με το αιμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Cat! είπε:

Καλησπερα κορίτσια μου. Τι κανετε; χαιρομαι που εσεις καταλαβαίνετε της αγωνία μου γιατι γυναικολογος και σύζυγος με εχουν για δραματική. Οτι αφου ειχα δει και το Σαββατο και τη Δευτερα η εξεταση ηταν καλη να μη κανω ετσι.Παρασκευη μου ειπε να κανω χοριακη αλλα εγω επειδη ξαναείδα κοκκινο αιμα θα κανω και αυριο απο μονη μου. Πονάκια περιόδου εχω και συνεχεια καφε. Δεν υπαρχει στιγμη που δεν βγαζω. Παλι καλα κοκκινο απτο πρωι που ειχα δεν εχω ξανα δει! Οσο για τους πονους απτην ώρα που σχολασα και ειμαι ξάπλα πολυ καλυτερα! Δουλειά - σπίτι θα ειμαι και τιποτα αλλο. Και στη δουλειά δεν σηκωνω βάρη πλεον και προσπαθω να ειμαι καθιστη οσο γινεται. Αυριο θα δω και τη χοριακη και αν ειναι καλη δεν ξανα μιλαω... απλα θα περιμενω μεχρι το ραντεβου με τον γυναικολογο και εκει θα κανω και ενα ξεκαθάρισμα με το ποσο άνετη θα θελα να ειμαι και δεν ειμαι μαζι του εξαιτιας της συμπεριφοράς του...  αντε γιατι εχω νευριασει. Αν εχω τωρα αποριες ποτε θα χω;;;; Δεν ειναι τυχει και σε καποια δικη μου και με ξενίζει αυτο με το αιμα.

@Cat! μου δε ξέρω βέβαια κ τι δουλειά κάνεις αλλά θα σου πρότεινα να μην πηγαίνεις μέχρι να να σταθεροποιηθεί ή κατάσταση,ακομη κ αν είναι καθιστική ή δουλειά νομίζω ότι σε περιπτώσεις αίματος πρέπει να είσαι σε ακινησία ξαπλωμένη,δε ξέρω βέβαια αν σου το επιτρέπουν αλλά μη το ρισκάρει έκανες τόσο κόπο έδωσες ένα σωρό χρήματα πιστεύω δεν πρέπει να σηκώνεται καθόλου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Γεια σου κορίτσι! Να έχουμε καλές και τελειόμηνες εγκυμοσύνες 🙏 Κι εγώ έχω κράμπες που ξεκίνησαν την 7η εβδομάδα - τώρα είμαι στην 8η. Απ τον υπέρηχο ήταν όλα καλά, η γιατρός μου δεν το βρήκε καθόλου ανηχυτικό και μου πρότεινε αν θέλω να πάρω είτε παρακεταμόλη ή μαγνήσιο. Τελικά πήρα μόνο μια φορά μικρή δόση παρακεταμόλης γιατί με πονούσε η μέση μου κυρίως (και δεν είχα τροφοκαρτ) κι από τότε οι κράμπες έρχονται αραιά και πού. Στην αρχή ήταν σα να μου ερχόταν περίοδος κι είχα κατατρομάξει, αλλά μετά πήγαμε για υπέηχο κι ήταν όλα καλά, οπότε δε δίνω και πολύ σημασία πλέον.
    • Αχ κι εμένα ο γιατρός μου δε με αφήνει! Και σήμερα βρε κορίτσια μου εδώ είναι πραγματικά μέρα για μπάνιο. Πολλή ζέστη, καθόλου αέρας...  Τέσπα... Δεν πειράζει... Του χρόνου θα κολυμπάμε μαζί με τα μωράκια μας!
    • Καλώς ήρθες κορίτσι μου και με το καλό το μωράκι σου 💖 όπως σου είπαν και τα κορ΄ιτσια μη σε αγχώνουν τα συμπτώματα, αυτά πάνε κι έρχονται, κι επίσης, κι εγώ στις πρώτες εβδομάδες δεν είχα κάποιο τρανταχτό σύμπτωμα, παρα μ΄όνο τον πόνο στο στήθος και έτσι ψιλοζαλάδες αν θυμάμαι καλά. απ την ημέρα που άκουσα την καρδούλα να σου πω την αλήθεια σταμάτησα να τα παρτηρώ κιόλας, γιατί μόνο άγχος προκαλούν. Μόνο όταν τα λέμε εδώ κάνω τον απολογισμό και τα γ΄ραφω. Κατα τ άλλα, θα υπάρχουν μέρες που αισθανόμαστε έγκυες κι άλλες που θα το ξεχνάμε γιατί τα συμπτώματα δεν είναι στάνταρ. Περιμένουμε τα νεάκια σου απ τον πρώτο υπέρηχο 💖
    • Αυτό που λες για την Παναγία, κι εγώ, ενώ δεν είμαι καθόλου της θρησκείας, για κάποιο λόγο ένιωσα την ανάγκη τελευταία να την προσφωνώ να προσέχει το μωράκι μου 🙏 Νομίζω είναι λόγω των απωλειών που βιώσαμε, ότι έχουμε την ανάγκη για πίστη σε μια ανώτερη δύναμη Είναι σίγουρα κι ορμόνες που κάνουν πάρτυ, αλλά δεν είσαι μόνη στις τυμπανοκρουσιες, να ξέρεις 🤣🤣🤣
    • Γεια σας κορίτσια! Προσπαθώ να διαβάσω τα νεότερα σ αυτό το θεματάκι γιατί έχασα κάποιες αναρτήσεις η αλήθεια είναι. Έχω επιστρέψει και στη δουλειά μετά από άδεια και προσπαθώ ακόμα να βρώ τους ρυθμούς μου. Όπως σας έγραψα ο τελευταίος υπέρηχος (#3) ήταν την περασμένη Τρίτη 28/05 όπου είδαμε το μικρό ζελεδάκι και μου έβαλε η γυναικολόγος κάποια δευτερόλεπτα την κοαρδούλα για να ηρεμήσω μιας και ήμουν αγχωμένη. Έπειτα έχω ηρεμήσει αρκετά μπορώ να πω, τα συμπτώματα παραμένουν ίδια, αν και δε ξανα έκανα εμετό απ την αρχή της εβδομάδας. Κάπως βρήκα το "κόλπο" που λειτουργεί για εμένα - οι ναυτίες συνήθως με πιάνουν όταν πεινάω ή όταν κάποια έντονη μυρωδιά μου τα σκάσει. Οπότε πήρα κάτι μπισκότα, που υποτίθεται είναι και υγιεινά, και τρώω 3-4 από αυτά ή αν είναι η ώρα του γεύματος τρώω φαγητό ή κάποιο φρούτο. Και κάπως έτσι περνάει. Οι κράμπες με πιάνουν που και που, κυρίως στη μέση, αλλά ευτυχώς παραμένουν ήπιες και όχι συστηματικές. Αυτό απ τη μια με ηρεμεί ότι δεν έρχεται κάτι κακό κι απ την άλλη με ηρεμεί ότι εξελίσσεται φυσιολογικά (έτσι θέλω να πιστεύω δλδ γιατί δεν είχα τέτοιες κράμπες σε καμία απ τις 2 προηγούμενες εγκυμοσύνες που δε προχώρησαν). Κατα τα τ' άλλα η ενέργειά μου είναι σαφώς πεσμένη, δεν έχω όρεξη να κάνω τίποτα, ακόμα και για ψώνια που πήγα θέλω να κάθομαι ανα 30 λεπτά γιατί κουράζομαι. Επιπλέον το σ΄τηθος με πονάει καθημερινά, άλλοτε περισσότερο άλλοτε λιγότερο, πάντως είναι το μόνο "σταθερό" σύμπτωμα. α! επίσης παρατηρώ ότι είμαι πιο ευαίσθητη συναισθηματικά, βάζω τα κλάμματα πολύ εύκολα καθώς βλέπω πχ μια συγκινητική στιγμή στο Νετφλιξ, που όμως δε θα έκλαιγα υπό άλλες συνθήκες 🤣 Η γυναικολόγος μου έκλεισε κατευθείαν την αυχενική για 1/07 αλλά δε ξέρω αν θα την παλέψω ψυχολογικά να περιμένω τόσο, καθώς την παλίδρομη κύση την έχασα στον τρίτο μήνα και, όσο να ναι, με αγχώνει κάπως αυτός ο άτιμος μήνας. έκλεισα ένα ραντεβού στις 18/06, να είμαι δλδ κάπου στη μέση απ το σήμερα μέχρι την αυχενική για την ηρεμία μου. Κατα τ' άλλα έχω πολλή θετική σκέψη καθημερινά, ο σύζυγος βοηθάει πάρα πολύ σ αυτό, φροντίζουμε να υπάρχουν όμορφες στιγμές μαζί μες τη μέρα και να το ζήσουμε χωρίς φόβο.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...