Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες ξεκινάνε προσπάθεια Φεβρουάριο


loralora

Recommended Posts

στις πριν 6 ώρες, ο/η Cat! είπε:

Καλησπερα κορίτσια μου. Τι κανετε; χαιρομαι που εσεις καταλαβαίνετε της αγωνία μου γιατι γυναικολογος και σύζυγος με εχουν για δραματική. Οτι αφου ειχα δει και το Σαββατο και τη Δευτερα η εξεταση ηταν καλη να μη κανω ετσι.Παρασκευη μου ειπε να κανω χοριακη αλλα εγω επειδη ξαναείδα κοκκινο αιμα θα κανω και αυριο απο μονη μου. Πονάκια περιόδου εχω και συνεχεια καφε. Δεν υπαρχει στιγμη που δεν βγαζω. Παλι καλα κοκκινο απτο πρωι που ειχα δεν εχω ξανα δει! Οσο για τους πονους απτην ώρα που σχολασα και ειμαι ξάπλα πολυ καλυτερα! Δουλειά - σπίτι θα ειμαι και τιποτα αλλο. Και στη δουλειά δεν σηκωνω βάρη πλεον και προσπαθω να ειμαι καθιστη οσο γινεται. Αυριο θα δω και τη χοριακη και αν ειναι καλη δεν ξανα μιλαω... απλα θα περιμενω μεχρι το ραντεβου με τον γυναικολογο και εκει θα κανω και ενα ξεκαθάρισμα με το ποσο άνετη θα θελα να ειμαι και δεν ειμαι μαζι του εξαιτιας της συμπεριφοράς του...  αντε γιατι εχω νευριασει. Αν εχω τωρα αποριες ποτε θα χω;;;; Δεν ειναι τυχει και σε καποια δικη μου και με ξενίζει αυτο με το αιμα.

Περιμένουμε νέα σου..ηρέμησε,χαλάρωσε κ όλα θα πάνε καλά!!αυτός ο γυναικολόγος είναι ο προσωπικός σου ή της εξωσωματικής;;συνήθως τους επιστρατεύουμε κ τους 2 γι αυτό ρωτάω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπερα κορίτσια! 

@Mairh32 δεν μπορω να παρω αδεια δυστυχως στη παρούσα φάση. Και δεν μου πρότεινε κατι τετοιο και ο γιατρός μου, οποτε... αλλα δεν αν πουθενα αλλου μες στη μερα. Οσο μπορω προσέχω...

@Smurf88 ειναι και γενικος γυναικολογος μου τα τελευταια 2-3 χρονια που τον γνώρισα για το θεμα της εξωσωματικης... μαρεσε πολυ σαν επιστήμονας και δεν ηθελα να εχω πολλούς...

αυριο θα κανω χοριακη να δω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Mairh32 είπε:

Ένα σπυράκι περιόδου στο πηγούνι τόσο!τι είναι πάλι αυτό;μα να μη μ αφήνει να χαλαρώσεις λίγο.

Ετσι για να μη ξεχνιόμαστε να σπανε τα νευρα μας.... αυτη τη γκρινια εχω για το αιμα. Παντως για να ηρεμησεις εγω ειχα βγαλει 2 σπυράκια! Μη δινεις σημασία! Τοσες ορμονες παιρνουμε!

καλημέρα!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Cat! είπε:

Ετσι για να μη ξεχνιόμαστε να σπανε τα νευρα μας.... αυτη τη γκρινια εχω για το αιμα. Παντως για να ηρεμησεις εγω ειχα βγαλει 2 σπυράκια! Μη δινεις σημασία! Τοσες ορμονες παιρνουμε!

καλημέρα!!!! 

Καλημέρα!!!πως είσαι σήμερα θα ξανακάνεις χοριακη;πραγματικά τεντωμένα νεύρα τι είναι αυτό το πράγμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@OLY10 Σ´ευχαριστω κοριτσακι!!! @Mairh32 με τοσο αιμα που εχω απορω πως δεν κανω και καθε μερα!!! Σε ποσες μερες κανεις εσυ;

Ναι πηγα εδωσα αιμα,το μεσημερι περιμενω τηλεφώνημα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Είμαι νέα στην παρέας σας, τρίτη προσπάθεια όμως. 15/3 θα κάνω τη χοριακή. Μέχρι και χθες είχα ενοχήσεις χαμηλά στην κοιλιά, τραβήγματα και τσιμπήματα, από σήμερα το πρωί τίποτα... Τρώγομαι με τα ρούχα μου πάλι

Εύχομαι να πάνε όλα καλά για όσες περιμένουν αποτελέσματα γενικότερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Cat! είπε:

@OLY10 Σ´ευχαριστω κοριτσακι!!! @Mairh32 με τοσο αιμα που εχω απορω πως δεν κανω και καθε μερα!!! Σε ποσες μερες κανεις εσυ;

Ναι πηγα εδωσα αιμα,το μεσημερι περιμενω τηλεφώνημα!!!!

στις πριν 1 ώρα, ο/η Cat! είπε:

@OLY10 Σ´ευχαριστω κοριτσακι!!! @Mairh32 με τοσο αιμα που εχω απορω πως δεν κανω και καθε μερα!!! Σε ποσες μερες κανεις εσυ;

Ναι πηγα εδωσα αιμα,το μεσημερι περιμενω τηλεφώνημα!!!!

Τόσο πολύ αίμα βρε παιδί μου;ο γιατρός χαλαρος να φανταστώ ε;χαχα άντε να δούμε τι γίνεται.εγω τη δευτέρα έχω χοριακη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mairh32 πλησιάζουν και για σενα οι μέρες! άντε με το καλό να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα!

@Cat! εύχομαι όλα καλά με τη χοριακή σου..είσαι καλύτερα σήμερα; εμένα ο εξωσωματικός δεν αναλαμβάνει παρακολουθήσεις κύησης και γέννας, οπότε έχω και τον παλιό μου γιατρούλη και το παίζω διπλό ταμπλό..χαχα!!βέβαια στο κέντρο εξωσωματικής έχω τελευταίο ραντεβού αυτή την εβδομάδα και μετά τέλος..

@mayra_d καλωσήρθες κορίτσι μου! καλά αποτελέσματα να έχεις και εσύ..υπομονή (όσο μπορείς) και επιμονή!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Smurf88 ναι καταφθανω κι εγώ σιγα σιγα αλλά δε θελωωωω. @mayra_d καλώσηρθες και καλή επιτυχία αυτή τη φορά,εγω δε νιώθω τίποτα απ την αλλη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εύχομαι ότι καλύτερο και μεγάλη δύναμη στις κοπέλες που απέτυχαν αυτήν την φορά.. ξέρω είναι πολύ δύσκολο το χω περάσει και εγώ στην πρώτη μου προσπάθεια..παρτε χρόνο για τον εαυτό σας βγήτε εξω περάστε Καλά με τον άντρα σας και όταν είστε πάλι έτοιμες τοτε ξανα προσπαθείτστε...παιδια θα κάνουμε αυτό είναι το μόνο σίγουρα..ανεξαρτητως το πότε!!! Εγώ είμαι στην 3η μερα εμβρυομεταφοραςεμβρυομεταφορα με 2 έμβρυα άριστης ποιότητας και με 3 βαλαστοκυστες στην άκρη!!! Μακάρι να πανε καλά αυτήν τη φορά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η mayra_d είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Είμαι νέα στην παρέας σας, τρίτη προσπάθεια όμως. 15/3 θα κάνω τη χοριακή. Μέχρι και χθες είχα ενοχήσεις χαμηλά στην κοιλιά, τραβήγματα και τσιμπήματα, από σήμερα το πρωί τίποτα... Τρώγομαι με τα ρούχα μου πάλι

Εύχομαι να πάνε όλα καλά για όσες περιμένουν αποτελέσματα γενικότερα!

Καλωσήρθες στην παρέα!!! Ευχομαι καλη επιτυχία!!!!Με το καλό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η mayra_d είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ, το εύχομαι για όλες μας. Σκέφτομαι τη μέρα της εμβρυομεταφοράς και χαμογελάω, η καλύτερη μέρα!!! 

Καλη επιτυχία και καλώς ήρθες! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η mayra_d είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Είμαι νέα στην παρέας σας, τρίτη προσπάθεια όμως. 15/3 θα κάνω τη χοριακή. Μέχρι και χθες είχα ενοχήσεις χαμηλά στην κοιλιά, τραβήγματα και τσιμπήματα, από σήμερα το πρωί τίποτα... Τρώγομαι με τα ρούχα μου πάλι

Εύχομαι να πάνε όλα καλά για όσες περιμένουν αποτελέσματα γενικότερα!

Καλή επιτυχία μαζί ήμαστε Εγώ έχω β χωριακη στις 14/3 μακάρι οοολα να μας πανε καλά και να έχουμε μια τερααααΣτια β χωριακη ❤❤??? τα τραβήγματα και αυτά τα έχω και εγώ αλλά πιστεύω ότι είναι από τα φάρμακα και από την εμβρυομεταφορα ...μην ψάχνεις σημάδια όλα καλά θα  πανε !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντε βρε κορίτσια μακαρι.. σας το ευχομαι!!! Δωστε μας θετικές χοριακές να χαρουμε μαζί σας! :)

Υπομονη, τα φαρμακα δημιουργουν συμπτωματα...το ξερω καλα αυτό... μη δίνετε βαση σε τιποτα! fingers crossed!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Gina 955 είπε:

Καλή επιτυχία μαζί ήμαστε Εγώ έχω β χωριακη στις 14/3 μακάρι οοολα να μας πανε καλά και να έχουμε μια τερααααΣτια β χωριακη ❤❤??? τα τραβήγματα και αυτά τα έχω και εγώ αλλά πιστεύω ότι είναι από τα φάρμακα και από την εμβρυομεταφορα ...μην ψάχνεις σημάδια όλα καλά θα  πανε !!

Καλή επιτυχία και σε εσένα! Έτσι λένε, αλλά παρατηρώ διαφορές με τις 2 προηγούμενες. Την 1η δεν είχα τπτ και τη δεύτερη είχα αραιά τσιμπήματα και μιας μέρας πόνο στο στήθος. Θα δείξει... Δεν θέλω αλλά τα σκέστομαι όλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η mayra_d είπε:

Καλή επιτυχία και σε εσένα! Έτσι λένε, αλλά παρατηρώ διαφορές με τις 2 προηγούμενες. Την 1η δεν είχα τπτ και τη δεύτερη είχα αραιά τσιμπήματα και μιας μέρας πόνο στο στήθος. Θα δείξει... Δεν θέλω αλλά τα σκέστομαι όλα

Σε καταλαβαίνω....τι οδηγίες σου έχει δώσει ο γιατρος για αυτές τις μέρες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Αντε βρε κορίτσια μακαρι.. σας το ευχομαι!!! Δωστε μας θετικές χοριακές να χαρουμε μαζί σας! :)

Υπομονη, τα φαρμακα δημιουργουν συμπτωματα...το ξερω καλα αυτό... μη δίνετε βαση σε τιποτα! fingers crossed!

Τι κάνεις εσύ κοριτσάκι μου;;έκανες την εξέταση που ήθελες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Gina 955 είπε:

Σε καταλαβαίνω....τι οδηγίες σου έχει δώσει ο γιατρος για αυτές τις μέρες?

κάθε πρωί 2 utrogestan κολπικά, 2 cyclacur, 1 buscopan 10mg, 1 felicine & την innohep

βράδυ 2 utrogestan κολπικά, 2 cyclacur, 1 buscopan 10mg

με το φαγητό το μεσημέρι παίρνω salospir των 100

τα buscopan για 10 μέρες μόνο

εσύ τι αγωγή ακολουθείς?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Smurf88 είπε:

Τι κάνεις εσύ κοριτσάκι μου;;έκανες την εξέταση που ήθελες;

Προσπαθω να είμαι καλα αλλα η αλήθεια είναι οτι με εχει παρει από κατω δυστυχως... Δεν εχω κανει ακόμα την εξεταση, μετα το Πασχα θα την κανω που θα εχουμε μαζεψει χρηματα γιατί το κόστος είναι μεγαλο...

Εσυ πως είσαι κοριτσακι μου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Iofolen 1 χάπι μετά το φαγητό 

Prezolon χάπι 

Cyclacur χάπι 

Prolutex ενε ση 

Fraxiparine ενε ση 

Vasclor κολπική   

Και 1 Lentogest κάθε 4 μέρες ενε ση..αυτα ...για 3 μέρες μου ειπε ξάπλα και μετα όλα σιγα σιγα και ξεκούραση..εσενα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Προσπαθω να είμαι καλα αλλα η αλήθεια είναι οτι με εχει παρει από κατω δυστυχως... Δεν εχω κανει ακόμα την εξεταση, μετα το Πασχα θα την κανω που θα εχουμε μαζεψει χρηματα γιατί το κόστος είναι μεγαλο...

Εσυ πως είσαι κοριτσακι μου?

Με το καλό σου εύχομαι..όλα καλά απο δω κ πέρα..πάρε κ λίγο χρόνο να επανέλθεις!σε καταλαβαίνω απόλυτα..??εγώ ευτυχώς όλα καλά..ξεκίνησαν οι αναγούλες κ είμαι κάπως όλη μέρα αλλά χαλάλι του, ειλικρινά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...