Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες ξεκινάνε προσπάθεια Φεβρουάριο


loralora

Recommended Posts

στις πριν 8 λεπτά, ο/η peacock είπε:

@Cat! ευχομαι θετικη χοριακη και δακρυα χαρας!

Μολις με πηραν τηλ. Απο το εργαστηριο.

38 βγηκε η β χοριακη ... μου αύξησε τη προγεστερονη και μου ειπε να μεινω μεσα το ΣΚ και τη Δευτερα να ξανακανω. Ειναι πολυ χαμηλη ε; εγω παντως έκλαψα σαν η χαζη μολις το ακουσα. Πρωτη φορα δεν πηρα αρνητική χοριακη... ειναι πολυ χαμηλη για 11η μερα ε; πανω απο 50 δεν πρεπε να ηταν;

εγω χαρηκα αλλα μετα προβληματίστηκα... ηταν και μαζεμένος και ο γιατρός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Mairh32 είπε:

Βρε κοριτσάκια μου ποια έμεινε έγκυος να μου πει λίγο τι κατηγορίας έμβρυα είχε βάλει να μου φύγει το άγχος;εγώ είμαι καναπέ τουαλέτα κ το αντίστροφο.

Κοριτσάκι μη ψάχνεις διάφορα κ αγχώνεσαι..όλα είναι σχετικά!!εγω,όπως είχα ξαναπεί έμεινα με έμβρυα πολύ καλής ποιότητας 4ων ημερών κ είμαι αισίως στην 7η εβδομάδα!!ξέρω απο γνωστές μου όμως ότι με έμβρυο χείριστης ποιότητας χαίρονται τα υγιέστατα παιδάκια τους!!είχα κ μια προσπάθεια με 3ης ημέρας,επίσης πολύ καλά με 8 κύτταρα αλλά απέτυχε χωρίς να ξέρω ακόμα τον λόγο..οπότε να σκέφτεσαι θετικά κ ότι η κάθε περίπτωση είναι μοναδική..απόλαυσε τις ξάπλες σου κ σου εύχομαι καλή επιτυχία με θετική χοριακή??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Κοριτσάκι μη ψάχνεις διάφορα κ αγχώνεσαι..όλα είναι σχετικά!!εγω,όπως είχα ξαναπεί έμεινα με έμβρυα πολύ καλής ποιότητας 4ων ημερών κ είμαι αισίως στην 7η εβδομάδα!!ξέρω απο γνωστές μου όμως ότι με έμβρυο χείριστης ποιότητας χαίρονται τα υγιέστατα παιδάκια τους!!είχα κ μια προσπάθεια με 3ης ημέρας,επίσης πολύ καλά με 8 κύτταρα αλλά απέτυχε χωρίς να ξέρω ακόμα τον λόγο..οπότε να σκέφτεσαι θετικά κ ότι η κάθε περίπτωση είναι μοναδική..απόλαυσε τις ξάπλες σου κ σου εύχομαι καλή επιτυχία με θετική χοριακή??

Ωχ!κ εμένα 3ης μέρας με 8 κύτταρα ήταν βαθμίδας 1 με 2.τι να πω μακάρι,απλα όταν ακούς ότι έχουν πετυχει άλλες κοπέλες με τα ίδια παίρνεις λίγη αισιοδοξία παραπάνω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Mairh32 είπε:

Ωχ!κ εμένα 3ης μέρας με 8 κύτταρα ήταν βαθμίδας 1 με 2.τι να πω μακάρι,απλα όταν ακούς ότι έχουν πετυχει άλλες κοπέλες με τα ίδια παίρνεις λίγη αισιοδοξία παραπάνω.

Καλέ πολλές κοπέλες πέτυχαν με 3ης!!δε σκεφτόμαστε αρνητικά...όλα καλά θα πάνε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Καλέ πολλές κοπέλες πέτυχαν με 3ης!!δε σκεφτόμαστε αρνητικά...όλα καλά θα πάνε!!

Όχι εντάξει είμαι πολύ θετική απλά έχω αρχίσει τη γκρίνια έχω πιαστεί δε μπορώ άλλη ξάπλα,εντωμεταξυ εxει πρηστεί ή κοιλιά μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Mairh32 είπε:

Όχι εντάξει είμαι πολύ θετική απλά έχω αρχίσει τη γκρίνια έχω πιαστεί δε μπορώ άλλη ξάπλα,εντωμεταξυ εxει πρηστεί ή κοιλιά μου.

Μην είσαι και όλο ξάπλα σήκω και η ακινησία έχουν δειξει μελέτες και η ξάπλα δεν ειναι και οτι καλύτερο  δεν είπαμε βαριές δουλειές αλλά μετα απο τρεις μέρες εμβρυομεταφορας μπαίνουμε ξανα στους ρυθμούς μας. Εγω δεν μπορω ξάπλα και ποτε δεν εκατασα πλην πρώτης ημερας και αυτη όχι όλες τις φορές. Οτι ειναι να γίνει 2 3 μερα μετα απλα αναμένουμε για να μαθουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η karen είπε:

Μην είσαι και όλο ξάπλα σήκω και η ακινησία έχουν δειξει μελέτες και η ξάπλα δεν ειναι και οτι καλύτερο  δεν είπαμε βαριές δουλειές αλλά μετα απο τρεις μέρες εμβρυομεταφορας μπαίνουμε ξανα στους ρυθμούς μας. Εγω δεν μπορω ξάπλα και ποτε δεν εκατασα πλην πρώτης ημερας και αυτη όχι όλες τις φορές. Οτι ειναι να γίνει 2 3 μερα μετα απλα αναμένουμε για να μαθουμε

Μου είπαν για τρεις μέρες μόνο ξάπλα αυστηρά μόνο για τουαλέτα να πηγαίνω μετά μπορώ να είμαι όπως πριν γι αυτό δεν σηκωνομαι χτες έκανα την εμβρυομεταφορα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mairh32 είπε:

Μου είπαν για τρεις μέρες μόνο ξάπλα αυστηρά μόνο για τουαλέτα να πηγαίνω μετά μπορώ να είμαι όπως πριν γι αυτό δεν σηκωνομαι χτες έκανα την εμβρυομεταφορα.

Χμμ είσαι φρέσκια! Πρωτη μερα και άρχισε παράπονα και γκρίνια για μέση εχεις ακόμη 2 μέρες, μη το σκέφτεσαι βάλε τηλεόραση  βιβλια περιοδικά σταυρόλεξα κάνε κατι ππυ μσ αρεσει και μπορείς εύχομαι καλα αποτελέσματα, η 1 σου ειναι;που την εκανες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η karen είπε:

Χμμ είσαι φρέσκια! Πρωτη μερα και άρχισε παράπονα και γκρίνια για μέση εχεις ακόμη 2 μέρες, μη το σκέφτεσαι βάλε τηλεόραση  βιβλια περιοδικά σταυρόλεξα κάνε κατι ππυ μσ αρεσει και μπορείς εύχομαι καλα αποτελέσματα, η 1 σου ειναι;που την εκανες

Ναι ή πρώτη είναι,εχω δει δυο ώρες power of love φαντασου χαχαχαχα.εσυ σε τι στάδιο είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Cat! είπε:

Κατηγορία 1και κατηγορία 1,5 8 κυττάρων διαίρεση.  Ήταν πολύ ευχαριστημένος ο γιατρός για αυτο τα βαλαμε day 3.

εσένα;;;

Αχ βγηκε θετικό δηλαδή;;;;τέτοια λεγε μας να τρελαθουμε!!τι ωραία νέα θα ανέβει κι άλλο τις επόμενες μέρες κι αυτό έχει γίνει πολλές φορές;κι εμένα 8 κυττάρων τρίτης μέρας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Mairh32 είπε:

Ναι ή πρώτη είναι,εχω δει δυο ώρες power of love φαντασου χαχαχαχα.εσυ σε τι στάδιο είσαι;

Πρωτη σου και τελευταία να ναι. Εγω 5ημερα εμβρυομεταφορας βαρεθηκαμε και μεσα απελπισία είμαστε και με ενα σωρό σκάλες δίχως ασανσέρ. Αύριο έχει τσαρκα θελω να κανω εξέταση ομοκυστεΐνη αναγκαστικά θα βγω να δουμε και λίγο κοσμο βρε αδερφέ ολο ηθοποιούς χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η karen είπε:

Πρωτη σου και τελευταία να ναι. Εγω 5ημερα εμβρυομεταφορας βαρεθηκαμε και μεσα απελπισία είμαστε και με ενα σωρό σκάλες δίχως ασανσέρ. Αύριο έχει τσαρκα θελω να κανω εξέταση ομοκυστεΐνη αναγκαστικά θα βγω να δουμε και λίγο κοσμο βρε αδερφέ ολο ηθοποιούς χαχα

Ωχ χωρίς ασανσέρ θα καθομουνα στη είσοδο εγώ τρεις μέρες,κ ι εγώ θα βγω καμιά βολτιτσα με το αυτοκίνητο το βραδακι δεν άντεχε άλλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Cat! συγχαρητήρια για τη θετική σου χοριακή και ευχομαι ολόψυχα  να υπερδιπλασιαστεί στην επανάληψη! Κάνε αυτό που σου είπε ο γιατρός σου και ολα ευχομαι να πάνε καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@cat συγχαρητηρια!! Μην αγχωνρσαι για τη χοριακη ειναι νωρις ακομα .. μπορει να εγινε αργοτερα η εμφυτευση ! 

Ευχομαι οτι καλυτερο απο καρδιας❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Cat! είπε:

Μολις με πηραν τηλ. Απο το εργαστηριο.

38 βγηκε η β χοριακη ... μου αύξησε τη προγεστερονη και μου ειπε να μεινω μεσα το ΣΚ και τη Δευτερα να ξανακανω. Ειναι πολυ χαμηλη ε; εγω παντως έκλαψα σαν η χαζη μολις το ακουσα. Πρωτη φορα δεν πηρα αρνητική χοριακη... ειναι πολυ χαμηλη για 11η μερα ε; πανω απο 50 δεν πρεπε να ηταν;

εγω χαρηκα αλλα μετα προβληματίστηκα... ηταν και μαζεμένος και ο γιατρός.

Συγχαρητηρια! Η χοριακη ανεβαινει μετα την εμφυτευση οποτε επειδη δεν ξερεις ποτε εγινε το θεμα ειναι να διπλασιαστει οπως πρεπει. Καλη επιτυχια οταν την επαναλαβεις μεσα απο την καρδια μου. ΚΑτι μου λεει οτι θα ακουσουμε και για αλλες απο δω μεσα να ξερετε που περιμενετε τωρα να κανετε χοριακες μετα απο εμβρυομεταφορες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Cat! Συγχαρητήρια κοριτσάκι μου!!εύχομαι να πάρει μπρος τις επόμενες μέρες...πάρε παράδειγμα κ εμένα..10η μέρα είχα 7,6!!!μετά 40,130,420 και τέλος 1500..μόνο θετικές σκέψεις κ όσο μπορείς ηρεμία!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Smurf88 είπε:

@Cat! Συγχαρητήρια κοριτσάκι μου!!εύχομαι να πάρει μπρος τις επόμενες μέρες...πάρε παράδειγμα κ εμένα..10η μέρα είχα 7,6!!!μετά 40,130,420 και τέλος 1500..μόνο θετικές σκέψεις κ όσο μπορείς ηρεμία!!??

Α εσυ ειχες ακομη πιο νωρις χοριακη! Εσύ είχες καθολου δέκατα; είναι φυσιολογικό; με επιασε τρέμουλο και εβαλα θερμομετρο και εχω 37,4. φοβαμαι μηπως λογω της αυτοανοσιας που εχω "αντιδρά" ο οργανισμός μου... δεν ξερω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Cat! είπε:

Α εσυ ειχες ακομη πιο νωρις χοριακη! Εσύ είχες καθολου δέκατα; είναι φυσιολογικό; με επιασε τρέμουλο και εβαλα θερμομετρο και εχω 37,4. φοβαμαι μηπως λογω της αυτοανοσιας που εχω "αντιδρά" ο οργανισμός μου... δεν ξερω... 

Να σου πω την αλήθεια δεν έβαλα ποτέ θερμόμετρο οπότε δε ξέρω να σου απαντήσω σε αυτό..δε νομίζω όμως να είναι κάτι ανησυχητικό..για καλό μου ακούγονται τα δέκατα..αυτοανοσία σε τι;παίρνεις αγωγή;προσπάθησε να κάνεις υπομονή κ πίστεψέ το!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Smurf88 είπε:

Να σου πω την αλήθεια δεν έβαλα ποτέ θερμόμετρο οπότε δε ξέρω να σου απαντήσω σε αυτό..δε νομίζω όμως να είναι κάτι ανησυχητικό..για καλό μου ακούγονται τα δέκατα..αυτοανοσία σε τι;παίρνεις αγωγή;προσπάθησε να κάνεις υπομονή κ πίστεψέ το!!

Δεν εχει διαγνωσθεί αλλά έχω φοβερά ανεβασμένες τιμες 2 αντισωμάτων τα τελευταια 2 χρονια και διαφορα συμπτώματα οπως reunaud, κρυοπαγήματα, χιονιστρες, αγγειιτιδα,φαγουρες και εφίδρωση τις νύχτες και τοτε που ψαχνόμασταν ειχα μονιμα πονους στο σώμα και δεκατα επι 7 μηνες! Με παρακολουθεί ρευματολογος απο τα 27 μου. Διαβασα πως και αλλες γυναικες την εγκυμοσύνη κανουν δεκατα επειδη "αντιδρούν" στο έμβρυο στην αρχη σαν κατι ξένο. Αυτο ειναι που με αγχωνει και μενα. Το ποσο θα "αντιδράσει" γιατι γενικα αντιδρώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Cat! τωρα διαβασα σ ειχα μπερδέψει  με την @Kat-Cat και δεν προλαβαινω τα σχόλια. Ανακατεύτηκαν και οι συζητήσεις εμβρυομεταφορες ωοληψιες χοριακες εγκυμοσύνες απορίες όλα σε μια μην παρεξηγηθω απλως δεν μπορω να θυμηθω τι κατασταση βρίσκεται η καθεμία.... Καλημέρα, μπράβο σου εύχομαι με θετική εξέλιξη και αύξηση χοριακης ξαπλαρε να σαι ήρεμη χαλαρή και ακόλουθα πίσταοδηγιες γιατρού φουλ προγεστερόνη και όλα θα πάνε καλα. Μη σκέφτεσαι αρνητικά ??δεν βοηθάει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Cat!Συγχαρητηρια κοριτσι.11η μερα ησουν μετα την ετ με εμβρυα 3ης μερας οπότε λογικα αυριο θα την έκανες τη χοριακη. Όποτε νορμαλ η τιμη.

Τα καφε σταμάτησαν; Ξεκουρασου όσο μπορεις κορίτσι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Cat! είπε:

Μολις με πηραν τηλ. Απο το εργαστηριο.

38 βγηκε η β χοριακη ... μου αύξησε τη προγεστερονη και μου ειπε να μεινω μεσα το ΣΚ και τη Δευτερα να ξανακανω. Ειναι πολυ χαμηλη ε; εγω παντως έκλαψα σαν η χαζη μολις το ακουσα. Πρωτη φορα δεν πηρα αρνητική χοριακη... ειναι πολυ χαμηλη για 11η μερα ε; πανω απο 50 δεν πρεπε να ηταν;

εγω χαρηκα αλλα μετα προβληματίστηκα... ηταν και μαζεμένος και ο γιατρός.

συγχαρητηρια κοριτακι!!εύχομαι τα καλυτέρα!! Ηρεμία ως την Δευτέρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η loralora είπε:

@Cat!Συγχαρητηρια κοριτσι.11η μερα ησουν μετα την ετ με εμβρυα 3ης μερας οπότε λογικα αυριο θα την έκανες τη χοριακη. Όποτε νορμαλ η τιμη.

Τα καφε σταμάτησαν; Ξεκουρασου όσο μπορεις κορίτσι.

Καλημέρα! Είχα και σήμερα πόνους και καφέ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...