Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρωιμα Συμπτωματα Εγκυμοσυνης!


γωγω γωγω

Recommended Posts

Κοριτσια καλησπερα σας!!

Να σας ρωτησω ειχε καποια απο σας καθυστερηση απο τα serpafar?(οποιες εχετε δοκιμασει)

ή καποια παρενεργεια?

εχω 1 μερα καθυστερηση.αλλα νιωθω οτι θα μου ερθουν.παω στο μπανιο και οποτε καθομαι στη λεκανη ποναω κατω χαμηλα. και το στηθος μου ποναει πολυ (ολο το στηθος)

παντα με πονουσε στα πλαγια.αλλα τωρα ποναει ολο.και πλαγια και μπροστα!!

ειχε καποια απο εσας κατι παρομοια συμπτωματα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα!! Αναφορικά με τα τεστ ωορρηξία που συζητάτε, εγώ δοκίμασα 2 μάρκες, κατέληξα σε κάποια αλλά τα χρησιμοποίησα πολύ μόνο ένα δυο μήνες. Μετά που ήξερα τη μέρα της ωορρηξία μου έκανα ένα μόνο για επαλήθευση. Βοήθησαν αρκετά ώστε να μπορώ να εστιάσω στις γόνιμες ( νόμιζα ότι λόγω κύκλου 29 ημερών κάνω ωορρηξία τη 15η αλλά κάνω 18η τελικά) και να ξέρω ποτέ ακριβώς περιμένω περίοδο. 

Γωγώ δεν κανείς ένα τεστάκι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η noni90 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!! Αναφορικά με τα τεστ ωορρηξία που συζητάτε, εγώ δοκίμασα 2 μάρκες, κατέληξα σε κάποια αλλά τα χρησιμοποίησα πολύ μόνο ένα δυο μήνες. Μετά που ήξερα τη μέρα της ωορρηξία μου έκανα ένα μόνο για επαλήθευση. Βοήθησαν αρκετά ώστε να μπορώ να εστιάσω στις γόνιμες ( νόμιζα ότι λόγω κύκλου 29 ημερών κάνω ωορρηξία τη 15η αλλά κάνω 18η τελικά) και να ξέρω ποτέ ακριβώς περιμένω περίοδο. 

Γωγώ δεν κανείς ένα τεστάκι;

λεω να το αφησω ακομα 2-3 μερες!

αγχωνομαι βεβαια!!

εχεις δοκιμασει ποτε σερπαφαρ?

οταν ειχα παει στο γιατρο μου ειδε 3 ωοθηλακια στα δεξια τα 2 ηταν 25χιλ και 21 χιλ. και μου ειπε οτι μπορει να μην εκανα ωορρηξια αλλα εγ την 13η μερα την ενιωσα και ειχα και ροζ υγρα. τωρα τι να πω!!

εχω ποναλακια χαμηλα αλλα δεν ειμαι αισιοδοξη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην αγχώνεσαι είναι δύσκολο το ξέρω αλλά τώρα ότι είναι είναι. Δε μπορείς να το αλλάξεις αυτή τη στιγμή είτε θετικό είτε αρνητικό. Κάνε θετικές σκέψεις!! Όχι δεν έχω δοκιμάσει την άλλη βδομάδα που θα πάω γιατρό θα το συζητήσουμε κ αυτό το ενδεχόμενο.. με θεωρεί μικρή ηλικιακά και δεν θέλει να παρέμβει αν δεν κλείσουμε χρόνο προσπαθειών εκτός κ αν κρίνει από τις εξετάσεις που θα κάνουμε ότι είναι απαραίτητο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η noni90 είπε:

Μην αγχώνεσαι είναι δύσκολο το ξέρω αλλά τώρα ότι είναι είναι. Δε μπορείς να το αλλάξεις αυτή τη στιγμή είτε θετικό είτε αρνητικό. Κάνε θετικές σκέψεις!! Όχι δεν έχω δοκιμάσει την άλλη βδομάδα που θα πάω γιατρό θα το συζητήσουμε κ αυτό το ενδεχόμενο.. με θεωρεί μικρή ηλικιακά και δεν θέλει να παρέμβει αν δεν κλείσουμε χρόνο προσπαθειών εκτός κ αν κρίνει από τις εξετάσεις που θα κάνουμε ότι είναι απαραίτητο. 

κι εμεις 27εγω κ ο αντρας μου 28!

 

μας ειπε μετα τον χρονο θα το ψαξουμε παρετερω.

Απλα ηθελα να ξερω αν τα σερπαφαρ προκαλουν καθυστερηση!εγω βεβαια επαιρνα τη μιση δοση 1 τη μερα και αντι γ 5 μερες το ηπια 4 γιατι τα φοβηθηκα.

Παντως μου ειπε οτι το ενα ωοθηλακιο μπορει να γινοταν κυστικο και ειχαμε ελπιδες μονο για το 2ο που ηταν 21 χιλ. Τωρα δεν ξερω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η noni90 είπε:

Μην αγχώνεσαι είναι δύσκολο το ξέρω αλλά τώρα ότι είναι είναι. Δε μπορείς να το αλλάξεις αυτή τη στιγμή είτε θετικό είτε αρνητικό. Κάνε θετικές σκέψεις!! Όχι δεν έχω δοκιμάσει την άλλη βδομάδα που θα πάω γιατρό θα το συζητήσουμε κ αυτό το ενδεχόμενο.. με θεωρεί μικρή ηλικιακά και δεν θέλει να παρέμβει αν δεν κλείσουμε χρόνο προσπαθειών εκτός κ αν κρίνει από τις εξετάσεις που θα κάνουμε ότι είναι απαραίτητο. 

Επρεπε να κανω και την ενεση αλλα την φοβηθηκα..

τον αλλον μηνα θα κανω θεραπεια σερπαφαρ και ενεση!!

Μακαρι να με βοηθησει η Παναγιτσα και να μην χρειαστωω να την κανω...

ΟΥΦ....?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@γωγω γωγω Απορώ πώς κρατιέσαι αλήθεια!!! Εγώ θα το είχα κάνει. Βέβαια είσαι μικρότερη ηλικιακά από εμένα και οπότε και πιο χαλαρή!! Σου εύχομαι να μη χρειαστεί να πάρεις τίποτα τον άλλο μήνα. Αν όμως χρειαστεί, γνώμη μου είναι να ακολουθείς τις οδηγίες του γιατρού σου κατά γράμμα και να μην κόβεις/ράβεις μόνη σου, γιατί έτσι δε θα έχει επιτυχία η ίδια η θεραπεία. Μακάρι να μας έχεις ευχάριστα νέα συντόμως! Θα μας δώσεις και κουράγιο. Μια μια να αποκαθίσταται :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια !!!! αχ μακαρι γωγω γωγω να εχει γινει το καλο και να μην χρειαστεισ τπτ αλλο να κανεις !! παντως οτι ακομα δε εχει ερθει τπτ καλο ειναι!!! πως να κρατηθεις και να μην κανεις κοιτα εγω πιστευω αυριο το πρωι μπορεις να κανεις ενα το πρωι θα ειναι η τριτη μερα σωστα αμα δε τα μπερδεψα!! κοριτσια και εγω ειμαι 29 και ο αντρας μου 31. 

κοιταχτε δε ξερω αμα θα παρω νομιζω θα με αχγωσουν περισσοτερα τα τεστ αστο θα το αφησω ετσι και βλεπουμε !!!! 

ολες πανω κατω τις ιδιες μερες περιμενουμε περιοδο !!! αχ μακαρι να μην ερθουνε χαχαχαχα καλα εμενα θα ερθει για σας εχω ελπιδες!!!!!!!!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Blublu είπε:

Καλησπερα σε ολες τις μανουλες κ σε αυτες που επιθυμουν να γινουν συντομα! Να πω κ εγω τα περιεργα που μου συμβαινουν αυτον τον μηνα μηπως μπορεσετε να μου δωσετε τα "φωτα" σας! Εχω κυκλο 30-32 μερες. Την 15η μερα του κυκλου πηγα για τεστ παπ κ ο γιατρος μου ειπε οτι ειμαι στις γονιμες,ομως ηθελα 1-2 μερες για τις πολυυυ γονιμες μερες μου! Με συμβουλεψε ομως να ξεκινησω τις επαφες απο εκεινη την ημερα.. Εμεις ομως ειχαμε ξεκινησει τις επαφες απο το τελος της περιοδου.. Το περιεργο της υποθεσης ειναι οτι 2 μερες μετατο τεστ παπ, δηλ 17η μερα ειχα αιμορραγια η οποια σταματησε την 18η μερα. 20η μερα πρηστηκε το στηθος μου κ οι θηλες μου τσουζουν μεχρι κ σημερα.. 2-3 μερες τωρα νυσταζω οοολη μερα κ σε καποιες φασεις εχω μικρες ζαλαδες που κρατανε λιγα λεπτα.. περιμενω να αδιαθετησω 28-29 του μηνα.. Υπαρχει περιπτωση ολα αυτα να ειναι συμπτωματα της πολυποθητης εγκυμοσυνης;;; ευχαριστω πολυ εκ των προτερων για τις απαντησεις σας!!!

καλημερα κοριτση μου και ελπιζω συντομα μανουλα!!!!! μηπως να επερνες ενα τηλεφωνω το γιατρο για το αιματακι ?? και πιστευω οτι εχεις ελπιδες να εχει γινει κατι γιατι εκανες κοντα στις γονιμες οποτε γιατι οχι πιστευω μαλλον το αιματακι ηταν ελογο του παπ!! 15 σημερα ο μηνας λιγες μερες εμειναν !! ελπιζω να μας πεις για καθυστερηση !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@anni7 η αλήθεια ειναι ότι και ο γιατρός μου μου είπε να τα πετάξω όλα. Τεστ ωορρηξίας, εγκυμοσύνης τα πάντα. Εννοείται δεν τον ακουσα σε αυτό, ενώ γενικά εγώ ακούω κατά γράμμα εντολές γιατρών. (
Επειδή αυτό δεν ειχε θεραπευτική ιδιότητα το έκρινα κατά το δοκούν :P ) Οπότε κανεις καλά. Αν τα έχεις σπίτι σου, είναι πολύ δύσκολο να μην κάνεις το τέστ. Μακάρι να μην έρθει σε καμία. Εγώ δεν έχω πολλές ελπίδες να είμαι ειλικρινής γιατί δεν έχω κανέναν συμπτωμα απολύτως ρε γαμώτο ιδιαιτέρως περίεργο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σου πω κατι εγω που του λεω να παρω κανενα τεστ εγκυμοσυνης να εχω με κοιταξε με ενα βλεμμα και μου λεει ουτε να το διανοηθεις πιο πολυ θα σε αχγωνουν οταν θα εχεις καθυστερηση θα πας να παρεις το μονο που θα κανεις ειναι να εχεις το μυαλο εκει και εχει δικιο για αυτο ειπα να τον ακουσω !! να σου πω κατι κακο δε κανεις καλο ειναι να κανουμε και αυτο που αισθανομαστε αμα καταπιεζεσε  νομιζω ειναι χηροτερα!!!! 

να σου πω κατι ουτε αυτο ειναι δειγμα οτι δε εισαι εδω μεσα και αλλου εχω διαβασει πολλες κοπελες που δε ειχανε τπτ και ηταν εγκυες εγω απο αυτα που εχω καταλαβει ειναι οτι ειναι καθαρα θεμα οργανισμου ειτε στην περιοδο ειτε στην εγκυμοσυνη πως αντιδρα ο οργανισμος!!! εχω κανει γκαλοπ και απο φιλες και απο αυτα που εχω διαβασει εδω !!! το ξερεις οτι υπαρχουν κοπελες που το στηθος δε πριστηκε καθολου στην εγκυμοσυνη???? που λενε οτι ειναι το πιο πρωτο που συμβαινει !!! οποτε ποτε δε ξερεις υπομονη θελει!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η anni7 είπε:

να σου πω κατι εγω που του λεω να παρω κανενα τεστ εγκυμοσυνης να εχω με κοιταξε με ενα βλεμμα και μου λεει ουτε να το διανοηθεις πιο πολυ θα σε αχγωνουν οταν θα εχεις καθυστερηση θα πας να παρεις το μονο που θα κανεις ειναι να εχεις το μυαλο εκει και εχει δικιο για αυτο ειπα να τον ακουσω !! να σου πω κατι κακο δε κανεις καλο ειναι να κανουμε και αυτο που αισθανομαστε αμα καταπιεζεσε  νομιζω ειναι χηροτερα!!!! 

να σου πω κατι ουτε αυτο ειναι δειγμα οτι δε εισαι εδω μεσα και αλλου εχω διαβασει πολλες κοπελες που δε ειχανε τπτ και ηταν εγκυες εγω απο αυτα που εχω καταλαβει ειναι οτι ειναι καθαρα θεμα οργανισμου ειτε στην περιοδο ειτε στην εγκυμοσυνη πως αντιδρα ο οργανισμος!!! εχω κανει γκαλοπ και απο φιλες και απο αυτα που εχω διαβασει εδω !!! το ξερεις οτι υπαρχουν κοπελες που το στηθος δε πριστηκε καθολου στην εγκυμοσυνη???? που λενε οτι ειναι το πιο πρωτο που συμβαινει !!! οποτε ποτε δε ξερεις υπομονη θελει!!! 

Μακάρι τι να πω. Γενικά αν εξαιρέσεις τον παράγοντα ηλικία (που ευτυχώς ο γιατρός μου δε μου τον έχει αναφέρει απλά εγώ διαβάζω διάφορα), γενικά διαγνωσμένο πρόβλημα με τις εξετάσεις που έχω κάνει τουλάχιστον για να μας υποψιάσουν για κάτι άλλο δεν έχω. Υπερηχογραφικά είναι όλα καθαρά, χωρίς κύστες σε σωστά πάχη και μεγέθη και επίσης έχω σταθερό κυκλο 27 ημερών πολλά χρόνια τώρα χωρίς μια μέρα πίσω μπρος. Τεστ ωορρηξίας σταθερά κάθε 13η μέρα θετικά. (2 μηνες τα κάνω βεβαια μόνο). Αλλά εγώ με τόσα που διαβάζω λέω μια η ηλικία μια αν εχω πχ κάτι σε σάλπιγγες που δε φαίνεται στον υπερηχο μια το ενα μια το άλλο, σχεδόν ο γιατρός μου με πέταξε εξω (χαριτολογώντας για να μην κάνω ερωτήσεις) Μου είπε αν μέχρι το καλοκαίρι δεν, τότε το ξανασυζητάμε. Ως τότε είπε πέτα ό,τι εχεις στο σπίτι και κάνε κανονικά τις επαφές σου. Άμα ψάχνεις που λένε......

Πάντως και με τα συμπτώματα δεν καταλαβαίνω. Αν ποτέ μείνω αλήθεια θα κάτσω να γράψω αν πραγματικά ενιωσα κάτι ή οχι....!!! χιχιχιχι. Μακάρι αυτό το ποστ να γίνει το εφαλτήριο να μείνουμε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα ναι και εμενα τα ιδια μου λεει εισαι υγιεστατη ολα ειναι φυσιολογικα μην αχγωνεσε θα γινει μου λεει ολα θα πανε καλα !! καλα και μενα ηλικιακα μου λεει εισαι μια χαρα μην φοβασαι τπτ κανε επαφες να το χαιρεσε και να μην το σκεφτεσαι οσο μπορεις και θα γινει!!!!! οποτε ειπα και εγω γιατρος ειναι κατι θα ξερει !!!!! 

ναι μακαρι και να ανοιξουμε μετα ολες μαζι ενα αλλο για να λεμε για την εγκυμοσυνη!!!! 

αυτο το εχω σκεφτει και εγω να κατσω να γραψω αν ενιωσα και τι ετσι και για ενθυμιο βρε αδερφε!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχαχαχαχ, τι τραβάμε.......Εχω μεγάλη απορία όταν με το καλό μεινουμε να δω τι τελικά νιώσαμε πριν :P Αντε να μας πει και η Γωγω που χει οντως καθυστερηση τι εγινε.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου καλημερα σας!!

σημερα που ειχα επαφη με υον αντρα μου πηγα στω τουαλετα και ειχα στο σκουπισμα καφε..και ποκουσα λιγο..κι λεω οπου να ναι θα κατεβει! αλλα ακομα τιποτα.νιωθω οτι κατι τρεχει και ειμαι καθαρη! Συνηθως μετα απο λιγο κατεβαινει!

Τι να ειναι αραγε αυτο??

η θερμοκρασια μου επεσε στο 36.8 και το στηθος μου σαν να ξεπρηστικε!

ΟΥΦ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιατί δεν κάνεις ένα τεστάκι? Ας ειναι να σου δείξει αρνητικό δεν πειράζει. Σκέψου μόνο ότι αν παρελπίδα δείξει θετικό θα πρέπει να επικοινωνήσεις άμεσα με το γιατρό να του πειςγια τα καφετιά για να σε καθοδηγήσει. Μην το ρισκάρεις δεδομένου ότι έχεις καθυστερηση. Αν και σημερα δε σου ρθει κάνε αυριο πρωι ένα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγω θα συμφωνησω με την κατ-cat παρε ενα κρατα το  και καντο αυριο με τα πρωτα πρωινα!!!! ελπιζω να μην εμφανιστη!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Θα σας πω και γω τις εμπειρίες μου...αλλά θα σας τονίσω ότι και τις δύο φορές το ένστικτό μου δεν με γέλασε!

Στην πρώτη εγκυμοσύνη 1 εβδομάδα πριν την καθυστέρηση ξεκίνησε συχνοουρία, κάθε βράδυ σηκωνόμουν για τουαλέτα και δύο μέρες πριν την καθυστέρηση είχα λίγες σταγόνες καφέ αίμα. Μόλις ξημέρωσε η 1η μέρα έκανα τεστ και χοριακή και τώρα έχω την κουκλάρα μου!

Τώρα στην δεύτερη εγκυμοσύνη...το ένοιωθα, αλλά ένα αρνητικό τεστ στις 4 μέρες και μια οριακά αρνητική χοριακή μου έκοψαν τα φτερά. Την 21 μέρα καθυστέρησης έκανα πάλι τεστ και ήταν θετικό! Μόνο το στήθος και η κοιλιά μου είχαν πρηστεί αυτή την φορά...τίποτα άλλο! Τώρα είμαι στην 13 εβδομάδα....

Επίσης για όποια ενδιαφέρεται έχω κάτι τεστ εγκυμοσύνης και ωορρηξίας και τα χαρίζω!

Με το καλό σε όλες γρήγορα ένα μπεμπάκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ditaki με το καλό το δεύτερο μωράκι σου! Συνεπώς ακόμα και σε σενα δυο εγκυμοσύνες είχαν διαφορετικά συμπτώματα η κάθε μια. Άρα πολύ σχετικό στην κάθε κοπελα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αρκικα να σου ευχηθω μι καλη εγκυμοσυνη και με το καλο να κρατησεις το δευτερο αγγελακι σου αγκαλια!!!!! 

ευχαριστουμε εμενα μαρεσει να ακουω τις εμπειριες αλλον κοριτσιων δε ξερω με βοηθαει !!!!

 

μακαρι να τα αισθανθουμε και εμεις συντομα αυτα τα πραγματα και να ειναι μωρακια!!!! 

παντως να σας πω εγω κοριτσια πριν την περιοδο εχω πολλα πριζεται πολυ νωρις τ στηθος αμεσως μετα τις γονιμες,εχω τασεις για εμετεο,πονακια χαμηλα σαν να ειναι ν ααδιαθτησω,βγαζω σπυρακια,κοπωση μια με δυο μερες πριν ερθει  ολα τα εχω χαχαχαχαχχαχαχα αφου λεω αμα τα εχω τωρα στην εγκυμοσυνη πως θα την καταλαβω αχαχχαχαχαχαχαχχα 

οποτε για αυτο για μενα λεω επειδη ξερω οτι εχω πολλα συμπτωματα στην περιοδο δε τα πολυ κοιταω γιατι καθε μηνα τα ιδια ειναι !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ!

Ναι καμία σχέση οι δύο εγκυμοσύνες, ούτε στα πρώτα συμπτώματα, ούτε στα μετέπειτα. Πολύ σχετικό στην κάθε κοπέλα και στην κάθε εγκυμοσύνη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ditaki είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ!

Ναι καμία σχέση οι δύο εγκυμοσύνες, ούτε στα πρώτα συμπτώματα, ούτε στα μετέπειτα. Πολύ σχετικό στην κάθε κοπέλα και στην κάθε εγκυμοσύνη....

Πως είσαι κορίτσι?Εμένα μου έχει κολλήσει επείδη στην πρώτη εγκυμοσύνη είχε πρηστεί πολύ τοσ τήθος μου 1 βδομάδα μετά τη  ωορρηξία θα το έχω και σε 2 εγκυμοσύνη χαχαχαχ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για το στήθος πάντως πολλοί γιατροί λένε πως αν και μπορεί να το νιώθεις βαρύ είναι μαλακό και όχι σκληρό στην αφή όπως ειναι πριν την περίοδο. Γενικά η κάθε μια έχει και διαφορετικά βλεπω, οπότε καλά λένε το πιο σιγουρο συμπτωμα ειναι η καθυστέρηση και τέλος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου καλησπερα!

πηρα τεστ αλλα δεν προλαβα να το κανω . Ξεκινησαν το προεορτια περιοδου!! Ξεκινησαν παλι τα καφε.. Παμε για τον αλλον μηνα!!

Εχω απογοητευτει πλεον...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...