Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ποσες ξεκιναμε προσπαθεια ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ;;;


stellena

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η HopHop είπε:

Σ ευχαριστώ και με το καλό να κρατήσεις το αγγελούδι σου στην αγκαλιά σου!! 

Ο γιατρός μου προτείνει merional και cetrotide

Η πρώτη μου προσπάθεια μου έδωσε 5 ωάρια και η δεύτερη 2 .

Θα ξεκινήσω ξανά τέλος Φλεβάρη.

Ήθελα την Elonva για να αποφύγω τις καθημερινές ενέσεις αλλά επιμένει στο πρωτόκολλο που μου έδωσε.

Σ ευχαριστώ πολύ κ πάλι :)

Με το καλο! Καλη τυχη!

Ευχαριστω για τις ευχες σου!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 591
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το αγαπημένο μου θέμα. Η προσπάθεια του Γενάρη του 2018 που έμεινα έγκυος στο γιο μου. Και τώρα, ένα χρόνο μετά, θυμάμαι και μετράω επετείους και κλαίω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου.  Και εγώ περιμενω να τελειώσει η περιοδος μου και να συνεχίσουμε τις προσπαθειες.  Σας ευχομαι καλη επιτυχία..  ? ανυπομονώ πολυ και το θέλω ακόμη περισσότερο. Βεβαια ποτε δεν ξεχνώ την αποβολή και παντα περναει απο το μυαλό μου, ποσο θα ήμουν??  ? 

Παρόλα αυτα ευχομαι καλη επιτυχία σε όλες μας..  

Επεξεργάστηκε από Lolita86
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η misofeggaro είπε:

Το αγαπημένο μου θέμα. Η προσπάθεια του Γενάρη του 2018 που έμεινα έγκυος στο γιο μου. Και τώρα, ένα χρόνο μετά, θυμάμαι και μετράω επετείους και κλαίω... 

??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!! Καλως σας ξαναβρηκα μιας που ημουν και πιο παλιά στο φόρουμ. Τότε όμως ημουν πολύ μικρούλα για παιδί.. να που τώρα παντρεύτηκα και ήρθε και μένα η σειρά μου να γίνω μανούλα. Ξεκινήσαμε για πρώτη φορά τις προσπάθειες με τον άντρα μου αυτό το μήνα που κάναμε και  το ταξιδι του μέλιτος. Πρώτη επαφή 19η μερα του κύκλου σε 30 ήμερες κύκλου. Έχουμε ελπίδες άραγε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο δω (είχα γράψει και στο καλημερα - καληνύχτα). Περιμένω την περίοδο μου (ή όχι) την Κυριακή - Δευτέρα. Χτες αγόρασα ένα τεστ γιατί έχω πολύ πρήξιμο στο στήθος εδώ και μέρες (πολύ νωρίτερα αλλά και πιο έντονο απο αλλες φορές) και μάλιστα σήμερα κάπως ένιωθα το στομάχι μου το πρωί μέχρι που έφαγα, αλλά αυτό πες είναι κι από την περίοδο, καμιά φορά.... Θα κρατηθώ, δεν θα κάνω το τεστ πριν από αύριο, το νωρίτερο (καλό θα ήταν να περιμένω τη Δευτέρα, αλλά από την άλλη γιατι να μην ξέρω, αφού άμα είμαι, θα το δείξει πια).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια εγώ είμαι καινούργια εδώ εμένα η ιστορία μου είναι πολύ μεγαληηηηηη εγώ ξεκίνησα προσπαθεια μετα από ενδομήτριο θάνατο που είχα και είμαι παλι έγκυος δοξασμένος ο κύριος και η Παναγία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/2/2019 at 9:35 ΠΜ, ο/η Μάιρα_76 είπε:

Γεια σας και απο δω (είχα γράψει και στο καλημερα - καληνύχτα). Περιμένω την περίοδο μου (ή όχι) την Κυριακή - Δευτέρα. Χτες αγόρασα ένα τεστ γιατί έχω πολύ πρήξιμο στο στήθος εδώ και μέρες (πολύ νωρίτερα αλλά και πιο έντονο απο αλλες φορές) και μάλιστα σήμερα κάπως ένιωθα το στομάχι μου το πρωί μέχρι που έφαγα, αλλά αυτό πες είναι κι από την περίοδο, καμιά φορά.... Θα κρατηθώ, δεν θα κάνω το τεστ πριν από αύριο, το νωρίτερο (καλό θα ήταν να περιμένω τη Δευτέρα, αλλά από την άλλη γιατι να μην ξέρω, αφού άμα είμαι, θα το δείξει πια).

Καλημερα κορίτσι... Αυτή η ομάδα δημιουργήθηκε το 2018.οποτε καλύτερα αν θες έχουν φτιάξει ομαδουλα για τον Φεβρουάριο. Άμα σου το εμφανίζει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Penny89 είπε:

Γεια σας κορίτσια εγώ είμαι καινούργια εδώ εμένα η ιστορία μου είναι πολύ μεγαληηηηηη εγώ ξεκίνησα προσπαθεια μετα από ενδομήτριο θάνατο που είχα και είμαι παλι έγκυος δοξασμένος ο κύριος και η Παναγία 

Καλησπέρα. Και εγώ είχα ενδομητριο θάνατο πριν έξι μήνες και ακόμα δεν έχω πάρει το οκ για νέα προσπάθεια. Χαίρομαι που είσαι πάλι έγκυος μετά από μια τέτοια περιπέτεια και μου δίνεις ελπίδες. Το θέμα αυτό είναι παλιό, αν θες μπορείς να λες τα νέα σου στο θέμα του Φεβρουαρίου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επ! Τι κάνετε εδω κοριτσια; Είδα δραστηριότητα σε αυτό το θέμα από το οποίο ξεκίνησα και έπαθα deja vu ? 

Να πάτε σε καινούριο, πιο γουρικο θέμα αγάπες μου, αυτό δεν μας είχε κάτσει καλά ?

Εσύ @misofeggaro γιατί δεν ξεκινάς προσπαθειες; Είναι ιατρικοί ή ψυχολογικοί οι λογοι; Έχει περάσει και τόσος καιρός βρε κοπελάρα μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Επ! Τι κάνετε εδω κοριτσια; Είδα δραστηριότητα σε αυτό το θέμα από το οποίο ξεκίνησα και έπαθα deja vu ? 

Να πάτε σε καινούριο, πιο γουρικο θέμα αγάπες μου, αυτό δεν μας είχε κάτσει καλά ?

Εσύ @misofeggaro γιατί δεν ξεκινάς προσπαθειες; Είναι ιατρικοί ή ψυχολογικοί οι λογοι; Έχει περάσει και τόσος καιρός βρε κοπελάρα μου

Είχα τοξοπλασμα , απο αυτο εχασα το μωρο μου. Πρεπει να φυγει εντελως απο τον οργανισμο μου για να ξεκινησω ξανα. 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η misofeggaro είπε:

Είχα τοξοπλασμα , απο αυτο εχασα το μωρο μου. Πρεπει να φυγει εντελως απο τον οργανισμο μου για να ξεκινησω ξανα. 
 

Ναι το θυμάμαι εννοείται. Με είχε αγγίξει πολύ η ιστορία σου. Α μαλιστα, ελέγχεις τα αντισώματα φαντάζομαι. Ευκαιρία να κάνεις και ό,τι άλλες εξετασεις χρειαζεται και κυρίως να φροντίσεις τον εαυτό σου για μια όσο το δυνατόν καλύτερη νέα αρχή

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/1/2018 at 9:48 ΠΜ, ο/η stellena είπε:

Misofeggaro καλημερα.. δεν  συνεχισες τα τεστ μεχρι να σ βγει θετικό; ειναι λιγο παιδεμα η αληθεια ειναι αλλα τουλάχιστον εμενα με βοηθησαν πολυ και παρηγγειλα κ αλλα γι αυτον τον μηνα. 

Καλησπέρα ποια τεστ αγοράζετε? Και από Που?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Είχα τοξοπλασμα , απο αυτο εχασα το μωρο μου. Πρεπει να φυγει εντελως απο τον οργανισμο μου για να ξεκινησω ξανα. 
 

@misofeggaro κοπελα μου δεν μπορεις να φανταστεις πως σε νιωθω θα ηθελα να σου πω τοσα που ξερω οτι τα σκεφτεσαι ακομα ψαχνεις γιατι ;;; και εγω εψαχνα γιατι εμενα η ιστορια μου ειναι πολυ πικρη εγω μενω για τριτη φορα εγκυος και αυτη την φορα ελπιζω να εχω αυτο το μωρο στην αγκαλια μου ειναι πολυ να εχεις φτασει στην πηγη και να μην πινεις νερο εκλαψα πολλες φορες ;; ειπα πολλες φορες γιατι σε μενα Θεε μου γιατι τι εχω κανει ζηλευα με την καλη εννοια που εβλεπα μανουλες με καροτσακια και εγω ημουν με μια αδεια αγκαλια ενιωσα κενη ημουνα ενα ρομποτ δεν ενιωθα ειπα τωρα τι θα κανεις; ; πρεπει να προχωρησω πρεπει να σφιξω τα δοντια πρεπει να σηκωθεις τα ποδια μου ητανε πολυ λυγισμενα αυτο το μωρο το αγαπησα το αγαπω ποτε δεν θα το ξεχασω και εγω αγορι ειχα αλλα το μωρακι μου τωρα θα προσεχει την μανουλα εδω στην γη να εχει το αδερφακι του συντομα τελικα επασχα απο Θρομβοφιλια και δεν το γνωριζα ειχα πολλα πολλα και καποιον που δεν μου ελεγε οτι επρεπε να κανω εξετασεις για να κοιταξω αν περασει ενας χρονος ακριβως νομιζω οτι θα εχει φυγει το τοξοπλασμα απο τον οργανισμο σου και θα εχεις και αντισωματα παρε δυναμη κοριτσι μου ειμαι διπλα σου σε νιωθω και ειμαι εδω για σενα να το ξερεις ποτε δεν θα ξεχασουμε τα μωρα μας ποτε ευχομαι να ερθει το ουρανιο τοξο στην ζωη σου μετα την καταιγιδα αχ αυτη η καταιγιδα παρασερνει αλλα πρεπει να εισαι δυνατη για να την παρασυρεις εσυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/2/2019 at 8:50 ΜΜ, ο/η Antelope είπε:

Ναι το θυμάμαι εννοείται. Με είχε αγγίξει πολύ η ιστορία σου. Α μαλιστα, ελέγχεις τα αντισώματα φαντάζομαι. Ευκαιρία να κάνεις και ό,τι άλλες εξετασεις χρειαζεται και κυρίως να φροντίσεις τον εαυτό σου για μια όσο το δυνατόν καλύτερη νέα αρχή

Σε ευχαριστώ. Ναι είμαι γενικά στη φάση εξετάσεων. Έτσι και αλλιώς είμαι στην αναμονή οπότε θα μου τα φάνε οι γιατροί. Εξάλλου δεν έχω καλή ψυχολογία, πέρσι τέτοια μέρα έκανα την χοριακη μου.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Ν_S είπε:

Καλησπέρα ποια τεστ αγοράζετε? Και από Που?

Εγώ Είχα πάρει τα one-step, με βοήθησαν πολύ κ έμεινα αμέσως έγκυος. Είχα πάρει από το ίδιο site το λιπαντικό γονιμότητας, μπορεί να έπαιξε και αυτό ρόλο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Penny89 είπε:

@misofeggaro κοπελα μου δεν μπορεις να φανταστεις πως σε νιωθω θα ηθελα να σου πω τοσα που ξερω οτι τα σκεφτεσαι ακομα ψαχνεις γιατι ;;; και εγω εψαχνα γιατι εμενα η ιστορια μου ειναι πολυ πικρη εγω μενω για τριτη φορα εγκυος και αυτη την φορα ελπιζω να εχω αυτο το μωρο στην αγκαλια μου ειναι πολυ να εχεις φτασει στην πηγη και να μην πινεις νερο εκλαψα πολλες φορες ;; ειπα πολλες φορες γιατι σε μενα Θεε μου γιατι τι εχω κανει ζηλευα με την καλη εννοια που εβλεπα μανουλες με καροτσακια και εγω ημουν με μια αδεια αγκαλια ενιωσα κενη ημουνα ενα ρομποτ δεν ενιωθα ειπα τωρα τι θα κανεις; ; πρεπει να προχωρησω πρεπει να σφιξω τα δοντια πρεπει να σηκωθεις τα ποδια μου ητανε πολυ λυγισμενα αυτο το μωρο το αγαπησα το αγαπω ποτε δεν θα το ξεχασω και εγω αγορι ειχα αλλα το μωρακι μου τωρα θα προσεχει την μανουλα εδω στην γη να εχει το αδερφακι του συντομα τελικα επασχα απο Θρομβοφιλια και δεν το γνωριζα ειχα πολλα πολλα και καποιον που δεν μου ελεγε οτι επρεπε να κανω εξετασεις για να κοιταξω αν περασει ενας χρονος ακριβως νομιζω οτι θα εχει φυγει το τοξοπλασμα απο τον οργανισμο σου και θα εχεις και αντισωματα παρε δυναμη κοριτσι μου ειμαι διπλα σου σε νιωθω και ειμαι εδω για σενα να το ξερεις ποτε δεν θα ξεχασουμε τα μωρα μας ποτε ευχομαι να ερθει το ουρανιο τοξο στην ζωη σου μετα την καταιγιδα αχ αυτη η καταιγιδα παρασερνει αλλα πρεπει να εισαι δυνατη για να την παρασυρεις εσυ

Έχω προσπαθήσει πολύ για να σταθώ στα πόδια μου από την πρώτη στιγμή, αλλά τώρα έξι μήνες μετά νιώθω ότι δεν έδωσα στον εαυτό μου την ευκαιρία να θρηνισει. Και ενώ νόμιζα ότι θα είμαι καλύτερα όσο περνάει ο καιρός, τελικά δεν είμαι. ΝΑ περνώ έξω από το νεκροταφείο που είναι το παιδι μου, δεν αντέχεται... Λυπάμαι για τις απώλειες σου, εύχομαι τώρα να πάνε όλα καλά έως το τέλος. Εγώ αναρωτιέμαι πως θα ήταν αν είχα το παιδι μου, και μετανιώνω χίλιες φορές που άργησα να το βάλω μπρος. 

Να προσέχεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...