Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ποσες ξεκιναμε προσπαθεια ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ;;;


stellena

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 591
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγω δεν εχω κανει για θρομβοφυλια  αλλα μου δινει prezolon inohep salospir προλυπτικα ,,,,,,απο τις υπολοιπες εξετασεις τις εχω κανει με ξεσκωνησε για τα καλα χαχαχα καλα αποτελεσματα να εχουμε κοριτσια !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η ElektraGr είπε:

Ποιαειχες;  τα anti tg η τα anti tpo?  Γιατι η συγκεκριμενη απο οτι ειδα  αν ειναι η ιδια αναφερα τα δευτερα .. αν ειδες αποτελεσμα κ κανουν κ για τα πρωτα ν το δοκιμασω

Τα anti-tpo είχα αυξημένα, με τα αλλά δεν είχα κάποιο θέμα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου για να ελαφρύνω λίγο το κλίμα θα σας πω ότι η χοριακή μου πήρε τα πάνω της!!!έφτασε 40,50 περίπου...είμαστε συγκρατημένα αισιόδοξοι κ την επαναλαμβάνουμε... @Finally πολύ καλά τα λες..θέλει καλό ψάξιμο πριν από κάθε προσπάθεια..δεν υπάρχει λόγος να περνάμε πολλές αποτυχίες για να ψαχνόμαστε..κ εγώ στη Λευκού πάω..κορυφαία επιστήμονας!!κ επίσης περάσαμε κ τα ίδια απ ότι βλέπω!!

Και γενικά κορίτσια να ρωτάτε πράγματα κ να κατευθύνετε έμμεσα τον γιατρό,δεν είναι κακό..κ εμένα αν δεν προχωρήσει τελικά αυτο θα τα κάνω όλα φύλλο κ φτερό πάλι..δε γίνεται να υποφέρουμε συνέχεια κ να ξοδεύουμε κ τόσα χρήματα..κ εμείς ειδικά έχουμε ξοδέψει ήδη πολλά κ ας λέω πως είναι το τελευταίο που με νοιάζει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Εγω δεν εχω κανει για θρομβοφυλια  αλλα μου δινει prezolon inohep salospir προλυπτικα ,,,,,,απο τις υπολοιπες εξετασεις τις εχω κανει με ξεσκωνησε για τα καλα χαχαχα καλα αποτελεσματα να εχουμε κοριτσια !

Αγάπη ειναι στάνταρ αυτά τα φάρμακα. Prezolon για να κοροϊδέψουν το ανοσοποιητικό να μην δει το έμβρυο σαν ξένο σωμα. Inohep και salospir για την αποφυγή μικροθρομβων και καλύτερης αιματωσης του ενδομητρίου. Vivalcid είναι φυλικο σε μεγαλύτερες δόσεις αλλά κανει κ κάτι ακόμα. Και κλασικά προγεστερόνη και οιστραδιόλη. Του εκανα κανονική ανάκριση. Απο νοσηλεύτρια δεν γλιτώνει τόσο εύκολα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ourania είπε:

Αγάπη ειναι στάνταρ αυτά τα φάρμακα. Prezolon για να κοροϊδέψουν το ανοσοποιητικό να μην δει το έμβρυο σαν ξένο σωμα. Inohep και salospir για την αποφυγή μικροθρομβων και καλύτερης αιματωσης του ενδομητρίου. Vivalcid είναι φυλικο σε μεγαλύτερες δόσεις αλλά κανει κ κάτι ακόμα. Και κλασικά προγεστερόνη και οιστραδιόλη. Του εκανα κανονική ανάκριση. Απο νοσηλεύτρια δεν γλιτώνει τόσο εύκολα.

Τιιι;;;; και το prezolon ειναι standard practice; Αλήθεια όλες πήρατε; Κι εμένα που εχω υπερδραστήριο ανοσοποιητικό τίποτα;; 

Να σας πω και το άλλο; Κάπου πηρε το αυτι μου οτι οι κύκλοι εξωσ. εχουν χαμηλότερα ποσοστά επιτυχίας οταν γίνονται χειμώνα. Το έψαξα αρκετά και βρήκα όντως πολλές αξιόπιστες μελέτες που δείχνουν στατιστκά σημαντικές διαφορές αναλογα με την εποχή του έτους. (Όποια εχει προσβαση στο pubmed θα βρει πολλές δημοδιευσεις)

Ένας από τους πιθανούς παραγοντες που αναφερονται ειναι κ ο ήλιος (vit D). Πόσες όμως εξετάστηκαν; και πόσες πήραμε D;

Λευκού λοιπόν; Α θα πάω! 

@Smurf88 τι υπέροχα νέα είναι αυτά;;; Έτσι να φτιάνχει το κλίμα! Να μας ενημερώνεις για την εξέλιξη, να παίρνουμε τα πάνω μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Αntelope σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου..θα σας ενημερώνω..prezolon πήρα κ εγώ λόγω κάτι αντισωμάτων ana οριακά θετικών, αλλά ξέρω ότι γενικά την δίνουν..εγώ στην 1η προσπάθεια δεν την πήρα..επίσης για βιταμίνη d εξετάστηκα πριν κ παρόλο που είχα καλή επάρκεια παίρνω κ συμπλήρωμα απο την πολυβιταμίνη..όσο για τα στατιστικά το διάβασα κ εγώ, αλλά η πρώτη εμβρυομεταφορά ήταν τον Αύγουστο χωρίς επιτυχία όμως..άρα όλα είναι σχετικά μάλλον!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Bellaki είπε:

Και σήμερα, πάλι δέ μου πήρανε αίμα.  Μόνο καρδιογράφημα γιατί την Πέμπτη είναι η ωοληψία.

επειδη αυριο ξεκιναω κ εγω για πρωτη φορα....σε ποια μερα του κυκλου θα εισαι τη μερα της ωοληψιας? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η antzy9 είπε:

επειδη αυριο ξεκιναω κ εγω για πρωτη φορα....σε ποια μερα του κυκλου θα εισαι τη μερα της ωοληψιας? 

Καλημέρα!Εξαρτάτε ποτέ θα είναι έτοιμα τα ωθηλακια συνήθως 11 με 15 ημέρα γίνετε εγώ έκανα 14 ημέρα μια φίλη μου 11

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η ourania είπε:

@Αntelope πραγματικά πιστευω οτι μαζί θα τα καταφέρουμε. 3 μέρες του έλεγα τζιφος, το νιώθω. Όχι αυτός, θα περιμένουμε μέχρι την μέρα που πρέπει. Αλλά του έχω απόλυτη εμπιστοσύνη. Έχει πέσει μέσα σε ότι μου έχει πει. Απλά αποτι καταλαβα λεει πολύ λιγότερα απο αυτά που περιμένει. Αλλά με κάνει κ αισθάνομαι τέλεια. Ειδικά αυτή η αγκαλιά, τα φιλιά και το "καλή μας επιτυχία" μετά την εμβρυομεταφορα δεν τα περίμενα με τίποτα. Το ζει μαζί σου. Μακάρι όλες να βρείτε αυτόν που θα μιλήσει στην καρδια σας και θα νιώσετε τόσο άνετα. Αισθανομαι τόσο τυχερή που βρέθηκε στο δρόμο μου. Άντε κ το τέλος πλησιάζει. Μακρύς ο δρόμος και με πολύ πόνο αλλά κάπου υπάρχει το τελος... Και όλες θα φτάσουμε εκει. Αλλες συντομα , αλλες λίγο πιο αργα....

ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΛΥΠΑΜΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΤΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΕΤΣΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ ΣΥΝΤΟΜΑ ΘΑ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙΣ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Antelope σ' ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια!! Εύχομαι κ σε σένα κουραγιο κ να δεις που θα επιτύχουν οι προσπάθειες σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η antzy9 είπε:

επειδη αυριο ξεκιναω κ εγω για πρωτη φορα....σε ποια μερα του κυκλου θα εισαι τη μερα της ωοληψιας? 

Θα είμαι στη 14η μέρα του κύκλου. Έκανα 11 μέρες ενέσεις από 300 μονάδες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Finally είπε:

Λοιπόν τα γράφω άλλη μια φορά..

Έκαστος στο είδος του..ο γυναικολόγος έχει άγνοια των αυτοάνοσων κ αιματολογικων θεμάτων..Πριν την εξωσωματική όλες πρέπει να δείτε αιματολογικά ανοσολογικά( δικά σας όχι του μέλλοντος πατέρα) ακόμη κι αν ο λόγος εξωσωματικής είναι εμφανής πχ κακο σπέρμα..διοτι η εξωσωματική ως διαδικασία αυτά τα διορθώνει..δε γινεται όμως καμία παρέμβαση στα αυτοάνοσα..θέλει ειδικό γιατρό..εγώ είχα τη Λευκου αλλά υπάρχει κ ο Αναγνώστου κ πολλοί άλλοι..δείτε κ ενδοκρινολόγο..

ακριβως ετσι!! και ο ενδοκρινολογος να ασχολειται με την αναπαραγωγη.  η προηγουμενη που ειχα δεν αγχωνοταν για το σακχαρο που ηταν 100!! κι εγω φυσικα.. ο καινουριος ενδοκρινολογος μου εδωσε χαπι (χαμηλη δοση) κ επεσε στο 69! και tsh με το ζορι μου ειχε δωσει χαπι για να πεσει κατω απο 2..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Αntelope είπε:

Τιιι;;;; και το prezolon ειναι standard practice; Αλήθεια όλες πήρατε; Κι εμένα που εχω υπερδραστήριο ανοσοποιητικό τίποτα;; 

 

Ένας από τους πιθανούς παραγοντες που αναφερονται ειναι κ ο ήλιος (vit D). Πόσες όμως εξετάστηκαν; και πόσες πήραμε D;

Λευκού λοιπόν; Α θα

Λευκου δαγκωτο!! D απο 11,3 το πηγαμε 51!  και κορτιζονουλα κλπ... δεν αφηνει τιποτα αψαχτο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η ourania είπε:

Αγάπη ειναι στάνταρ αυτά τα φάρμακα. Prezolon για να κοροϊδέψουν το ανοσοποιητικό να μην δει το έμβρυο σαν ξένο σωμα. Inohep και salospir για την αποφυγή μικροθρομβων και καλύτερης αιματωσης του ενδομητρίου. Vivalcid είναι φυλικο σε μεγαλύτερες δόσεις αλλά κανει κ κάτι ακόμα. Και κλασικά προγεστερόνη και οιστραδιόλη. Του εκανα κανονική ανάκριση. Απο νοσηλεύτρια δεν γλιτώνει τόσο εύκολα.

Ναι αυτη τη φορα τα εμαθα και εγω γιατι πριν δεν μου δωσανε τιποτα!!!!! Απο νοσηλευτρια ξερω ειναι η αδερφη μου και καταλαβενω δεν γλιτωνουν ευκολα χαχαχχα!!!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω παντως για αλλα πηγενα και αλλα μου βγηκανε θα πρεπει να κανω υστεροσκοπηση και στον αλλο κυκλο εμβρυομεταφορα!!!!!!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@love30 μια χαρά είναι η υστεροσκόπηση. Εγω είχα κάνει υστεροσκόπηση και ετ τον Ιουνιο και έμεινα έγγυος. Άντε κορίτσι με το καλό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@loraloraευχαριστω πολυ τι καλα μακαρι αν κει θα παμε στον επομενο κυκλο αμεσως εμβρυομεταφορα λογο και του σχρατσιν!

@peacockμου βγηκε η ιστολογικη και υπαρχουν υποψειες για πολυποδα αλλα πολυ μικρο και λεμε να την κανουμε γιατι αν δεν και παει κατι στραβα θα λεμε μηπως επρεπε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@love30 τοτε καλα θα κανεις κοπελα μου να το ψαξεις κι αυτό να είσαι σίγουρη!

Τι εξεταση είναι αυτη η ιστολογική?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η peacock είπε:

@love30 τοτε καλα θα κανεις κοπελα μου να το ψαξεις κι αυτό να είσαι σίγουρη!

Τι εξεταση είναι αυτη η ιστολογική?

Σου περνει καποιο δειγμα ειναι αυτο που λενε βιοψια! Ειχαμε πει αν θελαμε να κανουμε υστεροσκοπηση μετα την παλυνδρομη αλλα ειπαμε ας κανουμε μια καλιεργεια και ιστολογικη και βλεπουμε!!! Ε και ειδαμε χαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α είναι η βιοψία η ιστολογική! Οκ! Αυτό μαλλον θα το κανω κι εγω απ οτι καταλαβα, θα εχω νεότερα την ερχόμενη εβδομαδα. Πόσο σου κόστισε?

Ειλικρινα θα περιμενω τα δικα σου όμορφα νεα! Είσαι μαχητρια και θα ξεπεραεις όλα τα εμπόδια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η love30 είπε:

@Antelope δεν εκανες D3? Εγω την ειχα 15 και τωρα μου ανεβασε το χαπι και την εφτασα 30!!!!! 

Kai egw ekana D3 kai itan 9 mou edws farmaka 6 meres prin tin wolipsia...den nomizw na anevike polu...na se rwtisw diladi egw na ta sinexisw ta xapia gia tin D3 kai as ksana prospathisw se 2 mines???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Α είναι η βιοψία η ιστολογική! Οκ! Αυτό μαλλον θα το κανω κι εγω απ οτι καταλαβα, θα εχω νεότερα την ερχόμενη εβδομαδα. Πόσο σου κόστισε?

Ειλικρινα θα περιμενω τα δικα σου όμορφα νεα! Είσαι μαχητρια και θα ξεπεραεις όλα τα εμπόδια!

Ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια !!!!!! Το κοστος ειναι λιγο 20€ μου πηρε γιατι τα πηγε ο γιατρος δεν τα πηγα εγω !!! Και 50€ μου πηρε ο γιατρος για το σχρατσιν !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...