Μετάβαση σε περιεχόμενο

Δεν εχω αλλη διεξοδο


Guest

Recommended Posts

στις On 02/02/2018 at 11:11 ΠΜ, ο/η marillia είπε:

Εμένα και οι 2 μικροβιολόγοι και οι γυναικολόγοι μου είπαν μέχρι 4!!!!Εμείς τα κάναμε πριν μείνω έγκυος και ξανά μετά από 1 χρόνο!!!!Μπράβο που βγήκε καλό με τόσες μέρες!!!Αλλά για τις επαφούλες σας κοντά στην ωορρηξία καλά είναι να το ανανεώνετε και να μην μένει τόσο!!!

@marillia γιατι ειχατε κανει τις εξετασεις πριν μεινεις εγκυος? ειχατε καποια ενδειξη για κατι? απο περιεργεια ρωταω γιατι εγω οταν ηταν να ξεκινησουμε προσπαθειες και πηγα να κανω τεστ παπ και με την ευκαιρια τον ρωτησα για εξετασεις... μου ειπε τιποτα. να παω σπιτι μου και αν σε 6 μηνες δεν ημουν εγκυος τοτε να ξαναπηγαινα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 298
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις On 3/2/2018 at 7:56 ΠΜ, ο/η jazz είπε:

 

Ο γυναικολόγος μου τον έγραψε κοριτσάκι μου 

 

στις On 3/2/2018 at 7:56 ΠΜ, ο/η jazz είπε:

 

Ο γυναικολόγος μου τον έγραψε κοριτσάκι μου 

Ευχαριστω πολυ κοριτσακι μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

@marillia γιατι ειχατε κανει τις εξετασεις πριν μεινεις εγκυος? ειχατε καποια ενδειξη για κατι? απο περιεργεια ρωταω γιατι εγω οταν ηταν να ξεκινησουμε προσπαθειες και πηγα να κανω τεστ παπ και με την ευκαιρια τον ρωτησα για εξετασεις... μου ειπε τιποτα. να παω σπιτι μου και αν σε 6 μηνες δεν ημουν εγκυος τοτε να ξαναπηγαινα.

παντου βλεπω το γυναικολογο μου αληθεια. Τα λογια τα δικα του ειναι αυτα !! Να τους βαλουμε να κανουν παρεα μαζι με της zoi.ko

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dim83 είπε:

χαχα! οριστε κ ενα side καλο του φορουμ! θα βρουν φιλαρακια οι γυναικολογοι!

Δεν εχω και λαικ....![smilie=icon_cheers:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Kat-Cat είπε:

παντου βλεπω το γυναικολογο μου αληθεια. Τα λογια τα δικα του ειναι αυτα !! Να τους βαλουμε να κανουν παρεα μαζι με της zoi.ko

Χαχαχαχαχα τώρα το είδα!Τα τηλέφωνα του στη διάθεση σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η zoi.ko είπε:

Χαχαχαχαχα τώρα το είδα!Τα τηλέφωνα του στη διάθεση σας!

χιχιχι, μα τα λενε ιδια. Στο μεταξυ η κολλητη μου που εμεινε εγκυος και γεννησε οταν ειχε παει στον δικο της να του πει οτι ξεκινανε προσπαθειες την εβαλε να κανει ολο τον προγεννητικο ελεγχο τον οποιο επανελαβε μολις εμεινε εγκυος, ο δικος μου τιποτα γεια σας και τα ξαναλεμε στο 6 μηνο... (και ο δικος σας οπως βλεπω). Ειναι αλλη η φιλοσοφια του καθε γιατρου δεν ξερω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Kat-Cat είπε:

χιχιχι, μα τα λενε ιδια. Στο μεταξυ η κολλητη μου που εμεινε εγκυος και γεννησε οταν ειχε παει στον δικο της να του πει οτι ξεκινανε προσπαθειες την εβαλε να κανει ολο τον προγεννητικο ελεγχο τον οποιο επανελαβε μολις εμεινε εγκυος, ο δικος μου τιποτα γεια σας και τα ξαναλεμε στο 6 μηνο... (και ο δικος σας οπως βλεπω). Ειναι αλλη η φιλοσοφια του καθε γιατρου δεν ξερω.

Αυτό θεωρώ ότι είναι το σωστό.....να σε βάλει με το καλημέρα σας να τρέχεις.....είναι κάπως.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η zoi.ko είπε:

Αυτό θεωρώ ότι είναι το σωστό.....να σε βάλει με το καλημέρα σας να τρέχεις.....είναι κάπως.....

Αυτη εμεινε και στο μηνα στο μεταξυ! Δεν ξερω προφανως ειναι η φιλοσοφια των γιατρων τετοια, γιατι θεωρουν οτι θα σου προσθεσουν αγχος με τη μεθοδο αυτη. Ισως καποιες να τις ξεαγχωνει βεβαια αντιθετως βλεποντας πχ οτι ολα καλα. Εγω ισως ημουν σε αυτην την κατηγορια, αλλα ο δικος μου δε θελει να μου γραψει. Εγω κατά Απριλη μεριά θα παω βεβαια, δε θα περιμενω τα γενεθλια μου το καλοκαιρι να κλεισω αλλον ενα χρονο στην πλατη μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια απλά βάση πιθανοτήτων σ λένε ότι ένας χρόνος ελεύθερων επαφών είναι ένα φυσιολογικό διάστημα προσπαθειών. Αυτό π λέγαμε κ τις προάλλες για το ότι περιμέναμε να μείνουμε έγκυος με την πρώτη άλλα αν σκεφτείς ότι οι γιατροί σ δίνουν ένα χρόνο πάει να πει ότι έτσι ειναι. Εξάμηνο δίνουν σε κοπέλες άνω των 35 έτσι ώστε αν βρεθεί κάτι να υπάρχει χρόνος για αντιμετώπιση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εννοείται βέβαια πως ένας απλός έλεγχος ορμονών κ γενικές αίματος μπορούν να γίνουν οποιαδήποτε στιγμή ανεξαρτήτως αν προσπαθούμε η όχι για εγκυμοσύνη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βγηκαν χθες τα αποτελεσματα των εξετασεων...... 0,18*10 στην 6. ml συγκεντρωση σπερματοζωαριων και 0,19*10στην 6.

 

ειπε οτι ουτε εξωσωματικη μπορει να  γινει τωρα. πρεπει πρωτα ειπε να κανωΑΖF και μονο με εγχειρηση στους ορχεις και αν.... βρει κατι  για να μπορεσει να γινει μικρογονιμοποιηση η κινητικοτητα σε αυτον βγηκε συνολικα70 τις εκατο .τρελο...

τελος δεν εχει νοημα ειπε να καταψυχθει γτ δεν πληροι τις προυποθεσεις για κρυοσηντηρηση, μορφολογικα

δεν μπορεσε να το δει γτ ειχε ουσιαστικα ειπε σπερμα αλλα κυτταρα.

 

αυτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Dim83 είπε:

@marillia γιατι ειχατε κανει τις εξετασεις πριν μεινεις εγκυος? ειχατε καποια ενδειξη για κατι? απο περιεργεια ρωταω γιατι εγω οταν ηταν να ξεκινησουμε προσπαθειες και πηγα να κανω τεστ παπ και με την ευκαιρια τον ρωτησα για εξετασεις... μου ειπε τιποτα. να παω σπιτι μου και αν σε 6 μηνες δεν ημουν εγκυος τοτε να ξαναπηγαινα.

Eίχαμε 13 μήνες προσπαθειών!!!Τον προγεννητικό τον είχα κάνει πιο πριν!!!Μετά στον χρόνο έκανα κολπική καλλιέργεια,ορμόνες και σπερμοδιάγραμμα!!!Οπού βγήκαν καλά!!!Και ήταν να κάνω σαλπιγγογραφία αλλά την άφησα γιατί λέω να ξεκουραστώ λίγο και την κάνω μετά!!!Αλλά τι να πω χαλάρωσα και που είδα ότι ήταν όλα καλά,ήταν να πιαστεί και δεν πρόλαβα να την κάνω έμεινα έγκυος!!!Παλινδρόμησε και τώρα είμαστε πάλι στον χρόνο προσπαθειών!!!Πόσο καιρό προσπαθείτε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η fwths είπε:

βγηκαν χθες τα αποτελεσματα των εξετασεων...... 0,18*10 στην 6. ml συγκεντρωση σπερματοζωαριων και 0,19*10στην 6.

 

ειπε οτι ουτε εξωσωματικη μπορει να  γινει τωρα. πρεπει πρωτα ειπε να κανωΑΖF και μονο με εγχειρηση στους ορχεις και αν.... βρει κατι  για να μπορεσει να γινει μικρογονιμοποιηση η κινητικοτητα σε αυτον βγηκε συνολικα70 τις εκατο .τρελο...

τελος δεν εχει νοημα ειπε να καταψυχθει γτ δεν πληροι τις προυποθεσεις για κρυοσηντηρηση, μορφολογικα

δεν μπορεσε να το δει γτ ειχε ουσιαστικα ειπε σπερμα αλλα κυτταρα.

 

αυτα.

Να μας πει κάποια κοπέλα που ξέρει καλύτερα!!!Αλλά πως γίνεται να έχει αυτή την φοβερή κινητικότητα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Eίχαμε 13 μήνες προσπαθειών!!!Τον προγεννητικό τον είχα κάνει πιο πριν!!!Μετά στον χρόνο έκανα κολπική καλλιέργεια,ορμόνες και σπερμοδιάγραμμα!!!Οπού βγήκαν καλά!!!Και ήταν να κάνω σαλπιγγογραφία αλλά την άφησα γιατί λέω να ξεκουραστώ λίγο και την κάνω μετά!!!Αλλά τι να πω χαλάρωσα και που είδα ότι ήταν όλα καλά,ήταν να πιαστεί και δεν πρόλαβα να την κάνω έμεινα έγκυος!!!Παλινδρόμησε και τώρα είμαστε πάλι στον χρόνο προσπαθειών!!!Πόσο καιρό προσπαθείτε?

από σεπτέμβρη του 2016. δεν ειχαμε θεμα συλληψης. ειχαμε ομως 2 ατυχεις εγκυμοσυνες. η μια δυστυχως πολυ προχωρημενη. ψαχτηκα πολυ και δεν βρεθηκε κατι.οποτε παλι στην προσπαθεια. σου ευχομαι να τα καταφερετε πολυ συντομα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

από σεπτέμβρη του 2016. δεν ειχαμε θεμα συλληψης. ειχαμε ομως 2 ατυχεις εγκυμοσυνες. η μια δυστυχως πολυ προχωρημενη. ψαχτηκα πολυ και δεν βρεθηκε κατι.οποτε παλι στην προσπαθεια. σου ευχομαι να τα καταφερετε πολυ συντομα.

Σ ευχαριστώ πολύ!!!Και σεις σύντομα με μωράκι!!9 μήνες από την παλίνδρομη έκανα πάλι ορμονολογικές,σπερμοδιάγραμμα και σαλπιγγογραφία!!!Βγήκαν καλά!!!!Θέλεις να μου πεις τι εξετάσεις κάνατε για τις αποβολές?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marillia είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ!!!Και σεις σύντομα με μωράκι!!9 μήνες από την παλίνδρομη έκανα πάλι ορμονολογικές,σπερμοδιάγραμμα και σαλπιγγογραφία!!!Βγήκαν καλά!!!!Θέλεις να μου πεις τι εξετάσεις κάνατε για τις αποβολές?

βασικα η πρωτη δεν ηταν αποβολη. ημουν 30 βδομαδων αλλα ειχαμε προβλημα με τον πλακουντα. πλακουντιακη ανεπαρκεια δηλαδη. στο καπακι ξαναεμεινα εγκυος αλλα δεν προχωρησε. εκανα πληρη αιματολογικο και ανοσολογικο για την πρωτη.και μικροβια κλπ. και καρυοτυπο και οι 2 για τη 2η. και επισης ορμονολογικο. ο θεος μαζι μας ευχομαι την επομενη φορα. κ μαζι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dim83 είπε:

βασικα η πρωτη δεν ηταν αποβολη. ημουν 30 βδομαδων αλλα ειχαμε προβλημα με τον πλακουντα. πλακουντιακη ανεπαρκεια δηλαδη. στο καπακι ξαναεμεινα εγκυος αλλα δεν προχωρησε. εκανα πληρη αιματολογικο και ανοσολογικο για την πρωτη.και μικροβια κλπ. και καρυοτυπο και οι 2 για τη 2η. και επισης ορμονολογικο. ο θεος μαζι μας ευχομαι την επομενη φορα. κ μαζι σου!

Πέρασες δύσκολα κορίτσι μου αλλά ο Θεούλης θα σε ανταμείψει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ετυχε ειπε οταν τον ρωτησα και εγω για την κινητικοτιτα 

για την ακριβεια γραφει.

 

κινητικοτητα 70 τις εκατο

βαθμου 1-4) 3

γρηγορη προωθητικη κινηση ----

αργη προωθ, κιν.       45 τις εκατο

καθολου προωθ.κιν.  25 τις εκατο

ακινητα       30 τι εκατο

 

 

μορφολογια

 

 

 

εχει σε ολα μια παυλα δλδ σε φυσιολογικα 

ανωμαλες μορφες

ανωμαλιες ουρασ κτλ και γραφει μελετη με βαση των κριτηριων Krugeer , T.A φυσιολογικα μικροτερα του 4 τις εκατο.

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marillia είπε:

Πέρασες δύσκολα κορίτσι μου αλλά ο Θεούλης θα σε ανταμείψει!!!!

μακαρι γλυκουλα μου ολα τα κοριτσια. ειτε ερθει γρηγορα ειτε πιο αργα, ειτε ευκολα ειτε δυσκολα... ολες οι κοπελες που προσπαθουν το θελουν πολυ. απλα οταν συμβαινουν αναποδιες πεισμωνεις περισσοτερο. μακαρι το τελος να ειναι αισιο για ολες. εσας τι σας ειπε ο γιατρος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

μακαρι γλυκουλα μου ολα τα κοριτσια. ειτε ερθει γρηγορα ειτε πιο αργα, ειτε ευκολα ειτε δυσκολα... ολες οι κοπελες που προσπαθουν το θελουν πολυ. απλα οταν συμβαινουν αναποδιες πεισμωνεις περισσοτερο. μακαρι το τελος να ειναι αισιο για ολες. εσας τι σας ειπε ο γιατρος?

Συμφωνώ απόλυτα!!!!Αν υπήρχε ενάς μαγικός τρόπος να ξέρω ότι θα μείνω εγκυούλα αλλά θα πάνε όλα καλά δεν με ενοχλεί να αργήσει!!!Μας είπε ότι αφού έμεινα μια φορά έγκυος θα ξαναμείνω!!!Να μην αγχώνομαι και αν δεν μείνω μέχρι το καλοκαίρι θα κάνω υστεροσκόπηση!!!!Στην αρχή μου είχε πει μτά την απόξεση να περιμένω 1 χρόνο!!!Τώρα που έφτασε μου το πάει καλοκαίρι!!!Νοέμβριο έκανα ορμονολογικές,σπερμοδιάγραμμα,σαλπιγγογραφία!!!Λίγο μπορώ να πω κουράστηκα!!!Γιατί έχουμε από το 2015 που προσπαθούμε!!!Μάζω και την ατυχία μαζί γιατί στην ουσία δεν έχω μωράκι ακόμα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marilliaσε καταλαβαινω ΑΠΟΛΥΤΑ!!!! θα ερθει κοριτσι μου. το θεμα ειναι να μην εχουμε εξαντληθει ψυχολογικα βεβαια. να εχουμε κ λιγο κουραγιο να χαρουμε το μετα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

@marilliaσε καταλαβαινω ΑΠΟΛΥΤΑ!!!! θα ερθει κοριτσι μου. το θεμα ειναι να μην εχουμε εξαντληθει ψυχολογικα βεβαια. να εχουμε κ λιγο κουραγιο να χαρουμε το μετα!!!!

Ψυχικά αποθέματα έχω!!!Μια πάνω μια κάτω σίγουρα!!!!Καλά έχω πει μόλις μείνω έγκυος θα πάω στον υπέρηχο με κλειστά μάτια!!!!Αλλά ας μείνω εγκυούλα πρώτα και βλέπουμε:)!!!!Μακάρι όλα τα ζευγάρια του κόσμου που επιθυμούν παιδάκι να απόκτησουν και να πάνε όλα καλά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχει καποιος καμια εμπειρια απο την embryoland ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ; Εχω ραντεβου εκει την  Πεμπτη για μια δευτερη γνωμη αν με αυτα τα αποτελεσματα με δινουν καλυτερες πιθανοτιτες με εξωσωματικη μικρογονιμοποιηση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η fwths είπε:

ετυχε ειπε οταν τον ρωτησα και εγω για την κινητικοτιτα 

για την ακριβεια γραφει.

 

κινητικοτητα 70 τις εκατο

βαθμου 1-4) 3

γρηγορη προωθητικη κινηση ----

αργη προωθ, κιν.       45 τις εκατο

καθολου προωθ.κιν.  25 τις εκατο

ακινητα       30 τι εκατο

 

 

μορφολογια

 

 

 

εχει σε ολα μια παυλα δλδ σε φυσιολογικα 

ανωμαλες μορφες

ανωμαλιες ουρασ κτλ και γραφει μελετη με βαση των κριτηριων Krugeer , T.A φυσιολογικα μικροτερα του 4 τις εκατο.

 

 

Να σου πω όπως έγραψες δεν κατάλαβα τον αριθμό ανα ml!!!Αλλά με αυτή την κινητικότητα ένα χρειάζεται κι όλας μπορεί να ρθεί φυσιολογικά!!!Φαντάσου στου άντρα μου που είχε κινητικότητα 65%(σπερμοδιάγραμμα 2 μήνες πριν μείνω έγκυος) και όταν το είδε ο γιατρός που μου έκανε σαλπιγγογραφία τώρα λεει τι κινητικότητα είναι αυτή?Ουτε σε τράπεζα σπέρματος!!!!

Να μας πει και κάποια κοπέλα από την εμπειρία της!!Αν θέλεις ανοιξε και καινούργιο θέμα για το κέντρο που ρωτάς!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...