Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΚΑΙ ΘΗΛΑΣΜΟΣ.


Recommended Posts

Κι εγώ γέννησα με καισαρική την μικρή μου, γέννησα μεσημέρι κ την μικρή μου την έβαλα στο στήθος για πρώτη φορά την επόμενη το πρωί. Πέρασα πολύ δύσκολες μέρες στην κλινική προσπαθώντας να την θηλάσω. Δεν έπιανε την δεξιά θηλη, έφτασα ένα στάδιο πριν την μαστίτιδα. Δεν το έβαλα όμως κάτω. Με την πολύτιμη βοήθεια της παιδιάτρου κ της μαίας μου κ το σημαντικότερο την δική μου θέληση , τα καταφέραμε!!! Θήλασα για 3,5 μήνες αποκλειστικά. Μετά λόγω μίας ισχύρής γρίπης που πέρασα σταμάτησα να θηλάζω κ όταν έγινα καλά είχα σταγόνες μόνο. Η μικρή μου είχε συνηθήσει το μπιμπερό να πίνει γρήγορα κ εκνευριζόταν πανω στο στήθος. Έτσι σταμάτησα να θηλάζω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ γέννησα με επείγουσα καισαρική και μου βάλαν την επισκληρίδιο άρον άρον. Δεν ήρθαν τα πράγματα όπως τα περίμενα... Μετά θήλασα κανονικά χωρίς κανένα πρόβλημα και ο θηλασμός ήταν βάλσαμο για μένα καθώς ένιωθα άσχημα που δεν κατάφερα να γεννήσω φυιολογικά. Μόνο τη στάση θηλασμού θα προσέξεις αν κάνεις τελικά καισαρική.. Το πρώτο διάστημα θα είσαι ξαπλωμένη στο πλάι με μαξιλάρια ή το σύντροφό σου να σου στηρίζουν την πλάτη. Δεν είναι τίποτα....Σίγουρα πάντως (εφόσον κάνεις καισαρική) να επιλέξεις επισκληρίδιο και όχι γενική νάρκωση... Ο θηλασμός επίσης θα βοηθήσει και τη μήτρα σου να επανέλθει γρηγορότερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...