Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΚΑΙ ΘΗΛΑΣΜΟΣ.


Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΚΑΜΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ (ΜΕ ΟΛΙΚΗ) ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΠΟΡΕΣΕ ΝΑ ΘΗΛΑΣΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΤΗΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα.εγω εκανα καισαρικη με ολικη ναρκωση πριν ενα μηνα ακριβως.το μωρο το θηλασα απο την πρωτη κιολας μερα δεν ειχα κανενα προβλημα.:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω εκανα καισαρικη με ολικη και την μικρη μου την θηλασα ολο και ολο 8-9 μερες γιατι μου κοπηκε επειδη δεν τον ηθελε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα.εκανα καισαρικη πριν 5 μηνες με επισκληριδιο βεβαια αλλα θηλασα αμεσως κ συνεχιζω.ειναι κ θεμα γιατρου ομως.εμενα ο ιδιος ο γιατρος κρατουσε το παιδι για να το θηλασω.ενω αν δεν ειναι υπερ του θηλασμου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mama marilenas έγραψε:

εγω εκανα καισαρικη με ολικη και την μικρη μου την θηλασα ολο και ολο 8-9 μερες γιατι μου κοπηκε επειδη δεν τον ηθελε.

Ποιον δεν ήθελε ? Δεν ηθελε το μωρο το στηθος σου ? Και τι ήθελε ??:huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΕΧΩ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΠΟΡΙΑ.ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΜΕ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ ΚΑΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΠΩΣ ΔΥΣΚΟΛΕΥΤΩ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ.ΑΛΛΑ ΛΕΤΕ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΣΑΤΕ Ε?ΑΝΤΕ ΜΑΚΑΡΙ ΚΑΙ ΕΓΩ....:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LaLa έγραψε:

mama marilenas έγραψε:

Ποιον δεν ήθελε ? Δεν ηθελε το μωρο το στηθος σου ? Και τι ήθελε ??:huh:[/quote:1jfd19g3]τι αλλο να ηθελε 8 ημερω μωρο λαλα φραπε γλυκο χωρις γαλα;......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγω γεννησα με καισαρικη και ολικη ναρκωση...το θηλασα 40 μερες γιατι δεν ειχα πολυ γαλα...κοπηκε απο μονο του παρολο που τον εβαζα συνεχεια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αρετη1 έγραψε:

και εγω γεννησα με καισαρικη και ολικη ναρκωση...το θηλασα 40 μερες γιατι δεν ειχα πολυ γαλα...κοπηκε απο μονο του παρολο που τον εβαζα συνεχεια....

Δεν κοβεται ετσι απλα το γαλα ....εγιναν σιγουρα καποιοι λαθος χειρισμοι και σταμάτησε η γαλουχια (η οποια για οποιον ενδιαφερεται πραγματικά να θηλάσει μπορει να ξαναρχισει με επαναγαλακτισμό ) Μην λετε τετοια και πανικοβάλονται οι κοπελες που δεν εχουν ακομα γεννήσει . :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΘΥΛΑΣΕΙΣ ΤΟ ΜΩΡΟ ΚΑΙ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 3 ΗΜΕΡΕΣ ΤΟ ΓΑΛΑ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΤΟ ΜΩΡΟ ΧΟΡΤΑΣΕΙ ΜΕ ΤΟ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ ΘΑ ΘΕΛΕΙ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΘΑ ΣΟΥ ΚΟΠΕΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ. ΘΕΛΕΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kai egw ekana kaisariki prin 3 mhnes peripou me raxiaia anaisthsia

kai thylasa thn mikrh mou amesws molis me vgalan apo to xeirourgio.

Alla epeidh htane poly mikroula ths dinane kai xeno parolo pou thn eixa sxedo olh mera sto sthithos.Mou eipan na synexisw kai me to xeno gala sto spiti.Etsi kai ekana alla siga siga synithise sto mpoukali kai twra den thelei to sthithos katholou!

Giayto arxizw epanagalaktismo apo thn allh evdomada!! Den to vazw katw.

Tha to prospathisw oso mporw kai eimai sigourh oti tha ta kataferw!

Niwthw foveres typseis pou den mporesa na thn thylasw oso hthela :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαριμαρ πριν 2 μήνες που γέννησα εγώ,στην κλινική ήταν μια κυρία που είχε επίσης δίδυμα και γέννησε με ολική νάρκωση.Σε πληροφορώ θήλασε απο την πρώτη κιόλας στιγμή και τα δύο!Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αλλά η συγκεκριμένη είναι 45 ετών(!!!).Οποτε ,κια απο τις απαντήσει των άλλων κοριτσιών,μάλλον δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.:laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lenaki26 έγραψε:

Kai egw ekana kaisariki prin 3 mhnes peripou me raxiaia anaisthsia

kai thylasa thn mikrh mou amesws molis me vgalan apo to xeirourgio.

Alla epeidh htane poly mikroula ths dinane kai xeno parolo pou thn eixa sxedo olh mera sto sthithos.Mou eipan na synexisw kai me to xeno gala sto spiti.Etsi kai ekana alla siga siga synithise sto mpoukali kai twra den thelei to sthithos katholou!

Giayto arxizw epanagalaktismo apo thn allh evdomada!! Den to vazw katw.

Tha to prospathisw oso mporw kai eimai sigourh oti tha ta kataferw!

Niwthw foveres typseis pou den mporesa na thn thylasw oso hthela :(

Μπράβο σου για την αποφαση σου !! Μην το βάζεις κατω , θα τα καταφέρεις . Δεν φταις εσυ που δνε θηλασες , δεν σε βοηθησε κανεις να το κανεις ! Μερικες φορες δεν φτανει μονο η θεληση μας ...ειναι τοσα πολλα αυτα που εχουμε να αντιμετωπισουμε .

Σου ευχομαι καλη επιτυχια και ειμαστε εδω για να σε στηριξουμε στην προσπαθεια σου :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LaLa έγραψε:

αρετη1 έγραψε:

Δεν κοβεται ετσι απλα το γαλα ....εγιναν σιγουρα καποιοι λαθος χειρισμοι και σταμάτησε η γαλουχια (η οποια για οποιον ενδιαφερεται πραγματικά να θηλάσει μπορει να ξαναρχισει με επαναγαλακτισμό ) Μην λετε τετοια και πανικοβάλονται οι κοπελες που δεν εχουν ακομα γεννήσει . :([/quote:30sbzak0]

Μα γιατί να πανικοβληθούν οι κοπέλες που δεν έχουν γεννήσει? Να παίρνουν παράδειγμα από τις μανούλες που θηλάζουν, που κατέχουν και το μεγαλύτερο ποσοστό.

Σε άλλες κοπέλες είναι πιο εύκολη υπόθεση ο θηλασμός. Σε άλλες περιπτώσεις όμως πιο δύσκολες θέλει υπομονή, η αλήθεια αυτή είναι, και το λέει η ομιλούσα που θήλαζα για 20 μέρες σχεδόν με σχισμένες ρώγες, με πόνους και τρομερή συγκράτηση για να μην κλαίω και αναστατώνω το μωρό. Έβαλα θήλαστρο για να δω πόσο γάλα βγάζω (ούτε 5 γρ. από το κάθε στήθος, ούτε η βάση από το μπουκάλι δεν καλυπτόταν), μου έκανε μεγαλύτερη ζημιά στις θηλές και τις ρώγες, έβαλα ψευτοθηλές, το μωρό δεν τις έπιανε.

Το λέει και η φίλη μου που θήλαζε για 2 εβδομάδες χωρίς να πάει τουαλέτα. Προκειμένου να θηλάσει το μωρό της δεν έκανε την ανάγκη της, κόντεψε να σκάσει. Είχε πρόβλημα δυσκοιλιότητας από παλιά και έτρωγε τροφές που τη βοηθούσαν και έπαιρνε κάτι δισκία. Μόνο έτσι πήγαινε. Ε όταν ξεκίνησε ο θηλασμός και έτρωγε τις συγκεκριμένες τροφές, δαμάσκηνα, ακτινίδια και άλλα, επηρρέασε το γιο της, το μικρούλι έκανε συνέχεια διάρροια, λέρωνε 15 πάνες την ημέρα. Με το ένα δαμάσκηνο και το ένα ακτινίδιο που έτρωγε η μανούλα. Η κοπέλα όμως το είχε μεράκι να θηλάσει, έκοψε αυτές τις τροφές αλλά για πόσο? 15 μέρες άντεξε. Μετά έκανε απογαλακτισμό.

Υπάρχουν και αυτές οι περιπτώσεις, που οι γυναίκες θέλουν αλλά δεν μπορούν. Υπάρχουν και περιπτώσεις που ναι, κόβεται το γάλα, όπως της κουνιάδας μου, θες από λάθος χειρισμούς, θες από τη διατροφή, θες από ορμονικές διαταραχές? Η κουνιάδα μου θήλαζε μια χαρά για 3 μήνες και αποκλειστικά. Και μία ωραία πρωία σταμάτησε να κατεβάζει γάλα, χωρίς να έχει αλλάξει κάτι. Ναι, θα μπορούσε να συνεχίσει με επαναγαλακτισμό, αλλά έπρεπε να επιστρέψει στη δουλειά και δε γινόταν. Το θέμα είναι όμως ότι κόπηκε. Όπως ήρθε από την πρώτη στιγμή, έτσι κόπηκε.

Εμπειρίες γράφουμε η κάθεμια μας, αυτά που μας συνέβησαν και το γιατί που πιστεύουμε εμείς. Δεν χρειάζεται να πανικοβάλλονται οι υπόλοιπες. Κάθε περίπτωση είναι διαφορετική.

Σας φιλώ όλες, όλες να πείτε ναι στον θηλασμό αλλά μην πάθετε μελαγχολία όπως εγώ αν δεν τα καταφέρετε. Τα μωράκια εκτός από το μητρικό γάλα έχουν ανάγκη από μια χαρούμενη μανούλα, με καλή διάθεση! Γιατί κι αυτά καταλαβαίνουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lenaki26 έγραψε:

Kai egw ekana kaisariki prin 3 mhnes peripou me raxiaia anaisthsia

kai thylasa thn mikrh mou amesws molis me vgalan apo to xeirourgio.

Alla epeidh htane poly mikroula ths dinane kai xeno parolo pou thn eixa sxedo olh mera sto sthithos.Mou eipan na synexisw kai me to xeno gala sto spiti.Etsi kai ekana alla siga siga synithise sto mpoukali kai twra den thelei to sthithos katholou!

Giayto arxizw epanagalaktismo apo thn allh evdomada!! Den to vazw katw.

Tha to prospathisw oso mporw kai eimai sigourh oti tha ta kataferw!

Niwthw foveres typseis pou den mporesa na thn thylasw oso hthela :(

μπραβο που πηρες την αποφαση για επαναγαλλλακτισμο! οτι χρειαστειες ειμαστε εδω! σου αξιζουν πολλα μπραβο για την προσπαθεια και μονο

δεν ξερω τι ποσοστο μαμαδων θηλαζει και τι οχι! καλο θα ηταν να καναμε ενα γκαλοπ!προς ενημερωση μας!

αλλα καλο θα ειναι να υπαρχει σωστη ενημερωση σε θεματα θηλασμου, καμια μας δεν ηξερε

ρωτας και μαθαινεις ομως, τωρα αν ρωτας¨γιατι κλαιει το μωρο? και η απαντηση που συνηθως λαμβανεις ειναι ¨δεν εχεις γαλα και πειναει¨

εεε! αυτη δεν ειναι σωστη πληροφορηση! ειναι παραπληροφορηση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ifigeneia δυστυχως στην Ελλαδα το ποσοστό των μανάδων που θηλάζουν , δεν ξεπερνα το 5-8% :(

Στα υπολοιπα δεν απαντω γιατι θα ανοιξουμε μεγάλη συζήτηση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΘΗΛΕΣ ΣΙΛΙΚΟΝΗΣ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΠΟΝΑΤΕ(ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΔΙΚΕΣ ΣΑΣ ΘΗΛΕΣ).ΜΗΝ ΤΙΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΤΕ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΟΝΑΤΕ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΜΩΡΑ ΔΕΝ ΤΡΕΦΟΝΤΑΙ ΑΡΚΕΤΑ.ΕΤΣΙ ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΑ ΚΙ ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΓΙΑΤΙ ΠΟΝΑΓΑ,ΜΕΧΡΙ ΑΙΜΑ ΕΤΡΕΧΕ ΑΠΌ ΤΙΣ ΘΗΛΕΣ ΜΟΥ,ΚΑΙ ΑΓΟΡΑΣΑ ΕΝΑ ΖΕΥΓΑΡΙ.ΜΟΥ ΤΙΣ ΕΚΟΨΕ Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΤΡΩΓΕ ΟΣΟ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΦΑΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΜΙΑ ΑΛΟΙΦΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΟΝΟ.ΜΟΛΙΣ ΤΙΣ ΕΒΓΑΛΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΠΗΡΕ ΑΜΕΣΩΣ ΒΑΡΟΣ.ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ 2900 ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ 8800 ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ 6 ΜΗΝΩΝ!Ο ΘΗΛΑΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο,ΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΑ ΜΩΡΑ ΜΑΣ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΓΩ ΓΕΝΝΗΣΑ ΠΡΙΝ 2,5 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΜΕ ΕΠΙΣΚΛΗΡΗΔΙΟ.ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΔΥΣΚΟΛΕΥΤΗΚΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΣΤΟ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ.ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΚΑΝΕΝΑ ΕΜΠΟΔΙΟ ΣΤΟ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΘΗΛΑΣΕΙΣ.

ΑΝΤΙΘΕΤΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝΕ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΕΣ ΣΤΑΣΕΙΣ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΠΟΥ ΣΕ ΒΟΗΘΑΝΕ ΝΑ ΘΗΛΑΣΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΟΠΩΣ ΠΧ ΞΑΠΛΩΜΕΝΗ ΣΤΟ ΠΛΑΙ,ΚΑΤΙ ΒΕΒΑΙΑ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΜΕ ΕΙΧΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ ΓΙΑ ΑΥΤΗ ΑΛΛΑ ΔΙΑΒΑΣΑ ΓΙΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΑΣΗ ΑΡΚΕΤΟ ΚΑΙΡΟ ΜΕΤΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ.

ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΔΥΣΚΟΛΕΥΤΗΚΑ ΣΤΟ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΓΕΝΝΗΣΑ ΜΕ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ,ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΑΠΟΛΥΤΟΣ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ!

ΜΗΝ ΣΑΣ ΑΓΧΟΝΕΙ Η ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΓΙΑ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ,ΑΝ ΤΟ ΘΕΛΕΤΕ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΕΤΕ ΝΑ ΘΗΛΑΣΕΤΕ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KI EΓΩ ΓΕΝΝΗΣΑ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΚΑΙ ΟΛΙΚΗ ΝΑΡΚΩΣΗ!ΑΠΟ ΤΗΝ 1Η ΜΕΡΑ ΜΟΥ ΕΔΩΣΑΝ ΜΙΑ ΚΡΕΜΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΘΗΛΕΣ ,ΠΟΥ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙ ΑΠΟ ΕΡΕΘΙΣΜΟΥΣ.ΟΠΟΙΑ ΘΕΛΕΙ ,ΑΣ ΣΤΕΙΛΕΙ ΠΜ,ΝΑ ΤΗΣ ΠΩ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ ΚΡΕΜΑΣ,ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ ΚΑΙ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΩ!

ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ ΑΠΟ ΤΗΝ 1Η ΜΕΡΑ,ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΓΑΛΑ ΚΑΤΕΒΗΚΕ ΓΥΡΩ ΣΤΗΝ 4Η ,ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ ΕΔΙΝΑ ΟΣΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ,ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ ΜΕ ΜΠΙΜΠΕΡΟ.ΤΟ ΜΩΡΟ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ 2.900 ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 3 ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΓΥΡΙΣΑΜΕ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ,ΗΤΑΝ 2.700.ΑΠΟ ΤΗΝ ΩΡΑ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΜΠΗΚΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΙ ΕΦΟΣΟΝ ΓΕΜΙΣΕ ΚΑΙ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΕ ΓΑΛΑ,ΕΙΠΑ ΤΕΛΟΣ ΤΟ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ.ΠΛΕΟΝ ΘΗΛΑΖΩ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ,Ο ΜΙΚΡΟΣ ΧΟΡΤΑΙΝΕΙ ΜΙΑ ΧΑΡΟΥΛΑ!ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΑΝΕΣ ΤΟΥ ΛΕΡΩΝΕΙ ,ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΛΑΙΕΙ.....ΔΙΟΤΙ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟΥ ΕΦΤΑΝΕ ΤΟ ΓΑΛΑ ΜΟΥ ,ΘΑ ΕΙΧΕ ΠΛΑΝΤΑΞΕΙ ΣΤΟ ΚΛΑΜΑ.Ο ΘΗΛΑΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΕΥΚΟΛΙΑ,ΑΛΛΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΠΩΣ ΟΙ ΘΗΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΟΝΟΥΣ ΟΥΤΕ ΑΙΜΑ...ΕΥΤΥΧΩΣ!ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 6 ΜΗΝΕΣ!ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΓΕΛΑΔΙΤΣΕΣ ΤΟΥ ΜΑΜΜΥ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Γεια κι απο μενα. Κι εγω με καισαρικη γεννησα πριν 2 χρονια. Δυστυχως δε θηλασα καθολου την κορη μου και να σας πω την αληθεια δε εχω καταλαβει ακομα γιατι.... Αργησα να ξυπνησω απ'το χειρουργειο(δε μου ειπε κανεις το γιατι και παλι), να φανταστειτε εγινε η καισαρικη το μεσημερι γυρω στις 2 παρα τεταρτο και ξυπνησα στις 6 το απογευμα με πυρετο! Το παιδι αναγκαστικα ηπιε γαλα σκονη μεχρι να ξυπνησω εγω. Οταν προσπαθησα να θηλασω δε πλησιαζε καθολου το στηθος μου, απ'οτι μου ειπανε ειχε συνηθισει το ετοιμο γαλα. Το γαλα μου δε το εβγαζα απ' το στηθος γιατι δε μου το προτεινε κανεις, ηταν η πρωτη εγκυμοσυνη μου και ειχα μαυρα μεσανυχτα σε ολα... Το αποτελεσμα ηταν να παθω ΜΑΣΤΙΤΙΔΑ κι ετσι ξεχασα και το θηλασμο. Η ψυχολογια μου ειταν χαλια οταν εβλεπα το παιδι να μη με πλησιαζει πιστευα οτι δε με θελει. Στο δευτερο οταν θα ερθει και ευχομαι να ερθει πολυ συντομα θα ειμαι πιο πονηρεμενη και σιγουρα δε θα ακουω την ευκολη λυση....Φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eγώ γέννησα με καισαρική και ολική νάρκωση, το μωρό το θήλασα μετά από 3 μέρες

Με αποτέλεσμα η σβουρίτσα μου είχε μάθει την θηλή του μπιμπέρο, εγώ είχα πολύ μεγάλη θηλή στο στήθος αλλά δεν την έπιανε με τίποτα, προσπάθησα πολύ.

Δεν το βάζα κάτω με τίποτα έστειλα τον άνδρα μου και μου πείρε αμέσως θηλές σιλικόνης, τις έπιασε αμέσως και μετά έπινε μόνο δικό μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LaLa έγραψε:

Ifigeneia δυστυχως στην Ελλαδα το ποσοστό των μανάδων που θηλάζουν , δεν ξεπερνα το 5-8% :(

Στα υπολοιπα δεν απαντω γιατι θα ανοιξουμε μεγάλη συζήτηση.

Lala μου είσαι σίγουρη??? Τόσο χαμηλό ποστοστό???? Θα τρελαθώ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...