Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εμφυτευση ή κατι αλλο?


Recommended Posts

στις πριν 4 λεπτά, ο/η marillia είπε:

χαχαχ κορίτσι νομίζω τη βλέπω!!!Είσαι εξωτερικό?Απ ότι γνωρίζω δεν μπορείς να κάνεις χοριακή!!!Να επαναλάβεις και αύριο το τεστάκι!!!

Ναι είμαι στη Γερμανία. Αύριο έχω ραντεβού το πρωί στη γυναικολόγο μου. Πιστεύετε ότι θα δει αν είναι κάτι η είναι νωρίς; Γιατί δεν έχω καθυστέρηση ακόμη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 590
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις Just now, ο/η Rafu είπε:

Ναι είμαι στη Γερμανία. Αύριο έχω ραντεβού το πρωί στη γυναικολόγο μου. Πιστεύετε ότι θα δει αν είναι κάτι η είναι νωρίς; Γιατί δεν έχω καθυστέρηση ακόμη.

Αν έχεις ακόμα ένα τεστάκι κάντο αύριο το πρωί!!!Είναι νωρίς να δεί κάτι.Σίγουρα θα σου πει για το πάχος ενδομητρίου.Από έκει καταλαβαίνουν.Εχω την εντύπωση ότι και πριν την περίοδο παχαίνει αλλά η γιατρός σου θα ξέρει.Θα μπορέσει λες να σου γράψει χοριακή?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Αν έχεις ακόμα ένα τεστάκι κάντο αύριο το πρωί!!!Είναι νωρίς να δεί κάτι.Σίγουρα θα σου πει για το πάχος ενδομητρίου.Από έκει καταλαβαίνουν.Εχω την εντύπωση ότι και πριν την περίοδο παχαίνει αλλά η γιατρός σου θα ξέρει.Θα μπορέσει λες να σου γράψει χοριακή?

Δεν έχω ιδέα. Θα τη ρωτήσω πάντως, θα της πω και για το τεστ κ λογικά θα μου πει τι πρέπει να κάνω ή να περιμένω! Πάντως το τεστ το έκανα με το που ξύπνησα και σηκώθηκα από το κρεβάτι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Rafu είπε:

Ναι είμαι στη Γερμανία. Αύριο έχω ραντεβού το πρωί στη γυναικολόγο μου. Πιστεύετε ότι θα δει αν είναι κάτι η είναι νωρίς; Γιατί δεν έχω καθυστέρηση ακόμη.

Νομιζω οτι την βλεπω κι εγω!! Ειναι λογικο να φαινεται ετσι!!! Εμενα ηταν λιγο πιο εντονη και ειχα χοριακη 34...

Η γιατρος θα δει μονο το ενδομητριο..εμεις ειδαμε σακο με χοριακη 220 (αν θυμαμαι καλα) ...

Ολα πηγαινουν προς το θετικο λοιπον... 

Κανε αυριο το πρωι το τεστακι και παρτο μαζι σου στο ραντεβου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Rafu είπε:

Δεν έχω ιδέα. Θα τη ρωτήσω πάντως, θα της πω και για το τεστ κ λογικά θα μου πει τι πρέπει να κάνω ή να περιμένω! Πάντως το τεστ το έκανα με το που ξύπνησα και σηκώθηκα από το κρεβάτι! 

Μια χαρά το έκανες.Υπομονούλα μέχρι αύριο που θα πας στη γιατρό!!!Πιστεύω πως είσαι και από την αχνή γραμμή και το καφετί που είχες δει πρέπει να ήταν εμφύτευση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Η γιατρος θα δει μονο το ενδομητριο..εμεις ειδαμε σακο με χοριακη 220 (αν θυμαμαι καλα) ...

Κατερινάκι μου πως είσαι?Ο σάκος φαίνεται στις 1500 μονάδες χοριακή!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακάρι κορίτσια!!!! Με το που γυρίσω αύριο απ το ραντεβού θα σας πω κατευθείαν ότι κι αν είναι!! Σας ευχαριστώ παρά πολύ!!!!! ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η marillia είπε:

Κατερινάκι μου πως είσαι?Ο σάκος φαίνεται στις 1500 μονάδες χοριακή!!!

Εμεις βλεπαμε καθαρα σακο μέχρι τις 890 μοναδες...ο γιατρος ειχε πει οτι απο τις 1200 θα βλεπαμε εμβρυο..αλλα δεν εφτασα μεχρι εκει..?

Ειμαι μια χαρα... Αν και περιμενα αυτη τη φορα θα εχω τραγικη περιοδο..κρατησε μονο δυο μερες(παραξενο).. Λογικα αλλαζει ο κυκλος μου..απο χθες παρατηρω κατι λευκα υγρα...αλλα δεν αγχωνομαι... Εχω ενα μηνα μπροστα μου..και οποτε....?

Εσυ πως εισαι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Ειμαι μια χαρα... Αν και περιμενα αυτη τη φορα θα εχω τραγικη περιοδο..κρατησε μονο δυο μερες(παραξενο).. Λογικα αλλαζει ο κυκλος μου..απο χθες παρατηρω κατι λευκα υγρα...αλλα δεν αγχωνομαι... Εχω ενα μηνα μπροστα μου..και οποτε....?

Εσυ πως εισαι??

Είσαι σε ωορρηξία μήπως?Εγώ έχω ραντεβού για Παπ σήμερα.Πάω για 6 μήνες προσπάθειας μετά την παλίνδρομη.Το άγχος αρκετό.Ελπίζω να ηρεμήσω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Είσαι σε ωορρηξία μήπως?Εγώ έχω ραντεβού για Παπ σήμερα.Πάω για 6 μήνες προσπάθειας μετά την παλίνδρομη.Το άγχος αρκετό.Ελπίζω να ηρεμήσω!!!

Δεν ξεεω καθολου...και δεν θα το ψαξω..ας ερθει οποτε θελει... Εγω παω για 9 μηνες μετα την αποβολη..με πολυ αγχος και πολλα ψυχολογικα...πλεον θα σταθω στα ποδια μου και οποτε ερθει καλοδεχουμενο...!!

Σου ευχομαι τα καλυτερα και συντομα με μωρακι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Δεν ξεεω καθολου...και δεν θα το ψαξω..ας ερθει οποτε θελει... Εγω παω για 9 μηνες μετα την αποβολη..με πολυ αγχος και πολλα ψυχολογικα...πλεον θα σταθω στα ποδια μου και οποτε ερθει καλοδεχουμενο...!!

Σου ευχομαι τα καλυτερα και συντομα με μωρακι!!

Ευχαριστώ πολύ και ευχόμαι και σεις με ένα μωράκι!!!Οπότε πρ'επει ο θεος θα μας το στείλει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Ευχαριστώ πολύ και ευχόμαι και σεις με ένα μωράκι!!!Οπότε πρ'επει ο θεος θα μας το στείλει.

Όλα καλά να πάνε @marillia σου εύχομαι και σε σένα @Κατερίνα21 και γρήγορα μωράκια!! Έχετε άλλα παιδάκια; εγώ πρόσφατα μπήκα εδώ και δεν παρακολούθησα τις συζητήσεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Rafu είπε:

Όλα καλά να πάνε @marillia σου εύχομαι και σε σένα @Κατερίνα21 και γρήγορα μωράκια!! Έχετε άλλα παιδάκια; εγώ πρόσφατα μπήκα εδώ και δεν παρακολούθησα τις συζητήσεις 

Δεν έχω!!!Και προσπαθούσαμε 14 μήνες.Το άγχος όπως αποδείχτηκε είναι εμπόδιο.Ελπίζω να μην κάνω πάλι τόσους μήνες!!!Σ ευχαριστώ και με το καλό αύριο ο υπερηχός σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Rafu είπε:

Όλα καλά να πάνε @marillia σου εύχομαι και σε σένα @Κατερίνα21 και γρήγορα μωράκια!! Έχετε άλλα παιδάκια; εγώ πρόσφατα μπήκα εδώ και δεν παρακολούθησα τις συζητήσεις 

Δεν εχουμε μωρακι...προσπαθουσαμε 1,5 χρονο..ηρθε..απεβαλα...μαλλον εφταιγε ο θυρεοειδης μου...και απο τον μαρτιο ειμαστε παλι στην προσπαθεια..και βλεπουμε!!

Καλα αποτελεσματα αυριο..περιμενουμε νεακια σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Δεν εχουμε μωρακι...προσπαθουσαμε 1,5 χρονο..ηρθε..απεβαλα...μαλλον εφταιγε ο θυρεοειδης μου...και απο τον μαρτιο ειμαστε παλι στην προσπαθεια..και βλεπουμε!!

Καλα αποτελεσματα αυριο..περιμενουμε νεακια σου!!

Κατερινάκι πόσο θυροειδή είχες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Κατερινάκι πόσο θυροειδή είχες?

Ούτε εγώ έχω Κορίτσια μου. Σας εύχομαι πολύ σύντομα εγκυούλες λοιπόν!! Εμείς θα τα πούμε αύριο! Να στε καλά Κορίτσια κ ευχαριστώ! Φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marillia είπε:

Κατερινάκι πόσο θυροειδή είχες?

Αρχικα οι ορμονολογικες μου ηταν στα φυσιολογικα...ομως με επιαναν κρισεις πανικου κλπ..εκανα υπερηχο και ειχα 32 οζους..ξεκινησα χαπια για να τους καταπολεμησουμε..στον χρονο μενω εγκυος και κανω εξετασεις...tsh ειχα 0.08 και τα φυσιολογικα ξεκινουσαν απο 0.34 

Ηρθε η αποβολη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Αρχικα οι ορμονολογικες μου ηταν στα φυσιολογικα...ομως με επιαναν κρισεις πανικου κλπ..εκανα υπερηχο και ειχα 32 οζους..ξεκινησα χαπια για να τους καταπολεμησουμε..στον χρονο μενω εγκυος και κανω εξετασεις...tsh ειχα 0.08 και τα φυσιολογικα ξεκινουσαν απο 0.34 

Ηρθε η αποβολη...

Τώρα τον έχεις ρυθμισμένο?Ολα να μας πάνε καλά,να έχουμε υγεία και θα ρθει το σποράκι που θα πάειιι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα! Μόλις γύρισα από τη γιατρό! Μου είπε ότι τα καφέ αυτά είτε είναι κάτι ορμονικό είτε εγκυμοσύνη. Δεν μπορεί να μου πει κάτι αυτή τη στιγμή είναι αδύνατο λέει είναι πολύ νωρίς. Μου έκανα υπέρηχο κ είδε το ενδομήτριο κ το πάχος του. Έτσι λέει είναι πριν την περίοδο και στην εγκυμοσύνη. Όπως είπες @marillia Κ τα πονάκια της περιόδου υπάρχουν σε περίπτωση εγκυμοσύνης. Γιατί της λέω νιώθω ότι μου έρχεται περίοδος!Αυτά! Είναι πάρα πολύ νωρις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Rafu είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Μόλις γύρισα από τη γιατρό! Μου είπε ότι τα καφέ αυτά είτε είναι κάτι ορμονικό είτε εγκυμοσύνη. Δεν μπορεί να μου πει κάτι αυτή τη στιγμή είναι αδύνατο λέει είναι πολύ νωρίς. Μου έκανα υπέρηχο κ είδε το ενδομήτριο κ το πάχος του. Έτσι λέει είναι πριν την περίοδο και στην εγκυμοσύνη. Όπως είπες @marillia Κ τα πονάκια της περιόδου υπάρχουν σε περίπτωση εγκυμοσύνης. Γιατί της λέω νιώθω ότι μου έρχεται περίοδος!Αυτά! Είναι πάρα πολύ νωρις! 

Γιατι δεν εκανες μια χοριακη αντι να πας γιατρο? Κ αν ηταν θετικη, θα πηγαινες να τον επισκεφτεις  σε κανα 10ημερο κ θα βλεπατε κ τα ευχαριστα!! (Εννοειται οτι τοσο νωρις δε θα φαινοταν κατι). Ευχομαι στην επομενη επισκεψη, σπορακι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Rosemary είπε:

Γιατι δεν εκανες μια χοριακη αντι να πας γιατρο? Κ αν ηταν θετικη, θα πηγαινες να τον επισκεφτεις  σε κανα 10ημερο κ θα βλεπατε κ τα ευχαριστα!! (Εννοειται οτι τοσο νωρις δε θα φαινοταν κατι). Ευχομαι στην επομενη επισκεψη, σπορακι!!

Γεια σου @Rosemary δεν ξέρω αν κάνουν εδώ χοριακή. Είμαι στη Γερμανία εγώ κ δεν μου είπε κ τπτ η γιατρός. Αλλά κ πάλι δεν θα έπρεπε να έχω καθυστέρηση για χοριακη; Δεν ξέρω.. σε λίγες μέρες περιμένω να αδιαθετήσω.. θα δείξει ότι είναι σύντομα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Rafu είπε:

Γεια σου @Rosemary δεν ξέρω αν κάνουν εδώ χοριακή. Είμαι στη Γερμανία εγώ κ δεν μου είπε κ τπτ η γιατρός. Αλλά κ πάλι δεν θα έπρεπε να έχω καθυστέρηση για χοριακη; Δεν ξέρω.. σε λίγες μέρες περιμένω να αδιαθετήσω.. θα δείξει ότι είναι σύντομα!

Σε ευχαριστώ πολύ πάντως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Rafu είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ πάντως!

Αχ ναι..! Το ειχα ξεχασει οτι εισαι εξωτερικο... Ναι, η χοριακη θα εδειχνε... αναμενουμε την καθυστερηση λοιπον!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Rafuμου υπομονούλα γιατί όντως είναι αρχή ακόμα.Στο εύχομαι ολόψυχα!!!Μήπως ξαναέκανες τεστάκι γιατί νομίζω θα έπαιρνες το διπλό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...