Μετάβαση σε περιεχόμενο

κακή ψυχολογία....


Recommended Posts

δεν ξερω αν εβαλα το θεμα μου στο σωστο μερος:dry:

θελω να μοιραστω το προβλημα μου

με καποια ουδετερα ατομα εκτος

του περιβαλλοντος μου για να με βοηθησουν

ουσιαστικα με τη γνωμη τους οποτε θα το πω σε εσας:

οπως ειπα και στο intro μου ειμαι σχεδον 31 και

πολυ χαρουμενη

που εμεινα εγκυος στο 3ο μου μωρακι,τα 2 μου

παιδακια επισης,ολα πανε πολυ καλα :)

εχω ομως πολυ κακη-κακιστη ψυχολογια η οποια

οφειλεται στην εργασια μου,

με λιγα λογια:

εργαζομαι στον πατερα μου εδω και 10 χρονια

και κανω λογιστικες εργασιες

δουλεια γραφειου δηλαδη,οποτε δεν μπορω να πω οτι

κουραζομαι αν και ειμαι γυρω στις 10 ωρες εδω μεσα,

το περιβαλλον επισης ειναι καλο και ολα ειναι θετικα

αφου στην ουσια ειμαι σαν αφεντικο,

το μειον ομως ειναι οτι εχω πολυ κακοψυχο εργοδοτη:(

στο 2ο μου παιδι οταν εμεινα εγκυος και εν ετη 2002 πηγα

να του το πω μες τη χαρα η απαντηση ηταν:

τηλεοραση δεν εχεις σπιτι σου?

εμεινα παγωτο και εκλαιγα ολη μερα....:(

εχω λοιπον την ιδια και χειροτερη φοβια τωρα για

το πως θα του το πω και πρεπει να το πω αμεσα

γιατι φοβαμαι οτι θα ξεφυγει στα παιδια μου

και μετα θα ειναι χειροτερα...

ολο αυτο το σκηνικο μου εχει προκαλεσει μεγαλη στεναχωρια,

ξεσπαω νευρα σε ολους χωρις λογω και πιο πολυ κανω μουτρα

στον αντρα μου που ειναι ενας αγγελος πραγματικα και δεν

μου φταιει σε τιποτα...προς το παρον βλεπω οτι δεν μου λεει τιποτα

και ουτε ποτε να πει αλλα αν θα με βλεπει ετσι για πολυ

βλεπω να πλακωνει τον πατερα μου:P

ειμαι χαζη το ξερω....:(

ακουω γνωμες και οτι σας ερθει...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΧΩ ΕΡΓΑΣΤΕΙ ΣΕ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΜΕ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΠΟΛΥ ΧΑΛΙΑ ΚΟΝΤΕΨΑ ΝΑ ΑΜΦΙΣΒΗΤΩ ΤΟΝ ΕΥΤΑΟ ΜΟΥ...Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΡΕΛΛΑΝΩ ΕΓΩ ΚΑΙ ΟΧΙ ΕΚΕΙΝΟΙ ΚΑΙ ΕΠΕΙΤΑ Ν ΤΟΥΣ ΦΕΡΩ ΣΤΑ ΝΕΡΑ ΜΟΥ ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΚΑΙ ΠΕΡΑΣΑ ΚΑΛΑ..ΘΑ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΜΠΕΝΑΚΗΣ ΚΑΙ ΒΓΕΝΑΚΗΣ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΑΚΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΤΙΣ ΜΕΤΡΗΤΟΙΣ ΟΤΙ ΣΟΥ ΛΕΕΙ.ΔΕΝ ΘΑ ΔΙΝΕΙΣ ΣΗΜΑΣΙΑ ΑΔΙΑΦΟΡΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΟΥ.ΠΩΣ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙΣ ΝΑ ΣΟΥ ΧΑΛΑΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΗΝ ΨΥΣΟΛΟΓΙΑ ΣΟΥ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ...ΠΑΡΕ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΠΑΡΑΜΕΡΙΣΕ ΚΑΘΕ ΔΥΣΚΟΛΙΑ.ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΤΙ ΑΦΕΝΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΝΟΙΑΖΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥΣ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ..!

ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ Ο ΕΡΓΟΔΟΤΗΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΣΟΥ? :ohmy:

ΜΑ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ?

ΟΙ ΠΑΠΠΟΥΔΕΣ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΤΟΥΜΠΕΣ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΑΝ ΑΚΟΥΣΟΥΝ ΓΙΑ ΕΓΓΟΝΑΚΙΑ!!

ΜΗΠΩΣ ΦΟΒΑΤΑΙ ΜΗ ΤΟΥ ΦΥΓΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΠΕΡΑ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ?

ΜΑ Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠ' ΟΛΑ ΟΜΩΣ..:dry:

ΙΣΩΣ ΑΝ ΤΟΥ ΜΙΛΟΥΣΕΣ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΚΑΤΙ..

ΓΜΤ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΤΟ ΘΕΜΑ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΝ ΤΟΥΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ ΣΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΣΥΜΒΟΥΛΗ...

ΕΓΩ ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΜΠΟΡΩ ΚΑΙ ΚΑΝΩ ΣΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΜΟΥ ΠΟΛΛΑ "ΝΑΖΙΑ" ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΧΩ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΠΟΛΛΑ..

ΟΛΟΙ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΛΑΤΡΕΥΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥΣ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ.

ΝΑ ΣΥΖΗΤΑΣ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΣ.

ΚΑΛΗ ΚΑΙ ΗΡΕΜΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΝ ΟΛΑ ΟΠΩΣ ΤΑ ΘΕΣ. ΦΙΛΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Jolika

"ειμαι χαζη το ξερω...."

Μα τι είναι αυτά που λες;;;;

Είναι δυνατόν να μην στεναχωριέσαι όταν ο ίδιος σου ο πατέρας σε αντιμετωπίζει μ'αυτόν τον τρόπο;;;

Από που πηγάζει αυτή η συμπεριφορά; Γιατί σου φέρεται έτσι;

Δε χαίρεται που έχει το παιδί του στη δουλειά του; Δεν χαίρεται να έχει εγγόνια;; Τι φοβάται, πως δε θα'χεις χρόνο να δουλέψεις στο λογιστήριο;;

Έχεις δοκιμάσει ποτέ να κάνεις κουβέντα μαζί του; Να του πεις όλα όσα σε ενοχλούν και σε στεναχωρούν;

Από την άλλη, η δουλειά που κάνεις σου αρέσει; Μήπως θα'θελες να κάνεις κάτι διαφορετικό και δε σε αφήσανε επειδή υπάρχει η οικογενειακή επιχείρηση;

Πέρα απ' όλα αυτά, προσπάθησε να είσαι ήρεμη και για σένα και για την οικογένειά σου και για το παιδάκι που μεγαλώνει μέσα σου...

Ελπίζω να σου πάνε όλα καλά, να χαίρεσαι τα παιδιά σου και τον άντρα σου και με το καλό το μωρό! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω για τις απαντησεις κοριτσια,

ναι...ο εργοδοτης μου ειναι ο πατερας μου

και ειναι πολυ δυσκολος χαρακτηρας δεν

συζηταμε γενικως σχεδον ποτε,γι'αυτο και

δυσκολευομαι να του το πω,στην 1η μου εγκυμοσυνη

που ημουν σε ξενο εργοδοτη το ειπα πολυ πιο ευκολα

κι εκεινος πραγματικα ειχε χαρει....

ο πατερας μου βγαζει ενα ειδος ανταγωνισμου με μενα,

ειναι ξαναπαντρεμενος και εχει πλεον διδυμα 3,5 χρονω

για τα οποια μιλαει συνεχεια /ολη μερα,σημειωση ειναι 60+,

πραγματικα θελω να τον γραψω ,να του το πεταξω ετσι και οτι

πει να μην με αγγιξει αλλα δεν ειναι ο χαρακτηρας μου

αυτος:(

για την φιλη που ρωτησε,

η δουλεια μου ,μου αρεσει ισα ισα,δεν με αναγκασε κανεις,

στην κορη μου εκατσα με το ζορι 40 μερες σπιτι

γιατι ειχαν λυσσαξει να επιστρεψω στην δουλεια,

δεν καθησα καν το νομιμο χρονο...

και ουτε μειωμενο ωραριο μετα,

γι'αυτο λεω οτι ειμαι χαζη:angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΤΖΟΛΙΚΑ..ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΣΤΟ ΛΕΩ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟΣ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ..ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΣΕ ΣΕΒΕΤΑΙ ΑΥΤΟΣ ..ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΤΟΝ ΣΕΒΑΣΤΕΙΣ ΕΣΥ? ΠΑΤΕΡΑΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΑΠΛΑ ΜΑΣ ΓΕΝΝΗΣΕ....

ΓΡΑΨΤΟΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ..ΜΗ ΤΟΝ ΦΟΒΑΣΑΙ...ΕΣΥ ΚΟΙΤΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΑΝ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕΙ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά Τζολικα, δεν ξέρω τι να πω, έχω μείνει άφωνη...

Θα διεκδικήσεις τα νόμιμα. Δες τον απλά σαν έναν ξένο, σαν τον εργοδότη σου και πάρε όσα σου αναλογούν από το νόμο. Δεν είμαστε στα καλά μας λέω εγώ! Και θα σε συμβούλευα να το συζητήσεις με τον άντρα σου, δεν είναι σωστό να γίνεται αποδέκτης τέτοιων ξεσπασμάτων χωρίς να ξέρει την αιτία. Δεν αργεί ένας άνθρωπος να ψυχρανθεί, όσο άγγελος και να είναι. Και στην τελική ας τον δείρει, του αξίζει (sorry, δεν αναφέρομαι σ΄ αυτόν με την ιδιότητα του πατέρα, αλλά με του εργοδότη έστω..). Ηρέμησε και απόλαυσε το μωράκι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙΣ ΔΟΥΛΕΙΑ?

ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΑΝ ΝΙΩΣΩ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΕ ΑΔΙΚΕΙ ΜΑΖΕΥΩ ΤΑ ΜΠΟΓΑΛΑΚΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΡΟΜΟ!

ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΑΛΟΥ ΔΟΥΛΕΙΑ.

ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑ ΠΙΟ ΛΟΓΟ ΕΙΣΑΙ ΑΚΟΜΗ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ..

ΓΙΝΕ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΣΚΛΗΡΗ. ΚΑΚΟ ΜΟΝΟ ΣΕ ΣΕΝΑ ΚΑΝΕΙΣ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βασικα καλα κανεις και το λες

ολες οι γνωμες ειναι δεκτες

απο την στιγμη που εθεσα αυτο το

προσωπικο θεμα δημοσια,

πραγματικα πιστευω πλεον κι εγω

οτι δεν αξιζει,δεν γινεται να υπαρχουν

ανθρωποι που δεν χαιρονται με τετοια

γεγονοτα και χαιρονται μονο με τα δικα τους

αλλα μαλλον ειμαι πολυ ρομαντικη:(

θα σας πω αντιδρασεις οταν του το πω,

μακαρι να μπορουσα να τραβηξω video,

αλλα εχετε δικιο δεν πρεπει να συνεχισω

να ειμαι ετσι και να χαλιεμαι,ειδικα για το

μωρο που χρειαζεται καλη ψυχολογια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Epeidi oi mpampades einai oti na'nai

genikotera,

den tha to sxoliasw kan!

Pes tou gia tin egkymosyni sou

kai ksekina tin frasi sou legontas:

"Apo to 2002 , agapite patera(!),

akoma DEN kataferame

na agorasoume TV...!

Ws ek toutou, eimai pali egkyos..."

Rikse to stin plaka, vre xazouli,

min skas...

Xamogela!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το σκεφτομαι σοβαρα να αλλαξω δουλεια

κοριτσια,το θεμα ειναι οτι βολευομουν

γιατι το σχολειο των παιδιων ειναι διπλα

τα φερνω το πρωι και ανοιγω το μαγαζι,

οταν σχολανε,τα φερνω εδω παλι τα τα'ι'ζω,

τα διαβαζω και μετα φευγουμε με το κλεισιμο,

δεν εχω αλλο ατομο για να βοηθησει με τα

παιδια οποτε με βολευε η δουλεια και η τοποθεσια,

αλλα πραγματικα αν φτασω στο οριο φετος

με την εγκυμοσυνη αυτη και δω παλι περιεργη συμπεριφορα

θα τα κανω ολα συμφωνα με το νομο,

θα παρω και τους 6 μηνες μετα και χαιρετισματα,

φτανουν οι καλοσυνες πια:angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marimari έγραψε:

"Apo to 2002 , agapite patera(!),

akoma DEN kataferame

na agorasoume TV...!

Ws ek toutou, eimai pali egkyos..."

αχαχαχ.....πολυ καλο πραγματικα,

στην ειρωνια ταιριαζει η ειρωνια σαν απαντηση,

ετσι λοιπον θα πραξω και θα σας πω τις αντιδρασεις,

μαλλον θα του το πω απο βδομαδα:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τί να πώ τώρα? Εμένα οι γονείς μου έχουν χωρίσει απο τότε που ήμουν 4 χρονών.

Ο πατέρας μου, δεν είχε καμία επαφή με εμένα μέχρι την στιγμή που μιλάμε, και δεν θέλω να έχει και καμία επαφη. Δεν ξέρει οτι παντρεύτηκα, οτι περιμένω παιδί, τίποτα...

Γενικά, μερικά πράγματα, τα δέχεσαι όταν πρόκειται για κάποιον ξένο, όπως για παράδειγμα το αφεντικό μου που μου είπε οτι "τωρα με τις δυσκολίες που έχουμε και την κρίση, εσυ πήγες και γκαστρώθηκες"? γιατι λες οτι αυτος ο άνθρωπος είναι ένας ξένος και τον γράφεις και στην τελική.

Απο τον πατέρα μου όμως δεν θα δεχόμουν τίποτα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KOPELA MOU EINAI POU LEPTO TO THEMA KAI H ALHTHEIA KAI EGO DEN XERO TI NA SOU PO...:huh:

TO MONO POU PISTEUO EINAI OTI AN TO AFENTIKO-PATERAS-PAPPOUS DEN XAREI ME KATI TOSO EUXARISTO THA PREPEI NA STAMATHSEIS NA STENAXORIESAI TOSO POLU KAI NA ANATHEORHSEIS KAPOIA PRAGMATA,

DEN PREPEI KANENA NA AFHNOUME NA MAS STENAXOREI SE MIA EGKUMOSUNH,

ALLES GUNAIKES PROSPATHOUN MIA ZOH KAI OTAN SOU ERXETE APLOXERA APO TON THEO THA PREPEI NA KANOUME TA PANTA GIA NA TO PROSTATEUSOUME..

XERO OTI EINAI POLU THEORIA ALLA KAI EGO AUTO SKEFTOMOUNA OTAN EIXA PROBLHMATA STHN EGKUMOSUNH MOU

OPLISOU LOIPON ME PSUXRAIMIA KAI PES TO KAI POU XEREIS MPOREI NA EXEIS POLU DIAFORETIKH ANTIMETOPISH APO AUTHN POU NOMIZEIS!!

:kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

jolika....apapapa...gia uto lene makria kai agapimenoi...egw den tha sou pw oute pes na tou to peis oute pws na fertheis alla na koitakseis na fertheis kala ston antra sou pou den sou ftaei se tipota!i oikogeneia sou einai alloi twra....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑ ΣΑΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΕΝΑΣ ΕΡΓΟΔΟΤΗΣ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΕΡΓΟΔΟΤΕΣ ΕΤΣΙ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ.ΤΩΡΑ ΣΑΝ ΠΑΤΕΡΑΣ ΣΟΥ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΤΙΣ ΚΛΥΤΕΡΕΣ ΣΧΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΟΦΕΙΛΕΤΑΙ ΣΤΗ ΔΕΥΤΕΡΗ ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ.ΣΑΝ ΕΡΓΟΔΟΤΗΣ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕ ΤΟ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΤΡΕΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΣΑΝ ΚΟΡΗ ΕΣΥ ΞΕΡΕΙΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το προβλημα του πατερα σου ειναι καθαθρα η ηλικια του την οποια αρνειτε να παραδεχτει για παραδειγμα ενταξει ξαναπαντρευτηκε αλλα τα μωρα τι τα ηθελε 60 χρονων ανθρωπος σε αυτη την ηλικα εχεις εγγονια και παιζεις με αυτα .Πιστευω οτι αυτο το εχει καταλαβει η νεα συζυγος του κανει τα κολπακια της και απο τι καταλαβα οικονομικα ο μπαμπας σου ειναι καλα αυτη του κανει ιστοριες και η ολη συμπεριφορα του βαιζετε εκαι.Εχεις σκεφτει μηπως καθοδηγουμενος βςβαια αλλα οχο οτι δεν εχει ευθυνες μεγαλος ανθρωπος στηριζετε στο γεγονος να φυγεις απο μονη σου; ποσο θα τη βολευε την αλλη αυτο; παλια ειχες καλη σχεση μαζι του; Ακου να δεις η καλυτερη λυση ειναι η επιθεση.Πηγαινε στη δουλεια αυριο παρε ενα κουτι γλυκα και κερνα για το γεγονος κια αν σου πει παλι τα ιδια πες του εδω εκανες εσυ παιδια ξανα που ηδη ειχες εμενα και ησουν 60 ετων και εγω που ειμαι μονο 31 ;και στο κατω κατω τι κολλημα τρως εσυ μου πληρωνεις τη γεννα ; η μου τα μεγαλωνεις ; αντε πες του μη φυγω και ξαχνεσε και να πας στην επιθωρηση εργασιας και να τα κανεις ολα νομιμα. Μονο μη στεναχωριεσε , εμενα ο πατερας μου ποτε δεν εχει ερθει σε γιορτη μου στα αδερφια μου παει ουτε στη βαφτιση του παιδιου μου ηρθε ενταξει ειναι αρρωστος αλλα οταν ηταν καλυτερα σε εμενα ποτε δεν ερχοταν στο παλιο μου σπιτι ειχα 13 σκαλια δεν μπορουσε η αδερφη μου ειχε 30 και μπορουσε απλα εγω τα λεω χυμα και δεν τους γλυφω αν θελουν να ερθουν και να μου φερθουν καλα καλως αλλιως αυτοι θα χασουν στιγμες απο τα παιδια τους και τα εγγονια τους.Και ο χρονος πισω δεν γυριζει .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οπως ειπε η domenica(ουτε κι αυτο το δεχομαι εστω κι απ'τον ξενο,domenica,γιατι να μιλανε ετσι?χαθηκε ο κοσμος?)

οι γονεις μου χωρισαν οταν κι εγω ημουν περιπου 4,

εχω ακομη μια αδερφη 2,5 χρονια μικροτερη η οποια εμεινε εγκυος στο 1ο

της παιδακι,στον γαμο της δεν ηρθε γιατι του ειπαμε οτι δεν θα την συνοδεψει...μα πως θα μπορουσε αφου δεν μας μεγαλωσε,δεν μας εζησε,εμενα μου μιλησε στα 18 και επειτα στα 21 με φωναξε να δουλεψω στο μαγαζι του,

θελει οντως μακρια κι αγαπημενοι,και ψυχραιμια οτι κι αν ειπωθει,

αυτο με τα γλυκα δεν παιζει,καθως το εκανα τις προαλλες για την αδερφη μου που εμαθα οτι θα γινω θεια,μπηκα με ενα κουτι γλυκα μες τη χαρα και

μολις το ανακοινωσα μου ειπε:

ειναι πολυ εγκυος?:angry:

και εγινα παλι χαλια κλειστηκα στο γραφειο μου και τελος....

Βανια ειναι περιπου οπως τα λες,

απλα δεν τιθεται θεμα με το να θελουν να φυγω,θελουν να μην απουσιαζω εκει ειναι το μεγαλο προβλημα,

κι ετσι θα απαντησω σχετικα με την ηλικια του και τα παιδια,

επισης θα του πω οτι θα κανω και 4ο ωστε να ειναι προετοιμασμενος:P

το θεμα ειναι οτι δεν εχω αναγκη κανενα και κανεις δεν μου εδωσε

ποτε τιποτα,ουτε μου πληρωσε τιποτα,ουτε κουβαλησαν ενα κουτι γαλα

και απο την στιγμη που απο τα 18 μου ειμαι αυτονομη σε ολα μου

πραγματικα δεν το συζητω....

πιστευω απλα οτι πρεπει να σταματησει η ολη κατασταση να μου

ασκει αυτην την ψυχολογικη πιεση,οπως ειπε η filos 'ifigen

τον ανθρωπο αυτον πρεπει να βαλω μυαλο και να τον αντιμετωπισω

σαν εργοδοτη και μονο ...

βασικα χαλαρωσα και μονο που το εβγαλα απο μεσα μου και το

μοιραστηκα μαζι σας:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πες τα ρε βανια.σε παω πολυ γιατι τα λες χυμα.καλα κανεις.τζολικα συμφωνω απολυτα με η βανια.απ τη στιγμη που δε σε τιμαει σαν κορη κ εσυ θα φερεσαι σαν ναναι απλος εργοδοτης οχι οτι ειναι πατερας σου.δεν αξιζει να στεναχωριεσαι.;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • @Mpourmpoulo κορίτσι μου οπως είπαν κ τα κορίτσια καλυτερα που ήρθαν έτσι τα πράγματα παρά να φανεί σε υπερήχους αργότερα κ να πρέπει να διακόψεις!! Εννοείται αυτά τα σύνδρομα είναι τυχαία όποτε μόνο από αυτό θα ανακουφιστείς!!! ΜιΑ φίλη μου ακριβώς το ίδιο με εσένα πήγε για υπέρηχο κ είχε σταματήσει η καρδούλα,  κ τώρα είναι ξανά εγκυος κ παει για αυχενική σε λιγες ημερες!!! Όποτε το θαυματακι σου θα έρθει σύντομα!!! 💕💕💕💕
    • @Θέτις Κ. με το καλό η βάπτιση! Πότε είναι;;  Τι ωραία θα είσαι εγκυούλα και νονά 😍 Πώς είσαι εσύ; Και πότε έχεις ραντεβού στο γιατρό;
    • Το ίδιο με πριν προς το παρόν καθε 3-4 βδομάδες παμε... Εγώ έχω πάρει και από τα δύο. Newborn και 1-3. Σε περίπτωση π βγει ψηλός 🤣 να είμαι προετοιμασμένη 
    • Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ πραγματικά. Καλή ανάρρωση και σωματική και ψυχική και όλα θα πάρουν το δρόμο τους προς το καλύτερο να είσαι σίγουρη. Στην τελευταία μου αποβολή η γιατρός με έστειλε να κάνω εξετάσεις για θρομβοφιλία. Έχεις κάνει αντίστοιχες εξετάσεις; 
    • Καλησπέρα κι από μένα κορίτσια μου! Δε γράφω τακτικά αυτές τις μέρες γιατί βρισκόμαστε στον πυρετό των προετοιμασιών για τη βάπτιση όπου γίνομαι νονά ❤️ διαβάζοντας όμως τα μνμτα θέλω κι εγώ να στείλω ένα μήνυμα συμπαράστασης στα κορίτσια μου που έχουν πέσει: @anna30 πέρυσι ακριβώς 2 μήνες αφότου είχα αποβάλλει το 11εβ μωράκι μας, πήγα στη βάπτιση της κόρης μιας ξαδέρφης μου. Μια γειτόνισσα της που με ήξερε φατσικα μόνο, είχε το θάρρος τότε να μου πει "εσύ δε ζηλεύεις τώρα την ξαδέρφη σου που έχει δύο κορίτσακια; Δε θα θέλες ένα κι εσύ;". Νομίζω ήταν απ' τις χειρότερες ατάκες που είπε κανείς εκείνη την περίοδο του πένθους για μένα και το σύντροφό μου. Προφανώς αυτή η κυρία δε γνωρίζε τι μου συνέβαινε, αλλά αυτό δε δικαιολογεί το τι σκέφτηκε να μου πει. Όπως σου είπε η @Diwni εγώ εκείνη τη στιγμή αυτόματα βουρκωσα ενώ την κοίταζα στα μάτια. Κι απλά απομακρύνθηκα. Ίσως καταλάβε κι ένιωσε ασχημα, ίσως και θεώρησε ότι ήμουν απλώς αγενής. Δε με ενδιαφέρει καθόλου. Τι θέλω να σου πω Μ αυτό; Ο κόσμος θα λέει ο,τι βλακεία του κατέβει γιατί δε σκέφτεται πριν μιλήσει. Εσύ δε χρειάζεται ούτε να τους δικαιολογήσεις αλλά ούτε και να είσαι κάπως απέναντι τους. Ο,τι σου βγει. Αν έχεις το σθένος να τους βάλεις στη θέση τους, κάντο. Αν πάλι θέλεις να τους αγνοήσεις, κάντο. Να κάνεις ο,τι περνάει απ' το χέρι σου να ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ. Οποιαδήποτε απώλεια είναι απώλεια και ο θρήνος είναι απόλυτα σεβαστός.  Σου κάνω μια τεράστια αγκαλιά ❤️❤️❤️ @Mpourmpoulo μου γλυκό, έχεις περάσει πολύ δύσκολες εβδομάδες και οι πληγές της απώλειας είναι νωπές. Το κοριτσάκι σας θα σας βλέπει από ψηλά και είμαι σίγουρη πως είναι πολύ περιφανή που είστε οι γονείς της - οι πιο δυνατοι, επίμονοι, με πάρα πολλή αγάπη. Θα σας στείλει το ουράνιο τόξο σας και θα είναι ακόμα καλύτερα απ' ότι είχατε ονειρευτεί 🌈❤️ απ' την άλλη, λυτρωτικά τα αποτελέσματα μιας και ήταν όντως τυχαίο γεγονός - εμας δε μας άφησαν να κάνουμε καρυότυπο πέρυσι μιας και ήταν η "πρώτη" φορά, κάτι που δε το καταλάβα ποτέ, λες κι αυτή η ψυχούλα δε μετρούσε γι αυτούς. Τέλος πάντων, κρατά τα θετικά, σφιξε τα δόντια και τα καλύτερα έρχονται! Έχεις παααααρα πολύ δύναμη μέσα σου αγάπη κι η ζωή σίγουρα θα σ ανταμείψει ❤️❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...