Μετάβαση σε περιεχόμενο

τώρα αρχίζουν τα δύσκολα...


Recommended Posts

καλημέρα σε όλους-όλες, ειμαι 30 χρόνων και προσπαθώ εδώ και 1,5 χρόνο να μείνω έγκυος, ο άντρας μου ειναι και αυτός 30...καναμε ενα σωρο εξετασεις...τιποτα...ολα καλα...το σπερμα οκ, "οχι εξεραιτικο αλλα καλο" χθες πηγαμε στον γυναικολογο και του ειπαμε οτι θελουμε να κανουμε κατι ποιο δραστικο

Μου ειπε να παρω σερπαφαρ και αν εχω ικανοποιητικη οωρηξια θα κανουμε σπερματεγχυση, για τον αντρα μου δε μας εδωσε κατι...εχω διαβασει σε ενα σχετικο βιβλιο πολυ χαμηλα ποσοστα επιτυχιας για την σπερματεγχυση αλλα και στο gyn.gr διαβασα οτι δεν εχει και καταπλικτικα ποσοστα...εσεις τι ξέρετε? εμεινε καμια ετσι εγκυος...ειχατε καποια τετοια εμπειρία??

καλως σας βρηκα και καλή χρονιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gilie Καλημέρα!

Καλώς όρισες στην παρεούλα μας!

Για το θέμα σου δεν ξέρω και πολλά! Μία φίλη μου με αυτόν τον τρόπο έγινε μανούλα, αλλά δεν ξέρω λεπτομέρειες! Σου γράφω περισσότερο για να σου στείλω τη θετική ενέργεια και τις ευχές μου να πάνε όλα καλά και γρήγορα να αποκτήσεις στην κοιλίτσα σου το μωράκι που επιθυμείτε!

Το mammyland έχει αποδειχτεί πολύ "γουρλίδικο"!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν εχω προσωπικη εμπειρια παντως μια φιλη μου εμεινε εγγυος με την πρωτη σπερματεγχυση και ειχε και μια τελεια εγκυμοσυνη!

Επισης θελω να σου πω πως η ιδια φιλη μου μετα απο δυο περιπου χρονια και νομιζοντας πως για να κανει παιδι επρεπε να ακολουθησει την ιδια διαδικασια, εμεινε εγγυος με φυσιολογικοτατο τροπο!!!!!

Σου ευχομαι καλη επιτυχια και συντομα να γινεις μανουλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα,

ευχαριστώ για τις απαντήσεις και την υποδοχή, σιλια μοθ ευχαριστω για τις ευχες, Στελλίτσα πρώτη φορα κουω κατι αισιόδοξο για αυτη τη μεθοδο...ευχαριστώ πολυ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς ήρθες Gilie!!!!

Ξέρω και εγώ περίπτωση φιλικού ζευγαριού που τα καταφέρανε με την σπερματέγχυση!!!Πιάσανε μάλιστα διδυμάκια!!!

Τον επόμενο μήνα μάλλον θα κάνω και εγώ την πρώτη μου!!!

Τι άλλο να σου πώ????:)

Άντε και στα δικά μας!!!!!:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙΣ ΠΡΟΑΛΛΕΣ ΡΩΤΟΥΣΑ ΤΟΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΜΟΥ ΓΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΣΥΝΙΣΤΑΤΑΙ ΜΟΝΟ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΤΟ ΣΠΕΡΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΟ... ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΩ ΑΛΛΑ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΤΟΥ ΔΙΝΕΙ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ "ΩΘΗΣΗ".....ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΘΑΥΜΑΤΑ!!!! ΑΝΑΛΟΓΩΣ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΤΟ ΠΟΣΟ "ΦΙΛΟΞΕΝΗ" ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ ΕΧΕΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Η ΟΧΙ....

ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ!!!!!!!!!!!!!:) :) :)

ΚΑΛΛΗ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΠΕΣ ΑΥΤΟ....:angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγω θα σου πω να απολαμβανεις τις στιγμες με τον αντρα σου..........εγω ειπια σερπαφαρ για να κανω ωορρηξια γιατι ειχα πολυκυστικες..αλλα εμεινα κανονικα...τον δευτερο μηνα ...δεν θελει αγχος...καλη επιτυχια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν στο διευκρινησα σωστα..........εμεινα με απλη ερωτικη επαφη,οχι με σπερματεγχυση........απλα ειπια τα σερπαφαρ για ωορρηξια......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Gilie

Σου ευχομαι καλη επιτυχια να εχετε!

Εγω εμεινα εγκυος με σπερματεγχυση, ήμουν τυχερη σε αυτο , οχι ομως και στην συνεχεια.Τελος παντων...

Αν θελεις πληροφοριες , ρωτα οτι θελεις.

Καλως ηρθες στην παρεα του Μαμμυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...