Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΟΝΟΙ ΜΕΣΗΣ,ΛΕΚΑΝΗΣ,ΠΟΔΙΩΝ ΚΑΙ ΠΡΟΣΑΓΩΓΩΝ...


Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ...ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 19 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΔΥΟ ΠΕΡΙΠΟΥ ΜΗΝΕΣ ΥΠΕΦΕΡΑ ΑΠΟ ΠΟΝΟΥΣ ΣΤΗ ΜΕΣΗ ΠΟΥ ΤΕΛΙΚΑ ΗΤΑΝ ΠΟΝΟΙ ΣΤΗ ΛΕΚΑΝΗ ΚΑΙ ΠΡΟΧΩΡΟΥΣΕ Ο ΠΟΝΟΣ ΚΑΙ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ...ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΠΟΥ ΣΗΚΩΝΟΜΟΥΝ ΓΙΑ ΤΣΙΣΑ,ΜΟΥ ΛΥΓΙΖΑΝ ΤΑ ΠΟΔΙΑ,ΔΕ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΣΤΑΘΩ ΚΑΙ ΠΗΓΑΙΝΑ ΣΤΟ ΜΠΑΝΙΟ ΣΧΕΔΟΝ ΣΕΡΝΟΝΤΑΣ...ΤΩΡΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ,ΚΑΜΙΑ 20ΑΡΙΑ ΜΕΡΕΣ,ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ Ο ΠΟΝΟΣ ΚΑΙ ΜΕ ΠΙΑΝΕΙ ΟΤΑΝ ΚΑΘΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑ ΣΕ ΚΑΡΕΚΛΑ,ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΜΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΩ..ΤΟ ΕΙΠΑ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΣΥΝΕΣΤΗΣΕ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΑ ΠΟΥ ΜΠΗΚΑ ΣΤΟΝ ΠΕΜΠΤΟ ΜΗΝΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΟΡΣΕ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΗΡΗΖΕΙ ΤΗ ΜΕΣΗ...

ΟΛΑ ΟΚ ΜΕΧΡΙ ΕΔΩ...

ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ 6-7 ΜΕΡΕΣ,ΕΧΕΙ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΜΕ ΠΟΝΑΕΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΝΟΜΙΖΩ ΣΤΟΥΣ ΠΡΟΣΑΓΩΓΟΥΣ..ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ,ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΡΟΣΔΙΟΡΙΣΩ ΤΟΝ ΠΟΝΟ...ΔΕΝ ΕΧΩ ΡΩΤΗΣΕΙ ΑΚΟΜΑ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΓΙΑΥΤΟ,ΜΑΛΛΟΝ ΣΕ ΔΕΚΑ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΩ ΓΙΑ Β΄ΕΠΙΠΕΔΟΥ,ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ,ΕΧΩ ΚΑΙ ΤΑ ΠΟΝΑΚΙΑ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΣΤΗ ΚΟΙΛΙΑ, ΕΧΩ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΤΗ ΜΕΣΗ ΚΑΙ ΠΑΩ ΣΑΠΑΠΙΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΓΕΛΟΙΟ...ΤΟ ΝΙΩΘΩ ΟΜΩΣ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΗΣΩ ΑΛΛΙΩΣ...ΕΠΙΣΗΣ,ΕΙΜΑΙ 1,74,ΟΤΑΝ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΗΜΟΥΝ 64 ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΗΓΑ 70 ΚΙΛΑ...Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΕ ΜΑΛΩΝΕΙ...

ΔΕ ΤΡΩΩ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΤΡΩΓΑ ΠΡΙΝ,ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΤΡΩΩ ΛΙΓΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΓΛΥΚΑ ΚΥΡΙΩΣ ΣΟΚΟΛΑΤΕΣ...ΠΑΝΤΩΣ ΔΕ ΒΛΕΠΩ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΟ ΣΩΜΑ ΜΟΥ ΕΚΤΟΣ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΚΑΙ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ...ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΑΣ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΠΟΝΩΝ ΣΑΝ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου! Πόνο στη μέση, πλάτη και στους γοφούς είχα πάντοτε πολύ έντονους! Βοηθά πολύ το μασάζ, η καλή στάση σώματος και ύπνου. Βάλε δύο μαξιλάρια για τα πόδια όταν κοιμάσαι. Πάντως από προσωπική εμπειρία, είμαι 32 εβδομάδων, όσα κιλά παίρνεις θα επιδεινώνεται, γι' αυτό πρόσεξε τη διατροφή σου από νωρίς. Και εμένα τελευταία φορά μου συνέστησε πλέον αυστηρή δίαιτα(χωρίς λιπαρά απόλυτα διατροφή). Καλή συνέχεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υπαρχει καποιο σημειο στο οποιο δεν πονας?

Ολα μαζι σε πιασανε?

Υπομονη τι αλλο να κανεις!Θα δεις το μωρακι σου και θα τα ξεχασεις ολα!!!!

Το μονο που αντιμετωπιζω εγω ειναι πονοι στη μεση κυριως το βραδυ στο κρεβατι αλλα και οταν καθομαι σε σκληρα επιπλα οπως η καρεκλα!

Η αληθεια ειναι οτι περιπου στα μισα της εγκυμοσυνης αρχισα και γω να νιωθω παραξενα.Εχανα το βημα μου και παρολο που δεν ειχα παρει κιλα ενιωθα βαρια οπως και τωρα.Α και κατι ακομα,ενιωθα ενα μονιμο πιασιμο στους κοιλιακους ψηλα λογω της πιεσης που ακουσα για να σηκωθω απο το κρεβατι.

Να ζητας απο τον αντρα σου να σε τριβει που και που γιατι θα σε ανακουφιζει εστω και για λιγο!

Θα τα εχεις αυτα απλα θα συνηθισεις να εισαι ετσι μετα απο καποιο καιρο......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ κατρινα! ευχαριστω για τις συμβουλες!τα μαξιλαρια να τα βαζω και να ακουμπαω πανω τα ποδια?το μασαζ κανει καλο?και που?στα ποδια?γιατι στη μεση μου ειχε πει ο γιατρος οχι μασαζ,μονο πολυ ελαφρυ τριψιμο...ο κορσες να βοηθαει αραγε η θα τον αγορασω τσαμπα?...θα προσπαθησω να ελεγχω τη διατροφη μου...εχεις δικιο και εγω το ηξερα,αλλα θελω σπρωξιμο...ειμαι λιχουδω βλεπεις ...γαμωτο...

φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mhn anisixeis glukia mou kai egw ta perasa auta kai ta pernaw akoma .einai polus o ponos rwta ton giatro sou ti mporeis na pareis gia na pernaei ligo emena mou eipai otidipote se pausipono depon kai teteia.to swma mas anigei siga giga na na bgei kapote to paidi kai einai logiko na poname .egw pantos eida kalitereush me parapanw magnisio kai kanena depon pou kai pou otan den antexotan alo.einai sthn kathe gunaika poso tha ponesei kai pos tha perasei thn egumosinh ths .a!mhn tros polu alati kai pies polu nero .oso gia tis sokolates kai egw tis tsakiza:laugh: :laugh: upomonh kai ksekourash.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου πω boymamma και εγώ είχα κοιτάξει για κορσέ αλλά νομίζω ότι δε θα νιώθεις άνετα! Βάζεις τα πόδια επάνω, να είναι λίγο ψηλά όπως κοιμάσαι φαντάζομαι στο πλάι. Θα δεις μεγάλη ανακούφιση. Όσοι έχουν πρόβλημα μέσης το ίδιο κάνουν. Μασάζ όχι δυνατό φυσικά, απλά ελαφρύ τρίψιμο όπως λες και όχι πάνω στη μέση. Σε διπλανά σημεία. Πάντως για τη διατροφή σου το λέω, γιατί θα αποφύγεις και άλλα! (εγώ π.χ είμαι σε συνεχή παρακολούθηση του σακχάρου)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...