Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΤΟΥ...


babyboy

Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ & ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ

ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΒΑΣΑΝΟ ΜΟΥ.:laugh:

Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 47 ΗΜΕΡΩΝ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΝΕΥΡΑ!

ΑΠΟ 20ΗΜΕΡΩΝ (ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΩΡΙΤΕΡΑ) ΤΡΑΒΑΕΙ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΤΟΥ

(Π.Χ. ΟΤΑΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΦΑΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟΝ ΕΤΟΙΜΑΖΩ ΓΙΑ ΜΠΑΝΙΟ, Ή ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΝΤΥΝΩ ΚΛΠ)

ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΛΙΝΙΚΗ ΑΚΟΜΑ, ΟΤΑΝ ΚΛΑΙΕΙ ΓΙΑ ΦΑΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟ ΣΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΥ ΚΛΑΙΕΙ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΤΟΥ ΚΟΒΕΤΑΙ Η ΦΩΝΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΒΡΑΧΝΙΑΖΕΙ ΓΙΑ 2-3 ΜΕΡΕΣ

ΤΕΝΤΟΝΕΤΑΙ ΤΟΣΟ ΠΟΥ ΑΛΛΑΖΕΙ ΘΕΣΗ ΣΤΟ ΚΡΕΒΒΑΤΙ.

ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΦΑΙ...

ΕΙΝΑΙ ΛΑΙΜΑΡΓΟΥΛΗΣ...

ΕΣΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΤΑ ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΙΑ ΣΑΣ?

ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bre baby boy...me ekanes kai gelasa..fantastika ena mwraki 2 minwn na trabaei ta mallia tou,.....xxaxaxxaxax mallon tha eixes polla neyra esi stin egkimosuni...ela mwre tha tou perasei kai egw stin arxes otan ton ekana mpanio ourliaze...twra....ourliazei otan ton bgazw...xixiixix

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ

ΘΗΛΑΣΑ 40 ΜΕΡΕΣ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΤΟ ΓΑΛΑ ΞΑΦΝΙΚΑ ΜΑΛΛΟΝ ΑΠΟ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΑ

ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΑ ΝΑ ΕΧΩ ΝΕΥΡΑ!

ΣΤΟ ΜΠΑΝΙΟ ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΤΩΡΑ ΚΛΑΙΕΙ ΟΤΑΝ ΒΓΑΙΝΕΙ

ΧΘΕΣ ΤΟΝ ΚΟΥΝΟΥΣΕ Η ΘΕΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΤΟ ΠΟΛΥ ΚΟΥΝΗΜΑ ΤΙΣ ΑΡΠΑΞΕ ΤΑ ΓΥΑΛΙΑ Κ ΤΑ ΠΕΤΑΞΕ ΚΑΤΩ

ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΚΑΝΕ Κ ΣΤΗΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΕ ΤΟ ΞΥΛΑΚΙ ΠΟΥ ΒΑΖΟΥΝ ΣΤΗΝ ΓΛΩΣΣΙΤΣΑ

ΕΜΕΝΑ ΠΑΝΤΩΣ ΜΟΥ ΤΡΑΒΑΕΙ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΚΟΛΙΕ ΜΟΥ Η ΤΗΝ ΜΠΛΟΥΖΑ ΜΟΥ

(ΚΑΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΕΚΑΝΕ Κ ΕΜΕΤΟ ΜΕΣΑ)

ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΠΑΛΑΒΟΥΤΣΙΚΟ :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

babyboy έγραψε:

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ

ΘΗΛΑΣΑ 40 ΜΕΡΕΣ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΤΟ ΓΑΛΑ ΞΑΦΝΙΚΑ ΜΑΛΛΟΝ ΑΠΟ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΑ

Συγνωμη αλλα αυτο δεν συμβαίνει αλλιως δεν θα ειχε επιβιώσει το ανθρωπινο είδος 60+εκκ χρονια . Συνήθως κοβεται γιατι δινεται συμπλήρωμα απο την πρωτη μερα ;)

Το μωρο σου παντως δεν "εχει τα νευρα του" . Τα νεογέννητα μωράκια δεν γνωρίζουν τετοιες εννοιες και για το μονο που παλεύουν ειναι η επιβίωση :)

Μου κανει εντυπωση παντως που λες οτι πιανει και πετάει κλπ ... Συνήθως σε τοσο μικρή ηλικία ειναι τελειως ασυναισθητες οι κινήσεις .

Να σου ζήσει και ολα καλα σας ευχομαι :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καθε μωρο ειναι διαφορετικο! σιγουρα δεν εχει "νευρα¨" δεν υφισταται αυτος ο ορος με την ενοια που το λεμε !

εχει τον δικο του τροπο να δειχνει αυτο που θελει: ειτε ποναει-πειναει-θελει αγκαλια κλπ

τωρα για τα γυαλια... ισως ηταν κατι που του τραβηξε την προσοχη... οσο για τα κολιε και την μπλουζα σιγουρα δεν ξερει τι ειναι...

εχουν τον δικο τους τροπο να μας δειχνουν αυτο που νοιωθουν.... πχ αν ποναει το αυτακι τους το τραβανε, αν πειναει κανει θηλαστικες κινησεις

και μετα ξεσπαει σε κλαματα... φραντισε να το ταιζεις πριν φτασει στο σταδιο του κλαματος

να σου ζησει ειτε ζωηρο ειτε ησυχο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

babyboy γεια!

Κοπέλα μου τα νεογέννητα δεν ξέρουν από νεύρα! Κλαίνε γιατί είναι ο μοναδικός τρόπος για να μας δείξουν ότι κάτι χρειάζονται όταν ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ!

Προσπάθησε να το ταϊζεις πριν το στάδιο του κλάματος! Όταν ένα μωρό πεινάει είναι φυσικό να κλαίει μέχρι να το ταϊσουν!!!

Μου ακούγεται σκληρό να αφήνουμε ένα μωρό να φτάνει στο στάδιο να ...ουρλιάζει! Εάν ικανοποιείς τις ανάγκες του, ούτε καν που θα κλαίει!!!

Και φυσικά όλες οι κινήσεις που κάνουν είναι "τυχαίες"!!!!

Φιλικά.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

EMENA Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΜΠΕΜΠΗΣ ΕΙΝΑΙ ΤΩΡΑ ΣΧΕΔΟΝ 6 ΜΗΝΩΝ.ΟΤΑΝ ΗΤΑΝ 2-3 ΜΗΝΩΝ ΤΡΑΒΑΓΕ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΕΚΛΑΙΓΕ(ΣΑΝ ΤΙΣ ΜΟΙΡΟΛΟΓΙΣΤΡΕΣ:laugh: ).ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΤΙ ΤΑ ΤΡΑΒΑΓΕ ΟΤΑΝ ΕΙΧΕ ΚΟΛΙΚΟΥΣ (ΤΟ ΜΑΝΑΡΑΚΙ ΜΟΥ!!!)ΕΥΤΥΧΩΣ ΣΤΟΝ ΤΕΤΑΡΤΟ ΜΗΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΑΝ ΟΙ ΚΟΛΙΚΟΙ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΩΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΙΑ ΝΑ ΤΡΑΒΗΞΕΙ:laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα συμφωνήσω με τις προλαλήσαντες πρέπει να του δίνεις το γάλα του πριν αρχίσει το κλάμα, προφανώς πεινάει. Άλλωστε το κλάμα είναι και ο μοναδικός τρόπος επικοινωνίας του μωρού με τους γονείς του! Η κόρη μου όταν δεν έλεγχε τελείως το κεφαλάκι της ακόμη έτσι όπως την κρατούσε ο άντρας μου έσκυψε και του "δάγκωσε" τη μύτη :laugh: :laugh:. Δεν είδα την φάση αλλά όταν μου το είπε έβαλα κάτι γέλια .....:laugh:

Πολύ κρίμα που σταμάτησες τον θηλασμό!:(

Αν διαβάσεις σχετικά με τον θηλασμό θα δεις ότι δεν μειώνεται από στενοχώρια αλλά μόνο όταν δεν θηλάζεις το παιδί τακτικά!:(

Επίσης μπορείς να ξαναρχίσεις τον θηλασμό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια ευχαριστω για τις απαντησεις σας

δυστυχως δεν θα μπορεσω να θηλασω αφου θα κανω καποια θεραπεια με φαρμακα και αργοτερα εγχειριση...

ο μπεμπης μου δεν εχει σταθερο ωραριο γι αυτο και καμια φορα κλαιει -δεν ειμαι βαρβαρη μανα -. Εδω και λιγες μερες γραφω τις ωρες και τις ποσοτητες που τρωει μπας κ βγαλω καμια ακρη.

αν θελετε να σας δωσω ενα 24ωρο παραδειγμα να μου πειτε τι να κανω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...