Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ενδομητριωση


Recommended Posts

Γεια σας.ειμαι 32 χρονών κ πήγα για εξέταση στο γιατρό κ μ βρήκε ότι έχω ενδομητριωση κ πως πρέπει ν αφερεθουν με λαπαροσκόπηση. Άλλοι που είπαν κ με θεραπεία αλλά είναι πιο χρονια. Εγώ όμως δεν έχω παιδιά κ έχω στο νου μου να κάνω. Φοβάμαι.. .τι μ συστήνεται να κάνω?επέμβαση η θεραπεία?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Τζενη_123 είπε:

Γεια σας.ειμαι 32 χρονών κ πήγα για εξέταση στο γιατρό κ μ βρήκε ότι έχω ενδομητριωση κ πως πρέπει ν αφερεθουν με λαπαροσκόπηση. Άλλοι που είπαν κ με θεραπεία αλλά είναι πιο χρονια. Εγώ όμως δεν έχω παιδιά κ έχω στο νου μου να κάνω. Φοβάμαι.. .τι μ συστήνεται να κάνω?επέμβαση η θεραπεία?

Γεια σου Τζενη εξαρταται σε τι σταδιο ειν;ι αν εισαι στην αρχη παιρνει θεραπεια αν αργησες να το ανακαλυψεις λαμπαροσκοπηση εχω κανει και εγω στο παρελθον τιποτα δεν ειναι μη φοβασαι καθολου ανωδυνο και λιγη διαρκεια σου ευχομαι οτι καλυτερο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/6/2017 at 7:24 ΜΜ, ο/η Τζενη_123 είπε:

Γεια σας.ειμαι 32 χρονών κ πήγα για εξέταση στο γιατρό κ μ βρήκε ότι έχω ενδομητριωση κ πως πρέπει ν αφερεθουν με λαπαροσκόπηση. Άλλοι που είπαν κ με θεραπεία αλλά είναι πιο χρονια. Εγώ όμως δεν έχω παιδιά κ έχω στο νου μου να κάνω. Φοβάμαι.. .τι μ συστήνεται να κάνω?επέμβαση η θεραπεία?

Καλημερα κορίτσι μου..καλως ήλθες!!Πες μου σε παρακαλώ πολυ,πως την ειδε την ενδομητριωση ο γιατρός?υπερηχογραφικα??

μου χει προτείνει και μενα ο δικος μου να κανουμε μια διαγνωστική λαπαροσκοπιση να δουμε αν υπαρχει(λόγο ελεύθερων επαφών πάνω απο τρια χρονια και καμια σύλληψη,με ολες τις υπόλοιπες εξετάσεις να ναι μια χαρα) και αν υπαρχει ενδομητριωση μου πε πως θα την "καυπθαρισει" επι τόπου..η θεραπεία που σου είπε ειναι με φαρμακα??δεν εχω ακούσει καν οως υπαρχει και αυτη η δυνατότητα,οποτε σε αυτο δεν μπορω να σε βοηθήσω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου από ότι ξέρω με την λαπαροσκοπηση καθαρίζει η ενδομητριωση απλά για λίγους μήνες. Επίσης θα σας σταματήσει τη περίοδο ο γιατρός για κάποιους μήνες κ μετά οταν ξαναέρθει ανοίγει ένα παράθυρο γονιμότητας όπως λένε στο οποίο μπορεί να μείνετε έγκυος... Απλά μη σας πουλήσουν λαγους με πετραχειλια.. Η ενδομητριωση δεν εξαφανίζεται ποτέ πάρα μόνο στη εμμηνόπαυση και σε κάποιες περιπτώσεις επιδεινώνεται μετά από επέμβαση η εγκυμοσύνη!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...