Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΕΡΙ ΑΥΠΝΙΑΣ Ο ΛΌΓΟΣ.....


Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά!να κάνω μία ερωτηση?βρίσκομαι στην 18η εβδομάδα και έχω ακούσει πολλά για τις αυπνίες που έρχονται σιγά σιγά προς το τέλος του πέμπτου μήνα..ξέρει να μου εξηγήσει κανείς γιατι συμβαινει αυτό???:dry::blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κρίς θα συμφωνήσω και γω με την jovanna!Ειμαι στην 29η εβδ και εδω και καιρο δεν κοιμάμαι καλα τα βραδια λογω άβολης στάσης και συχνών επισκέψεων στην τουαλέτα!!Καθώς και απο το άγχος........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ ΜΕΝΑ Η ΑΥΠΝΙΑ ΜΟΥ ΠΡΟΕΡΧΟΤΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΚΟΙΛΙΑ

ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΒΟΛΕΥΟΜΟΥΝΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ,Κ

ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΥΧΝΟΟΥΡΙΑ.:blink: :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗ ΜΕΓΑΛΗ ΚΟΙΛΙΑ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΥΠΕΡΚΙΝΗΤΙΚΟ ΝΥΧΤΟΒΙΟ ΜΩΡΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙ PARTY ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΚΛΩΤΣΑΕΙ!!!!!! ΑΝΤΕ ΝΑ ΚΟΙΜΙΘΕΙΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ!!!ΜΕΓΑΛΟ ΒΑΣΑΝΟ.ΓΙΑΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ.ΟΜΩΣ ΕΔΩ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΟ ΚΑΙΡΟ ΚΟΙΜΑΜΑΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΣΤΙΣ 6-7 ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΤΑ ΕΧΩ ΠΑΙΞΕΙ.ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΑΝΤΟΧΕΣ ΘΑ ΕΧΩ ΟΤΑΝ ΕΡΘΕΙ ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΟΣ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΜ!Είμαι με 3 ώρες ύπνο σήμερα και είμαι στη δουλειά..ξύπνια από τις 4.30 παρακαλώ! Είμαι 29 εβδομάδων. Ευτυχώς κοιμάμαι ακόμα μπρούμυτα και δεν με ενοχλεί - δεν μπορώ να διανοηθώ να κοιμάμαι σε άλλη στάση. Ξυπνάω αρκετές φορές για τουαλέτα και ξανακοιμάμαι ευκολά, αλλά άπαξ και ξυπνήσω στην στάνταρ μου ώρα 4.30 μετά..τέλος... έχω γίνει ρετάλι από την κούραση..και δεν νιώθω να έχω άγχος. Ίσως να είναι μέθοδος προετοιμασίας για τα ξενύχτια που θα επακολουθήσουν! Φαντάζεσαι να κοιμάσαι 12 ώρες σερί και μια ωραία πρωία να πρέπει να μένει ξύπνια όλη νύχτα?Δύσκολο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγχος,εφιάλτες,κράμπες,συχνοουρία,πόνους στη μέση και στη πλάτη,τη κοιλιτσα που δε μπορεις να τη βολεψεις...

Ολα τα παραπάνω δεν είναι και λιγα για να μην έχεις αυπνίες...

Αλλα κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετικη. Δε σημαίνει οτι όλες οι κοπέλες έχουν τα ίδια συμπτώματα,οπότε μπορεί να είσαι απο τις τυχερες και να μην έχεις όλα τα παραπάνω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΕΧΩ ΩΡΑΡΙΟ ,12-3-6 ΞΥΠΝΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟΥΑΛΕΤΑ,ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΕΠΙΣΤΡΕΦΩ ΓΙΑ ΥΠΝΟ ΚΟΙΤΑΩ ΤΟ ΤΑΒΑΝΙ ΓΙΑ ΚΑΜΜΙΑ ΩΡΑ.ΤΟ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟΦΑΣΗ ΟΤΙ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΘΑ ΤΗΝ ΜΑΖΕΥΩ ΑΠΟ ΤΑ ΜΠΑΡΑΚΙΑ ΚΑΘΟΤΙ ΤΑ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ ΧΟΡΕΥΕΙ ΣΕ ΡΥΘΜΟΥΣ ΤΟΥ ΜΟΡΦΕΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΗΝΕΙ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ,Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΙΠΕ ΝΑ ΚΟΙΜΑΜΑΙ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΟΠΟΤΕ ΠΙΑΝΕΤΑΙ Η ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΜΟΥ ΠΛΕΥΡΑ ΚΑΙ ΜΕ ΠΟΝΑΕΙ Η ΛΕΚΑΝΗ ΜΟΥ,ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ ΔΕΝ ΓΚΡΙΝΙΑΖΩ,ΤΟ ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΩ ,ΣΕ 1 ΜΗΝΑ ΘΑ ΤΗΝ ΕΧΩ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟ,ΘΑ ΜΟΥ ΛΕΙΨΕΙ Η ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΑΡΑΓΕ?ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΔΙΑΒΑΣΑ ΠΙΟ ΚΑΤΩ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΜΠΡΟΥΜΥΤΑ,ΚΑΘΑΡΑ ΑΠΟ ΑΠΟΨΗ ΠΡΑΚΤΙΚΗΣ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ?ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΟΙΛΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΖΟΥΠΙΕΤΑΙ?:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ είχα χάσει τον ύπνο μου, από την συχνοουρία και τις κράμπες! Περίμενα πως και πως να γεννήσω για να σταματήσουν επιτέλους οι βραδινές επισκέψεις στην τουαλλέτα!!! Μονίμως αισθανόμουν κουρασμένη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

savropinguinos έγραψε:

ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΔΙΑΒΑΣΑ ΠΙΟ ΚΑΤΩ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΜΠΡΟΥΜΥΤΑ,ΚΑΘΑΡΑ ΑΠΟ ΑΠΟΨΗ ΠΡΑΚΤΙΚΗΣ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ?ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΟΙΛΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΖΟΥΠΙΕΤΑΙ?:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παιδιά εγώ που είμαι στην 18η εβδομάδα,έχω κοιλίτσα,δεν μπορώ να πω,αλλά οταν ξαπλώνω βυθιζεται στο ανάσκελο η μισή μέσα,οπότε μπο΄πώ να κοιμάμαι ακόμα μπρούμιτα η όπως θέλω,το θέμα είναι πως αν ξυπνήσω μέσα στην νύχτα μία φορα,και ο άντρας μου ροχαλίζει,μου αρ΄κει και ενας μικρός ενοχλυτικός ήχος απτο στόμα,όχι βαθυ ροχαλιτό...τελείωσε!δεν κοιμάμαι!ταλαιπωρούμαι αφάνταστα!έχω ύπνο πεταλούδας,ξυπνάω με τον παραμικρό θόρυβο και για να κοιμηθώ πρέπει να έχει απόιτη ησυχία...τουλάχιστον διπλα στα αυτιά μου ησυχια!!!

να δω τι θα κάνω σε λιγο καιρό που αρχιζουν αυτές οι περιβόητες αυπνίες!!

Ναρωτησω κάτι άλλο???

το μωρό σας πότε αρχίσατε να το ακούτε????:huh::blink: :blink:

να σας πω τι γίνεται με εμένα??από την προηγούμενη εβδομάδα ένιωσα ένα μικρό ζζζζζζζττττττ,στο κέντρο της κοιλιάς και ειπα..όοοπααα έδω ειμαστε...το ίδιο και λιγο πιο έντονο κάποια στιγμή ξαναένιωσα πριν από 3 μέρες και μέχρι τώρα ...τίποτε!!!

τοσο ήσυχο είναι??? πότε θα αρχίσω να το ακούω πιο αισθητά???γιατι τώρα πρέπει να είμαι ηηηηρεμη στον καναπέεεε,χαλαρήηη και αααααααν το πετυχω και κουνιέται....τι γίνεται ρε παιδιά???

έτσι θα μου το πάει???ακούω πως όλα τα άλλα τα μωράκια είναι ζωιρα στις κοιλίτσες και το δικό μου κοριτσάκι τίποτε...:blink::blush::huh::blink:

έσεις τι λέτε?ανυπομονώ μήπως πολύ και ανησυχώ άδικα??:S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Cris βιάζεσαι..εμένα μέχρι την 21η εβδομάδα μούγκα η μικρή...μην ανησυχείς..τώρα που είμαι στην 29η, εδώ και κάτι μέρες ιδιαίτερα, τη νιώθω λες και παίρνει φόρα από τη μια μεριά και κουτουλάει στην άλλη...κλωτσάει στομάχι, πλευρά, κλωτσάει προς τα πίσω, δεν ξέρω τι κάνει..μην ανησυχείς, θα το ζήσεις! α! και φυσικά αυτά τα κάνει οταν πέφτεις να ξεκουραστείς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λές και παίρνει φόρα εε??χαχαχαχαχαχα:laugh: :laugh: :laugh:

φαντάζομαι τι αίσθηση είναι αυτη για να την περιγράφεις έτσι!!:P :P :laugh: :laugh:

καλά όσο για το γεγονός οτι μόλις ξαπλώνουμε εκείνα αρχίζουν τις βόλτες...καταλαβαίνεις οτι μας έχουν καβαλήσει ήδη μέσα από την κοιλιά!!:woohoo:B) B)

όσον αφορά για το πότε ξεκινάμε να νιώθουμε το παιδί,έχω ακούσει κάτι από 15η 16η εβδομάδα και λέω εγώ γιατί ακόμα...ή θα είναι πολύ ήσυχο ή λόγω του ότι είναι το πρώτο αργει ακόμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι βρε κορίτσια, γιατί όλα τα μωρά είναι νυχτόβια?:laugh:

Μιλάμε, με το που πλησιάζουν οι νυχτερινές ώρες αρχίζει το νταβαντούρι!!

Η δικιά μου, με το που χαλαρώσω, βολευτώ (αν τα καταφέρω φυσικά) και κλείσω τα μάτια μου...

νταν!!!!:woohoo: με τινάζει επάνω!!!!Τι κλωτσιές, τι μπουνιές, άντε να κοιμηθείς. Και φυσικά στη λίστα προσθέτω: καούρες απίστευτες, συχνοουρία (ωράριο 3-4.30-6-7 και κάτι), δυσκολία στο να αλλάξεις πλευρό (και να μετακομίσεις και τα μαξιλάρια!), ιδρώτας ποτάμι, και εδώ και 3 μέρες προστέθηκε και η δύσπνοια (νιώθω οτι το στομάχι έχει πάει στο λαιμό και το διάφραγμα έχει πιεστεί απειλητικά!):S

Τι να γίνει...Υπομονή....Ευτυχώς σταματάω και τη δουλειά μεθαύριο, οπότε θα αναπληρώνω χαμένο ύπνο μέσα στη μέρα...χιχιχι;)

Κορίτσια εύχομαι σε όλες καλό κουράγιο και καλούς ύπνους όσο μπορείτε...

zzzzzzzzzzz

nsozp3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπορεί κάποια να μου πει πώς βάζω το χάρακα lilypie κάτω κάτω απο την απάντησή μου? Προσπάθησα αλλά δεν εμφανίζεται σωστά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια γεια σας!

εγώ μόνο το μεσημέρι ευχαριστιέμαι ύπνο. Το βράδυ εκτός του οτι ο μικρος ξεσαλώνει (σε σημείο να νομίζω οτι θέλει να βγεί απο την κοιλιά μου)αν και αυτό δεν με ενοχλεί τόσο, πάω τουαλέτα 3-4 φορές, άντε την πρώτη και την δευτερη να κοιμηθώ ξανά μετά ομως τίποτα, ξυπνάω κανονικά, βλέπω τηλεόραση καμια ώρα και ξανακοιμάμαι μετά το πρωι σέρνομαι δεν μπορώ να ξυπνήσω, δεν έχω πρόβλημα με την κοιλιά μου, βολεύομαι στο πλαϊ αλλά αυτή η τουαλέτα, έλεος πια!

γυμνάσια της φύσης είναι όλα αυτα μου φαίνεται για να μαθουμε να ξυπνάμε για τα μωρτάκια μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αααααχχχχ ρε παναγία μου τι με περιμέεενειιι!!:laugh: :laugh: :laugh:

και ειμαι ακομα στην 18η εβδομάδα..."ευτυχισμένες μέρες" μου φαίνεται θα αναπολώ!:woohoo: :woohoo: B) B) B)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε παιδιά να ρωτήσω κάτι??

Γενικά το μωρό το έχω νιώσει πολύ βαθιά και με μεγάλη δυσκολία,τις προηγούμενες μερες,και το ένιωσα σαν ενα ζζζζζζζτττττ στο κέντρο της κοιλιάς κάτω απτον αφαλό..

σήμερα λοιποόν δεν μπορω να πω είχα λίγο φουσκωμένο εντεράκι

αλλά έχω καμιά ώρα τώρα που νιώθω (στο ύψος του αφαλού όμως!-φτάνει τόσο ψηλά η μήτρα στην 18η εβδομάδα???:dry::blush: ) κάτι γουργουριτά...και απορώ μπορεί να είναι το μωρό που ζουζουνίζει???

τόσο ψηλά??:blink: :blink: :blink::) ή μήπως είναι το έντερο και πλάνόμαι πλάνη ικτράν?!:huh: :huh: :huh:

όχι τίποτε άλλο,αλλά αν ειναι αυτό να χαίρομαι!ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΤΗ ΜΠΑΛΑ με την ζουζουνίτσα!δεν ξέρω τι κάνει και πότε το κάνει!:blush::blink::blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...