Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ!


Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ..

ΣΕ ΠΟΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΜΑΘΑΤΕ ΤΟ ΑΝ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΓΟΡΙ Ή ΚΟΡΙΤΣΙ?

ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 15Η ΚΑΙ ΣΕ 10 ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΕΡΙΠΟΥ ΣΤΗΝ 17Η..

ΛΕΤΕ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙ ΝΑ ΔΕΙ 'Η ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΗ ΝΩΡΙΣ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩΩ!!:kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!

Εμένα μου το είχε πει ο γιατρός που είχα πάει για την αυχενική διαφάνεια. Πολύ νωρίς δηλαδή... Και μάλιστα αν και μου είπε πως είναι κορίτσι, δεν είχε καμμία αμφιβολία! Μου είπε συγκεκριμένα ότι αν είναι αγόρι θα μου πληρώσει τα έξοδα του μαιευτηρίου...

Μέχρι στιγμής (23η εβδομάδα) συνεχίζουμε να λέμε ότι είναι κορίτσι, σίγουροι πλέον...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia pws metrate se bdomades re gmt...egw den mporousa katholou....emena stin a epipedou pou ekana stous 3 mines mou eipan oti exw agoraki...alla ston 4 omws dimiourgountai ta gennitika organa...apla sta agorakia mou eixe pei dimiourgite ena kokalaki...pou se emena to eixe..opote agori mou eipe...agori bgikes...me to kalo fani mouuuuuu

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

fani mou me to kalo..na exeis mia klai egkimosini..

mou fainete stin ayxeniki dou lene to filo..alla stantar de einai panta..kata ton 4 lene 100% k pali lathi ginontai..

ego eimai 34 aakribos k de ematha to filo..to thelo gia ekpliksi..exei plaka na mi ksereis,.,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

jovanna μετράς τις εβδομάδες από την τελευταία ημερομηνία περιόδου. Για παράδειγμα εγώ είχα τελευταία φορά περίοδο 1 Αυγούστου, οπότε τώρα είμαι στην 23η.

Έτσι υπολογίζουν και την ΠΗΤ άλλωστε. Μετράνε 40 εβδομάδες από την τελευταία σου περίοδο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

EMENA ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΣΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΤΙΠΟΤΑ?

ΒΑΣΙΚΑ ΜΑΣ ΡΩΤΗΣΑΝ ΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΙΠΑΜΕ ΑΓΟΟΟΟΡΙ!!

ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΑΣ ΛΕΝΕ... ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ..:woohoo: :woohoo:

Ε! ΑΜΑΝ ΠΙΑ!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ JOVANNA ΜΟΥ ΝΑ ΣΑΙ ΚΑΛΑ..

ΙΟΑΝΝΟYLI ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φανή μου γεια σου και απο μένα και ευχομαι να έχεις μια καλη εγκυμοσύνη και να φέρεις στον κόσμο ένα υγιέστατο παιδάκι!Εγω στην 16η εβδ που πήγα για το μηνιαίο μου υπέρυχο φάνηκε καθαρά το πουλάκι του!!!Πριν μου ειχε δώσει πιθανοτητες ο γιατρος 60%αγόρι 40 κορίτσι..Τελικά έπεσε μέσα!Λένε επισης οτι άμα δεν φαινεται καλά και αργήσει ειναι κορίτσάκι.Πάντως οτι και να ναι γερο!!Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

JULIANA ΚΙ ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΩ ΕΝΑ ΤΣΟΥΤΣΟΥΝΑΚΙ!!!:woohoo: :woohoo: :woohoo:

ΚΑΛΟΔΕΧΟΥΜΕΝΟ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΟΜΩΣ.. ΜΗΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΑΧΑΡΙΣΤΗ..

ΤHOULI ΜΟΥ ΧΑΡΑ ΣΤΟ ΚΑΟΥΡΑΓΙΟ ΣΟΥ! ΕΓΩ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΡΩ!

ΛΙΓΟΣ ΚΑΙΡΟΣ ΑΚΟΜΗ ΣΟΥ ΕΜΕΙΝΕ.

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φανοιλα καλησπερα και με το καλο το μωρακι σου.Στην 20 εβδομαδα κανεις το β επιπεδου ειναι το υπερηχο που κοιταειν την αρτημελια του παδιου τα οργανα του οπως επισης και το φυλλο του.Βεβαια καποιες φορες μπορει και να φαινετε και πιονωρις επισης λενε οτι καταλαβαινουν απο τους χτυπος της καρδιας.Παντως οτι και να ναι γερο και σιδερενιο ναναι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια εγω δν ξερω το "ποτε" ομως εχω ακουσει (αν ισχυει) οτι για να εχεις μεγαλυτερες πιθανοτητες να φανει το φυλο ειναι καλο να φας ενα παγωτο πριν τον γιατρο.... ωστε να κουνηθει και να ειναι πιο ευκολο να το δει ο γιατρος....

Καλη εγκυμοσυνη να εχεις μεχρι τελους Φανη μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φανούλα μου καλησπέρα κι απο μενα και να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη...Εγώ όταν είχα πάει για την αυχενική (12η εβδομάδα) μου είχε πει ο γιατρός που μου την έκανε ότι μάλλον περιμένουμε αγοράκι...Χωρίς όμως να είναι σίγουρο, καθώς δε βοηθούσε και η θέση του μωρού...

Στη 16η εβδομάδα που επισκέφθηκα το γιατρό μου και πεπεισμένη πλέον ότι έχω αγόρι, του λέω...Γιατρέ,επιβεβαίωσε ότι θα κανω αγοράκι, γιατί θέλουμε να ετοιμαζόμαστε σιγά σιγά...

Μετά από πάάάάάρα πολύ μεγάλη προσπάθεια (το μωράκι μας καθόταν σταυροπόδι και δεν τα άνοιγε με τίποτα τα ποδαράκια του), μου λέει.."Ρε παιδιά συγγνώμη, αλλά εγώ βλέπω ότι έχετε κοριτσάκι"...(Εγώ τα έχασα και δάκρυσα από τη χαρά μου, γιατι ήθελα περισσότερο κορούλα...):blush: :blush: Τον ρωτάμε λοιπόν αν είναι σίγουρος και μας λέει ότι κορίτσι κατά 99% είναι κορίτσι. Έρχεται και η μαία του και βλέπει τον υπέρηχο, λέει κι αυτή σίγουρα κορίτσι..."Εγώ ποτέ δεν πέφτω έξω..."

Στην 20η εβδομάδα πήγαμε λοιπόν για το Β'επιπέδου και τί σύμπτωση...Πέσαμε πάλι στο γιατρό που μας είχε πει ότι περιμέναμε αγοράκι..Φυσικά εμείς δεν του είπαμε τίποτα...Την ώρα της εξέτασης λοιπόν μας ρωτάει.."Ξέρετε το φύλο του παιδιού;"..Και του απαντάω εγώ..."Το ξέρουμε, αλλά μπορείτε να μας το επιβεβαιώσετε κι εσείς;;;" Και λέει αυτός..."Είναι κοριτσάκι!"....."Σώώώώπα" του απαντάω κι εγώ...:P :P

Εν πάσει περιπτώσει, έχω ακούσει τα καλύτερα για το συγκεκριμένο γιατρό και δεν του είπα τίποτα περισσότερο...Αλλιώς θα τα άκουγε καλά...:angry: :angry:

Οπότε κοριτσάκι μου, τώρα είναι πολύ πιθανό να δεις το φύλο του μωρού σου...Καλύτερα που δεν σου είπαν τίποτα στην αυχενική! Γιατί και μενα που μου είπαν, είδες τι έπαθα...

Φιλάκια πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MPEMPOULA ΕΧΕΙ ΠΛΑΚΑ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΣΟΥ ΑΝ ΤΟ ΚΑΛΟΣΚΕΦΤΕΙΣ!!:silly:

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΑΣ.

ΚΑΛΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΛΕΥΤΕΡΙΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΑΝΗ!ΕΓΩ ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ ΕΧΩ ΑΓΟΡΑΚΙ ΣΤΗ 16Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ.ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΙΘΑΝΟ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΤΟ ΦΥΛΟ ΕΙΔΙΚΑ ΑΝ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΕ ΚΑΛΗ ΘΕΣΗ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φανούλα από ότι θυμάμαι η γιατρός μας στην αυχενική μας είχε πει ότι το μωρό είναι κοριτσάκι αν και δεν είχε αποδείξεις αλλά μόνο ενδείξεις!!

Η ένδειξη ήταν ότι κατάφερε πολύ εύκολα και γρήγορα να κάνει τις μετρήσεις που ήθελε γιατί το μωρό πόζαρε!!! Θυμάμαι που μας είπε ότι με τέτοια πόζα και τόσο νάζι μάλλον κοριτσάκι θα είναι, πράγμα που το επιβεβαίωσε στη 16η εβδομάδα! Το ίδιο μας είπε και ο γιατρός που μας έκανε τον β΄ επιπέδου...

Έχω επίσης να προσθέσω ότι τώρα στις διακοπές που κατέβηκα στο χωριό μου η γιαγιά μου (ετών 78) απεφάνθη ότι είναι αγοράκι λόγω της κοιλιάς και του στήθους μου!! Ως εκ τούτου μου έδωσε σεντονάκια, μαξιλαράκια και πετσετούλες σε χρώμα...μπλε!!!!!!!!!

Τι να πεις!! Πάντως σε 10 μέρες που θα πας στο γιατρό σου σίγουρα θα το μάθεις!!

Φιλάκια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω εκανα την αυχενικη την 11η εβδομαδα και η γιατρος δεν μπορουσε να διακρινει φυλο, μου ειπε οτι οι χτυποι της καρδιας που λενε αν προμηνυουν αν ειναι αγορι ή κοριτσι ειναι μυθος.

Ακρη δεν εβγαλε και στο τελος μου ειπε οτι μπορει να ειναι κοριτσακι αλλά να μην το δεσω γιατι ευκολα γινονται λαθη σε τετοια ηλικια.

Θα κανω υπομονη ως την β' επιπεδου που θα γινει γυρω στην 20η εβδομαδα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νομίζω ότι αν το μωρό σου είναι σε κατάλληλη στάση θα έχεις μάθει σίγουρα! Αν όχι όμως θα πρέπει να περιμένεις τον άλλον υπέρηχο! Εμάς η μπέμπα ήταν πολύ ζόρικη! Φτάσαμε στον υπέρηχο για να την δούμε! Οι περισσότεροι όμως ήδη γνωρίζουν από την αυχενική. Λίγη υπομονή... Ακολούθησε και το προαίσθημά σου... ίσως βγει αληθινό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...