Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες προσπαθούμε για μωράκι??


Petalouditsa28

Recommended Posts

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Κοριτσάρα μου γλυκια καλη επιτυχία..θα αναμενω τα νεα σου τα οποία ευχομαι και προσεύχομαι να ναι τα καλυτερα!!σε αυτη την περίπτωση οτι ειναι ας διορθωθεί και να ηρεμήσεις!!!εχεις ολη μου την θετική ενέργεια..το μυαλό μου ειναι εκει μαζι σου!!!

Ευχάριστω Κατερίνακι μου γλυκό.. θα σας ενήμερωσω αυριο.. Ελπιζω ολα να πάνε καλα.. εχω και λιγο άγχος για την ολη διαδικασία.. αλλα προσπαθώ να μην το σκέφτομαι.. ευτυχώς πήρε άδεια ο άντρας μου και θα ειναι μαζι μου.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Lisaki 80 είπε:

Κοριτσια εγω μπαίνω αυριο για υστεροσκοπηση.. δεν μου ηρθε περίοδος ποτε μετα την απόξεση που έκανα μεσα Νοέμβρη.. έκανα κανονικές ωορρηξιες, ειχα παχύ ενδομήτριο κτλ.. αλλα περίοδος γιόκ.. πήρα χάπια για  να μου ερθει, ειχα πονους και συμπτώματα περιόδου αλλα και πάλι τιποτα.. Σημερα πηγα στον γιατρο μου πάλι  και μου ειπε πως υποψιάζεται συμφυσεις στον τράχηλο.. Καναμε υπέρηχο και είδαμε πως εχει υγρό στο ενδομήτριο που σημαίνει πως ειναι το αιμα της περιόδου που λόγω συμφυσεων στον τράχηλο  δεν μπορει να φύγει..Αυριο θα μπω χειρουργείο για υστεροσκοπηση, η οποία ειναι διαγνωστική και θεραπευτικη ταυτόχρονα.. ειμαι αγχωμένη και απογοητευμένη.. Ελπιζω πως δεν θα έχουν μεγάλη έκταση οι συμφυσεις και πως δεν θα έχουν "τραυματίσει" την περίοχη..  Τι μπορει να πάθεις απο μια αποβολή στην 6η βδομάδα... τι να πω.. αυτα.. 

Κοπέλα μου λυπάμαι πολύ. Εύχομαι να πάνε όλα καλά, πιστεύω ότι μετά θα είναι πιο εύκολο για μωρακι ( έχω ακούσει ότι καθαρίζει η μητρα)  παρόλα αυτά προσεύχομαι να είναι περαστικά και να είσαι σύντομα καλά... :-* σου στέλνω όλη την θετική ενέργεια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η apk είπε:

Πολλα πολλα συγχαρητηρια Παρασκευαιδου...! Μπραβο!!!  μπηκα, ειδα τα ευχαριστα και δεν κρατηθηκα...με το καλο!!!! με το καλο για ολες τις κοπελες που επιμενουν και που φυσικα θα τα καταφερουν..!! σας βλεπω,σας διαβαζω και αναμενω απ ολες τα ευχαριστα..! :x 

Σε ευχαριστώ πολύ... εύχομαι σύντομα να ακούσω και τα ευχαριστα κι από σένα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lisaki μου καλο!

Σου ευχομαι να πανε ολα καλα αυριο και ειμαι σιγουρη οτι ετσι θα γινει.Σιγουρα η διαδικασια και ο τροπος που γίνεται ολο αυτο δεν ειναι ο ιδανικός αλλα εχε στο νου σου πως ειναι κατι που θα σε φερει...τσουπ ενα βημα πιο κοντα στο ονειρο!!!

Μη ξεχνας πως ηδη η μιση δουλεια εγινε!! Απο υη στιγμη που βρηκες το "προβλημα" ακολουθεις τη λυση του και ολα καλα!

Σε φιλω γλυκα γλυκα και ευχομαι να ειναι μια τελειως ανωδινη διαδιακασια.

Καθαρισε το κεφαλακι σου, ηρεμησε, και με θετικη σκεψη κ ψυχολογια πανε αυριο!!σε περιμενουμε πισω απαλλαγμενη σπο αγχη και προβληματα ???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η mommy86 είπε:

Lisaki μου καλο!

Σου ευχομαι να πανε ολα καλα αυριο και ειμαι σιγουρη οτι ετσι θα γινει.Σιγουρα η διαδικασια και ο τροπος που γίνεται ολο αυτο δεν ειναι ο ιδανικός αλλα εχε στο νου σου πως ειναι κατι που θα σε φερει...τσουπ ενα βημα πιο κοντα στο ονειρο!!!

Μη ξεχνας πως ηδη η μιση δουλεια εγινε!! Απο υη στιγμη που βρηκες το "προβλημα" ακολουθεις τη λυση του και ολα καλα!

Σε φιλω γλυκα γλυκα και ευχομαι να ειναι μια τελειως ανωδινη διαδιακασια.

Καθαρισε το κεφαλακι σου, ηρεμησε, και με θετικη σκεψη κ ψυχολογια πανε αυριο!!σε περιμενουμε πισω απαλλαγμενη σπο αγχη και προβληματα ???????

Ευχαριστώ πολυ Κοριτσάκι μου.. μολις επιτρέψαμε.. εγινε η υστεροσκοπηση.. βρήκε πολυ μικρές συμφυσεις και μονο στον τράχηλο ευτυχώς.. τις καθαρίσε και μου έβαλε σπιραλ για 2 μήνες για να μην ξαναγίνουν οι συμφυσεις.. μου έδωσε θεραπεία με cyclacur (αν το γράφω σωστα) για 2 κύκλους και μετα θα παω να μου βγάλει το σπιράλ και να δούμε πως ολα πάνε καλα.. Αυτο που με άγχωσε ειναι πως μου  εκανε και υπέρηχο την ωρα της υστεροσκοπησης και πως είδε πως η μια σάλπιγγα σαν να γεμίζει λιγο υγρό.. ειπε ομως πως μπορει να φύγει με την περίοδο γιατι ίσως ειναι και το αιμα της περιόδου που δεν Έφευγε λόγω των συμφυσεων  και γυρνούσε πίσω.. αυτο με άγχωσε πιο πολυ.. αλλα ας μην ανησυχώ και βλέπουμε.. εσυ τι κάνεις; σε χάσαμε!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Lisaki 80 είπε:

Ευχαριστώ πολυ Κοριτσάκι μου.. μολις επιτρέψαμε.. εγινε η υστεροσκοπηση.. βρήκε πολυ μικρές συμφυσεις και μονο στον τράχηλο ευτυχώς.. τις καθαρίσε και μου έβαλε σπιραλ για 2 μήνες για να μην ξαναγίνουν οι συμφυσεις.. μου έδωσε θεραπεία με cyclacur (αν το γράφω σωστα) για 2 κύκλους και μετα θα παω να μου βγάλει το σπιράλ και να δούμε πως ολα πάνε καλα.. Αυτο που με άγχωσε ειναι πως μου  εκανε και υπέρηχο την ωρα της υστεροσκοπησης και πως είδε πως η μια σάλπιγγα σαν να γεμίζει λιγο υγρό.. ειπε ομως πως μπορει να φύγει με την περίοδο γιατι ίσως ειναι και το αιμα της περιόδου που δεν Έφευγε λόγω των συμφυσεων  και γυρνούσε πίσω.. αυτο με άγχωσε πιο πολυ.. αλλα ας μην ανησυχώ και βλέπουμε.. εσυ τι κάνεις; σε χάσαμε!! 

Kopela mou euxomai na perasoun suntoma autoi oi duo mhnes kai ola na paroun ton dromo tous, mh mas afhseis autous tous 2mhnes se xreiazomaste.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Lisaki 80μου Καλημερα!!!ολα καλα λοιπον!!περαστικα..τα ενδεχόμενα να μην τα βαζεις στο μυαλό σου σε παρακαλώ!!θα δεις οτι θα πας σε δυο μήνες να βγάλεις το σπιράλ και ολα θα ναι τελεια μεσα!!!δωσε μου σε παρακαλώ οταν θα χεις όρεξη μερικές πληροφορίες για την υστεροσκοπιση..μου χε πει ο γυναικολόγος οτι ισως χρειαστεί να το κανουμε και αυτο(για να αποκλειστεί το ενδεχόμενο ενδομητριωσης)..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Lisaki 80 χαίρομαι που πήγαν ολα καλα ! Μην ανησυχείς και το υγρού κι απο την σάλπιγγα θα φύγει και ολα θα ειναι οπως πρεπει ! Μετα απο δυο μηνακια και σχεδόν καλοκαιράκι θα έχεις και άλλη ψυχολογία μια καινούρια αρχη !

@Κατερινάκι/only love μονο με αυτόν τον τροπο φαίνεται ; η ενδομητριωση; συνήθως υπάρχουν σοκολατοειδης κύστες η εμφανίζει κάτι ... δεν ξερω το εχω κ εγω απορία ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Renata7 είπε:

@Lisaki 80 χαίρομαι που πήγαν ολα καλα ! Μην ανησυχείς και το υγρού κι απο την σάλπιγγα θα φύγει και ολα θα ειναι οπως πρεπει ! Μετα απο δυο μηνακια και σχεδόν καλοκαιράκι θα έχεις και άλλη ψυχολογία μια καινούρια αρχη !

@Κατερινάκι/only love μονο με αυτόν τον τροπο φαίνεται ; η ενδομητριωση; συνήθως υπάρχουν σοκολατοειδης κύστες η εμφανίζει κάτι ... δεν ξερω το εχω κ εγω απορία ?

Τι να σου πω βρε κοριτσακι μου..εμενα ο γιατρός μου είπε πως μονο με διαγνωστική υστεροσκοπιση το βλέπουν..θελει να δει αν υπαρχουν συμφυσεις που να εμποδίζουν καποια σύλληψη..(γιατι δεν εχω μείνει ποτε έγκυος..εδω και τρια χρονια τουλάχιστον ελεύθερων επαφών..) το μονο που με ρωτησε ειναι αν εχω πονο στην περίοδο..που εχω..και καποιες φορές ειναι και ανυπόφορος..απο οταν του το ειπα αυτο..αρχισε να θελει να κοιτάξουμε και την πιθανότητα ενδομητριωσης..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου!!!καλη παρασκευη να εχουμε!!!εχω μια ερώτηση... 

Λοιπον ακουσα.χθες σε μια συζητηση πως οταν ερχεσαι σε επαφη και κατα την εκσπερματιση ο ανδρας να μην βρισκεται πολυ βαθια μεσα αλλα τη συγκεκριμένη στιγμη να βγαινει λιγο προς τα εξω..αλλιως λεει ειναι δυσκολότερο να επιτευχθει συλληψη!!!

Επειδη κουφαθηκα και δε το ηξερα...παιζει να κανουμε.τοσο καιρό αυτο το λαθος????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Τι να σου πω βρε κοριτσακι μου..εμενα ο γιατρός μου είπε πως μονο με διαγνωστική υστεροσκοπιση το βλέπουν..θελει να δει αν υπαρχουν συμφυσεις που να εμποδίζουν καποια σύλληψη..(γιατι δεν εχω μείνει ποτε έγκυος..εδω και τρια χρονια τουλάχιστον ελεύθερων επαφών..) το μονο που με ρωτησε ειναι αν εχω πονο στην περίοδο..που εχω..και καποιες φορές ειναι και ανυπόφορος..απο οταν του το ειπα αυτο..αρχισε να θελει να κοιτάξουμε και την πιθανότητα ενδομητριωσης..

Εντονο πόνο σε περίοδο και μάλιστα σε σημειο να εχει λιποθυμησει 2 φορές εχει η αδερφή μου... Ο γιατρός της είπε ενδεχόμενο για ενδομητρίωση και οτι πρεπει να κανει υστεροσκόπηση... δε της ειπε οτι μπορουν να το δουν με καποιο αλλο τρόπο οποτε φανταζομαι μονο αυτός ο τροπος υπάρχει... Ευχομαι ολα καλα να είναι για όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η mommy86 είπε:

Κοριτσια μου!!!καλη παρασκευη να εχουμε!!!εχω μια ερώτηση... 

Λοιπον ακουσα.χθες σε μια συζητηση πως οταν ερχεσαι σε επαφη και κατα την εκσπερματιση ο ανδρας να μην βρισκεται πολυ βαθια μεσα αλλα τη συγκεκριμένη στιγμη να βγαινει λιγο προς τα εξω..αλλιως λεει ειναι δυσκολότερο να επιτευχθει συλληψη!!!

Επειδη κουφαθηκα και δε το ηξερα...παιζει να κανουμε.τοσο καιρό αυτο το λαθος????????

Δε νομίζω οτι  οι συλλήψεις γίνονται με αυτη τη προυπόθεση... δε νομίζω οτι ισχυει... εγω διαβαζα μια θεωρία οτι όσο πιο βαθιά μεγαλύτερες πιθανότητες για αγόρι... ο καθενας λεει από κατι... μη δίνεις βάση....

Δεν είναι ζωή αυτη να καθομαι να κοιταω και αυτό..χαχαχα

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχαχαχχα, ε μα ειπα και γω!!! Τωρα πανω σε αυτη τη στιγμη να πρεπει μα σκεφτομαι κατι τετοιο και οχι μονο εγω αλλα και ο αντρας μου..δε το κοβω να γινεται!!!

Lisaki μου,ολοκαίνουριο!!!! 

Ολα θα πανε καλα!!ολα ειναι καλα!μη κ@?!#νεις πουθενα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η mommy86 είπε:

Χαχαχαχαχχα, ε μα ειπα και γω!!! Τωρα πανω σε αυτη τη στιγμη να πρεπει μα σκεφτομαι κατι τετοιο και οχι μονο εγω αλλα και ο αντρας μου..δε το κοβω να γινεται!!!

Lisaki μου,ολοκαίνουριο!!!! 

Ολα θα πανε καλα!!ολα ειναι καλα!μη κ@?!#νεις πουθενα!!!

Η όλο ή τιποτα @mommy86!!!!!!! χαχαχαχαχα

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η mommy86 είπε:

Κοριτσια μου!!!καλη παρασκευη να εχουμε!!!εχω μια ερώτηση... 

Λοιπον ακουσα.χθες σε μια συζητηση πως οταν ερχεσαι σε επαφη και κατα την εκσπερματιση ο ανδρας να μην βρισκεται πολυ βαθια μεσα αλλα τη συγκεκριμένη στιγμη να βγαινει λιγο προς τα εξω..αλλιως λεει ειναι δυσκολότερο να επιτευχθει συλληψη!!!

Επειδη κουφαθηκα και δε το ηξερα...παιζει να κανουμε.τοσο καιρό αυτο το λαθος????????

Καλη παρασκευη και καλο Σ/Κ να εχουμε κοπελα μου..εγω πρωτη φορά το ακουω αυτο..Ισα ισα εχω διαβάσει και ακούσει το αντιθετο..δλδ να επιλέγουμε στάσεις που να ναι πιο βαθιά η διησδηση..τωρα τι να πω..δεν ξέρω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Εντονο πόνο σε περίοδο και μάλιστα σε σημειο να εχει λιποθυμησει 2 φορές εχει η αδερφή μου... Ο γιατρός της είπε ενδεχόμενο για ενδομητρίωση και οτι πρεπει να κανει υστεροσκόπηση... δε της ειπε οτι μπορουν να το δουν με καποιο αλλο τρόπο οποτε φανταζομαι μονο αυτός ο τροπος υπάρχει... Ευχομαι ολα καλα να είναι για όλες!

Ναι και μενα κάποιους μήνες ειναι τοσο μεγαλος..και μενα δεν μου είπε για άλλο τροπο..τωρα οτι ειναι να γίνει θα γίνει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Ναι και μενα κάποιους μήνες ειναι τοσο μεγαλος..και μενα δεν μου είπε για άλλο τροπο..τωρα οτι ειναι να γίνει θα γίνει..

Ολα καλα θα πανε! Δε θα είναι τιποτα, μην ανησυχείς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η peacock είπε:

Ολα καλα θα πανε! Δε θα είναι τιποτα, μην ανησυχείς!

Κοριτσαρες μου εγω αδιαθέτησα και μαζι με το παλιά αιμα μου έφυγε και ολο αυτο το αρνητικό ! Αυτο το μηνα θα ξεκουραστώ να ηρεμησω πήρα και άδεια επιτέλους ! Τον επόμενο μηνα η εξεταση λίγο πριν το Πάσχα! 

Γελασα με αυτο @mommy86 χααχχαχα

βαθια μεσα η οχι ! Κοριτσαρες μου έχουμε ακούσει εγκυμοσυνη με τα πρωτα υγρα έχουμε ακούσει εγκυμοσυνη που απλα τα έριξε εξωτερικά ! Έχουμε ακούσει στο τράβηγμα ισα ισα έχουμε τις μεγάλες κύριες μείνε ξαπλωμένη σήκωσε τα πόδια ψηλά βάλε μαξηλαρι στους γοφούς σου ανασηκώσε τη λεκάνη !!!

φφφφφφφφφφφφφ 

δεν νομίζω να ειναι τιποτα τελικά απο αυτα !θα έρθει και θα ειναι ευλογημένο χωρις καποια συνταγη !?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Renata7 είπε:

Κοριτσαρες μου εγω αδιαθέτησα και μεζι με το παλιά αιμα μου έφυγε και ολο αυτο το αρνητικό ! Αυτο το μηνα θα ξεκουραστώ να ηρεμησω πήρα και άδεια επιτέλους ! Τον επόμενο μηνα η εξεταση λίγο πριν το Πάσχα! 

Γελασα με αυτο @mommy86 χααχχαχα

βαθια μεσα η οχι ! Κοριτσαρες μου έχουμε ακούσει εγκυμοσυνη με τα προτα υγρα έχουμε ακούσει εγκυμοσυνη που απλα τα έριξε εξωτερικά ! Έχουμε ακούσει στο τράβηγμα ισα ισα έχουμε τις μεγάλες κύριες μείνε ξαπλωμένη σήκωσε τα πόδια ψηλά βάλε μαξηλαρι στους γοφούς σου ανασηκώσε τη λεκάνη !!!

φφφφφφφφφφφφφ 

δεν νομίζω να ειναι τιποτα τελικά απο αυτα !θα έρθει και θα ειναι ευλογημένο χωρις καποια συνταγη !?

Πες το ψέματα..και τι δεν εχουμε ακούσει!!και ολες ψαχνόμαστε διαρκώς τι μπορει να κανουμε λάθος και δεν έρχεται!!!οπως λέει και ενας ξάδερφος μου..που παιδευτηκαν με τη γυναικα του παρα πολυ να κάνουν παιδί λόγο ΣΠΩ η συνταγή ειναι μια!!και ωμή...

"κατσε να τον φας να το ευχαριστηθείς!!!" Χιλια συγνωμη για την έκφραση..αλλα αν ξεπεράσεις την ωμότητα..ισως και να χει δικιο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η peacock είπε:

Ολα καλα θα πανε! Δε θα είναι τιποτα, μην ανησυχείς!

Σε ευχαριστω πολυ κοριτσάρα μου όμορφη!!!αν αργήσει και άλλο,ισως τελικά το κανω και αυτο για να αποκληστει και αυτο το ενδεχόμενο..(μεσα μου ξέρω πως δεν φταιει τιποτα..μονο το άγχος μου..αυτο προσπαθω να ξεπεράσω..) να μας εχει καλα ο θεος..και να νας δίνει δύναμη να συνεχίσουμε να παλεύουμε!!.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Πες το ψέματα..και τι δεν εχουμε ακούσει!!και ολες ψαχνόμαστε διαρκώς τι μπορει να κανουμε λάθος και δεν έρχεται!!!οπως λέει και ενας ξάδερφος μου..που παιδευτηκαν με τη γυναικα του παρα πολυ να κάνουν παιδί λόγο ΣΠΩ η συνταγή ειναι μια!!και ωμή...

"κατσε να τον φας να το ευχαριστηθείς!!!" Χιλια συγνωμη για την έκφραση..αλλα αν ξεπεράσεις την ωμότητα..ισως και να χει δικιο!!!

Λόγω ΣΠΩ ε?? και τελικα πως τα καταφεραν? με φυσιο τρόπο ή μεθοδο υποβοηθούμενης αναπαραγωγής?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η mommy86 είπε:

Κοριτσια μου!!!καλη παρασκευη να εχουμε!!!εχω μια ερώτηση... 

Λοιπον ακουσα.χθες σε μια συζητηση πως οταν ερχεσαι σε επαφη και κατα την εκσπερματιση ο ανδρας να μην βρισκεται πολυ βαθια μεσα αλλα τη συγκεκριμένη στιγμη να βγαινει λιγο προς τα εξω..αλλιως λεει ειναι δυσκολότερο να επιτευχθει συλληψη!!!

Επειδη κουφαθηκα και δε το ηξερα...παιζει να κανουμε.τοσο καιρό αυτο το λαθος????????

Εγω αυτο το εχω ακουσει για τη περιπτωση που θες κορουλα! Ενω αν θες αγορι να ειναι οσο πιο βαθια γινεται! 

Δε ξερω αν ειναι μπουρδες ή οχι! Σε φιλω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Κατερινάκι/only love η υστεροσκοπηση ειναι ο μόνος τρόπος να δεις ανώδυνα τι γινεται στη μήτρα, τράχηλο κτλ.. η διαδικασία ειναι πολυ απλή.. εκανα εισαγωγή στις 6.30 το πρωι, ήρθαν με πήραν με καροτσάκι! Με πήγαν στο Χειρουργείο στις 7 και τελευταία φορά που κοίταξα το ρολόι ηταν 7.15..μου έκανα μέθη και κράτησε 20-30 λεπτά.. Στην υστεροσκοπηση μια καμερουλα μπαίνει και βλέπει ακριβώς τι υπάρχει μεσα. Αν εχεις συμφυσεις επιτόπου με το ίδιο εργαλείο τις διαλύει.. στις συμφυσεις η  θεραπεία άπαιτει και σπιράλ μετα για να μην ξαναγίνουν συμφυσεις. Επίσης κάπου διάβασα πως το σπιραλ κρατάει το ενδομήτριο ανοιχτο για να μεγαλώσει.. μου έδωσε αγωγή με cyclacur για 2 κύκλους και σε 2 μήνες θα παω να μου βγάλει το σπιράλ και Ελπιζω να ειναι ολα καλα.. στις 10.30-11 πρεπει να ημουνα σπίτι.

Το κόστος μου φάνηκε  μεγάλο.. 580 ευρώ για ολα.. αλλα μπορεις να το κάνεις και σε δημόσιο νοσοκομείο.. 200 πήρε η κλινική, 300 ο γιατρός μου και 80 ο αναισθησιολόγος.. 

Νομίζω πως ειναι καλη επιλογή να την κάνεις για να δεις απο μεσα τι συμβαίνει! Φαντάζεσαι να ειναι απλά καμια χαζό σύμφυσούλα να την διαλύσετε και μετα τσουπ το νινί!! 

@Παρασκευαιδου εδω θα ειμαι δεν παω πουθενά! Τωρα που έμεινες έγκυος θα φύγω; Χαχχαα!! περιμενω πως και πως να μας πεις τα νέα του πρώτου υπερήχου.. περιμενω να ακούσω τα ευχάριστα και τα θετικά απο ολες τις κοπέλες μας εδω!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η mommy86 είπε:

Χαχαχαχαχχα, ε μα ειπα και γω!!! Τωρα πανω σε αυτη τη στιγμη να πρεπει μα σκεφτομαι κατι τετοιο και οχι μονο εγω αλλα και ο αντρας μου..δε το κοβω να γινεται!!!

Lisaki μου,ολοκαίνουριο!!!! 

Ολα θα πανε καλα!!ολα ειναι καλα!μη κ@?!#νεις πουθενα!!!

Θενκς μάμι μου! Λες το πρόβλημα να ειναι η βαθειά διείσδυση; Χαχαχαχα πεθαίνω!! Κι εγω δεν νομίζω!!  Συνέχισε να το κάνεις όπως το κάνεις και να το απολαμβάνεις!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...