Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες προσπαθούμε για μωράκι??


Petalouditsa28

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Εγω είμαι εδώ Κατερίνακι...σας διαβάζω οποτε μπορώ... εισαι καλα???

Σου εύχομαι ολα να πανε καλα αυτη τη φορα! Οχι πια δάκρυα λύπης, μονο χαρας για ολες μας...

 

Μια χαρα ειμαι κοπελα μου!!εσυ τι κανεις??σε τι φάση εισαι τωρα?

σ´ευχαριστω πολυ γλυκια μου..ποσο πολυ θελω να κλαίμε ολες σε λιγο καιρό απο χαρα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Μια χαρα ειμαι κοπελα μου!!εσυ τι κανεις??σε τι φάση εισαι τωρα?

σ´ευχαριστω πολυ γλυκια μου..ποσο πολυ θελω να κλαίμε ολες σε λιγο καιρό απο χαρα!!!!

36η μέρα και δεν έχω αδιαθετήσει ακόμα............ ο κύκλος  μου είναι το ανώτερο 33 ημερών, δηλαδή 34η αδιαθετώ..αν δεν μου έρθει έως αύριο θα πάω για χοριακή...τρέμω αλλά πρέπει να πάω! Γενικά αυτή τη φορά δεν ήθελα με τίποτα να κάνω ούτε τεστ ούτε χοριακή....''φοβάμαι'' πολύ... Αλλά πρέπει να φανώ δυνατή και να πάω, έτσι και αλλιώς το αποτέλεσμα έχει ήδη κριθεί...Από συμπτώματα.....κάτι ενοχλήσεις χαμηλά αλλά όχι κάτι το "καραμπινάτο"... επίσης, όλο νιώθω οτι κάτι τρέχει και όλο στη τουαλέτα βρίσκομαι..κουράστηκα να κατεβάζω βρακάκι χαχαχα....(το διακομοδώ λίγο...)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

36η μέρα και δεν έχω αδιαθετήσει ακόμα............ ο κύκλος  μου είναι το ανώτερο 33 ημερών, δηλαδή 34η αδιαθετώ..αν δεν μου έρθει έως αύριο θα πάω για χοριακή...τρέμω αλλά πρέπει να πάω! Γενικά αυτή τη φορά δεν ήθελα με τίποτα να κάνω ούτε τεστ ούτε χοριακή....''φοβάμαι'' πολύ... Αλλά πρέπει να φανώ δυνατή και να πάω, έτσι και αλλιώς το αποτέλεσμα έχει ήδη κριθεί...Από συμπτώματα.....κάτι ενοχλήσεις χαμηλά αλλά όχι κάτι το "καραμπινάτο"... επίσης, όλο νιώθω οτι κάτι τρέχει και όλο στη τουαλέτα βρίσκομαι..κουράστηκα να κατεβάζω βρακάκι χαχαχα....(το διακομοδώ λίγο...)

Να μην αδιαθετησεις βρε  για 9 μήνες... 

Σε καταλαβαίνω κοπέλα μου, και εμένα σήμερα που ήταν να έρθει άφαντη (ευτυχώς)  αλλά επειδή πριν 6 μερες πήρα την αρνητικαρα μου τώρα δεν έχω και άλλα τεστ (ευτυχώς)  δεν θέλω να πάω να πάρω.. Είπα θα περιμένω να περάσουν κάποιες μέρες.  

Έτσι σε θέλω δυνατή ευχομαι μέσα από την καρδιά μου να είναι θετικά. 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Να μην αδιαθετησεις βρε  για 9 μήνες... 

Σε καταλαβαίνω κοπέλα μου, και εμένα σήμερα που ήταν να έρθει άφαντη (ευτυχώς)  αλλά επειδή πριν 6 μερες πήρα την αρνητικαρα μου τώρα δεν έχω και άλλα τεστ (ευτυχώς)  δεν θέλω να πάω να πάρω.. Είπα θα περιμένω να περάσουν κάποιες μέρες.  

Έτσι σε θέλω δυνατή ευχομαι μέσα από την καρδιά μου να είναι θετικά. 

 

 

 

και εσύ το ίδιο.... να μη ξαναδούμε ούτε σταγόνα αίματος....ήρθε και για σένα η ώρα ε??? Κράτησέ μας ενήμερες.....ελπίζω να μη σου έρθει ούτε εσένα και να είσαι εγκυούλα.......

ξέχνα εκείνο το αρνητικό τεστ! ξεχνα το!!! και εγώ το έβγαλα από το μυαλό μου αυτό που είχα κάνει πριν 7 μέρες.......ήταν πολύ νωρίς ξέχασε το..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

και εσύ το ίδιο.... να μη ξαναδούμε ούτε σταγόνα αίματος....ήρθε και για σένα η ώρα ε??? Κράτησέ μας ενήμερες.....ελπίζω να μη σου έρθει ούτε εσένα και να είσαι εγκυούλα.......

ξέχνα εκείνο το αρνητικό τεστ! ξεχνα το!!! και εγώ το έβγαλα από το μυαλό μου αυτό που είχα κάνει πριν 7 μέρες.......ήταν πολύ νωρίς ξέχασε το..

Να μην έρθει ποιος την κάλεσε...  θα σας κρατήσω ενήμερες...  εάν δεν έρθει σε 5 μερούλες θα κάνω τεστ.  Αλλιώς θα πω έφαγα την ήττα μου... ;-) πώς νιώθεις εσύ κοπέλα μου ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Petalouditsa28 είπε:

36η μέρα και δεν έχω αδιαθετήσει ακόμα............ ο κύκλος  μου είναι το ανώτερο 33 ημερών, δηλαδή 34η αδιαθετώ..αν δεν μου έρθει έως αύριο θα πάω για χοριακή...τρέμω αλλά πρέπει να πάω! Γενικά αυτή τη φορά δεν ήθελα με τίποτα να κάνω ούτε τεστ ούτε χοριακή....''φοβάμαι'' πολύ... Αλλά πρέπει να φανώ δυνατή και να πάω, έτσι και αλλιώς το αποτέλεσμα έχει ήδη κριθεί...Από συμπτώματα.....κάτι ενοχλήσεις χαμηλά αλλά όχι κάτι το "καραμπινάτο"... επίσης, όλο νιώθω οτι κάτι τρέχει και όλο στη τουαλέτα βρίσκομαι..κουράστηκα να κατεβάζω βρακάκι χαχαχα....(το διακομοδώ λίγο...)

Αχ..κοριτσακι μου πολυ ενθαρρυντικό το οτι δεν εχει έρθει..Ναι αγαπη μου,μαζεψε δυνάμεις και πήγαινε..οπως το ειπες ακριβως..το αποτέλεσμα εχει κριθεί..οποτε αν δεν εχει προκυψει(τωρα,γιατι ουτως η άλλως θα προκύψει πολυ συντομα!) θα πρεπει να το ξερεις για να μιλήσεις με τον γιατρό σου!Ευχομαι ολόψυχα,αυτη τη φορά,να εχεις ενα μικρό σπορακι στην κοιλιτσα σου..που να χει "ριζώσει" καλα..και σε 9 μήνες να κρατήσεις το πεταλουδακι σου αγκαλίτσα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Να μην έρθει ποιος την κάλεσε...  θα σας κρατήσω ενήμερες...  εάν δεν έρθει σε 5 μερούλες θα κάνω τεστ.  Αλλιώς θα πω έφαγα την ήττα μου... ;-) πώς νιώθεις εσύ κοπέλα μου ??

προσγειωμένη νιώθω......φοβάμαι να ελπίζω, να χαρώ... και όσο δεν έχω καραμπινάτα συμπτώματα απογοητεύομαι περισσότερο......Όσο και να διαβάζω οτι κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική το μυαλό μου είναι κολλημένο στο ότι εγκυμοσύνη σημαίνει ναυτίες, ζαλάδες, πόνοι περιόδου, πρησμένο στήθος.......

εεε και εγώ δεν έχω κανένα απο αυτά...μόνο μικροενοχλήσεις στη κοιλιά και το στήθος ατάραχο.......οπότε προσγειώνομαι απότομα αν καμιά φορά σκεφτώ...μωρε λες??????

Δε ξέρω αν καταλαβαίνεις τι εννοώ...εσυ νιώθεις τίποτα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Να μην αδιαθετησεις βρε  για 9 μήνες... 

Σε καταλαβαίνω κοπέλα μου, και εμένα σήμερα που ήταν να έρθει άφαντη (ευτυχώς)  αλλά επειδή πριν 6 μερες πήρα την αρνητικαρα μου τώρα δεν έχω και άλλα τεστ (ευτυχώς)  δεν θέλω να πάω να πάρω.. Είπα θα περιμένω να περάσουν κάποιες μέρες.  

Έτσι σε θέλω δυνατή ευχομαι μέσα από την καρδιά μου να είναι θετικά. 

 

 

 

Καλημερα ομορφηηηηη!!!δεν εχει έρθει ε???να μην τολμήσει πες της!!θα χει να κανει μαζι μου!!?,αχχχχχ..τι καλα..μεχρι στιγμής δλδ αναμενουμε νεα απο τρεις..εσενα,το πεταλουδακι μας..και την Ρενάτα..Ειναι καμια αλλη βρε κοριτσια σε αυτη την σπαστική φάση??? @peacockακι μου που χάθηκες κοριτσακι μου?? @mommy86 πως εισαι?τι κανεις???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Αχ..κοριτσακι μου πολυ ενθαρρυντικό το οτι δεν εχει έρθει..Ναι αγαπη μου,μαζεψε δυνάμεις και πήγαινε..οπως το ειπες ακριβως..το αποτέλεσμα εχει κριθεί..οποτε αν δεν εχει προκυψει(τωρα,γιατι ουτως η άλλως θα προκύψει πολυ συντομα!) θα πρεπει να το ξερεις για να μιλήσεις με τον γιατρό σου!Ευχομαι ολόψυχα,αυτη τη φορά,να εχεις ενα μικρό σπορακι στην κοιλιτσα σου..που να χει "ριζώσει" καλα..και σε 9 μήνες να κρατήσεις το πεταλουδακι σου αγκαλίτσα!!!!

Πόσο θα ήθελα να είχα το μικρό μου πεταλουδάκι στη κοιλίτσα μου.........αλλά φοβάμαι να το πιστέψω....ουφ.......αυτές τις μέρες δε κοιμάμαι καλά, ξυπνάω χαράματα.... Αύριο θα πάω όμως! Δε πρέπει να το αναβάλλω άλλο! θα είμαι δυνατή!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Πόσο θα ήθελα να είχα το μικρό μου πεταλουδάκι στη κοιλίτσα μου.........αλλά φοβάμαι να το πιστέψω....ουφ.......αυτές τις μέρες δε κοιμάμαι καλά, ξυπνάω χαράματα.... Αύριο θα πάω όμως! Δε πρέπει να το αναβάλλω άλλο! θα είμαι δυνατή!!!

 

Αφιερωμενο.... χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Καλημερα ομορφηηηηη!!!δεν εχει έρθει ε???να μην τολμήσει πες της!!θα χει να κανει μαζι μου!!?,αχχχχχ..τι καλα..μεχρι στιγμής δλδ αναμενουμε νεα απο τρεις..εσενα,το πεταλουδακι μας..και την Ρενάτα..Ειναι καμια αλλη βρε κοριτσια σε αυτη την σπαστική φάση??? @peacockακι μου που χάθηκες κοριτσακι μου?? @mommy86 πως εισαι?τι κανεις???

Όλα καλα κορίτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε κοριτσουδια μου,μου λείψατε!!!Αν ειναι @Petalouditsa28 να μην κοιμάσαι απο τωρα,τι θα γίνει οταν αρχίσουν τα ξενύχτια????ολα καλα θα ειναι..νομιζω πως πρεπει μονο να επικεντρωθούμε στο ποσο πολυ το θελουμε το μωράκι να μας έρθει..ολες τις άλλες σκέψεις και τα συμπτώματα και τα "συμπεράσματα" βάση συμπτωμάτων,πρεπει να βρούμε ενα τροπο να τα παραγκονισουμε!!!Αυτο για μενα ειναι το πιο δύσκολο,που θελει δουλεια..τα μωρά μας θα έρθουν..απλα επειδη άλλος αποφασίζει ποτε,θα πρεπει να εχουμε υπομονή και επιμονή και θα τα καταφέρουμε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Petalouditsa28 μου ναυτίες και ζαλάδες είναι συνήθως μετά την 6η βδομάδα τουλάχιστον! Κάποιες κοπέλες, όπως και η αδερφή μου δεν είχε τίποτα από όλα αυτά.. Καραμπινάτα συμπτώματα σε αυτή την φάση δεν υπάρχουν! για την ακρίβεια έχεις το μοναδικό καραμπινάτο σύμπτωμα! Καθυστέρηση! είναι και το μόνο στο οποίο πρέπει να βασιζόμαστε, μαζί με τη θετική χοριακή! Αντε με το καλό! @Παρασκευαιδου θετικό τεστ 6 μέρες πριν που να δεις βρε παιδάκι μου! Τι κυοφορείς 6δυμα! Άντε κορίτσακια μου με το καλό να πάνε όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Lisaki 80 είπε:

@Petalouditsa28 μου ναυτίες και ζαλάδες είναι συνήθως μετά την 6η βδομάδα τουλάχιστον! Κάποιες κοπέλες, όπως και η αδερφή μου δεν είχε τίποτα από όλα αυτά.. Καραμπινάτα συμπτώματα σε αυτή την φάση δεν υπάρχουν! για την ακρίβεια έχεις το μοναδικό καραμπινάτο σύμπτωμα! Καθυστέρηση! είναι και το μόνο στο οποίο πρέπει να βασιζόμαστε, μαζί με τη θετική χοριακή! Αντε με το καλό! @Παρασκευαιδου θετικό τεστ 6 μέρες πριν που να δεις βρε παιδάκι μου! Τι κυοφορείς 6δυμα! Άντε κορίτσακια μου με το καλό να πάνε όλα καλά!

entaksei pethana apo ta gelia me to sxolio auto..na sai kala mou eftiakses thn mera...se euxaristw polu!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Καλημερα ομορφηηηηη!!!δεν εχει έρθει ε???να μην τολμήσει πες της!!θα χει να κανει μαζι μου!!?,αχχχχχ..τι καλα..μεχρι στιγμής δλδ αναμενουμε νεα απο τρεις..εσενα,το πεταλουδακι μας..και την Ρενάτα..Ειναι καμια αλλη βρε κοριτσια σε αυτη την σπαστική φάση??? @peacockακι μου που χάθηκες κοριτσακι μου?? @mommy86 πως εισαι?τι κανεις???

molis ths to eipa...euxomai na se akouse! xaxaxa...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η peacock είπε:

Αφιερωμενο.... χαχαχαχα

ti teleia fwtografia pou ebales!!! xaxaxa...na faw egw ...ti mallakia einai auta!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

entaksei pethana apo ta gelia me to sxolio auto..na sai kala mou eftiakses thn mera...se euxaristw polu!!! 

Esu ontws to termatises bre paraskeuaidou mou! Axaxaxaxa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

ti teleia fwtografia pou ebales!!! xaxaxa...na faw egw ...ti mallakia einai auta!!!

Δεν είμαι πολύ με τα αγορακια αλλα αν τυχει να κανω αγορακι θα ηθελα ενα τετοιο... είναι πολύ γλυκας με τα μαλλακια του!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Esu ontws to termatises bre paraskeuaidou mou! Axaxaxaxa

xaxaxa.... ma teleios omws... alliws me eblepa shmera prwi prwi na ekana ...enw etsi den exw den kanw!!! logikotath h paraskeuaidou...xaxaxa..trelogka..ti perimeneis

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Δεν είμαι πολύ με τα αγορακια αλλα αν τυχει να κανω αγορακι θα ηθελα ενα τετοιο... είναι πολύ γλυκας με τα μαλλακια του!

apisteutos einai!!! bre oti kai na nai den me noiazei!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η peacock είπε:

Όλα καλα κορίτσια!

Καλησπέρα κ απο μένα κορίτσια μου!! Κι γω ειμαι στην αναμονή!! Περιμενω περιοδο μεχρι την Κυριακή αλλα ειμαι σιγουρη ότι θα έρθει μπορει κ νωρίτερα γιατί  αυτο το μηνα ενώ εκανα τεστ ωορρηξίας δεν την βρηκα.. όποτε δεν ξερω τι γίνεται.. ούτε πρησμένο στήθος.. ούτε συμπτώματα .. ούτε τιποτα.. κανω κ μετακόμιση κ αλλάζω σπιτι κ γίνεται της τρελής με τις δουλειές που εχω.. κουράζομαι αρκετά όποτε ούτε καν το βοηθάω.. τι να πω.. σιγουρα παω για τον επόμενο μηνα εγω.. ελπιζω να τα καταφέρουμε τον επόμενο τουλάχιστον ολες μας επιτέλους!! Τωρα έβλεπα στη Μενεγακη ενα θέμα που ειχε για ανάδοχη παιδιών.. κ έβλεπα παιδάκια .. πατούσακια μωρών.. Αχ Θεέ μου τρελαίνομαι... θελωωωω τοσοοοο πολυ κι γω να εχω το μωράκι μου... χθες πήγα μάρκετ κ ειδα μια κοπέλα περίπου 5 μηνών κ ξετρελαθηκα.. έπιασα αμεσως την κοιλιτσα μου κ αναρωτιόμουν εγω ποτε θα εχω φουσκωμένη κοιλιτσα;;; ας μην χάνουμε την πίστη μας.. λεω μόλις μου έρθει περιοδος να ξεκινήσω παλι για σπερματέγχυση.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

molis ths to eipa...euxomai na se akouse! xaxaxa...

Θα με ακούσει..γιατι ειμαι και τσαμπουκαλου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...