Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες προσπαθούμε για μωράκι??


Petalouditsa28

Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η elenaaa445 είπε:

βιοϊατρική πηγαμε!!!εσεις προσπαθειτε καιρο?τι προβλημα έχετε αν επιτρεπεται?

Για σπερμοδιαγραμμα μην ξαναπατε στη βιοϊατρική ποτε!!!!!!!!!   Και στο λέω απόλυτα αυτό.. Θα σου στειλω προσωπικό μήνυμα φωτογραφία με την εξέταση του άντρα μου που την έκανε εκει το Δεκεμβρη.... Του έβγαλε κάτι αποτελέσματα πολύ καλα και δεν είναι αληθινά είναι πλασματικά......  Τα βάζουν σε κομπιουτερ, στους λεγόμενους αυτοματους αναλυτές... Είχα ανοίξει συζήτηση εδώ στο Φόρουμ κ το είχα πει... Είχε τίτλο "Προσοχή που απευθύνεστε για σπερμοδιαγραμμα". Αν ψάξεις θα το βρεις. Εν τω μεταξύ σε λίγο που θα πάω σπίτι θα φωτογραφίσω την εξέταση κ θα στη στείλω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Gelie είπε:

Για σπερμοδιαγραμμα μην ξαναπατε στη βιοϊατρική ποτε!!!!!!!!!   Και στο λέω απόλυτα αυτό.. Θα σου στειλω προσωπικό μήνυμα φωτογραφία με την εξέταση του άντρα μου που την έκανε εκει το Δεκεβρη.... Του έβγαλε κάτι αποτελέσματα πολύ καλα και δεν είναι αληθινά είναι πλασματικά......  Τα βάζουν σε κομπιουτερ, στους λεγόμενους αυτοματους αναλυτές... Είχα ανοίξει συζήτηση εδώ στο Φόρουμ κ το είχα πει... Είχε τίτλο " Προσοχή που απευθύνεστε για σπερμοδιαγραμμα". Αν ψάξεις θα το βρεις. Εν τω μεταξύ σε λίγο που θα πάω σπίτι θα φωτογραφίσω την εξέταση κ θα στη στείλω. 

Ειναι πολυ καλο που το αναφέρεις εδω ώστε να γνωρίζουμαι τι μας γίνεται ! Η βιοϊατρική γενικά πολλα λάθη η φίλη μου ειναι στα δικαστήρια ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Renata7 είπε:

Ειναι πολυ καλο που το αναφέρεις εδω ώστε να γνωρίζουμαι τι μας γίνεται ! Η βιοϊατρική γενικά πολλα λάθη η φίλη μου ειναι στα δικαστήρια ! 

Εγώ βρε κορίτσια μου δεν είχα ποτέ πρόβλημα με τη βιοϊατρική και πάντα την εμπιστευομουν για εξετάσεις...Αλλά αυτό που συνέβη με το σπερμοδιαγραμμαήταν τραγικό γιατι θα μπορουσαμε κάλλιστα να επαναπαυτουμε με τις πολυ καλές και να πούμε ότι είμαστε μια χαρα.... Και να περνάει ο καιρος και να περιμένουμε μάταια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Gelie είπε:

Εγώ βρε κορίτσια μου δεν είχα ποτέ πρόβλημα με τη βιοϊατρική και πάντα την εμπιστευομουν για εξετάσεις...Αλλά αυτό που συνέβη με το σπερμοδιαγραμμαήταν τραγικό γιατι θα μπορουσαμε κάλλιστα να επαναπαυτουμε με τις πολυ καλές και να πούμε ότι είμαστε μια χαρα.... Και να περνάει ο καιρος και να περιμένουμε μάταια....

Άκου ομως και το άλλο ! Οι ανθρώποι ειμαςτε ετσι απο την φύση μας κρατάμε παντα το κακο ! Εαν το πρώτο ειναι το σωςτο; εγω σε τέτοιες περιπτώσεις μονο με την Τρίτη βγάζω αποτέλεσμα ! Επιβαρυντικό στην τσέπη αλλα ήρεμο το μυαλο μας!απλα μαθηματικά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Renata7 είπε:

Άκου ομως και το άλλο ! Οι ανθρώποι ειμαςτε ετσι απο την φύση μας κρατάμε παντα το κακο ! Εαν το πρώτο ειναι το σωςτο; εγω σε τέτοιες περιπτώσεις μονο με την Τρίτη βγάζω αποτέλεσμα ! Επιβαρυντικό στην τσέπη αλλα ήρεμο το μυαλο μας!απλα μαθηματικά 

Δε γίνεται να ειναι λάθος το προηγουμενο επειδή έχουμε κάνει και άλλα και δεν είναι καλά.. Επίσης το προηγούμενο το κάναμε δυο μήνες πριν στο λυμπεροπουλο που έχει εργαστήριο σπερμοδθαγραμματος κ ασχολείται αποκλειστικά και μόνο με αυτό.... Με τίποτα άλλο.. Ούτε καν ανάλυση αίματος δεν κάνει... Επίσης το πρόβλημα του άντρα μου οφειλόταν σε τεραστια κιρσοκηλη, η οποία βέβαια τώρα αφαιρέθηκε αλλά η ζημιά έχει γίνει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Gelie είπε:

Δε γίνεται να ειναι λάθος το προηγουμενο επειδή έχουμε κάνει και άλλα και δεν είναι καλά.. Επίσης το προηγούμενο το κάναμε δυο μήνες πριν στο λυμπεροπουλο που έχει εργαστήριο σπερμοδθαγραμματος κ ασχολείται αποκλειστικά και μόνο με αυτό.... Με τίποτα άλλο.. Ούτε καν ανάλυση αίματος δεν κάνει... Επίσης το πρόβλημα του άντρα μου οφειλόταν σε τεραστια κιρσοκηλη, η οποία βέβαια τώρα αφαιρέθηκε αλλά η ζημιά έχει γίνει...

Μάλιστα ! Άρα το έχεις ψάξει και επιβεβαίωσει ! Ολα καλα θα πάνε ! Θελει υπομονη και επιμονή και φυςικα καλη ψυχολογία το Α και το Ω πίστη ! Τι ηλικία έχεις εαν επιτρέπεται ; ποσο καιρό προσπαθείτε; εγω ειμαι 33 ετών και τελευταίους πεντε μηνες κάνουμε ελεύθερα και με διέγερση λόγω πολυκυστικών .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Renata7 είπε:

Μάλιστα ! Άρα το έχεις ψάξει και επιβεβαίωσει ! Ολα καλα θα πάνε ! Θελει υπομονη και επιμονή και φυςικα καλη ψυχολογία το Α και το Ω πίστη ! Τι ηλικία έχεις εαν επιτρέπεται ; ποσο καιρό προσπαθείτε; εγω ειμαι 33 ετών και τελευταίους πεντε μηνες κάνουμε ελεύθερα και με διέγερση λόγω πολυκυστικών .

Είμαι 33 σχεδόν συνομηλικη με τον αντρα μου.. Προσπαθούμε 20-21 μηνες. Την εγχείριση την εκανε πριν ενα χρόνο ακριβώς κ βελτιωση υπηρξε μονο στην κινητικοτητα.. απο τοτε εχει παρει τονους βιταμίνες προφερτιλ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Renata7 είπε:

Μάλιστα ! Άρα το έχεις ψάξει και επιβεβαίωσει ! Ολα καλα θα πάνε ! Θελει υπομονη και επιμονή και φυςικα καλη ψυχολογία το Α και το Ω πίστη ! Τι ηλικία έχεις εαν επιτρέπεται ; ποσο καιρό προσπαθείτε; εγω ειμαι 33 ετών και τελευταίους πεντε μηνες κάνουμε ελεύθερα και με διέγερση λόγω πολυκυστικών .

Δεν εχω πια ουτε υπομονη ουτε πιστη οτι ετσι θα γινει κατι.. Τα νουμερα ειναι απογοητευτηκα και εγω ειμαι στο μεταιχμιο (οπως θα εχεις ακουσει απο τα 34 και μετα η γονιμοτητα της γυναικας μειωνεται σημαντικα.... ) Σκοπευουμε να παμε για εξωσωματικη... Δεν εχει νοημα να το καθυστερήσουμε άλλο..Σε ευχαριστώ για τις ευχες σου... Ανταποδίδω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Gelie είπε:

Δεν εχω πια ουτε υπομονη ουτε πιστη οτι ετσι θα γινει κατι.. Τα νουμερα ειναι απογοητευτηκα και εγω ειμαι στο μεταιχμιο (οπως θα εχεις ακουσει απο τα 34 και μετα η γονιμοτητα της γυναικας μειωνεται σημαντικα.... ) Σκοπευουμε να παμε για εξωσωματικη... Δεν εχει νοημα να το καθυστερήσουμε άλλο..Σε ευχαριστώ για τις ευχες σου... Ανταποδίδω!!!

Πίστη να έχεις παντα έχουμε ακούσει θαύματα και θαματα! Προβλήματα τέτοιου είδους λύνονται αγάπη μου γλυκιά! Φυςικα να κανεις εαν αυτο σου εχει πει ο γιατρος ! Σου εύχομαι καλη επιτυχία ! Αλλα πίστευε! Ο θεός ειναι μεγάλος! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/1/2017 at 0:29 ΜΜ, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Τι πράγματα ειναι αυτα!!!τι εννοείς οως δεν μπορεις να συλλάβεις!!!το καταλαβαίνω πως απογοητευτηκες αλλα προσπαθησε να συνέλθεις!!θα τα καταφέρεις κοπελα μου..υπαρχει κάποιο πρόβλημα που πρεπει να αντιμετωπίσετε??.

ti δεν καταλαβες?? ειπα οτι ενω περυσι εμεινα εγκυος δυο φορες φυσιολογικα  , τωρα προσπαθω 5 μηνες και δεν εμεινα εγκυος...εξετασεις καναμε..ολα οκ αλλα δυστυχως το ζητουμενο δεν ερχεται.........κριμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Gelie είπε:

Για σπερμοδιαγραμμα μην ξαναπατε στη βιοϊατρική ποτε!!!!!!!!!   Και στο λέω απόλυτα αυτό.. Θα σου στειλω προσωπικό μήνυμα φωτογραφία με την εξέταση του άντρα μου που την έκανε εκει το Δεκεβρη.... Του έβγαλε κάτι αποτελέσματα πολύ καλα και δεν είναι αληθινά είναι πλασματικά......  Τα βάζουν σε κομπιουτερ, στους λεγόμενους αυτοματους αναλυτές... Είχα ανοίξει συζήτηση εδώ στο Φόρουμ κ το είχα πει... Είχε τίτλο " Προσοχή που απευθύνεστε για σπερμοδιαγραμμα". Αν ψάξεις θα το βρεις. Εν τω μεταξύ σε λίγο που θα πάω σπίτι θα φωτογραφίσω την εξέταση. Εμένα ο αντρας μου έχει ολιγοσπερμια και ασθενοσπερμια. Πάμε καρφί για εξωσωματικη σε λίγο καιρό. Έχει 6.000.000 και η βιοϊατρική έδειξε 22.500.000 !!!!!! Ο γιατρός γελουσε!!!!

αλήθεια?δεν το ηξερα...κοιτα δεν θα αναφερω κατι στον ανδρα μου τωρα..θα αφησω να παρει βιταμινες και βλεπουμε?τι νουμερα ειχατε εσεις στο σπερμοδιαγραμμα?εμενα εχει χαμηλη και τεστο και λογικα θα κανει κ φαρμακευτικη αγωγη..εχει κ κιρσοκηλη απλα ειναι μικρη απο οτι καταλαβα..φαινοταν μονο αν εσφιγγε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η elenaaa445 είπε:

αλήθεια?δεν το ηξερα...κοιτα δεν θα αναφερω κατι στον ανδρα μου τωρα..θα αφησω να παρει βιταμινες και βλεπουμε?τι νουμερα ειχατε εσεις στο σπερμοδιαγραμμα?εμενα εχει χαμηλη και τεστο και λογικα θα κανει κ φαρμακευτικη αγωγη..εχει κ κιρσοκηλη απλα ειναι μικρη απο οτι καταλαβα..φαινοταν μονο αν εσφιγγε..

Λοιπόν σου επισυνάπτω τα δυο σπερμοδιαγραμματα να τα δουν κ τα υπόλοιπα κορίτσια γιατι ειναι σημαντικο όλες να γνωρίζουμε!!!! Το ένα που λέει ότι έχει 22.500.000 εγινε στη βιοϊατρική και ολα οσα γραφει ειναι πλασματικα στοιχεία, αναληθή αποτελέσματα ενός υπολογιστή όπως είπα και παραπάνω..!!!!! Σου υπογράφω δεν ισχύει ούτε μια τιμή απο ολες αυτες.. Το άλλο που λεει 8.000.000 έγινε στο Μητέρα στον -1 όροφο, στη μοναδα υποβοηθούμενης αναπαραγωγής και είναι απολύτως έγκυρο. Μπορειτε να δειτε τις διαφορες.... Η μερα με τη νυχτα!!!!! Αυτό που κάναμε στο εργαστήριο του Λυμπεροπουλου δεν το εχουμε, γιατι ειχα ξεχάσει πως το καταθεσαμε στην επιτροπή εξωσωματικής ωστε να παρουμε τα φάρμακα..Αλλα για να μη μείνετε με την απορία έλεγε ότι υπάρχουν  6.000.000 με 10% ζωηρή κινητικότητα και 25% μέτρια.... Για αυτό τεραστια προσοχή που απευθύνεστε για αυτή την εξέταση!!!!!!!!! Δε θα κουραστώ να σας το λέω.... Θα ανοίξω και άλλη συζήτηση αν χρειαστεί... Α!!!!Ξέχασα... Ότι είπα για τη βιοϊατρική ισχύει και για το Γένεσις Αθηνών... Το ξέρω ότι ακούγεται παράξενο, αλλά δυστυχώς και έκει χρησιμοποιούν αυτοματους αναλυτές και τα αποτελέσματα είναι άλλα αντ' άλλων!!! Το ειχα ξαναπει και το καλοκαίρι που ειχαμε παει εκει.. 35.000.000 ανα μλ είχε δείξει και 45.500.000 ολικό αριθμό του συγκεκριμένου δείγματος... ανάθεμα και αν υπήρχαν 10.000.000 συνολικά!!!!!

20170129_225659.jpg

20170129_225209.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Gelie είπε:

Λοιπόν σου επισυνάπτω τα δυο σπερμοδιαγραμματα να τα δουν κ τα υπόλοιπα κορίτσια γιατι ειναι σημαντικο όλες να γνωρίζουμε!!!! Το ένα που λέει ότι έχει 22.500.000 εγινε στη βιοϊατρική και ολα οσα γραφει ειναι πλασματικα στοιχεία, αναληθή αποτελέσματα ενός υπολογιστή όπως είπα και παραπάνω..!!!!! Σου υπογράφω δεν ισχύει ούτε μια τιμή απο ολες αυτες.. Το άλλο που λεει 8.000.000 έγινε στο Μητέρα στον -1 όροφο, στη μοναδα υποβοηθούμενης αναπαραγωγής και είναι απολύτως έγκυρο. Μπορειτε να δειτε τις διαφορες.... Η μερα με τη νυχτα!!!!! Αυτό που κάναμε στο εργαστήριο του Λυμπεροπουλου δεν το εχουμε, γιατι ειχα ξεχάσει πως το καταθεσαμε στην επιτροπή εξωσωματικής ωστε να παρουμε τα φάρμακα..Αλλα για να μη μείνετε με την απορία έλεγε ότι υπάρχουν  6.000.000 με 10% ζωηρή κινητικότητα και 25% μέτρια.... Για αυτό τεραστια προσοχή που απευθύνεστε για αυτή την εξέταση!!!!!!!!! Δε θα κουραστώ να σας το λέω.... Θα ανοίξω και άλλη συζήτηση αν χρειαστεί... Α!!!!Ξέχασα... Ότι είπα για τη βιοϊατρική ισχύει και για το Γένεσις Αθηνών... Το ξέρω ότι ακούγεται παράξενο, αλλά δυστυχώς και έκει χρησιμοποιούν αυτοματους αναλυτές και τα αποτελέσματα είναι άλλα αντ' άλλων!!! Το ειχα ξαναπει και το καλοκαίρι που ειχαμε παει εκει.. 35.000.000 ανα μλ είχε δείξει και 45.500.000 ολικό αριθμό του συγκεκριμένου δείγματος... ανάθεμα και αν υπήρχαν 10.000.000 συνολικά!!!!!

20170129_225659.jpg

20170129_225209.jpg

πραγματικα τεραστια αλλαγη!!κοιτα εμεις μενουμε επαρχια απλα ετυχε να είμαστε αθηνα..στην επαρχια παμε στο μικροβιολογικο που μου συστησε ο γυναικολογος μου και μου ειπε οτι ειναι καλο σε αυτο..τωρα δεν θα το πω στον ανδρα μου ακομα.θα περιμενω να κανει την θεραπεια του κ την επομενη φορα θα παμε σε εκεινο που ειχαμε ξαναπαει στην επαρχια!σε ευχαριστώ πολυ παντως!δεν μπορω να καταλαβω γτ τετοια διαφορα.. με 6 εκ και 30% κινητικοτητα δεν μπορεις να συλλαβεις δλδ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η elenaaa445 είπε:

πραγματικα τεραστια αλλαγη!!κοιτα εμεις μενουμε επαρχια απλα ετυχε να είμαστε αθηνα..στην επαρχια παμε στο μικροβιολογικο που μου συστησε ο γυναικολογος μου και μου ειπε οτι ειναι καλο σε αυτο..τωρα δεν θα το πω στον ανδρα μου ακομα.θα περιμενω να κανει την θεραπεια του κ την επομενη φορα θα παμε σε εκεινο που ειχαμε ξαναπαει στην επαρχια!σε ευχαριστώ πολυ παντως!δεν μπορω να καταλαβω γτ τετοια διαφορα.. με 6 εκ και 30% κινητικοτητα δεν μπορεις να συλλαβεις δλδ?

Είναι πολύ μικρες οι πιθανότητες για φυσιολογική σύλληψη με αυτά τα δεδομένα. Δυστυχώς..Ευτυχώς που ζούμε στην εποχή της εξωσωματικής αλλιώς θα είχα τρελαθεί.. Καθημερινά ευχαριστώ το Θεό και την τύχη μας για αυτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Gelie είπε:

Είναι πολύ μικρες οι πιθανότητες για φυσιολογική σύλληψη με αυτά τα δεδομένα. Δυστυχώς..Ευτυχώς που ζούμε στην εποχή της εξωσωματικής αλλιώς θα είχα τρελαθεί.. Καθημερινά ευχαριστώ το Θεό και την τύχη μας για αυτο.

πραγματικα σου ευχομαι οτι καλυτερο!στην δικη μου θεση εσυ τι θα εκανες?θυμασαι καθολου τι τρεχει με εμας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η geozak είπε:

ti δεν καταλαβες?? ειπα οτι ενω περυσι εμεινα εγκυος δυο φορες φυσιολογικα  , τωρα προσπαθω 5 μηνες και δεν εμεινα εγκυος...εξετασεις καναμε..ολα οκ αλλα δυστυχως το ζητουμενο δεν ερχεται.........κριμα

Καταλαβα γλυκια μου τι ειπες..αλλα δεν καταλαβαίνω γιατι το λες!!εμεινες δυο φορές πέρυσι..θα ξανά μείνεις λοιπον και φέτος..και αυτη τη φορά θα πανε ολα τελεια!!ΜΗΝ εχεις καμια αρνητική σκέψη στο κεφάλι και την ψυχή σου!!! Οι εγκυμοσύνες τερματίστηκαν για κάποιο λόγο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η geozak είπε:

ti δεν καταλαβες?? ειπα οτι ενω περυσι εμεινα εγκυος δυο φορες φυσιολογικα  , τωρα προσπαθω 5 μηνες και δεν εμεινα εγκυος...εξετασεις καναμε..ολα οκ αλλα δυστυχως το ζητουμενο δεν ερχεται.........κριμα

Καλημερα.. Συγγνώμη που επεμβαινω αλλά πρόσφατα ενημερώθηκα πως όταν προκύπτουν 2 συνεχομενες αποβολες και πανω πρεπει να επισκεπτομαστε αιματολογο που να ειδικεύεται στην υπογονιμότητα. Οι καθ 'έξιν αποβολές όπως χαρακτηριστικα τις ονομάζουν οι γιατροι μπορει να εχουν πολλες αιτίες, θυρεοειδή, χασιμοτο, θρομβοφιλια και άλλες. Αυτες τις εξετασεις κανω και εγω αυτη την περιοδο..  Αν βρεθεί κάτι από όλα αυτά συνήθως αντιμετωπίζεται με μια απλή αγωγή και δεν υπάρχει θεμα στην επόμενη εγκυμοσύνη.. Είναι σημαντικο να μείνουμε έγκυες αλλά σημαντικοτερο να δημιουργήσουμε τις συνθηκες ώστε να πάνε όλα καλά και να συνεχιστεί η εγκυμοσύνη χωρίς πρόβλημα. Εσύ τις έχεις κάνει και είναι οκ;; Ότι καλύτερο σου εύχομαι.. Για όλα υπάρχουν λυσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Gelie είπε:

Καλημερα.. Συγγνώμη που επεμβαινω αλλά πρόσφατα ενημερώθηκα πως όταν προκύπτουν 2 συνεχομενες αποβολες και πανω πρεπει να επισκεπτομαστε αιματολογο που να ειδικεύεται στην υπογονιμότητα. Οι καθ 'έξιν αποβολές όπως χαρακτηριστικα τις ονομάζουν οι γιατροι μπορει να εχουν πολλες αιτίες, θυρεοειδή, χασιμοτο, θρομβοφιλια και άλλες. Αυτες τις εξετασεις κανω και εγω αυτη την περιοδο..  Αν βρεθεί κάτι από όλα αυτά συνήθως αντιμετωπίζεται με μια απλή αγωγή και δεν υπάρχει θεμα στην επόμενη εγκυμοσύνη.. Είναι σημαντικο να μείνουμε έγκυες αλλά σημαντικοτερο να δημιουργήσουμε τις συνθηκες ώστε να πάνε όλα καλά και να συνεχιστεί η εγκυμοσύνη χωρίς πρόβλημα. Εσύ τις έχεις κάνει και είναι οκ;; Ότι καλύτερο σου εύχομαι.. Για όλα υπάρχουν λυσεις.

Δεν θα μπορούσα να συμφωνω περισσοτερο!!!Κοριτσακια μου τι μου κάνετε???καλη εβδομάδα να εχουμε ολες!!!ποιες μετράνε μερες μεχρι να ξεκινήσει η καθυστέρηση??? @Lisaki 80 καλο μου κορίτσι τι εγινε?εδωσες αιματακι για χοριακη??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Δεν θα μπορούσα να συμφωνω περισσοτερο!!!Κοριτσακια μου τι μου κάνετε???καλη εβδομάδα να εχουμε ολες!!!ποιες μετράνε μερες μεχρι να ξεκινήσει η καθυστέρηση??? @Lisaki 80 καλο μου κορίτσι τι εγινε?εδωσες αιματακι για χοριακη??

Έλα  Κατερίνακι μου! Έκανα ακομα 2 τεστ και βγήκαν αρνητικά! Νομίζω πως κατάλαβα τι έκανα τωρα που το σκέφτομαι.. έβρεξα καταλάθος το παράθυρο ελέγχου του τεστ και ενεργοποίησα την evaporation line.. το διάβασα σε ενα site οτι μπορει να συμβεί.

Πηγα σημερα το πρωι στον γιατρο και ειναι ολα καλα! Ειπε πως κανονικά θα επρεπε να μου εχει  ερθει περίοδος βεβαια αλλα μαλλον ο οργανισμός προσπάθει να συνέλθει..  Οταν καναμε υπέρηχο μου ειπε πως δεν εχω καμια κύστη που Φοβόμουνα  και μου απέκλεισε το σύνδρομο Άσερμαν που επίσης με άγχωνε (γελούσε ο γιατρός) γιατι το ενδομήτριο στο Άσερμαν ειναι πολυ λεπτό. Σε εμένα  ηταν παχύ και ειμαι μάλιστα στα μεσα του κύκλου, αυριο θα εχω ωορρηξία οποτε περιμενω περίοδο σε 15 μέρες περίπου. Αν δεν μου ερθει και τότε θα πάρω primolut για να μου έρθει.. Μου σύστησε να προσέχω αυριο και μεθαύριο να μην εχω επαφές για να περιμενω να αδιαθετησω και μετα να κανω προσπάθειες.. αυτα τα νέα μου.. πυφφφ προσοχή στη σωστή χρήση των τεστ εγκυμοσύνης.. Μετα άπο ολα τα τεστ που χρησιμοποίησα ξαναλέω πως  τα πιο έγκυρα τεστ ειναι τα clearblue και η καλυτερη μέθοδος ειναι να τα βουτας σε κυπελλάκι.. Τι κάνεις εσυ; 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Gelie είπε:

Καλημερα.. Συγγνώμη που επεμβαινω αλλά πρόσφατα ενημερώθηκα πως όταν προκύπτουν 2 συνεχομενες αποβολες και πανω πρεπει να επισκεπτομαστε αιματολογο που να ειδικεύεται στην υπογονιμότητα. Οι καθ 'έξιν αποβολές όπως χαρακτηριστικα τις ονομάζουν οι γιατροι μπορει να εχουν πολλες αιτίες, θυρεοειδή, χασιμοτο, θρομβοφιλια και άλλες. Αυτες τις εξετασεις κανω και εγω αυτη την περιοδο..  Αν βρεθεί κάτι από όλα αυτά συνήθως αντιμετωπίζεται με μια απλή αγωγή και δεν υπάρχει θεμα στην επόμενη εγκυμοσύνη.. Είναι σημαντικο να μείνουμε έγκυες αλλά σημαντικοτερο να δημιουργήσουμε τις συνθηκες ώστε να πάνε όλα καλά και να συνεχιστεί η εγκυμοσύνη χωρίς πρόβλημα. Εσύ τις έχεις κάνει και είναι οκ;; Ότι καλύτερο σου εύχομαι.. Για όλα υπάρχουν λυσεις.

καρυοτυπο ζευγους και ολο τον ελεγχο που κανουν για αποβολες....σπερμοδιαγραμμα, θρομβοφιλια κτλ...στο ελενας τις εκανα....και τεστ παπ, καλλιεργεια κολπικου υγρου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Lisaki 80 είπε:

Έλα  Κατερίνακι μου! Έκανα ακομα 2 τεστ και βγήκαν αρνητικά! Νομίζω πως κατάλαβα τι έκανα τωρα που το σκέφτομαι.. έβρεξα καταλάθος το παράθυρο ελέγχου του τεστ και ενεργοποίησα την evaporation line.. το διάβασα σε ενα site οτι μπορει να συμβεί.

Πηγα σημερα το πρωι στον γιατρο και ειναι ολα καλα! Ειπε πως κανονικά θα επρεπε να μου εχει  ερθει περίοδος βεβαια αλλα μαλλον ο οργανισμός προσπάθει να συνέλθει..  Οταν καναμε υπέρηχο μου ειπε πως δεν εχω καμια κύστη που Φοβόμουνα  και μου απέκλεισε το σύνδρομο Άσερμαν που επίσης με άγχωνε (γελούσε ο γιατρός) γιατι το ενδομήτριο στο Άσερμαν ειναι πολυ λεπτό. Σε εμένα  ηταν παχύ και ειμαι μάλιστα στα μεσα του κύκλου, αυριο θα εχω ωορρηξία οποτε περιμενω περίοδο σε 15 μέρες περίπου. Αν δεν μου ερθει και τότε θα πάρω primolut για να μου έρθει.. Μου σύστησε να προσέχω αυριο και μεθαύριο να μην εχω επαφές για να περιμενω να αδιαθετησω και μετα να κανω προσπάθειες.. αυτα τα νέα μου.. πυφφφ προσοχή στη σωστή χρήση των τεστ εγκυμοσύνης.. Μετα άπο ολα τα τεστ που χρησιμοποίησα ξαναλέω πως  τα πιο έγκυρα τεστ ειναι τα clearblue και η καλυτερη μέθοδος ειναι να τα βουτας σε κυπελλάκι.. Τι κάνεις εσυ; 

 

Ε,οχι ρε γαμωτο..δεν ήξερα καν πως μπορει να συμβεί κατι τέτοιο...ελεος..Α..σου είπε καλυτερα να μεσολαβήσει μια περίοδος για να ξαναπροσπαθήσετε?κριμα..θα ηταν ευκαιρία μιας και είδατε αυγουλακι..Εγω μια χαρα ειμαι..ρύθμισα και την προλακτινη και ειμαι σε αναμονή για την πρεγκνυλ..και μετα με τρρρρελα τυφλομυγες..Αυτο το μηνα δοξα το θεο ειμαι πολυ πιο κουλ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Ε,οχι ρε γαμωτο..δεν ήξερα καν πως μπορει να συμβεί κατι τέτοιο...ελεος..Α..σου είπε καλυτερα να μεσολαβήσει μια περίοδος για να ξαναπροσπαθήσετε?κριμα..θα ηταν ευκαιρία μιας και είδατε αυγουλακι..Εγω μια χαρα ειμαι..ρύθμισα και την προλακτινη και ειμαι σε αναμονή για την πρεγκνυλ..και μετα με τρρρρελα τυφλομυγες..Αυτο το μηνα δοξα το θεο ειμαι πολυ πιο κουλ..

Καλημέρα! Ουτε κι εγω ήξερα πως μπορει να συμβεί κατι τέτοιο.. ολα τα τεστ λένε προσοχή μη βρέχετε το παράθυρο ελέγχου κτλ αλλα νόμιζα πως ειναι κυρίως μηπως δεν λειτουργήσει  το τεστ! Που να φανταστώ πως θα έβγαινε ψεύτικο θετικό; κατα λάθος το έβρεξα και μαλλον βραχηκε απο πανω και η γραμμή; κατι τέτοιο.. Ασε ασε.. για αυτο λέω κυπελλάκι την επόμενη φορά.. 

Ωραια κοριτσι μου οποτε ξεκινάς με άλλη ψυχολογία! Πολυ σημαντικό! Δεν θα κάνεις την ένεση αυτη τη φορά; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lisaki 80 είπε:

Καλημέρα! Ουτε κι εγω ήξερα πως μπορει να συμβεί κατι τέτοιο.. ολα τα τεστ λένε προσοχή μη βρέχετε το παράθυρο ελέγχου κτλ αλλα νόμιζα πως ειναι κυρίως μηπως δεν λειτουργήσει  το τεστ! Που να φανταστώ πως θα έβγαινε ψεύτικο θετικό; κατα λάθος το έβρεξα και μαλλον βραχηκε απο πανω και η γραμμή; κατι τέτοιο.. Ασε ασε.. για αυτο λέω κυπελλάκι την επόμενη φορά.. 

Ωραια κοριτσι μου οποτε ξεκινάς με άλλη ψυχολογία! Πολυ σημαντικό! Δεν θα κάνεις την ένεση αυτη τη φορά; 

Κοιτα κατι πράγματα..εκει που πας να χαρείς..γίαυτο κατι σε κράταγε εσενα..λες και το ξέρες..τι να πεις..ας έρθει η ρημάδα η περίοδος,να δειξει πως ολα μπήκαν σε σειρα,και μετα βουρρρ στον πατσά που λενε!!αχχαχαχχαχα

Ναι ευτυχως ηρέμησα..Την ένεση για να σπάσει το αυγουλακι θα την κανω,απλα χθες ηταν νωρίς (8η μερα) οποτε θα παω και την τεταρτη για υπερηχο,και μετα θα μου πει ποτε την κανω..ολα τα κοριτσια χάθηκαν..Που εισαστε βρε όμορφες??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Κοιτα κατι πράγματα..εκει που πας να χαρείς..γίαυτο κατι σε κράταγε εσενα..λες και το ξέρες..τι να πεις..ας έρθει η ρημάδα η περίοδος,να δειξει πως ολα μπήκαν σε σειρα,και μετα βουρρρ στον πατσά που λενε!!αχχαχαχχαχα

Ναι ευτυχως ηρέμησα..Την ένεση για να σπάσει το αυγουλακι θα την κανω,απλα χθες ηταν νωρίς (8η μερα) οποτε θα παω και την τεταρτη για υπερηχο,και μετα θα μου πει ποτε την κανω..ολα τα κοριτσια χάθηκαν..Που εισαστε βρε όμορφες??????

Εγω είμαι εδώ Κατερίνακι...σας διαβάζω οποτε μπορώ... εισαι καλα???

Σου εύχομαι ολα να πανε καλα αυτη τη φορα! Οχι πια δάκρυα λύπης, μονο χαρας για ολες μας...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλησπέρα κορίτσια μου...τελικά σήμερα μου ήρθε... Ευχαριστώ τα κορίτσια που με βοήθησαν με τα τεστακια 🙏🏼 προφανώς αυτός ο κύκλος ήταν χωρίς ωορρηξία....πάμε για τον επόμενο!! 🤞🏼 Ας ελπίσουμε ότι κάτι θα γίνει ❤️
    • Εννοείται πολύ καλά κάνεις και απαντάς. Κι εγώ εντελώς σαν μία πληροφορία που διάβασα την ανέφερα ξεκάθαρα για το ψυχολογικό κομμάτι.  Κι εγώ έχω κάνει τεστ πριν την καθυστέρηση όπως και οι περισσότερες υποθέτω. Και ναι κάθε γυναίκα ξέρει η ίδια και μάλιστα αν ακούσουμε πραγματικά το σώμα μας το καταλαβαίνουμε και χωρίς τεστ!   Έχεις δίκιο για διαφορά σύλληψης και εμφύτευσης! 
    • Ααχ κορίτσια να σας πω και εγώ τα νέα μου! Χθες πήγαμε σε γενετιστή, με λίγα λόγια ο καρυότυπος του άντρα μου ναι είναι όπως μας είπε με τσαχπινιές, οχι προβληματικος όπως τον ανέφερα συνέχεια εγώ! Εν ολιγης μας είπε ότι από ότι στιγμή που το σπέρμα είναι σε φυσιολογικά επίπεδα θα πρέπει να κάνουμε άλλες 2 εξετάσεις fish αιματος και αναλόγως με το τι θα δείξει θα κάνουμε και fish σπέρματος δε ξέρω ακριβώς τι περιμένουμε να δούμε!  Ξέρω μονάχα ότι θέλουν άλλον ένα μήνα για να βγουν.. Παράλληλα μας είπε ότι προσπαθούμε κανονικά και όταν αποφασίσουμε αν θέλουμε μπορούμε να κάνουμε εξωσωματική απλά με προεμφυτευτικό!  Η μόνη διαφορά μου είπε είναι αν μείνω έγκυος είτε  φυσιολογικά είτε με εξωσωματική θα πρέπει να κάνω αμνιοπαρακέντηση, για σίγουρα αποτελέσματα για υγιές έμβρυο!  Επίσης, μου είπε ότι ενδέχεται να είναι κληρονομικός και να το πήρε από γονείς!οι οποίοι κατάφεραν φυσιολογικά να κάνουν παιδιά! Μας είπε ότι μπορεί ένα τυχερό και γερο σπερματοζωάριο να είχε κάνει τη δουλειά 1 χρόνο τώρα και να μην είχαμε καταλήξει ποτε να κάνουμε αυτή την εξέταση και να μη το ξέραμε! Αφού το ξέρουμε όμως για να βγει ένα υγιές μωρο με όποιο τρόπο και να γίνει η συλληψη θα κάνουμε αμνιοπαρακεντηση! Αυτά, ίδωμεν 🫶🤷‍♀️
    • @peacockακι μου υπέροχο!!! Σε ευχαριστώ!! Τι κάνεις παλιά μας συμμαθήτρια? Πώς είναι τώρα η ζωή? Γεμάτη ουράνια τόξα να φανταστώ??!  Κορίτσια αυτά εδώ τα κορίτσια ήταν η αντίστοιχη "τάξη" μας την περίοδο 2016-2018 για μένα! Μόνο respect σε αυτά τα κορίτσια που μοιραστηκαμε τα εσωψυχα μας και τα καταφέραμε ΟΛΕΣ!  Τι σημαίνει αυτό?? Ότι δεν θα μείνει καμία χωρίς μωρό βρεεε! Άπαξ και μπεις εδώ ,μωρο θα αποκτήσεις θες δε θες! Χαχαχα Κορίτσια σας ευχαριστώ για την εμψύχωση 🥰🥰 εύχομαι όλα να πάνε καλά μέχρι τέλους! Χοριακη θα κάνω την τρίτη γιατί μου είπε ο γιατρός να περιμένω να έχω και μια μέρα καθυστέρηση...εγώ ξέρω πως κρατιέμαι!!!
    • Ααααχχχχ βρε κορίτσια πόσο σας "ζηλεύω" όσες έχετε συναντηθεί απο κοντά!!! Πάρα πολύ καλοπροαίρετα το λέω! Εγώ να ξέρετε αν ποτέ οργανώσετε καμία συνάντηση θα είμαι παρούσα με τη μπουμπού μου! Στα δικά μου γιατι ξέχασα να τα γράψω κι εδώ... Εχθές, αφού επανέλαβα τις εξετάσεις του θυρεοειδούς, επιτέλους ήρθε στα ίσια του και πέσαμε κάτω απο 3! Με ρώτησε ο ενδοκρινολόγος αν είναι όλα καλά και υπερηχογραφικά. Του είπα ναι και μου είπε ότι συνεχίζουμε με την ίδια δόση και επαναλαμβάνουμε σε 6 εβδομάδες! Μετά μίλησα και με το γυναικολόγο μου και του είπα το γιατρό που μου πρότειναν στο δημόσιο. Μου είπε τα καλύτερα και να τον πάρω άμεσα να κλείσω ραντεβού. Αυτά τα πολύ όμορφα! Τα φιλιά μου σε όλες σας παρεούλα μου!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...