Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες προσπαθούμε για μωράκι??


Petalouditsa28

Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lisaki 80 είπε:

image1.JPGΚορίτσια θέλω σας κορίτσια θέλω να σας ενημερώσω για αυτό που έπαθα πριν απο λίγο..  Εκανα απόξεση 18/11 και από τότε περίοδος άφαντη.. Τελικά θα πάω στον γιατρό τη Δευτέρα.. 

Μου μπήκαν κάτι ιδέες σήμερα και πετάχτηκα από τη δουλειά και πήρα ένα τεστ εγκυμοσύνης.. το Yes or No.. Μου βγαίνει αμέσως θετικό αλλά πολύ αχνό... Τελευταία ελεύθερη επαφή είχαμε στις 6/1 (ακριβως πριν απο 3 βδομάδες).. Ταράχτηκα πάρα πολύ.. Πάω αμέσως σε αλλα 2 φαρμακεία και παίρνω ενα clearblue και ενα IQ και τα 2 αρνητικά!! Τρομερή απογοήτευση.. και απαράδεκτα τα Yes or No... επισυνάπτω το θετικό δεν ξερω αν φαίνεται καλά στη φωτό αλλά ήταν όντως αχνό θετικό...  Βεβαια με 3 βδομάδες απο την ημέρα της επαφής έπρεπε να ήταν πολύ πιο σκούρο.. αλλά γενικά να το πω απλά.. ξενέρωσα  με τα αρνητικά τεστ και με τα yes or no που εστω και για μισή ώρα με έκαναν να πιστέψω κατι τέτοιο! 

image1.JPG

Κοπέλα μου και εγώ την είδα την γραμμουλα...  Είναι άχνη αλλά υπάρχει. Εύχομαι αύριο να έχεις τα ευχαριστα αποτέλεσμα από την χοριακη.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Καλε δεν ειπαμε να μην βιάζεσαι και να μην προεξοφλείς πράγματα?? Μπορει να ειναι νωρίς ακομα..  Να περιμένεις την καθυστέρηση!!

Ε..  Αφου σου είπα θα έσκαγα.. Δεν πειράζει τώρα δεν έχω άλλο τεστ  (τα είχα πάρει φτηνά από το ίντερνετ ολόκληρο σετ χαχαχαχ) τα εξάντλησα για να μη μπαίνω σε πειρασμό.. :-)

:-*:-* ρουφιχτα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

πωπω θα πρέπει να έπαθες σοκ ε? 

Μακάρι να είσαι έγκυος. Μακάρι να μη κάνει λάθος το τεστ

Μακάρι Πεταλουδιτσα μου..αν έκανα τεστ και έβγαινε απλά αρνητικό οκ.. θα ημουνα κουλ..δεν περίμενα τιποτα άλλωστε.. Επαθα σοκ ναι. . το θετικό με ξεσήκωσε.. και τα αλλα 2 αρνητικά  με προσγείωσαν.. σκεφτομουνα ηδη το τηλεφώνημα στον άντρα μου και πως θα του το έλεγα..σκεφτομουνα ποτε θα γεννήσω και ποσο θα ειναι το αγοράκι μου τότε .. μεσα σε 30 λεπτά το μυαλό μου εκανε όμορφα σενάρια.. έως και όνομα σκέφτηκα! Χαχαχα  γιατι ηδη λέγαμε απο την προηγούμενη εγκυμοσύνη που χάσαμε τι όνομα θα δίναμε αν ηταν αγόρι η κορίτσι.. Εχω την φοβερή ικανότητα να σχέδιαζω σενάρια σε πολυ μικρό χρονικό διάστημα!  Οταν ειδα τα 2 αρνητικά έκλεισαν ενα ενα τα κουτάκια και τα παραμυθάκια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Lisaki 80 είπε:

Μακάρι Πεταλουδιτσα μου..αν έκανα τεστ και έβγαινε απλά αρνητικό οκ.. θα ημουνα κουλ..δεν περίμενα τιποτα άλλωστε.. Επαθα σοκ ναι. . το θετικό με ξεσήκωσε.. και τα αλλα 2 αρνητικά  με προσγείωσαν.. σκεφτομουνα ηδη το τηλεφώνημα στον άντρα μου και πως θα του το έλεγα..σκεφτομουνα ποτε θα γεννήσω και ποσο θα ειναι το αγοράκι μου τότε .. μεσα σε 30 λεπτά το μυαλό μου εκανε όμορφα σενάρια.. έως και όνομα σκέφτηκα! Χαχαχα  γιατι ηδη λέγαμε απο την προηγούμενη εγκυμοσύνη που χάσαμε τι όνομα θα δίναμε αν ηταν αγόρι η κορίτσι.. Εχω την φοβερή ικανότητα να σχέδιαζω σενάρια σε πολυ μικρό χρονικό διάστημα!  Οταν ειδα τα 2 αρνητικά έκλεισαν ενα ενα τα κουτάκια και τα παραμυθάκια! 

Σε νιώθω...εγώ να δει πόσα όνειρα και σχέδια είχα κάνει όταν είχα δει το θετικό.................Μακάρι να είσαι έγκυος κοριτσάκι μου. Μακάρι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Ε..  Αφου σου είπα θα έσκαγα.. Δεν πειράζει τώρα δεν έχω άλλο τεστ  (τα είχα πάρει φτηνά από το ίντερνετ ολόκληρο σετ χαχαχαχ) τα εξάντλησα για να μη μπαίνω σε πειρασμό.. :-)

:-*:-* ρουφιχτα... 

Καλα βρε έκανες τεστ 4 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο; και μάλιστα τα φτηνά (λωρίδες) απο Ίντερνετ που έχουν ανίχνευση απο 25 και πανω;  αρνητικό θα έβγαινε.. μην απογοητεύεσαι κοριτσι μου, κανε ενα τεστακι τη Δευτέρα αν δεν σου εχει ερθει η ακατανόμαστη... στο εύχομαι ολόψυχα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Lisaki 80 είπε:

Καλα βρε έκανες τεστ 4 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο; και μάλιστα τα φτηνά (λωρίδες) απο Ίντερνετ που έχουν ανίχνευση απο 25 και πανω;  αρνητικό θα έβγαινε.. μην απογοητεύεσαι κοριτσι μου, κανε ενα τεστακι τη Δευτέρα αν δεν σου εχει ερθει η ακατανόμαστη... στο εύχομαι ολόψυχα.. 

Ε...Είπα ένα τελευταίο έχω ας το εξάντλησω... Δεν θέλω να κάνω ξανά, ξέρεις όταν τα έχεις στο ντουλάπι και μια μέρα πριν σε πιάνει να κάνεις το τεστ.  Για αυτό είπα εάν δεν έχω δεν θα κάνω..  Τωρα το επόμενο τεστ θα είναι μετά από 5 μέρες καθυστέρηση.  

Περιμένουμε αύριο τα νέα σου... Η πηγές ήδη για χοριακη.. Εύχομαι το πρώτο τεστ που τα είδα με τα μάτια μου να είναι θετικό και τελικά να υμνήσεις τα Yes or no ( το διακωμωδω λιγάκι)  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Ε..  Αφου σου είπα θα έσκαγα.. Δεν πειράζει τώρα δεν έχω άλλο τεστ  (τα είχα πάρει φτηνά από το ίντερνετ ολόκληρο σετ χαχαχαχ) τα εξάντλησα για να μη μπαίνω σε πειρασμό.. :-)

:-*:-* ρουφιχτα... 

Εύγε κορίτσι μου! Καλα πας και εσυ! Χαχαχα...καλως ηλθες στο κλουβί με τις προσεχως τρελομαμαδουλες χαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Ε...Είπα ένα τελευταίο έχω ας το εξάντλησω... Δεν θέλω να κάνω ξανά, ξέρεις όταν τα έχεις στο ντουλάπι και μια μέρα πριν σε πιάνει να κάνεις το τεστ.  Για αυτό είπα εάν δεν έχω δεν θα κάνω..  Τωρα το επόμενο τεστ θα είναι μετά από 5 μέρες καθυστέρηση.  

Περιμένουμε αύριο τα νέα σου... Η πηγές ήδη για χοριακη.. Εύχομαι το πρώτο τεστ που τα είδα με τα μάτια μου να είναι θετικό και τελικά να υμνήσεις τα Yes or no ( το διακωμωδω λιγάκι)  

Χαχαχχχχα λες να ύμνησω τα yes or no? Χαχχα προς το παρόν τα βρίζω μεσα μου.. ειναι οκ να εισαι και να σου δείξει αρνητικό αλλα να μην εισαι και να βγει θετικό;; ε οχι! Ακομα δεν πηγα για χοριακη, το μωρο ηταν αναστατωμένο άργησε να το πάρει ο υπνος και ακομα κοιμαται.. μολις ξυπνήσει θα τον πάρω και θα παμε.. 

κατάλαβα την φάση με τα τεστ.. τα εξαντλήσες για να μην κάνεις στις 30! Εκπιζω να κάνεις στις 4/2 και να βγει θετικό!! :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Lisaki 80 είπε:

Χαχαχχχχα λες να ύμνησω τα yes or no? Χαχχα προς το παρόν τα βρίζω μεσα μου.. ειναι οκ να εισαι και να σου δείξει αρνητικό αλλα να μην εισαι και να βγει θετικό;; ε οχι! Ακομα δεν πηγα για χοριακη, το μωρο ηταν αναστατωμένο άργησε να το πάρει ο υπνος και ακομα κοιμαται.. μολις ξυπνήσει θα τον πάρω και θα παμε.. 

κατάλαβα την φάση με τα τεστ.. τα εξαντλήσες για να μην κάνεις στις 30! Εκπιζω να κάνεις στις 4/2 και να βγει θετικό!! :x

@Lisaki 80 εχω πολυ θετικο προαισθημα για σενα!!! ελπιζω αυριο να παρεις τα αποτελεσματα και να χουμε χαρες και γλεντια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η miniatoura87 είπε:

@Lisaki 80 εχω πολυ θετικο προαισθημα για σενα!!! ελπιζω αυριο να παρεις τα αποτελεσματα και να χουμε χαρες και γλεντια!!

Ευχάριστω τόσο πολυ Μινιατουράκι μου!! Εύχομαι και σε σενα πολυ σύντομα μια εγκυμοσύνη.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lisaki 80 είπε:

Μακάρι Πεταλουδιτσα μου..αν έκανα τεστ και έβγαινε απλά αρνητικό οκ.. θα ημουνα κουλ..δεν περίμενα τιποτα άλλωστε.. Επαθα σοκ ναι. . το θετικό με ξεσήκωσε.. και τα αλλα 2 αρνητικά  με προσγείωσαν.. σκεφτομουνα ηδη το τηλεφώνημα στον άντρα μου και πως θα του το έλεγα..σκεφτομουνα ποτε θα γεννήσω και ποσο θα ειναι το αγοράκι μου τότε .. μεσα σε 30 λεπτά το μυαλό μου εκανε όμορφα σενάρια.. έως και όνομα σκέφτηκα! Χαχαχα  γιατι ηδη λέγαμε απο την προηγούμενη εγκυμοσύνη που χάσαμε τι όνομα θα δίναμε αν ηταν αγόρι η κορίτσι.. Εχω την φοβερή ικανότητα να σχέδιαζω σενάρια σε πολυ μικρό χρονικό διάστημα!  Οταν ειδα τα 2 αρνητικά έκλεισαν ενα ενα τα κουτάκια και τα παραμυθάκια! 

Και θα το ξαναπώ..κατι ανίχνευσε το τεστ!!δεν μπορει να κανει λάθος!!!ελπιζω να πηγες για χοριακη..και αυριο να μας πεις τα νεα να τρρρρρρρρρρρελαθουμε ΤΕΛΕΙΩΣ!!,!,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου..μια απίστευτη χαρά με χει πιάσει!!!εχω πολυ καλο προαίσθημα για το @Lisaki 80.. Αλλα θα σας πω και το δικο μου καλο νεο..Λοιπον η επανάληψη της προλακτινης έδειξε πως η προλακτινη επεσε στι 2,7!!!,!μεσα σε ενα μηνα αγωγής..(συνηθως κανει ενα τρίμηνο μου χε πει ο γιατρός) και αυτο ακομα μου αποδεικνύει πως οοοολα οέρνουν το δρόμο τους!!!παμε γερά για χαρές και πανηγύρια!!!ΣΑΣ ΑΓΑΠΩΩΩΩΩΩΩΩ!!,!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Κοριτσακια μου..μια απίστευτη χαρά με χει πιάσει!!!εχω πολυ καλο προαίσθημα για το @Lisaki 80.. Αλλα θα σας πω και το δικο μου καλο νεο..Λοιπον η επανάληψη της προλακτινης έδειξε πως η προλακτινη επεσε στι 2,7!!!,!μεσα σε ενα μηνα αγωγής..(συνηθως κανει ενα τρίμηνο μου χε πει ο γιατρός) και αυτο ακομα μου αποδεικνύει πως οοοολα οέρνουν το δρόμο τους!!!παμε γερά για χαρές και πανηγύρια!!!ΣΑΣ ΑΓΑΠΩΩΩΩΩΩΩΩ!!,!!

Μπράβο Κατερίνακι μου! Ολα καλα τωρα!! Παμε για αυτόν τον κύκλο!! 

Τελικα δεν έκανα χοριακη.. , αλλα πήρα ακομα ενα clearblue το οποιο έκανα μολις και βγήκε πάλι αρνητικό..κρίμα.. εχω αλλο ενα yes or no θα το κανω το πρωι με πρωινα ούρα., ειμαι απογοητευμένη αλλα δεν πειραζει. Απορώ με το χαζό yes or No., μετα διάβασα σε κάποια site εμπειρίες απο καποιες κοπέλες που είχαν θετικά τεστ (κυρίως predictor) και δεν ηταν έγκυες. Τι να πω.. θα φανεί και στο αυριανό τεστ.. δεν μπορει να ειναι ολα λάθος! Λόγικα το θετικό θα ηταν το λάθος..  θα παω στον γιατρο τη Δευτέρα να μου δώσει κατι να  μου ερθει περίοδος και να ήσυχασουμε.. άντε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Μπραβο κοπελα μου!!!πολυ ευχαριστα νεα!!!στο γιατρό ποτε θα πατε???

καναμε το σπερμοδιαγραμμα κ υποτιθεται σμρ θα ηταν ετοιμο κ θα μ το έστελναν σε mail και δεν μ εστειλαν τπτ!!

συγχαρητήρια για τις εξετάσεις!!!!μπειτε αυτον τον μηνα με πιο θετικη διαθεση!!!!!!!!!!

στις πριν 4 ώρες, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Κοριτσακια μου..μια απίστευτη χαρά με χει πιάσει!!!εχω πολυ καλο προαίσθημα για το @Lisaki 80.. Αλλα θα σας πω και το δικο μου καλο νεο..Λοιπον η επανάληψη της προλακτινης έδειξε πως η προλακτινη επεσε στι 2,7!!!,!μεσα σε ενα μηνα αγωγής..(συνηθως κανει ενα τρίμηνο μου χε πει ο γιατρός) και αυτο ακομα μου αποδεικνύει πως οοοολα οέρνουν το δρόμο τους!!!παμε γερά για χαρές και πανηγύρια!!!ΣΑΣ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Κοριτσακια μου..μια απίστευτη χαρά με χει πιάσει!!!εχω πολυ καλο προαίσθημα για το @Lisaki 80.. Αλλα θα σας πω και το δικο μου καλο νεο..Λοιπον η επανάληψη της προλακτινης έδειξε πως η προλακτινη επεσε στι 2,7!!!,!μεσα σε ενα μηνα αγωγής..(συνηθως κανει ενα τρίμηνο μου χε πει ο γιατρός) και αυτο ακομα μου αποδεικνύει πως οοοολα οέρνουν το δρόμο τους!!!παμε γερά για χαρές και πανηγύρια!!!ΣΑΣ ΑΓΑΠΩΩΩΩΩΩΩΩ!!,!!

Να σε ρωτήσω κάτι κορίτσι μου;;; πόση προλακτινη πρέπει να χουμε κανονικά;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Gelie είπε:

Να σε ρωτήσω κάτι κορίτσι μου;;; πόση προλακτινη πρέπει να χουμε κανονικά;;;

Γεια σου κοριτσακι μου..οι φυσιολογικές τιμες απο εργαστήριο σε εργαστήριο διαφέρουν,(δεν εχω κανει μονο μια φορά..κανω τα τελευταία 3 χρονια..)στο εργαστήριο του Ιασώ που εμενα τωρα γραφει μεχρι 20 mg εμενα ηταν στο 22 δεν ηταν πολυ αυξημένη..αλλα εργαστήρια γράφουν 25..εξαρτάται και που την θελει και ο γιατρός σου την προλακτινη..εμενα ηταν στο 10,12 στην προτελευταία εξεταση..και μετα πηγε στο 22..χωρις λόγο και μεσα σε μερικούς μήνες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Renata7 είπε:

@Lisaki 80 Αχ να μας φέρεις γούρι! Γλυκιά μου κανε κ ενα με πρωινά ουρά και βουρ για χοριακη!!!!τελειαααααα!!!!! ??????????????????

@Gelie μου πάρε φωτό ενα δείγμα απο τις δικές μου ορμονικές μπορει να καταλάβεις τις μετρήσεις 

IMG_3150.JPG

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Γεια σου κοριτσακι μου..οι φυσιολογικές τιμες απο εργαστήριο σε εργαστήριο διαφέρουν,(δεν εχω κανει μονο μια φορά..κανω τα τελευταία 3 χρονια..)στο εργαστήριο του Ιασώ που εμενα τωρα γραφει μεχρι 20 mg εμενα ηταν στο 22 δεν ηταν πολυ αυξημένη..αλλα εργαστήρια γράφουν 25..εξαρτάται και που την θελει και ο γιατρός σου την προλακτινη..εμενα ηταν στο 10,12 στην προτελευταία εξεταση..και μετα πηγε στο 22..χωρις λόγο και μεσα σε μερικούς μήνες..

Διαβασα οτι η υψηλη προλακτινη δινει σημα στην υποφυση και εμποδιζει τη συλληψη...Ειναι σαν να "ξεγελιεται" ο εγκεφαλος και νομιζει πως μολις έχεις γεννησει και διανυεις φάση λοχείας.. καλα από το 22 πως πήγε στο 2,7;;; εκανες βαρια θεραπεια;;;Δηλαδή όσο πιο κάτω έχεις τόσο καλύτερα;; προσπαθώ να καταλάβω τι παίζει γιατι δεν είχα ασχοληθεί ποτέ με αυτήν. Εμένα στις ορμονολογικες βγήκε 5,6.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Renata7 είπε:

@Gelie μου πάρε φωτό ενα δείγμα απο τις δικές μου ορμονικές μπορει να καταλάβεις τις μετρήσεις 

IMG_3150.JPG

Ευχαριστώ για τη φώτο κοπελα μου.. Είναι κατατοπιστική.. Και μενα καπως ετσι γραφουν οι εξετασεις μου διπλα τις φυσιολογικες τιμες.. Τελικά από ότι αντιλαμβάνομαι η προλακτινη πρέπει να ειναι όσο πιο χαμηλή γίνεται απλά μου έκανε εντύπωση που η Κατερίνα είπε πως η τιμή έπεσε στο 2,7. ίσως κάτι να μην κατάλαβα καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Gelie είπε:

Ευχαριστώ για τη φώτο κοπελα μου.. Είναι κατατοπιστική.. Και μενα καπως ετσι γραφουν οι εξετασεις μου διπλα τις φυσιολογικες τιμες.. Τελικά από ότι αντιλαμβάνομαι η προλακτινη πρέπει να ειναι όσο πιο χαμηλή γίνεται απλά μου έκανε εντύπωση που η Κατερίνα είπε πως η τιμή έπεσε στο 2,7. ίσως κάτι να μην κατάλαβα καλά.

 

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Gelie είπε:

Ευχαριστώ για τη φώτο κοπελα μου.. Είναι κατατοπιστική.. Και μενα καπως ετσι γραφουν οι εξετασεις μου διπλα τις φυσιολογικες τιμες.. Τελικά από ότι αντιλαμβάνομαι η προλακτινη πρέπει να ειναι όσο πιο χαμηλή γίνεται απλά μου έκανε εντύπωση που η Κατερίνα είπε πως η τιμή έπεσε στο 2,7. ίσως κάτι να μην κατάλαβα καλά.

 

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Gelie είπε:

Ευχαριστώ για τη φώτο κοπελα μου.. Είναι κατατοπιστική.. Και μενα καπως ετσι γραφουν οι εξετασεις μου διπλα τις φυσιολογικες τιμες.. Τελικά από ότι αντιλαμβάνομαι η προλακτινη πρέπει να ειναι όσο πιο χαμηλή γίνεται απλά μου έκανε εντύπωση που η Κατερίνα είπε πως η τιμή έπεσε στο 2,7. ίσως κάτι να μην κατάλαβα καλά.

Όντως αν ειναι ετσι θα ηταν κατω των Ορίων εκτός εαν ειχε άλλη μέτρηση !?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

@Lisaki 80 μου!!!!!!!!  Ti egine telika??

 

Τιποτα.. Έκανα χθες απόγευμα αλλο ενα clearbue αρνητικό καθαρά και πήρα ακομα ενα yes or no να υο κανω σημερα το πρωι. Αλλα τσατιστηκα με το αρνητικό clearblue και έκανα το yes or no στο καπάκι! Βρήκε αρνητικό.. αυτα! Δεν ξανακάνω τιποτα.. Δευτέρα  παω στο γιατρο το πρωι.. αν ημουνα έγκυος κατι θα έδειχνε κάποιο απο ολα αυτα.. λογικά δεν ειμαι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Gelie είπε:

Διαβασα οτι η υψηλη προλακτινη δινει σημα στην υποφυση και εμποδιζει τη συλληψη...Ειναι σαν να "ξεγελιεται" ο εγκεφαλος και νομιζει πως μολις έχεις γεννησει και διανυεις φάση λοχείας.. καλα από το 22 πως πήγε στο 2,7;;; εκανες βαρια θεραπεια;;;Δηλαδή όσο πιο κάτω έχεις τόσο καλύτερα;; προσπαθώ να καταλάβω τι παίζει γιατι δεν είχα ασχοληθεί ποτέ με αυτήν. Εμένα στις ορμονολογικες βγήκε 5,6.

Ναι ετσι λειτουργει η προλακτινη..αν ειναι αυξημένη εμποδίζει τη σύλληψη..δεν ξέρω τι εγινε ακριβως..ναι απο τις 26/1 που βγηκε 22 με parlodel των 2,5 mg ενα καθε βράδυ,επεσε στο 2,7 και μου είπε ο γιατρός να τα σταματήσω..δεν ξέρω που την θελει ακριβως την προλακτινη..τη Δευτέρα που θα παω θα τον ρωτήσω που περίπου ειναι το ιδανικό να βρισκεται..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Lisaki 80 είπε:

Τιποτα.. Έκανα χθες απόγευμα αλλο ενα clearbue αρνητικό καθαρά και πήρα ακομα ενα yes or no να υο κανω σημερα το πρωι. Αλλα τσατιστηκα με το αρνητικό clearblue και έκανα το yes or no στο καπάκι! Βρήκε αρνητικό.. αυτα! Δεν ξανακάνω τιποτα.. Δευτέρα  παω στο γιατρο το πρωι.. αν ημουνα έγκυος κατι θα έδειχνε κάποιο απο ολα αυτα.. λογικά δεν ειμαι.. 

Καλημερα κοριτσακι μου..γιατι δεν εκανες υπομονή να κανεις ενα με τα πρωινά ουρά???ψευδως θετικό τεστ εγκυμοσυνης δεν εχω ξανακούσει ΠΟΤΕ!!!τα αρνητικά μπορει να μην ισχύουν!!το σε επιασε και τα εκανες ολα χθες και δεν πηγες για μια χοριακη??αφου ουτως η άλλως και ο γιατρός για χοριακη θα σε στείλει για να δει τις τιμες..Σε παρακαλώ πολυ κοριτσακι μου,σκεψου ψύχραιμα..περνά ενα όμορφο Σαββατοκύριακο με την φαμίλια σου(χωρις πολυ κουραση και βάρη) και τη Δευτέρα το πρωι πήγαινε να δώσεις αίμα για χοριακη..ώστε αν πας το απογευμα στο γιατρό να εχεις και τις απαντήσεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...