Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρακια 2016!!!!❤


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1.8k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Gwgw02 είπε:

Κοριτσακια μ ειμαστε κοντα κοντααα.ναι κ εμενα καθε φορα μ λεει ποτε περιπου αλλα δν κλεινουμε ραντεβου...π.χ. τωρα μ ειπε απο τις 28 μεχρι τις 4 πρεπει να ερθεις να σ ξαναδω.αχχχ θ εχει μεγαλωδει τ νινι τωρα π θα ξαναπαμε.ποσα γραμμαρια λετε να ειναι τωρα;;β επιπεδου ακριβως 22 εβδομαδων 488 γραμμαρια.τωρα;;;

Κοριτσια πια βδομαδα θεωρειται οτι κλεινουμε τν 6ο και μπαινουμε στν 7 μο;

Εμενα γωγω ητανε 473 γραμμαρια 22 εβδομαδων ακριβως..ο γιατρος μου ειπε οτι ειναι 1 εβδομαδα μικροτερος ..εγινε η σύλληψη πιο μετα γι αυτο..

Ρε κοριτσια να ρωτησω αν πηρατε κρεβατάκι καρότσι ;;

Γωγω ειναι γλυκόζη με νερο απλα πολυ γλυκό τιποτα αλλο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η new_mom_2016 είπε:

εισαι κατατοπιστικοτατη! σ ευχαριστω πολυ!η προεκλαμψια πως φαινεται στους υπερηχους;; γνωριζεις αν εχει συμπτωματα πιο πριν; πολυ τη φοβαμαι! με ειχε βαλει να κανω μικρη καμπυλη ζαχαρου καπου στον 3ο μηνα,δε θυμαμαι καλα.ηταν 50ml η γλυκοζη νομιζω και ειχε βγει καλη η εξεταση.μου πηρε αιμα μια πριν και μια μετα.αλλοι γιατροι δε το θεωρουν απαραιτητο,καποιοι αλλοι μαλλον ναι! τωρα μου εχουν πει οτι θα διαρκεσει πιο πολυ ωρα και θα ειναι πιο πολλη η δοσολογια της γλυκοζης...μπλιαχ! κι ας πεθαινω για τα γλυκα...αυτο ειναι αηδια!

Η προεκλαμψια εχει να κανει με την πιεση κ τα πρηξιματα.. απλα ανα δεις πρηξιματα πολλα κ αυξηση αποτομα του βαρους το αναφερεις στο γιατρό αν κ το βλεπει κ εκεινος. Στους υπερηχους φαινεται οτι το παιδι δν περνει σωστα βαρος. Στα γραφει αναλυτικα κ το λινκ που σου εβαλα πριν. Στις παρακατω βδομαδες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α καταλαβα,δικιο εχεις κυριακη το γραφει στις εβδομαδες που μου εδωσες στο λινκ.

γωγω,οπως εγραψε και το μινακι πιο πανω,ειναι γλυκοζη αραιωμενη με νερο!

εμενα 22 εβδομαδων ακριβως,στη β επιπεδου 465 γρ ηταν το μωρο.μετα απο μια εβδομαδα που ετυχε να νοσηλευτω και το ξαναμετρησανε ηταν 600 γρ περιπου.ε βαλε δε θα παιρνει γυρω στα 100 γρ καθε βδομαδα; διορθωστε με τα κοριτσια που γνωριζουν κατι παραπανω.

εχω την εντυπωση πως 27η εβδ μπαινουμε στον 7ο μηνα. εγω ξερω οτι αλλαζω μηνα καθε 8 του μηνος! υποθετω πως κι εσυ το ιδιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω νομιζα καθε 2 τ μηνως π αλλαζω.ποπο αυτα με τους μηνες με μπερδευουν πολυ!!!!γ αυτο κ μετραω περισσοτερο εβδομαδες.

Εμνα ο γιατρος μ ειπε πως απο γραμμαρια ειναιτ τελεια.κ τ βγαζει 2 3 μερες μεγαλύτερό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Περιπου 100 γρ βαζειβτη βδομαδα! Ναι! Το γραφει κ αυτο στο λινκ. Αργοτερα βαζει περισσότερο βαρος. Αν θυμαμαι καλα στον 8 μηνα.Εγώ καροτσι κουνια εχω της κορης μου κ ναι τα εχω έτοιμα. Η κουνια στη θεση της οπως κ το καροτσι. Μονο το πλύσιμο ειναι που πρεπει να γινει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαλλον ειναι στον υπέρηχο μα και στον γιατρο!ο β επιπεδου εχει αποκλιση με του γιατρου τον υπερηχο!

Οσο τα ψαχνω τοσο μπερδεύομαι και αγχώνομαι ! !

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην τ ψαχνεις καθολου μινακι κ ακου τ γιατρο σου.

Κυριακη τελεια βολευτηκες..μονο ρουχαλακια δλδ θα παρεις στν μπεμπη σου ε;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Minaki! είπε:

Μαλλον ειναι στον υπέρηχο μα και στον γιατρο!ο β επιπεδου εχει αποκλιση με του γιατρου τον υπερηχο!

Οσο τα ψαχνω τοσο μπερδεύομαι και αγχώνομαι ! !

 

Μην αγχωνεσε Μινακι!!! Μηχανηματα ειναι κ λαθη γινονται! Εμενα μου το βγαζει 2 βδομαδες μικροτερο. Και εγω στεναχωρεθηκα και κοντεψα να παθω καταθλιψη! Αλλα αυτο ακριβως οσο ψαχνεις κ διαβαζεις χιλιες δυο περιπτωσεις μπορει να επηρεαστεις κ να αγχωνεσε χωρις λογο! Οι καμπυλες εξαλλου που εχουνε ειναι ενας μεσος ορος! Αλλα μην ξεχναμε δεν ειναι ολοι οι ανθρωπο ιδιοι! Ουτε ολοι ψηλοι αδυνατοι κλπ! Δεν σημαινει οτι οι πιο κοντοι δεν ειναι και φυσιολογικοι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Gwgw02 είπε:

Μην τ ψαχνεις καθολου μινακι κ ακου τ γιατρο σου.

Κυριακη τελεια βολευτηκες..μονο ρουχαλακια δλδ θα παρεις στν μπεμπη σου ε;;;

Μου εδωσε η κουνιαδα μου του ανιψιου μου 3 ετων πια κ θα ψωνισω εννοειται κ εγω. Μου εστειλε κ μια φιλη μου απο αθηνα απο το γιο της(4ετων) κ σεντονακια κ κουβερτακια σιελ κ ειμαι ενταξει απο αυτα. Οποτε θα παρω φορμακια καλοκαιρινα κανα μπλουζακι κανα σορτσακι κ παπαλακια φυσικα! Μεχρι κ καπελακι μου εδωσαν! Αλλα να μην ψωνισω κ εγω για το αγγελουδι μου;;  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τρελοκοριτσα τι κάνετε; ;  Να σας πω αγχωθηκα λίγο.... Όταν είχα κάνει την β επιπεδου ήμουν στις 20 εβδομάδες και ο μπεμπης ήταν 298 γραμμάρια.... Μήπως κάτι δεν πάει καλά;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Maraki!Tk είπε:

Μην αγχωνεσε Μινακι!!! Μηχανηματα ειναι κ λαθη γινονται! Εμενα μου το βγαζει 2 βδομαδες μικροτερο. Και εγω στεναχωρεθηκα και κοντεψα να παθω καταθλιψη! Αλλα αυτο ακριβως οσο ψαχνεις κ διαβαζεις χιλιες δυο περιπτωσεις μπορει να επηρεαστεις κ να αγχωνεσε χωρις λογο! Οι καμπυλες εξαλλου που εχουνε ειναι ενας μεσος ορος! Αλλα μην ξεχναμε δεν ειναι ολοι οι ανθρωπο ιδιοι! Ουτε ολοι ψηλοι αδυνατοι κλπ! Δεν σημαινει οτι οι πιο κοντοι δεν ειναι και φυσιολογικοι!!!

Μαρακι μου εχω εμπιστοσύνη τον γιατρο μου απόλυτη ..ολα δοξα το θεο ειναι φυσιολογικα απλα αγχωνομαι με το παραμικρό θελω ολα να ειναι τελεια οπως καθε μανουλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Tonia laoura είπε:

τρελοκοριτσα τι κάνετε; ;  Να σας πω αγχωθηκα λίγο.... Όταν είχα κάνει την β επιπεδου ήμουν στις 20 εβδομάδες και ο μπεμπης ήταν 298 γραμμάρια.... Μήπως κάτι δεν πάει καλά;;; 

Ο γιατρος σου ειπε κατι για τα γραμμαρια του μωρου κ την ανάπτυξη του; αν οχι τοτε ολα ειναι φυσιολογικα. Ίσως εγινε καθυστερημενα η σύλληψη κ ειναι πιο μικρο απο οτι οι βδομαδες κυησης. Δν ειναι κατι ανησυχητικο εφοσον ο γιατρος σου δν σου εχει πει κατι. Τα γραμμαρια του μωρου παιζουν με το ποτε εγινε η συλληψη. Εμενα πχ εγινε νωρις οποτε φαινεται μεγαλο παιδακι. Η κορη μου ηταν κανονικα οσο λενε οι συνηθες μετρησεις. Δλδ ειχα ωορρηξία στη μεση του κυκλου κ εμεινα εκει. Τωρα εκανα πιο νωρις(αμεσως μετα την περιοδο(4 μερες για την ακριβεια απο τη μερα που μου τελειωσε(4μερες διαρκεια). Μπορεί εσενα να εγινε η συλληψη τις τελευταιες μερες. Κ αυτο εχει να κανει κ με το ποσο σταιερη περιοδο εχεις κτλ. Αν δν σε εχει ανησυχισει ο γιατρος σου μην ανησυχεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η κυριακη03 είπε:

Ο γιατρος σου ειπε κατι για τα γραμμαρια του μωρου κ την ανάπτυξη του; αν οχι τοτε ολα ειναι φυσιολογικα. Ίσως εγινε καθυστερημενα η σύλληψη κ ειναι πιο μικρο απο οτι οι βδομαδες κυησης. Δν ειναι κατι ανησυχητικο εφοσον ο γιατρος σου δν σου εχει πει κατι. Τα γραμμαρια του μωρου παιζουν με το ποτε εγινε η συλληψη. Εμενα πχ εγινε νωρις οποτε φαινεται μεγαλο παιδακι. Η κορη μου ηταν κανονικα οσο λενε οι συνηθες μετρησεις. Δλδ ειχα ωορρηξία στη μεση του κυκλου κ εμεινα εκει. Τωρα εκανα πιο νωρις(αμεσως μετα την περιοδο(4 μερες για την ακριβεια απο τη μερα που μου τελειωσε(4μερες διαρκεια). Μπορεί εσενα να εγινε η συλληψη τις τελευταιες μερες. Κ αυτο εχει να κανει κ με το ποσο σταιερη περιοδο εχεις κτλ. Αν δν σε εχει ανησυχισει ο γιατρος σου μην ανησυχεις.

Βρε Κυριακή μου ο γιατρός που πάω δεν έχει υπέρηχο να βλέπει το μωρό μόνο να ακούει την καρδούλα του.....την β επιπεδου την έκανα στο ελενα και δεν μου είπαν κάτι..... Τώρα έχω κλείσει ραντεβού να πάω έξω να κάνω έναν υπέρηχο να δω τι γίνεται με το μωρό λογικά δεν θα δω και το ποσό ζυγίζει;;;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Tonia laoura είπε:

Βρε Κυριακή μου ο γιατρός που πάω δεν έχει υπέρηχο να βλέπει το μωρό μόνο να ακούει την καρδούλα του.....την β επιπεδου την έκανα στο ελενα και δεν μου είπαν κάτι..... Τώρα έχω κλείσει ραντεβού να πάω έξω να κάνω έναν υπέρηχο να δω τι γίνεται με το μωρό λογικά δεν θα δω και το ποσό ζυγίζει;;;;; 

Φανταζομαι πως θα σου ελεγαν κατι εκει.. ναι αν κανεις υπερηχο ρωτα κ το βάρος του παλι αλλα δν νομιζω να εξιναι ανησυχητικο. Ο γιατρος σου δν την ειδε τη β επιπεδου;;; δν την ελεγξε;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Tonia laoura είπε:

τρελοκοριτσα τι κάνετε; ;  Να σας πω αγχωθηκα λίγο.... Όταν είχα κάνει την β επιπεδου ήμουν στις 20 εβδομάδες και ο μπεμπης ήταν 298 γραμμάρια.... Μήπως κάτι δεν πάει καλά;;; 

Παντως συμφωνα με αυτο που εβαλε η Κυριακη για τις εβδομαδες! Στην 20η εβδομαδα που ησουν ηταν εντος των φυσιολογικων οριων! Δεν υπαρχει λογος να αγχωνεσε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Maraki!Tk είπε:

Παντως συμφωνα με αυτο που εβαλε η Κυριακη για τις εβδομαδες! Στην 20η εβδομαδα που ησουν ηταν εντος των φυσιολογικων οριων! Δεν υπαρχει λογος να αγχωνεσε!

Την εκανες κ νωρις. Εγω την εκανα πιο μετα ας πουμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο γιατρός όχι δεν είπε τίποτα..... Αχ λέτε ρε κοριτσια να είναι καλά ε!??θα ξαναρωτησω τον γιατρό να μου πει πάλι..... Εσείς τι κάνετε πως είστε;  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Maraki!Tk είπε:

Εγω ετοιμαζομαι να πεσω για νανι σιγα σιγα! Βασικα θα σας καληνυχτισω!!! Φιλακια σε ολες! Καλο βραδυ!!!

Καλό βράδυ και σε σένα μαρακι.... Κ εγώ σιγά σιγά πάω να αποσυρθω χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η κυριακη03 είπε:

Την εκανες κ νωρις. Εγω την εκανα πιο μετα ας πουμε. 

Εσύ πότε την έκανες σε ποια εβδομαδα;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η fine είπε:

Αχχααχ πρεπεΙ να κλεισω θεση ή ερχομαι κ ετσι; ποτε θα πατε;

Πρεπει να παρεις τηλ να δηλώσεις! Στο 210 8067782! 10-11-12/05 θα παμε! Παρε να δηλώσεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tonia laoura είπε:

τρελοκοριτσα τι κάνετε; ;  Να σας πω αγχωθηκα λίγο.... Όταν είχα κάνει την β επιπεδου ήμουν στις 20 εβδομάδες και ο μπεμπης ήταν 298 γραμμάρια.... Μήπως κάτι δεν πάει καλά;;; 

Εγώ σε ενα application που εχω και ειναι έγκυρο ως τωρα στις 20 εβδομάδες λεει 300γραμ! Οποτε εισαι θεϊκά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...