Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρακια 2016!!!!❤


Recommended Posts

Ρακούν αν ήταν για μια φορά δεν πειράζει, απλά να μην γίνει συνήθεια!

Κυριακή keep calm και ο μπέμπης έρχεται!

Μου έφεραν μια καλαθούνα και ένα καρότσι για το μωρό. Έχω ενθουσιαστεί...

Η καλαθούνα είναι κουκλίστικη...περιμένω πως και πως να την γεμίσω!!!!;)

Και το καρότσι είναι απο αυτά που κοιτάνε μπροστά και πίσω....και εννοείτε πως 5 λεπτά μετά που μου έδειξε πως ανοίγει, λείνει, ρυθμίζει πλάτη....δεν θυμόμουν τίποτα....και αφού κατάφερα να το ανοίξω, δεν κατάφερα ποτέ να ρίξω την πλάτη και έκανα 15 λεπτά για να βρω πως κλείνει! Πιστεύω ότι όταν έρθει η ώρα να το χρησιμοποιήσω θα τα καταφέρω....!!!!!!:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.8k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Chrysa 79 είπε:

Επειδή δεν ξέρουμε αν θα εξαντλησω τις 40 εβδομάδες ή αν θα γεννηθεί ξαφνικά δε μπορούμε να ρισκαρουμε να χαραμισουμε την άδεια και να μην έχει μετά ή το καλοκαίρι. Ουφ!

Πολύ σωστή η δίαιτα σου.Και για μετά για να χάσουμε κάνα κιλό είναι πολύ καλή!

Καλά rakoun η πεθερά σου δεν παίζεται. Αντί να πάει να φέρει και τα δικά σου...Πφφφ...:mad:

Καταλαβαίνω Χρύσα μου. Καλύτερα μετά να είναι εκεί, που θα τον χρειάζεσαι και εσύ και το μωρό και αυτός θα θέλει να είναι μαζί σας τότε. Οικογένεια κορίτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοριτσια.. μου φαινεται περναει ο καιρος. Πότε ημουν 15 εβδομαδων πότε εφτασα 22;;; πωπωπω περναει γρηγορα ο καιρος!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Rakoun αν το εκανε μθα φορα μονο ντξ !! Αλλα αν τ ξανα πει δεν ειναι σωστο!!! Εκεινη πρεπει ν σε βοηθαει!!!

Χρυσα κρατηστε τιςαδειες γ να ειστε μαζι μετα τη γεννα!! Κ μρις τωρα της κραταμε γ να παρει αδεια οταν γεννησω!!!

Κελλυ ολο θα τα κοιτας να φανταστωεε;;; Τι ωραιααα!!!! Κ γω ολο κοιταω αυτα π του αγορασα!!!!

Κυριακη περναειιιι ο καιρος χιχι σε λιγο καιρο θα τα εχουμε αγκαλιτσα ???????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω τα χαζευω ωρεεες!!! Μου εχουν φερει κ ριλαξ κ τα κοιταω χαχα... 

Να σας ρωτησω κατι τωρα !!!!!

Εμεις που γενναμε ιουλιο-αυγουστο.. Τι ρουχαλακια να εχουμε μαζι μας;; Κοντομανικα κορμακια η μακρυμανικα κ μεσα τα μπουτακια;;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια.ειχα γραψει εχθες οτι ξαφνικα το απογευμα εκανα 37,2.σημερα μετρησα παλι την θερμκρασια μου το πρωι ηταν 36,6 κ τωρα παλι το απογευμα παλι ενιωθα καπως κ εβαλα ξανα κ ειχα παλι 37,2.ειναι η 7 μερα εμβρυομεταφορας.λετε να τα καταφερα τελικα?εχω κ πονο στο υψος της μητρας.αλλες φορες πιο εντονα αλλες φορες οχι τοσο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι να βοηθήσει κορίτσια...  Εδώ καμιά φορά με βάζει να μαγειρεύω και γθα αυτή!! 

Και δουλεύω πρωί απόγευμα  ενώ αυτή τετράωρο.. 

Αφήστε με, σήμερα τα έχω πολύ μαζί της,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Αννα Λιλα είπε:

Εγω τα χαζευω ωρεεες!!! Μου εχουν φερει κ ριλαξ κ τα κοιταω χαχα... 

Να σας ρωτησω κατι τωρα !!!!!

Εμεις που γενναμε ιουλιο-αυγουστο.. Τι ρουχαλακια να εχουμε μαζι μας;; Κοντομανικα κορμακια η μακρυμανικα κ μεσα τα μπουτακια;;;; 

Νόμιζω μακρυά γτ κρυώνουν 

Η μαμά μου είπε πως θα πλέξει του μωρού με βαμβακερό νήμα και όχι καλοκαιρινο γτ θα κρυώνει το νινί 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοβαρα τωρα;;;;; Ζηταει τετοια πραγματα;;; :/:/

Χαχα θ του παρω απο ολα τοτε να ειμαι καλυμενη!!! Κ κοντομανικα γ μεσημερι π.θα κανει πιο πολυ ζεστη!!! Κ μακρυα γ βραδακι!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρώτησε καλύτερα τον γιατρό. Δεν έχω δει ποτέ κοντομάνικο φορμακι.

Και στο δωμάτιο του θα πρέπει να έχει σταθερή θερμοκρασία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για το βραδυ φανταζομαι θα θελει τα μακρυα..οταν ρωτησα στα μαγαζια που εκανα μια ερευνα αγορας μου ειπαν οτι αρκουν τα ζιπουνακια τα κοντα απλα θα πρεπει να τη σκεπαζω με σεντονακι στην αρχη..Αν ειχε καμια καλοκαιρινο μωρακι ας μας διαφωτισει!

Πωπω ρακουν εσυ εισαι το ακριβως αντιθετο απο μενα...η δικια μ προσπαθει να βοηθησει αλλα νιωθω οτι με πνιγει..της λεω οτι θα φτιαξω πχ ενα φαγητο κ παει κ το φτιαχνει αυτη να μ το στειλει ή παει κ ψωνιζει κτ αντιστοιχα σαν να θελει να με προλαβει!! Το ξερω οτι ειναι αχαριστια εν μερει να διαμαρτυρομαι αλλα ολα θελουν το μετρο τους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για τ βραδυ εννοειται μακρυα και σεντονακι για να το σκεπαζουμε!!!!! 

Αυτα εννοω κοντομανικα κορμακια!!! Για το μεσημερακι μην τα σκασουμε κιολα :Ρ

Υπαρχουν πεθερες και πεθερες!!!!!Χριστινακι η δικια σου υπερπροστατευτικη!!!!

images.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Αννα Λιλα είπε:

Εγω τα χαζευω ωρεεες!!! Μου εχουν φερει κ ριλαξ κ τα κοιταω χαχα... 

Να σας ρωτησω κατι τωρα !!!!!

Εμεις που γενναμε ιουλιο-αυγουστο.. Τι ρουχαλακια να εχουμε μαζι μας;; Κοντομανικα κορμακια η μακρυμανικα κ μεσα τα μπουτακια;;;; 

Εγώ Αννα γέννησα την κορούλα μου 22 Ιουνιου με καύσωνα! Υπάρχουν κοντομανικα φορμακια με ή χωρίς ποδαρακια.Δεν πρέπει να υπερβαλλουμε γιατί δεν τους κάνει καθόλου καλό να ζεσταίνονται, όπως προφανώς και το αντίθετο. Αλλά από υπερβάλλοντα ζήλο συχνά τα κάνουμε να ιδρωνουν ή να ασφυκτιουν. Προτείνω κοντομανικα και τη νύχτα σεντονακι ανάλογα προφανώς τη ζέστη αλλά οπωσδήποτε όχι μακρυμάνικα και μέσα ποδαρακια τελείως. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Chrysa 79 είπε:

Εγώ Αννα γέννησα την κορούλα μου 22 Ιουνιου με καύσωνα! Υπάρχουν κοντομανικα φορμακια με ή χωρίς ποδαρακια.Δεν πρέπει να υπερβαλλουμε γιατί δεν τους κάνει καθόλου καλό να ζεσταίνονται, όπως προφανώς και το αντίθετο. Αλλά από υπερβάλλοντα ζήλο συχνά τα κάνουμε να ιδρωνουν ή να ασφυκτιουν. Προτείνω κοντομανικα και τη νύχτα σεντονακι ανάλογα προφανώς τη ζέστη αλλά οπωσδήποτε όχι μακρυμάνικα και μέσα ποδαρακια τελείως. 

Συμφωνω μαζι σου.  

Επισης χριστινακι μου.. ειναι πολυ ομορφο που σε φροντιζει. Δν το κανει για να σε πικαρει.. αλλα για να εκπληρώσει καθε σου επιθυμια.. μακαρι να ηταν ολες ετσι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Gwgw02 είπε:

Κοριτσια εγω αυτο το παθαινα οταν ημουν ξαπλα τ πρωτο τριμη ο.ισως γτ δν κουραζομουν αρκετα...αλλα τωρα π ειμαι οπως πριν κανωδουλειες κλπ κοιμαμαι κανονικα αλλα εχω πολυ ελαφρυ υπνο..με τ παραμικρο ξυπναω...δεν ξερω αν αυτο ειναι της εγκυμοσυνης αλλα ειναι σπαστικο.

Βρε λες;

στις πριν 9 ώρες, ο/η Chrysa 79 είπε:

Καλημέρα rakoun!Τι κανεις;Πολύ παραπονιαρα ξυπνήσεις σήμερα! Χε χε!

Εγώ συνεχιζω το περπάτημα να δούμε αν θα έχει αποτέλεσμα. Ή κοιλιά μου ακόμα ψηλά είναι.

Που να δείτε τις αϋπνίες όταν η κοιλια μεγαλωσει και δεν βολευεστε με τίποτα! Κόβεται και η ανασα, είδικα ανάσκελα.

Ο άντρας μου από Σιδηροκαστρο μετατίθεται Ρόδο! Από το κακό στο χειρότερο! Με βλεπω να γενναω κι αυτός να είναι ακόμα στο δρόμο!

Χαρας την υπομΟνη σου μοναχουλα

στις πριν 5 ώρες, ο/η kelly28 είπε:

Ε λίγο τα κοιτάω...Πω κορίτσια ποτέ δεν πίστευα ότι θα χάζευα ένα καλάθι!!!!!

ΩραΙα εικονα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η κυριακη03 είπε:

Συμφωνω μαζι σου.  

Επισης χριστινακι μου.. ειναι πολυ ομορφο που σε φροντιζει. Δν το κανει για να σε πικαρει.. αλλα για να εκπληρώσει καθε σου επιθυμια.. μακαρι να ηταν ολες ετσι...

Βρε δεν διαφωνω προς θεου!Αλλα οταν λεω κτ θελω να μ ακουει οχι να κανει τ κεφαλιου της! ? 

Τα πραγματα του μωρου τα χω ακομαστην ακρη οταν τα βγαλω κ γω θα τα χαζευω ολη μερα μου φαινεται...

Καληνυχτα σε ολες τις κουκλιτσες τις μανουλες!Ονειρα γλυκα να χουμε!!!❤❤❤?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πριν μιση ωρα εφυγε ο ανθρωπος.. τελειωσε αλλα... θα ερθει κ ο μαραγκος δευτερα κ τριτη.. οποτε μετα το σπίτι θελει οοοολο γενικη..! Τι μου μελε να παθω εγκυος γυναικα.. το βλεπω κ με πιανει πανικος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η katerina2015 είπε:

καλησπερα κοριτσια.ειχα γραψει εχθες οτι ξαφνικα το απογευμα εκανα 37,2.σημερα μετρησα παλι την θερμκρασια μου το πρωι ηταν 36,6 κ τωρα παλι το απογευμα παλι ενιωθα καπως κ εβαλα ξανα κ ειχα παλι 37,2.ειναι η 7 μερα εμβρυομεταφορας.λετε να τα καταφερα τελικα?εχω κ πονο στο υψος της μητρας.αλλες φορες πιο εντονα αλλες φορες οχι τοσο

κατερινα μου με το καλο σου ευχομαι!!σε ποιο κεντρο πραγματοποιησες την εμβρυομετ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου σχετικα με πεθερες εγω ειμαι τυχερη ...με βοηθαει αμα ζητησω αλλιως πολυ διακριτικη!

Τα ρουχαλακια σεντονακια κ4λ μωρου η παιδιατρος μου ειπε δε θα το κουκουλωνεις..οπως ντυνεσαι ετσι ετσι κ το.μωρο... αν εγω κοντομανικο κ το μωρο κοντομανικο... μιας φιλης εεφτε σε ληθαργο κ οταν πηγε η παιδιατρος της ειπε εφταιγε που το σκεαζει τοσο.. δε ξυπνουσε να φαει το μωρακι... 

Εντωμεταξυ επειδη πλησιαζει η ωρα κ εχω ετοιμη κ δικη μου βαλιτσα.κ τσαντα εξοδου για μωρο.. ολο βαζω κ βγαζω τα ρουχαλακια του κ δε ξερω ποιο να διαλεξω... χιχιιχι

Εγω σημερα πηρα αντρουλη πηγαμε ψωνισαμε για βαφτιστηρια μιας κ θα μαι λεχωνα κ δε θα μπορουμε να παμε τοτε... μετα πηγαμε για φαγητο ...μετα παγωτο... μετα καφε με κατι φιλους ..μετα σε μια θεια μας κ γυρισαμε πριν λιγο!!! Το χαρηκα..!! Το ηθελα πολυ γτ το επομενο σαββατο μπορει κ να γενναμε που λεει ο λογος... οποτε οτι προλαβω... εχω κλεισει τη πεμπτη κ μανικιουρ πεντικιουρ... χιχιιχ... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η κυριακη03 είπε:

Πριν μιση ωρα εφυγε ο ανθρωπος.. τελειωσε αλλα... θα ερθει κ ο μαραγκος δευτερα κ τριτη.. οποτε μετα το σπίτι θελει οοοολο γενικη..! Τι μου μελε να παθω εγκυος γυναικα.. το βλεπω κ με πιανει πανικος..

Πω βρε κυριακη μου χαρα στο κουραγιο σου ειληκρινα... αντε να ξεμπερδευετε να ηρεμησεις !!! Τλχστν θα ναι ολοκαινουριο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η rakoun είπε:

Ρώτησε καλύτερα τον γιατρό. Δεν έχω δει ποτέ κοντομάνικο φορμακι.

Και στο δωμάτιο του θα πρέπει να έχει σταθερή θερμοκρασία 

Κ εμενα κ η μαια κ η παιδιατρος μου ειπε κοντομανικα... θα σε βολεψουν πολυ να παρεις... θα τα φοραει σα φανελιτσα απο μεσα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η rakoun είπε:

Τι να βοηθήσει κορίτσια...  Εδώ καμιά φορά με βάζει να μαγειρεύω και γθα αυτή!! 

Και δουλεύω πρωί απόγευμα  ενώ αυτή τετράωρο.. 

Αφήστε με, σήμερα τα έχω πολύ μαζί της,

Κοριτσακι μου υπομονη... αν ειναι τετοιο στυλακι κοψτης το με τροπο η αστειευομενη... μη καθεσαι κ σκας... αν δε το καταλαβαινει μονη της καποιος να της το δειξει... να το συζητησεις με αντρα σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/4/2016 at 7:02 ΜΜ, ο/η fine είπε:

μαρακι εισαι 29 εβδομαδων τωρα?ενεσεις κορτιζονης εμενα μ ειπαν θα κανω στις 28

εβδομαδες.απο προχθες ως σημερα ειχε μεγαλωσει καθολου? βεβαια ξαναλεω οι μετρησεις δεν ειναι παντα ακριβεις.

εγω πιστευω ολα καλα θα πανε.

Ναι 29 εβδομαδων ειμαι... Το ξερω οτι δεν ειναι ακριβεις! Η 2η το βρηκε λιγοτερο να φανταστεις σε γραμμαρια...

Δεν ξερω τι γινεται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου καλημερα! Ειμαι καλυτερα σημερα κ πιο αισιοδοξη! Θελω να σας κανω μια ερωτηση...

Οι γιατροι σας πως μετρανε ποσων εβδομαδων ειστε??? Με βαση την τελευταια σας περιοδο? Η βρηκανε ακριβως πχ. λεω ποτε εγινε η συλληψη? Δεν πρεπει κανονικα να παιζουν ρολο κ αλλοι παραγοντες??? Εμενα με μετραει με βαση την 1η ημερα της τελευταιας περιοδου! Κ ειχα κυκλο 32-35 ημερων... Αυτα κανονικα δεν πρεπει να λαμβανονται υποψιν? Γιατι δεν μου τα εχει ρωτησει μκανεις μεχρι στιγμης....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...