Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια 2016


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1.6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Mommy 5 είπε:

Βρε Αννα φτέρνισμα απο τη σοκολάτα;;;αχαχαχα αυτό κι αν είναι περίεργο!!!!

Χαχαχ και ομως!!! 

Φτερνιζομαι με τρια πραγματα οταν τρωω η π.επινα χαχχα..

Μολις φαω τσιχλα ,με τη σοκολατα και αμα πιω καφε χαχαχα. .

Πως εισαι μομμυ μ;;; Τ κανει τ νινι σου;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάτσε βρε...?Εννοείς τώρα που είσαι έγκυος η γενικά σου φέρνουν φτέρνισμα αυτά;

Εγω καλα είμαι.Εκανα τις δουλίτσες μου για σήμερα και τώρα χαλαρώνω.

Το μεγάλο νινί μου βλέπει παιδικά ως συνήθως και το μικρό δεν έχει σταματήσει τις κλωτσιές χαχα.

Για να ρωτήσω κάτι τα κοριτσάκια που ήδη νιώθουν κλωτσιές.Μεχρι πριν μια εβδομάδα την ένιωθα την μικρή να κλωτσάει χαμηλά.Πολυ πιο κάτω απο τον αφαλό δηλαδή.Εδω και μερικές μέρες όμως ξαφνικά την νιώθω σε όλη μου την κοιλιά.Και χαμηλά και στον αφαλό και πιο πάνω ακόμα και πιο κάτω απο τα πλευρά μου????Μου κάνει εντύπωση γιατί και νωρίς είναι αλλά και ξαφνικά ανεβηξε τόσο πολύ.Εσεθς που τα νιώθετε τα μικρακια σας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γενικα τα παθαινω αυτα αχχαχαχχα...

Και εμενα τ κανει αυτο μια χαμηλα μια ψηλα.,μια διπλα αποντον αφαλο ..καμει διαφορα..  

Ειναι νωρις!!;;

Εγω εχω μπει στην 21 εβδ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω που ειμαι 18 κ 3 ημερών συνηθως τον νιωθω εκει στον αφαλο κ κάτω. Οχι πολυ χαμηλα.αφηστε που η κοιλια μου εχει ξεφουσκωσει χαμηλα κ εχει τουμπανιασει ψηλα αχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξέρω γω δεν νομίζω ότι ένιωθα τα αλλά μου παιδάκια τόσο ψηλά στην 22η εβδομάδα.Αλλα όπως και να χει σημασία έχει ότι μας δίνουν το παρόν συνέχεια τώρα πια.Ψηλα χαμηλά δεν έχει σημασία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα μολις έγινα μέλος της ομάδας σας,ειμαι κ εγω έγκυος στο 2ο παιδάκι μου,εχω μια κορούλα 3 ετών σχεδόν.Η εγκυμοσύνη μου σε συμπτώματα ίδια με την πρωτη(αναγούλες εμετοί εισαγωγή σε νοσοκομειο δυο φορές αφού ούτε νερό δεν μπορούσα να κρατήσω...)τωρα ειμαι στην 11+5 ημερών εβδομάδα κύησης!!Τα συμπτώματα παραμένουν αλλά οχι σε έντονο βαθμό ευτυχώς!!!Αυτο που με ενοχλεί αφόρητα ειναι η δυσκοιλιότητα...δεν με πεινάει τίποτα ούτε απο φάρμακα σιρόπια υπόθετα,ούτε απο ξηρά φρούτα...δυο φορές πηγα τουαλέτα με κλυσμα..εχω κ αιμορροΐδες υποφέρω...ο γιατρός μου θεωρεί οτι με υπομονη θα περάσει...εγω όμως δεν αντέχω άλλο...αν δεν κανω κάτι ίσως περάσουν κ βδομάδες χωρις να παω τουαλέτα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς ήρθες στην παρέα μας?Να χαίρεσαι το παιδάκι σου και με το καλό και το δεύτερο.Τοσο πολύ με τους εμετούς ε;;;Και εγώ είχα πολλούς και μου σταμάτησαν γύρω στις 18 εβδομάδες.Ομως εγώ ακόμα και κατευθείαν μετά τον εμετό πάλι έτρωγα γιατί το άδειο στομάχι χειρότερα με ανακάτευε.Με τη δυσκοιλιότητα Αστα και εγώ έχω θέμα και δεν με πιάνει τίποτα αλλά ευτυχώς δεν έχω αιμορροΐδες.Γυρω στη μια φορά την εβδομάδα πάω και αυτή με το ζόρι.Τι να πω υπομονή κοπέλα μου.Να μπαίνεις εδω να τα λέμε και να ξεχνιέσαι λίγο απο τα ζόρια σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οι εγκυμοσύνες μου χάλια απο εμετούς κ δυσκοιλιότητα...στην πρωτη έχασα 15 κιλά. Σε αυτήν ειμαι σε καλύτερη μοίρα μόνο 7 μέχρι στιγμής.Ο εμετός ειναι υποφέρτος αυτο που δεν αντέχω ειναι η ναυτία και η δυσκοιλιότητα...αυτο που με ανησυχεί ειναι οτι δεν με πιάνει τίποτα ειμαι να σκάσω.Ανησυχω μήπως εχει κάτι το έντερο μου...δεν γίνεται να μην αποκρίνεται σε τίποτα παρά μόνο σε κλυσμα????

Ειμαι η Μαρία σας ευχαριστω για την αποδοχή κ φυσικά εύχομαι μια καλη εγκυμοσύνη σε ολες μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε Μαρία μου δύσκολα περνας???Γενικά το έχεις αυτό με τη δυσκοιλιότητα η μόνο τώρα στην εγκυμοσύνη;Παντως εγώ όσο και να πονάω στο έντερο απο αυτό το λόγο το προτιμώ απο τους εμετούς.Φαντασου και τώρα δεν έχουν φύγει τελείως οι ναυτίες αλλά τις έχω κυρίως λόγω της ρινίτιδας εγκυμοσύνης που έχω πάθει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δύσκολες οι εγκυμοσύνες μου,σε αυτήν ειμαι λίγο καλύτερα δεν εχω τόση έντονη ναυτία όπως την πρωτη!Τους εμετούς τους αντέχω πλέον αν μάθεις στους πολλούς στην αρχή ένας κ δυο την ημέρα δεν ειναι τίποτα μετα...πίστεψε με.Η ρινίτιδα που έχεις δεν ανταποκρίνεται σε κάποια σπρευ κυρίως τα φυτικά που κυκλοφορούν;;Θυμάμαι στη πρωτη είχα μόνιμα βουλωμένο ρουθούνι έβαζα ενα σπρευ το βραδυ για να μπορώ να κοιμάμαι!!

Αυτο που με ανησυχεί περιςςοτερο στην περίπτωση της δύσκοιλιοτητας ειναι οτι οσο κ να περιμενω τουαλέτα δεν παω περίμενα σχεδόν 15 μερες...κι οταν παω ζορίζομαι παρά πολύ κ πονάω...ειμαι στη αρχή της κύησης φοβάμαι μην αποβάλλω.????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι δυστυχώς δεν μου δίνουν τίποτα για τη ρινίτιδα και για να πω την αλήθεια καλα κάνουν γιατί ήδη έχω πάρει φάρμακα που δεν θα έπρεπε ως τώρα.

Εχεις δίκιο ο εμετός συνηθίζεται και άσε που ξαλαφρωνεις κιόλας .Η ναυτία δεν παλευεται??

Σε καταλαβαίνω το ζορίσμα στην τουαλέτα είναι επικίνδυνο να το αποφεύγεις.Τσαι σέννας έχεις δοκιμάσει;Εμένα σε έξι ώρες μάξιμουμ λειτουργούσε αλλά δεν ξέρω αν επιτρέπεται στην εγκυμοσύνη.Το έψαξα και εδω για μένα αλλά δεν το βρήκα πουθενά.Και σε φαρμακείο πήγα για κλισμα αλλά δεν μου δίνουν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχω πάρει ολα τα σιρόπια δεν κάνουν τίποτα,κάτι χάπια φυτικά,λιναρόσπορο που με έπιανε στην προηγούμενη τίποτα λέμε...υπόθετα τίποτα...δεν ξέρω μέχρι που θα φτάσει αυτο...κανω λίγο υπομονη γιατι δεν ειναι κ πρότυπο η διατροφή μου με τους εμετούς ευτυχώς πίνω νερό.

Αν βάζεις μαξιλάρια πολλα στον ύπνο δεν σε Βοηθανε;;

αν πας σε φαρμακείο που εχει φυτικά προϊόντα πιστεύω θα βρεις λύση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπα με δυο μεγάλα κοιμάμαι αλλά τίποτα.Μεχρι τέλος θα το έχω αλλά οκ τι να κάνω;Οσο για τα φαρμακεία που λες είναι αλλιώς εδω.Βασικα δεν σου δίνουν τίποτα χωρίς συνταγή γιατρού μόνο τα απλά δίνουν πχ αντιπυρετικά ελαφριά παυσίπονα κτλ τα οποία τα βρίσκεις και στα ράφια των σούπερ μάρκετ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Που μένεις;;;εξωτερικό φαντάζομαι...Δεν γίνεται να σου στείλουμε εμεις απο δω;;;

Μέχρι να παρω αυτο το σπρευ έβρασα χαμομήλι κ καθόμουν πανω απο το κατσαρολάκι.

Ποση υπομονη πρεπει να έχουμε για να φέρουμε Εις πέρας την δοκιμασία της εγκυμοσύνης..,Γερά μωράκια να κάνουμε τουλάχιστον!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι Αγγλία Μάντσεστερ είμαι.Σε βοηθούσε αυτό με το χαμομήλι;Αν είναι να το δοκιμάσω και εγώ.

Οντως βρε παιδί μου ξέρεις πως απορώ που κάποιες λένε ότι δεν κατάλαβαν τίποτα απο την εγκυμοσύνη τους;Ουτε ναυτίες ούτε συσπάσεις τίποτα.

Τι να κάνουμε;Υπομονή.....Το σίγουρο πάντως είναι ότι δεν το ξανακάνω αχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πίστευα οτι στη δεύτερη θα ειμαι καλύτερα,αλλά δυστυχώς έπεσα έξω...ειναι μεγάλη δοκιμασία κ για το σώμα κ για την ψυχή πιστεύω μια εγκυμοσύνη με επιπλοκες...μακάρι να περάσουν ολα μας τα προβλήματα κ να απολαύσουμε οσο μας μένει απο την εγκυμοσύνη...!!!Με βοηθούσε αρκετά αυτο με τη χαμομήλι...άνοιγαν τα ρουθούνια αλλά κάποιες μερες το βραδυ ξαναβουλωνε το ενα...

ειχα την ναυτία τωρα η δυσκοιλιότητα σε έντονο βαθμό δεν ξέρω... κι ειναι ακόμα αρχή...ποσο ακόμα να αντέξω;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Μαρία κ απο μενα.. κανε υπομονη.  Απο ναυτιες ξερω κ εγω καλα..  οχι πολλούς εμετούς αλλα υπεφερα απο τις ναυτιες... κουραγιο κ σε σένα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέραααα! Κ στην Μαρια με τοκαλο οπου εχω να σου πω χειροτερα απο εμενα σε θεμα δυσκοιλιοτητας εδω μεσα δε νομιζω να βρεις....μεχρι προτεινως κ καποιες φορες οταν χρτειαζεται ακομα χρησιμοποιω υποθετα γλυκερινης.ρωτα τ γιατρο πριν τα παρεις.θα κανεις μονο λιγο υπομονη λιγη ωριτσα για ναλιωσουν.την πρωτη φορα νομιζ στα 2-3 λ οτι εδρασε αλλα τελικα βγηκε το υποθετο ατοφιο....(ΧΡΙΣΤΕ μου τι λεμε κ εμεις οι πονεμενες...σορρυ κιολας)

ο γιατρος σου εχει δικιο ...εδω κ λιγο καιρο που περασαν οι αναγουλες κ τρωω πιο σωστα κ πινω πολυυυυ νερο εχει στρωσει κατα πολυ το εντερο και δου μιλσω εγω που εχω 5 βδομαδες σε ακινησια ηδη.

κατα τ'αλλα μομμυ εχω συχαθει κ εγω τη βρωμορινιτιδα.φτερνιζομαι μες τον υπνο μου κ καποιες φορες σαν νατραβιεται η σαλπιγγα μου σπο το αποτομο κ ΠΟΝΑΩ ΤΡΕΛΑ. ο πυρετος σου επεσε?

κυριακη να χαιρεσαι την κορακλα σου.να περασετε καλα κ μη ξεπατωθεις.ασε τους αλλους.

φιλια σε ολα τα κορτσουδια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν σου πω fine μου οτι ούτε τα υπόθετα με πιάνουν;;Μόνο με κλυσμα παω τουαλέτα τις τελευταίες βδομάδες...Εχω τόσο άγχος που δεν νιώθω καθόλου το έντερο αφού κάτι χάπια που έπαιρνα για τον εμετό κ την ναυτία τα εχω κόψει μπας κ πάρει μπροστά το έντερο κι ας κανω εμετούς...Δεν θελω να συνηθίζω τα κλυσματα ειναι επιθετικά τελείως για το έντερο κ τις αιμορροΐδες μου...μόνο υπομονη κανω κ προσεύχομαι να υποχωρήσει σύντομα αυτή η κατάσταση.Ειναι για να τρελαίνεσαι....απο το πρήξιμο κι απο την πίεση κάτω.

Φιλια σε ολες!!!Λιγοτερα προβλήματα σε ολες εύχομαι και μια υγιή κ χαρούμενη εγκυμοσύνη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλημερα!!!χαθηκα..τι κανετε; ;πηγα γ λειζερ χθες κ μ ανεβηκε λιγο η ψυχολογια!!!πως ειστε;;;εχω χαθει γτ εχω παει στ μερη μου κ τρεχω απ συγγενη σ συγγενη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Fine μου σε ευχαριστώ πολυ!!! Ευτυχώς τα εχει αναλαβει ο ηρωας ο συζυγος μου!!! Αν κ μεχρι τωρα καλα τα παμε. Παιζουν κ δν κανουν ζημιες αχαχαχα!!! Κ ο μικρος ενω ειμαι ορθια τον ψιλονιωθω. Οταν σβηναμε την τουρτα να δεις πως εκανε!! Ααχχαχαχα τυχαιο συμβάν βεβαια αλλα ισως ακουγε κ τις φασαριες απο τα κοριτσια. Ακομα τον νιωθω να φανταστεις!!! 

αχ κοριτσια.. πολυ ευσιγκινητη ειμαι!!! Χτες γεννήθηκε το ανιψακι μου(1ξαδερφου μου πρωτο παιδι) κ μου εστειλε βιντεο το μωρο κ μπλανταξα στο κλαμα.. κ σημερα την ωρα της τούρτας... ισα που κρατηθηκα....

Τεσπα.. εσεις τι κανετε;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...