Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυουλες 2016!!!


Recommended Posts

στις πριν 6 ώρες, ο/η katerina2015 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια θελω την βοήθεια σας.ειμαι στην 26 βδομαδα της εγκυμοσυνης κ δυστυχως περνάω πολυ δύσκολες στιγμές.η μητέρα μου ειναι στην εντατική κ απο μερα σε μερα την περιμένουμε.φοβαμαι παρα πολυ δεν ξερω πως να το αντιμετωπίσω.φοβαμαι μη κανω καλο στο μωρό.φοβαμαι μην ανεβάσω πιεση .δεν ξερω πως να μεινω ηρεμη 

Καλησπερα κοριτσακι μου λυπαμαι πολυ γι αυτο που σου συμβαίνει στην πιο ομορφη περίοδο της ζωης σου!

Πρεπει να μιλησεις με τον γιατρο σου γιατι ειναι πολυ επικίνδυνο για το μωρακι σου οι εντάσεις και ολα αυτα που συμβαίνουν σε τέτοιες περιπτωσεις..

Ευχομαι ολα να πανε καλα!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/20/2016 at 7:45 ΜΜ, ο/η Minaki! είπε:

Κοντευω να σκασω απο την αγωνια μου! Απο 6 εβδομάδων ειμαι ξαπλα λογω αποκόλλησης τωρα εδω και 1 εβδομαδα κινούμαι κανονικα... Αναγουλες πολλες και αποστροφη σχεδον σε ολες τις τροφες απο τοτε που εκλεισα τον 3ο ηρεμησα παρααααα πολυυυυ!  

Εσενα η εγκυμοσύνη σου πως ειναι;

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα εγκυουλες γλυκιες!!! Εγω περιμενω μαλλον πασχαλιατικο μωρακι! Γυρω στις 20-23 απριλιου ???❤️Ειμαι στη 10η εβδομαδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η annina είπε:

Καλημερα εγκυουλες γλυκιες!!! Εγω περιμενω μαλλον πασχαλιατικο μωρακι! Γυρω στις 20-23 απριλιου ???❤️Ειμαι στη 10η εβδομαδα.

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!Εγώ αρχές Φεβρουαρίου πάλι αντρακλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Andreou είπε:

Καλημερα...καλωσορισες στην παρεα μας.Ποτε εχεις ΠΗΤ;

12/5 καλη μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανούλες! New entry και εγω στη 10η έβδομα και ΠΗΤ 22/4! Μέχρι στιγμής αν και θα ακούστω αχάριστη περνάω πολυ δύσκολα καθώς όλα τα συμπτώματα με έχουν βρει! Το χειρότερο όλων ομως είναι οι εμετοί και η αναγούλα ακόμα καο το βράδυ που κοιμάμαι! Υπομονή ελπίζω να περάσουν μετα τον τρίτο! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Artemix είπε:

Καλησπέρα μανούλες! New entry και εγω στη 10η έβδομα και ΠΗΤ 22/4! Μέχρι στιγμής αν και θα ακούστω αχάριστη περνάω πολυ δύσκολα καθώς όλα τα συμπτώματα με έχουν βρει! Το χειρότερο όλων ομως είναι οι εμετοί και η αναγούλα ακόμα καο το βράδυ που κοιμάμαι! Υπομονή ελπίζω να περάσουν μετα τον τρίτο! ❤️

Καλωσήλθες μανούλα! Κι εγώ μόλις τελειώνω την 10η βδομαδα, μαζί πάμε για απρίλιο!! Υπομονη κοριτσάκι μου να τελειώσει το τρίμηνο και οι αναγούλες...ευτυχώς εμένα δεν με έχουν πιάσει καθόλου, αφού ώρες ώρες ανησυχώ, λέω εγώ γιατί  δεν ζαλίζομαι ??? Μόνο κούραση νιώθω και έντονη υπνηλία από νωρίς, καθώς και κάποια τσιμπηματάκια στην κοιλίτσα. 

πρώτο μωράκι? Έχεις κάνει αυχενική διαφάνεια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η annina είπε:

Καλωσήλθες μανούλα! Κι εγώ μόλις τελειώνω την 10η βδομαδα, μαζί πάμε για απρίλιο!! Υπομονη κοριτσάκι μου να τελειώσει το τρίμηνο και οι αναγούλες...ευτυχώς εμένα δεν με έχουν πιάσει καθόλου, αφού ώρες ώρες ανησυχώ, λέω εγώ γιατί  δεν ζαλίζομαι ??? Μόνο κούραση νιώθω και έντονη υπνηλία από νωρίς, καθώς και κάποια τσιμπηματάκια στην κοιλίτσα. 

πρώτο μωράκι? Έχεις κάνει αυχενική διαφάνεια?

Δεν θελω να σας στεναχωρησω αλλα εγω ημουν απο τις ατυχες! Στο πρωτο μου παιδακι ειχα εμετους καθε μερα ως τον 6 μηνα και στο δευτερο ως και την μερα που γεννησα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η annina είπε:

Καλωσήλθες μανούλα! Κι εγώ μόλις τελειώνω την 10η βδομαδα, μαζί πάμε για απρίλιο!! Υπομονη κοριτσάκι μου να τελειώσει το τρίμηνο και οι αναγούλες...ευτυχώς εμένα δεν με έχουν πιάσει καθόλου, αφού ώρες ώρες ανησυχώ, λέω εγώ γιατί  δεν ζαλίζομαι ??? Μόνο κούραση νιώθω και έντονη υπνηλία από νωρίς, καθώς και κάποια τσιμπηματάκια στην κοιλίτσα. 

πρώτο μωράκι? Έχεις κάνει αυχενική διαφάνεια?

Γεια σου Αννινα! Είσαι πολυ τυχερή! Αυχενική θα κάνω στις 11/10 στη 12 και.. Έβδομαδα! Είναι πρώτο μωράκι και όλα πρωτόγνωρα για μένα! Εςυ αυχενική ποτέ έχεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η riri07 είπε:

Δεν θελω να σας στεναχωρησω αλλα εγω ημουν απο τις ατυχες! Στο πρωτο μου παιδακι ειχα εμετους καθε μερα ως τον 6 μηνα και στο δευτερο ως και την μερα που γεννησα...

Καλημέρα Ριρή! Το ξέρω ναι σε ενα μικρό ποσοστό τα συμπτώματα παραμένουν μέχρι τέλους αλλα εύχομαι να μην ειμαι σε αυτο!! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Artemix είπε:

Γεια σου Αννινα! Είσαι πολυ τυχερή! Αυχενική θα κάνω στις 11/10 στη 12 και.. Έβδομαδα! Είναι πρώτο μωράκι και όλα πρωτόγνωρα για μένα! Εςυ αυχενική ποτέ έχεις;

Κι εγω 6/10 εχω αυχενικη...πρωτογνωρα συναισθηματα..ανυπομονω να δω τι υπαρχει μες την κοιλιτσα, ο γιατρος λεει εχουν σχηματιστει πλεον ολα τα οργανα ακομη κι ο θυροειδης, μου φαινεται απιστευτο! Σου ευχομαι ολοψυχα να σταματησουν γρηγορα και οι ναυτιες, να ηρεμησεις κ να το χαρεις απο εδω και περα ❤️?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
στις On 17/9/2016 at 1:19 ΜΜ, ο/η ανδρεωτου παρθενα είπε:

καλημερα σας πιθανη ημερομηνια τοκετου 12/5

o mitrikos erotas.jpg

Με το καλό το μωράκι σας.... Ωραία η εικόνα αυτή πραγματικά είναι δώρα από τον Θεό!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

με το καλό τα μωράκια σας κοριτσια και εύχομαι να έχετε μια τέλεια τελειομηνη εγκυμοσύνη.... Χαρείτε αυτές τις στιγμές γιατί είναι μοναδικές και ο καιρός περνάει γρήγορα τόσο γρήγορα που θα έρθει η στιγμή να γεννήσετε και θα λέτε μα πότε πέρασε ο καιρός.... Έτσι ήμουν κ εγώ... Εμετους αναγουλες κ ένιωθα χάλια αλλά καθημερινά ευχαριστουσα τον Θεό για το δώρο ? που μου χάρισε και έχει αξία ανεκτιμητη!!!!! Αν και τρεις μήνες από τότε που γεννησα αλλά θα τα ξαναεκανα όλα μα όλα από την αρχή και πάλι!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα σας!Είμαι 12 εβδομάδων και 2 ημερών και περιμένω με το καλό για τέλος Απριλίου!Την επόμενη εβδομάδα έχω αυχενική διαφάνεια:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η deskar είπε:

Καλημέρα σας!Είμαι 12 εβδομάδων και 2 ημερών και περιμένω με το καλό για τέλος Απριλίου!Την επόμενη εβδομάδα έχω αυχενική διαφάνεια:)

Με το καλο με το καλο!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...