Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυουλες 2016!!!


Recommended Posts

Κοτιτσια προσπαθουσα να σας απαντησω στην αλλη την συζήτηση και για ακομη μια φορα κολλησε !!!

Ξεκινησα καινουργια συζήτηση οποια θέλει ας γραψει εδω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτο ειναι καινουριο φορουμ!!!!;;;ελα να μαζευομαστε εγκυουλες του 2016 κ γρηγορα....τι στ καλο..;;;τοσες λιγες ειμαστε;δν νομιζω ☺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πουντες ντεεε;;;ειναι ωραιο να μοιραζεσαι τις αποριες σου μαζι με αλλες εγκυμονουσες τις ανυσιχιες σ και τις χαρες σου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι ειναι πολυ ομορφο να μοιραζεσαι κατι τοσο υπεροχο και ενα παραπανω με γυναικες που νιωθουν και ανησυχούν ακριβως το ιδιο με σενα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το doppler einai μια εξεταση π την κανεις στν 8 μηνα αλλα δν ξερω ακριβως τι αναλυει κ τι βλεπεις εκει.λιβελλλλ..πως πηγαν τ πραγματα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κοριτσια χθες το βραδυ με επιασε ενας πονος στην μεση για πολλες ωρες ! Δεν κουραστηκα δεν ζοριστηκα ιδιαίτερα σε κατι ... Το παθαινετε κι εσείς ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια !νεα στη παρεα !!! Με το καλο τα μωρακια σας??

 

Το ιδιο παθαινω και εγω τωρα...σε πια βδομαδα εισαι ;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλως μας ηρθες στην παρεα μας!!!! 

Ειμαι στην 16η εβδομαδα και την τελευταια εβδομαδα παρατήρησα πως με ποναει η λεκανη ..ακομα και στα τσισα με πονανε τα κοκαλα μου!! Εσυ ανναλιλα μου σε πια εβδομαδα εισαι;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ακριβως το ιδιο παθαινω..ποναω και εκει χιχι...εγω ειμαι 18εβδομαδων και 2 ημερων..κοντα ειμαστε !!! Εμαθες φυλλο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι!!! Εδω και 10 μέρες μας ειπανε αγορακι!!!εσυ εμαθες; ποτε θα κανεις μεγαλο υπερηχο ; αχχχ αρχισες να το νιωθεις ή ακομα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ τι ωραιααα!! Και εγω αγορακι.. !Β επιπεδου εχω σε δυο βδομαδες σχεδον..! Και ναιι τ μικρουλι μ εδω κ μια βδομαδα το ενιωσα. Κλωτσαει !!μαγικη στιγμη. !εσενα?? Πρωτη κυηση???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχχχχ αγορομανες!!!!!

Πρωτη κύηση και εντελως τρελαμενη?????

Ακομα δεν το ενιωσα ακριβως ... Νιωθω ενα βαρος οταν μαλλον αλλαζει θεση... Ανυπομονώ να τον νιωσω τον μικρο μου!!!!!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχα τρελες για τα αγορια μας.! Στην πρωτη αργει λιγο ! Ετσι μ εχουν πει και εγω πρωτη κυηση!! Και καπου καπου νιωθω ενα τσιμπιμα να τ πω και πετρωνει η κοιλιτσα σ μια μερια και κανει σαν βουναλακι..εχει πλακα τωρα! Στην αρχη ειχα τρομαξει!σε λιγες μερεες θα τ νιωσεις:* :* εγω εκανα 4 μερες ν καταλαβω οτι ειναι ο μπεμπης μ!χαχα.. Εχεις καλη εγκυμοσυνη??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοντευω να σκασω απο την αγωνια μου! Απο 6 εβδομάδων ειμαι ξαπλα λογω αποκόλλησης τωρα εδω και 1 εβδομαδα κινούμαι κανονικα... Αναγουλες πολλες και αποστροφη σχεδον σε ολες τις τροφες απο τοτε που εκλεισα τον 3ο ηρεμησα παρααααα πολυυυυ!  

Εσενα η εγκυμοσύνη σου πως ειναι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να εισαι ηρεμη γιατι δεν κανει καλο τ αγχος!!και ολα καλα θα πανε καλα φιλη μ απο δω και περα!!χαιρομαι πολυ π εισαι καλυτερα!

Εγω δοξα τ θεο δεν ειχα εμετους ειχα μονο κατι καφε υγρα στην αρχη!και πριν δυο βδομαδες συσπασεις τς μητρας μ ειπε ο Γιατρος λεγεται αλλα παιρνω μαγνησιο(και πολλα αλλα) και μειωνονται!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συσπασεις ειχα κι εγω απο την αρχη εχει 2 εβδομαδες που σταματησαν! Εγω ειχα και αιμορραγία και καφε πανω απο 2 μηνες??? τωρα εχω τσιμπιες τραβηγματα και πετρωματα... Με το μαγνησιο θα σου σταματησουν οι συσπασεις?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου στον 8 γινεται το doppler...

Ειναι η τριτη μεγαλη εξεταση κ γινεται απο εμβρυολογο..εμενα τυγχανει να ειναι ο γιατρος μου ευτυχως! 

Κοιταζουν ωριμοτητα πλακουντα.. κινητικοτητα εμβρυου.. κανουν καποιες μετρησεις οπως σε β επιπεδου αλλα δε κοιτανε σχολαστικα οπως β επιπεδου... κραταει λιγοτερο!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχου αυτα θα σε αγχωσαν...

Τα τσιμπιματα κα αυτα τα εχω και εγω ειναι εντονα.. Αλλα αυτο π με πονα πολυ ειναι η μεση !δεν δουλευω γ να πω οτι κουραζομαι σπιτι ειμαι αλλα κ παλι !διαβασα οτι σε ποναει επειδη παιρνει βαρος τ μωρο δεν ξερω αν ισχυει :/

 Livel καλη εγκυμοσυνη !!!!Εμενα κοριτσια η αυχαινικη μου κρατησε 3ωρες.. Κ μ ειπε κ η β επιπεδου τοσο θα παρει! Εσας ποσο κρατησε? Και ποσο κοστισε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω ειχα πολλους πονους στην αρχη αυτο δεν ειναι τιποτα τωρα... Η αυχενικη κρατησε περιπου 35 με 40 λεπτα αλλα εκανα και ληψη περιφερικου αιματος απο εκει ξερω το φυλο κιολας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειναι σαν την αμνιοπαρακεντηση μονο που γινεται με ληψη αιματος απο το χερι και σε εξεταζουν για παρα πολλα χρωμοσώματα! Αυτη η εξεταση εχει 1.5 χρονο που βγηκε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...