Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυουλες 2016!!!


Recommended Posts

Καλημερα κοριστια :* ?????

Minaki μου στην αυχαινικη μ πηρε κ εμενα αιμα κ τ εστειλε σε εργαστιριο.. Λες τ ιδιο ν ειναι η απλη ληψη ; 

Εμεις τρομαξαμε γτ ειχαμε 2,7αυχαινικη αλλα μ τις εξαιτασεις τ αιματος μειωθηκε πολυυυυυ η πιθανοτητα τ συνδρομο ..

Το Γιατρο σ τον ρωτησες γ τους πονους στη μεση;;; :* 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα λιλα μου δυστυχώς δεν εχει καμιά σχεση η μια εξεταση με την αλλη... Εσυ εκανες Α παπ εγω εκανα ληψη περιφερικου αιματος απομονωνουνε το dna του μωρου και το εξεταζουν το αιμα το στελνουν αμερικη ή χονκ Κονγκ και τα αποτελεσματα ερχονται μετα απο 15 μέρες. . ο γιατρος σου δεν σε εστειλε με τα αποτελεσματα της αυχενικης για ληψη περιφερικου ή αμνιοπαρακεντηση; ποσο χρονων εισαι αννα λιλα μου;;; εγω ειχα αυχενικη 1.1 και η αδερφη μου 0.8 και παλι για σιγουρια το καναμε ...!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μ τι κανετε;;;με ειχαν πιασει κ εμενα συσπασεις της μητρας στην αρχη της εγκυμοσυνης μετα πηρα μαγνησιο κ εφτιαξε...αλλα εχω αρχισει κ τρομαζω γτ δυο μερες τωρα ενω κανονικα εχαν σταματησει τελειως ξανααρχισαν.κ δν εχω παρει ακομα τηλ το γιατρο μου.καφε ειχαν κ εγω σε ολο το πρωτο τριμηνο κ ημουν ξαπλα.επισης ξεχασα να συστηθω με αυτα κ με αυτα γ οσες δν ξερουν...?ειμαι η γωγω ειμαι 20 χρονων ειμαι στην 16 εβδομαδα κ κατα 70 τις εκατο περιμενω κοριτσακι. .αλλα εμενα πριν μ το πουν ημουν σιγουρη οτι θα ναι αυτο οσο περιεργο κ αν φαινεται.αφου τ ελεγα κ τ αντρα μ.το ενστικτο της μανας ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Gia na katalavete vasika tha sas pw olo t istoriko mou.. loipom exo 28-30 kuklo eixa eleutheri epafi stis 6 etsi opos to ipologisa einai 2 meres prin tin oriksia mou.. perimeno tin triti periodo aurio thelo k olas na kamo test..apo simptomata exo ponous sti mesi kai entonous ponous peridou olo nomizo oti erxetai...kai de to yhelo katholou !! Evgala prim 3 meres spurakia omos opws prin tin periodo ..ti lete r koritsia exo elpides???? :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δν ξερω κοριτσακι μ ειλικρινα.εγω παντως παντα οποτε περιμενα περιοδο λιγες μερες πριν εβγαζα σπυρακια..κ οταν εμεινα εγκυος ξαφνικα το προσωπο μ ηταν πιο πεντακαθαρο απο ποτε..αφου μ κανε εντυπωση μαλιστακ ελεγα πως δν εβγαλα αυτα τα σπαστικα σπυρακια π με ταλαιπορουν καθεμηνα.αλλα τα συμπτωματα περιοδου με τα συμπτωματα εγκυμοσυνης δν διαφερουν κ πολυ..οποτε γ μενα καλο θα ηταν να παρεις το clear blue π ειναι το πιο αξιοπιστο τεστ απο οτι ξερω και να το κανεις με τα πρωινα σ ουρα...επισης διαβασε καλα τις οδηγιες του...σ ευχομαι να εχεις το αποτελεσμα π θες!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nai auto to test tha parw ! Se euxaristw polu gia tin apantisi soy s euxomai na exeis mia iperoxi egkimosni.!!Imaste kai stin idia ilikiaaa euxomai na to zisw kai egw to thelw polu!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Oxiii Koritsi m I alithia einai oti de to eixame progrmatisei ekeini tin wra mas vgike ..kai otan koitaksa to imerologio mou eida oti imoun se gonimes meres xarika toso polii kai olopsaxno gia simadiaa.. to mono p me kanei entuposi einai oti exo nponous poli noritera kai pote den eixa mono tin imera pou ontws erxotan h periodos.. alla apogoiteutika me ta spirakia :-(egonavrio tha kano k olas to test dld mia mera prin tin periodo tha vgei to apotelesma etsi?? Tha kano kai 2 !! esu eixes kanena entono simadi? Eseis prospathousate kairoo? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Προσπαθουσαμε ενα εξαμηνο αλλα οχι συνεχως ..δλδ χαλαρα κ εοχα πολυ ανγχος.κ μετα γ κανα 6 μηνο ακομασταματησαμε γιατι σκεφτηκα το οικονομικο κομματι κ υστερα εγινε μια φορα οχι γ να προσπαθησουμέ αλλα γτ μας βγηξε εκεινη την μερα κ εμεινα.αλλα δν τ περιμενα κ ουτε ειχα κανα ιδιετερο σημαδι.αυτο με τα σπυρακια μ εκανε εντυπωση κ οτι μπορει να ειχα πονους περιοδου αλλα οχι οπως καθεφορα.επισης εγω ειχα περιοδο καθε 28 μερες.ποτε μα ποτε δν ειχέ αργησεί.κ οταν εκανα τ τεστ ειχα 5 μερες καθυστερηση.γ μενα αν συνεχισετε τις προαπαθειες αν δν εισαι.π σ ευχομαι να εισαι αφου τ θες τοσο να τ σκεφτειτε καλα γτ ενα παιδακι απαιτει κ καποιες προιποθεσεις.αρα πρεπει να ειστε σιγουροι...σαν συμβουλη στ λεω ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Minaki! είπε:

Ειναι σαν την αμνιοπαρακεντηση μονο που γινεται με ληψη αιματος απο το χερι και σε εξεταζουν για παρα πολλα χρωμοσώματα! Αυτη η εξεταση εχει 1.5 χρονο που βγηκε.

Νομίζω αυτή την εξέταση την κάνουν μόνο όσες είναι πάνω από 35 χρόνων σωστά? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι νικη μου δεν ειναι ετσι! Πρωτον αν κατι δεν τους αρεσει στην αυχενικη διαφανεια θα πρεπει να το δεις ή με αμνιοπαρακεντηση ή με ληψη !!

Θα στο θεσω κι αλλιως αν θελεις και βασιζεσαι σε ποσοστά μενεις με την αυχενικη και δεν κανεις τιποτα! 

Απο εκει και περα αν μπορεις οικονομικα δεν νομιζω πως δεν θα ηθελε να ξερει μια γυναικα και να ειναι σιγουρη για το μωρο της αν ειναι υγιεις ή οχι!!!!!!!

Α!!!!!και κατι αλλο..... Σου ειπε κανενας πως γυναικες κατω απο τα 35 δεν γενναν παιδια με χρωμοσοματικες ανωμαλιες;;;;;;;;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Πεταλουδιτσα είπε:

minaki esu eixes kanena idiatero simpto,a? Ponous? I kati tetoio?

Ημουν ακριβως οπως οταν περιμενω να αδιαθετησω...Μην ψαχνεις συμπτωματα το μονο που χρειαζεται ειναι ηρεμια τιποτα αλλο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μινακι γεννανε απλα δν ειναι τοσο συνηθες φαινομενο οσο στα 35 κ πανω...αλλοστε στη αυχενικη εξεταση υπαρχει ενα χαρτι π σ γραφει τα ποσοστα ανα ηλικια...αλλα οντως κ μια 18 χρονη ακομα μπορει να γεννησει ενα παιδακι με χρωμοσωματικες ανωμαλιες...αλλα υπαρχουν λιγοτερες πιθανοτητες απ οτι καποια κοπελα π ειναι ανω των 35...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μινακι έχεις δίκιο! Απλά αυτό ακούω ότι την κάνουν γυναίκες μόνο αν είναι πάνω από τα 35 κ μου φαίνεται παράξενο αυτό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...