Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ειμαι Καινούρια Και Θέλω Τα Φώτα Σας!!


thelwbebaki

Recommended Posts

γεια σας μανούλες και μέλλουσες μανουλες! Με τον αρραβωνιαστικο μου ειμαστε μαζί σχεδον 2 χρόνια εκ των οποίων τους 9 μήνες αρραβωνιασμένοι και συγκάτοικοι :) για μωράκι δεν προσπαθούμε ιδιαίτερα γιατί ακόμα σπουδάζω και είπαμε να βάλουμε μπροστα σε κανα χρόνο ή λιγο παρπάνω που κανονίζουμε και το γάμο. χρησιμοποιούμε πάντα τη μέθοδο της διακοπτόμενης συνουσίας αλλά αυτό το μήνα το γλυκούλι μου τελείωσε κανονικά μέσα την 9η και την 11η μερα του κύκλου. Λογικά δεν παίζει εγκυμοσύνη. έχω κύκλο 30 με 37 μέρες. Σήμερα βρίσκομαι στην 36, δηλαδή σε λίγες ώρες 37η. Η κοιλιά μου είναι πρησμένη και το στήθος τούμπανο (!!) χαχα, σήμερα ένιωθα έντονη ναυτία. εδώ και 2 βδομάδες σχεδόν νιώθω πονάκια χαμηλά δεξιά και η μέση μου πονάει. Υπάρχει έστω και μια πιθανότητΑ να έχω το πολυπόθητο μπεμπάκι?? ΤΕΠ είχα 16/1 εως 22/1. δε θα κάνω ακόμα τεστ γιατί δεν έχω σταθερό κύκλο, θα αφήσω μια βδομάδα ακόμα αν δεν έρθει. εσεις τι λετε??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα Αν και είναι νωρίς ακόμα Με μια χοριακη πιστεύω θα δειξει τα συμπτώματα πάντως είναι τα ίδια με τα δικά μου που ειμαι εγκυος !χωρίς να θέλω να σε φουσκωσω τα μυαλά σου εύχομαι το καλύτερο!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλο το μωρακι σου!!!! Θα περιμενω ακομα μερικες μερες αν δεν ερθει και μετα θα παω στο γιατρο μου. Εχθες το βραδυ ειχα εντονους πονους, ημουν σιγουρη οτι θα ερθει μα το πρωι τιποτα. Τι να κανω υπομονη.. εσυ; σε ποια εβδομαδα εισαι;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

κι εγω καινούρια είμαι ...βοήθειααααα....αν δεν έχεις καν υποψία εγκυμοσύνης βγαίνει 0 ή μπορεί να βγεί κ πάνω από 0 και έως 5 η χοριακή;;; Εκανα χοριακη λίγο πρόωρα μεν (στην 7η μέρα από ωορρηξία) και βγήκε 3 και η γιατρός είπε οτι το καθαρο αρνητικό για αυτους είναι εως δυο και οτι το 3 ίσως δείχνει οτι κάτι ανιχνευεται  (γιατί λέει για αυτούς πρέπει να ναι κάτω από 3-5) αλλά ακόμα ίσως είναι νωρίς για να φανεί και να την κάνω το Σάββατο πάλι...να σημειώσω οτι τελευταία περίοδο είχα 15/2 ήρθαμε σε επαφή δύο φορές μία μέρα πριν την ωορρηξία στις 27/2 (ακολούθησα τα πονηρά κόλπα-μην σηκωθείς από το κρεββάτι μην πας στο μπάνιο κάτσε με τα πόδια ψηλά να βρεί ο μαραθωνοδρόμος τον δρόμο του.... [smilie=tongue11.gi: ) και από το Σαββατο είχα πόνους τρομερούς (ίσως λόγω ωορρηξίας) ενώ συνεχίστηκαν Κυριακή σταμάτησαν Δευτέρα και τώρα τρείς μέρες πονάω τρελά λες και θα αδιαθετήσω τώρα ενώ περιμένω στις 15/3...πονάω σαν τους πόνους περιόδου αλλά μια δεξιά μία αριστερά και μία κάτω χαμηλά...αχ λέτε να είμαι έγκυος;;; κάντε μια προσευχή και για μένα σας παρακαλώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ πραγματικά το θέλουμε τόσο πολύ που μου ρχεται τρέλα...θα μου πείς είσαι στον β μήνα προσπαθειών ναι...αλλά κι ο σύντροφός μου είναι ήδη 48 κι εγώ  34 κι έχουμε αγχωθεί πολύ...εγώ δηλαδή περισσότερο γιατί αυτός προσπαθεί συνέχεια να με ηρεμεί όλο μου λέει σε θέλω με ή χωρίς μωρό αλλά ξέρω πόσο το λαχταράει κι εκείνος...πώς θα αντέξω άλλες δυο μέρες δεν μπορώ...από την άλλη σκέφτομαι αν δεν υπήρχε τίποτα δεν θα έβγαινε πολύ πιο χαμηλό;; [smilie=sad8.gif]  [smilie=sad8.gif]  [smilie=sad8.gif]  Στο μεταξύ όλη την ώρα που γράφω πονάω δεξιά χαμηλά...χτες πονούσα στην μέση της κοιλιάς πολύ χαμηλά...δεξιά ο πόνος δεν σταματάει...κάντε μια προσευχή να είμαι έγκυος...και ξέρεις το τρελό που σκεφτόμουν σήμερα; Λέω κοίτα να δείς από ηλικία σε ηλικία πώς αλλάζει η γνώμη μίας γυναίκας κ πώς από κει που έλεγες Παναγία μου μην είμαι τωρα να λες μακαρι να είμαι :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ καλα πόσο δίκιο έχεις το σκεφτόμουν και εγω αυτό ! Απο την εμπειρία μου η οποία καταλήξε στο τέλος του τρίτου μήνα προν 4 βδομάδες σου λέω οτι τον μήνα

Που έμεινα εγκυος το ειχα καταλάβει αρκετά πριν την καθυστέρηση αφού

Ειχα πρησμένο στηθος όλο το μήνα τδομπηστα και πόνο δεξια κι αριστερά στις ωοθήκες άρα Κατι μου θυμίζει όλο αυτό που νοωεις ! Στο εύχομαι απο καρδιάς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα και πάλι...αχ βιάστηκα να κάνω χοριακή αλλά  βγήκε 3 την πέμπτη μέρα από ωορρηξία...άκουσα μια κοπέλα που την 8η είχε 3,5...κι έτσι ελπίζω...μίλησα με τον γιατρό κ μου πε ή το ρισκάρω κ την  κάνω την 2η αύριο ή περιμένω να πάει 12/3 ώστε να μαι 3 μέρες πριν την αδιαθεσία και σίγουρα 12 μέρες μετά την ωορρηξία..τί λες;; έχω τρελαθεί από την αγωνία...η κολλητή μου που έμεινε έγκυος στο διαγνωστικο της είχε τιμές για "μη εγκύους " από 0-2 κ της είχαν πεί οτι το 3 είναι ύποπτο κ για αυτούς... τί λες για πες μια γνώμη γιατί έχω πάθει τραλαλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιτά καταλαβαίνω την αγωνία σου αλλα θα ακολουθούσα την γνώμη του γιατρού καλυτερα 3 μέρες πριν την περίοδο . Και εγω όταν έμεινα εγκυος το ειχα ψιλοματαλαβει κάπως νωρίτερα αλλα περίμενα θα ειναι και ιατρικά πιο σωστό το αποτέλεσμα. Παρ όλαυτα καταλαβαίνω απόλυτα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξερω λεω να περιμένω εως 12/3..τουλαχιστον τοτε το αποτελεσμα θα ειναι καθαρο...εχω κ ενα σχετικο αγχος εδω γτ ακομα δεν εχουμε παντρευτει κ θα εχουμε αντιδρασεις απο το οικογενειακο περιβαλλον του στυλ εκανες παιδι ανυπαντρη κι ολο αυτο με φρικαρει...ειναι ολοι παλαιων αντιληψεων...χτες σε μια ασχετη κουβεντα πεταξε καποιος το θεικο πρωτα παντρευεσαι κ μετα κσνεις παιδι κ εμεινα κοκκαλο τα χα ολα εχω κ συτο τωρα να σκεφτομαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξερω λεω να περιμένω εως 12/3..τουλαχιστον τοτε το αποτελεσμα θα ειναι καθαρο...εχω κ ενα σχετικο αγχος εδω γτ ακομα δεν εχουμε παντρευτει κ θα εχουμε αντιδρασεις απο το οικογενειακο περιβαλλον του στυλ εκανες παιδι ανυπαντρη κι ολο αυτο με φρικαρει...ειναι ολοι παλαιων αντιληψεων...χτες σε μια ασχετη κουβεντα πεταξε καποιος το θεικο πρωτα παντρευεσαι κ μετα κσνεις παιδι κ εμεινα κοκκαλο τα χα ολα εχω κ συτο τωρα να σκεφτομαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειςαι 34 και οχι κανά εικοσάχρονη λοιπόν θα πρεπει να χαίρονται τριπλά για το δώρο που θα τους κανεις επίσης η ηλικία σου δεν επιτρέπει οι άλλοι να ορίζουν την ζωή σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

είναι δύσκολη ή ολη κατάσταση ήδη μου είπαν οτι αφού είναι 48 ο σύντροφός μου θα έπρεπε ήδη να με έχει ζητήσει από τον πατέρα μου...φαντάσου να τους πως οτι είμαι έγκυος τί έχει να γίνει..που εμείς επιλέξαμε να ξεκινήσουμε τώρα τις προσπάθειες λόγω και της δικής του ηλικίας...αντε να εξηγείς μετά οτι δεν θες να παντρευτείς έτσι ξαφνικά τρέχοντας κι οτι θες να γίνει αφού με το καλό γεννηθεί το παιδάκι...να φανταστεις οτι η μαμα μου απο τα 17 είναι με τον πατέρα μου ο οποίος ήταν 21, η αδερφή μου δε, από τα 19 με τον αντρα της αυτόν γνώρισε  αυτόν πήρε τί να πάω να πώ κ πού...είπα στον σύντροφό μου οτι αν είμαι θα το ανακοινώσουμε μαζί γιατί φοβάμαι τις αντιδράσεις...θέλω τόσο να είμαι έγκυος κ τρέμω τις αντιδράσεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευακι καταλαβαίνω το πόσο δύσκολο σου ειναι αυτό αλλα τωρα έχεις την άνθρωπο σου κ ίσως ένα μωρακι , ειναι άδικο να το φοβάσαι , άλλωστε μπορεί να προδικαζε

Ις τις αντιδράσεις

Τους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υπαρχει τεστ που δειχνει πιο πριν τοσο νωρις; Διαβασα για καποιο που δειχνει 5 μερες απο επαφη ισχυει;; Ξερεις μηπως;; σε ευχαριστω..ειναι ομορφο να νιωθεις κοντα σε ανθρωπους εστω κ απο ενα φορουμ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι φυσικά κ υπάρχουν αλλα θέλει μόνο πρωινά ουρά κ δεν ειναι παντα ακριβής υπάρχουν κάποιες αταίριαστη όπως to first step αλλα κ αλλα που δεν θυμάμαι Αβ πας στο φαρμακείο θα στο δώσουν .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ασε μην φαω την απογοητευση θα περιμενω 12 που θα κανω χοριακη εκτος αν εχουν αρχισει προεορτια της ακατανομαστης οποτε θα παω να πεσω στον Κηφισσο :( κ να φανταστεις οτι ειμαστε στον δευτερο μηνα προσπαθειων..αχ αυτο το 3 να χει ανεβει αντεεεεεε...εσυ εχεις παιδακια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...