Μετάβαση σε περιεχόμενο

Οκτωβριανες 2009( Και Οχι Μονο...)Τα Καλυτερα Ερχονται Λεμε....


Recommended Posts

ειδες βρε Νανα που ελεγες οτι ησουν μονη πιο μαρκυα απο τις υπολοιπες;;;

μακαρι να κανουν και σε μας φωτογραφιση οπως κανεμε τα προηγουμενα χρονια στον παιδικο αλλα δεν το βλεπω...

ενταξυ αχουμε οικονομικη κριση αλλα νομιζω οι δασκαλες το εχουν παρακανει με το να φοβουνται να κανουν κατι για τα παιδια που θα χριεαζεται λεφτα. θα τις ρωτησω και αν πει οτι δε θα κανουν λογω κρισης... μπλα μπλα... θα την πω να ενημερωσει τους γονεις, να παω εγω μια μερα με τη μηχανη μου ή καποια αλλη με καλυτερη μηχανη αν θελει, να βγαλουμε τα παιδια, μονα τους, με τις δασκαλες, ολη η ταξη κλπ και να τις εκτυπωσουμε και να πληρωσουν ποσο θα βγει... 1;2ε; γιατι ειναι κριμα να μην εχουν ενθυμια.

 

Μαρντιο μια χαρα οι δικιες σου που δε φευγουν απο κοντα σου.

δε λεω, δεν ειναι απο εδω και απο κει οπως λεει η Μαρκερ αλλα τους εχω παντου εγνοια... θελω να τους βλεπω. αν και χατηκα πολυ οταν ειασταν την Πρωτομαγια σε δασακι με παρεα και πιο κατω στο δρομο ειχε ερθει ο παππους  ενος απο τα αλλα παιδακια που εμεις δεν τον ξεραμε και ελεγε να τον παρει με το μηχανακι, ηρθε τρεχοντας ο Σπυρος και μας ειπε οτι ενας ξενος κυριος θελει να παρει το ταδε παιδακι με το μηχανακι του! στ'αληθεια μας εντυπωσιασε και χαρηκαμε που τα λογι αμας δεν πανε στραφι.

 

καλε τι εγινε με τη Γιουροβιζιον;;

περασε η Κυριακου;

δεν προλαβα να δω τιποτα!

ολο το απογευμα σιδερωνα, μετα ανεβηκανε απο την αυλη, μεχρι να τα κανω μπανιο, να φανε κλπ να κανω και εγω μπανιο και οταν πηγαν για υπνο αρχισα το μαγειρεμα... για φακες πηγαινα, αλλα τελικα δεν ειχα, ηταν ρεβυθια το σακουλακι... εκανα φασολακια, που δεν προκειται να φανε τα θερια, μονο τις πατατες θα φανε, εκανα και κιμα να βαλω στην καταψυξη να εχουμε οταν τρωνε μακαρονια... ψωφησα!

 

σας αφηνω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera

 

γιουροβισιον δεν ειδα - καλε ποτε ειχε δεν καταλαβα καν 

 

ουτε εμας θα κανουν φωτογραφιση βαγκ

μιλησα με τη δασκαλα και ειπε οτι δεν συμφωνουν ολοι οι γονεις ουτε για φωτογραφιες ουτε για βιντεοσκοπηση στη γιορτη οποτε αυτη δεν θα ασχοληθει για να μην βρει τον μπελα της 

με τσαντησε η αληθεια ειναι -αυτη ειναι η διευθυντρια ας κανονισει και οποιος θελει ας παρει τι να κανουμε

μετα μιλησα με μια αλλη μαμα που παει συνεχεια - ειπε οτι ρωτησε και μια μαμα απο την ταξη μας δεν θελει

τους ξερω θα μιλησω και εγω 

μπας και φερουμε φωτογραφο μονο για την ταξη μας

να τυπωσουμε και ενθυμια να χαρουν και αυτα

 

αλλιως οπως λες βαγκ να παμε εμεις να τα φωτογραφισουμε μια μερα

δεν θα το αφησω ετσι θα το τρεξω

 

καλε τι συμπτωση ειναι αυτη βρε νανα

πραγματικα τελικως ολες θα βρεθουμε συγγενεις εδω μεσα

καμια συγγενη απο κορινθο εχετε χαχαχα

 

μειλ δεν ανοιξα ακομα 

 

παντως τα πηρα μπεμπακο

νανα απο βιμπερ δεν πηρα τιποτα 

 

εμεις καλα

εχω νευρα αυτες τις μερες

να μου ποτε δεν εχω χαχαχα

ο Αγγελος εχω εχει κοψει πανα εδω και 2 εβδ απο χθες μου τα εχει χαλασει πολυ κατουρηθηκε 3 φορες εχθες

εχει και θεμα με δυσκοιλιοτητα αυτες τις μερες δεν ξερω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλσπερα !! Τι κανετε ? Και γω πιστευω οτι καλα ειναι να το τρεξετε το θεμα με τη φωτογραφηση.. ειναι κριμα να μην εχουν μια φωτογραφια. Εμας σε κοινοτικο και δημοσιο νηπιαγωγειο που πανε μας ζητησανε μονο 3 ευρω πιυ δεν ειναι τιποτα.

Marker μηπως επειδη ζοριζεται για τα κακα του ο Αγγελος να του βγαινουν ται τα πιπι. Παντως ειναι μικρος ακομη τωρα εκοψε την πανα ατυχηματα θα συμβουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

>Καλημερα

 

να χαιρομαστε τους κωνσταντινους μας και τις ελενες μας

Κωνσταντινους εχουμε της χαρας και τον αντρα μου

ελενη;

 

τα κακα του απο χθες τα κανει μεσα στην μπανιερα πολυ καλυτερα -ουτε κλαιει ουτε τιποτα -εκανε 2 φορες εχθες - ποντικοκουραδα μεν αλλα εκανε και εκανε και λιγα το πρωι

νικολου πολυ πιθανο να ειναι και αυτο που λες 

εχει δικιο δεν το ειχα σκεφτει

ναι μωρε μικρος ειναι σιγουρα δεν το συζητω

 

κατα τα αλλα κατι θα ακνουμε με φωτογραφο

αρχισε η δασκαλα τα δικα της αλλα δεν τις αφησα πολλες επιλογες

μια λυση να ερθει μονο για φωτογραφηση που λογικα δεν θα παρει πανω απο 3-5 ευρω 

ή στο τελος στη γιορτη να τραβηξει και βιντεο που λογικα θα παει κανα 10ρικο

αλλα εδω εχουν προβλημα με τα 3 ευρω σκεφτομαι - ας μην τους φερουμε σε δυσκολη θεση - ξερω γω. 

 

εχω σοκαριστει πραγματικα με το βιντεο με τους βρωμιαριδες -μην πω τιποτε αλλο @@@@@@@δες που δεν ντραπηκαν να ξυλοφορτωσουν τον ανθρωπο μπροστα στο παιδι του

αισχος -αλητες και ειναι οργανα του δικαιου 

μιλαμε με πιανουν τα κλαματα με την αντιδραση του παιδιου

οτι και να εκανε ειναι απαραδεκτοι

που να τους κανει μηνυση - να παρει τα κερατα του απο αυτους και το δημοσιο και να πανε και λιγουλακι μεσα και αυτοι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!

Χρόνια πολλά σε όσους γιορτάζουν σήμερα...

Το πρωί πήγα τον Κωνσταντίνο και κοινωνησε για πρώτη φορά...

Θα φτιάξω γλυκό τού ψυγείου...

Δεν περιμένω να έρθει κάνεις, για το καλό το φτιάχνω..πρώτη του γιορτουλα ..

Εμείς την φωτογραφιση την κάναμε την προηγούμενη βδομάδα...3 ευρώ έδωσα.

Βαγκ εγώ για πρώτη φορά στην ιστορία δεν έχω ρούχα για σίδερο...χαχα..

Μαρκερ δεν είδα ποιός έφαγε ξύλο?

Νικόλ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!

τι ξύλο ρε Μάρκερ;

 

Μπεμπάκο και Μάρκερ να χαίρεστε τα αγόρια σας!

 

εδώ γιορτάζει το μισό Υπουργείο.

δε φανταζεστε πόσα κεραστικά μάζεψα...

 

έφερα και τον Α μαζί μου.

είναι αργία σήμερα για τα σχολεία...

δεν το ήξερα και δεν είχα πού να τον αφήσω... οπότε, τον πήρα μαζί μου στη δουλειά...

πολύ φρόνιμο το μωρό μου...

τώρα τον πήρε ο κουνιάδος μου...

 

δεν έχετε Σύνδεσμο Γονέων που να καλύψει τα έξοδα για όσους δεν μπορούν;

εμάς στη φωτογράφιση βγήκαν φωτό και με τους φίλους τους, την παρέα του, τη δασκάλα τους...

ο καθένας θα αογράσει όσες θέλει...

1,5 ευρώ η μία...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα

ευχαριστω

καλέ το δειχνουν όλες οι ειδήσεις

δεν θυμάμαι σε ποια χώρα

σε αγώνα πλάκωσαν έναν μπαμπά οι αστυνόμοι γιατι λέει τους έφτυσε , κάτι τέτοιο δεν θυμάμαι καλα

οθτλιαζε το μικρό πήγαινε να τον σώσει έκλαιγε

χαμός

και ένας άνθρωπος δεν πήγε να βοηθήσει

πολύ ακριβές οι φωτο σας νανα

αλλα,όχι,δεν έχουμε σύλλογο

η δασκάλα δεν θέλει να πάρει θέση γιατι πέρσι μια μαμά τους έκανε φασαρία

αλλα σήμερα με δημοκρατικές διαδικασίες πήγα στο σχολείο με αλλη μια μαμά με τα ονόματα και λέω είναι κανειςωπου δεν θέλει να βγάλουμε φωτο το τμήμα μας ; εδώ μαζεύουμε υπογραφές θα πάμε να πάρουμε μια προσφορά και όσο πει ο ανθρωπος εκεί κοντά στα 3-4ε θα τον φωνάξουμε και τέλος.

οθτε ένας δεν είπε οχι

μια χαρά που τον πήρες στη δουλεια

και εγώ τα έχω πάρει , δεν έχουν πλάκα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σήμερα θα το κάνω με μπισκότο πτιμπερ για πιο γρήγορα κρέμα στιγμής βανίλια κρέμα στιγμής σοκολάτα και τέλος σαντυγι.

Αλλά το κάνω και για βάση με φρυγανιές. Τις σιρόπιαζω και βάζω κρέμα ζαχαροπλαστικης κρέμα γιωτης βραστη και τέλος σαντυγι και είναι πολύ ωραίο..

Όχι καλέ δεν το είδα στην κοσμάρα μού εγώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι αυτο με,τη στιγμής λέω , δεν ξέρω είναι απο τα λίγα που δεν μπορώ να φάω. , γι αυτο το φτιάχνω με κρέμα σαντυγη. Στα παιδιά λογικά με στιγμής θα τους αρεσει πολύ και είναι και πιο υγιεινό ηβαληθεια είναι. Ούτε εμείς περιμένουμε κανένα , τις έχουμε κόψει στις,γιορτες, των μεγάλων. Στα παιδιά ένα Σάββατο έρχονται θείοι παπουδες και τέλος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαρα να σου ζησει ο γιοκας σου !! Φυλαξε και λιγο γλυκο για μας μθα λιγουρα οσο και να πεις με χει πιασει.

Marker να χαιρεσαι και συ το συζυγο σου ! Καλα να περνάτε.

Ουτε εγω ειδα το βίντεο θα το ψαξω ν δω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορες πολυχρονα τα αντρακια σας!! Και οι υπολοιπες οποιον-α εχετε να τους χαιρεστε!!

Μου αρεσει που μιλατε για φωτογραφησεις των γιορτων και οι δικες μας δε κανουν καν γιορτη ληξης!! Μπου χα χα..τοσο προκωμενες!!Ολοι οι γονεις παραπονα...

Για να δουμε...απορω δε θα πουν κατι...

Ουτε εγω ειδα το περιστατικο που περιγραφεις μαρκερ.

Αμαν πια κι αυτοι οτι και να εκανε δε σεβαστηκαν το παιδι και βαρουσαν ανελεητα;; ολη την αυστηροτητα εξαντλησαν; ελεος!!

Πολυ αερας εδω σημερα..

Σας φιλω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ κορίτσια για τις ευχές...

Ωχ συγγνώμη Νικόλ μού το ξέχασα ότι είσαι εγκυουλα...

Εδώ δεν φυσάει...στην αυλή μού είναι κλειστά γύρω γύρω σπίτια και εμείς στη μέση...για να καταλάβεις τι καιρό έχει πρέπει να βγεις στην άλλη μεριά προς το δρόμο....

Σας φιλώ καλό ξημέρωμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πολυχρονοι οι Κωσταδες σας!

να τους χαιρεστε!

 

σε καμια αμερικη ειναι ΜΑρκερ το περιστατικο που λες;

σιγουρα κατακριτέο. και φανταστειτε και ποσα περιστατικα γινονται σε χωρες που  ειναι σε πολεμο, κυριως εμφυλιο, που τα παιδακια βλεπουν να σκοτωνουν ή να βιαζουν τους γονεις τους ή να τους αρπαζουν.

δε θα ξεχασω μια φορα ειχαμε στο τμημα μια οικογενεια με 3 παιδακια εως 10χρ και ενα βρεφος μηνων... τους ειχαμε απλα για φυλαξη για μερικες ωρες μεχρι να τους βγαλουν απο τα κεντρικα το χαρτι που παιρνουν ολοι τελικα, που εχουν 30ημ για να φυγουν απο τη χωρα... που κανεις δε φευγει τελικα...

επρεπε λοιπον οι γονεις να πανε στη σημανση για ελεγχο αποτυπωματων και φωτογραφηση... αναγκαστηκα θα πηγαινε μια δοση ο μπαμπας μονος για να μεινει σε μας η μαμα με τα παιδια και μια δοση η μαμα με το βρεφος για να μεινει ο μπαμπας με τα παιδια....

τι παιχνιδια, τι ζωγραιφες δωσαμε στα παιδια... ολα ηταν οκ. με το που ηταν να παρουμε το μπαμπα... η μια η κορη να ουρλιαζει και να κρεμιεται πανω του! βρε καλο μου, βρε χρυσο μου θα γυρισει ο μπαμπας, να την εξηγουμε και εμεις (οσο μας καταλαβαινε) και οι γονεις της... τιποτε! και φυσικα ουτε χειροπεδες βαλαμε στο μπαμπα ουτε τιποτα! τελικα πηγε μαζι με το μπαμπα της στη σημανση για να ηρεμισει...

τι εχουν περασει αυτα τα παιδακια...

 

ασχετο!

περασε μολις και η Κυπρος στον τελικο της γιουροβιζιον το Σαββατο!

στην ουσια Κυπροςχ2 μιας και η δικια μας συμμετοχη στην ουσια ειναι Κυπριακη...

Καλη Επιτυχια τους!

αλλα τι συχαμα ρε κοριτσια η Κοντσιτα... τι αηδια...

 

το απογευμα τα καμαρια μου που παιζανε κατω στην αυλη μου παρηγγειλαν κρεπες... ε, τους εκανα... και ως τωρα κρατιεμαι και δεν εχω φαει!

αλλα εκανα και μια μαγκια... το 1/3 του αλευριου το αντικατεστησα με αυτη τη βρωμη που ειναι στο κουτι με το μπαρμπα με την καπελαδουρα απ'εξω... μια χαρα εγιναν, τα παιδια και τα γειτονακια χαμπαρι δεν πηραν! και η Μαριαννα με τη δυσκοιλιοτητα εφαγε και τη βρωμη της!

 

κατι ηθελα να πω..... τι .... τι.... το ξεχασα..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το καλό που σου θέλω να θυμηθείς...

χαχαχα!!!

 

η βρώμη που έβαλες είναι σε νυφάδες ή σκόνη;

καλή η σκέψη σου...

να το δοκιμάσουμε...

 

ρε Βαγκ, τώτα το θυμήθηκα κι εγώ...

εκείνη η συνταγή με την πίτα φαίνεται πολύ ενδιφέρουσα... για δώσε λεπτομέρειες...

έχω γενέθλια την Κυριακή και θέλω να φέρω να κεράσω στη δουλειά.

 

ανοίγεις το φύλλο, γεμίζεις, τυλίγεις και βάζεις μέσα στη φόρμα που ψήνουμε το κλασσικό κέικ;

φαντάζομαι ότι το μήκος του ανοίγματος πρέπει να καλύπτει την περίμετρο της φόρμας, σωστά;

στις πόσους βαθμούς ψήνει;

για πόση ώρα;

 

βρε Χαρούλα... ξέχασα να σχολιάσω τα αντράκια σου!!!

είναι κουκλάκια και φαίνονται πολύ ήρεμα παιδάκια!!!

να τα χαίρεσαι!!!

 

ο δικός μου πέρασε πολύ όμορφα χθες!

ήθελε να ξανάρθει στη δουλειά...

αλλά είχε πολύ πλάκα...

το απόγευμα κάτι του είπε, ο μπαμπάς του, να κάνει και του απαντάει... "μπαμπά είμαι πολύ κουρασμένος, όλη μέρα δούλευα!!!"

χαχαχα!!!

 

ούτε γιορτή ρε Μαρντ;

ντροπή τους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια! 

Τρέξιμο αυτές τις μέρες γενικά..... ο Χριστόφορος όλη τη βδομάδα πάρα πολύ ζωηρός και στο σχολείο και στο σπίτι..... νομίζω χρειάζεται ψυχολόγο αλλιώς θα πάω εγώ σε ψυχίατρο! Αλήθεια το σκέφτομαι να τον πάω να τον δει κάποιος ειδικός.... μπας και λύσουμε και το τρίξιμο των δοντιών, δεν παλεύεται και αυτή η κατάσταση. Χθες βράδυ εγώ στο σαλόνι να βλέπω τηλεόραση, ο μεγάλος να κοιμάται με κλειστή πόρτα και άκουγα αυτόν τον ανατριχιαστικό ήχο των δοντιών του.... το κάνει παρα πολύ δυνατά με αποτέλεσμα να ξυπνήσει ξημερώματα στις 5  με φοβερό πονοκέφαλο και του έδωσα ντεπον για να ξανακοιμηθεί και στις 7 που σηκώθηκε ευτυχώς ήταν καλά.  

Ο Γιάννης πολύ καλό παιδί! Όταν κάνει όμως ο αδερφός του τρέλες τον ακολουθεί..... λογικό. 

Η μπουμπου μου έχει πάρει το μυαλό!!!! Είναι τόσο καλή και γλυκιά!!!!! Πλέον γελάει δυνατά και ξεκαρδίζεται! έχει πολύ πλάκα! Αλλά η σκατούλα εδώ και 3-4 μέρες έκοψε τον ύπνο..... κοιμάται μισή ώρα το πρωί και μισή το μεσημέρι. Ευτυχώς που το βράδυ κλείνει 10ωρο! Αλλά όσο δεν κοιμάται την ημέρα η κυρία δεν θέλει ούτε ριλάξ ούτε πάρκο. Θέλει ή αγκαλιά βόλτα πάνω κάτω ή καθιστή / ξαπλωτή στον καναπέ και να της μιλάς, να την γαργαλάς και γενικότερα να της δίνεις σημασία..... αλλά δεν γίνεται αυτό! Θέλει συνέχεια κουβέντα! Κουτσομπολάκι πρώτο θα γίνει! χαχα!!!!! Ευτυχώς έχω την μαμά μου από κάτω και την κάνω πάσα για να κάνω τις δουλειές μου.... και τώρα κάτω είναι και έκλεψα λίγο χρόνο για εσάς!

 

Χρόνια πολλά Μάρκερ μου στον σύζυγο και Χαρά μου στον μικρό σου!!!!! Καλότυχος να είναι!   

 

Νανά μου πολύχρονη κορίτσι μου! Να είσαι πάντα υγιής, ευτυχισμένη και τόσο αγαπημένη με την όμορφη οικογένειά σου!!!!  

 

Νικολου καλώς ήρθες!!!! Είμαι η Μαίρη από Ηράκλειο Κρήτης, τον Ιούλιο θα γίνω 34 και έχω 3 παιδάκια! Τον Χριστόφορο (29/01/2010), τον Γιάννη (12/3/2012) και την μπουμπούκα μου (09/02/2015). Από όταν γέννησα τον μεγάλο μου δεν εργάζομαι, το παίζω νοικοκυρά! χαχα! Ήμουν κτηματομεσίτης. Είμαι λίγο τρελή, θα με μάθεις και εσύ με τον καιρό! 

Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου και με το καλό να υποδεχθείτε το νέο μέλος! Πότε γεννάς και τί μωράκι περιμένεις; 

 

Εμάς ευτυχώς τα παιδιά είναι σε ιδιωτικό και θα κλείσουν 31 Ιουλίου. Αλλά τί θα γίνουμε τον Αύγουστο και τον μισό Σεπτέμβριο;;;;;; Αν τα έχω σπίτι ο μεγάλος θα μεταλλαχθεί σε τηλεόραση/υπολογιστή.... αντί για μαλλιά θα φυτρώνουν κεραίες και αντί για νύχια θα φυτρώνουν καλώδια, τα μάτια του θα γίνουν τεράστια (για να βλέπει καλύτερα! ) και θα κάνει κώλους και κοιλιές από το πολύ καθισιό! Βοήθειαααααααα!!!!! 

Γι'αυτό και εγώ πήρα προσφορά από ένα κέντρο δημιουργικής απασχόλησης που πάει και η Σωσώ καμιά φορά τα κορίτσια της, και θα τα πηγαίνω Δευτέρα - Τετάρτη - Παρασκευή 9:00 - 13:00 για 5 εβδομάδες (συνολικά 120 ώρες) και θα κοστίσουν 150€ μαζί. Καλά δεν είναι; Θα κρατάνε φαγητό από το σπίτι αλλά δεν με πειράζει καθόλου. Πήρα και το πρόγραμμα και έχει θεατρικό παιχνίδι, υπολογιστές, λογοτεχνία με θέμα την μυθολογία για εκείνον το μήνα, κατασκευές, κλπ. Να αλλάζουν και λίγο περιβάλλον, να περνάει και η ώρα τους δημιουργικά να ηρεμώ και εγώ λίγο. Τα απογεύματα μπάνιο στην θάλασσα όποτε μπορεί ο άντρας αλλιώς σε παιδότοπους  και στην γειτονιά. Αυτά. Από του χρόνου που θα είναι νήπιο ο Χριστόφορος και θα τελειώσει το σχολείο 15/06, θα τον γράψω σε ΚΔΑΠ που θα έχει το δικαίωμα. Αλλά νομίζω και αυτά κλείνουν τον Αύγουστο. τεσπα....

 

Σήμερα το απόγευμα παντρεύεται με πολιτικό ο κουνιάδος μου! Μετά θα κάνει τραπέζι οικογενειακά σε μια ταβέρνα με παιδότοπο αλλά μάλλον εγώ και η μπουμπού θα επιστρέψουμε σπίτι μετά το δημαρχείο. Έχει μάθει να κοιμάται το αργότερο στις 21:00 και  θα μου βγάλει γκρίνια. Δεν θέλει και πολύ κόσμο και πολλά φώτα όταν νυστάζει και δεν θα περάσουμε καλά. Οπότε μάλλον θα πάει ο άντρας με τα αγόρια και οι γυναίκες σπίτι!  

 

Πάω να πάρω ένα δώρο για τον ανιψιό που γιόρταζε χθες και να μαζέψω τα παιδιά από το σχολείο. 

 

Υ.Γ.  Σεξ έχω να κάνω 1 εβδομάδα και μου την έχει βιδώσει άγρια μιλάμε! γρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ!  [smilie=sex.gif] χαχαχα! 

Φιλιά σε όλες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα !! Γεια σου maryloo ευχαριστω να τα χαιρεσαι και συ τα ζουζουνια σου !! Οντως οι κορες εχουν την επόμενη αση να μας παιρνουν τα μυαλα. Εμενα πητ ειναι αρχες Νοεμβριου αλλα λογω καισαρικη θα είμαι Οκτωβριανη ! Τωρα για το φυλο σημερα ειχα ραντεβου στο δημοσιο και οταν ρωτησα αν φαινεται μου απαντα δε σε νοιαζει αν ειναι καλα και τοσο θελεις να μαθεις ; Εντάξει η συμπεριφορά τους ειναι ασχημη και ελπιζω την αλλη βδομαδα που θα παω στο γιατρο μου τον ιδιωτη να μου πει. ΑΠαντως 150 ευρω για 5 βρομαδες ειναι πολυ καλα και κανουν και τοσα πραγματα.

Νανα χρονια πολλα να ζησεις να σε χαιρεται η οικογένεια σου !!

Ευη εισαι πολυ δημιουργικη μας δινεις ωραιες ιδεες ! Eurovision ειδα μονο το τραγουδι της Κύπρου και της Σουηδίας αλλα ακουσα στο ραδιοφωνο κατι οτι η κοντσιτα που εμφανίστηκε δε φορουσε εσωρουχο σε αυτο αναφερεσαι ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα βρε ΜΑριλου... μπας και λειεπι ο αντρς σου;;; πως και συνεβει κατι τετοιο;; μη μας χαλας το πρωτυπο..... αν και για να φυγεις απο το θρονο σου... πρεπει να απεχεις κιαλλο νομιζω!!!! σωστα κοροτσια;;;;

τι γραφω... Σωσω εγινα!

 

μια χαρα νομιζω ειναι τα λεφτα για 2 παιδια για τον Αυγουστο. αλλα δεν ηξερα οτι υπαρχουν τετοια και μπορεις να τα πας οσες φορες τη βδομαδα μπορεις. για να το ψαξω και εδω...

 

Νανα πολυχρονη με υγεια και ευτυχια!

σαν τα ψηλα βουνα!

 

οσο για τα καυτα σου ερωτηματα....

η βρωμη ηταν κουακερ. πολυ μικρες λεπτες νυφαδες θα τις χαρακτηριζα...

το ρολο βγαινει ψωμενιο σαν καλτσονε θα το περιεγραφα και οχι σαν φυλλο πιτας.

το βαζεις σε φορμα κέικ στρογγυλη με τρυπα στη μεση.  και λιγο παραπανω να ειναι στο μηκος, οπως βγηκες εμενα, το ζουλιξα λιγο να μικρυνει.

ψησιμο 180 αερα 45 λεπτα. το θελει για να ψηθει και μεσα και εξω γινεται τραγανο. το πασαλειψα και με λιγο λαδακι.

απλα να προσεξεις στο τυλιγμα να ειναι αερατο απαλο και οχι σφηχτο, για να μη μαζευτει σε ενα μερος η γεμιση και να εχει χωρο να φουσκωσει και να ψηθει.

η αρχικη αλλαγη ειχε γεμιση σαλτσα και πρασινες ελιες. εγω το εκανα σαν πιτσα. αλλα θελω να το δοκιμασω μονο με τυρι να γινει τυροψωμο και μονο με ελιες να γινει ελιοψωμο.

 

Νικολ οποτε και εσυ με το καλο θα γινεις Οκτωβριανη!

καλα και εκει τετοιες συμπεριφορες οι γιατροι;;;

να ρε φιλε θελω να μαθω το φυλο! τι σε κοφτει; θα καταναλωσεις σαλιο να με πεις;;; ή εισαι ασχετος και δε μπορεις να ξεχωρησεις;;; εεεε;;;;

απαπα... συγχιστηκα!

 

καλε δε φορουσε και βρακι το φρουτο;;;;; αυτο δεν το παρατηρησα!

ε,ρε ποσο θ'αντεξει ο Θεος ακομα!!!!

μπουρλωτο!

τι πρωτυπα μας σερβιρουν για να τα συνηθιζουμε!

 

εγω βλεπω γιουροβιζιον, τα θερια κοιμουνται και ο αντρας ειναι με τους απεναντυ στο δημοτικο σχολειο που εχει λαϊκη βραδια ο Πολιτιστικος συλλογος Λαγυνων...

οχι καλη μοιρασια!

αν και ψωφησα σημερα...

το πρωι δουλεια, το μεσημερι τους πηγα σκακι, μετα πηγαμε στο παρτυ γεννεθλιων του 3ου παιδιου των διπλανων.8χρ. σε εναν πολυ ωραιο χωρο με μεγαλη εκταση με φουσκωτα, τραμπολινα, τσουλιθρες περιεργες κλπ και εκει που ειναι τα τραπεζια ειναι ψηλα και βλεπεις καλα τα παιδια. ειναι σε διπλανο χωριο και γινεται χαμος! να φαναστειτε οτι σημερα ειχα 3 παρτυ γεννεθλιων!!! χωρια οι μεμονομενες παρεες.

 

αυριο μεσημερακι βαφτησια συναδελφου και το βραδυ θα βρεθουμε με την κουμπαρα μου και το βαφτηστιρι που ηρθαν απο Αθηνα για λιγο καιρο...

γεματο γουικεντ!

 

πωπω ο καημενος ο Σπυρος απο την κουραση ενω ηθελε τωρα να παει γι ακατουρημα δεν ειχε κουραγιο να φωναξει και μονο μουγκριζε! καλα που τον πηρα χαμαρι!

 

παλι πολλα εγραψα...

καλο βραδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωπα βρε Μαριλου μια ολοκληρη βδομαδα αποτοξινωση;;;; απιστευτο!!!!εισαι φοβερη!!!!

Πολυ καλη τιμη βρηκες για τη δημιουργικη απασχοληση.εδω που ρωτησα βεβαια summer school καθε μερα πληρες ωραριο ειναι 100€ το παιδακι την εβδομαδα!!!!!

Θα χρειαστω τις συμβουλες σου για επισκεψη στο Creta!προσανατολιζομαστε για τα μερη σας καλα να μαστε αυτο το καλοκαιρι.

Ελα βρε με το Χριστοφορο υπερβαλλεις νομιζω που θελει ψυχολογο ολα φασεις περνανε.μπορει να ναι και ζηλια το θεμα του.Σου λεει μου φορτωσες εναν φερνεις και δευτερη τωρα...καπως πρεπει να σου δειξω πως ειμαι και γω εδω και ας ειμαι ο μεγαλος της παρεας!

Για το τριξιμο αν ειναι τοσο δυνατο οσο περιγραφεις θες γνωμη οδοντιατρου.Στο πα το χα και γω .ενα τριμηνο εβαζα σιλικονης μασελακι στον υπνο και περασαν ολα πονοκεφαλοι τριξιματα ολα.

Δε θυμαμαι αλλα..

Αχ Vag λυπηρα αυτα που περιγραφεις με τους μεταναστες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρντιο τσιμπημενη τη βλεπω την τιμη 100Ε/βδομαδα/παιδι...στα 2 παιδια δ

εν εχει εκπτωση;;; εδω εχουν 70 στο καμπ του Αριστοτετελιεου Πανεπιστημιου... αν μεναμε Τουμπα στο πατρικο μου σιγουρα θα τους εστελνα 2-3βδπομαδες... αλλα τωρα δε γινεται... πρεπει να ξυπνανε χαραματα.

 

παντως αυτο που λεει η Μαριλου για τον μεγαλο για παιδοψυχολογο, το συζητουσα το απογευμα με την κουμπαρα μου για το βαφτηστιρι μου. ο Νικολας ειναι 3,5χρκαι εχει εναν 2χρονο αδερφο και 4μηνων αδερφη. ειναι πολυ καλο παιδακι αλλα ισως επιδη θελει περισσοτερη προσοχη εχει θεμα με τα κακα του.΄ενω δεν κατουραει πανω του τη μερα, ουτε το μεσημερι που κοιμαται, οταν του ερχονται κακα παει... παιρνει πανα και τους λεει... βαλτε μου την πανα... μου'ρχονται κακα!το

ν πηραν με το καλο... με το κακο... τιποτα. δεν ειναι κακο μια γνωμη ειδικου.

 

καλα παντως κουραστηκα σημερα... καλες οι βολτες αλλα σαν το σπιτι μας δεν εχει...

καλη βδομαδα να εχουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!

Έχεις δίκιο Μαρκερ μας ψεκάζουν...πάλι άρρωστος ο Κωνσταντίνος πολύ μιξα...

Τι να πω ανάσα δεν έχει πάρει...

Σήμερα θα πάω στο δημοτικό να δω τι δικαιολογητικά χρειάζονται για να γράψω το στέφανο..

Και εγώ θα γράψω τον στεφανακο εδώ στην περιοχή είναι του δήμου και είναι δωρεάν είναι από το πρωί μέχρι τής τέσσερις παρά και έχει και τρείς φορές τη βδομάδα κολυμβητήριο...είναι για Ιούνιο και Ιούλιο...αν δεν φύγουμε τελικά για καλοκαίρι θα τον στείλω...γιατι μαριλου κάπως έτσι και εγώ φαντάζομαι τον στέφανο.....

Έχω ακούσει για κάποια παιδάκια που τρίζουν τα δόντια τούς...όταν αλλάξουν τα πρώτα δοντάκια μετά σταματούν....

Βαγκ και εμείς είχαμε παιδικό πάρτυ το Σάββατο και όταν γύρισα σπίτι ήμουν ψωφια....

Εγώ ξέρω ότι όταν το παιδί νιώσει έτοιμο τότε θα την σταματήσει την πάνα...και είναι χειρότερα να τα πιέζουμε...

Σας ευχαριστώ για τις ευχές

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρουλάκι μου!!!

γιατί έτσι;

τι πάθατε;

είστε άρρωστοι;

χαχαχα!!!

 

περαστικά Χαρά μου!

τελικά κάποια δίκια τα έχει η Μάρκερ...

 

σας ευχαριστώ για τις ευχές σας!

γιορτάσαμε χθες στο χωριό.

πήγαμε στο χωριό για το μνημόσυνο και πήγα εκεί την τούρτα...

περάσαμε ωραία.

Ο Μ κάηκε από το κεράκι γιατί το φυσούσε και έπεφται σχεδόν ολόκληρος πάνω στο κερί...

ε... την τελευταία φορά έπεσε πάνω στο κερί πριν να το φυσήξει...

αφού μύρισε καμμένο... ήταν το μουστάκι του...

 

πρέπει να σας στείλω και φωτό την τούρτα που μου έφτιαξα...

σαν θέμα έχει το πλέξιμο...

 

Βαγκ, θέλω και τη συνατγή για τη ζύμη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας

Εμείς μιαχα ρα τίποτα το ιδιαίτερο

Περάσαμε ενα καλό σκ

βόλτα και χαρά

μάλλον με τα τσισα του αγγέλου ηταν αυτό που είπε ή Νικολού

Ουτε μεσημέρι δεν κατουριεται πια

Σιγά βρε Μάρ λου μην πας το παιδι σε ψυχολόγο για τα δόντια. Οδοντίατρο αρχικα και βλέπεις.μετα

Έριδες που κοβετε το σεξ; χα χα

Ένταξη εσείς θελετε ενα παιδι ακομ α για να το μειωσετε χαχα

Χαρά καλά να είστε να αντεχετε αρρώστιες εδώ στα Λιόσια.και σοβαρολογω.

Περαστικά σας.

Απλως προσπάθησε να μην ερχεστε σε επαφή με αλλά παιδιά.απο τις 1-21 είναι οι εγγραφές. Για αρχή να εχεις μαζί. ΔΕΚΟ στο όνομα σας με διευθυν ση, το βιβλιάριο και το πιστοποιητικό γέννησης. Στις 15 θα μα ς δώσουν τις βεβαιώσεις του νηπίου κ θ εκεί , οφθαλμίατρο , οδοντίατρο , καρδιολόγο.

Έλα μωρέ τον μικρουλακο που καηκε , κριμα. Τώρα κοψατε την τουρτιτσα σας; μπράβο που περασατεε όμορφα.

Βαγκ αυτό με το σκατο για 4 χρονων παιδι είναι θέμα. Όχι είναι πολύ μεγάλο γι Νάτα κανει πανω του . Οντω θέλει βοηθ εια.

Καλέ τι είναι αυτά ους δήμους σας;

Εμας δεν έχει τίποτα απο όσο ξέρω.

Καλά δε με πολύ νοιάζει 22 σταματαω δουλεια οποτε θα αατησω και τον άγγελο απο παιδικό

Καμια βόλτα το πρωι , λίγο εδώ , λίγο εκεί

Καλά θα είναι.

Το λυπαμαμαι να το στείλω παι κο και να κάθομαι εγώ.

Μαρρντ καλά μου ακούγονται τα χρώματα γι 2 παιδιά. Θα. Τα ταιζουν; δικο τους φαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Αχ άσε... Αναπολώ τις μέρες που κοιμόταν πολύ τα πρωινά και προλάβαινα να πιω καφεδάκι 🤣 εμένα το παληκάρι κοιμάται 1,5 το πολύ 2 ώρες το μεσημέρι αλλά μόνο πάνω μου... Αν κάνω να τον αφήσω δίπλα ανοίγει μάτια και κλαίει... Οπότε είμαστε αυτοκόλλητοι μέχρι το βράδυ που θα κοιμηθεί. Δε προλαβαίνω τι-πο-τα 🤯 ξέρω όμως ότι αυτές οι στιγμές αργότερα θα μου λείπουν.  Αααααα σιδερένιο το 7ο δοντακι σας! (Κι εμένα με δαγκώνει το κουνέλι μου 🤣) Ναι όσο μπορείς πάλεψε το με τα πατημένα γιατί μετά αν το αφήσεις ίσως να δυσκολευτεις.  Κι εγώ νιώθω ότι δεν έχω συνέλθει πλήρως από τη φάση γέννα - νεογέννητο... Καταρχάς ακόμα σκέφτομαι τη καισαρική και τη περίοδο της λοχείας και ανατριχιαζω... Μπρρρρρ!  Πότε πέρασε ένας χρόνος Ε; Απίστευτο! Ένας χρόνος απαιτητικός αλλά συνάμα όμορφος! Πως έχουν αλλάξει τα μωράκια μας... από μικρά νεογέννητα έχουν γίνει μικροι εξερευνητές 🤣 Κοιτάζω τις φωτογραφίες από την εγκυμοσύνη ή βιντεάκια με τη κοιλιά μου να κινείται και ακόμα δε μπορώ να πιστέψω ότι το έζησα, σαν ένα γλυκό όνειρο.... Τον κοιτάζω και η καρδιά μου πάει να σπάσει από αγάπη... 💙      
    • Πώς τη παλεύω; Πφφφφ ανάλογα τη μέρα .. υπάρχουν μέρες που βγαίνουμε βόλτα, μέρες που συναντιεμαι με φίλες που έχουν κι αυτές μικρά παιδάκια και μέρες που είναι σκέτη καταστροφή...  Εμένα αν ξυπνήσει μέσα στη νύχτα θέλει οπωσδήποτε να πιει γάλα αλλιώς δεν ηρεμεί με τίποτα.  Ευτυχώς 20:30-21:00 κοιμάται. Τις τελευταίες δυο μέρες και μένα κοιμάται περισσότερο.... Μωρέ λες; Λες να κοιμόμαστε σαν άνθρωποι σιγά σιγά; 🤣🤣🤣🤣 Φτου φτου φτου μη το ματιασω!   
    • Να χαίρεσαι!! Μια χαρά είναι ο τράχηλος! Άλλες έχουν μικρό τράχηλο και κάνουν περίδεση, εσύ δεν έχεις να το σκέφτεσαι αυτό!!  Σε κάποια φάση λογικά ξεκινά και μειώνεται το πάχος για τον τοκετό! Τα κορίτσια που είναι μαμάδες θα ξέρουν καλύτερα κιόλας!
    • Καλά εσενα θα θέλει σίγουρα να σου το αυξήσει όταν μιλήσεις μαζί του πες μας 
    • Είχε ζοριστεί που με έβλεπε τότε με τους εμετούς συνέχεια ξαπλωμένη γιατί ερχόταν και με πείραζε  για να σηκωθώ μετά από ένα σημείο άρχισε να μου τραβάει και τα μαλλιά για να με σηκώσει 😅 τωρα όχι γιατί την παίρνω αγκαλιά αλλά επειδή περπατάει κιολας Εεε δεν την ζητάει συνέχεια την αγκαλιά αλλα οποτε απλώσει χερι να την παρω την παίρνω απλά δεν θα την κρατήσω πολύ ώρα μετά από λίγο την αφήνω 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...