Μετάβαση σε περιεχόμενο

Οκτωβριανες 2009( Και Οχι Μονο...)Τα Καλυτερα Ερχονται Λεμε....


Recommended Posts

Καλησπέρα

αυριο γιορτάζουμε

Ο Στελάρας - δεν ετοιμασα τιποτα για το σχολειο -ετοιμα σοκολατακια θα παρει ο αντρας σημερα

 

κατα τα αλλα της π@@@νας στη δουλεια - καλε εχει ψυχολογικα πολλα ο κοσμος

του ειπα του αλλου οτι αφησε βρωμικο το εργαστηριο και να πει τιποτα στα πιτσιρικια και εκανε λες και του ειπα οτι θελω να του παρω τη δουλεια ή δε ξερω οτι του εσφαξα τη μανα

μλκες το κερατο μου το τραγιο

 

κατα τα αλλα 

 

μπραβο βρε μαρντ στα κοριτσια σου

αντε περιμενουμε φωτ απο τις γιορτουλες σας

μια χαρα θα ειναι- ειδες μωεςμαγαλωνουν και ξετσουρευουν και αυτες

 

ελα βρε βαγκουλα τωρα με την πεθερα

κριμα η γυναικα ταλαιπωρειτε  - θα ακουστω κακια; αλλα μακαρι να ηρεμησει 

σιγα καλε 40 χρονων εμμηνοπαυση 

καμια ορμονη θα εχει τζαζεψει να δεις

πες μας νεα σου αυριο

 

καλσικο αγορι ρε συ ο Σπυρετος

των μαθηματικων μπραβο σας - φτου φτου

 

πηγαινε τους αλλη μια φορα

και πες της το - αλλιως εαν περισσοτερο κουραζονται γιατι να σκας -αλλα ειναι πολυ ωραια ασχολια η ζωγραφικη 

 

εμεις μια χαρα κατα τα αλλα απο υγεια τουλαζιστον μια χαρα

 

καλα οι κωλοτουρκοι το κερατο τους

βρε αντ στον - εχουμε να ζησουμε πολλα 

το πιστευω

η απομενη δεκαετια θα ειναι ο επομενς παγκοσμιος πολεμος

ντροπη μας σαν ειδος

ντροπη και αισχο στις πολεμοχαρεις απεναντι χωρες

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να χαιρεσαι τον Στελαρα!! εστω και κατοπιν εορτης...

αντε και σε λιγες μερες εχεις και τον επομενο... ολοι με τη σειρα...

εδω τα κλασσικα μας...

η πεθερα βγηκε απο Θεαγενειο χθες... τη βγαλανε με καθετηρα!!! γιατι την αρεσε που δε χρειαζοταν να σηκωνεται για τουαλετα και αυτοι την ακουσαν! δεν ειδαν οτι σε μια βδομαδα εκει που δεν κουνιωταν εκανε κατακλυσεις! και οταν γυρισε σπιτι την κανανε μπανιο ο αντρας με τον πεθερο με τον καθετηρα! καλα, λεω τι κανετε;;;; για ουρολοιμωξη δε σκεφτηκατε;;; τωτησαν γιατρο και σημερα αρων αρων ηρθε και της τον εβγαλε! αν ειναι δυνατο!

εγω οπως τα λες στο γιατρο... ορμονικο... και ηδη με ηρθε...με εκανε και παπ με την ευκαιρια... εγραψε και μαστογραφια και υπερηχο... εκλεισα να τα κανω την Παρασκευη...

τα παιδια καλα... ο αντρας νευρα... εγω στην κοσμαρα μου γιατι δε γινεται να λαλησουμε ολοι....

και θελουν να στολησουμε αυριο!! εγω αρνουμαι! οχι τοσο νωρις! να δουμε...

αυριο θα προσπαθησω να τους κοροϊδεψω... πηρε ο αντρας βαζο ταχινι με κακαο και θα το βαλω στο κουτι της μερεντας για να τους δωσω να φανε.... 2 συναδελφοσσες τα κοροϊδεψαν... εγω φοβαμαι τη ΜΑριαννα.... οταν κανουμε τζατζικι δοκιμαζει και μου λεει τι να προσθεσω! και εχει δικιο το σκασμενο! οποτε θα το παρει πρεφα το ατιμο...

το αλλο Σαββατο θα κανει ο Πολιτιστικος Συλλογος χριστουγεννιατικη γιορτη για τα παιδια στο κλειστο γυμναστηριο του δημοτικου... ειπα να βοηθισω παλι... (ισως το παρακανα φετος με τον εθελοντισμο..) θα κανω μαζι με τη φιλη και γειτονισσα αισθητικο..... face painting!!!! κουλο ε;;; αλλα τους ειπα... αντε να κανω κανενα δεντρο.... καμια χιονονιφαδα.... αντε κανενα χιονανθρωπο... μεχρι εκει... τωρα θα κατσω να βρω να εκτυπωσω τιποτα ευκολες τετοιες ζωγραφιες να εχω ενα μπουσουλα... καλα... ή θα γελασουμε πολυ... ή θα μας σκασουν τα μικρα με τις απαιησεις τους!!!!

να δουμε ποτε θα καταφερουμε να παμε και Δραμα στην Ονειρουπολη... οταν ανοιξει... αχ, βρε ΝΑνα που εισαι.....

εμεις τελικα στο σχολειο, η 2α κανει τη γιοστη των Χριστουγεννων στις 23/12... η δικια μου θα ειναι καμπανουλα στη γιορτη του κατηχιτικου την ιδια μερα το απογευμα...

τρωω σπορια και ακουω τα μικρασιατικα τραγουδια στο Στην υγεια μας ρε παιδια.... ο αντρας νυχτα... καταντια;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα... δε θα πιστεψετε τι μας συνεβη... παλι... σημερα....

ειχα ρεπο και με ενημερωσαν οτι με ειχαν σε ονομαστικη λιστα απο το αρχηγειο μαζι με αλλα 6 ατομα να φυγω σε 2 μερες για 2 μηνες στην Χιο!!!!

εγκεφαλικο;;;;;;!!!!!

στις αρχες του 2012 ειχα περασει μια εβδομαδιαια εκπαιδευση για να ξεχωριζω μεσα απο συνεντευξη, την αληθινη εθνικοτητα των λαθρομεταναστων και οχι αυτη που υποστηριζουν εκεινοι...

και τωρα... μετα απο τοσο καιρο που στα νησια μπαινουν οιλοι αβερτα και ειναι οτι δηλωσουν τους ηρθε μεσα στο χειμωνα και τις γιορτες να ζητησουν ατομα να ξεκαθαρισουν την κατασταση!!

μιλησα με τα κεντρικα εδω, και ο ιδιος ο προϊσταμενος, αφου μου εξηγησε πως εχει η κατασταση και μου ειπε οτι προσπαθουν να με εξαιρεσουν, τουλαχιστον εμενα, γιατι ολες οι ως τωρα δ/γες για νησια γραφουν οτι εξαιρουνται οι μητερες ανηλικων τεκνων, μου ειπε οτι στο τελος αν δε γινει τιποτα θα πρεπει να βγω σε αναρρωτικη αδεια! οποιος γιατρος και να παω στα ιατρεια μας και του πω τι συμβαινει δε θα αρνηθει να μου δωσει αναρρωτικη...

το ειπα στον αντρα μολισ ξυπνησε απο το νυχτερινο και φρικαρε!  πηρε τηλ τους συνδυκαλιστες και κατεβηκαν στα κεντρικα... τελικα μετα απο ωες διαβουλευσεων με Αθηνα ειπαν οτι θα αλλαξουν τη δ/γη και θα με εξαιρεσουν και ισως και τους 2 3τεκνους συναδελφους....

περιμενω βεβαια αυριο στη δουλεια να δω με τα ματια μου τη νεα δ/γη....

φανταζεστε μεσα σε μια μερα να αφηνα τα παιδια για 2 μηνες;;;;;

ποσο ανωμαλοι ειναι οι ανθρωποι που μας κυβερνουν επιτελους;;;;; ποσο σαδιστες;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 τι να πρωτοσχολιάσω

 

αρχικα ευχαριστώ για τις ευχες σου

καλε χαθηκανε ολες

μονο εμεις οι 2 λεμε τα σωψυχα μας χαχα

 

καλο ακούγεται το φαις - εγω τα βαριέμαι τρελλα κατι τεοια βεβαια

αλλα εάν προκειται για τα παιδακια και εσεις εκει ειστε και μια οικογενεια ολοι πολύ καλα εκανες

τελικα με τον παπα και τις βρισκιες τι εγινε;

 

κοιτα να δεις με τον καθετηρα -το κανουν πολύ οι γιατροι - βεβαια εάν μπορει να κουνηθεί η γυναικα καλυτερα για τις κατακλισεις της -είναι φρικτο μιλαμε

τωρα για το 2μηνο τι να πω;-δε λες παλι καλα που σε ενημερωσαν τουλάχιστον και ορεσατε να το τρεξετε. πωπω φρικη θα ετρωγα

μακαρι να ερθει γρηγορα το χαρτι και να ηρεμησεις

 

εμεις εδώ εχουμε το νικο με γαστρεντεριτιδα

λογικα μιας μερας πρεπει να είναι γιατι όλα αρρωστα ητν στο σχολειο

ολοι οι αλλοι ακομα κλα ειμαστε

στο σχολειο μια χαρα φτου φτου

σημερα μου ειπε ο Νικος ότι η διπλανη του - η μανα της είναι νηπιαγωγος -προετοιμαζει τα μαθηματα της επομενης μερας και τις δινει χαρτακια ε τις απαντησεις ου βιβλιου του επομενου μαθηματος

ελεος βρε παιδια - απ τωρα σκονακι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλοχα κοριτσαρες....

Ξεκινω με Μαρκερ γιατι δε θυμαμαι αν ευχηθηκα απο fb για Στελλουκο! Πολυχρονο το παιδι! Και το Νικολα σου να τον χαιρεστε για τη Κυριακη!

Vag τρελλαθηκα με τη πιθανη " μεταθεση".ευτυχως που το μαθες τοσο εγκαιρα οσο να κινησεις διαδικασιες να αποφευχθει.

Λυπαμαι για τη πεθερα...ζορια ρε γαμωτο...σα την υγεια δεν εχει.

Αχ το Μαριαννακι το γλυκο...θα της πηγαιναν τα γυαλακια αν και αχρειαστα να ναι.και γω δευτερα δημοτικου εβαλα παντως.και θυμαμαι ηταν ροζ κοκκαλινα με πεταλουδες στο πλαι.

Εμεις καλα μας επιασε το κρυο απο χθες.στολισαμε τη Κυριακη.τα μικρα το καταχαρηκαν.καναμε μπισκοτακια.σκεφτομαι και για μελομακαρονα να κανω φετος του Ακη.διαβασα καλα λογια.

Η γιορτουλα μας εμας 18 Δεκεμβρη απογευμα το παραμυθακι του Τριβιζα το ποντικακι που ηθελε να αγγιξει ενα αστερι. Μαθαμε τα ποιηματα τραγουδακια καλαντα πολλα λογια γενικως.καμια σχεση με το περσυνο νηπιαγωγειο.

Στη δουλεια πολυ βαβουρα οχλαγωγια.τωρα τελος του χρονου για το λογιστηριο εχει πολυ δουλεια με κλεισιματα θελω ησυχια και δεν την εχω.κεντρο διερχομενων κι ολοι διακοπτουν για να τους βοηθησει η δουλαρα απο τον εκτυπωτη που δε τυπωνει μεχρι τη πορτα του μπανιου που δε κλεινει!! Ελεος...ειναι να μη δειξεις προσωπο γενικα...

22 Δεκεμβρη παιρνω αδεια ανεβαινουμε στα πεθερικα μεχρι 30 και 7 Γεναρη θα επιστρεψω δουλεια.Αποτοξινωση.απο τις καλοκαιρινες διακοπες και μετα δεν εχω λειψει μια μερα...ολο το 2015 πηρα 11 μερες αδεια...

Σας φιλω....καλο μηνα μονο με καλες ειδησεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ακομα εδω ειμαι....

τελικα Χιο πηγαν 2 αντρες και μια γυναικα χωρις παιδια... αυριο φευγουν.

παντως, μετα το πρωτο σοκ οτι σε στελνουν καπου ξαφνικα χωρις να το θελεις πρεπει να το δεις αλλιως και να προετοιμαστεις να περασεις καλα για να περασει ο καιρος χωρις προβληματα και να επιστρεψεις. και εγω που το συζητουσα με τον αντρα αργοτερα, ελεγα οτι οκ αυτος που παει καπου σε γενικες γραμμες περναει καλα. σιγουρα θα υπαρχουν οι στιγμες μοναξιας και νοσταλγιας για την οικογενεια που αφησε πισω, αλλα οι ρυθμοι και οι παρεα δε σε αφηνουν να πεσεις. το προβλημα το εχει οποιος μενει πισω.... με τη ρουτινα και ολες τις υποχρεωσεις που πρεπει να τα καταφερει μονος....

τελος παντων... τωρα εχουμε αλλα τρεχαματα... ζητανε ποσα ατομα για υπηρεσια να ελεγχουμε τις εθνικοτητες αυτων που πανε Ειδωμενη... ειδατε τον πανικο εκει... ερχονται οι ευρωπαιοι και χεστηκαν! βρε δε πανε να μας βγαλοου απο το σενγκεν... η Αγγλια που δεν ειναι τι επαθε;;

αρκετα σας επριξα..

ΜΑρκερ περαστικα με τη γαστρεντεριτιδα... ελπιζω να μη σας πιασει ολους. και εδω εχει μια εξαρση. ελπιζω να την πηδιξουμε..

η πεθερα δυσκολα... ο αντρας λεει οτι ισως να μην κλεισει ουτε χρονος απο τοτε που εγινε η διαγνωση... Φεβρουαριο...

τα παιδια στον κοσμο τους... στον ωραιο αγαθο τους κοσμο....

Μαρντιο τι καλα που ετοιμαζουν τη Χριστουγεννιατικη γιορτη... ζηλευω... καλα που η Μαριαννα θα παρει μερος στη γιορτη του κατηχητικου

εμεις λεμε να στολισουμε την Κυριακη... φαγωθηκαν απο την προηγουμενη βδομαδα.... σημερα στολισαν και στην ταξη τους.

εχω μια νυστα.... με τα μαθηματα, το κολυμπι και τη ζωγραφικη μονο Τεταρτη μπορουμε να κοιμηθουμε μεσημερι πια.... σνιφ... αλλα το χρειαζομαστε και εμεις και τα παιδια... Σαββατο εχουμε σκακι 4:30 αλλα Κυριακη... νανι!!! 2 στα 7... κατι ειναι και αυτο...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια ;

Εμείς μια χαρά γενικώς 

Από υγεία καλά 

Ο Αγγελάκης έχει λίγο βήχα αλλά καλα

Τα αγόρια εχθές με πριξανε στο διάβασμα. 

 

Κατά τα άλλα κάναμε τη γιορτή τους την Κυριακή ήρθαν ξαδέρφια και νοναδες 

Όλα ώραία.

 

Τώρα είμαι δουλειά και περιμένω μια αξιολόγηση οπότε κάθομαι 

Θα τα πούμε και πιο μετά 

Ελπίζω να είστε όλοι καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαμος με τους εορταζομενους!!!

πολυχρονοι ολοι και ολες!

και εμεις ειχαμε το Αννα της Μαριαννας, αυριο το Σπυρο...

Δευτερα-τριτη φτιαχναμε μπισκοτα και τα στολιζανε με γλασσα και καραμελακια κλπ... 3 δοσεις εκανα! 2 του Παρλιαρου με μπαχαρικα κανελα-γαρυφαλο και μοσχοκαρυδο (αν και τα φοβομουν... τελεια!) και 1 απλα με κακαο που εκανα και τα προηγουμενα χρονια...

κερασανε και οι δυο απο αυτα στις γιορτες τους στο σχολειο. βαλαμε σε διαφανα σακουλακια και τα δεσαμε με κορδελακια...

αλλα η Μαριαννα τα πηρε κρανιο γιατι τα περισσοτερα παιδια επερναν το κερασμα και δεν την ελεγαν ουτε χρονια πολλα ουτε καν ευχαριστω!  ανατροφη επιπεδου....

περασαμε και το πρωτο μπουκωμα της ΜΑριαννα;.. χαλαρα... φυσικα κολησα και εγω.... χαλαρα επισης...

αυριο το απογευμα θα παμε στην πλατεια να αναψουμε το δεντρο... εχει εκδηλωσεις με τη Φιλαρμονικη του χωριου (που μετα θα παει και σε αλλο κοντινο χωριο για το αναμα του δικου τους δεντρου...) ΑηΒασιλη, Ξωτικο, Χιονανθρωπο... κλπ.. επιδη ομως προβλεπω να το δαγκωνουμε απο το κρυο εχω σκοπο να ντυθουμε στυλ κρεμμυδι να μην εχουμε παρατραγουδα...

χθες πηγαν στο παιδικο μουσειο... καλα περασαν... τους αρεσε περισσοτερο φυσικα απο του Βυζαντινο μουσειο που πηγαν τον προηγουμενο μηνα...

το αλλο Σαββατο θα παμε θεατρο που κανουν για τα παιδια της υπηρεσιας... 

το ποτε ηρθαν οι γιορτες... 

επιασε και καλο κρυο εδω... αλλα για χιονακι δε νομιζω...

καλο σ/κ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας

 

Χρόνια πολλα στους εορτάζοντες

και στο Μαριάννακι μας και στο Σπυρέτο

 

καλα και εμας το σκ ηταν φουλ σε γιορτες πάλι

και το επόμενο

 

ελα μωρε το Μαριάννακι - στεναχωρήθηκε;

γιατι που τα μοίρασε τα γλυκά;

εμας τα δίνουν μέσα στην τάξη και δεν είχαμε παράπονα  όλα τους είπαν χρ΄νια πολλα

καλα ετοιμασίες πλεόν δεν κάνω - ετοιμα τους ειχα παρει.

 

κάνατε γιορτούλα στο σπίτι;

 

εμεις δεν έχω παράπονο - εάν εξαιρέσεις την αντρική κλιμακτήριο που περνάμε στο σπίτι πάλι

κατά τα άλλα όλοι καλα

πολύ δουλεία αλλα καλά

 

μετα το πάσχα θα τους αρχίσω αγγλικα με τη θειά τους. να δουμε πως θα πάνε.

 

εξωσχολικά καλα

στο σχολείο καλα - εγω είμαι στρίτζο πολύ και τους φωναζω με την ορθογραφια αλλα αποδίδει - πάμε πολύ καλα

από γραμματα καλύτερα και από τα δικά μου και με τη γραμματική πάμε σούπερ

φτου φτου

   

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας

 

τι κανουν τα κορίτσια μου;

 

εμεις ετοιμαζόμαστε για το εορταστικο μουντ

 

σημερα παω αργα δουλεια

τα αγορια εχουν εκκλησια με το σχολειο και μετα μαθημα

 

καλε πολύ διάβασμα εμεις -καλε πολυυυυυ

αντιγραφη εχθες 16 σειρες προτασεις φουλ - με δυσκολα ρηματα.

και ορθογραφια τις 8 σειρες

την γραψαμε 4 φορες για να την μαθουν

και τα εχει σε τρυπακι να παιρνουν αριστα και όχι να το παινευτω αλλα μονο 3 παιδακια γραφουν αριστα και τα 2 είναι τα δικα μου

κουκουβα

αλλα διαβαζουν πολύ τα μαναρια μου

 

σκ ειμαστεφουλ

σαββατο θα παμε στα βαφτηστηρια

κυριακη θα ερθει η νονα του Στελιου και το απόγευμα εχουμε γιορτη στο σχολειο

η νονα του Αγγελου θα ερθει μετα τα χριστουγεννα και μονο για τη νονα του νικου δεν ξερω -δεν εχουμε μιλησει.

 

κατά τα αλλα εχουμε ηρεμησει αρκετα

εγω πυορλιαζω τωρα για τα μαθηματα αλλα γενικως καλα

Επεξεργάστηκε από marker
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πωπω... πως περασε ολοκληρη βδομαδα;;;

ημουν τοσο κουρασμενη που κοιμομουν νωρις και στον καναπε προσκυνουσα..

αλλα απο αυριο 9ημ αδεια!!! ξανα 28-12 θα παω αλλα θα τα βρω πολυ σκουρα. ειχε εγκρινει πολλες αδειες για Πρωτοχρονια ο δ/της, μας εφυγαν και καμια 15αρια ατομα με μεταθεσεις, αποσπασεις και νησια και αντε να δω ποιος θα δουλεψει!

με το σχολειο μια χαρα. αλλα δε μας βαζει τοσα πολλα σαν εσας... τοσο λιγοτερα που τους βαζω απο μονη μου 1-2 προτασεις παραπανω να μαθουν για ορθογραφια. η κυρια τους τους βαζει πχ Ζζ, ζα ζο ζε ζη ζι, Ζαχαρένια, Ροζαλία, ζουζούνι και μια προταση. ε, εγω τους εμαθα αλες 2 απο το μυαλο μου. ειπε οτι το κανει ετσι γιατι δεν ειναι ολα τα παιδια στο ιδιο επιπεδο, οποτε οσα δε μπορουν να μαθουν τις προτασεις, μαθαινουν τις φωνουλες και τις λεξεις. 

χθες πηραμε και "βαθμους". χαρουμενες φατσουλες σε ολα εκτος απο τα ευαναγνωστα γραμματα που ηταν στη γραμμη προς την ισια φατσουλα για τη ΜΑριαννα και ο Σπυρος ηταν καθαρα στην ισια για τα γραμματα και στο ενδιαμεσο για το αν παιρνει το λογο μονο οταν του δινεται.

ειπε η κυρια στον αντρα οτι ο Σπυρος ειναι η ευχαριστη εκπληξη (και για μας που στ'αληθεια δεν του το ειχαμε), τελειωνει τα παντα πρωτος, γι'αυρο και θελει να τα λεει πρωτος, και ειναι αριστος εκτος απο τα γραμματα... και η ΜΑριαννα ειναιαριστη εκτος παο τα γραμματα.

ειδατε πως αλλαζουν τα πραγματα;;; τοσα χρονια ολοι ειχαμε τη ΜΑριαννα για αστερι, και οικογενεια, μεχρι απλοι γνωστοι και τελικα ο Σπυρος αναδείχθηκε κρυφο ταλεντο!

αυριο η μερα ειναι τοσο γεματη που ηδη κουραζομαι...

το πρωι θα παμε θεατρο για τα παιδια της υπηρεσιας... θα μας παει οα ντρας κ θα γυρισουμε με αστικο... θα φαμε και θα παμε σκακι και στο καπακι στο γυμναστηριο του σχολειου για χριστουγεννιατικη γιορτη με κατασκευες, φέις πέιντινγκ, χορο, τραγουδι κλπ...

και την Κυριακη εχουμε συνεχεια... το πρωι και τα 2 χορους, αντι για Σαββατο, μετα η ΜΑριαννα κατηχητικο και το απογευμα στο γυμναστηριο να παρακολουθησουμε δημοτικους χορους...

την Τριτη με καλεσε η κυρια τους να παω στο σχολειο να φτιαξουμε τα μπισκοτα που κερασαν τα παιδια στις γιορτες τους... σημερα πηγε μια αλλη μαμα και κανανε στολιδια με πηλο.

τι θα κανετε τις γιορτες; καλα δε μιλαω γι αταξιδια.... θα ερθει σε σας κοσμος για φαγητο ή εσεις θα πατε σε αλλους;;;

εμεις, προς το παρον, θα φαμε με τη μαμα και τη νουνα μου.. μετα η μαμα μου θα παει στην αδερφη μου για Πρωτοχρονια, οποτε τοτε ολα ειναι ρευστα...

καλο σ/κ!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα

καλη αδεια βαγκ

να ξεκουραστείς και να περασετε τελεια

 

πσκ των χριστουγενων θα παμε στην πεθερα μου

26 κανονισαμε να βγουμε να φαμε κουμπαροπαρεα εξω

την πρωτοχρονιά σπιτι μας

όπως κάθε χρονια θα εχω τα πεθερικα και τους δικους μου

καα ρολο κοτοπουλο και νουα λεω να κανω

 

σημερα

περιμενουμε τους νονου του Νικου και του Στελιου

μαγειρεψα να φαμε κιολα

και ευτυχως προλαβα γιατι ειχα να διορθωσω και τεστκαι να περασω ηλεκτρονικα βαθμούς μεχρι σημερα

 

μενει να παρουμε τω αγοριων το δωρο και εγινε μλκια -ξεχασε ο κως το πιν και ακυρωθηκε η καρτα -μετα την καρατησε το μηχανημα μεσα και χεσε μεσα -θελει 10 μερες λεει για καινουριο πιν - να δω πως θα το παρουμε

 

μπραβο στα παιδακια σου

καλε τι είναι αυτό με τα φατσακια; θα παρουμε και εμεις;

αλλα όχι μας βαζει πολύ προχωρημένα - σε προτασεις κλπ και αρκετα

καλα δεν εχουμε προλαβλημα αλλα διαβαζουν πολύ για να είναι αριστοι

 

η πεθερα;καλα;

καλε χαθηκατε οι άλλες;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οπως μπαινω ευχομαι και βγαινω!! Δεν εχω μπαταρια...ουτε στο κινητο ουτε στον εγκεφαλο!!

Φευγουμε μεθαυριο εμεις Αθηνα για γιορτες στα πεθερικα.

Γιορτη σχολειου ομορφη την Παρασκευη καναμε!

ΣΚ γεματο με νονους και βολτες και δουλειες.

Vag να χαιρεσαι Μαριαννακι και Σπυρετο.

Παρλιαρου μπισκοτα με γαρυφαλλο εγγυηση!!

Καλες γιορτες!!! Φορτωστε μπαταριες οχι μονο δουλειες!!!

 

Σας φιλω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα

 

είμαι ξαπλα τωρα

τα αγορια παιζουν - δεν ξερω τι χαχα

ο Αγγελος  βεπει μακουιν

αυτά είναι ηρεμια

 

σημερα είχαμε την ενημερωση - τι να πω -τα καλυτερα ακουσα

τι θες και εσυ εδώ μου λεει -χαχα

τα παιδια είναι αστερια σε όλα τι να σου πω εσενα

αξιζει ο κοπος τους και το διάβασμα τους

μπραβο τα παιδακια μου - πραγματικα δουλευουν πολύ και φαινεται

θα βαριούνται μετα μου λεει - ξερουν παρα πολλα και τα πιανουν πολύ ευκολα

να δουλεψουμε ετσι τοσο πολύ στην πρωτη και θα είναι αριστοι μαθητες για παντα

της ειπα ότι φωναζω -σκιζω φυλλα και μου ειπε να μην νιωθω ασχημα και πολύ καλα κανω

ουτ να την ειχα ζητησει τη δασκαλα εγω χαχαχα

μα χαρα φτου φτου μια χαρα

 

αυριο τελευταια μερα δουλεια

 

καλα τι εθαπα δε λεγεται

πρεπει να κανω κανα ταμα δεν ξερω σε ποιον αγιο;

επαθα ιογενή επιπεδυκιτιδα με χτυπησε αδενιτιδα -μαυρισε το δοντι - ποναει λαιμοςκαι αυτι

το ματι το δεξι πρισμενο

τι να πω δεν ξερω πραγματικα

που τα βρικω και τα κολαω

 

καλα να περασετε μαρντ μου

μακαρι να είμασταν εδώ να τα λεγαμε

μεχρι ποτε θα κατσετε και που θα ειστε εάν είναι και μπορέσουμε να συναντηθουμε

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα

 

χρόνια πολλα σε όλους

 

πως τα περασατε;

εμεις ομορφα

πηγαμε στην πεθερα

κλα ηταν

 

σημερα εχουμε κουμπαροεξοδο και πλησιαζει και η επέτειος γαμου

 

ο Αγγελος ακομα αρρωστος

και χειροτερα μην πω

με τσαντισε λιγο ο ντοκ -τον πηρα 8:30 το πρωι και κοιμοταν και μου ειπε να τον παμε νοσοκομειο -μετα με πηρε και μου ειπε να μην τον παω και να του δωσω μεγαλυτερη δοση αντιβιωση αλλα τον πηρα πολύ νωρις -

τωρα τι να πω 8:30 είναι πολύ νωρις;

κατά τα αλλα ολοι ειμαστε αρρωστοι

εμενα περασε το ματι και με επιασαν τα λαιμα μου

ο κωστας επαε μολυνση κατω από το νυχι και εχει γεμισει πυον θα παρει ανιβιωση

ο Στελιος είναι φουλ μπουκωμενος

κατά ταλλα μια χαρα χαχαχα

καλα να περνατε κοριτσια

 

χρονια πολλα και στους εορταζοντες; σας

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρονια Πολλα marker και Vag!να χαιρεστε τις ομορφες οικογενειες σας και αν ειναι δυνατον το 2016 που ερχετε να φερει μονο ομορφες στιγμες...

Εμεις ξεκουραζομαστε και γυρνοβολαμε Αθηνα μεχρι και Τεταρτη.

Τα μικρα ξετρελλαμενα με στολιδια και παιδοτοπους...

Φιλια...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας

 

σημερα κλεινουμε 7 χρονια εγγαμου βιου

σαν σημερα τν θυμαμαι τον γαμο-όλα σαν σημερα τα θυμαμαι γενικως

 

τι κανετε; πως τα περνατε;

εμεις εχθες την βγαλαμε στο νοσοκομειο με τον Αγγελο

παλι πυρετο και βραζει

τι να πω εκει ειπαν ότι είναι ιωση και να κοομε την αντιβιωση και ο ντοκ μου ειπε σ του δωσομε και άλλη γιατι παει γι πνευμονια

μια χαρα δλδ - τι στο καλο; άλλη ιατρικη ο ενας άλλη ο αλλος

 

κατά τα αλλα ολοι αρρωστοι

η πεθερα αρρωστη - τα ανηψια όλα αρρωστα -μεσα θα κατσουμε ολες τις γιορτες

 

εχει γιορτη ενας συμμαθητης των παιιων και ειπα ότι θα παμε -βιβλια του πηρα και μαλλον και καμια ταπα που του αρεσουν

η μανα είναι μαλακο αλλα τιφταιει το παιδακι γιατι ελεγα να μην παμε στην αρχη

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρονια πολλα κοριτσια!!!

Πολυχρονοι να ειστε με τον αντρα σου ΜΑρκερ!

εγω ειμαι τοσο ψωφια πο τη δουλεια που κοιμαμαι με τις κοτες. απο οταν γυρισα απο την αδεια γινεται ΧΑΜΟΣ!!! το τμημα συνεχεια ειναι τιγκα με λαθρο και στο υπογειο στα κεντρικα εχει στοκ 100-200 ατομα που περιμενου για διεκπαιρεωση αλλα ολο και ερχονται κι αλλοι!!!

δε γινινται αυτα τα πραγματα... χαλασε και ο καιρος και επιδη δεν εχουμε στη δουλεια καλοριφερ, δεν εχει τοκρατος λεφτα για πετρελαιο, δεν ανοιγουμε και συνεχει για να αεριζεται ο χωρος και με τα τοσα που κουβαλανε αυτοι.... ο Θεος να μας φυλαει!!! και οποι να 'ναι θα ερθει και η περιοδος της γριπης...

επιδη δε θα παρω κανενα ρεπο μεχρι 7/1, οπως και κανενας στο τμημα, ειπα τον αντρα να μην κανονισει τιποτα γιατι δε θα προλαβω να μαγειρευω για κοσμο...

θελω και να παω αυριο με την κουμπαρα για ρουχα για το βαφτηστιρι... πρεπει να παμε και να τους δουμε τωρα που ειναι εδω στη μαμα της... αλλα δεν εχω ενεργεια!!!

τελος παντων...

καλη χρονια να εχουμε και πολλη δυναμη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα

 

καλη χρονια σε όλους

υγεια σε ολους που πλεον και αυτή είναι με το σταγονομετρο με όλα αυτά που μας δινουν

 

εμεις χριστουεφννα μονο παιχνιδι παιρνουμε συνηθως

περσι ειχα παρει και ρουχο αλλα φετος πηγε πολλα το μαλλι με το παιχνιδι και μειναμε εκει.

 

μονο η νονα του Αγγελου δεν εχει ερθει.

 

κατά τα αλλα πρωτοχρονιά καλα ηταν με τους δικου μου καναμε

η πεθερα τελικα ηταν αρρωστη

εχουμε τιγκαρει στην πιτα εδώ μεσα

και το απόγευμα θα παμε στη νονα του νικου

καλα ηταν

καλα περασαμε

χαρηκαν και σημερα με τα δωρα

μια χαρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη Χρονια κοριτσαρες! Υγεια στα σπιτικα σας και μονο καλα μαντατα!

Εμεις γυρησαμε απο Αθηνα 30 του μηνα.ειδαμε πολυ κοσμο φιλους συγγενεις βγηκαμε ξεδωσαμε μικροι μεγαλοι αρκετα και με γεματες μπαταριες αλλαξαμε το χρονο!

Στη δουλεια εχω αδεια μεχρι του ΑιΓιαννιου.χορταινω τις πιτσιρικες μου.

Φιλακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα

 

αατο κλεισαμε το μαγαζι βλεπω

κριμα μωρε

χαθηκε και η νανα τελειως

 

λοιπον

εμεις μια χαρα

στη δουλεια όλα κυλουν ομαλα

2η μερα σημερα δλδ και ευτυχως δεν εχω απολυες από τα παιδια ερχονται ολα

 

τα αγορια γυρισαν με μαθηματα

ειχαν αντιγραφη και ορθογραφια

ολος χαρα ο κως όταν ηρθα σπιτι μου ειπε ότι τα διαβασε και παω να δω την αντιγραφη και του Νικου αναγκαστηκα να σκιζω το φυλλο. δεν μου αρεσαν καθολου και δε γινονταν και να σβυσω όλα.

είμαι κακια το ξερω αλλα δεν μπορω ν βλεπω μουτζουριες - μετα ευτυχως τα βελτιωσε.

 

κατά τα αλλα αυριο σουπερ και καμια εκδρομη μετα και την κυριακη περιμενουμε τη νονα του Αγγελου για τα χριστουγεννιάτικα δωρα -δεν θα σχολιασω.

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζωη σε σας Vag...ξεκουραστηκε η γυναικα.δυναμη πανω σας να το παλεψετε.ο μπαμπας σας πιστευω θελει το χρονο του να επανελθει.προσπαθησε να καλυπτεις εσυ την απουσια του στα παιδια μεχρι να ανακαμψει.

Πω πω με τους προσφυγες και τις ιωσεις οπως τα περιγραφεις και γω θα φευγα οπως προτεινει ο αντρας σου.βεβαια μια κουβεντα ειναι..φανταζομαι θα θελει γερο δοντι.και που να σαι σιγουρος οτι θα πας στα καλυτερα...

Και δω στη τοπικη κοινωνια δε μπηκε καλα το 2016.ολο τροχαια αιφνιδιοι θανατοι...ελεος με το καλημερα σας...

Μαρκερ χαιρομαι για τη ψυχικη σου ηρεμια..χα χα

Ελα ρε συ που σβηνεις τα γραμματακια του μικρου...δεν απογοητευεται ετσι; αχ του χρονου θα θελω τα φωτα σας κακομοιρες μου μη χαθειτε.

Εμας ξεκινησαν καθε Παρασκευη δανειστικη βιβλιοθηκη.πρεπει το ΣΚ να γραφουμε το τιτλο του βιβλιο με το ονομα μας και ημερομηνια και μια ζωγραφια απο το παραμυθι.η μια καθεται εχει ιδεες ολα καλα.η αλλη μου λεει σημερα: κι αν δε το κανω τι θα γινει;;; Ωραια ξεκιναμε λεω!!

Σας φιλω...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα

 

λοιπον από ότι βλέπω κάποιες δημοσιεύσεις εχουν χαθει. άλλο πάλι και τουτο

 

λοιπον βαγκ βρες τη δηοσιευση μου και κανε ότι λεει ο admin και θα δεις μαλλον φως στο τούνελ και εσυ. δλδ κανε εκκαθάριση του ιστορικου στο πισι σου.

 

τωρα τι να πω ξερω γω

όλα καλα εδώ

ειχα αυτή την εβδ με 38 τον στελιο ολη την εβδ - χολειο δεν πηγε παρα μονο σημερα

τωρα τι ειχε -κανεις δεν ξερει

μαλλον λαιμα

ο ντοκ δεν του βρκε τιποτα μονο υπεθεσε.

καποια ιωση -τωρα ποια; δεν ξερουμε

 

εσεις καλα ολοι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Έχω ΣΠΩ! Οι εξετάσεις μας γενικα είναι καλές εκτός από την καμπύλη ινσουλίνης λόγω ΣΠΩ και τα ανδρογονα μου που έπεσαν στις τελευταίες εξετάσεις! Δεν εχουμε ανακαλύψει κάτι άλλο και ο γιατρός μας είπε ότι αυτό που μας δυσκολεύει είναι το ΣΠΩ! Μέχρι  τώρα δεν είχα φυσιολογική συλληψη παρά μόνο μόνο με σπερματεγχυνση! Τον Δεκέμβρη του 23 πρώτη συλληψη αλλά ήταν βιοχημικη και τον Φεβρουάριο δεύτερη συλληψη αλλά παλινδρομησε στην 9η εβδομάδα και έκανα απόξεση 3/4 🥲! Με έβαλε να κάνω κάποιες εξετάσεις για αυτοάνοσα και δυο για θρομβοφιλια και ευτυχως βγήκαν καλές και τώρα περιμενω να βγουν οι καρυοτυποι οι δικοί μας και του μωρού που χασαμε! Μετά το πασχα έχω ραντεβού με τον γιατρό για να μου δώσει κάποια αγωγη ( μάλλον για τα ανδρογονα ) θα μας πει στο ραντεβού!
    • Thank you!! Αν το βγάλω μετά τις 24 Οκτώβρη πάντως, θα έχει Αφροδίτη στον τοξότη κ θα βγει ταξιδιάρικο οπότε θα μπορεί να μας ακολουθεί!! 😁 Εμ βέβαια αφού πήραμε εμείς τα αγόρια εσείς θα βγάλετε τα κορίτσια τώρα!!!  Από 18η βδομάδα κ μετα λένε κάποιες το νιωθουν! Αντε να δούμε εμείς!!  Κορίτσια εν τω μεταξύ έχω κάνει μια κοιλια τεράστια!!! Εσείς φουσκωσατε πολύ?
    • Η γιατρος μας επιβεβαίωσε το φύλο το έχουμε ακόμη κλειστό αλλά έτσι οπως ήρθαν τα πράγματα θα το κάνουμε μετά την β επιπέδου που έχουμε 5/6 γιατί τώρα δε μπορούμε είναι Πάσχα, Ε μετά έχουμε το χειρουργείο του μικρού μετά β επιπέδου μετά έχουμε κάτι γάμους κάτι βαφτίσια κ μάλλον μετά από όλα αυτά λες να σκάσουμε κ στο τελος το ανοίξουμε;;;;  😂😂😂
    • Δεν είναι νωρις να το νιωσουμε;; Κάπου 20εβ το ένιωσα το πρώτο 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...