Μετάβαση σε περιεχόμενο

Οκτωβριανες 2009( Και Οχι Μονο...)Τα Καλυτερα Ερχονται Λεμε....


Recommended Posts

πωπω... ζήλεψα το αριάνι!!!

γιαμι γιαμι!!!

 

περαστικά στους άρρωστους!!!

τι πάθατε βρε κορίτσια καλοκαιριάτικα;

άντε, να φύγουν όλες οι αρρώστιες και να ευχαριστηθείτε το καλικαιράκι!!!

 

βαγκ, νομίζω το 7:15 πισίνα για τέτοια ηλικία είναι αργά.

 

εμάς μας εγκρίνανε από τη δουλειά του άνδρα μου κι έτσι θα πάμε διακοπές φέτος.

 

κι ο δικός μου καλόμαθε στο σπίτι κι ας πέρασε μόνο μία βδομάδα...

τη Δευτέρα ξεκινάει summer school.

για 3 βδομάδες.

μετά με τη γιαγιά.

 

αρχίζω να τον προετοιμάζω από τώρα ότι δε θα δεχθώ κλάματα.

με κούρασε να τον πηγαίνω κάπου και να μένει κολλημένος πάνω μου.

κι εγώ να τον παρακαλάω...

έχω καταλάβει ότι το κάνει απλά από πείσμα και πλέον μεγάλωσε...

δεν επιτρέπεται αυτή η συμπεριφορά...

θεωρώ ότι είναι και λόγος για να τον κάνει κάποιος εκφοβισμό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Συγχωρέστε με βρε κορίτσια μου που δεν γράφω συχνά..... μπαίνω κάπου κάπου και σας διαβάζω αλλά χρόνος για σχολιασμό δεν υπάρχει. 

 

Κατ' αρχήν περαστικά στα αρρωστούλια..... τελικά το 2015 η χειρότερη χρονιά από αρρώστιες..... απαπα.... 

 

Χαρά μου σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια! Οι καλλιτεχνικές φωτογραφίες ήταν από την βάφτιση του μικρού. 

 

Βάγκ μου τέλεια με το κολυμβητήριο! Και η τιμή φοβερή! Και εμείς που πάμε σε δημοτικό κολυμβητήριο δίνουμε 40€ το παιδί για 3 φορές την εβδομάδα. Και ο Χριστόφορος πάει αργά, 19:30 - 20:15 και είναι τέλεια γιατί τον κάνει ο Γιώργος μπάνιο εκεί, στο αμάξι μέχρι να έρθουν πίνει τον χυμό του και τρώει το τοστάκι του ή τα κουλουράκια του και έτσι στις 21:00 είναι ήδη στο κρεβάτι του!

Πως καταφέρνεις και τα μαντρώνεις ακόμα για μεσημεριανό ύπνο μου λές; Ο Χριστόφορος τον έκοψε 3 χρονών και ο Γιάννης από τις 7 μέρες θα κοιμηθεί τα 2 μεσημέρια που τελικά δεν θέλω να κοιμάται γιατί έστω και 1 ώρα να τον πάρει ο ύπνος, το βράδυ αν δεν πάει 11 δεν κοιμάται και εγώ δεν την παλεύω. Προτιμώ να τους βάζω 20:30 για ύπνο και να μου μένουν και εμένα 2 ωρίτσες με τον άντρα μου! Όλη μέρα με τις δουλειές του σπιτιού και με τα παιδιά ασχολούμαι. Όχι μόνο δουλικό, άνθρωπος είμαι και εγώ.

 

Θάλασσα έχουμε πάει 2-3 φορές! Πολύ αρέσει στα παιδιά! Ακόμα και η γοργονίτσα μου το χαίρεται το νεράκι παρόλο που το σαγονάκι της τρέμει! Κάτσαμε και στην στρατούλα προχθές!!!! Δειλά δειλά μετακινείται λίγο. Τα αγόρια την έχουν περιλάβει και την κάνουν αγωνιστικό αμάξι και τρέχει ο 1 με την στράτα (και την μπουμπού μέσα) και ο άλλος δίπλα με ένα φορτηγό και κάνουν αγώνες! Έφαγα φρίκη όταν τους είδα. Εξήγησα οτι μπορεί να τουμπάρει η στρατούλα και δεν την πάνε τώρα γρήγορα. Αλλά και η μικρή τρελαίνεται να την παίζουν τα αγόρια!  Ξεκινήσαμε και κρεμούλα! Της πήρα βιολογική χωρίς γάλα, ζάχαρη και άρωμα και ήταν σκέτη αηδία! Ακόμα και το μωρό που δεν έχει την γνώση του νόστιμου φαγητού, αηδίαζε όταν την έτρωγε. 2-3 κουταλάκια όλα και όλα! Αναγκαστικά πήρα του εμπορίου κανονικό ρυζάλευρο με βανίλια που έχει όλα τα σκατά μέσα..... σήμερα θα της δώσω πρώτη φορά. Κάτσε να αρχίσει να τρώει φρούτα κι γιαούρτια και δεν θα ξαναδεί τέτοια σκατόκρεμα ποτέ της! Κανένα μου παιδί δεν έφαγε τέτοιες κρέμες....   

 

Εγώ πάλι στην δίαιτα βέβαια διότι πρέπει να ξαναγίνω όπως προ εγκυμοσύνης.... το έχω ξαναπεράσει οπότε όλα καλά! 

 

Πάω να θηλάσω την μπουμπούκα που ακούω και μουρμουρίζει. 

 

Φιλιά σε όλες!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!

Αυτό το κινητό ότι θέλει γράφει, αν κάποια φορά δείτε περίεργες λέξεις μην σας φανεί παράξενο. Χαχα...

Νικόλ περαστικά...εύχομαι αυτό να είναι το τελευταίο...

ζωή σε σας!!!!

Βαγκ νομίζω είναι κοντά....μακάρι να ερχόσουν να κάναμε μαζί διακοπές...δεν πειράζει του χρόνου, να το κανονίσουμε...ωραία θα είναι τα παιδιά μας και της ντομ να κάνουν παρέα...

Νανά απ' ότι βλέπω δεν είναι μόνο ο δικός μού κολλημένος πάνω μού...η νηπιαγωγός μού είπε να πάω σε παιδοψυχολογο να τον βοηθήσω να απογαλακτιστη. Βέβαια ξέρω πολλά παιδάκια που όταν βλέπουν την μαμά τούς δεν ξεκολουν από πάνω τής...εμένα το μόνο που έχει όταν ήταν στο σχολείο και με έβλεπε με ήθελε...σε γενικές γραμμές είναι μια χαρά...εγώ θα πάω σε παιδοψυχολογο, μήπως όντως υπάρχει πρόβλημα και δεν το βλέπω....

Δεν σας είπα ο γιός μού ο μεγάλος είναι ερωτευμένος...απέναντι από τι σπίτι μού έχει μια καφετέρια, και κάθε απόγευμα έρχεται ένα κοριτσάκι...ο στέφανος καθόταν στο παράθυρο και την κοίταζε....ξαφνικά έρχεται μέσα και μού λέει: μαμά δεν αντέχω άλλο, μού αρέσει πολύ το κοριτσάκι...κοιταζόμαστε συνέχεια, καιρός είναι να μιλήσουμε....

Εντάξει του είπα ρώτησε την πως την λένε....

Της φώναξε να έρθει προς το παράθυρο τη ρώτησε πως τη λένε...και από εκείνη την μέρα βγαίνει έξω στον πεζόδρομο και παίζουν κάθε απόγευμα...δεν θέλει να πάμε πουθενά, το μόνο που θέλει είναι να παίζει με τη Δήμητρα...έρωτας κεραυνοβολος. Χαχαχα

Μεγάλωσε το παιδάκι μού...

Ααααα ξέχασα και είμαι από τις μαμάδες που φωνάζουν το παιδί τούς το βράδυ...

στεφανεεεεε έλα σπίτι, πέρασε η ώρα.

-Μαμά ασεμε λίγο ακόμη!!!

- Έλα μέσα τώρα....

- Ασεμε πέντε λεπτακια ακόμη...

Χαχα μού αρέσει πολύ όλο αυτό....

Πάω να μαγειρέψω

Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα !! Ευχαριστώ για τα περαστικα ευχομαι και σε σας γρηγοεη αναρρωση Χαρα . Τι γλυκο το παιδακι σου που φλερταρει το γειτονοπουλο ! Μαρκερ εσας σας επεσε ο πυρετος ? Οσο για το θεμα των διακοπων που συζητατε εμας δε μας εγκριναν εκει που θελαμε να παμε ο συζυγος επιμενει για Ελλαδα αλλα ειδικα φετος θελω να κανω διακοπες και οχι δουλειές. Αν παμε Ελλάδα θα φαω τη μερα μου να καθαρισω το σπιτι που ειναι κλειστο απο τα περσυγιατι η πεθερα μου δε μπορει και μετά εχω σταθερα το καθαρισμα πλυσιμο σιδερωμα γιατι δεν παιρνουμε πολλα ρουχα κ.ο.κ. Φετος ειδικα με την κοιλια δεν φτανει που ρα κανω ολη μερα αυτα θελω να παω να μην σηκωσω ουτε δακτυλο. Τρεις μερες ζηταω το πολυ και βρισκεις προσφορες παρα να δωσεις ολο το μθσθο για εισιτηρη ειδικα τωρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικολ συμφωνω απολυτα με τη γνωμη σου για τις διακοπες!

και οσο μεγαλωνουν τα παιδια ειναι και πιο ευκολο να πας καπου.

τι να κανουμε που φετος εχουμε αδεια σρχες Αυγουστου που ειναι ολα ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ!του χρονου ομως, να ειμαστε καλα, θα το καψουμε!

 

Χαρα νατα νατα και ο Στεφανακος... εμ, τι νομιζες... θα τη γλυτωνες εσυ;;

 

ΜΑριλου κοιμομαστε ολοι  στο σπιτι τα μεσημερια, ισως γι'αυτο να κοιμουνται και τα παιδια. τα 40Ε για δημοτικο κολυμβ μου φαινονται τρελο ποσο!

εμεις μπανοι δεν τα κανουμε εκει γιατι δεν ειναι και οι καταληλοτερες συνθηκες. ειναι και μικρα και προσπαθω να μην ακουμπανε πουθενα! θα συνηθισουμε ολοι.

και τα δικα μου τωρα που δεν εχουν σχολειο κοιμουνται πιο αργα. αλλα ξυπνανε και πιο αργα το πρωι οποτε βολευει και τον αντρα που τα εχει σχεδον καθε πρωι.

 

βρε μανια με τις βιολογικες κρεμες... εσυ την ειχες δοκιμασει πριν της τη δωσεις;

και γιατι τοσο αχτι με τις κρεμες του εμποριου;  και εγω με νουνου κρεμα μεγαλωσα και με βαζακια φαγητων γιατι της μαμας μου τα φαγητα δεν τα ετρωγα. και τα δικα μου τα εδωσα κανονικα. απλα πιστευω στο παν μετρον αριστον!

 

Νανα το να εχουν προπονηση 7-8 το απογευμα για καλοκαιρι θεωρω οτι ειναι μια χαρα ωρα. για χειμωνα και για παιδια που δεν κοιμουνται μεσημερι και πανε απο τις 9 για υπνο σιγουρα δεν ειναι οτι καλυτερο απο αποψη υπερεντασης και αδρεναλινης απο την προπονηση. στην παρουσα φαση λοιπον και με τα δικα μου να κοιμουνται για βραδυ 11, 11και... δεν υπαρχει θεμα.

σε πια περιοχη θα πατε διακοπες; εκει που ειχατε παει και την αλλη φορα με τη δουλεια του αντρα;

 

 εμεις τα κλασσικα... πρωι δουλεια, το απογευμα κολυμβηση που ειχανε γιορτη για το καλοκαιρι, παιξανε παιχνιδια και στο τελος τους εδωσαν ολους απο ενα μεταλιο, μπαλονι και καραμελα παοκ... περιτο να πω οτι οπου πηγαμε μετα ηταν με το μεταλιο στο στηθος....

και νυσταζω γιατι κοιμηθηκαμε λιγο το μεσημερι.....

νιαου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας

Εμείς μια χαρά

Τα αγορά κλασικά σεληνιασνενα

Όλη μέρα βολτατουςεχω και παλι χαμός

Εμείς πάντως σίγουρα αρχίζουμε τα προεφηβικα

Όλο το πουλί τους σκέφτονται

Όλο προστυχαπου ακούνε απο τα μεγαλα στο ποδόσφαιρο λενε καιεγωολο φωνάζω και τρώνε και καμια πωπα όταν ξεφεύγουν

Κάθε απόγευμα έχω και την βαφτηστηρα και την ανηψιά και πρέπει κάπως να τις απασχολω

Πήγαμε αφθαμλιατρο μια χαρά.

Κάνουμε κάθε μέρα εργασίες για το δημοτικό και γλώσσα και μαθητικά ' τα πάνε τέλεια

Χαρά μου εγώ προσωπικά θα φοβόμουν παρα πολύ να τους αφήσω να παίξουν μόνοι τους εξω. Δεν ξέρω νομιζω οτι θα τελειώσουν το δημοτικό και μετα.

Περαστικά στα άρρωστα

Χαλιά φέτος

Ελα βρε μαρόλου τόσο χαλιά ή κρέμα; κρίνα καλό θα ηταν να φαει για αρχή τέτοια.

Μεγάλωσε ή μπουμ που ρε συ πολύ,

Και εμένα μου φαίνεται αργά ή ωρα.

7:30 κάνουμε ακόμα προετοιμασία για ύπνο.

8 κοιμάται ο αγγ

Και το πολύ 9 οι μεγάλοι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρκερ δε σε φτανουν τα δικα σου και παιρνεις και αλλα παιδια;;

χαρα στο κουραγιο σου!

και τους κανεις απο τωρα μαθηματα; εγω τους αφηνω λιγο να διακοπαρουν. μονο ζωγραφιζουν ή γραφουν απο μονα τους οτι τους κατεβει.

αν δε γινει μεγας πανικος και καταφερουμε να παμε για διακοπες, μετα λεω να τους ξεκινησω.

 

προς το παρον συνεχιζουμε τις ποδηλαταδες, οταν δεν παμε κολυμβητηριο και φυσικα παιχνιδι στην αυλιτσα μας μεχρι το βραδυ...ουτε λογος για υπνο τοσο νωρις!

 

βλεπετε Βουλη;;;

καλα ποσο φτιαχτα ειναι καποια πραγνατα!

ο κοσμος καιγεται και αυτοι βαρκουλες αρμενιζουν!

αντι να πει την οποια αποψη δικη του ή των δανιστων ο Σαμαρας και οι δικοι του εκαναν ολοκληρο πανικο επιδη η Ζωιτσα ανεβηκε στην καρεκλα της ξανα ενω συμφωνα, λεει με τον κανονισμο, επρεπε να ανεβει αφου τελειωσει το λογο του ο Σαμαρας.... αυτο ειναι το προβλημα μας;;;;; ποτε θα κατσει η Ζωιτσα μη χεσω!

αλλα και στο Γιουρογκρουπ ολοι εκτος απο τους Γαλλους εναντιων μας!

ακομα και η Κυπρος! αντι να πει καμια καλη κουβεντα ή εστω να ειναι ουδετερη, αρχισαν να λενε οτι πρεπει νακοπουν οι ομφαλιοι λωροι απο τις μητερες πατριδες και αλλα που λενε οι Ευρωπαιοι... αυτον τον Αναστασιαδη σας δεν τον χωνεψα απο την αρχη κοριτσια της Μεγαλονησου... σορυ...

 

παντως αν και πτωχευουμε, τα ραφια των σουπερ μαρκετ ειναι κανονικα γεματα και οι καφετεριες τιγκα!  και αν δεν ηταν τα μμε που τρομαξαν τον κοσμο ουτε στα ΑΤΜ θα υπηρχαν ουρες...

και εμεις ακομα ουτε σε επιφυλακη ειμαστε, ουτε ανακλιση αδειων εχουμε. ακομα.

 

καλα να ειμαστε κοριτσια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι βουλή βλέπω εγώ γιατί ο Κω κοιματαινμεμτον αγγ ξύπνησε να κατουρησει και έμεινε ξύπνιος χαχα

Καλέ δεν με φτάνει το 24ωρο σου λέω , δεν προλαβαινω τιπο τα. Το πρωί μες την κοουραση , πρεπει να τα τρέχω απού , που οπου και να τα πάω πρεπει να είμαι σε επι φυλακη να μην τσακωθούν ή να μην γίνει τιποτα , ουτε κατα διάνοια να κάθομαι και αυτά να παιζουν , εαν ειμαι σπίτι πρέπει να ασχολουμε με εγασιε παιχνίδια οτι ναι μαζί τους αλλιως πλακωνονται στην κυριολεξία , μετα άγγελος φαι , θέλει 15 λεπτά και κάθε μέρα θα τσαωθω με τα μεγαλα να φάνε το φαι τους , με απειλές νΚΑ μια στον κώλο και να τους ταισω στο τέλος για να φάνε σε 1,5 ωρα. Κάθε μέρα. Μετα ετοιμαζω για τον Κω , με<ζευω το χάος , τα πάω γυμναστήριο , γυρίσω ταιζω αγγελο, ετοιζω στα μεγάλα , πα άλληλα θα έχουν ερθει και τα αλλα 2 , ,ΕΤΑ θα κάνουμε όσοι μαζί κάποια εργασία , 7:30 βάζω σπάνιο και ετοιμαζω γάλα , κατα τις 8:00 φεύγουν τα ανηψιά , βαζωαγγ για υύπνο , γυρίσω διαβάζουμε παραμύθι , βαζω μεγάλα για ύπνο ,φσκουπιζ , σφουγγ , μαγειρευω και ή ωρα πήγε 11 , έρχεται ο κως ,μαζευω οτι βρωμιά κανει , παειι12 . ΥΞυπνάει ο αγγ , αναλλαμβανει ο κως. Ξυπνάνε τα μεγάλα έρχονται στοκρεβατι μας , γμσ ύπνος .και ξαανα τας ίδια.

Δουλεια και παλι δουλεια.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Marker ελεος κουραστηκα!!! Τι μερα ειναι αυτη που περιγραφεις;;;τρελοκομειο...κανε ενα στοπ που και που και παιρνε βαθιες ανασες! Δε μπορουμε να μαστε 24ωρα σουπερ νοικοκυρες μαμαδες...

Τα λεω για να τα ακουω και γω βεβαια.

Εγω δε συμφωνω με την ιδεα του δημοψηφισματος καθολου.μεταθετουν τωρα στον απλο κοσμακη μια τοσο σοβαρη υποθεση.sorry δεν εχουμε ιδεα τι μας περιμενει ειτε μπουμε στη δραχμη ειτε μεινουμε στο ευρω.πως μας βαζουν να αποφασισουμε;;;; τους ψηφισαμε για να κρινουν αυτοι οχι η καθε κυρα Μαρια που ακουει οτι της πλασαρει ο Πρετεντερης...

Αι να δουμε τι θα γινει....

Και οι παραλιες τον ειχαν τον κοσμο τους.Δε σκαει ο Ελληνας...ντορος να γινεται.

Χαρα πολυ ρομαντικος ο υιος...μακαρι να πετυχουν και οι κορες μου τετοια ρομαντικα αντρακια στη ζωη τους....

Καλη εβδομαδα να χουμε...ελειπα μια βδομαδα σεμιναριο και ηρεμησε το κεφαλι μου...δεθηκαμε πολυ καναμε ωραιο παρεακι.βγηκαμε και μια δυο φορες βραδι.σαν πενταημερη ενα πραμα..ειχα χρονια να νιωσω τετοιες στιγμες ξεγνοιασιας...απο αυριο επιστροφη στη ρουτινα...

Φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε συ ΜΑρκερ πλακα με κανεις;;;;;

θα ειχα αρχισει τα χαπια!

με τοση τρελα και εισαι ακομα ορθια!

τελικα εχουμε παραπανω δυναμεις απ'οτι νομιζουμε... 

αλλα καταβασε καμια ταχυτητα... ιλιγγος!!!

ακομα τα μεγαλα κανουν τοση ωρα να φανε;;; και με ζορι;;

πω ρε φιλε..... αν δεν ειχαν προβλημα υγειας θα τα αφηνα νηστικα νομιζω...

 

δεν παιρνεις παραδειγμα απο τη ροδιτισσα....

ειχαμε και βραδυνες εξοδους κοπελια;;;;;

άτσα......

παντα τετοια!!!

 

οσο για το δημοψηφισμα... μακαρι να γινοταν νωριτερα...

και φυσικα να ειχαμε σωστη ενημερωση για το μελλον μας.

γιατι οι περισσοτερος κοσμος που δεν διαβαζει νεα απο ιντρνετ και ακουει μονο τα τσοντοκαναλα στην κυριολεξια δεν ξερει για ποιο πραγμα ψηφιζει!  

οτι και να ψηφιζε η κυβερνηση, αν δεν γινει μειωση του χρεους μια τρυπα στο νερο θα ειναι. θα διαιωνιζεται το ιδιο πραγμα, με μετρα, δοσεις, κοσμος να αυτοκτονει... 

ειδωμεν...

 

μακαρι να γινει κατι καλο στο τελος για τα παιδια μας....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ που είστε;

βαγκ σώζεις κόσμο απο ΑτΜ

καλέ,τι πάθανε;

εγώ αγχος δεν έχω κανένα παλι

λεφτά,δεν έχω οπότε δεν χάνω τίποτα. Και ο Κως απλήρωτος είναι οπότε πάλι δεν χάνω τίποτα.

όλα θα γινουν,υπομονή να,έχουμε,και όλα θα γίνουν.

εμείς καλά

έλεγα να τα βγαλω αλλα έχει κρύο ,μπορεί να βρεξει και βαριεμαι κιόλας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βαγκ τώρα εμφανίστηκε η ανάρτηση σου σε μένα. Συμφωνώ με το δημοψήφισμα. Μια χαρά τα λένε οι ανθρωποι του υπουργείου όταν μιλάνε και πολύ κατανοητά. Τώρα πως το παρουσιάζουν λες και θα γινουμε Ουγκάντα.

δεν ξέρω εάν κάνουν σωστά ή όχι;

αλλα,μου αρεσει που είναι διαβασμένοι. Που ζητάνε,νόμους που μιλάνε μπράβο τους,σε αυτο.

1,5 ώρα κάθε μέρα για φαγητο

γμσ τα , πραγματικά εαν δεν είχαν θέμα με σιδηρο και βαρος και εγώ νηστικα θα τα άφηνα. Ούτε,γλυκά δεν τρώνε παιδί μου. Εδώ γκουντις , πίτσα σουβλάκια και πτι μλλια υπάρχει τα έχω βάλει να φάνε και δεν τρώνε.

με κανα γιουβαρλάκι ή κανα μακαρόνι με κιμά τα πάμε καλύτερα

θέλω να πάω σινεμά να δω πότε.

μπράβο βρε ροδίτισσας έτσι πρέπει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Καλέ μας έχουν πηδ@@@ει κανονικά και συνεχίζουν..... πρώτη φορά αριστερά ήθελε η Ελλάδα; Σκατά στα μούτρα μας τώρα... πάνε οι κόποι μιας ζωής τώρα ..... αϊ σιχτήρ πια...... εαν πτωχεύσουμε την γαμ@@σαμε. Εαν γυρίσουμε στην δραχμή την διπλογαμ@@@σαμε. 

Και με το κωλοδημοψήφισμα τα έχω πάρει.... βάζουν τον κόσμο να πάρει τέτοιες σημαντικές αποφάσεις αντί να έχει τα κότσια ο κωλοπροθυπουργός μας (ο Θεός να τον κάνει... αλλά τί λέω αφού είναι Άθεος ο μαλ@κας) να αναλάβει ευθύνες και ψέμματα που πούλησε στον κοσμάκι για να τον ψηφίσει...... Και εκτός αυτού δεν μας έχουν ενημερώσει τί λέει πια αυτή η περιβόητη συμφωνία....δηλαδή την Κυριακή θα πάμε να ψηφίσουμε ΝΑΙ ή ΟΧΙ αλλά για πιο πράγμα; Ούτε οι ίδιοι δεν ξέρουν.Πολλά νεύρα έχω μιλάμε.Και οκ κάθε προηγούμενη κυβέρνηση έτρωγε και έκανε λάθη αλλά καλώς ή κακώς τα ακούει η υπάρχουσα κυβέρνηση. 

Και άντε τώρα για 60€ να περιμένεις με τις ώρες στις ουρές των ΑΤΜ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!

 

καλέ τι αντράκι φοβερό είναι ο Στεφανάκος μας;

και δεν του το 'χα ρε Χαρά...

σιγανοπαπαδίτσας... χαχαχα!!!

 

Μάρκερ, μείωσε ρυθμούς... θα πάθεις τίποτα...

 

μεγάλο ζόρι ρο φαΐ.

ο μικρός μου δεν τρώει τίποτα.

πιάνει φαηγτό στο χέρι και αηδιάζει.

μόνο η γυναίκα καταφέρνει και τον Ταΐζει.

από τώρα αγχώνεται η πεθερά μου που θα τον έχει τον Αύγουστο...

κι εγώ στενοχωριέμαι αλλά τι να κάνω;

 

εβλεοα κι εγώ τη Βουλή.

λένε λένε αλλά το ουσιαστικό κανείς δεν το αναφέρει.

πείτε μας, τι θα γίνει αν μείνουμε να μείνουμε στην Ευρώπη και τι αν θα φύγουμε;

για να ξέρουμε και τι ψηφίζουμε.

πάλι ο κόσμος θα ψηφίσει την αγανάκτισή του.

κι αυτό δεν είναι σωστό...

 

οι Κύρπιοι μας την κάνανε.

δε φτάνει που δε μας στήριξαν για την παράταση μαε στέλνουν και στα δικαστήρια λέει και ζητάνει 4 δις.

τώρα που θα πτωχεύσουμε ελάτε να μας τα πιάσετε...

τον καιρί που παίρνανε τα δωρεάν βιβλία και τα κονδύλια για τις ένοπλες δυνάμεις δεν τους ενοχλούσεο ο ομφάλιος λώρος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

από τα νεύρα μου δημοσίευσα πριν την ώρα μου... χαχαχα!!!

 

μέχρι και το ΑΚΕΛ (αριστερά Κύπρου) βγήκε και τους ξέχεσε...

 

στα δύσκολα μένεις και στηρίζεις ρε φίλε...

 

πίσω στα δικά μας.

ξεκίνησε summer school ο γιος μου.

του έκανε συμφωνία από πριν.

του είπα ότι δε θα δεχθώ να κλάψει ή να πιαστεί από πάνω μου και να μην πηγαίνει...

το μωρό μου... είχε λυγισμένο το κεφαλάκι του και μου κρατούσε το χέρι.

έκατσε στην καρεκλίτσα και περίμενε τον φίλο του...

το πουλάκι μου...

 

ααα σήμερα γιορτάζει το αντράκι μου!

να τον χαίρομαι!!!

Χαρά κι εσύ τον δικό σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα πως ειστε ? Δε θελω να εμπλακω στα πολιτικά γιατι και τους δικους μας τους εχω χεσμενους εδω και πολλα χρονια. Απλα εγω πιστεύω οτι ο δικος σας ειχε τα μπαλακια να το ανατρεψει και μακαρι να γυρισει υπερ σας εμας ο δικός μας στην πρωτο εκβιασμομας πιλυλησε !

Να σας ζησουν οι αντραδες σας οσοι γιορταζουν. Καλη αρχή στα summer school .Εγω αποφασισα να συνεχίσω τον μικρο στο κοινοτικο τουλαχιστον για δυο εβδομαδες και μετα βλεπουμε αφου εκει περναει καλυτερα και θα τους παρουν και εκδρομουλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας

σήμερα μια χαρά φτου φτου

ήταν άρρωστη η ανηψιά

έχει πυρετό καλοκαιριάτικο ρε γμτ οπότε δεν θα έχει συναντήσεις για 2)3 μερες

ο αγγ ήταν άτακτος,σήμερα λέει

φώναζε δεν συμμέτυχε στις,εργασίες και έκανε ότι ήθελε.

έγινε ανθρωπος και αυτος

χρόνια πολλά,στους,εορταζοντες

έχω χάσει μπάλα με,τις,γιορτεςιλαμε

πραγματικά πολιτική δεν γνωριζω

τώρα ψιλοασχολουμε και προσπαθώ να τα,ζυγίζω όλα

τώρα ποιος λέει ψέματα η αληθεια είναι αλλο πράγμα. Λογικά όλοι λένε την αληθεια που τους βολεύει.

δεν φρικάρω καθόλου.

μόνο τι θα παραφοσουμε στα παιδιά μας. Εμείς είμαστε υποχρεωμένοι να συνεχίσουμε και με όποιο τρόπο υπάρχει να μεγαλώσουμε τα παιδάκια μας. Αυτα να έχουν ένα καλύτερο μέλλον για τα ίδια και τα δικα τους παιδιά.

εγώ δεν κατάλαβα τίποτα για εκτός Ευρώπης πάντως.

είναι θέμα το φαΐ δεν το,συζητω

καλά μήπως του τα αλεθει και δε,στο λέει χαχα

εύχομαι να τα πάει τέλεια στο Καμπ χωρίς να έχετε δράματα.αλλα απο ότι κατάλαβα θα έχει και φίλο του;

τι είναι το κοινοτικό Νικολού;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανα και Χαρα να τους χαιρεστε τους αντρες σας!

Παρακολουθω Αλεξη live...σας αφηνω...λεει κατι για να πει κι αυτος μου φαινεται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ψυχραιμια και ομονοια κοριτσια!

δε θα τους κανουμε και τη χαρη να μαλωνουμε μεταξυ μας...

απλα μας ειχανε χανουμακια τοσα χρονια και τωρα που σηκωνουμε φωνη δεν αρεζονται. ετσι και αλλιως χρεωκοπημανοι ειμασταν εδω και καιρο...

μας εχουν βαλει στο ματι.

και οι Γαλλοι και οι ιρλανδοι που εκαναν δημοψηφισματα και ψηφισαν οχι για ευρωπαϊκα θεματα δεν εγινε τοσος πανικος.

 

παντως, δεν ξερω για Αθηνα, εδω ολα ειναι ηρεμα.  στα ΑΤΜ πανω απο 10-15 ατομα δεν εχω δει να περιμενουν και αυτα στηνΘεσσαλονικη, οχι εδω στα χωρια. στην Θεσσαλονικη ειδα ουρα 5-6 αυτοκινητα για βενζινη, σε μας τιποτα...

πηγε ο αντρας σε 2 σουπερ μαρκετ το απογευμα και ηταν ολα κανονικα. στο χωριο του γειτονα, στη Λιμνη Βολβη το πρωι πηγε ο ταχυδρομος και εδωσε τη συνταξη στον πατερα του 600Ε και αλλα 325Ε που ηταν κατι αναδρομικα... η μαμα του απο τη χαρα της εδωσε μπουρμπουαρ στον ταχυδρομο τα 25Ε!!!

στη δουλεια ολα οπως πριν... και μας πηραν τηλ απο τη Δ/νση επιδη ΔΕ θα βγει Δ/γη για επιφυλακη και ειπαν οτι οι αδειες του προσωπικου να συνεχιστουν ΚΑΝΟΝΙΚΑ αακομα και την ημερα του δημοψηφισματος!!!!! απλα αυτοι που θα αρχισουν αδεια τις επομενες μερες να κανουν και μια αναφορα οτι αιτουνται την αδεια για οικογενειακους λογους ή οτι κελισανε διακοπες κλπ

να φανταστειτε οτι αντι να μας στελνουν να φυλαμε τραπεζες.... μας στελνουν ακομα να πηγαινουμε καθε απογευμα στον ΟΣΕ και να μην αφηνουμε τους λαθρο να ανεβαινουν στην αμαξοστοιχια για Βελιγραδι!!!!!  ΟΟΟΧΧΧΧΙΙΙΙΙ.... δε ν θα πατε πουθενα αγαπημενοι μας λαθρο!

μαζι θα περσουμε την κριση!

ισα που σας βαζουμε να ψηφισετε την Κυριακη!!!!

δηλαδη.... βαρκουλες αρμενιζουν!!!!

 

Χαρα και Νανα να χαιρεστε τα στεφανια σας!!! να ειναι υγειεις και δυνατοι να φροντιζουν την οικογενεια σας!

 

Νανα δε θυμομουν οτι κα ιο μικρος σου εχει θεμα με το φαγητο.. ζορι....

αλλα ρε συ λυπηθηκα τον Α ετσι που περιεγραψες την πρωτη μερα στο σαμερ καμπ.... σιγουρα εχεις δικιο αλλα... μου φανηκε καημενουλης....

 

Νικολ λεγοντας κοινοτικο εννοεις δημοσιο σχολειο σαν τους δημοτικους σταθμους ή τα κεντρα απασχολησης που εχουμε εδω;;

και εγω ποτε δεν εχω ασχοληθει με τα πολιτικα, μονο αναγκαστικα ακουω καποια πραγματα λογω δουλειας. ο αντρας ασχολειται απο νεολαιος αλλα τους εχει συχαθει.

μου λεει οτι και απο τα σάιτ το defenceNet τα λεει πιο ωμα και αμεσα τα πραγματα. ριξτε μια ματια...

 

Μαρντιο δεν τρεχετε πανικοβλητοι να ετοιμασετε το δημοψηφισμα στο Δημο;;

να ετοιμαστουν τα σχολεια κλπ;; καλο κουραγιο και σε σας...

 

ΜΑριλου μη μου συγχιζεσαι.... αν και αθεος ο πρωθυπουργος ο λαος ειναι ορθοδοξοι... και ο Θεος μαζι μας.... καποια πραγματα ειναι και γραμμενα...

απο τη μια μερια μουσουλμανοι και τζιχαντιστες... απο την αλλη Εβραιοι, μασονοι Ευρωπαιοι... μια βοηθεια απο ψηλα θα χρειαστουμε σιγουρα....

 

καλα να ειμαστε κοριτσια!

ψυχραιμια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!

 

το κοινοτικό είναι νηπιαγωγείο όπου υπεύθυνος είναι ο δήμος.

πληρώνεις αλλά πολύ λίγα λεφτά.

έχει κοινοτικά (συνήθως σε χωριά) που δεν πληρώνεις και καθόλου.

τα λέω σωστά Νικόλ;

γιατί σε κάποια φάση είχα μπερδευτεί κι εγώ... χαχαχα!

 

Βαγκ μου, σήμερα δε με άφηνε να φύγω.

δεν ξέρω γιατί το κάνει ρε κορίτσια...

με έχει κουράσει η αλήθεια είναι...

θα του κάνω μεγάλη κουβέντα πάλι...

 

ευτυχώς που ήταν η βοηθός που είχαμε στο νηπιαγωγείο και τον κράτησε για να φύγω...ήταν κ οι καθαρίστριες εκεί κ λέγανε "κοίτα κοίτα, δεν την αφήνει"...

κι αυτός το άκουγε και κολούσε πιο πολύ...

 

με τον Α δεν είχα πρόβλημα με το φαγητό.

κ ούτε έχω.

τρώει τα πάντα.

ο Μ παιδιά μας κοριϊδέυει...

η γυναίκα μου λέει ότι τον ταΐζει κανονικά.

της είπα πολλές φορές να τον τραβήξει βίντεο να τον δω.

δεν έχει βίντεο το κινητό της και μου τον έβγαλε φωτό...

είχα κτην πεθερά κ την κουνιάδα να μου λένε ότι μου λέει ψέματα...

 

χθες πήγε η γειτόνισσά μου κ τον τράβηξε βίντεο...

έφαγε κοτόπουλο με πατάτες και γιαούρτι...

δεν τα έλιωσε απλά τα έκοψε μικρά κομματάκια...

 

και γιατί δεν τους αφήνετε να φύγουν ρε;

δεν μπορείτε να κάνετε τα στραβά μάτια;

χαχαχα.

 

ευχαριστώ για τις ευχές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δίκιο έχετε.... να με συγχωρείτε αλλά έχω αγανακτήσει μη γνωρίζοντας το μέλλον μας και κυρίως των παιδιών μας..... τελικά δοκιμάσαμε και τις 3 παρατάξεις αλλά όλοι ίδιοι είναι.... ουστ! 

 

Νανά και χαρά να χαίρεστε τους άντρες σας!!!! Πάντα αγαπημένοι να είστε! 

 

Νανα μου λυπήθηκα με τον Άνθιμο έτσι όπως το περιέγραψες.... είναι ευαίσθητο παιδάκι το ψυχάκι μου. Από την άλλη βέβαια καλά έκανες και επιβλήθηκες γιατί από Σεπτέμβρη στην Α' τάξη δεν αφήνουν και πολλά περιθώρια οι δασκάλες.   

 

Χαρά νωρίς ξεκίνησε ο Στέφανος για τέτοιου είδους γκομενιλίκια! χαχα! Πολύ φάση έχει! Ερωτύλος από τα γεννοφάσκια του! 

 

Μάρκερ μου ακόμα τα κυνηγάς για το φαγητό; 1,5 ώρα για να φάνε; Τόσο κακόφαγα είναι που ούτε σκατουλερικά δεν τρώνε; Πρόβλημα..... Πόσο βάρος και ύψος έχουν καλέ;  

Εγώ τον Γιάννη που είναι τσιλιβήθρας (12,5 κιλά και 95εκ) δεν τον έχω ταΐσει ποτέ. Του βάζω το φαγητό και αν το φάει και όσο φάει έχει καλώς. Αν τον πιέσω έστω και λίγο έχουμε κλάματα και κυρίως εμετό. 

Σε αντίθεση τον Χριστόφορο τον κυνηγάω να μην τρώει γιατί αν τον αφήσω θα γίνει 200 κιλά. Είναι 117εκ και 20,5 κιλά. Δεν θέλω να γίνει μπουλούκος γιατί υπάρχει και το "κληρονομικό χάρισμα" και δεν θέλω να περάσει τα ίδια με εμάς. 

Α! και που είσαι; χαλάρωσε λίγο γιατί θα πάθεις καμιά υπερκόπωση στο τέλος έτσι όπως λαλιέσαι! Εσύ παδί μου δεν είσαι άνθρωπος... μπεϊ μπλέιντ είσαι! χαχα!

 

Μάρντιό μου επιστροφή στη δουλειά ε; Τουλάχιστον ηρέμησε λίγο το κεφάλι σου με τα σεμινάρια, έκανες και τα νυχτοπερπατήματά σου.... ούτε του παπά μην το πεις! χαχα!!!! Πως τα πάνε οι γοργόνες στο κολυμβητήριο; Εμείς το σταματήσαμε για το καλοκαίρι γιατί τώρα μαζεύτηκαν πολλά παιδιά και μόνο μάθημα που δεν γίνεται. Εκεί που ήταν 8 παιδιά ανά δάσκαλο τώρα είναι τουλάχιστον τα διπλά και γίνεται χαμός. Με την νέα σχολική χρονιά θα τον ξαναπάω και θα δοκιμάσουμε και τον Γιαννάκη μαζί! Από 4 τα δέχονται ενώ ο Γιάννης το Σεπτέμβρη θα γίνει 3,5 αλλά μου είπαν πως αν ακούει το δάσκαλο και μπορεί να ακολουθεί τους κανόνες θα τον πάρουν. Εκείνος θέλει πολύ! Θα κάνει 2 δοκιμαστικά για αρχή και αναλόγως θα δούμε τί θα κάνουμε. 

 

Βαγκάκι γιατί δεν κάνετε τα στραβά μάτια να φύγουν όλα τα παράνομα αλλοδαπά και ας πάνε στο Βελιγράδι, στη Ζιμπάμπουε και όπου στην ευχή του Θεού θέλουν! Τόσο πολύ τους χρειαζόμαστε και δεν τους αφήνουμε να φύγουν; Ανωμαλία ε; χαχα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια και χαρα σας!

Vag ειμαι στο λογιστηριο του δημου δεν εχω επαφη με τα διοικητικα.παντως εχω ενα προαισθημα δε θα γινει το δημοψηφισμα.τυπωσα ολες τα μετρα σημερα που προτεινει η Τροικα να τα διαβασω το βραδι με ηρεμια.κουραστηκα να ακουω τον καθε ενα με τη γνωμη του ας διαμορφωσω τη δικη μου κι αυτο οφειλουν να κανουν ολοι αφου μας βαλαν στο τρυπακι και δε μπορουσαν να παρουν μια αποφαση για μας.

Και δω ηρεμα τα πραγματα.ενταξει υπαρχει μια περιεργη ησυχια αλλα οχι ο πανικος που προσπαθουν να προβαλουν τα μεσα.

Μαριλου κολυμβηση η Χρυσανθουλα μου συνεχιζει η αλλη δεν ηθελε με τιποτα και δεν ηθελα να της φωναξω για τετοιο λογο αμα ζηλεψει ισως στη πορεια ερθει.Εμας ειναι μαξιμουμ 10 παιδακια ιδιας πανω κατω ηλικιας στο τμημα.Χθες τα βαλε να πηδηξουν απο το βατηρα χωρις μακαρονι η σανιδα.ουσιαστικα τα σπρωχνε να πεσουν...λεω παει δε θα θελει να ρθει ουτε αυτη ξανα...και βγηκε περιχαρης να μου πει αν την εβλεπα και τη βουτια εκανε!!

Μου αρεσει ειναι η δασκαλα αυστηρη.

Εδω εχει και 4 χρονων μπορει και μικροτερα στα αλλα τμηματα δε ξερω.Μια χαρα το χουν να τα δειτε πως βουλιαζουν κι εχουν ενστικτο να βγουν στην επιφανεια...η δικη μου η ψυχη εχει φυγει μεχρι να τη δω να βγαινει..χα χα

Φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα

πολύ δουλεια σήμερα αλλα μια χαρά

ήταν σεληνιασμενα το μεσημέρι γιατι δεν βγηακν όλη το πρωί αλλα γενικως καλα

τέλος και όλα τα εξωσχολικά μας,σημερα

καλέ και εδώ πολύ χαλαρά τα πράγματα ούτε ουρές ούτε τίποτα μην ακούτε τίποτα.

τώρα στα μέρη που πάνε και κάνουν ρεπορτάζ έχει ούτως η αλλιως πάντα πυρά γιατι είναι σε κεντρικοτα σημεία. Μια χαρά η ζωή κυλά,ανετα. Η αληθεια είναι πτι ςχει στάση πληρωμών για όλους τους προμηθευτές , εργαστήρια όλων των τύπων , αλλα να σας πω επί νδ πληρωνόταν ανα 4μηνο , τώρα 3μηνες πήρε σερί κάτι χρωστουμενα , οπότε είναι γνωστή φάση για εμάς,εδω

μη ζητάς συγγνώμη βρε κορίτσι πες,τον πόνο σου

οι οικογενεις μας,πάνω απο όλα μη το συζητάς.

κατά τα αλλα απο υγεία είστε καλά;

το ίδιο θα ρωτούσα βαγκ , δεν κόβετε κανα συρματόπλεγμα να περάσουν πιο άνετα οι άνθρωποι, αφηστε και να σάκο μετά απαραιτητα και ας πάνε και Ελβετία χαχα

τώρα μάνα τι να πω και εγώ στο είπα ότι θεωρώ ότι σε κοροϊδεύει , μήπως τον έχει μαλώσει και τη φοβάται; τι να πω μου ακουγεται κουλό. Εμάς,ο αγγ δεν τρωει πουθενά και εγώ στο σπίτι θέλει μια στο μουλτι το φαΐ και με κινητό να παίζει παιδικά.

ύψος,των,αγοριών δε,θυμάμαι,, πάντως ο,Στέλιος,είναι 20 κιλά και ο Νίκος 18,5 ίσως και πιο λίγο. Με,πολύ πίεση αυτα τα κιλά.

μαρντ εσύ που τα κατέχεις αυτα που λέει γιατι εγώ δε,σκαμπάζω. Τα κατέβασα και εγώ αλλα γρι. Δε μας λες και εμας εδώ τι λέει με απλα λογάκια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑρντιο διαβαζεις;;; κοιταν να τελειωσεις τη μελετη πριν την Κυριακη να μας ενημερωσεις!

 

ΜΑριλου εδω σε μας απότι ακουω, τα πιο πολλα παιδακια ειναι Σεπτεμβρη-Οκτωβρη κου ξεκινανε ολα και μετα υπαρχει φθινουσα πορεια... τωρα δεν ειναι πολλα, ακομα λιγοτερα απο χθες που εγινε η ολη φαση και ή προτιμουν να μην πληρωσουν αλλο μηνα ή δε θελουν να σπαταλανε καυσημα.

 

σε μας τις πρωτες μερες που ηταν πιο πολλα παιδακια μεσα στο νερο ηταν 1 κοπελα και 2 νεαροι και αλλη μια κοπελα εξωαπο το νερο σαν επιτηριτρια. τωρα ειναι μεσα 2 κοπελες και 1 νεαρος.  η μια εχει τα νεουδια στα σκαλακια η αλλη στη μεση τα λιγο προχωρημενα και ο νεαρος στην ακρη τα πιο προχωρημενα που τα ετοιμαζει να πανε στη μεγαλη πισινα

τα καμαρια μου σημερα προβιβαστηκαν! περασαν στη μεση τις πισινας και κανανε πιο πολλες ασκησεις και στις βουτιες πεφτανε μονα τους και η προπονητρια  στον αερα τους εσπρωχνε λιγο τα γονατα για να πεσουν με την κοιλια και το κεφαλι! ριξαμε ενα γελιο με τον αντρα! με το συμπαθιο αλλα σαν κουραδες πεφτανε!

μετα στα αποδητηρια με ειπε η προπονητρια οτι μαλωνει λιγο. ηδη η ΜΑριαννα με ειχε ενημερωσει οτι η αλλη κυρια στα σκαλακια ηταν καλυτερη...

ειχε κανει παρατηρηση στα δικα μου γιατι γελουσαν και σε δυο αλλα που μιλουσαν και δεν την προσεχαν.

φυσικα τους ειπα οτι τωρα που εφυγαν απο τα σκαλα κια που εμειναν τα μωρα και κανουν πιο δυσκολα πραγματα πρεπει να προσεχουν την κυρια και οχι να χαζολογανε γιατι δε θα ακουνε τις εντολες και δε θα μαθουν κολυμπι και βουτιες που τοσο τους αρεσουν.

ετσι και αλλιως στο τελος της προπηνησης τους αφηνουν 10λ για παιχνιδι στην πισινα με μπαλες, φουσκωτα κλπ.

πρεπει να μαθουν να προσεχουν γιατι ερχεται και το δημοτικο!

 

κατα τα αλλα... εδω παλι βροχη! μας μουλιασε! μιλαμε για χειμωνιατικη βροχη! οχι αστεια!

 

αντε καλο μηνα απο αυριο... ή μαλλον σημερα....

αλλο κακο να μη μας βρει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

έλα ρε Βαγκ... ακόμη βροχές;

μπράβο στα αστέρια σου!!!

 

η αλήθεια είναι ότι χρειάζεται χρόνος στο να μάθουν τη διαφορετική νοοτροπία του δημοτικού από το νηπιαγωγείο...

 

μιλούσα με έναν δάσκαλο, γνωστό μου, και μου έλεγε ότι δεν μπορεί να κάνει πρώτη τάξη.

και γιατί δεν έχει την υπομονή αλλά και γιατί τα παιδάκια έχουν ανάγκη να δουν τη "μαμά" τους και όχι αυτόν...

και έχει απόλυτο δίκιο...

 

Μαρντ, το αντίθετο περίμενα.

μπράβο στην Χρυσανθούλα που συνεχίζει το κολύμπι...

 

εγώ που τα διάβασα σε γενικές γραμμές, τα βρήκα πολύ εξαθλιωτικά μέτρα.

πόσο χειρότερα να είναι με τη δραχμή;

τουλάχιστον, σου μένει η αξιοπρέπεια...

 

Μάρκερ μου, αποκλείεται να τον μάλωσαν...

αλλά και να τον μάλωσαν, δε δικαιολογείται...

 

χθες μου είπε ότι έκανε έναν φίλο που θα πάει Γυμνάσιο και ήταν πολύ περίφανος...

σήμερα που πήγαμε στη λέσχη, βλέπω ένα αγοράκι που καθότανε στο παγκάκι και μόλις μας είδε χαμογέλασε...

ο δικός μου έσκυψε το κεφάλι (αυτό που κάνουν όταν ντρέπονται) αλλά χαμογελούσε...

μόλις πλσιάσαμε στο παιδάκι, του άπλωσε το χέρι και κάνανε "κόλα το"...

καλημέρισα το παιδάκι, το ρώτησα πως το λένε, του είπε ότι μου μίλησε γι' αυτόν ο Α...

μπήκαμε μέσα, καλημερίσαμε και τον ρώτησα αν θέλει να τον πάω έξω στον φίλο του.

είπε ναι, ήρθε και το παιδάκι και του είπε να πάει μαζί του.

πήγε μαζί του, τους χαιρέτισα και τι κάνει;

αφήνει το παιδάκι και τρέχει από πίσω μου...

ε όχι ρε φίλε... με κοροϊδεύεις τώρα...

αφού καταλαβαίνω ότι περνάει ωραία τη μέρα του και αφού είναι μαζί με τον "μεγάλο" φίλο του...σίγουρα το κάνει από συνήθεια...

 

το απόγευμα θα πάμε σε ένα πάρκο και είναι καλεσμένοι όλοι οι συμμαθητές του Α.

το κανόνισε μια μαμά από τον Σύνδεσμο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...