Μετάβαση σε περιεχόμενο

Οκτωβριανες 2009( Και Οχι Μονο...)Τα Καλυτερα Ερχονται Λεμε....


Recommended Posts

Μαζι γραγαμε vag!γεμισαν οι παραλιες αλλα εγω αν δε μπει Ιουλιος ποδι στη θαλασσα δε βαζω...ειμαι κρυουλιαρα!!

Η αδερφη μου που εκανε στο Βολο Πρωτομαγια το πρωτο λεει οι θαλασσες εκει πιο ζεστες τωρα απο οτι εμας τον Ιουλιο! Ισως επεθδη ειναι νησι ενω εκει κολποι.

Φαγωθηκαν ολοι με το Σακη...ελληνοφρενεια τσαντιρι fb θα τον πιασουν και οι αμαν.

Πως σας φανηκε; εμενα μου αρεσε..ο αντρας μου παλι λεει ο καθενας στο ειδος του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εκανε κιολλας μπανιο η αδερφη σου στο Βολο;;; μπραβο.....

καλα και εγω θα εμπαινα, μιας και εχω αντεξει τα παγωμενα νερα της Παλαιοκαστριτσας στην Κερκυρα και στο Πορτο Κατσικι στη Λευκαδα.

 

οσο για τον Σακη, δεν τρελαθηκα, παραηταν μπασα η φωνη του, αλλα δε συμφωνω οτι καποια τραγουδια πρεπει να τα λενε μονο οι κουλτουριαρηδες.

 

αυριο το απογευμα θα βρεθω με τη Σωσω στο παρτυ γεννεθλιων της!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σαλονικα ειναι η Σωσω;; τι ωραια!! Τα χαιρετισματα μας!

Πως περασατε;

Εγω πηγμενη με τη δουλεια ειχαμε προσληψεις 8 μηνους και ημουν στην επιτροπη των αποτελεσματων και ειχε πολυ ψειρισμα ευτυχως τελειωσαμε αναρτηθηκαν να τακτοποιουνται απο αυριο να μπουμε σε μια σειρα.

Πηγα ψωνια με τις κορες το απογευμα καλοκαιρινα σορτς μπλουζιτσες και μαγιο!prenatal και mothercare.λιγο και τα περσυνα και ειμαστε κομπλε.

Καλο βραδι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα

τι να σχολιάσω ;

μαρντ ναι κάπως έτσι

να είστε όλο καθοσπρεπισμους και τα κορίτσια δεν κάνουν αυτο ή εκείνο

τι να πω δεν ξέρω τι έχουν ακουσει τα αυτάκια μου απο κοριτσωμανες και τι έχουν κάνει στο δημοτικο εναντίον των αγοριών δεν ξέρω παθαίνω φρίκη , πόσο μπορεί ένας άνθρωπος να ασχολειτε με βλακειες.

ενι γουει

εγώ μες τα νευρα

ο αγγελος πάλι άρρωστος , μέσα σε μια μέρα ανέβασε 38,5 και τον έπιασε βήχας , τσιγαροβηχας μιλάμε. Και μπορεί να έχει κολλήσει κάτι βαρβάτο και πολύ πιθανόν απο τα γενεθλια μας γιατί άλλο 2 έχουν τα ίδια συμπτώματα.

και έρχομαι στα υπολοιπα

το πλυντήριο χάλασε,2η φορα

το ματζουνεψα μόνη μου και κάτι κανει

θέλουμε αλλο δλδ

το λαπτοπ , θα μας,αφησει χρόνους σε λίγο

πάει με ρυθμούς σαλιγκαριού

το πισι στο φυσικο/ριο επίσης πάει για γκουντμπαι

και το κορυφαίο σβήστηκε ο εξωτερικός σκληρός με όλες τι; φωτο και τα βιντεο

απειρα σας λεω

θα το πάω σε έναν που ματζουνευεθ τέτοια στη,δουλεια και σε έναν γνωστό γνωστού , ότι μπορούν να κάνουν τσάμπα γιατι για ανάκτηση διακου θέλουν απο 800-3000€ αναλόγως τη δουλεια.

μιλάμε κροσια τα νεύρα μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι ρε μαρκερ ο εξωτερικος σκληρος;;;; πως εγινε αυτο;;; και γω εχω εναν απο τη μερα που γεννηθηκαν οι κορες ολο φωτο και βιντεο...εχω παρει και dvd να τα αντιγραψω να υπαρχουν κι αλλου αλλα δεν εχω καθησει να το κανω.

Υπαρχει εταιρια που τα ανακτα το χε παθει συναδελφος.1000€ του κοστισε.

Πως εγινε; πηγες να τον συνδεσεις και δεν εδειχνε;

Περαστικα ο Αγγελουκος....αντε καλοκαιριασε ξουτ ιωσεις...

Δε το χω παρατηρησει με κοριτσομανες να σου πω την αληθεια αυτο που διαπιστωνεις.

Ηρθαν οι συμβασιουχοι σημερα του γραφειου...τι κυκλοφορει...προσλαμβανεται η αλλη ΤΕ διοικητικου λογιστικου και λεει: α δε ξερω λογιστικη εσεις θα μου δειξετε!!!

Η αλλη 22 χρονων: δεν εχω μεσο να με φερνει στη δουλεια δε μπορειτε να μου δωσετε αυτοκινητο;;;

Καλε παμε καλα;;;

Μια πιτσιρικα λεει εγω 08:30-15:30 παω σχολη τουριστικη μπορω μετα να ερχομαι;;;

Αφου νομιζαμε μας καναν πλακα...

Τι να πεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλο!!!

 

μου άρεσε αυτή που θέλει να έρχεται στη δουλιεά μέτα ις 15:30!!!

χαχαχα!!!

 

Μαρκεράκο μου να χαίρεσα ιτον Αγγελούκο σου!!!

 

δε θυμάμαι άλλα...

 

εμε'ίς πήγαμε Ελλάδα.

κάναμε το μνημόσυνο τα μανούλας μου.

μείναμε 6 μέρες.

τις 3 στη Δράμα και τις 3 Στα Γιαννιτσά στην κουμπάρα μου.

τα μωρά ήταν πολύ συνεργάσιμα και περάσαμε πολύ όμορφα!

 

ο αδερφός μου δεν ήρθε γιατί είχε ευρωπαΐκό πρωτάθλημα crosfit.

βγήκε τρίτος!

θα σας στείλω στο μέηλ να τον δείτε.

έχω πολύ σπουδαίο αδερφό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα Μαρντιο τα κοριτσια στη Ροδο εχουν ξεφυγει!

κοιτα, αυτη που εχει πτυχιεο λογιστικης αλλα δεν ξερει λογιστικα... εχουμε μια παρομοια στο τμημα... και βαθμοφορος μαλιστα!

η αλλη που σπουδαζε τουριστικα... αντε να πεις οτι αφου ηταν ανεργη, ειπενα μαθει κατι και απλα εκανε τη χαζη ερωτηση...

αλλα η αλλη που θελει αμαξι!!!!!

δωστε την μια βαρκα!!! σε νησι ειστε!

 

Μαρκερ αμα αρχισουν να χαλανε οι συσκευες... λες και ειναι ντομινο!

αλλα ρε συ τις φωτο οχι μονο σε 1 μερος... εμεις τις εχουμε σε 3 μερη γραμμενες για σιγουρια. και τι εγινε και εχεις σαλταρει τοσο με τις κοριτσομανες; σιγουρα εχουν διαφορα στο παιχνιδι αλλα δεν εχω παρατηρησει κατι τρελο.

 

ΝΑνα επιστρεψατε; συγχαρητηρια για τον αδερφο σου. θα ψαξω και γκουγκλ μπας και εχει λεπτοπμεριες για το κροςφιτ

 

εγω Τεταρτη πηγα με τα παιδια στο παρτυ γενεθλιων της Σωσως! χαμος! ηταν φυσικα και αλλες φιλες τους, συγγενεις με κουτσουβελα... εκανε πολυ ωραια τουρτα, μεσα χρωματιστη, να τη δειτε στο μπλογκ της. ειδα και την Αλεκα με την πανεμορφη μικροκαμωμενη Χριστινα της! σαν κουκλα ειναι!

 

την Πεμπτη απο το πρωι ενιωθα περιεργα το στομαχι μου... και το ιδιλο και η συναδελφος στο γραφειο... ολη μερα δεν εφαγα τιποτα και ηπια ελαχιστο νερο.  αφου πηγα και 2 φορες τουαλετα, το βραδυ εφαγα λιγο ρυζι με τυρι. σημερα ενιωθα καλυτερα αλλα εχω τρελο πονοκεφαλο! εχω παρει 2 ντεπον σουπερ και δεν περναει τελτιως... οποτε τωρα που εφαγα φρυγανιες με τυρι πηρα λοναριντ μπας και περασει τελειως... σιγουρα καμια ιωση κολησαμε και οι δυο μαζι και φοβομαστε μην κολησουμε τα παιδια μας!

 

Κυριακη η πεθερα θαλει να μας βγαλει εξω με την κορη της ολους οικογενειακως για φαγητο.. εγω ειπα τον αντρα να παμε εδω σε παραδιπλανο χωριο σε μια τελεια παραδοσιακη και μεγαλη ταβερνα με τεραστιο παιδοτοπο για να παιζουν τα παιδια και να ειμαστε ηρεμοι,,, αλλα η κουνιαδα εκλεισε τραπεζι σε εστιατοριο στη νΚαλαμαρια! εμ, τα δικα της παιδια ειναι μεγαλα.. με τα δικα μας τι θα γινει;;;

τελος παντων.. θα δουμε...

 

σημερα στο σχολειο στην ταξη της ΜΑριαννας μας εκαναν γιορτη για τις μανουλες... περασαμε πολυ ωραια! γελασαμε, συγκινηθηκαμε, πηραμε και τα δωρακια μας...

και του χρονου με υγεια!

 

καλο Σ/κ μανουλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα

 

καλα ειχα γραψει τα απειρα χθες και βλεπω σημερα δεν εχει τιποτα

 

ενι  γουει

 

ευχαριστω για τις ευχες σας

χρονια μας πολλα σε ολες

σας εκαναν κανα δωρακι;

εμας πλην απο μια καρτουλα του σχολειου τιποτα

του την ειπα του κωστα 

ε δεν τα πιστευω μου λεει

δεν με νοιαζει το δωρο αλλα σαν πραξουλα κοψε ενα λουλουδακι ετσι για να δουν τα παιδια οτι οι γιορτες ειναι κατι ιδιαιτρερο και οχι μια απλη καθημερινη μερα

εγω δλδ γιατι φτιαχνω τουρτες και γλυκα και καρτουλες στις δικες γιορτες και γεννεθλια ;

ευτυχως μου ειπε οτι εχω δικιο χαχαχα

 

μπραβο βρε βαγκ για το σχολειο σας και τα ιβεντ

πολυ ωραια

περασατε ωραια εξω σας ειχε καλο καιρο;

 

νανα μου μπραβο στοπν αδερφο σου

πωπω χαρα στο κουραγιο του - πατερας με παιδια και να τρεχει και σε αθληματα 

 

μαρντ καλα 

εμενα δεν μου ακουγονται κουλα αυτα που περιγραφεις

τα ζω καθε μερα στη σχολη\

ετσι κουλαδια ειναι τα περισσοτερα

τους λες σου βρηκαμε δουλεια και απαντανε- στη φαση που εινμαι τωρα θελω να ξεκουραστω γιατι ερχομαι και στη σχολη ισα με 2 ωρες την ημερα

αντε μωρε τα βλαμενα

 

εμας εδω τι να περιγραψω ηταν ενα σκ επισοδιακο

το πισι τελικως μας αφησε χρονους -δεν ανοιγοκλεινει - θα παρω εναν εξωτερικο να περασω οπτι φωτο απεμεινε και θα του κανω φορματ

καλα και εγινε ενα μπλεξιμο με πεθρια και τις συνηφαδες αλλο πραγμα τι να σας λεω - .....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι μπέρδεμα καλέ... πες κανένα κουτσομπολιό... χαχαχα!!!

 

Χρόνια μας πολλά κοριτσάκια μου!

 

Την Παρασκερυή που πήγα σπίτι, είδα μια χάρτινα τσαντούλα που είχε μια ζωγραφιά (εμένα), από την άλλη μεριά είχε την παλάμη του Α.

μέσα είχε κάρτα, ζωγραφιά με μένα...

δίπλωμα καλύτερης μαμάς, ένα άλλο που έγραφε διάφορες λέξεις με τα αρχικά της λέξης ΜΗΤΕΡΑ...

και ένα κουτάκι που είχε μέσα ένα μικρό βιβλιαράκι που είχε κείμενο και ζωγραφιές του Α... και ένα βραχιολάκι με καρδούλα... και ένα μαγνητάκι ψυγείου με τη φωτογραφία του Α.

κατασυγκινήθηκα...

το Σαβ το πρωί είδε που φορούσα το βραχιολάκι και με ρωτάει "μαμά, είναι Κυριακή σήμερα;"

"όχι αγάπη μου, αύριο είναι Κυριακή"

"άντε ρε μαμά... αύριο έπρεπε να σου το δώσω..."

χαχαχα!!!

 

θα σας στείλω φωτό με τις τούρτες που έφτιαξα για τα δίδυμα της κουνιάδας μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειάααααα

Δεν έχω προλάβει να σάς διαβάσω!!!! Γράφω για να μην νομίζετε ότι χάθηκα πάλι...

Τελευταίες μέρες για την βάφτιση..

Και δεν έχω τελειώσει με όλα...έχω να ψωνίσω τα ρούχα μού του Στ........ Τα μαλλιά μού να βαψω. Ο μπεμπης έχει 39 πυρετό ωτίτιδα.. Και το καλύτερο για το τέλος.....έχουν έρθει τα πεθερικά μού και μένουν μαζί μάς...για πρώτη φορά στα τόσα χρόνια είμαστε τόσο καλά μαζί.. Πού δεν με ενοχλεί καθόλου πολύ διακριτική....η πεθερά μού...με βοηθάει πολύ....λεπτομέρειες μετά τη βάφτιση....το όνομα θα είναι Μάριος. Κωνσταντίνος...Φιλάκια όταν μπορέσω θα ξαναμπώ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλα βρε χαρά περαστικά

πάρτε αντιβίωση μπας και είναι καλά μέχρι την Κυριακή

σας το έχω ξαναπεί έτσι , μας ψεξαζουννννν εδώ στα Λιόσια χαχαχα

το αποδεικνύει η χαρά με το που πάτησαν το πόδι τους κάποιο αρρώστησε.

έλα βρε νανα έχεις ανεβει επίπεδο μιλάμε φτιάχνεις και για αλλουςνεα σώσω σε κοβω

τι κουτσομπολιό να πω

εαν διαβαζει κανείς θα εκτεθώ χαχα

αλλα γίνανε μπου@@@λο

προσπαθώ να τους τα βρω

όλο το πρωί μιλούσα και με τις 3αλλα το κόβω να βρισκω στο τέλος εγώ το μπελά μου

δεν πειράζει μακάρι να τα βρουν γιατί τσακώθηκαν για χαζομαρα

υπάρχουν παράπονα απο τις 3μεριες και μια βλακεια ήταν η αφορμη να γίνει ανακατωσούρα

με απλα λόγια

κάτι έγινε με τα ξαδερφακια

ζήτησε το λόγο η γιαγια και παραξηγηθηκε η μια μεριά και ανακατεφθηκαν όλοι μαζι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλοχα μανουλες πολυχρονες δυνατες να μεγαλωνετε τα παιδακια σας!!!

Εγω δε μπηκα χθες ειχα και επετειο γαμου μαζι με τη μαμαδογιορτη και το γιορτασαμε ολοι μαζι! Τουρτα παγωτο λουλουδια εξοδους ωραια ηταν...7 χρονια φαγουρας!! Χα χα...

Αφου σημερα ουτε ξυπνητηρι ακουσα ουτε τιποτα...07.40 ξυπνησα πανικοβλητη ενω 07:20 χτυπαω καρτα!!

Αφου δεν ηξερα τι να κανω πρωτα να παρω στη δουλεια να πω θα αργησω να φτιαξω ταπερακια σχολειου να ξυπνησω του υπολοιπους;;; σαστισα...τελος παντων...

Νανα να στε καλα να τη θυμαστε τη μανουλα σας.Πολλα και πολυ ωραια δωρακια σου φερε ο Ανθιμουλης προκομενες οι δασκαλες...εμενα σαν της Μαρκερ μια καρτα μου φτιαξαν ιδιοχειρη ομως που ειναι το πιο σημαντικο...ο αντρας μου πηρε ενα χρυσο για το λαιμο εγω η γαιδουρα τιποτα...εχω σκοπο ομως να του παρω ρουχα.

Προς το παρων πηρα πεδιλα για τις κορες δε μας καναν ουτε τα καθηνερινα ουτε τα καλα τα περσυνα ειχαν φαγωθει κιολας...

Σωθηκαν τα μισθα!!

Χαρα με το καλο η βαπτιση...κι αλλος Μαριος στη παρεα!

Καλοφωτιστος να ναι!

Vag ελπιζω να μη κολλησατε τελικα.Κανατε το χατηρι της πεθερας τελικα για Καλαμαρια; ωραια ιδεα απο τις δασκαλες να σας καλεσουν στο σχολειο για τη γιορτη! Φανταζομαι περηφανια!!

Μαρκερ αυτα με τα σογια...φρικη....κουραγιο να ανακατευομαι γιοκ...οτι δε με αγγιζει με αφηνει αδιαφορη πια..ειναι τοσα πολλα τα καθημερινα που πρεπει να λυθουν.

Μαριλου δωσε παρουσια!!

Φιλια σε ολες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαρα με το καλο η βαφτιση! και περαστικα σας πρωτα φυσικα!

και ασε τη Μαρκερ να λεει οτι εκει σας ψεκαζουν και παει η αρρωστια συννεφο...

 

Μαρκερ το μαλωματα και τις παρεξηγησειςδεν τα μπορω καθολου.. γι'αυτο και δε μιλαω συνηθως.

 

Μαρντιο να ζησετε βρε! αλλα ρε συ... ουτε ενα μικρο δωρο ετσι για το καλο;;; α... θα σε μαλωσω...

πεδιλα καλοκαιρινα με σχρατσ καθημερινα βγαζει το λιντλ την πεμπτη με 10Ε.

 

εμεις ψωφησαμε το σ/κ

τελικα χθες πηγαμε Καλαμαρια... αυτο που κλεισανε ηταν ψαροταβερνα! λες και τα 5χρονα θα φανε θαλασσινα! πηραμε τα μονα κρεατικα που ειχαν, μπιφτεκι και παντσετα τα οποια φυσικα ηταν χαλια. μονο πατατες φαγανε.  μετα πηγαμε για παγωτο στην Κρηνη. στο γυρισμο κοιμηθηκαν λιγο στο αμαξι και με το που φτασαμε πηγαμε ως το βραδυ στο σχολειο που ειχε φεστιβαλ δημοτικων χορων. ολο στην αυλη ητνα και τρεχανε. ολοι εντυπωσιαστηκαμε και το συλλογο κωφων που χορεψε τελεια! στο κεντρο του κυκλου ηταν ο δασκαλος τους που επαιζε νταουλι και απο τις δονησεις βρισκουν ρυθμο. 

 

το πρωι ο Σπυρος δεν πηγε σχολειο γιατι πονουσε η κοιλια του.  λιγο η ταλαιπωρια και ηαφαγια του σ/κ ισως και η χαζοϊωση που ειχα εγω στο στομαχι... το καλο ειναι οτι εμετο δεν εκανε... προς το παρον...

ελπιζω σε ενα ηρεμο βραδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσάκια μου!!!

 

να ζήσετε Μαρντ!

μπράβο στον ανδρούλη!!!

large τύπος!!!

κι εμείς 7 χρόνια θα κλείσουμε φέτος...

αλλά κλείσαμε 13 χρόνια σχέσης...

 

χαρουλάκι με το καλό η βάφτιση!

αυτό το ΣΚ θα είναι;

 

έλα ρε Μάρκερ... κρίμα...

πόσες συνηφάδες έχεις;

 

Βαγκ σε φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάρες μου καλημέρα και χρόνια μας πολλά!!!

 

Δεν μπορώ άλλο, τα έχω φτύσει. Το Σάββατο γιόρταζε ο Χριστόφορος και μιας που δεν του είχαμε κάνει γενέθλια επειδή ήμουν στο νοσοκομείο είπαμε να τον γιορτάσουμε το μεσημέρι της Κυριακής! Ωραία περάσαμε αλλά πολύ κούραση. Ήμασταν γύρω στους 20 μεγάλους και 10 μικρά κάτω των 6 ετών. Χαμός!!!! Ψήσαμε μπριζόλες, πασέτες και μπιφτέκια στην υπέροχη ψησταριά μας (χαχα!) και έφτιαξα ένα ταψί πατάτες φούρνου, γεμιστά, σπετζοφάι, τζατζίκι, 2 σαλάτες, χόρτα βραστά και πίτες που τις άλειψα με λαδορίγανη και τις ζεστάναμε στην ψησταριά. Έφερε η κουνιάδα ένα γλυκό, η πεθερά φρουτοσαλάτα και είχα φτιάξει από την προηγούμενη 3 τάπερ παγωτό, βανίλια, φράουλα και κακάο. Τέλος όμως..... όλες οι ονομαστικές  γιορτές και γενέθλια που έχουν τα παιδιά μας είναι από τον Ιανουάριο ως τον Μάιο. Δεν ξανακάνω τόσο μεγάλη μάζωξη μέχρι του χρόνου που χωρίς πλάκα σκέφτομαι τα γενέθλιά τους να τα κάνω όλα μαζί..... 29/1 ο μεγάλος, 9/2 η μικρή και 12/3 ο μεσαίος..... δεν λέει σε διάστημα 40 ημερών να κάνω 3 πάρτι, και είναι και χειμώνας..... Πρωτοχρονιά και Πάσχα για τα επόμενα 2 χρόνια δεν κάνω πάλι εγώ.... έχω μια κουνιάδα και μια συννυφάδα πλέον, ας κάνουν κάτι και αυτές. Άνεργες όλες μας αλλά εκείνες δεν προλαβαίνουν.... εγώ δηλαδή πως προλαβαίνω; τεσπα....ας βγάλω άλλη φορά το δηλητήριο που λέει και ο άντρας μου.

Α! Στο σχολείο του έφτιαξα σε μπλε πουά σκληρά χαρτάκια μάφινς σοκολατένια που από πάνω έριξα λιωμένη άσπρη σοκολάτα την πασπάλισα με λίγη χρωματιστή τρούφα και κόλλησα στο καθένα από ένα σοκολατένιο ρομπότ ή δεινόσαυρο που είχα φτιάξει και τα έβαλα σε ζελατίνα και τα έδεσα με γαλάζια κορδέλα. Βγήκαν πολύ ωραία, έκαναν χαρά τα παιδιά και πολύ οικονομικά! Ίδιο με το να έπαιρνα 1 γκοφρέτα για το καθένα.  

 

Για την γιορτή της μητέρας ο Γιάννης μου έφερε μια κατασκευή από ξυλάκια παγωτού που έφτιαξαν 2 κορνίζες και η μια κρέμεται με κορδέλα από την άλλη, όπου στην 1η έχει την φωτογραφία του Γιάννη και στην 2η ένα ποιηματάκι σχετικό. Επίσης από 1 πλαστικό μιας χρήσεως πιάτο χρωματισμένο από τον Γιάννη  με τέμπερες και κομμένο έτσι ώστε να σχηματιστούν 2 φτερά πεταλούδας και σαν σώμα είναι μια ολόσωμη και κομμένη περιμετρικά φωτο του Γιάννη που του κόλλησαν στο κεφάλι 2 κεραίες! Πάρα πολύ ωραίο!!!!

Ο Χριστόφορος έφερε δίπλωμα καλύτερης μαμάς, ένα χάρτινο γυναικείο τσαντάκι πορτοκαλί πουά, που ανοίγει και κλείνει με σχρατς και μέσα είχε δική του φωτογραφία από την μια μεριά και από την άλλη έγραψε μόνος του μέσα σε μια καρδιά "χρόνια πολλά μανούλα ". Επίσης με το ίδιο χαρτόνι της τσάντας μου έφτιαξε και έναν καθρέφτη (να είναι ασορτί! ) με λαβή και για γυαλί χρησιμοποίησαν την πίσω μεριά ενός cd. Πολύ όμορφες και αυτές οι κατασκευές!!!!

 

Μαρντιο μου να ζήσετε ευτυχισμένοι μέχρι τα βαθιά γεράματα! Με γεια και τα ρούχα των κοριτσιών αλλά και το δικό σου κρεμαστό! Άντε πάλι τυχερούλα! Εγώ δεν παίρνω ποτέ δώρο από τον άντρα μου για γιορτή/γενέθλια/επέτειο κλπ..... φροντίζω όταν χρειάζομαι κάτι να του το λέω να μου το πάρει γύρω εκεί σαν αφορμή. Ούτε όμως και εγώ του παίρνω.... τί να του πώ; Δώσε μου λεφτά να σου αγοράσω δώρο; Αυτά είναι τώρα που με εκνευρίζουν με το να μην δουλεύω.... τεσπά..... Αγάπη και σεβασμός να υπάρχει μεταξύ μας και όλα καλά!

Ωραίες οι καινούριες σας στο γραφείο  βρε! Να τις χαίρεστε! Αυτά τα βούρλα θα πληρώνουμε; Γιατί τώρα κάνανε πάλι προσλήψεις; Δεν τους φτάνουν τα προβλήματα που έχουμε και δημιουργούν και άλλα; Και τις καθαρίστριες γιατί τις ξαναπήραν; Όλα αυτά που κάνει το μαλακιστήρι που έχουμε για πρωθυπουργό (τρομάρα του) θα γυρίζουν μπούμερανγκ σε εμάς. Έχουν τραβήξει χρήματα από τις περισσότερες υπηρεσίες και πολύ φοβάμαι πως σε πολύ λίγο καιρό θα τραβήξουν και τις καταθέσεις μας από τις τράπεζες..... τί θα γίνουμε μετά; Ο αλήτης. ο άθεος .... θέλει να νομιμοποιήσει και το χασίς..... πάμε κατά διαόλου....  

 

Μαρκερούλι μου σε τέτοιες καταστάσεις συνήθως αυτός που πάει να τα ξεκαθαρίσει και να λύσει την παρεξήγηση συνήθως βρίσκει τον μπελά του.... την έχω πατήσει αρκετές φορές γιατί και εγώ δεν μπορώ τις αδικίες και μιλάω..... ελπίζω να τα βρούν όλοι μεταξύ τους και να ηρεμήσετε. 

 

Βαγκάκι πως είναι ο Σπύρος; Εσύ καλύτερα; Πολύ μου αρέσει που έχετε τέτοιου είδους δραστηριότητες στο χωριό! 

 

Νανά μου τί ωραία και τα δικά σας δώρα!!!! Αλλά του την έσπασες του μικρού μωρέ που το φόρεσες από το Σάββατο! πουλάκι μου τρυφερό που είναι! Μπράβο και για τον αδερφό σου!!!!! Περιμένουμε φωτο! 

 

Χαρά μου με το καλό η βάφτιση! Να μας ενημερώσεις για τα καθέκαστα ε; Το μωρό πως είναι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

έλα ρε μαρουλάκι... με βρέφος και έκανες τέτοιο πάρτυ;

είσαι τρελή!!!

εννοείται να τα κάνεις όλα μαζί!

κι εγώ θα τα έκανα αν βόλευε... αλλά είναι 2 διαφορετικές εποχές...

 

σας έστειλα φωτό με τις τούρτες κ το λινκ για να δείτε τον αδερφό μου.

το τέλος είναι όλα τα λεφτά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πρώτα θα σχολιάσω τη Νανά γιατί θα το ξεχάσω....τι μας έκανες πρωινιάτικο κοπελιά με τον αδερφό παντρεμένες γυναίκες;;;;Κόλαση....Ζωή να χει το παληκάρι και πάντα επιτυχίες....

 

Μαριλού πάλι τραπεζώματα;;;;Ησυχία δεν έχεις εσύ...Να το χαίρεσαι το καμάρι σου!!

Θέλω φώτο τα κεκάκια αν τράβηξες πάρα πολύ ωραία ιδέα για παιδικό σχολικό κέρασμα και χειροποίητο!

Πολύ ωραίες κατασκευές φέραν τα αγόρια. Την πεταλούδα με τη φώτο και το πιάτο μου την είχαν φέρει και μένα στον παιδικό σταθμό όταν ήταν.

Καλοκαίρι οι εργαζόμενες αλήθεια τι θα τα κάνετε τα βλαστάρια σας; Έχετε σκεφτεί λύσεις;

22 Ιούνη νομίζω είπαν κλείνει το νήπιο. Έχει ΚΔΑΠ στις περιοχές σας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξέχασα να σχολιάσω τις τούρτες καλέ;;; Του αγοριού σου μου άρεσε πιο πολύ, minion ήταν και καλά; η άλλη για τις δίδυμες φαίνεται έχει πιο πολύ κόπο. Αστέρι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα

να ζήσετε,μαρντ

χίλια,χρόνια ευτυχισμένοι γεροί και δυνατοί

μπράβο στον άντρα σου, είναι πολύ ο.ορφη μια,χειρονομία

ότι να ναι βρε παιδί μου

καλά ρουχοπαπουτσα όλοι είμαστε ταπί

μόνο ο αγ έχει

ο Νίκος ζει 8 ζευγάρια παπούτσια , και ο Στέλιος 2 ,

και οι 2 θέλουν καλοκαιρινό παπούτσι παντοφλε αθλητικο

κάθε ε χρόνο αιρνω τα Νικe τα sun κάτι δεν θυμάμαι ακριβως όνομα , είναι και παντόφλα και κλειστού τύπου, μας βολεύουν πολύ.

βαγκνσε καταλαβαίνω

όταν σκέφτονται μόνο την πάρτη τους με τρελαίνουν και μένα και πρέπει να παίζεις και το χαζό για να μην παρεξηγηθούν

πέρσι ήθελαν τα πεθερικά να μας βγαλουν για την επέτειο τους και έκλεισε ο κουνιαδ. Που; στο ικεα για να έχει και παιδότοπο λέει. Τι να πω;

3 νύφες είμαστε νανα

3 αγόρια οπότε 3 νυφαδες , ε ρε γλέντια χαχα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

όντως... ε ρε γλέντια... με τρεις συνηφάδες!!!

χαχαχα!!!

και μένετε όλοι μαζί ή μόνο εσείς μένετε κοντά στα πεθερικά;

 

Μαρντ, είδες τι όμορφο αδερφό έχω;

πάντα ήμουν πολλή περίφανη για τον αδερφό μου!

ο Μ μου του μοιάζει πάρα πολύ!!!

όσοι ξέρανε τον αδερφό μου μωρό και βλέπανε τον Μ μου λέγανε ότι είναι ίδιοι!!!

 

τα δίδυμα είναι αγόρι- κορίτσι... δικές τους είναι και οι δύο.

το κάστρο υπερφορτώθηκε με καρδούλες γιατί έτσι ήταν η πραγγελία από το αφεντικό... χαχαχα!!!

 

εγώ θα τον στείλω στη λέσχη που έχει το σχολείο τους.

είναι 6 ευρώ την ημέρα, μαζί με το φαγητό.

θα έχει και συμμαθητές του, οπότε θα είναι καλά.

 

τον Ιούνιο θα τα βολέψω με τον Π και τη γυναίκα.

τον Ιούλιο θα είναι στη λέσχη, εκτός ααπό την τελευταία βδομάδα που θα βάλω άδεια.

τον μισό Αύγουστο θα είναι με πεθερά και τον υπόλοιπο μαζί μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νανα μου υπεροχες οι τουρτες! μπραβο βρε κοριτσαρα!

οσο για τον αδερφο λεω απλα ΟΥΑΟΥ! μα δεν μοιαζει με τον ηθοποιο Σισσοβιτη;

στη δοση του κεϊκ βγαινουν 25 κεκακια:

500γρ αλευρι που φουσκωνει μονο του

250γρ βουτυρο ή μαργαρινη

250γρ ζαχαρη

250γρ γαλα

4 αυγα

5 κ.σ.κακαο

2 βανιλιες

αντι για χαρτακια ωραια ιδεα ειναι να τα ψησουμε σε χωνακια παγωτου που ειναι σαν κουπακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι να πω η κολασμενη...

α, ρε Νανα τι μας εκανες νυχτιατικα!!

η γυναικα του ειναι αντιστοιχου βελινεκους;

να τον χαιρεστε!

και απορω γιατι δεν το δειχνουν τα καναλια τετοιο αθλημα....εγω απλα ακουστα το ειχα.

αααχχχχ......

 

και εσενα ρε κρητικια τι να σε πω... πες τα να ξεσπαθωσεις!

καλη η ψησταρια; εμεις δεν τη χρησημοποιησαμε ακομα... εμ, ο αντρας την εχει καμουφλαρει με καλυματα τοσο που βαριεμαι να μπω στον κοπο να την ανοιξω!

 

οσο για το καλοκαιρι... εγω νομιζα κατα τις 15 θα κλεισουν τα σχολεια.... καλυτερα... γλυτωσε η μαμα μου μια βδομαδα..

γιατι και ΚΔΑΠ που λενε να κανουν και εδω, ως τωρα εχει μονο στον κεντρικο Δημο, απ'οτι ξερω ειναι μεσω ΕΣΠΑ οποτε οι μανες δημ.υπαλληλοι αποκλειονται εξ αρχης!

θα δουμε... μια ο αντρας, μια η μαμα μου, λιγο στο τμημα για μερικες ωρες... καλα να ειμαστε μονο...

 

η πεθερα μαλλον μετα του Αγιου Πνευματος θα κανει εγχειρηση τελικα. η ειδικη ταλκη που τη βαλανε οι ασχετοι στην επεμβαση που την κανανε πριν βρουμε τους εξειδικευμενους γιατρους μονο κακο εκανε. στη μαγνητικη φαινεται οτι οι χημειοθεραπειες δε μπορεσαν να φτασουν στο προβλημα... οποτε πρεπει να βγει.

 

σημερα και αυριο αδεια... αλλα καλυτερα να δουλευα!

ψωφησα στη δουλεια!

κατεβαζαμε απο σοφιτα πραγματα να δωσουμε για καποιους που γενανε. ευκαιρια να αδειασει η σοφιτα... και απο ρουχα... αλλα ο αντρας απλα μου τα πετεουσε απο τη σοφιτα και εγω επρεπε να τα κατεβασω 2 οροφους κατω για να τα ξεδιαλεξω... μπορει να ανεβοκατεβηκα και 30 φορες!

αυριο εχω ακομα λιγη δουλεια απο αυτα και μετα θα ερθει ηα φιλη μου ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ να βαψω ριζα! μεχρι και η ΜΑριαννα μου την ειπε.... μαμα, πρεπει να βαψεις πανω πανω τα μαλλια σου... χαλια ειναι!

 

φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...