Μετάβαση σε περιεχόμενο

Οκτωβριανες 2009( Και Οχι Μονο...)Τα Καλυτερα Ερχονται Λεμε....


Recommended Posts

Καλησπερα

τώρα εαν σας πω ότι ειμαι εγώ χάλια με γαστρεντερίτιδα. Μιλάμε,χωμα , 15εμμετους , ούτε νερό δεν μπορώ να πιώ , εμάς πονοκεφαλος να κόψω το κεφάλι μου . Εβαλα ένα νολταρεν υπόθετο και καλμαρα λίγο από το πρωί. Τα παιδιά Τα κράτησαν τα πεθερικά, τώρα τους πήρα και με το ζόρι περπατάω. Θα πάει ο κως ναβεφοδιαστει με ενέσεις και βλεπουμε, μας κόβω για νοσοκομείο.

κατά τα αλλα μεγεθα τα έπιπλα. Συμφωνώ με,τη Μαριλού δεν έμεινε πολύς καιρός σε,λίγο θα τρίζουν χαχα

Μαριλού θέλει μασελακι όπως είπε η μαρντ , οδοντίατρο να πάρει τα μέτρα ή ακομα και κατευθείαν σε οδοντοτεχνίτη, θα γλυτώσεις τα χρήματα του οδοντίατρου.

τα νταιπερκακε εγώ πάλι,δεν τα καταφέρνω βαγκ, φτιάχνω,καλάθι.

σας φιλώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε Μαρκερ, ισως φανω γραφικη, αλλα θα ελεγα να κανετε ενα ευχελαιο στο σπιτι σας! μετα το Πασχα. τωρα το σ/κ ποτ ερχεται παρε καμια λειτουριά γραψε και τα ονοματα σας υπερ υγειας και πηγαινε το στην εκκλησια απο το προηγουμενο απογευμα για να τα διαβασουν απο νωρις στη λειτουργια. λιγο να ανοιξει το ματι σας βρε παιδι μου!

και εμεις θα κανουμε μετα το Πασχα σε μας, αλλα πιο πολυ θα το κανουμε για τα πεθερικα. εκτος απο την κατασταση με την πεθερα, σημερα το μεσημερι με παιρνει η πεθερα κατα τις 2 τρομοκρατημενη οτι ο πεθερος ηταν για περπατημα και οταν γυρισε ποναει η μεση του, σαν μεση, σαν κολικος δεν ηξερε. την ειπα οτι ο Χρηστος ηταν στη δουλεια και ειναι μακρυα και θα αργησει να γυρισει, και με εβαλε να την πω ολο το στορυ οτι ηταν για μεταγωγη αλβανων για απελαση στην Κρυσταλλοπηγη, και που ειναι η Κρυσταλλοπηγη, και τι κανουν εκει, λες και ηταν αυτο το θεμα μας!

την ειπα να παρει και την κορη της και αν δεν ειναι εκει καποιος να με ξαναπαρει. γιατι θα επρεπε να φορτωσω τα παιδια να της τα αφησω στο σπιτι της και να παρω τον πεθερο να τον παω σε ιδιωτικη κλινικη που ηθελε και οχι νοσοκομειο (....)

ευτυχως ειχε μολις σχολασει ο αντρας της κουνιαδας και τον πηγε αυτος... ηταν κολικος, ολα οκ τωρα....

 

σημερα πηγα το πρωι στην κοπελα που γεννησαμε μαζι... καλα παλι χαλια εμπειρια η γεννα της... αδρανησε η ουροδοχος κυστη, δεν το πηρε πρεφα, γεμισε τιγκα στα ουρα, παραλιγο να σπαγανε τα ραμματα, η μητρα πο την πιεση εκανε συσπασεις και ουριλαζε και ειχε σπασμους απο τον πονο μεχρι να την ξαναβαλουν καθετηρα. και τωρα την επιασε και ουρολοιμωξη!

φυσικα για 3ο δε σκεφτεται ουτε για αστειο!

η μπεμπουλα απο τη Δευτερα μεχρι σημερα δεν ανοιξε τα ματια της παρα ελαχιστα και μονο στο σκοταδι και θα τους ενημερωνε μετα η παιδιατρος για το θεμα... θα την παρω μετα οταν γυρισουν σπιτι να δω τι κανουν. εχουν και ιστορικο με τρελες αλλεργιες....

 

αυριο τελευταια μερα σχολειο.... σνιφ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσάκια μου!

τι κάνετε;

 

πολύ γέλασα με το κρεβάτι...

δεν προορίζεται για τον 5χρονο αλλά για τον δίχρονο... χαχαχα!!!

 

μαρντ, δεν πήραμε τίποτε άλλο...

έχω ένα τραπέζι αντίκα που ταιριάζει πολύ για γραφείο.

απλά, επειδή και τα δύο είναι καφέ είπα να αγοράσω άσπρα αξεσουάρ.

κομωδίνο, καρέκλα γραφείου, φωτιστικό και κορνίζες...

 

μάρκερ περαστικά και πάλι!

μπράβο για το γιο γιο!!!

πολύ προχώ ο Αγγελούκος σου!!!

 

μαρντ, ευχαριστώ πολύ για τη συνταγή!!!

αλλά κι εγώ ήθλεα να σου το πω...

η συνταγή της μπουγάτσας που έχει η σωσώ, είναι της Βαγκ.

 

γιατην κούκλα γιατί αγχώθηκες;

ήθελε απλά να σε μιμηθεί...

 

κι ο μεγάλος μου τρίζει τα δόντια του στον ύπνο του.

δεν πρόσεξε κάτι η οδοντίατρος...

άσε να της το πω τώρα που θα ξαναπάω..

 

εμείς καλά.

χθες πήγαμε στο σχολείο (ο Σύνδεσμος) και παίξαμε παιχνίδια με τα παιδάκια αμς.

τους δώσαμε παιχνιδάκια...

σήμερα θα μας φέρουν τις κατασκευές τους...

 

αλλά κορίτσια, έχουν ζωηρέψει πάρα πολύ τα αγόρια μου...

το παιχνίδι τους είναι οι μπουνιές.

ο μικρός, με το που βλέπει τον μεγάλο, αρχίζει να του δίνει μπουνιές και να προσπαθεί να τον πλακώσει...

έτσι είναι τα αγόρια ε;

α πα πα...

το πιο σπαστικό της υπόθεσης είναι ο μπαμπάς τους που γίνεται πολύ σπαστικός όταν τους βλέπει να πλακώνονται (για παιχνίδι)...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα βρε ΝΑνα με τα αγορια σου!

εδω ο Σπυρος εχει μερικους μηνες που πλακωνει τη Μαριαννα και αρχιζουν τα παλεματα! εσενα που ειναι και δυο δε θα πλακωθουν;

ο αντρας σου τι κανει; τους μαλωνει ή τους αφηνουν να ματωσουν;

εγω οταν η φαση παει να ξεφυγει απλα οτυς λεω, μην κανετε ζημια και μην ακουσω κλαματα επιδη καποιος χτυπησε!

 

και εμας σημερα πηραν τις κατασκευες τους...

η ταξη του Σπυρου ενα πηλινο γλαστρακι βαμμενο ασπρο με αυτια, ματια, μυτη να μοιαζει λαγο και μεσα ενα αυγο κοκκινο, ενα πολυχρωμο που το εβαψαν τα παιδια και ενα που γυρω ειχαν κολησει χρωματιστο ρυζι.

η ΜΑριαννα ενα χαρτονενιο κωνο που το ειχαν κανει κοκκορα και στη βαση κολημενη ζελατινα που μεσα ειχε κοκκινο ψευτικο χορτο και σοκολατενια αυγα.

 

η κυρια της ΜΑριαννας μας εβαλε και εργασια για το Πασχα!

εφτιαξαν με χαρτονια πολυχρωμα ενα αδειο βιβλιο που στην πρωτη σελιδα εγραψε ... μια φορα και εναν καιρο... και η ΜΑριαννα ειχε προσθεσει... ηταν μαι σουπερ ηρωϊδα...

και πρεπει να σκεφτει μια ιστορια η ΜΑριαννα, εγω να κραταω σημειωσεις, μετα να κανουμε την περιληψη, η ΜΑριαννα ή να ζωγραφισει τις εικονες του βιβλιου ή να κανει κολαζ απο ετοιμες και εγω να προσθεσω τα λογια!

να δουμε τι θα βγει!

 

αυριο πρωι δουλευω, 4-5 σκακι και 7:30 εχουν στο γυμναστηριο του δημοτικου προβολη ταινιας "ο μικρος Νικολας παει διακοπες". τζαμπα φυσικα απο το συλλογο γονεων.

 

Κυριακη πρωι θα παμε οικογενειακως να κοινωνισουμε και το απογευμα περιμενουμε την οικογενεια ενος συναδελφου για επισκεψη. να δω τι νηστησιμα θα φτιαξω....

 

καλο σ/κ κοριτσια... με παγωνια εδω πανω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μαστε και μεις κοινωνησαμε βολταραμε πηραμε τα δωρα μας απο νονους πηγαμε και στο δικο μου βαπτιστηρι φαγαμεε και τη παγωταρα μας

Και του χρονου με υγεια σε ολα τα σπιτικα...

Vag πανω κατω ιδιες κατασκευες μου φεραν οι κορες.

Αυριο μεχρι Μ.Τεταρτη τις εγραψα σε πρωινο εργαστηρι δημιουργικης απασχολησης δε γινοταν να λειψω 2 βδομαδες απο δουλεια που δε θα χουν σχολειο και αλλη μια μετα που θα χω σεμιναριο.φευγουν οι δικοι μου αυριο 2 βδομαδες στην αδερφη μου στο Βολο.

Κρυο επιασε πανω ε;

Εδω παλι αλλος Θεος...ηρθαν και πενταημερες και τουριστες καθολικοι που ειχαν Πασχα νωριτερα ζωντανεψε το νησι...

Καλη Μ.βδομαδα να χουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη Ανασταση κοριτσια!

μπηκε και η Μ. Εβδομαδα...

 

κοινωνισαμε το πρωι οικογενειακως. βροχη σχεδον ολη μερα.

φτανει η μουχλα!!!!!

 

ηρθε και ο συναδελφος με την οικογενεια επισκεψη, καλα περσαμε.

 

το μεσημερι εφαγα παραπανω αποοτι επρεπε και ακομα δε μπορω να χωνεψω

 

τι καλα που εχω 3 μερες αδεια!!!

 

σας φιλω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσάκια μου!!!

 

μεγάλο πρόβλημα με τα σχολεία που μένουν κλειστά τόσες μέρες...

σήμερα πήγα τον μεγάλο στον πεθερό μου.

ήρθε ο κουνιάδος και μου έδειξε ένα βίντεο με τον γιο μου από σήμερα το πρωί.

ήταν κάτω στο υπόγειο με κοντό παντελόνι και κοντή μπλούζα...

τι να πω...

πήγε και φόρεσε ρούχα του ξαδέρφου του κι ο πεθερός μου στην κοσμάρα του...

 

Βαγκ, εννοείται ότι ο Π παθαίνει κρίσεις όταν τους βλέπει να πλακώνονται.

είναι πολύ σπαστικός... χαχαχα!!!

 

χθες, ο Α έκανε το μηχανάκι και ο Μ έκανε τον επιβάτη...

 

ρε συ Μαρντ, δε βαριέστε όταν έρχονται όλες εκείνες οι 5ήμερες στο νησί σας;

 

το Σαβ ήρθαν οι κοπέλες που πηγαίνουμε πλέξιμο.

η μία είναι δασκάλα και της είπα ότι πρέπει να μας κάνει κάποια σεμινάρια για να το πώς πρέπει να διαβάζουμε τα παιδιά μας...

 

την Κυρ πήγα με την πεθερά μου και όλα τα παιδιά στο χωριό για να ταχτοποιήσουμε την κουζίνα.

το σπίτι είναι έτοιμο και μάλλον θα πάμε εκεί για Πάσχα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α τελεια Νανα οικογενειακα τραπεζωματα με πολλα κουτσουβελα ξαδερφακια ετοιμασιες το ονειρο μου...

Οντως με τα σχολεια 2 βδομαδες of ειναι θεμα....αμα δεν υπαρχουν και διαθεσιμοι παππουδες.

Εμενα ωραια περασαν στο εργαστηρι.βαψαν αυγα καναν αυγοθηκες ειδαν ταινια με το Χριστουλη πηραν κι εργασια για το σπιτι..

Αχ μακαρι Νανα να χαμε πολλες πενταημερες οπως τον παλιο καλο καιρο και δε θα βαριομασταν καθολου...ειναι τονωτικη ενεση για την αγορα...αλλα δυστυχως δεν εχουν λεφτα λιγα σχολεια πανε πια.

Φτιαξαμε τα κουλουρακια μας σημερα....το ευχαριστηθηκαν τα μικρα...ενα σωρο σχεδια μηχανευτηκαν....απο γευση δε ξερω να σας πω νηστευω να κοινωνησω αλλα φαγαν αρκετα εκεινες οποτε καλα θα ναι...

Καλη Μεγαλοβδομαδα κι απο μενα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλή Μ. εβδομάδα!

 

Από παλέματα των παιδιών δεν το συζητώ! Και εμείς μια από τα ίδια μόνο που εδώ δίνουν και ξύλο.... ο Χριστόφορος έχει σακατέψει το μικρό..... κλωτσιές στην μούρη και τέτοια κάνει ο μεγάλος και του μικρού το "όπλο" είναι οι δαγκωνιές. Εννοείται τα χωρίζω κατευθείαν μόλις δω και χοντραίνει το πράγμα .... δεν μπορώ να τα αφήσω έτσι, θα σφαχτούν. Και εννοείται τιμωρία και οι 2 για να μάθουν να παίζουν όμορφα και αγαπημένα. Οκ, να παλέψουν για πλάκα αλλά να μην δέρνονται. Αν τα κάνουν αυτά στο σπίτι μεταξύ τους, θα κάνουν τα ίδια και χειρότερα με άλλα παιδιά.

Ξανήξτε μπρε ήντα νταήδες που 'χω για κοπέλια! χαχα!!! Πάρτε και λίγη Κρητική διάλεκτο!

 

Πήγα χθες την μπουμπου για το 1ο της εμβόλιο! Μόνο στο τσίμπημα δυσανασχέτησε λίγο αλλά την μπούκωσα με το βυζί και σταμάτησε κατευθείαν. Πήγε 5.700γρ και 58εκ! Μια χαρά την βρήκε!

Της είπα και για το τρίξιμο στα δόντια του μεγάλου και μου είπε ότι και εσείς. Να βάλουμε μασελάκι..... θα πάμε από βδομάδα σε μια φίλη της πεθεράς μου παιδοδοντίατρο να δούμε τι θα κάνουμε. 

Μου έγραψε για τον Χριστόφορο ένα αντισταμινικό να παίρνει κάθε βράδυ γιατί άρχισε πάλι να μπουκώνει η μύτη, να ροχαλίζει και να κάνει άπνοιες.... αυτές οι αλλεργίες είναι σε έξαρση στο νησί μας.... οι κωλονοτιάδες μας έχουν καταστρέψει πια....

 

Κατά τα άλλα την Κυριακή το βράδυ ήρθε η νονά του μεγάλου να φέρει τα δώρα και την λαμπάδα. Είχα κάνει τσιπούρες ψητές, μπακαλιάρο, σκορδαλιά, πατάτες τηγανιτές, κολοκυθοκεφτέδες, ντοματοκεφτέδες, ντάκο με ντομάτα και φέτα, σαλάτα πράσινη και για επιδόρπιο σοκολατένιο κορμό.   

Σήμερα το βράδυ θα έρθει η νονά του μικρού και θα κάνω γεμιστά, χταπόδι με κοφτό μακαρονάκι, γαρίδες βραστές, φάβα, κολοκυθοκεφτέδες, χορτοπιτάκια (δικά μου), πατάτες τηγανιτές, καλαμαράκια, σαλάτα και για επιδόρπιο χαλβά σιμιγδαλένιο και φρουτοσαλάτα. 

 

Για Ανάσταση και Πάσχα ακόμα δεν έχουμε βγάλει πρόγραμμα.... 

Νονά για την μπουμπου δεν έχουμε βρει ακόμα :( του Γιάννη η νονά μας το πρότεινε όταν ήταν 6 μηνών και τον βαφτίσαμε 1 χρόνο μετά. 

Ευτυχώς εδώ δεν τα βαφτίζουμε μωρά, μεταξύ 1 και 2,5 χρονών είναι το πιο συνηθισμένο. Οπότε έχουμε χρόνο..... 

 

Πάω λαϊκή να πάρω τα του τραπεζιού και πάω γρήγορα για να προλάβω!!!!

 

Αν δεν καταφέρω να ξαναμπώ εύχομαι σε όλες και στις οικογένειές σας καλή Ανάσταση και Καλό Πάσχα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαριλού, μακάρι να είμασταν κοντά και να σου τη βάφτιζα εγώ.

θέλω τόσο πολύ ένα βαφτιστικό...

 

χθες μου είπε η γειτόνισσά μου ότι είναι έγκυος...

το προσπαθούσανε με εξωσωματική και τα καταφέρανε.

σκεφτόμαστε να τους προτείνουμε...

έχουμε πολύ καλές σχέσεις, αλλά το μόνο που με κρατάει πίσω είναι ότι νιώθω ότι δεν τους ξέρω πολύ καλά...

 

βρε μαριλού... είσαι τρελή;

πόσα πράγματα ετοιμάζεις;

χαλάρωσε λίγο... αν και σε νιώθω...

όταν ήμουν λεχώνα στον Μ είχα απίστευτες αντοχές και υπερένταση!!!

 

αύριο έχει γενέθλια το Μ μου...

θα του τα κάνω το άλλο Σαβ.

θα τα κάνω απόγευμα και θα έχω τσιμπίματα.

θα φέρω πίτσες, θα φτιάξω γύρους (χοιρινό και κοτόπουλο), μακαρόνια τρικολόρε, σαλάτες, κοτομπουκιές και πίτες...

και τα γλυκά.

και μια χαρά ρε Μαριλού...

μου είναι αδύνατο να μαγειρέψω για τόσα άτομα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γει; σας κοριτσια

αρχικα χρόνια πολλά με,υγεια

πάντα γερος και τυχερός ο 2χρονος πλέον Μάριος.

εγώ δεν θα το βάφτιζα,εαν δεν τους ήξερα καλά.δεν ξέρω εγώ τα βαφτιστήρια μου τα θεωρω παιδιά μου. Τα αγαπω πολυ πάνω απο όλα αυτα και με τους γονεις έχουμε αδερφική σχέση.

μαρντ Μπράβο που πάτε να κοινωνήσετε αφου το νιώθετε. Εγώ ποτε δεν ήμουν του τυπικού.

πρέπει να έχετε ψόφο αυτες τις μέρες.

Μαριλού σε έχει πιάσει υπερένταση ε;

είναι που θηλαζεις νομίζω. Κρατα όσο μπορείς.

μια χαρά ηβκοπελα σοθ

πωπω ποτέ έφτασε το εμβόλιο καλέ;

τψρα τι να πω για εμας

τα αγόρια έπαιρναν αςριους για την αλλεργία. Και είναι μια χαρά , ο αγγελος εχθές Είχε καταρροή είναι και αυτος φουλ αλλεργικός , μια φορά αέριους του έδωσα και σήμερα έχει βροχικα και δέκατα. Αντιβίωση λόγο πασχα κυρίως μπας και κυλίσει γιατι θέλουμε να φυγουμε 4ημερο.

εμένα με έπιασε ένα αυχαινικο. Τι μα σας πω ήμουν με εμμετους και ενέσεις 2 ημέρες. Έκανε και ο κως τα μαγικά του και ηρέμησα γρηγορα αλλα πρέπει να το ψάξω.

τα κακά νέα είναι ότι η νονα του Α έχει καρκίνο. Δεν την είδαμε ο νονος μας έφερε τα δώρα στα γρηγορα και έφυγε. Μιλάμε τηλεφωνικώς. Χεσε μέσα 3 μωρα έχει και αρχιζει χημείο μετά το Πάσχα. Είναι στα πρώτα στάδια με,μικρή διήθηση και θα θεραπευτεί αρχικα αλλα έχει επανεμφανισει.

πολυ αρρωστια δεν ξερω

κουραστικά φέτος κυριολεκτικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα ρεΜαρκερ η κοπελα....

φανταζομαι ηλικια σου ειναι;

που τον εχει τον ατιμο;

μακαρι να τον ξεσκισει ευκολα!

 

αλλα και σεις πολυ πραγμα ρε παιδακι μου...

στο χωριο σας θα πατε για Πασχα;

 

εσυ βρε κοπελια απο τη λεβεντογεννα... τι μας κολαζεις με τα σουπερ μενου σου;;;;;

μακαρι να ειμασταν κοντα και βαζαμε και εμεις υποψηφιοτητα για κουμπαρια!

 

Μαρντιο ποσο δινεις για το εορταστικο εργαστηρι και για τις 2; και ποσες μερες θα πανε συνολο;

Μακαρι να ητνα τα πραγματα λαρτζ οπως παλια και να γεμιζαν ολα τα νησια 5ημερες και γενικα τουριστες....

 

Νανα σε ποιο χωριο ετοιμαζετε σπιτι;

θα περασετε με ολο το σόι του αντρα εκει το Πασχα;

μπραβο για τη γειτονισσα που τα καταφεραν!!! με το καλο να γινουν γονεις!

 

εδω ρε κοριτσια τι να πω με τον καιρο πια.....

δεν αντεχεται αλλο η βροχη πια!!!

και εγω που ειμαι ανθρωπος του ηλιου ενα παραπανω.... ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ!!!

απο Πεμπτη λενε θα αρχισουμε να βλεπουμε ηλιο.... το ειπα και στα παιδια και δεν το πιστευουν!  ειπαν... ναι καλα... αφου ολο βρεχει....

 

χθες το πρωι φωναξαμε το συμμαθητη του Σπυρου για παιχνιδι, σημερα παλι τον ιδιο και αλλη μια συμμαθητρια του που ειναι μαζι με τα δικα μου και στο σκακι και παιζουν καλα με τη Μαριαννα...

τα απογευματα εκκλησια...

αλλη μια μερα αδεια...

αλλα με τετοιο βρωμοκαιρο ουτε δουλειες μπορω να κανω!

αναγκαστηκα εβαλα τωρα πλυντηριο τα καλυματα του καναπε και με το νυχτερινο ρευμα θα πανε στεγνωτηριο ενω ελεγα να τα απλωσω εξω ΑΑΑΑΝΝ ειχε καμια καλη μερα... αλλα που:::::!!!

 

αυριο βραδυ λεω να βρασω τα αυγα να ειναι ετοιμα και να τα βαψω την Μ.Πεμπτη το μεσημερι οταν γυρισω απο τη δουλεια

εχω να βαψω και πολλα φετος...εκτος απο τα δικα μας... καμια 10ρια για τη μαμα μου που την Πεμπτη θα φυγει για να περασει το ΠΑσχα με την αδερφη μου., καμια 10ρια για την πεθερα, και 5 για τη νονα μου..... καλα που ειχα πει τον αντρα και πηρε 2 συσκευασιες με μπογιες απο το λιντλ την προηγουμενη Δευτερα....

ιδια που βαψαμε και περισυ... γινονται σε 7 χρωματα που ασημιζουν. εχεις ετοιμα τα αυγα βρασμενα, βαζεις γαντια, ριχνεις λιγη μπογια στα γαντια και πασαλιβεις τα αυγα. με το που στεγνωσουν ουτε χρωμα βγαζουν στα χερια ουτε πουθενα!

 

παω τα καλυματα στο στεγνωτηριο...

καλο βραδυ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια πολλά Μάριε μας και σημερα

πάντα γερος .

λεμφαδένες , λέμφωμα έχει, είναι πολυ,δνατη κοπέλα όμως και έχει θέληση. Δεν την έχει πάρει απο κάτω.

όλα θα πάνε καλά,σιγουρα

ναι βρε κοριτσια

τι άθλιος,καιρός;

εδώ είναι χάλια με ψοφολρυο φαντάζομαι απάνω τι θα κάνει.

εγώ πλυντηρία βαζω και ας βρεχει

σήμερα,είχα,3 και εχθρς ςβαλα αλλα 2

μιλάμε,πολυβρουχο

λόγο Αγγέλου,δεν έχουμε κανένα σήμερα εμεις

ήταν να ςρεθι η ξαδέρφη μας αλλα,αστο καλύτερα μην κολλήσει τίποτα.

στα πεθερικά μου θα πάμε

θα έρθουν και τα ξεδερφακια μας

θα γινει χαμος

11ανθρωποι σε,ένα σπίτι.

δεν τις γουστάρω τις μαζωξειςβκαθολου αλλα,έχε,χάρη ποθυ θέλουν τα μικρα

δεν θα φτιάξω τίποτα,φέτος ούτε αυγα θα βάψω. Βαριεμαι τρελλα

έλεγα να,φτιάξω τσουρέκια αλλα τι να τα κάνω;,έχω 3 1,5 κιλού απο τις, νοναδες , έφερε η μάνα μου αλλο ένα , έφερε έτοιμα,βαμενα η νονα,του Κώστα και η μάνα μου. Έφτιαξαν τα παιδιά στο,σχολείο

τι να τα κάνω; τα πετάω κάθε,χρόνια κρίμα είναι κανεις δεν τα τρωει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσάκια μου!!!

 

ευχαριστώ για τις ευχές Μάρκερ μου!!!

 

το αγοράκι μου!

ήταν χαρούμενο χθες...

ήρθαν οι γείτονες για να ευχηθούν.

ήρθε και ο άλλος ο γείτονας από δίπλα...

περάσαμε ωραία.

του πήρα ένα μικρό προφιτερόλ και έσβησε δύο κεράκια... χαχαχα!!!

 

παιδιά, δεν μπορώ να ακούω άλλο γι' αυτήν την παλιοαρρώστια...

ειδικά σε νέους ανθρώπους...

μακάρι να μείνει δυνατή ως το τέλος!!!

 

του χρόνου είπα ότι θα βάλω άδεια Μεγ. Τετάρτη και Πέμπτη.

να είμαι με τα παιδάκια μου και να φτιάξουμε τσουρέκια και αυγά όλοι μαζι, με την ησυχία μας...

αν και σήμερα, πιστεύω ότι θα σχολάσουμε λίγο πιο νωρίς...

 

Βαγκ, μετά την εισβολή πήγανε σε ένα χωριό τα πεθερικά μου.

έχοουν ένα σπίτι το οποίο ανακαινίσανε το καλοκαίρι.

θέλουμε να πάμε εκεί για Πάσχα γιατί τα παιδιά το απολαμβάνουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας από τα εξοχικά

με,το που φτάσαμε,ςφαγε μια,φούσκα στο τσιμέντο ο αγγελος,έχει γδαρει το μισό μάτι και έχει μια καρουμπαλια

αλλα,δεν,γκρινιαξε.

άγιο παιδι

μμμμμ προφιτερολ;

μια χαρά , τα έσβυσε;

λογικά φυσάει ε;

για να σε ρωτήσω; μιλάει κανονικά; ή μπεμπέ;

πχ εμάς κάνει χαζοπροτασεις του στιλ λε λελω μπανανα

αλλα ακομα τα λέει μπεμπέ.

κρύο,εδώ και ψωφος κυριου

καλό,επιτάφιο σημερα

με,υγεία πάνω απο όλα , υγεία και όλα γίνονται.

φιλιά,για σημερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα περα ως περα απο τη κρυα Ροδο μας!!!

Ετοιμαζομαστε για επιταφιο με τα φαναρακια μας!

Καλωδεχθηκαμε τα πεθερικα πριν απο λιγο.

Καναμε κουλουρακια Μ.Τριτη βαψαμε αυγα Μ.Πεμπτη συμμετειχαν τα κοριτσια τους αρεσε...

Vag 10 ευρω ηταν το παιδακι η μερα στο εργαστηρι και τα κρατησαν 08:00 με 14:00 τρεις μερες πηγαμε.Αλλα εφτιαξαν πολλα πραγματακια και θελουν να ξαναπανε...

Καλη Ανασταση!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παει και ο Επιταφιος....

Καλη Ανασταση σε ολους τους τομεις κοριτσια!

 

εμεις καθε βραδυ πηγαιναμε οικογενειακως εκκλησια... εμ, εκαναν και τον αντρα αναπλ.Επιτροπο! τον βρηκαν μποσικο επιδη τους βοηθησε καμια δυο φορες.... τους ειπε βεβαια οτι δε θα εχει καμια σχεση με λεφτα!

ο Σπυρος τη Μ.Πεμπτη κρατουσε κερι οταν βγηκε ο Εσταυρωμενος σαν παπαδακι και η ΜΑριαννα ηταν ολο περιφανια! ελεγε... να ο αδερφος μου! πρωτος πρωτος παει!και σημερα στον Επθταφιο εγινε μοιροφορα! καμαρι να δειτε!

τελικα κοριτσια ολο περναει ο καιρος και λογω σχολειου κλπ γνωριζουμε περισσοτερο κοσμο, τοσο μου αρεσει περισσοτερο που πηραμε την αποφαση να μεινουμε σε χωριο... ολο γνωστοι, να χαιρετιομαστε, να πηγαινουμε μαζι στην περιφορα, τα παιδια παρεα, να μην εχω τοσο αγχος μην ξεφυγουν απο το χερι μου γιατι ηταν σε οικειο περιβαλλον...

 

αυγα εφαψα με τις γκλος μπογες του λιντλ οπως και περισυ... τελεια! εκαναν και τα παιδια γιατι στη χρηση ειναι σαν παιχνοδι. εχεις ετοιμα βρασμενα τα αυγα (εγω τα εβρασα απο βραδυς γιατι δουλευα Μ.Πεμπτη και μετα φορας γαντια ριχνεις λιγη μπογια στα χερια και τα πασαλοιβεις με τις χουφτες! τα παιδια εκαναν το πρωτο χερι και εγω μετα τα ξαναεκανα για καλυτερο αποτελεσμα. 6 χρωματα!

 

αυριο πρωι δουλεια, ο αντρας απογευμα, εχω να κανω μαγειριτσα... να βαλω το κατσικι να μαριναρεται για το Πασχα....

 

Νανα τα πεθερικα καταγονται απο την τουρκοκρατουμενη περιοχη ή οσοι ηταν σε πολεις πηγαν σε χωρια κατα την εισβολη;

καλα να περασετε παντως με την οικογενεια!

 

ΜΑρκερ εσυ η εταιρη στα εξοχικα... με το καλημερα ο μικρος τραυματιας;;;

περαστικα του και αυτο μονο να ειναι...

καλα να περασετε και καλα κουραγια με τοσα ατομα...υπομονη....

 

Μαρντιο λιγο τσιμπιτα τα 10Ε/ημερα για το εργαστηρι... δε σας εκανα εκπτωση που πηγατε 2 παιδια;;; αχ... βρισκουν ευκαιρια που δεν εχουν οι γονεις που ν'αφησεουν τα παιδια... δε ντρεπονται... παλι καλα που παρασανε καλα τα κοριτσια

 

Μαριλου;;; που εισαι κοπελια;

ετοιμαζεις το μενου του Πασχα;;;

μη μας το πεις!!!! θα μας τελανεις παλι!!!!

 

Καλη Ανασταση λοιπον κοριτσια, με υγεια και χαρες στα σπιτικα μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσάκια μου!

 

Χριστός Ανέστη!

να έχετε υγεία και ευτυχία στις οικογλενειές σας!!!

 

πώς περάσατε;

εμείς πολύ όμορφα!

ξεκουραστήκαμε!!!

πρώτη φορά που καταφέραμε να πάμε όλοι μαζί στην Ανάσταση!

την επόμενη μέρα ξυπνήσανε μετά τις 11!!!

και κάθε μέρα ξυπνούσαν μετά τις 8...

χορτάσαμε ύπνους...

 

τώρα είμαι έτοιμη να κάνω τρίτο!!!

χαχαχα!

είμαι στη διαδικασία να προσπαθώ να πείσω τον άνδρα μου... χαχαχα!!!

πού θα μου πάει...

 

Μαρντ, ξαναήρθαν τα πεθερικά σου;

τέλεια!

δε θα έχεις άγχος με τα κορίτσια...

 

Μάρκερ μου, ο Μ λέει πολλά.

κάνει και προτασούλες με 2-3 λέξεις, όπως ο δικός σου...

ε ναι ρε... μπεμπεκίζει ακόμη...

το πιο αστείο είναι ότι είναι τσιβδός και λέει "θ" αντί για "σ"...

 

Μάνα μου, τη Μαριάννα μου, που καμαρώνει τον αδερφό της...

κι εγώ πάντα καμάρωνα και καμαρώνω τον αδερφό μου...

 

Βαγκ μου, ο πεθερός μου είναι από Πάφο.

η πεθερά μου είναι από κατεχώμενα.

όταν έγινε η εισβολή, ζούσαν στα κατεχώμενα σε νεόχτιστο σπίτι και η κόρη τους ήταν 6 μηνών.

α αδερφή της που έμενε Δίπλα, ήταν νιόπαντρη...

οπότε, τα χάσανε ΟΛΑ!

σπίτια, δουλειές...

ξεκινήσανε από το 0!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έφτιαξε το mammy...γιούπι!

Δεν ήθελα να χαθούμε...

Χριστός Ανέστη ξανά μανά λοιπόν για όσες δε διάβασαν το mail μου.

Εγώ έχω τη πεθερά εδώ σπίτι έμεινε να μου κρατήσει τα κορίτσια να έρχομαι δουλειά για να μπορέσω να πάω στο σεμινάριο την άλλη βδομάδα.

Διακριτική παρουσία κα όλο μη νοιάζεσαι είναι αλλά πολύ ολιγόφαγη...ότι ετοιμάζω αρνείται να φάει έτσι δε την πιέζω και γω ότι θέλει ας πιάνει μόνη να νιώθει και άνετα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αληθως Ανεστη κοριτσια!και του χρονου να ειμαστε καλα...καλε τι επαθε το μαμμυ τοσες μερες αραγε;;;

 

 

"Χριστός Ανέστη ξανά μανά λοιπόν για όσες δε διάβασαν το mail μου"

αμα σε πω οτι το "μανά" το διαβασα "μάνα" και ειπα ωπ! να το 3ο!!!

 

Νανα να το ευχηθω σε σενα με το καλο!!!

ακομα μικρες ειστε... αντε...

 

εμεις εδω...

και Ανασταση και Πασχα με τα πεθερια, τους φιλεψα.

οταν στην εκκλησια μετα το Χριστος Ανεστη τους ειπα αντε παμε σπιτι να φαμε, παραξενευτηκαν που ειχα κανει μαγειριτσα!!!

χελόου..... για τοσο ασχετη με εχουν;

αλλα και τη μαγειριτσα την τσακισαν αλλα και την αλλη μερα αδειασε ολη η γαστρα με το κατσικι!!!!! δετ το περιμενα να τελειωσει, αληθεια!

το ειχα βαλει στο αυτοματο να αναψει στις 6 το πρωι, οποτε μεχρι τις 9και που σηκωθηκα ειχε ηδη ξεκολησει απο τα κοκκαλα!!!!

λουκουμι!

και το απογευμα ηθελαν και βολτα!

εγω δεν ειχα καθολου ορεξη αλλα οα ντρας ηθελε να παει βολτα τη μητερα... δε λεω, να την παει, αλλα εμενα δεν εχει τρελαθει ετσι να με παει καπου!

και πηγαμε Πανοραμα... αυτοι τρωγανε τριγωνα και παγωτα και εγω... κοκα κολα! ειχα ξεμαθει να τρωω, εφαγα λιγο παραπανω.... και εκανα μια μερα να χωνεψω!

αντε σε λιγες μερες σχολεια!

και

 πρεπει να κανουμε με τη ΜΑριαννα την εργασια της! την ξεχασα!

θα μου λεει και θα γραφω παραμυθι δικο της, θα το εικονογραφισει και εγω θα γραφω τα λογια... καλο αλλα θελει πολυ χρονο!

 

σε λιγο αρχιζει Γκέις ανατομυ...

σας φιλω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστός Ανέστη και από μένα....

Τι κάνετε βρε κορίτσια?

Το ξέρω χάθηκα...μα δεν σάς ξέχασα ποτέ....

Εδώ και ένα χρόνο είμαι Αθήνα, σας έχει πει η Μαρία...ήμασταν πιο καλά απ' το χωριό, αλλά πολύ δύσκολα....ο Π...στη δουλειά τού έβγαζε λίγα χρήματα...κάπου κάπου έκανε αι άλλου κανένα μεροκάματο...αλλά δεν τα βγάζαμε πέρα...και αποφασίσαμε να πάμε σε ένα σπίτι που έχει ο γαμπρός μού στους Αγίους Αναργύρους πολύ πιο οικονομικά ....

δεν είναι το σπίτι τον ονείρων μού,

αλλά θα συνηθίσουμε, που θα πάει...

Ο Π.... Βρήκε άλλη μία δουλειά ημιαπασχοληση...οπότε είμαστε καλύτερα.... Στις 17 Μάη θα γίνει η βάφτιση του μπεμπακου μού...και έχω αρχίσει της ετοιμασίες...δυστυχώς δεν μπορώ να κάνω όλα αυτά που ονειρευόμουν...αλλά δεν βαριέστε υγεία να έχουμε.....έχω πολλά να σας γράψω αλλά δύο χρόνια και παραπάνω δεν γράφονται με την πρώτη....από εδώ και πέρα θα τα λέμε δεν ξανά χάνομαι...έχουμε δικό μας ίντερνετ....

Σας γράφω από το κινητό γιατί ο μπεμπακος πέταξε το λάπτοπ κάτω και δεν ανοίγει...χαχαχα...είναι πολύ ζωηρός... Θα σας πω και για αυτόν....πείτε μού νέα σάς...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαρα;;;;; welcome back...τι ευχαριστη εκπληξη!

Βεβαια χαλαστηκα γιατι απο το τροπο που περιγραφεις φαινεται τραβας ζορι...

Ευχομα ολα να μπουν σε μια σειρα τωρα στο νεο σας σπιτικο και να στε καλυτερα! Με το καλο κι η βαπτιση! Ποσο ειναι τωρα ο μικρος;

Εμεις καλα...οι κορες μεγαλωνουν...περνανε φασεις ποτε οξειας λατρειας και ποτε φαγωμαρας....

Εμεις δουλεια-σπιτι-δουλεια...ολα καλα υγεια να υπαρχει.

Πασχα μειναμε σπιτι μας ηρθαν τα πεθερικα.η πεθερα φευγει σημερα αυριο επιστρεφουν οι δικοι μου ειχαν παει Βολο στην αδερφη μου για τις γιορτες που παντρευτηκε και μενει εκει.

Και Δευτερα βεβαιως βεβαιως ανοιγουν και τα πολυποθητα σχολεια!!!!

Χα χα...

Φιλακια σε ολες...καλως ηρθες Χαρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια Πολλά κούκλες μου και από εμένα!!!!!

Χαρά καλως ήρθες!!!!! Και εγώ από το τρόπο που γράφεις καταλαβαίνω πως είσαι λίγο στεναχωρημένη αλλά βρε κούκλα όλος ο κόσμος τραβάει τα δικά του ζόρια.... άλλος με την υγεία του, άλλος με τα οικονομικά του, μην σε παίρνει από κάτω. Γεροί να είστε και εργατικοί, να πιστεύετε στο Θεό και όλα θα πάνε καλά!!! 

 

Μια χαρά βλέπω και περάσατε όλες το Πάσχα! Μπράβο και του χρόνου!!!

Εμείς με το ψωφόκρυο που έκανε δεν πήγαμε πουθενά την Μεγαλοβδομάδα.... ούτε καν εκκλησία..... έριχνε χαλάζι! Ο Γιαννάκης με βήχα, κόλλησε και την μπεμπούλα, που να τα πάω με τέτοιο χάλι; Δεν πειράζει, κάθε μέρα όμως είχαμε και μουσαφίρηδες!

Κουράστηκα όλες τις μέρες πάαααρα πολύ αλλά ήταν ωραία! Καλιτσούνια και κουλουράκια δεν έκανα φέτος. Αυγά έβαψα και ζύμωσα  τσουρέκια μέσα σε 2 εβδομάδες 3 φορές! Την πρώτη για τα βαφτιστήρια, την 2η για να τα δώσω στην αδερφή μου που έφυγαν οικογενειακώς να πάνε Κέρκυρα για Πάσχα που σπουδάζει εκεί η ανιψιά μου και το Μ. Σάββατο το πρωί ζύμωσα και μια δόση για εμάς! Μου βγήκαν τέλεια!

 

Ανάσταση όλοι για ύπνο!!!!! Τα παιδιά από τις 21:00 (σιγά μην τους χαλάσω το πρόγραμμα και έχω καεί με δαύτους! ) και εμείς κάναμε την δική μας ανάσταση ;) και κοιμηθήκαμε κατά τις 23:00. 

Πάσχα ήρθαν στο σπίτι μου τα πεθερικά μου και τα κουνιάδια μου με τις φαμίλιες τους, σύνολο ήμασταν  14 άτομα. Χαμός έγινε!!!!Εγώ έκανα μισό κατσίκι οφτό στο φούρνο ( 2 φουλαριστά ταψιά),  1 ταψί πατάτες, κοτόπουλο βραστό με πιλάφι, τζατζίκι και σαλάτα. Η πεθερά έφερε μαγειρίτσα, κοκορετσάκια και φρουτοσαλάτα  και η κουνιάδα έφερε εκμέκ κανταΐφι.   

 

Εμείς σχολείο ξεκινήσαμε ευτυχώς την Τετάρτη και ηρέμησε λίγο το κεφάλι μου..... τα αγαπώ και τα λατρεύω τα παιδάκια μου αλλά όταν αρχίζουν και παλεύουν μου γυρνάει το μάτι! Όλο τον διαιτητή κάνω και να φωνάζω να μην κατασκοτωθούν. Και συνέχεια έχουμε κλάματα και μοιρολόγια που ο ένας παίρνει εντελώς τυχαία το παιχνίδι που παίζει ο άλλος και έχουμε τις κουβέντες του στυλ: " εγώ το πρόλαβα πρώτος και είναι δικό μου" ο άλλος : " ναι αλλά εγώ το ΕΙΔΑ πρώτος! " ο ένας : " τότε είσαι χαζός"  ο άλλος : "εσύ είσαι χαζός και τώρα θα σε δείρω"  κ.ο.κ. Την περισσότερη ώρα αυτό γίνεται..... με έχουν μπουνταλιάσει! χαχα!!!! 

 

Τώρα βγάζω σχέδια και παίρνω προσφορές για την ψιλοανακαίνιση που ετοιμάζουμε να κάνουμε τον Ιούνιο.... θα βγάλουμε τα κακής ποιότητας που μπάζουν ξύλινα κουφώματα και θα βάλουμε κουφώματα αλουμινίου σε όλο το σπίτι, δεν έχουμε τέντες και θα βάλουμε μπρος - πίσω στα μπαλκόνια, θα βάψουμε το σπίτι (εκτός κουζίνα - σαλόνι), θα ετοιμάσουμε το δωμάτιο της μικρής και θα ανταλλάξουμε δωμάτια με τα αγόρια. Θα τους δώσουμε το δικό μας που είναι πιο άνετο και πιο ζεστό το χειμώνα, θα χωράνε αργότερα τα γραφεία τους και θα έχουν και χώρο για παιχνίδι μια που θα τους κάνουμε κουκέτα. Τα έπιπλα τους βέβαια θα τα κάνουμε αργότερα.... στην ουσία όταν πάει ο Χριστόφορος 1η - 2α δημοτικού. Στο δικό τους δωμάτιο ίσα ίσα μας χωράει αλλά δεν με πειράζει. 

 

Και τώρα κάνουμε έρευνα αγοράς για ψησταριά υγραερίου να την βάλουμε στο μπαλκόνι! Πολύ την θέλουμε! Και κάπνα δεν βγάζει για να ενοχλεί τους γείτονες και από πάνω την αδερφή μου, και πιο υγιεινά από το κάρβουνο ψήνει αλλά με την ίδια περίπου νοστιμιά και ανάβει με το πάτημα ενός κουμπιού! Έχουμε δει κάποιες και την επόμενη εβδομάδα θα την πάρουμε!  Δεν παίρνουμε καμιά πανάκριβη, γύρω στα 400€ κάνουν αυτές που βλέπουμε, με μάτι στο πλάι, 3 καυστήρες (σχάρα και πλατό), και όταν κατεβάσεις το καπάκι γίνεται φούρνος! Εκεί να δείτε γλέντια! χαχα!!!! Θα την χρησιμοποιώ ακόμα και για το καθημερινό μας φαγητό! 

 

Αυτά τα νέα μας! Πάω να δω τί θα μαγειρέψω σήμερα..... ίσως μπάμιες ή φασολάκια.... θα δω τί έχω στην κατάψυξη. 

 

*Υ.Γ. Ροδίτισσα μου, κουνηθήκατε και εσείς χθες το βράδυ; Εδώ σέικερ μας έκανε ο σεισμός! Πρώτη φορά που τρόμαξα..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!! Καλώς σε βρήκα!!!

Ναι περάσαμε μεγάλο ζόρι....είχαμε μεγάλη βοήθεια από πεθερά ,κουνιαδες, και από την αδερφή μού, πού τώρα μένουμε σπίτι τούς....

Η κόρες σού πόσο χρονών είναι?

Έτσι είναι όλα τα παιδιά, περνούν φάσεις..

Ο μπεμπακος είναι ενός έτους, μεγάλωσε το πουλάκι μού...και τα σπάει όλα.....καμία σχέση με τον μεγάλο.....

Το να κάνεις Πάσχα στο σπίτι πιστεύω είναι το καλύτερο...

Έχει φέρει η αδερφή μού τα παιδιά τής σήμερα να τα κρατήσω, μέχρι το μεσημέρι, τέσσερα αγόρια μες το σπίτι....τρέλα....παιδική χαρά...χαχα

Αλλά μού αρέσει...τα παιδιά είναι ζωή.....ότι καλύτερο μπορεί να μάς δώσει ο θεός....ας το απολαύσω......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαριλου καλώς σε βρήκα και εσένα!!!

Ναι δεν είμαι και στα καλύτερα μού!!!

Πού θα πάει όμως, θα γυρίσει και τροχός.....

Ωραιο Πάσχα, κάνετε!!!

Εμένα μού αρέσει να έχω γενικά κόσμο στο σπίτι, μού αρέσει πολύ η βαβούρα, δεν μπορώ την υσηχια.... Του χρόνου θα είναι και πιο μεγάλα θα πάτε εκκλησία, λογικό είναι να κοιμηθούν τα παιδιά....

Με το καλό η ανακαίνιση....

Εγώ μαγειρεψα χθες....σήμερα δεν προλαβαίνω κάνω babysitting.

Καλά ψησιματα.....

Σε φιλώ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...