Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εσείς Αισθανθήκατε Πόνο Κατά Την Εμφύτευση Του Ωαρίου;


depytsilo

Recommended Posts

Καλησπέρα μέλλουσες μαμάδες! Θα ήθελα τη γνώμη σας και πιθανόν την προσωπική σας εμπειρία. Στις 5/8 είχα ελεύθερη επαφή, στις 8/8 μου ήρθε η "καταραμένη" κανονικα και διήρκησε 5 μέρες, δλδ έως 12/8. Στις 14/8 όμως το βράδυ είχα έντονους πόνους χαμηλά στην κοιλιά σαν δυνατές κράμπες, που κράτησαν για περίπου 2 ώρες ή και λίγο λιγότερο. Μιλάμε για πόνο.. και την επομένη που ξύπνησα είχα καφέ υγρά στο εσώρουχο, αλλά και κάθε φορά που σκουπιζόμουν το ίδιο. Αυτό συνεχίστηκε για άλλη μία μέρα αλλά σε μικρότερο βαθμό. Από εκείνη τη μέρα νιώθω κάποια τσιμπηματάκια στην περιοχή της κοιλιάς και πονάκια στη μέση δεξιά κ αριστερά συν του ότι νιώθω περίεργα το στομάχι μου. Θερμοκρασία χαμηλή (35+) κ το στήθος μου σήμερα άρχισα να το νιώθω ελάχιστα διαφορετικό, δλδ κάποια τσιμπηματάκια. (η ωορρηξία μου αυτό το μήνα άφαντη ακόμα. Έκανα ένα τεστ την Παρασκευή (4 μόλις μέρες από τον έντονο πόνο) κ βγήκε αρνητικό. Δεν ήταν όμως πολύ νωρίς για να δείξει κάτι αν όντως αυτό που ένιωσα ήταν η εμφύτευση.. Λέτε να έχω το σποράκι μέσα μου?? icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!μιλάς για Αύγουστο αν κατάλαβα καλα η' μπερδευτηκες?μετά την επαφή ήρθε περίοδος κανονικά κ ωορηξια δεν έκανες.δεν ξερω αν είναι πιθανη μια εγκυμοσύνη με περιοδο χωρις ωορηξια...κ αφου τελείωσε η περίοδος 12 στις 14 είχες τον πονο κ σε 4 μέρες έκανες τεστ ωορηξιας?δηλαδη σε περίπου μια εβδομάδα απο την περίοδο πως να έχεις ωορηξια που γίνεται στη μέση του κυκλου?καπου μπερδευτηκρς κούκλα μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!μιλάς για Αύγουστο αν κατάλαβα καλα η' μπερδευτηκες?μετά την επαφή ήρθε περίοδος κανονικά κ ωορηξια δεν έκανες.δεν ξερω αν είναι πιθανη μια εγκυμοσύνη με περιοδο χωρις ωορηξια...κ αφου τελείωσε η περίοδος 12 στις 14 είχες τον πονο κ σε 4 μέρες έκανες τεστ ωορηξιας?δηλαδη σε περίπου μια εβδομάδα απο την περίοδο πως να έχεις ωορηξια που γίνεται στη μέση του κυκλου?καπου μπερδευτηκρς κούκλα μου

 

Έχεις. δίκιο.. μπερδεύτηκα με τις ημερομηνίες.. Μιλάω για Ιούλιο και όχι για Αύγουστο.. Κι έκανα τεστ εγκυμοσύνης και όχι ωορρηξίας. Η ωορρηξία μου αυτό το μήνα είναι ακόμα προς αναζήτηση :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...
  • 8 months later...

Κοριτσια Καλημερα! Χρειαζομαι βοηθεια παρακαλω! ειμαι στην 19η μερα του κυκλου.. απο το πρωι εχω πονακια και τσιμπηματακια χαμηλα στην κοιλια αλλα οχι συνεχομενα.. επισης παρατηρησα και λιχο ανοιχτοχρωμα αιμα στο χαρτι (πω πω συγνωμη για τη περιγραφη!!), επισης και το στηθος μου εδω και τρεις μερες περισσοτερο πρησμενο απο οταν περιμενω περιοδο ... μπορει να ειναι συμπτωμα εμφυτευσης του γονιμοποιημενου ωαριου ολο αυτο? είχαμε επαφές 12η, 14η, 15η και 17η μερα... ειναι πολυ νωρις για περιοδο και δε μου εχει ξανατυχει... και προφανως ειναι και νωρις για τεστ ή χοριακη ετσι δεν είναι?? τι γινεται ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Περίμενε να περάσουν οι μέρες και εαν δεν έρθει περίοδος κανείς τεστ. Μπορεί το αίμα να είναι και απο την πράξη.

μπορεί βέβαια και απο την εμφύτευση.

εγώ δεν είχα ουτε αιματακι ουτε τιποτα , ούτε καν στα δίδυμα

αλλα η κάθε γυναίκα είναι διαφορετικη

σου εύχομαι να είσαι έγκυος και γρηγορα να έρθει ένα μωράκι υγιές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...