Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εξωσωματική!ποιες Ξεκινησαμε Παρεούλα(Και Παραμείναμε!!!!!)


Recommended Posts

Ναράκι μου χρειάζεται χρόνο για να επανέλθει ο οργανισμός μας μετά τις αποβολές... Σκέψου ότι όπως η χοριακή διπλασιάζεται κάθε 2 μέρες, με τον ίδιο ρυθμό μειώνεται, άρα μέχρι να πάει 0 για να δώσει εντολή ο οργανισμός να διαλυθεί το ενδομήτριο χρειάζεται χρόνο!

Κορίτσια μου μην απογογτεύεστε... Είδατε πόσες είμαστε εδώ από χρόνια... Και σχεδόν όλες τα καταφέραμε! Εγώ κάθε που αλλάζαμε ποστάκι και έκλεινε το ποιες ξεκινήσαμε παρεούλα εξωσωματική Νούμερο τάδε και ανοίγαμε το επόμενο σκεφτόμουν ότι θα φτάσουμε το 100, θα είμαι γριά και άτεκνη και ακόμα θα γράφω... Αλλά για όλες μας υπάρχουν θαυματάκια, ένα ή δύο ή τρία ή παραπάνω, δεν έχει σημασία, όμως όλες μα όλες θα έχουμε στην αγκαλιά μας αυτό που λαχταράμε! Το κεφάλι ψηλά, το μυαλό σε εγρήγορση, η καρδιά ανοιχτή και η σκέψη μας θετική και θα πετύχουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σήμερα είναι Αγίας βαρΒαρβάρας κορίτσια! Με βοήθησε να αποκτήσω το παιδάκι μου!!όπως και εκει το βαπτισα!επίσης σήμερα είναι η μέρα που κάνουν ποδαρικό! Γ αυτό προσέχετε ποιος μπαίνει στο σπίτι! Χαχαχα χαχαχαχα

Βρε τζανολινάκι ξαναδιαβάζω το ποστ σου και με έχει πιάσει νευρικό γέλιο με το βαρΒαρβάρας... Κάτι μου πήγαινε λάθος αλλά δεν είχα καταλάβει τι και μου ήρθε ξαφνικά! Χαχαχαχα <3 Στο σχολείο μια φορά σε ποιημα, στο αμφιθέατρο, όλο το γυμνάσιο εκεί, αντί να πω ηρωίδες του Ζαλόγγου είπα ηρωίδες του Ζαγγόλου!!! Οκ με κοροϊδευαν μέχρι που αποφοιτήσαμε!!! Χαχαχα

Πέρα από την πλάκα είναι πολύ σημαντικό να νιώθουμε κάποιον Άγιο στο πλευρό μας! Να μας έχει υπό την σκέπη του!

Πού είστε όλες εξαφανισμένες;;; Στολίζετε;;;

Σήμερα του Αγίου Νικολάου, χρόνια πολλά σε όσες/ους γιορτάζουν!

Μια φίλη μου έκανε χοριακή, 12 μέρες από ΕΜ και ήταν 3.000!! Ναι σωστά διαβάσατε, δεν κάνουν πουλάκια τα μάτια σας! Εγώ με ένα μωρό είχα σχεδόν 500, πόσα λέτε να εμφυτεύτηκαν;;; Της είχε βάλει 5!!! (Καραπαράνομος και για μένα τραγικός ο γιατρός)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μελισσάκι μου πολύ γέλασα με τις ηρωίδες του Ζαγγόλου!!! Ο γιατρός της φίλης σου τι πήγε κι έκανε;; Μα καλά 5;;; Κι αν έχουν εμφυτευτεί 4 γιατί να τη βάλει σε μπελάδες την κοπέλα;;; Δεν είχε χώρο στην κατάψυξη και τα έβαλε όλα μαζί;;;Έλεος πια!

 

Νάρα μου μετά τη διακοπή που έκανα στις 40 μέρες ήρθε περίοδος αν εννοείς αυτό, γιατί ως προς το ψυχολογικό ακόμα το σκέφτομαι το κοριτσάκι μου και συχνά κλαίω, ειδικά τώρα που πλησιάζουν οι μέρες που θα έμπαινα στο μήνα μου. Αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να κάνω κάτι να το φέρω πίσω, μόνο να προσεύχομαι γι' αυτό και πιστεύω πως αργά ή γρήγορα θα στείλει το αδελφάκι του.

 

Φιλιά σε όλες και κοιτάμε μόνο μπροστά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια Γειά και από εμένα! Χρόνια πολλά σε όλες και ιδιαίτερα σε αυτές που έχουν κάποιον στον οικογενειακό κύκλο!

Φειθ μου Λυπάμαι τόσο πολύ!!πόσο καλά ξέρουμε όλες αυτό το συναισθημα? Και δυστυχώς όχι μόνο για μια φορά! Πάρε το χρόνο σου κ όποτε είσαι έτοιμη μπες ξανά στον αγώνα! Μελισακι μου τώρα το είδα το λάθος! Δε το πηρα χαμπάρι! Αλλά οι "ζαγγολου "με ξεπερνανε νομίζω...Χαχαχαχαχα!

Στα παλιά τα ποστ υπάρχει τόσο κουράγιο που μπορούν να πάρουν οι νέες και όπως λες σχεδόν όλες έχουμε πια τα αγγελούδια μας!αυτό σημαίνει πως έρχεται και η σειρά σας κοριτσάκια μου!δε θα ξεχάσω ποτέ τα γλέντια που κάναμε με τη σία! Τι "αερας" σε εκείνο το ποστ!τρελό γέλιο! Μέχρι σκασμου!για τη μερέντα ξέρει καμιά κάτι?????θέλω πολύ να μάθω νέα της!

Ερχοντε τα καινούρια μωράκια! Προετοιμαστειτε γιατί θα ρίξετε τρελό ξενύχτι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες!!! Μετά από αρκετους μηνες εκτός επέστρεψα!!! Διάβαζα βεβαια καθημερινα τα νεα σας... 

Μετά την περσινη αποτυχημενη προσπάθεια αποφασίσαμε το καλοκαιρι, που είμαστε ήρεμοι και ξεκούραστοι να πάμε για δεύτερη προσπάθεια. Αμ δε!!! Εκεί που το ενδομήτριο δεν είχε κανένα πρόβλημα ΠΟΤΕ, αποφάσισε να μην μεγαλώσει!!! Και ξανα κάθε μηνα αγωγή και μέχρι τελευταία μέρα ετοιμη η βαλίτσα μηπως φύγω Αθήνα!!! 

Επιτέλους σταματησε τα νάζια του και αποφάσισε στα τελείως ξαφνικά να επανέλθει και έτσι έγινε η ΕΜ τη προηγούμενη Δευτέρα. Και ξανάρχισε η αγωνία, τα φάρμακα και οι ενέσεις(τη προηγούμενη φορά δεν έκανα ενέσεις, αυτη τη φορά καθε 3 μέρες μια ενεση προγεστερόνης +τα υπόλοιπα!).

Nara, Diaz δεν μπορώ να φανταστώ τί έχετε περάσει....Καλή δυναμη και σύντομα να έχετε ευχάριστα νέα..

Φιλιά σε όλες σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σιλβί καλή επιτυχία κορίτσι μου! Πότε πας για χοριακή; Πόσα εμβρυάκια βάλατε και τι μέρας ήταν;

Σε ταλαιπώρησε το ενδομήτριο ε; Κι εμένα, ενώ δεν είχα ποτέ πρόβλημα, ανάμεσα στην 2η και 3η ΕΜ δεν μεγάλωνε με τίποτα και έκανα θεραπεία με σικλακούρ. Γενικά δεν ξέρεις τι να περιμένεις όταν προσπαθείς για μωράκι με εξωσωματική, από παντού μπορούν να εμφανιστούν προβλήματα που νωρίτερα δεν υπήρχαν!

Εύχομαι μια τεράστια χοριακή!!!!!!!!!!

Τζανολίνο το ζάγγολο μπροστά σε έφηβο κοινό τα ξεπερνάει όλα!!! Χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ Melissaki!! Δευτέρα πάω για χοριακή. Βάλαμε τη δεύτερη δοση των κατεψυγμένων! 3 εμβρυάκια τριών ημερών... Εν τω μεταξυ έχω συνέχεια πόνους περιόδου και ενω ξέρω οτι με τα φαρμακα δεν προκειται να ερθει περίοδος, συνέχεια τρέχω να δω μην ήρθε!!!

Οσες φορές και να το περάσεις τελικά, μερικά πράγματα δεν αλλάζουν....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sylvie σου εύχομαι μια θετικότατη χοριακη!όλα να πάνε καλά και να μπεις να μας πεις τα νέα σου!

Κορίτσια τι κάνετε? Πως είστε? Και πάνω από όλα που είστεεεεεε? Πάλι φεις???ουφφφφφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκιαααα!!!!

Sylvie μου σου εύχομαι να έχεις μια θετικότατη χοριακή!!!!

janollino τι κάνεις?????

Η αλήθεια είναι οτι πλέον είματσε όλη μέρα facebook!!!

όποια έχει ας στειλει μνμ στην ...katerina...

το ξαναγράφω,είναι Μυστική ομάδα!!!!!

Εγώ σήμερα 5η μέρα διέγερσης πήγα για υπέρηχο.έχω 7 καλά ωοθηλάκια κ 3 μικρά που ο γιατρος δεν πιστευει να προχωρισουνε....

απογοητευτηκα λίγο,περίμενα περισσότερα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σιλβη μου μια τεράστια χοριακή έυχομαι!!! Όπως λες κι εσύ παρόλο που τα έχουμε περάσει το άγχος πάντα παραμένει το ίδιο! Θα περιμένουμε ευχάριστα!

Κι εγώ που δεν είχα πρόβλημα με το ενδομήτριο σε αυτόν τον κύκλο τελικά δεν μας έκανε τη χάρη οπότε με το νέο έτος πλέον η εμβρυομεταφορά... Ας είναι για καλό κι ας αργήσει λίγο!

Μελισσάκι πάλι μαζί θα είμαστε, μακάρι να τα καταφέρουμε όλες μας!

Τζανολίνο μου σε εκείνα τα ποστάκια έχουμε πολλές αναμνήσεις, τουλάχιστον όμως σχεδόν όλες έχουμε μωράκια κι αυτό είναι  το αισιόδοξο. 

Τη Μερεντούλα κι εγώ τη σκέφτομαι, ελπίζω να τα έχει καταφέρει τουλάχιστον!!!

Φιλιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σιλβη μου μια τεράστια χοριακή έυχομαι!!! Όπως λες κι εσύ παρόλο που τα έχουμε περάσει το άγχος πάντα παραμένει το ίδιο! Θα περιμένουμε ευχάριστα!

Κι εγώ που δεν είχα πρόβλημα με το ενδομήτριο σε αυτόν τον κύκλο τελικά δεν μας έκανε τη χάρη οπότε με το νέο έτος πλέον η εμβρυομεταφορά... Ας είναι για καλό κι ας αργήσει λίγο!

Μελισσάκι πάλι μαζί θα είμαστε, μακάρι να τα καταφέρουμε όλες μας!

Τζανολίνο μου σε εκείνα τα ποστάκια έχουμε πολλές αναμνήσεις, τουλάχιστον όμως σχεδόν όλες έχουμε μωράκια κι αυτό είναι  το αισιόδοξο. 

Τη Μερεντούλα κι εγώ τη σκέφτομαι, ελπίζω να τα έχει καταφέρει τουλάχιστον!!!

Φιλιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sylvie μια χοριακη να! Με το συμπαθειο να εχεις!!!!!! Τα καλυτερα νεα της ζωης σπυ να εχεις... Οι οιπολυπες κουκλιτσες μου; Ολα καλα;;;; Σας φιλω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια!

σήμερα έκανα τον 2ο υπέρηχο κ είδαμε 5 ωοθηλάκια των 14 χιλ κ 2 μικρότερα των 11 χιλ.απογοητέυτηκα λίγο γτ περίμενα περισσότερα,έστω 10 αλλά τι να κάνουμε?

αυτά τα νέα μου!!!

σας φιλώ όοοολες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ όλες σας για τις ευχές σας!!!! Capy μου, μην απογοητεύεσαι, το θέμα στην τελική είναι η ποιότητα τους και 7 ωοθηλάκια είναι πολύ καλά!!! Πότε πας για ωοληψία?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάπυ μου μια χαρά είναι τα 7! Πολλές φορές τα λίγα είναι καλύτερα ποιοτικά! Εγώ στην 1η είχα 18 ωοθηλάκια, πήραμε από τα 14 ωαριάκια τα άλλα ήταν τζούφια, γονιμοποιήθηκαν 10 προχώρησαν 7! Στην 2η πήραμε 8 και γίναν 8 βλαστοκύστες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MommyMelissaki η αλήθεια είναι οτι πλεόν συνειδητοποιώ οτι όσο λιγότερα τόσο καλύτερη ποιότητα!!αρκεί να γονιμοποιηθουνε κ να πάνε όλα καλά!το άγχος μου αυτές τις μέρες έχει χτυπήσει κόκκινο,ενω πίστευα πως θα ήμουν πολύ ήρεμη αυτή την φορά!

να ευχηθώ κ απο δω στην Sylvie μας να έχει μια θετικότατη χοριακή αύριο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σιλβιιιιιιιιιιί την έκανες;

Πήρες τα αποτελέσματα;;;;;;

Κάπυ μου εξωσωματική χωρίς αγωνία και άγχος δεν γίνεται! Όσο και μα προσπαθείς είναι πολύ δύσκολο αλλά προσπάθησε να σκέφτεσαι αισιόδοξα και να έχεις θετική αγωνία με θετικές σκέψεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!τι κάνετε???

καπι μη μου στεναχωριεσαι και χαλάρωσε! Με το άγχος μόνο χειροτερευουν τα πράγματα! Απλά χαλάρωσε, χαλάρωσε και ότι είναι να γίνει θα γίνει! Με τη καλή έννοια τα λέω όλα ναι?μη το πάρεις στραβά! Εννοώ πως όπως και να έχει κανείς τώρα ένα ταξίδι! Απόλαυσε το γιατί είναι ο δρόμος που θα ενώσει εσένα και το αγγελούδι σου και αν σε βρει αγχωμένη τη βάψαμε χαχαχαχα!!

μπήκα και εγώ να δω αποτελέσματα από τη σιλβυ αλλά δε βλέπω τίποτα! Ας είναι θετική και ας λείπει!!

οι υπόλοιπες τι κάνετε? ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θελω να κάνω μια χαζή ερώτηση! Εζω 3-4 μέρες που τελείωσε η περίοδος και χθες είχαμε επαφή! Σήμερα το πρωί στο σκούπισμα βρήκα μια βλέννη διαφανοροζουλι (συγνώμη για τη περιγραφή!)τι μπορεί να είναι? Δε μου έχει ξανατυχει!

Η σιλβυ ακόμα τίποτα???έχει καμία νέα της??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Jannolino μου γλυκιά ευχαριστώ για τις συμβουλές!αύριο θα πάω για ωοληψία κ προσπαθω να ειμαι χαλαρη!

Η sylvie συστυχώς δεν τα κατάφερε αυτή την φορά,είμαι όμως σίγουρη οτι την επόμενη θα τα καταφέρει!!!!

Τα ροζουλια σου μάλλον είναι λόγω των γόνιμων ημερών.δεν το έχω πάθει ποτέ αλλά ξέρω οτι το παθαίνουνε πολλές γυναίκες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή επιτυχία καπυ μου για αύριο! Όλα θα πάνε μια χαρά!!ήρθε η ώρα τα αυγουλακια να βρουν το "συντροφο"τους θα σμιξουν κ σε εννιά μήνες θα σου φέρει ο πελαργός δωράκι!

Αχ στεναχωρεθηκα για τη σιλβυ!κούκλα μου έχασες μια μάχη αλλά μια μια όλες κάποια στιγμή κερδίζουμε το πόλεμο! Κανε υπομονή και πάρε δύναμη! Κλάψε, ξεσπασε...αλλά θα σηκώσεις το κεφάλι με περισσοτερες δυνάμεις και επιμονή και όλα θα πάνε πολύ καλύτερα! Έχεις άλλη μια εμπειρία βάλτο στα υπέρ χτυπά το χέρι στο τραπέζι και προχωρα! Με τσαμπουκά σας θέλω κορίτσια! Έρχονται μωρά με τι νέο έτος! Ακούστε που σας λεωωωω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...