Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εξωσωματική!ποιες Ξεκινησαμε Παρεούλα(Και Παραμείναμε!!!!!)


Recommended Posts

Nara μου τέλεια!!!!!! Αυτό ακριβώς θες, να διπλασιάζεται κάθε 2 μέρες!!! Με το καλό να ακούσετε καρδούλα/ες τώρα!!!

Πρασινούλα μου εσένα ξέχασα!!! Σε φιλώ γλυκά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και καλό μήνα σε όλα τα κορίτσια μας.

Κατ αρχάς να ευχηθώ καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη στην Νάρα μας. Με το καλό γλυκιά μου και σε 8 μήνες περίπου να κρατάς στην αγκαλίτσα σου και 1 και 2 και 3 υγειέστατα μωράκια!

Θα μου επιτρέψετε επειδή έχω καιρό να μπώ και να ενημερωθώ σωστά να μην αναφερθώ σε καθε μια ξεχωριστά γιατί σίγουρα κάποια θα ξεχάσω. Σας σκέφτομαι όμως πολύ και κάθε βράδυ προσεύχομαι για όλες μας.

Εγώ είμαι σε φάση αναμονής και επιμονής χιχιχι...

Περιμένω απο μέρα σε μέρα να αδιαθετήσω ώστε να ξεκινήσουμε πάλι την προσπάθειά μας για να χαρίσουμε αδελφάκι/κια στην τσαχπινο-μικρούλα μας....και ο Θεός βοηθός!

Πολλά πολλά φιλάκια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κ απο μενα ειμαι καινουρια εδω , να σας πω την ιστορια μου. 7 μερες καθυστεριση 3 τεστ σρνητικα και η περιοδος αφαντη. Συμπτωματα τιποτα κανενασ πονος χαμηλα ποτε δεξια ποτε αριστερα πρησμενη κοιλια, πονοκεφαλος φουλ και πρηξιμο στηθους μετα απο την καθυστεριση βεβαια. Υπάρχει περιπτωση να υπαρχει εγκυμοσυνη με αρνητικα τεστ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nara μου τέλεια η χοριακή σου! Συγχαρητήρια!!! Με το καλό να πάρεις αγκαλίτσα το/α μωράκι/α σου!!!! Κι όταν γεννηθούν εκεί να δεις άλλα άγχη... αλλά χαλάλι τους!!!! Μπράβο κοριτσάκι μου άντε να ακούμε μόνο ευχάριστα από εδώ και μπρος! Μας έδωσες πολύ κουράγιο. Αν θυμάμαι καλά παγωτινάκια 3η μερών δεν ήταν τα εμβρυάκια σου;

Faith μου επειδή κάτι έχασα... από τα 14 ωάρια δεν έμεινε ούτε ένα εμβρυάκι; Γιατί βρε κορίτσι μου... μπορεί δηλαδή να είχαν όλα πρόβλημα παρόλο που έφτασαν 3 ημερών...  Κρίμα, αλλά όπως έχουμε ξαναπεί μην το βάζεις κάτω. Μωράκι θα έρθει!

Xhejn μόνο με μια χοριακή θα μάθεις! Μακάρι να είσαι εγκυούλα!

Κοριτσάκι μου και Δάφνη μια χαρά τα μωράκια σας! Λίγο υπομονή και θα τα πάρετε αγκαλίτσα!

Μελίπικτό μου πόσο μου έχεις λείψει! Πότε λέτε να ξεκινήσετε; Έχετε έτοιμα εμβρυάκια ε; Άντε να πάνε όλα τέλεια και να έρθει και το αδερφάκι!

Λεβού μου εσύ θα κάνεις και διέγερση ε; Άντε κοριτσάκι μου να έρθει το αδερφάκι και για σας!

Κατερίνα, Capy  εσείς πότε ξεκινάτε; Να μπούμε σε μια σειρά...

Πρασινούλα εσύ σε τι φάση βρίσκεσαι; 

Μαρδιο μου μη μαλώνεις τις τσούπρες σου!!! Χωρίς όρια βέβαια χάνεται η μπάλλα αλλά με τι καρδιά να τα μαλώσεις;;;;

 

Εγώ πάλι σκέφτομαι να πάω στο γιατρό την άλλη εβδομάδα για να δούμε πότε μπορούμε να κάνουμε τη προσπάθειά μας. Ελπίζω να βάλουμε το παγωτίνι μας το Δεκέμβρη και μακάρι να πάνε όλα καλά ετούτη τη φορά. 

Φιλιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Diaz μου πηγαιναν ολα καλα μεχρι τη 3η μερα ειχαμε εμβρυα 8 διαιρεσεων που ειναι το πιο καλο.. και τα αφησαμε για βλαστοκυστες ηθελα εγω απο την αρχη να παμε για βλαστοκυστες.. οποταν παμε τη κυριακη για να τα βαλουμε και τζιφος.. δεν προχωρησαν. Εμειναν 8 διαιρεσεων. Μας ειπαν να κανει ο αντρας μ μια αναλυση σπερματος αν σπαζει το σπερμα (δεν θυμαμαι την ονομασια) και να παμε και οι δυο μας να κανουμε μια αναλυση για τα χρωμοσωματα μας. Και αν ειναι αυτο με τα χρωμοσωματα θα μας καταλαβουν και την αποτυχια της πρωτης φορας. Αυριο εχω ραντεβου με το γιατρο να μιυ τα πει πιο αναλυτικα γιατι τη Κυριαξη εφυγα τρεχοντας και δεν τα θυμαμαι καλα. Φοβαμαι και αγχωνομαι αφανταστα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

DiazΆκι μου κι εμένα μου έλειψες φιλενάδα!!!!!! Ένα έχετε στην κατάψυξη; Ρώτα τον να πάρετε και το ωάριο του κύκλου και να βάλετε δύο!

Εμείς έχουμε παγωτινάκια για μια ακόμα εμβρυομεταφορά και λέμε εκεί κατά τις γιορτές να τα βάλουμε! Αν έχουμε καλό ενδομήτριο και έχει αποθηλάσει ο μικρός βυζάκιας μου!

Φέιθ μου πώς πήγε σήμερα τί σας είπαν; Λογικά για κατάτμιση σπέρματος ήταν αυτό που σας έλεγαν! Ρώτα, αν έχεις πολυκυστικές, να παίρνεις γκλουκοφέιζ ή γκλουκοφάζ για κανά μήνα πριν την ωοληψία ίσως και παραπάνω! Βοηθάει πάρα πάρα πολύ στην ποιότητα των ωαρίων και των εμβρύων και γενικά λένε ότι κάνει θαύματα! Ενδοκρινολόγος τα δίνει.

Νάρα πότε πάτε για υπέρηχο; Έχεις κι άλλη χοριακή;

Οι υπόλοιπες πού είστε;;;;; Ε;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια μου!!!!χαθηκα λιγο ε?

 

nara μου τελεια η χοριακη σου!!!!!ποτε θα πας για υπερηχο?να προσεχεις ε?

 

levou μου καλη αρχη και να κανεις θετικες σκεψεις και θα χαρισεις αδελφακι στη ζουζουνα σου!!!!περιμενουμε νεα!!

 

xhejn καλως ηρθες!!!!τελικα αδιαθετησες?απο οσο ξερω καποια τεστ μπορει να κανουν και λαθος!σου ευχομαι να ειναι λαθος και να εισαι εγκυουλα αν αυτο θελεις!!!!!!

 

diazaki χαιρομαι που θελεις να ξαναπροσπαθησεις και θα πανε ολα καλα αυτη τη φορα!!αυτο στο λεω εγω που ξερεις καλα τι εχω περασει!

 

faith90 τι να πω βρε κοριτσακι μου!!!πηγατε στο γιατρο?τι σας ειπε?

 

mommy melissaki ευχομαι τα καλυτερα για οποτε εισαι ετοιμη να ξεκινησεις!!!!

 

τα νεα μου ειναι οτι εχω συσπασεις αλλα δεν ειναι πολυ μεγαλες και πινω χαπι που μου το εχει αυξησει!!!!τελος της αλλης εβδομαδας η αρχες της παραλλης θα κοψω το ραμμα!!!!!!

 

φιλια σε ολα τα κοριτσια και καλο σ/κ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερεςς, να πω και εγω με την σειρα μου συγχαρητηρια στην Ναρα μας. Μπραβο κουκλιτσα μου, τελειομηνη!!!!!

Οι οιπολυπες που ερχετε η σειρα σας καλη δυναμηβπιστη και επιτυχια!!! Rosaki μου γλυκο θα τον φιλησω τον μικρουλι αν και δεν κανω τιποτα αλλο ολη μερα!!!!!!

Με τρεχει με τρεχει μεψτρεχει ουτε στην τουαλετα δεν προλαβαινω να παω χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια. Μας εγραψε αναλυσεις. Dna σπερματος για τον αντρα μου και καρυοτυπο ζευγους και για τους 2! Δεν εχω πολυκυστικες! Μας ειπε ειναι πολυ μικρη η πιθανοτητα να παει κατι λαθος με τις αναλυσεις μιας και ειμαστε μικροι σε ηλικια και οι 2 (24). Αλλα να τις κανουμε για να ειμαστε σιγουροι. Το θετικο ειναι πως θα βγουν τα αποτελεσματα πριν ρον Νοεμβρη αρα θα αρχισω τη προσπαθεια μου τοτε! Θα αλλαξουμε και τα φαρμακα να τα αγορασουμε αυτη τη φορα να μην κανουμε αυτα του νοσοκομειου. Θα δειξει. Ειμαι πολυ αγχωμενη. Που και που με πιανει μια θλιψη αλλα θα μου περασει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας ομορφες ειμασταν τρεις μερες χωρις νετ ολη η περιοχη!!

Τι κανετε??

Ναρα μου συγχαρητηριααα να χεις μια αψογη εγκυμοσυνη γλυκεια μου!!!

Ροζακι κ μεις με 86 ξεκινησαμε!!!!

Εγω σε λιγοτερο απο βδομαδα ητομπολυ βδομαδα ξεκιναω βραχυ πρωτοκολλο..δηλ μολις αδιαθετησω!!!!!Μετα ακολουθει η Capy!!

Εγκυουλες φυσηξτε φυσηξτε κ σε μας!!!

Ο μικρος ειναι στα φορτε του κ με εχει μουρλανει..τον μαλωνω κ μετα στεναχωριεμαι κ τον παιρνω αγκαλια πφφ..πριν λιγο παλι φωναζα.μιας κ ειχε σκαρφαλωσει παβω στο μπουφε κ ειπα ισα με τριαντα φορες Αλεξανδρε κατεβα κατω...

Αχχχ με το δευτερο με βλεπω στο Δαφνι χαχα ηη θα ηρεμησει κ ο Αλεξ θα δειξει..

Παρολα αυτα δ λεω οχι κ σε διδυμα χαχα!!!

Τα θελει ο πισινος μου που λενε..

Δεν αναφερομαι σε μια μια σας φιλω ολες ομως κ σας σκεφτομαι..!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αι με γεια σου Κατερινακι που θες και διδυμα! Μη μπεις καλε καν στη διαδικασια θα σου στειλω τις δικες μου ετοιμες πακετο!!!θα σε πληρωσω κιολας αν θες να τις κρατησεις!!

Μουρλοκομειοοοοοοοοο.....δεν υπαρχει λογικη....και νομιζα οσο μεγαλωνουν θα ναι καλυτερα....τα μπεμπεκισματα πανε συννεφο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλε εμενα ξυπνα το πρωι φιλιομαστε αγκαλιοζομαστε κανα τεταρτο κ μετα κουναει ποδια σαν μωρο χαχαχα..η ναζια μωρου με γελακια πχ χαχαχα

Του λεω εισαι μωρο?? Οχι ειμαι Αντας χαχαχα!!

κ χτες με εφερε στο αμην παιζει κ κρατιετε μεχρι που δ αντεχει κ μεχρι να παει τουαλετα του φευγουν..χτες τρεις φορες τον αλλαξα..του λεω απο αυριο μπεμπιλινο..οχι εν ειμαι μωρο..σημερα σμ πηρα μωρομαντηλα κ μου λεει οχι οχι μπεμπιλινο.κ δ του χουν φυγει..

Αχχ αν κατσουν διδυμα δ ξερω πως θα τα καταφερω χαχα μιας κ βοηθεια δ εχω θαδειξει ας ερθει το θετικο κ ας ειναι κ δυο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο μικρος ειναι στα φορτε του κ με εχει μουρλανει..τον μαλωνω κ μετα στεναχωριεμαι κ τον παιρνω αγκαλια πφφ..πριν λιγο παλι φωναζα.μιας κ ειχε σκαρφαλωσει παβω στο μπουφε κ ειπα ισα με τριαντα φορες Αλεξανδρε κατεβα κατω...

 

Αχ βρε κατερινάκι σα να ζούμε σε παράλληλο σύμπαν... Τα ίδια ακριβώς έχω κι εγώ μόνο που αντι για Αλέξανδρε κατέβα κάτω φωνάζω Αλεξάνδρα!!!! Είναι πολύ σκατούλια τα άτιμα δεν τα προλαβαίνεις! Εμείς απο εχθές αποκτήσαμε και άλλο παράσημο στην μούρη αφου δεν βάζουμε κώλο κάτω και σκαρφαλώνουμε όπου βρούμε....

Αχ κουράγιο!!

Καλέ βάλτε με κι εμένα στο club απο μέρα σε μέρα περιμένω να αδιαθετήσω για να ξεκινήσουμε διέγερση (παγωτο αδελφακια γιοκ). 

Σας φιλώ κοριτσάκια μου, καλή εβδομάδα να έχουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάρες!!!

Καλή επιτυχία levou μου!!!εγώ περιμένω να αδιαθετήσω αυτές τις μέρες κ την 20η μέρα ξεκινάω ενέσεις για μακρύ πρωτόκολο!

Αχ μακάρι όλες μας να έχουμε καλή επιτυχία να γεμίσουμε μωράκια!!!

Σήμερα πέρασα όλη την μέρα μου με την παιδική μου κολλητή φίλη που είναι εγκυούλα στον 7ο!!!η κοιλιά της είναι τεράστια χωρίς να έχει πρόβλημα βάρους!πολύ χάρηκα με τον μπέμπη μας που δίνει συνεχώς κλωτσιές!!!!άντε κ στα δικά μας!!!!

Φιλάκια πολλάααααα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλες καμια εδω?

Μολις αραξα ..5 μερουλες ακομη!!Levou ποτε περιμενεις?Τι κανεις fet η διεγερση?

θα μαστε μαζι λοιπον τελειααα!!!

Οσο για τη τρελλα που επικρατειι χαχαχα πιστευω οτι τα πρωτα 20 χρονια  ειναι τα δυσκολα μετα θα χω συνηθισει..

Σημερα μολις ανοιξε τα ματια του κοιμοταν μαζι μας μιας κ μετακομιζει αμεσως μολις ξαπλωσω δεκαπεντε μερες τωρα..με μυριζετε μαλλον δ υπαρχει εξηγηση..με το που ξαπλωσω τσουπ νατος..χαχα κ φυσικα τον παιρνω αγκαλιτσα κ κοιμομαστε μαζι..

Λοιπον ανοιγει ματακια συνεχιζω να κοιμαμαι παει κατω κατω κουκουλωνεται κ αρχιζει 

Του Μανωωληη τη ταβενααα ριτσαν μιαα τουγεκιααα μπαμμμ και ανοιξαν τα βαλελια κ χυτηκαν τα κασια τσσςςςςςςςςχαχαχαχα

κ στο καπακι

ολυμπι ολυμπι ολυμπιακεε ομαγα ομαγαλαα μουυυ μεγαααααληηηη μου αγααααααααααααπηηη ολυμπιακαραααα μουυυυ!!!!!!

χαχαχαχαχα Αυτα με το καλημερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου καλή βδομάδα καλή αρχή σε όσες ξεκινάνε γενικά τα καλύτερα σε όλες μας!!!ευχαριστω για τις ευχές σας παρά πολυ!!

Δεν θα σα πω ψέμματα είμαι παρά πολυ αγχωμένη σήμερα θα πάω πρώτη φορά γιατρό και έκανα και χοριακη το πρωί για να δει ο γιατρός το απόγευμα!!καθε μέρα προσεύχομαι γιατί 2 φορές την πατήσαμε οπότε είμαι λίγο φρικαρισμενη!

Για τα κορίτσια που ρώτησαν ναι 3 ημερών ήταν τα έμβρυα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Levou ποτε περιμενεις?Τι κανεις fet η διεγερση?

 

Καλησπέρα, κανονικά έπρεπε να έχω αδιαθετήσει εδώ και καμιά βδομάδα αλλά άφαντη η κυρία και τα νεύρα μου κρόσσια!!! Βέβαια δεν ανησυχώ γιατί πάντα ήταν ότι να ναι απλά θέλω να έρθει επιτέλους για να ξεκινήσουμε. Διέγερση θα κάνω πάλι γιατί δεν μας έχουν μείνει άλλα παγωτο-αδελφάκια.

Πάντως τι ρεπερτόριο είναι αυτό ο γιόκας σου βρε Κατερινάκι, λυθίκαμε στα γέλια με τον άντρα μου που του το διάβαζα! Είναι και γαύρος οπότε συγκινήθηκε...χεχεχεχε!

Εμάς είναι πιο μικρούλα μωρέ και λέει αυτά τα ακαταλαβίστικα όλη μέρα, γκατι σου ρουκε παπιτοκ, μπαμπουκ και άλλα τέτοια ωραία!

Σας έπρηξα με την μπουμπού μου όμως sorry σταματάω αμέσως!

Πολλά φιλάκια σε όλες και με το καλό όσες ξεκινούν ή προετοιμάζουν προσπάθεια. Νάρα μου προσπάθησε να είσαι χαλαρή και όλα θα πάνε καλά, με το καλό να δείς το/τα σποράκια σου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια!!!!

Levou k katerina καλή αρχή να έχετε!!!πολύ γελασα με τα μικρούλια σας!!!!

Nara μου πήγες στον γιατρό?όλα καλά?

Εμένα βγήκανε χθες τα αποτελέσματα της καλλιέργειας κολπικού υγρού κ έχω ένα μικρόβιο proteus λέγεται.ξεκινησα ήδη αντιβίωση για 7 μέρες...αύριο θα κάνει σπέρμοδιάγραμμα κ καλλιέργεια κ ο άντρας μου...ελπίζω να μην το έχει αυτός γτ έχει αλλεργία στις περισσότερες αντιβιώσεις....

Ουφ.....αγχώθηκα...αν δεν φύγει???θα χάσω τον κύκλο???τι χαζομάρα είναι πάλι αυτή?το είχε ποτέ καποια?περνάει εύκολα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε Capy μου τι είναι αυτό με σας!!! Εκείνο το ευχέλαιο που λέγαμε για βάλτε στο πρόγραμμα!!! Πρωτέα είχαμε κι εμείς! Το είχε αρχικά ο άντρας μου και μετά το πήρα κι εγώ για να μην έχω παράπονο. Αν το προλάβετε στην αρχή σε κανά μήνα θα ξεμπερδέψετε! Να κάνει οπωσδήποτε καλλιέργεια κι εκείνος. Η βλακεία είναι ότι παίρνεις 15 μέρες αντιβίωση και μετά πρέπει να περιμένεις άλλο τόσο για να ξανακάνεις καλλιέργεια και να δεις αν έχει καθαρίσει. Για το θέμα αυτό αποκλειστικά σε ουρολόγο και για τους δυο σας!
Σανταλοξυλάκι μου εσύ τι κάνεις; Μας λείπεις κοριτσάκι!
Μελίπικτό μου μακάρι να είμαστε μαζί αυτή τη φορά και να πάνε όλα καλά. Εσείς πόσα παγωτίνια έχετε; Εμείς 5 αλλά δεν θέλω να τα ξοδέψουμε όλα με τη μία και θέλω να πάρουμε και το ωάριο του μήνα για να βάλουμε δύο. Να ρωτήσω βρε κορίτσια τι γίνεται με τα παγωτίνια; Τα ξεπαγώνουν όλα και τα αφήνουν 1-2 μέρες να δουν πως πάνε και μετά τα βάζουν ή κατευθείαν; 
Λεβού και Κατερίνα με το καλό να ξεκινήσετε κι εσείς! Βρε μη μαλώνετε τα παιδιά! Αφήστε τα να διοχετεύσουν την ενέργειά τους! Οκ αν αρχίσουν να κρέμονται από το πολύφωτο βάλτε μια φωνή! Εγώ πάλι μόνο για θέματα συμπεριφοράς του φωνάζω και όχι ζωηράδας.... Όπως λέει και το Μορούλι μας τρέχουν και λέμε και ευχαριστώ!!! 

Μαρδιό μου είναι δυνατόν να σε παιδεύουν τα κοριτσάκια σου τα όμορφα; Όχι πες με ένα τους νάζι ή ένα φιλί δεν τα ξεχνάς όλα; 
Ροζάκι φιλιά στην κούκλα σου!
Faith είστε πολύ μικροί και αυτό είναι μεγάλο πλεονέκτημα! Μην αχγώνεσαι και όλα θα πάνε καλά. Το πρόβλημά σας ποιο είναι; Τα φαρμακα δεν τα παίρνεις από επιτροπή; Δίνουν άλλα στα νοσοκομεία;
Nara πήγες στο γιατρό; Περιμένουμε νέα σου! Καταλαβαίνω την αγωνία σου, αλλά σε κάθε περίπτωση πρέπει να σκεφτόμαστε θετικά.

Φιλιά σε όλες! Συγγνώμη αν ξέσασα καμμία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...