Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εξωσωματική!ποιες Ξεκινησαμε Παρεούλα(Και Παραμείναμε!!!!!)


Recommended Posts

Ναρα, καπυ και φειθ ελπιζω να πανε ολα καλα σε ολες σας στα επομενα βηματα σας.

μαμυ μελισσακι ειναι ωραιο να σας ακουμε εσας τις παλιες για να παιρνουνε θαρρος οτι ολα γινονται. Με το καλο για το αδερφακι.

Οι υπολοιπες που χαθηκατε? Ακομα διακοπες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια μου!!!Ελπίζω να είστε όλες καλά και να περάσατε όμορφα στις διακοπούλες σας!!!Εγώ δεν μπορώ να πω ότι κατάλαβα και καλοκαίρι με τη μαμά μου και τη δουλειά αλλά ευελπιστώ τα πράγματα να είναι καλύτερα στο μέλλον.Ανάμεσα σε χημειοθεραπείες,δουλειά,δουλειές στο σπίτι και την αναμενόμενη κακή ψυχολογία της μαμάς μου,έβρισκα λίγο χρόνο για να διαβάσω τα νέα σας αλλά όχι για να γράψω αν και σε αυτό το διάστημα έγιναν και για μας πολλά και διάφορα.

 

Ξεκινάω με το Ντιαζάκι μας που το σκέφτομαι πολύ όπως και όλες φαντάζομαι.Ελπίζω κορίτσι μου να είσαι κάπως καλύτερα,είναι μεγάλος ο πόνος που πέρασες αλλά ευτυχώς έχεις το αγοράκι σου και τον άντρα σου για να σου απαλύνουν τον πόνο.Έχω ανάψει κι εγώ ένα κεράκι για σένα στο μοναστήρι της Αγίας Ειρήνης Χρυσοβαλάντου κι ένα ακόμη για όλες τις υπόλοιπες.

 

Κατερινάκι μου να χαίρεσαι τον Αλέξανδρό σου που γιόρταζε!!!!

 

Σανταλοξυλάκι είσαι ακόμη στο νησί ή επέστρεψες; Ακόμη ασχολείσαι με τη διπλωματική; Πότε την τελειώνεις; Εκμεταλλεύσου τις μέρες για αγάπες με τον καλό σου!!!

 

Μελισσάκι με το καλό τα παγωτίνια όποτε το αποφασίσετε!!!Διάβασα την ιστορία σου και δεν πέρασες κι εσύ λίγα μέχρι να γίνεις μανούλα.Να σου ζήσει το αγοράκι σου!!!

 

Λαλλουνάκι μπράβο που έκανες τις εξετάσεις για τη θρομβοφιλία!Σου είπαν τελικά τι έφταιξε για την παλλίνδρομη;Συγγνώμη αν ξύνω πληγές που ρωτάω απλά θεωρώ ότι σε τέτοιες περιπτώσεις θα πρέπει να ενημερώνουν το ζευγάρι για το τι πήγε στραβα.Αν θέλεις μου απαντάς βέβαια...

 

Κουάντο πόσο γρήγορα πέρασε ο καιρός!!!Σαν χθες θυμάμαι τη μέρα που μας έγραψες για την εγκυμοσύνη σου!!!Πότε έχεις ΠΗΤ με το καλό; 

 

Μωρούλι έχεις ξετρελαθεί με τον μικρούλη σου ε;;;Πάντα έτσι να είσαι!!!Φιλιά στα πατουσίνια του!!!

 

Ροζάκι να σας ζήσει η νεοφώτιστη!!!!Την πήγες για μπανάκια τώρα το καλοκαίρι;

 

Μαρντιο μου κοντεύουν τα γενεθλιάκια των μικρών σου ε ;;;Αύριο το μεσημεράκι έρχομαι Ρόδο!!!!Αλήθεια το Μικάκι μας τι κάνει;;;;Την τρέχουν τα μωρουλίνια της φαντάζομαι....Μικάκι μας λείπεις!!!!Γράψε μας τα νέα σας!!!

 

Δάφνη μου πώς πάει η δική σου εγκυμοσύνη; Γράψε μας κι εσύ τα δικά σου νέα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φέιθ αδιαθέτησες τελικά; Με το καλό η νέα προσπάθεια και να είναι η τυχερή εύχομαι!!!

 

Κάπυ μου μακάρι να κολλήσεις κι εσύ γκαστρίτιδα πολύ πολύ σύντομα!!!!Δε λες σε καμία φίλη σου εγκυούλα να σε φυσήξει; Καλά έκανες και το ευχαριστήθηκες με τον άντρα σου, άλλωστε το σεξ είναι και για ευχαρίστηση όχι μόνο για νινάκια.

 

Νάρα μου με το καλό η απόψυξη; Πόσα θα αποψύξετε τελικά; Έχεις και μπόλικα εσύ,εμείς έχουμε μόνο 2 κατεψυγμένα και έχω άγχος αν θα τα καταφέρουν στην απόψυξη.Μακάρι οι βλαστοκύστες να είναι οι τυχερές!!!

 

Levou,ΖΩΗ13,prasini,Matildaki,Sylvie φιλιά σε όλες σας και σε αυτές που ξέχασα να αναφέρω!

 

Εμείς με Κοριτσάκι μου και Άρτεμις μιλάμε και εκτός μάμμυ οπότε τα ξέρω λίγο πολύ τα δικά τους νέα!Αλήθεια συναντηθήκατε η παρέα της Αθήνας;

 

Εν συντομία τα δικά μας νέα: ΄Εκανα τις εξετάσεις για θρομβοφιλία και είμαι ετερόζυγη στον παράγοντα FV Leiden(τον έχει ο πατέρας μου) και έχω έλλειψη της πρωτεϊνης C.Αυτό πρακτικά σημαίνει ότι και για δική μου εγκυμοσύνη με φυσική σύλληψη θα κάνω αντιπηκτικές ενέσεις αφού έχω θρομβοφιλία.Το είπα και στην αδερφή μου για να μην έχει τύψεις για τις ενέσεις που έκανα στην εξωσωματική.Αντισυλληπτικά πλέον απαγορεύεται να πάρω οπότε αν κάνουμε ξανά προσπάθεια με τα κατεψυγμένα θα πρέπει ο γιατρός μάλλον να μου δώσει άλλη αγωγή αν θέλει για κάποιο λόγο να μου έρθει περίοδος συγκεκριμένη μέρα.Κάτι ήξερα εγώ που επέμενα στο γιατρό να κάνω τις εξετάσεις,μάλλον το ένστικτό μου δεν έκανε λάθος.

 

Πήρα τηλέφωνο και στο κέντρο εξωσωματικής για να ρωτήσω- πληροφοριακά σε πρώτη φάση αφού ακόμη ο γαμπρός μου αρνείται να ξαναπροσπαθήσουμε- αν έχει σημασία η ημέρα του κύκλου για να γίνει η δεύτερη προσπάθεια.Η βοηθός του μου είπε ότι φυσικά και έχει σημασία αλλά δεν ήξερε να μου πει τι αγωγή χρησιμοποιείται σε αυτές τις περιπτώσεις.Μα καλά,δεν κάνουν άλλες κοπέλες προσπάθεια με κατεψυγμένα άραγε;;;;Ίσως δεν ήθελε να πει καμία ανακρίβεια οπότε μου είπε όταν το αποφασίσουμε να μιλήσουμε με το γιατρό,το ιδανικό θα ήταν να μιλήσουμε πριν αδιαθετήσω.Η προηγούμενη περίοδος ήρθε στις 6/8 αλλά δεν μπορώ να πω ότι έχω και τον πιο σταθερό κύκλο χωρίς τα αντισυλληπτικά.

 

 

Αυτά τα ολίγα,φιλιά σε όλες,σε εγκυμονούσες και μη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

St3llina μου δεν έχει σημασία που έχεις μόνο 2 τελικά είδα και γω με τα πολλά τζίφος! Το πήρα πάνω μου και θα ζητήσω 2 τριπλετες και θα μείνει μια μετα.. Θα δούμε πως θα παει η πρώτη τριπλέτα με την έμβρυολογο και αναλόγως θα συνεχίσουμε

Απλά μου την δίνει τόσο που είπα στο γιατρό για βλαστοκυστες και πολύ χαλαρά είπε οκ ας το κάνουμε.. Δηλαδή ρε πλάκα μας κάνουν για να παίρνουν τα λεφτά μας δεν το πολύ προωθούν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

i am back!!!!καλως σας βρηκα καλο φθινοπωρο σε ολες...τι κανετε;;;σας διαβασα προσεκτικα....εγω κλασικα..περιμενω στις 4 να αδιαθετησω...αποχαιρετησα τον καλο μου κλασικα μεσα στο κλαμα γιατι θα τον δω Νοεμβρη και ελπιζω να ναι το τελευταιο διαστημα χωρια(ετσι μας λενε για να δουμε)στο μεταξυ οσως ερθει με ρεπο /αδεια το Δεπτεμβρη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Stellina welcome back!

Συμφωνούν οι μαμάδες και κολλάει ο μπαμπάς που δεν έχει να κάνει τίποτα;;;;;;Κάτι τέτοια ακούω σκέφτομαι και τον δικό μου που δε θέλει να ακούσει για άλλη προσπάθεια και μου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι!!!!

Είχες δίκιο τελικά για τη θρομβοφιλία οπότε δεν έκανες κακώς τις ενέσεις. Αφου υπάρχει και ιστορικό.

Αντε βρε η επόμενη να είναι μια ωραία διπλή εγκυμοσύνη, δύο και τυχερά! Να έρθεις σε επαφή με αιματολόγο να πάρεις τη σωστή δοσολογία αντιπηκτικών.

Δε  τα ξέρω αυτά αλλά μια φίλη που έχει κάθε μήνα όσο ήταν έγκυος έκανε μια εξέταση αίματος και σε συνδυασμό με το βάρος της είχε επικοινωνία με αιματολόγο ειδικευμένο στην εγκυμοσύνη στην Αθήνα  στο Ιασωκαι της καθόριζε τη δοση. Λογικά θα τα χετε ψάξει τώρα που το βεβαιώσατε.Με το καλό!!!Θα χαρούμε να ακούσουμε τα ευχάριστα!!!Ετσι μπαμ και κάτω!

 

Santaloxilaki welcome και συ back. Πίκρα χωρίς το αμόρε...Εκπαιδευτικοί είστε και οι δυο;

Τι να πω μακάρι να ταν ο Αύγουστος ο τυχερός και να μη σας παιδέψει άλλο το νινί!

 

Koritsaki mou, daphne κοντεύετε; Που χαθήκατε καλέ;;;;;Ελπίζω όλα καλά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Yes yes yes!!! Επιτέλους κατάφερα να ξανασυνδεθώ! Η Φράουλα είμαι. Δεν ξέρετε πόσες βδομάδες παιδεύομαι και μου φαίνεται πως οι διαχειριστές είναι ακόμα διακοπές, γιατί δεν απάντησαν στα μηνύματά μου...Καλό φθινόπωρο σε όλες και για να μαζευόμαστε σιγά σιγά! Έχω διάφορα να σας γράψω, αλλά θα επανέλθω κάποια άλλη στιγμή. Φιλιά σε όλες! Μουουτςς!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες σας!!!

Έχω πολύ καιρό να γράψω στο φορουμ αλλά μπαίνω σχεδον καθημερινά να μαθω τα νέα σας!! Τα ευχάριστα και τα δυσάρεστα.... Παίρνω δύναμη από όλες σας... Σε λίγες μέρες φεύγω Αθήνα για τη δεύτερη προσπάθεια πιο χαλαρα και πιο συνειδητοποιημένα αυτή τη φορά και πάντα με backup plan για τη κάθε εκδοχή του αποτελέσματος. 

Πολλά φιλιά σε όλες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες σας και σύντομα πολλές φουσκωμένες κοιλίτσες!!! Εγώ έχω στο ενεργητικό μου μια και μόνη εξωσωματική με επιτυχία  αλλά και με ένα αντράκι 14 χρν σαν αποτέλεσμα 

Μετά από ένα διαζύγιο είμαι επιτέλους με το άλλο μου μισό και ετοιμαζόμαστε μέσα στο χειμώνα να κάνουμε και μαζί ένα παιδάκι όποτε θα τα λέμε αρκετά!! φιλιααααααααααααααααα [smilie=thumbsup.gi:  [smilie=thefinger.g:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!!

Χαίρομαι που το θέμα μας ξαναζωντάνεψε !!!θα μπω κάποια στιγμή να γράψω σε όλες.προς το παρόν τρέχω!τώρα ετοιμάζει ο άντρας μου δείγμα για σπερμοδιάγραμμα κ εγώ περιμένω!!!!

Ελπίζω να βγει καλό !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου καλημερα και απο μενα!ξερω οτι χαθηκα λιγο αλλα τις προηγουμενες μερες ειχα γραψει αλλα μετα δεν το βρηκα!δεν ξερω τι εγινε!!!!!απο οτι βλεπω αρχιζουμε σιγα σιγα να μαζευομαστε!!!!!

 

εγω μολις μπηκα στην 30η εβδομαδα και εχω ξεκινησει τα ψωνια!λεω οτι ειναι να γινει θα γινει μια που εφτασα μεχρι εδω!!!εχω βεβαια καποιες συσπασεις που τις παρακολουθουμε με καρδιοτοκογραφημα!!!!αν δυναμωσουν θα παρω χαπι και στην 35η εβδομαδα θα μου κοψει το ραμμα απο την περιδεση!!

 

συγνωμη που δεν αναφερωμαι σε καθε κοπελα χωριστα!αυτο θα γινει τις επομενες μερες!!θελω να πω μονο στο diazaki οτι τη σκεφτομαι και οτι αναψα κερακι για ολες τις κοπελες στη χαρη του Αι Γιαννη του ριγολογου!!!!

 

φιλια πολλα σε ολες!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλές μου φιλενάδες σας ευχαριστώ όλες για τη σκέψη σας, είσαστε μεγάλο στήριγμα για μένα.

 

Είχα αποσυρθεί λίγο για να ξεχαστώ (όχι ότι τα κατάφερα αλλά λέμε τώρα). Προσπαθώ να επανέλθω στην καθημερινότητα η οποία σε κάνει να ξεχνάς αλλά δεν έχω καταφέρει ακόμα μια μέρα να μην δακρύσω στη σκέψη του μωρού μου. Έχουμε δρόμο ακόμα και περιμένω την περίοδο για να μπω σε σειρά και να μπορώ να σκέφτομαι την επόμενη προσπάθεια (θα με πείτε βέβαια τρελή), γιατί νομίζω ότι μόνο μια νέα εγκυμοσύνη θα με επαναφέρει και μακάρι να έρθει το συντομότερο δυνατό και να πάνε όλα καλά αυτή τη φορά. Για την ώρα υπομονή. 

 

Μελίπικτό μου δεν φαντάζεσαι πόσο χαίρομαι που διαβάζω νέα σου και μάλιστα τόσο ευχάριστα. Σε είχα πάντα στο μυαλό μου. Χαίρομαι πραγματικά για σένα κι εύχομαι σύντομα να έρθει και το αδερφάκι να συμπληρώσει την όμορφη οικογένειά σας. Τη φοβερή εκείνη 7άδα φυσικά και τη θυμάμαι και μακάρι όλες οι κοπέλες να είναι καλά. Τα δικά μου τα διάβασες και μακάρι καμιά να μην βρεθεί σε τέτοια θέση. Είναι αυτό που λέμε "ούτε στον εχθρό μου". Με το νέο έτος λέτε να βάλετε μπρος; Θηλάζεις ακόμα τον μικρούλη σου; Πολλά πολλά φιλιά!!!

 

Σανταλόξυλο και Capy σας ευχαριστώ για το κεράκι. Με συγκινήσατε πραγματικά. Εύχομαι σύντομα να έρθει το μωράκι σας χωρίς να σας παιδέψει άλλο. Σημασία έχει που περάσατε όμορφα το καλοκαιράκι σας και χαρήκατε τους άντρες σας και που ξέρετε μπορεί να έχει ήδη μεγαλώσει η οικογένειά σας. 

 

Στελλίνα μου κι εσένα σε ευχαριστώ! Να είσαι καλά κι εσύ κι η οικογένειά σου. Τελικά όχι άδικα έκανες τις αντιπηκτικές. Για να βάλεις κατεψυγμένα όμως νομίζω ότι δεν έχει σημασία πότε θα σου έρθει η περιόδος. Την προηγούμενη φορά ήθελες να συντονιστείς με την αδερφή σου. Τώρα δεν έχει σχέση η περίοδος της αδερφής σου, αλλα η δική σου μόνο. Διορθώστε με αν κάνω λάθος, αλλά σε μια κουβέντα με τον εξωσωματικό μου (του έλεγα για να κάνουμε φυσικό κύκλο και να χρησιμοποιήσουμε και κατεψυγμένα) δεν μου είπε ότι χρειάζεται ιδιαίτερη προεργασία. Μετά την εμβρυομεταφορά ναι, αλλά όχι πριν.

 

Λαλλούνα μου όπως είδες δεν ήταν γραφτό για τα μωράκια μας. Τίποτα δεν μπορούμε να κάνουμε, μόνο να κοιτάμε μπροστά και να τα σκεφτόμαστε με αγάπη. Καλά έκανες κι έκανες και εξετάσεις για θρομβοφιλία. Προχώρα λοιπόν χωρίς να έχεις να σκεφτείς κι αυτό! Σκέφτεστε να κάντε άμεσα κάτι; 

 

Faith, Nara, prasini, Matildaki, Katerina, Sylvie, Levou, Φραουλίτσα, Marym και συγγνώμη αν ξεχνάω κάποιες, σύντομα εγκυούλες! 

 

Rose να σας ζήσει η μικρή, πάντε γερή και δυνατή!

 

Κοριτσάκι μου και Δάφνη λίγο έμεινε και με το καλό να αγκαλιάσετε τα μωράκια σας. Να πάνε όλα καλά! Κοριτσάκι μου με προσοχή οι δουλειές και τα ψώνια, προσπάθησε να ξεκουράζεσαι.Σου έδωσε τίποτα για τις συσπάσεις ή μόνο ξεκούραση; 

 

Κουάντο μου με το καλό να υποδεχτείς κι εσύ τον πρίγκηπά σου! Με το καλό!

 

Πολλά φιλιά στις φρεσκομανούλες ΜΙΚΑ και Μορούλι

 

Μαρδιό μου να χαίρεσαι τα κοριτσάκια σου. Πολύχρονα και τυχερά!

 

Σας φιλώ όλες! Σας ευχαριστώ που είσαστε δίπλα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

diazaki μου σε εχω στο μυαλο μου ολο αυτον καιρο οπως και ολες...δεν μπορω να φανταστω τι βιωνεις αλλα μπορω να σου πω πως ναι ο θεος θα σου δωσει συντομα ενα μωρακι κι αυτη τη φορα ολα θα πανε τελεια....εγω αδιαθετησα αλλα εχω αποφασισει φετος οτι δεν θα αφησω τιποτα να με χαλασει να με αγχωσει και να με αποδιοργανωσει (λεω φετος γιατι για μας τους εκ/κους η χρονια παει ακαδημαικα κι οχι ημερολογιακα)καποια με ρωτησε για το συζητγο...στα σωματα ασφαλειας ειναι δεν ειναι εκ/κος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια μου!

Εγω ακόμα στο τρέξιμο είμαι με δουλειές κ υποχρεώσεις οπότε θα είμαι περιεκτική....

Το σπέρμα μας χάλι μαύρο κορίτσια....πήρα τα αποτελέσματα πριν απο λίγες ώρες κ δεν πρόλαβα να μιλήσω με τον ανδρολόγο μας αλλά οι τιμές είναι χάλια....ολικός αριθμός σπερμ/ων 24 εκατομ.με φυσιολογικό πάνω απο 40 κ αριθμός φυσιολογικών σπερμ/ων 8 εκατομ μόνο....επίσης κινητικότητα χάλια.σε 2 ώρες δεν ζούνε ουτε τα μισά κ σε 24 ώρες δεν ζει τπτ...

Επίσης το 20%έχει ανώμαλες μορφές.

Ο άντρας μου κοιμάται κ δεν του είπα ακόμα τα δυσάρεστα...

Τι θα κάνουμε με τέτοιο σπέρμα ρε κορίτσια?είχε κάποια παρόμοιες τιμές?το αστείο είναι πως είπαμε να προσπαθήσουμε φυσιολογικά για λίγους μήνες....τι φυσιολογικά...αχ θα σκάσω...

Please help!!!

Καληνύχτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ λυπάμαι πολύ!!!! Σε καταλαβαίνω τόσο πολύ μεγάλο σοκ!Εμείς έτσι capy μου και ο γιατρός είπε μόνο εξωσωματική... Πάντα υπάρχει και η πιθανότητα για φυσιολογικά αλλά πολύ δύσκολα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι από μένα!

Σανταλόξυλό μου μην απογοητεύεσαι και μην στεναχωριέσαι. Καλά θα κάνεις αυτή τη χρονιά να μην αφήσεις κανέναν να σε στεναχωρήσει. Την ίδια απόφαση έχω πάρει κι εγώ και ήδη ξεκινώ να βελτιώνω την καθημερινότητά μου και να μη στεναχωριέμαι για βλακείες. Βέβαια τα νεύρα έχουν χτυπήσει κόκκινο και κάνω υπομονή να επανέρθουν και τα ορμονικά μου μπας και ηρεμήσω. 

 

Αχ Capy μου πολύ λυπάμαι που εκεί που λέγατε να ηρεμίσετε μαθαίνετε τώρα γιαυτό. Μου κάνει εντύπωση βέβαια... δεν το είχατε δει το σπέρμα πιο πριν; Πάντως τα νούμερά σας δεν είναι τραγικά αν σκεφτείς ότι εμείς έχουμε περίπου 1 εκ. Ρωτήστε και ουρολόγο αν έχει περιθώρια βελτίωσης και μπορεί με βιταμίνες να φτιάξει περισσότερο αλλά θα χρειαστεί πάνω από 3 μήνες. Σε εμάς ο ουρολόγος μας είχε πει να μην χάνουμε το χρόνο μας και η εξωσωματική ήταν μονόδρομος και πάλι καλά που το αποφασίσαμε γιατί ήρθε το αγοράκι μας. Βέβαια σε σας τα πράγματα είναι πολύ καλύτερα. Επίσης ρώτα τον μην είχε καμιά απώλεια κατά τη συλλογή του δείγματος και έχει γίνει κανά λάθος. 

Όπως και να έχει μην απογοητεύεστε, όλα θα πάνε καλά. Όπως μου έλεγαν κι εμένα άλλες κοπέλες όταν ξεκίνησα να γράφω στο forum, όταν το πρόβλημα είναι στο σπέρμα τα πράγματα είναι πολύ πιο εύκολα. Όταν το άκουγα έλεγα ότι μου το λένε για να με καθησυχάσουν, αλλά στην πορεία είδα πόσο δίκιο είχαν. Μωράκι θα αποκτήσετε με τον ένα ή τον άλλο τρόπο. Να είσαι σίγουρη γιαυτό! Και ναι μην αποκλείεις τη φυσιολογική σύλληψη. Είχαμε κι εμείς ασχέτως αν δεν προχώρησε, αλλά έγινε και φαντάσου με χειρότερα νούμερα. 

Πολλά φιλιά και στήριξε τον αντρούλη σου γιατί τα αγοράκια το παίρνουν λίγο βαριά αυτό το θέμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα στα κοριτσια!!!!

 

diazaki πολυ χαρηκα που μπηκες!να εισαι σιγουρη οτι σε καταλαβαινω απολυτα γιατι και εγω πιστευω οτι μονο με μια νεα εγκυμοσυνη θα απαληνεις λιγο τις πληγες σου!φαντασου οτι απο τις 16/2/2013 δεν εχει περασει μερα που να μην εχω σκεφτει το κοριτσακι μου!!αλλα ευτυχως ο θεος μου εστειλε το αδελφακι του και το ιδιο θα κανει και με σενα!!!

 

capy μου ειδες αυτα που σου εγραψε το diazaki?μην απογοητευεσαι λοιπον και ολα θα γινουν!!!!

 

φιλακια σε ολες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και γω capy δε τα βρισκω τραγικα τα νουμερα...ενταξει οι ανωμαλες μορφες ειναι ενα θεμα αλλα οτι το φυσιολογικο ειναι πανω απο 40 εκ αμφιβαλλω αν ισχυει.Σε μας τοτε ελεγαν 25 εκ ειναι κοντα στο φυσιολογικο και οι περισσοτεροι εκει κυμαινονται με την καθιστικη ζωη και τη μη προσεγμενη διατροφη και περιβαλλοντικους παραγοντες.Σιγουρα ο ουρολογος θα σας καθησυχασει.

Diazaki μου welcome back...ο χρονος ειναι ο καλυτερος γιατρος λενε..δε ξερω...μακαρι να ισχυει...

Φιλια σε ολα τα κοριτσια!!

Μιλησα με φιφουλινα και Μικα το απογευμα! Ηταν μαζι εδω Ροδο σημερα....κρυφο meeting...εκλεισε και κουμπαρια δε σας λεω τιποτα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

capy μου θα συμφωνησω με τα κοριτσια..καταρχας εμεις πριν κανουμε σπερμοδιαγραμμα μας ειχαν πει οτι υπαρχουν λυσεις βελτιωσης εκτος αν πια μιλαμε για πολυ ασχημα ορια(εσενα παλι δεν μου ακουγεται τοσο τραγικο)οκ σιγουρα μειωνει τη φυσιολογικη συλληψη σε μικρα ποσοστα αλλα υπαρχει και η σπερματεγχυση και η εξωσωματικη μην τρεαινεσαι με αυτα...ειδαμε κι εμας που εχουμε εκατομυρια και μας το εκθιαζουν....μωρο δεν ειδαμε...αλλωστε 1 καλο χρειαζεσαι μονο...η αδερφη μου κανει ιδιαιτερα σε ενα παιδακι  το οποιο το εκανε η μαμα του με εξωσωματικη λογω χαμηλης κινητιοτητας και ζηως σπερματοζωαριων και αθλιο αριθμο...το εκανε με την πρωτη και 4 χρονια μετα εμεινε εγκυος φυσιολογικα...παρε γνωμη ανδρολογου και ρωτα για περιθωρια βελτιωσης(βιταμινες κτλ)αν οχι θα σε κατευθυνουν αυτοι..απο τη στιγμη που υπαρχει σπερμα θα υπαρξει και εγκυμοσυνη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλες!! Τι κανετε!?Καλο φθινοπωρο να χουμε με πολλα θετικα αποτελεσματα!!

Εμεις χαλαρα περασαμε το καλοκαιρακι μας..πηγαμε τη περασμενη βδομαδα Τηνο αναψα κερακια για ολες μας!!!

Εγω στον επομενο κυκλο θα ξεκινησω!!!!!!!

Στα δικα σας..

Στελιννα μου σε ευχαριστω πολυ γιατις ευχες σου!!! Σου ευχομαι οτι θες να το πετυχεις κοπελα μου σου αξιζει!!!

Για τα κατεψυγμενα εγω εκανα μακρυ πρωτοκολλο..δηλ ξεκινησα τριτη μερα κυκλου αντισυλληπτικα στο 18 χαπι πηγα για υπερηχο κ στο 21 ξεκινησα ενεσεις καταστολης daronda../μολις αδιαθετησα μετα απο λιγες μερες δ θυμαμαι ακριβως τωρα ξεκινησα siclakoyr κ outrogestan..κ ντουφαστον δ θυμαμαι τη σειρα κλπ..κ στη 17η νομθζω προχωρησαμε στην εμβρυομεταφορα..

Μπορει να γινει κ με φυσικο κυκλο δηλ να μη παρεις φαρμακα κ να γινει εμβρυομεταφορα κ να ξεκινησεις τοτε ουτροτζεσταν..

Η κ να ξεκινησεις 3-4η μερα με σικλακουρ κλπ κ να προχωρησεις στην εμβρυομεταφορα..

Δηλ κ στα κατεψυγμενα ειναι τρια πρωτοκολλα βραχυ μακρυ φυσικος κυκλος.

Ευχομαι τα καλυτερα!!

Ναρα μου σε τι φαση ειστε??Οι γιατροι δισταζουν σε κυκλο κατεψυγμενων να τα πανε βλαστοκυστες μη χαθουν..ενω μπορει να γινει εμβρυομεταφορα εμβρυων 3 ημερων κ ολα να πανε καλα!!!

Ο Αλεξ μου ειναι παγωτινι 3 ημερων!!!!!!!

Καλη επιτυχιαα!!!!

Capy μου εμεις τωρα π καναμε για επιτροπη σπερμιδιαγραμμα φτ ειχε πανω απο 20 εκ..αρα δ ειστε τοσο χαλια..κ πραγματικα με θεμα σπερμα σε εξωσωμΑτικη δ εχει σημασια λυνεται..

Μελισσακι σε θυμαμαι να γραφεις αλλα δ θυμαμαι ιστορια..τοτεειχα ηδη γεννησει οποτε μνημη γιοκ!!!Με το καλο το μωρακι σας!!

Ροζακι να σας ζησει η μπεμπα σας παντα γερη κ ευτυχισμενη!!!

Φραουλαα κανονισε καφεδακιι!!!!

9-1 ειμαι free ο Αλεξ παει σχολειο!!!

Μωρουλι ρι κανετε??? Ο μικρουλης σου???

Μικα τι κανουν τα ζουζουνια κ το Μαρακι?????

Αρτεμις που χαθηκες καλε???

Σανταλοξυλο μου χαιρομαι ποτ περασες καλα!!!Ολα θα γινουν συντομα θα δεις.

Μαρντιο μου οι ζουζουνες σου τι κανουν?πανε παιδικο φετος?

Diaz χαιρομαι ποτ σε διαβαζω παλι..ολαθα πανε καλα την επιμενη φορα θα δεις..σιγουεα μια νεα εγκυμοσυνη θα σε βοηθησει περισσοτερο..στο ευχομαι ολοψυχα!!!

Lalounna ματιλντακι που ειστε??

Καλε καφε οι Αθηναιες θα πιουμε??

Σιγουρα ξεχασα καποιες σορυ..ειχα ξαναγραψει αλλα δ το βρισκω..

Σας φιλωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για τη θρομβοφιλια..έγω εκανα καθε μηνα μια εξεταση anti xa κ αναλιγα το βαρος μου κ το αποτελεσμα πηγαινει η δοση.,εγω εκανα στανταρ μια μιας κ το βαρος μυ ανεβαινε σταθερα..δ θελει να ανεβει αποτομα κ πολυ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μπηκα να σας ευχηθω βοηθεια σας η γεννηση της Παναγιας αυριο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ειναι μεγαλη γιορτη..να χαιρεστε τα μωρακια σας οσες εχετε ,με το καλο οσες τα περιμενετε και με τη βοηθεια της Παναγιας οσες τα προσδοκουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια. Λοιπον να σας πω τι μου συνεβει! Τη προηγουμενη κυριακη περιμενα περιοδο. Αφαντη. Τη τριτη εκανα τεστ αρνητικο. Τη πεμπτη εκανα χοριακη. Αρνητικοτατη. Δευτερα σημερα και ακομα περιμενω.. παντα εχω σταθερο κυκλο. Τι λετε να συμβαινει? Στις 26 αυγουστου εκανα υπερυχο και ολα ηταν οκ δεν ειχα ουτε κυστες ουτε τιποτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...