Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινές Βουτιές Και Νέες Αφίξεις Στο Καφενέ Μας!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας κορίτσια! Καλά είστε; Σήμερα κάναμε μεγάλη βόλτα! Πήγαμε τα παιδιά στο αττικό ζωολογικό πάρκο, μετά πήγαμε στο μακ άρθουρ και φάγαμε παγωτό από το chill box (το παγωτό που έφαγα παίζει να είχε 1000 θερμίδες!) και τελικά καταλήξαμε σε ανοιχτό παιδότοπο! Περάσαμε όμορφα αλλά τα φτύσαμε ελαφρώς. Ειδικά στο αττικό πάρκο τα είδα όλα με το περπάτημα που έριξα. Άννα Μαρία, καλή περίπτωση. Έλα! Αύριο λέμε να πάμε για μπανάκι στη θάλασσα!

 

Άννα Μαρία, είσαι σε πολύ καλή φυσική κατάσταση τελικά! Θα το πάρει χαμπάρι ο άντρας σου και δεν θα ξανακάνει τίποτα! χαχαχαχαχα. Άντε να δούμε πότε θα αποφασίσει η Γεωργία να κάνει την εμφάνισή της!

 

Μαγδούλα, πώς τα περάσατε στη θάλασσα;; Εγώ όταν πηγαίνω θάλασσα, τρώω όλη την ημέρα. Γυρίζουμε σπίτι το νωρίτερο στις 11 το βράδυ και έτσι αποκλείεται οποιαδήποτε άλλη δουλειά. Έχεις πάρει καθόλου χρωματάκι;

Εννοείται ότι πρέπει να λέμε και όχι στα βλαστάρια μας. Μπορεί να είναι ανυπόφορη η γκρίνια μετά, αλλά πρέπει.

 

Μαρίνα, λες να μάθετε φύλο στην αυχενική; Εμένα μου είχαν πει μάλλον κορίτσι και στον Πάνο δεν μου είχαν πει τίποτα. Σπανίζουν οι περιπτώσεις που στο λένε με σιγουριά. Φούσκωσε η κοιλίτσα;

 

Αυτά και για σήμερα! Καλό βράδυ και φιλάκια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλοχα ειπα να πω ενα γρηγορο καλησπερα κ παω να κανω νανακια

Τα σημερινα νεα εχουν ως εξης ξυπνησαμε κ πηγαμε θαλασσιτσα ο αντρας μου εκατσε να ξεκουραστει απο τι..;;ελα μου ντε

Γυρησαμε φαγαμε τσιπουρες που χα ετοιμασει πριν φυγω για θαλΑσσα κ τωρα ηρθε η ωρα της ξαπλας ο μπαμπας μας τωρα το παιζει λυπημενος μουτρωμενος

ε οχι ρε φιλε κυριακη θα καθομαι να κραταω τα ντουβαρια για να ξεκουραστουμε απο την απραξια το παιδι εχει αναγκες δε μπορουμε να το αμελησουμε αυτο

Χτες θαλασσα κ σουπερ μαρκετ τοσο πια κουραστηκε..

Εχω παλι σιδερωσα σκουπισα σφουγγαρισα μαγειρεψα εφτιαξα τα ψωνια ειχα το μικρο κ παλι κουρασμενη δεν ενιωσα λεπτο

Ακουσα κ το κορυφαιο χτες σουρωνα κ σιδερωνα κ μου κανει ρε μαγκυ αστα γιατι με το φσσσς(ατμο)με ξυπνας αυτος πανω εγω κατω κ ακουγε το φσσσς που ουτε κατω ακουγοταν αφου δε του φερα τη σιδερωστρα καπελο...

Οπως καταλαβατε τον εχει πιασει η πανσεληνος τον δικο μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθουλι καθε μερα τρωω παγωτα πεθαινω για παγωτα

Ζυγηστηκα το πρωι κ ειμαι 48,500 αρα συνεχιζω ακαθεκτη χωρις τυψεις χαχαχα

Θαλασσα εμενα ειναι 7 λεπτα απο το σπιτι αρα δε χανω χρονο αναλογα τα κεφια χτυπαω 2ωρα 3ωρα η κ 5ωρο

Σημερα κατσαμε 3ωρακι

Απο χρωμα εχω παρει παρα πολυ μονο που φαινεται οταν ειμαι γυμνη χαχα που φαινεται λες κ φοραω μαγιο με τα ρουχα συνεχιζω να μαι ασπρη μιας κ οσο κ να παρω δε μου φαινεται

Η μουρη μου κλασικα κατακοκκινη χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρινακι μας ελειψες αντε να δεις κ εσυ φυλο κοριτσακι νομιζω εγω θα χεις..

Σημερα γεννησε η αδερφη ενος φιλου μου θα γινει τελειος θειος κ στανταρ καποτε τελειος μπαμπας. Φευγει στης 22 αυστραλια ειναι διανυα κ τον πηραν εκει με υποτροφιες να διδασκει κ να κανει μεταπτυχιακα..

Παντα του το λεγα οτι καποτε θα φτασει ψηλα κ γελαγε..πολυ χαρηκα αξιζει τα καλυτερα..

Παω για νανι...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Όχι, δε γέννησα! Ακόμα εδώ είμαι!

Θα σας γράψω μετά, τώρα έχω τον Αντρέα να κρέμεται απ' τα χέρια μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να 'μαι πάλι! 

Που λέτε, ακόμα δεν έχω γεννήσει, ούτε και υπάρχει καμία ένδειξη.

Το πρωί πήγαμε εκκλησία, μετά το μεσημέρι στους γονείς μου, το απόγευμα ο Αντρέας δεν κοιμήθηκε, γιατί, ενώ ήταν πάρα πολύ νυσταγμένος και κοιμήθηκε στ' αμάξι, ξύπνησε μόλις τον βάλαμε στο κρεβάτι, έτσι τον είχαμε όλη μέρα πάνω-κάτω. Το μεσημέρι ήταν αφάνταστα άτακτος, πετούσε συνέχεια πράγματα παντού, έφτυνε ή έκανε ότι έφτυνε, γενικώς δεν καθόταν δευτερόλεπτο. Δεν έπιανε τίποτα, ούτε απειλή για τιμωρία, ούτε φωνές, ούτε όταν τον αγνοούσαμε. Μάλλον ήταν σε υπερένταση επειδή νύσταζε. Το απόγευμα ήταν κάπως πιο ήρεμος, αλλά είχε φάσεις που τον έπιανε πάλι...

Πριν λίγο ήρθε ο φίλος μου που του είχα παραγγείλει την εικόνα του αγίου Γεωργίου. Μιλάμε, την έχει κάνει τέλεια! Την έδειξα στον Αντρέα, τον ρώτησα ποιος άγιος είναι, και μου απάντησε χωρίς δισταγμό "ο άγιος Γεώγιος". Τώρα πώς το βρήκε, δεν ξέρω!

Ανθή τέλεια η μέρα σας χτες! Εμάς στην κεντρική παιδική χαρά της πόλης, παλιά είχε και ζωολογικό κήπο, μετά τον χάλασαν κι έβαλαν μόνο πουλιά και τώρα έχει μείνει μόνο ένα κλουβί με διάφορα πουλιά, παγώνια, κότες, χήνες, τέτοια, και στον Αντρέα αρέσει να τα βλέπει. Τον πήγε χτες ο άντρας μου κι έπαιξε πολύ, αλλά έκανε κακά λίγο μετά που πήγαν, κι ο πανέξυπνος δεν τον άλλαξε, γιατί σκέφτηκε, λέει "θα τον παίρνω τώρα στο αμάξι να τον αλλάζω, είναι κρίμα το μωρό", με αποτέλεσμα να συγκαεί τρομερά...

Κι εγώ έφαγα παγωτό σήμερα, αλλά δε νομίζω να είχε χίλιες θερμίδες. Μπορεί να είχε 500...

Μάγδα ο άντρας σου αυτές τις μέρες είναι χειρότερος ΑΚΟΜΑ ΚΙ ΑΠ' ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ!!!!!!! 

Καλά, εμένα σήμερα το πρωί με κατασύγχυσε. Φεύγουμε απ' την εκκλησία με τον αδελφό μου, με σκοπό να τον πάμε, μαζί με τον Αντρέα, στο σπίτι μιας θείας που είχε το μνημόσυνο της μάνας της, όπου θα πήγαιναν και οι γονείς μου, που είχαν πάει στην εκκλησία που έγινε το μνημόσυνο. Ο αδελφός μου μας είπε ότι είχαν εξηγηθεί με τους γονείς μου να συναντηθούν στο σπίτι τους, για να τον πάνε αυτοί στο σπίτι της θείας. Φτάνουμε στο σπίτι των γονιών μου, δεν είχαν έρθει ακόμα. Παίρνω τηλέφωνο τη μάνα μου στο κινητό, φυσικά δεν το απαντούσε. Ο άντρας μου επέμενε να πάρω τηλέφωνο τη θεία στο κινητό της. Να του εξηγώ ότι δεν υπάρχει περίπτωση να το απαντήσει, γιατί είτε είναι στην εκκλησία, είτε είναι στο σπίτι κι έχει καλεσμένους, αυτός να επιμένει και να γκρινιάζει ότι για την ξεροκεφαλιά μου τους ταλαιπωρώ όλους. Τελικά αποφασίζουμε να κατέβουν ο αδελφός μου με τον Αντρέα και να περιμένουν τους γονείς μου, κι εμείς να φύγουμε. Με το που κατεβαίνει ο Αντρέας, ήθελε να κατέβουμε κι εμείς, κι έκλαιγε. Λέω στον αδελφό μου να ξαναβάλει τον Αντρέα στο αμάξι να τον πάρουμε σπίτι μας, και πετάγεται ο άντρας μου και λέει "ααα, να είμαστε εξηγημένοι, εσύ θα τον προσέχεις τώρα στο σπίτι". Του λέω "ούτε να το σκέφτεσαι, δεν κοιμήθηκα καλά το βράδι και θέλω να ξαπλώσω". Αυτός επέμενε κι έλεγε ότι κουράστηκε πολύ που τον κυνηγούσε στην εκκλησία. Του λέει ο αδελφός μου "καλά ρε, ακούς τι λες; Η Άννα-Μαρία είναι έγκυος. Θα συγκριθεί μαζί σου που είσαι μια χαρά παλικάρι;". Αυτός εκεί, να επιμένει ότι είναι ΠΟΛΥ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΟΣ, ο αδελφός μου επέμενε κι αυτός, τελικά ήρθαν οι γονείς μου, τους αφήσαμε τον Αντρέα και φύγαμε. 

Αμάν πια, καμία συνεννόηση. Και το κορυφαίο είναι που συνέχεια μου λέει "κι άλλες είναι έγκυες, δεν κάνουν έτσι". Κι εγώ φυσικά του απαντώ "κι άλλοι άντρες δουλεύουν κιόλας και κάνουν κι ένα σωρό δουλειές". Ε μα! 

Τέλος πάντων, σας αφήνω, γιατί εδώ και μισή ώρα ο Αντρέας θέλει Πέππα. Άντε, να δει δυο-τρία επεισόδια και να πάει για ύπνο, γιατί κουτουλάει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Σήμερα πήγαμε στη θάλασσα. Δεν έκανα μπάνιο γιατί το πρωί αδιαθέτησα. Καλά περάσαμε αλλά κουράστηκα ελαφρώς γιατί έπρεπε να τρέχουμε πίσω από την Αλεξάνδρα που φυσικά ήθελε να βρίσκεται στις κούνιες. Στην παραλία δεν την κυνηγάμε. Κάθεται κοντά μας. Μετά όμως..τρεχάτε ποδαράκια μου. Επιστρέψαμε στις 11 το βράδυ και μέχρι να βάλω σε τάξη τα πράγματα πήγε 1. Τώρα χαλαρώνω. Είναι η ώρα μου. Πάλι στις 5 το πρωί με βλέπω να κοιμάμαι. Αύριο έχουμε ραντεβού με τον οδοντίατρο να δει την Αλεξάνδρα. Επί τη ευκαιρία θα δει και τον Πάνο. Δεν τον έχω πάει ποτέ σε οδοντίατρο.

Κορίτσια ξέχασα να σας πω. Η Αλεξάνδρα είναι πιο κοινωνική. Λέει γεια σε όποιον βρει και στα μεγάλα κέφια λέει και πώς τη λένε όταν τη ρωτούν. Χαχαχαχαχα.

 

Άννα Μαρία, μια χαρά τα είπε ο αδερφός σου στον άντρα σου! Ευτυχώς τελικά που οι γονείς σου πήραν τον Αντρέα και έτσι ξεκουράστηκες χωρίς να ακούς γκρίνιες. Τελικά δεν γέννησες ε;; Αχ αυτή η Γεωργία, μέσα στην αγωνία μας έχει! Πες στον άντρα σου να ξεκουραστεί όσο προλαβαίνει γιατί τον περιμένουν δύσκολες ώρες! χαχαχαχαχα.

 

Μαγδούλα, καλά κάνεις και πηγαίνεις τόσο συχνά στη θάλασσα. Άλλωστε είναι πολύ κοντά σας. Ο άντρας σου δηλαδή θα προτιμούσε να κάτσετε σπίτι από το να πας το παιδί στη θάλασσα;; Ο δικός μου πάντως θα προτιμούσε με τα χίλια να αράξει στο σπίτι μόνος του. Γέλασα που τον ενοχλούσε το φστ. Τι ζώδιο είναι αλήθεια;; Παραξενούλης μου φαίνεται!

Είσαι 48 κιλά;;;;; Υπάρχουν και τέτοια κιλά;;; Πρέπει να είσαι πολύυυυ αδυνατούλα. Τι ύψος έχεις;;

 

Αυτά φιλενάδες μου. Δεν είχαμε κίνηση σήμερα. Φιλάκια σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και μεις θαλασσα σημερα, το επιχειρησαμε και με τα τρια, πηγαμε απογευματακι μεταξυ Σουνιου Λαυριου σε μια παραλια μαζι με φιλους μας και τα δυο τους παιδακια. Η Αγγελικη κολυμπι και μετα κουβαδακια, ο Νικολας λιγο βουτηξε μετα επιασε δουλεια και αυτος με τις μπουλντοζες του και τα κουβαδακια του, ο γιωργακης εβρεξε ποδαρακια και χερακια, πρεπει να του παρω και μαγιω γιατι δεν εχει ο μικρουλης μου. Καλα περασαμε παντως.

Αννα μαρια βλεπω εδω εισαι ακομα δεν εκανε την εμφανιση της η γιωργια...εχω ενα προαισθημα οτι θα γεννησεις αυριο14 λες να πεσω μεσα ....θα δουμε....

Δεν σχολιαζω τιποτε αλλο ειναι 2 και ηδη, αυριο κοριτσια μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!!

Αννα Μαρια σε βλεπω και γω να γεννας μεσα στη βδομαδα!να γεννησεις στις 17 που ναι της Αγίας Μαρίνας που προστατευει και τα μωρα!ειναι η Αγία που οποτε την επικαλεστηκα με βοηθησε!και στην περιπτωση του μωρου αλλα και τωρα με τη μαμα μου!εχει ενα μικρο ξωκλησακι εδω στο διπλανο χωριο και καθε Σαββατο παμε με τη μικρη αναβουμε κερακι και προσκυναμε!στις 17 επισης εχω και τη β Επιπεδου!Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΑΖΙ ΜΑΣ!καλα ο αντρας σου σε βλεπει με την κοιλια στο στομα κι εχει απαιτησεις κιολας?οταν γεννησεις και θα θες βοηθεια τι θα κανει?

Καγκουρακι ωραια περασατε στην παραλια...!ωρα ωρα λεω εσυ με 3 παιδια και οσο μπορεις βγαινεις με τα παιδακια!περνα και πιο γρηγορα η ωρα και απασχολουνται και τα παιδια!εγω την παραλια την ψιλοβαριεμαι αλλα μια μερα που πηραμε την μικρη δεν ηταν και τοσο ασχημα!χαχα!τωρα που ειμαι εγκυος φοβαμαι να μπω μεσα κιολας απο μολυνσεις κλπ και δεν μπορω και τον ηλιο!

Μαγδουλα πολυ κοντα η θαλασσα απ το σπιτι σας!και μας 5 λεπτα με το αυτοκινητο ειναι η παραλια!κι εσενα ο αντρας σου κουρασμενος?μου φαινεται τους πειραξε ολους η πανσεληνος!χαχα!

Ανθη μου και σεις θαλασσιτσα...μια χαρα!ειδες η Αλεξανδρα που μερα με τη μερα γινεται πιο κοινωνικη?ουτε εγω πηρα ποτε οδοντιατρο την Ιωαννα!αληθεια εσεις τα πηρατε ποτε?ο παιδιατρος μου ειπε ειναι καλα να γινει ενα τεστ για τα δοντια της σε παιδοδοντιατρο!και ολο το αναβαλλω!κι εμεις εχουμε και θεμα που βαζει τον αντιχειρα στο στομα της και ολοι μου λενε οτι τα δοντια της οταν μεγαλωσει θα στραβωσουν!ισως να χουν και δικαιο γιατι και γω εβαζα και τα κατω δοντια ειναι ατροφικα!

Εμεις το Σαββατο πηγαμε στον κουνιαδο μου να τους δουμε γιατι ηταν τα γενεθλια της μεγαλης τους κορης!ειναι μακρια απο δω προς βουνα μερια, μια ωρα και ενα τεταρτο διαδρομη!μια χαρα πηγαμε, φαγαμε εκει το μεσημερι, το απογευμα ηρθε και η πεθερα μου εκει να μας δει και μετα το απογευμα πηγαμε στο μοναστηρι Του Αγίου Ιωάννη Του Λαμπαδιστή που ειναι ταμενη η μικρη και βγηκε Ιωαννα, προσκυνησαμε, σταυρωσε και τη μικρη ο ιερεας, μετα πηγαμε πιο κατω πρωτη φορα στην Παναγία Την Θεοσκέπαστη, ειναι πολυ ομορφη Εκκλησια και οταν πας εκει ηρεμεις!υστερα πηγαμε ολοι μαζι για παγωτο αλλα εγω εφαγα μαχαλεπι(Αννα Μαρια βοηθεια πως το λενε στην Ελλαδα) εγω δεν ηθελα παγωτο!γυρισαμε γυρω στις 8 ετοιμαστηκαμε και πηγαμε στα γενεθλια της νονας(της μεγαλυτερης) της Ιωαννας διπλα απ το σπιτι μας, η Ιωαννα δεν ειχε κοιμηθει καθολου μεσημερι μονο λιγο στη διαδρομη που πηγαιναμε στον κουνιαδο μου!στις 10 το βραδυ μου λεει μαμα κουραστηκα θελω να κοιμηθω!εμεινα εκπληκτη!χαχα!την πηρε ο αντρας μου και μετα απο λιγο πηγα και γω γιατι ημουν πτωμα!

Χτες πηγαμε Λιοπετρι (παλι μακρια απ το σπιτι μας 1 ωρα δρομος) να δουμε τη βαφτιστικια μου!περασαμε πολύ ομορφα!πηγαμε σε παιχνιδοτοπο στο Παραλιμνι και ηταν πολλη ησυχια, δεν ειχε κοσμο, οι μικρες το ευχαριστηθηκαν!ειμασταν εκει απ τις 1μιση μεχρι τις 5 παρα!μετα φυγαμε και πηγαμε Αγια Ναπα για παγωτο, αμαν το απολαυσα!ειναι τα Ναπολεα αν τα ξερεις Αννα Μαρια και εχουν ολες τις γευσεις, εγω πηρα ferrero, snickers και ορεο!ειναι τα καλυτερα παγωτα που εχω δοκιμασει, εφαγα ξανα παλαιοτερα και χτες ηθελα να παμε να φαω γιατι τα πεθυμησα!εμενα αυτο το παγωτο κατω απο 1000 θερμιδες δεν ηταν!χαχα!μετα πηγαμε απ τους κουμπαρους μας για καφε και επιστρεψαμε κατα τις 8 και τεταρτο, εκανε μπανιο ο αντρας μου τη μικρη και την ταισα και γυρω στις 9μιση κοιμηθηκε!αυτα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια!

Ακόμα εδώ είμαι, χωρίς ενδείξεις τοκετού! Λέτε να το πηγαίνει για τις 22; :)

Ανθή μια χαρά που πήγατε για μπάνιο. Να δούμε πότε θα πάει ο άντρας μου τον Αντρέα. Βέβαια, πρέπει να του περάσει ο βήχας πρώτα, αλλά κι όταν θα του περάσει, θα πρέπει να του το λέω για κανένα μήνα μέχρι να το αποφασίσει. Γενικώς, βαριέται τα πάντα. Όλο το χειμώνα τον έπαιρνε μαζί του στα ψώνια, τώρα όποτε είναι να πάει για ψώνια και του λέω να τον πάρει μαζί του, τον αφήνει στους γονείς μου. 

Σε οδοντίατρο δεν πήγα ποτέ τον Αντρέα, λες να χρειάζεται; 

Καγκουράκι μια χαρούλα που πήγατε όλοι μαζί θάλασσα! Από ποια ηλικία μπορούμε να βάζουμε τα βρέφη στη θάλασσα; Εμείς τον Αντρέα τον είχαμε βάλει εφτά μηνών νομίζω.

Βάσω πολύ φοβάμαι ότι αύριο που θα έχουμε τον Αντρέα και το νεογέννητο, θα μου τα αφήνει και τα δύο, και θα μου λέει ότι είναι κουρασμένος και θέλει να ξεκουραστεί και θα κάθεται στο γραφείο να παίζει σκάκι. Εγώ θα θηλάζω τη Γεωργία και θα έχω και τον Αντρέα να με πρήζει, να βγαίνει μόνος του στο μπαλκόνι, να πετάει πράγματα, και θα πρέπει να τον κουμαντάρω. Νομίζω ότι δεν καταλαβαίνει καθόλου την κατάσταση, και το μόνο που τον ενδιαφέρει είναι ο εαυτός του. Σήμερα το πρωί πάλι φώναζε, γιατί θα πήγαινε για κούρεμα και του είπα πριν πάει, να πεταχτεί να μου πάρει ένα κοτόπουλο να μαγειρέψω. Άρχισε να φωνάζει "άσε με" και "άσε με", γιατί λέει, μεσημέριασε, και δε θα προλάβει να πάει για κούρεμα. Του λέω "αυτό λέω κι εγώ, μεσημέριασε και δε θα προλάβω να μαγειρέψω". Εννοείται δεν πήγε. Μετά φώναζε, γιατί χτες έδωσα όλα τα λεφτά μας στον αγιογράφο. Του λέω "δικά μου είναι, ό,τι θέλω να κάνω". Ε μα πια. Μετά με ρωτάει που είναι η κάρτα για να βγάλει λεφτά απ' το ΑΤΜ. Του λέω ότι δεν ξέρω, και μάλλον την κρατάει αυτός. Άρχισε πάλι να φωνάζει "πήρα εγώ την κάρτα; Πήρα εγώ την κάρτα; Πήρα εγώ την κάρτα;". Τελικά τη βρήκε κάπου που την είχε βάλει αυτός. Μου λέει, αν δεν προλάβει να φέρει το κοτόπουλο, θα πάρει φαγητό απ' έξω. Εν τω μεταξύ, τον τελευταίο καιρό έχει λυσσάξει να πάρουμε φαγητό απ' έξω, λες και είναι καλύτερο απ' το σπιτικό. Κάθε μέρα μου λέει να μη μαγειρέψω για να πάρουμε απ' έξω. Του είπα όχι, κι αν δεν προλάβει, να με πάρει τηλέφωνο να φτιάξω κάτι άλλο. Μου λέει ότι βαρέθηκε να τρώει τα ίδια, και του απαντώ κι εγώ ότι, κι εγώ βαρέθηκα να βλέπω κάθε μέρα τα μούτρα του, αλλά τι να κάνω. Ε μα πια, δεν αντέχεται. Είναι νορμάλ συμπεριφορά αυτή; Όλο φωνές και νεύρα για το τίποτα; 

Αυτό για τα δόντια ότι στραβώνουν, είναι μεγάλη χαζομάρα. Κι εγώ έβαζα τον αντίχειρα στο στόμα, και μια χαρά δόντια έχω.

Το μαχαλεπί δεν ξέρω πώς το λένε στην Ελλάδα, δε νομίζω καν ότι υπάρχει στην Ελλάδα. Είναι μια απλή κρέμα που γίνεται μόνο με νισεστέ και νερό, χωρίς καμία άλλη προσθήκη. Όταν το σερβίρουν, την κόβουν σε κομμάτια (γίνεται πολύ σφιχτή), τη βάζουν σ' ένα μπολ με κρύο νερό, ανθόνερο, ζάχαρη και σιρόπι τριαντάφυλλο. Εγώ δεν τρελαίνομαι πάντως για μαχαλεπί!

Τα Ναπολέα τα ξέρω, έχουμε και στη Λάρνακα. Σ' αυτά της Αγίας Νάπας δουλεύει μια μαθήτριά μου. Αν είδατε μια ψηλή, πολύ αδύνατη κοπέλα με πλατινέ μαλλί και έντονα βαμμένα μάτια, αυτή είναι! Εγώ όποτε πηγαίναμε, έπαιρνα το cherry mania που είναι με βύσσινο. Δεν είχα βρει πουθενά αλλού παγωτό με βύσσινο, μια που δε συνηθίζεται στην Κύπρο. 

Ρε κορίτσια, πώς καταλαβαίνω αν κατέβηκε η κοιλιά μου; Εμένα πάντα ίδια μου φαίνεται... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειπα να το σιγουρεψω γιατι παραλιγο να τσακωθει με την κουμερα μου!πηγαμε να της παραγγειλουμε παγωτο και η κουμερα μου της μιλησε ελληνικα και εμεινε και την εβλεπε σαν και δεν ηξερε ελληνικα...και την ρωταει στα αγγλικα η κουμερα μου αν μιλα αγγλικα!και της λεει με απαισιο τροπο δεν σημαινει οτι επειδη ειμαι ξανθια ειμαι και ξενη χαλοου!και της λεει η κουμερα μου μα σου μιλησα ελληνικα και δεν μου απαντησες και της λεει ε και σημαινει ειμαι ξενη?της λεω της κουμερας ασε δεν βγαζεις ακρη!και μετα την ακουγαμε που μουρμουρουσε κατι για εμας!και πριν που της μιλαγε η κουμερα μου της λεει μιλα στην  αλλη κοπελα (ξενη η αλλη) και καταλαβει ελληνικα!και της μιλησε η κουμπαρα μου και γυριζει η κοπελα (η ξενη) και της λεει στα αγγλικα δεν μιλω ελληνικα!χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχα, άντε ρε! Εμείς δεν είχαμε ποτέ πρόβλημα μαζί της στο σχολείο, αντίθετα, ήταν απ' τις καλύτερες μαθήτριες, και στους βαθμούς και στη συμπεριφορά.

Αλλά έχει τα άπειρα προβλήματα, και οικογενειακά και με τη σχέση της. Αν σου πω, θα φρίξεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φαινεται λιγο προβληματικη παντως....δεν της ειπαμε και τιποτα για να εκνευριστει και να θυμωσει κιολας!

αλλα ποσο μικρος ειναι ο κοσμος να ναι μαθητρια σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι, έχει τρομερά προβλήματα δυστυχώς, όπως και η πλειοψηφία των μαθητών μας.

Εντάξει, η Κύπρος είναι μικρή, απορώ πώς τόσο καιρό δε βγήκαμε και συγγενείς! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δηλαδη οσοι ερχονται στο εσπερινο σχολειο ειναι οσοι δεν αποφοιτησαν και θελουν να πιασουν απολυτηριο αλλα ειναι σε μεγαλυτερη ηλικια?εσυ φιλολογος εισαι ναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε γενικές γραμμές ναι, αλλά δυστυχώς τώρα τελευταία υπάρχει η νοοτροπία να διώχνουν προβληματικούς μαθητές από το πρωινό σχολείο και να έρχονται (ή ακόμα και να τους στέλνουν) στο εσπερινό. Έτσι, έχουμε και κάποιους ανήλικους μαθητές, που είναι συνήθως αυτοί που δημιουργούν προβλήματα.

Ναι, φιλόλογος διορίστηκα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα ζουζουνες μου

Μη λετε για γευσεις παγωτων κ ξελιγωνομαι ολα τα θελω εχει κ εδω τετοιο μαγαζι τρωω τουλαχιστον πεντε μπαλες για να πω οτι θα ευχαριστηθω!!!

Οδοντιατρο τον β τον εχω παει τα χε βρει ολα κομπλε επισης εχουν κ παιδοδοντιατρο κ στο σχολειο οποτε δεν αγχωνομαι

Ενα τσεκ απ δε βλαπτει πιστευω παντως

Καλα αννα μαρια μου αφου δεν εχεις γεννησει με τοσο στρες με το συζηγο καλα να λες

Ανθη μου περιεργος ο δικος μου αντρας λες ε,..

Θα τον χαρακτηριζα ιδιομορφο

Ειναι υδροχοος κ εγω τοξοτης δε ξερω απο ζωδια ξερω ειμαστε μερα με νυχτα παντως

Εχει πολλα θετικα στοιχειΑ κ πολλα αρνητικα χαχα

Ειναι αντικοινωνικος εχει μονο ενα φιλο

Δε του αρεσουν οι βολτες ιδιαιτερα προτιμα σπιτι κ οικογενειΑ (του αρεσουν μονο τα ταξιδια κ η θαλασσα εκει ταιριαζουμε σε ενα απο τα λιγα)

Ειναι κλειστος πολυ κ απροσιτος

Κατα τα αλλα εχει ενα μεγαλο προσον με αγαπαει πολυ...

Αν δεν ειχα το παιδι παντως δε θα μουν μαζι του πολυ απλα γιατι διαφερουμε τοσο πολυ που καποιες φορες ειναι τραγικα δυσκολο στη συνηπαρξη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσι μου αφού ξέρεις τι να προσέξεις και ελέγχεις τις τιμές του ζαχάρου σου νομίζω θα είσαι εντάξει. Αφού ήξερες ότι έχεις διαβήτη κύησης λογικό να βγει η καμπύλη εκτός ορίων. Εγώ θα πήγαινα σε διατροφολόγο να με κατατοπίσει κτλ αλλά έχοντας κατά νου ότι είναι η πρώτη εγκυμοσύνη μου. Τώρα εσύ αφού έχεις δει τι σου ανεβάζει το ζάχαρο και το ελέγχεις με το μηχάνημα, δεν θέλει άγχος!!
    • Το ειδα κορίτσι μου ότι μνμ το διάβασε στο Viber το εστειλα..  Από την στιγμή που κρατησε απόσταση στο θέμα επικοινωνίας  εγω δεν μπορω να ενοχλήσω στην τελική ξέρω ότι είχα θέμα με το ζαχαρο από την αρχή δεν είναι πρώτη φορά που έχω θέμα με το ζαχαρο στην εγκυμοσύνη  ξέρω τι πρέπει να προσέξω και έχω το μηχανάκι που μετράω, η διατροφη ξέρω πια είναι που πρέπει να ακολουθήσω δεν θεωρώ ότι είναι κάτι επείγων για αυτό δεν με πιάνει άγχος να τον ψαξω.. για τον θυρεοειδή επειδή δεν γνώριζα δεδομένου ότι δεν ξανά είχα πρόβλημα ποτε τέτοιες τιμές εκεί αγχώθηκα είναι αλήθεια 
    • Εμένα 41 Χιλ έγραφε αλλά τον μέτρησε από την κοιλιά που δεν είναι τόσο ακριβείας η μέτρηση υποτίθεται 
    • Θα σου πει κι ο γιατρός πώς θα το διορθώσετε και θα είσαι οκ!!
    • Λες κι εγώ που μπαίνω την Παρασκευή στον 7ο να φτάσαμε κιλό;;; Μακάρι! Αν και την αισθάνομαι πιο δυνατή όσο περνάει ο καιρός!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...