Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινές Βουτιές Και Νέες Αφίξεις Στο Καφενέ Μας!


Recommended Posts

Ελα να μαζευομαστε!!!!

ειπα να ξεκλεψω λιγο χρονο να γραψω για να μη γκρινιαζετε γλυκιες μου γκρινιαρουλες που ερημωσαμε στο ποστακι μας...αν κρινω απο μενα ρε κοριτσια δεν μπορω να συντοντιστω ακομα ,πολυ κουρασμεη νιωθω ξυπναω το πρωι και πονανε τα ποδια μου,τον τελευταιο καιρο δεν σταματατησα  παλι τι πρωτοτυπο.....να αρχισω με τις ιωσεις αρρωσταινει ο Δημητρης νομιζω το ειχα γραψει κολλαω εγω ,συνεχιζει ο Γιωργος ,μετα ο Νικος καπακι ξανα εγω ενω ειχα συνελθει και ηρθαμε και ισιωσαμε, τα παιδια πηραν αντιβιωση δεν τη γλυτωσαν,Αννα Μαρια δεν βαζω τελειες δεν προλαβαινω για να γραφω γρηγορα,ενω ημουν αρρωστη ειχα ξεσηκωσει και το σπιτι για γενικη μου πηρε δυο βδομαδες περιπου αλλα το αστραψα και τωρα απολαμβανω καθαρο σπιτακι και πηρα και καινουρια χαλια,ενδιαμεσα ειχαμε και δυο βαφτισεις και την Κυριακη παλι εχουμε ,απο τη μια η μπαλα παιζουμε και αγωνες ,διαβασματα στο φουλ ο Γωργος αλλαξε δασκαλο ηρθε ενας νεαρος αντε να δουμε ,αγγλικα δυο φορες τη βδομαδα ευτυχως στο σπιτι και τρεχω και με τον συλλογο α..ο Δημητρης κανει καθε Σαββατο χορευτικο πιο πολυ παιχνιδια τους κανει με μουσικη επειδη ειναι ολα μικρα ,και αυτες τις μερες αρχισαμε να ψαχνουμε για ημερολογια με τον συλλογο δεν σας γραφω τα καθημερινα μου θα κουραστειτε ουφφφφ με μια ανασα τα εγραψα στα δικα σας τωρα,αα δεν σας ειπα εχουμε και τα πεθερικα μου μας μουτρωσαν οτι ταχα δεν τους προσεχουμε και δεν τους κανει δουλειες ο αντρας μου (ο καημενος που τρεχει συνεχεια )κτλ δεν εχουν καθολου κατανοηση παντως αντι να μας βοηθανε εχουν ενα σωρο παραπονα ενω δεν ρωταει κανεις για τα δικα μας εχουν την κουνιαδα θεα που οποτε θυμαται ερχεται αλλα τους βαζει ενα σωρο λογια τελοσπαντων να μην τα πολυλογω χαλια....

 

Αννα Μαρια την φανταζομαι μεσα στις δαντελες την μικρουλα σου τρελα θα ειναι!!!μπορεις να τις βαλεις ζακετακι αφου θα ειναι τιραντακι ,εμπλεξες με την γραφειοκρατεια αχ δεν τα μπορω καθολου αυτα....καλη αρχη με το κατηχητικο ,οντως τα μεγαλυτερα  αγορια αν κρινω απο τα δικα μου βαριουνται πολυ ευκολα το μονο που τους νοιαζει ειναι πως να παιξουν μπαλα μην τους κλεισεις σε ενα δωματιο αρχιζει η γκρινια...

 

Μαγδουλα μου τρεχεις κι εσυ !!εγω φετος αν δουλευα κιολας δεν ξερω πως θα την εβγαζα ετσι και δεν μπορω να συντονιστω,κι εμενα μου αρεσει να ειναι παντα καθαρο το σπιτι μου αλλα δεν θα τρελαθω κιολας προσπαθω να ξεκουραζομαι οσο μπορω εσυ κιολας που δουλευεις μην κανει ετσι να ξεκουραζεσαι

 

Βασουλα πλησιαζουν οι μερες ποτε κιολας!!!εγω στον Γιωργο ειχαν πρηστει πολυ τα ποδια μου ισως επειδη ηταν καλοκαιρι δεν ειχα ομως κατι ανεβασμενο μου ειχε πει να μην τρωω πολλα αλμυρα δεν με χωρουσαν τα παπουτσια μου αφου μια μερα πριν να γεννησω ειχαμε γαμο και δεν με χωρουσε τιποτα ειχα δανειστει απο τη συνηφαδα μου που φοαραει 41 εγω φοραω 38,κριμα για τον πατερα της νυφης σου ,πως τα πας με την κοπελα;ωραια θα εχεις βοηθεια.η Ιωαννα την συνηθισε;

 

Κατερινακι πολυ τρεξιμο κι εσυ ρε κοριτσι..πως τα πας με τη δουλεια;τα παιδια καλα;

 

 

Ανθηηηηηηη που εισαι;;;Χριστινα;Μαρινα;χαθηκατε πολυ τρεξιμο φετος τι παθαμε;

πολλα φιλια κοριτσια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας κόρες!

Τι κάνετε;

Εμείς καλά! Εγώ έκανα διάφορες δουλίτσες σήμερα. Συγύρισα την ντουλάπα του γραφείου που έχω βιβλία, χαρτιά, γραφική ύλη, κ.λπ. και ήταν ένα μπάχαλο. Πέταξα αρκετά, τακτοποίησα άλλα, και επιτέλους βρήκε μια σειρά, γιατί αρχίζω σχολείο σε δυο βδομάδες και Κατηχητικό μεθαύριο και δε γίνεται να μην μπορώ να βρω τίποτα... 

Έκανα και σίδερο, μαγείρεψα, και τώρα έχω ένα βομβαρδισμένο σαλόνι...

Ο Αντρέας είναι στους γονείς μου, ο άντρας μου γυμναστήριο, η μικρή κοιμάται, και αντί να μαζέψω από κάτω τα τουβλάκια του Αντρέα, είπα να σας γράψω, χιχι! Σε λίγο, βέβαια, πρέπει να θηλάσει η Γεωργία.

Βάσω, συλληπητήρια στη νύφη σου για τον πατέρα της... Δεν ήταν και πολύ μεγάλος...

Κατερίνα πού χάθηκες; Καλά, τι ρωτάω, αφού μας τα γράφεις! Μόνο που σε διάβασα κουράστηκα! Πολύ τρέξιμο ρε παιδί μου! Πώς να μη νιώθεις κουρασμένη κάθε πρωί; 

Άλλα νέα δεν έχω κορίτσαροι, θα τα ξαναπούμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ..ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ??ΕΓΩ ΕΔΩ ΤΡΕΞΙΜΟ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΩΝΑΚΗ..ΔΟΥΛΕΙΕΣ... ΚΑΙ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΚΛΩΤΣΑΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ!!!!!!<3 ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΗΜΕΡΕΣ ΜΠΑΙΝΩ ΣΤΟΝ 7ο...ΠΩΣ ΠΕΡΑΣΕ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΚΑΤΑΛΑΒΑ..ΑΠΟ ΚΙΛΑ ΚΑΛΑ ΠΑΩ ΣΤΑ +8 ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΩΝ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΗΣΤΕΙ ΟΠΩΣ ΣΤΟΝ ΑΝΤΩΝΑΚΗ...

ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΟΛΥΜΠΑΙΝΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ...

ΒΑΣΩ ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΤΙ ΠΡΗΣΤΗΚΑΝ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΣΟΥ...ΕΒΑΛΕΣ ΠΟΛΛΑ ΚΙΛΑ? ΕΠΙΣΗΣ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΚΟΙΜΑΜΑΙ ΜΟΝΟ ΠΛΑΓΙΑ...ΜΙΑ ΔΕΞΙΑ ΜΙΑ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΠΡΗΣΤΟΥΝ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΑΙΜΑΤΩΝΕΤΑΙ ΚΑΛΑ ΤΟ ΚΑΤΩ ΜΕΡΟΣ ΑΝ ΚΟΙΜΑΣΑΙ ΑΝΑΣΚΕΛΑ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΒΑΡΟΥΣ ΤΗΣ ΚΟΙΛΙΑΣ...

ΕΓΩ ΣΤΟΝ ΑΝΤΩΝΗ ΕΙΧΑ ΠΡΗΣΤΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΑΛΛΑ ΕΙΧΑ ΒΑΛΕΙ ΠΟΛΛΑ ΚΙΛΑ...ΚΑΙ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ....

ΘΑ ΣΑΣ ΔΙΑΒΑΣΩ ΚΑΙ ΘΑ ΣΑΣ ΣΧΟΛΙΑΣΩ..ΠΑΩ...ΦΙΛΙΑΑΑΑΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσαροι!

Τι κάνετε;

Εμείς καλά, όλο τρέξιμο. Σήμερα πήγαμε και κλείσαμε το κέντρο για τη βάφτιση, αυτό με το τεράστιο μπουφέ και το απόγευμα είχαμε το πρώτο μάθημα στο Κατηχητικό. Ήταν πολύ ωραία, είπαμε για το Χριστό που ευλόγησε τα παιδιά, ακούσαμε και το τραγούδι του Σαββόπουλου "Τι έπαιξα στο Λαύριο" (αυτό που λέει "Δεν ξέρω τι να παίξω στα παιδιά), και μετά παίξαμε. Τους είχα πάρει άδεια πλαστικά μπουκάλια και μπάλες για να παίξουμε μπόουλινγκ, αυτές ήθελαν κυνηγητό και κρυφτό, τελικά σκοτώθηκαν, είπαν από μόνες τους να παίξουμε μπόουλινγκ και τέλος, όταν είχαν μείνει μόνο τέσσερα παιδιά, έπαιξαν κρυφτό και η μία χτύπησε. Πώς τα καταφέρνουν και χτυπάνε έτσι; Κρατούσε την κοιλιά της κι έκλαιγε, και τρόμαξα. Τους πήρα και μετά τηλέφωνο να δω αν είναι καλά. Ήταν και καινούρια παιδιά, αυτό το κοριτσάκι με την αδελφή της, μην πουν ότι δεν τα προσέχω. 

Εσείς πού είστε ρε κορίτσια; Είναι λες και γράφω μόνη μου (λες;;;).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τσα! Η ασωτη κορη επεστρεψε!

Τι κανετε κοριτσακια μου;

Το φετινο τρεξιμο βλεπω ειναι για ολες μπολικο!

Αννα Μαρια οντως που θα ξαναβρεις τετοιες ιστοριες, για σιριαλ ειναι μια και μια! Καλα φανταζομαι τη ζουζου μεσα στο φορεματακι και τρελαινομαι! Ο Αντρεας μεγαλωνει, ειναι λογικο να ηρεμει καπως κι εγω το ειδα με το Δημητρακι και οσο παει περισσοτερο. Βεβαια, δεν ισχυει το ιδιο οταν ειναι με την πεθερα μου κυριως αλλα και τη μανα μου, εκει ξερει οτι κανει ο,τι θελει!!!

Βασω μου εχω ακουσει οτι ειναι φυσιολογικο το πρηξιμο στην εγκυμοσυνη, εμενα ειχαν πρηστει αλλα λιγακι. Καλα θα ειναι τωρα με την κοπελα, και τι δεν θα εδινα να ειχα αυτη τη δυνατοτητα, εστω για 2 φορες την εβδομαδα! Αντε κοντευεις, σε λιγο θα κρατας τον μπεμπαρο, απο βαρος μια χαρα ειναι! Συλληπητηρια στη νυφη σου κριμα! Και   περαστικα στον κουνιαδο σου! καντε και κανεναν αγιασμο, ολο στο παρατσακ ειστε τελευταια!

Μαγδα μου απορω πως τα κανεις ολα αυτα! Εγω κουραζομαι που σε ακουω, σας θαυμαζω πολυ οσες το μπορειτε, εγω οσα βλεπει η πεθερα και παλι ζοριζομαι!...Και κοιτα να ηρεμησεις και να ξεκουραστεις! Μην πεσεις και κατω!

Καγκουρακι εγω με 3 παιδια δεν νομιζω να επιχειρουσα και δουλεια! Μπραβο, χιλια μπραβο! Θα βρεις τους ρυθμους σου συντομα και θα γινεται ολο και πιο ευκολο! Μπραβο στο Νικολα που ειναι νοικοκυρης! Κι ο Δημητρακης ειναι, αλλα με τα δικα μας πραγματα ποτε με τα δικα του, αυτα ειναι παντου!

Κατερινα τι παθατε παλι με τα πεθερικα! αμαν, αυτα ειναι τα πιο σπαστικα, να μην εχεις ησυχια στην οικογενεια σου και να φταινε τριτοι... Ασχημα θα νιωθει κι ο αντρας σου. Ο Γιωργος κανει ιδιαιτερα; Γιατι κατι ειπες για Αγγλικα σπιτι. Αν ναι, να εισαι πολυ προσεκτικη και να εισαι απο πανω, να παρακολουθεις διακριτικα πως προχωραει η υλη, ποσο πολυ του μιλαει αγγλικα, αν κανουν ακουστικο κλπ, γιατι εμενα πολλα εχουν δει τα ματια μου με τα ιδιαιτερα... Περαστικα με τις ιωσεις...

Μαρινα μου αντε κοπελαρα μου κι εσυ μια χαρα προχωρας, με το καλο!

 

Τα δικα μας νεα... Δεν εχω και πολλα! ο μικρος ειναι συνεχεια αρρωστος εδω κι εικοσι μερες και μας κολλαει, εμενα με εχει εξουθενωσει... Πανω που ηρεμησα, αρρωστησε παλι κι εχει ενα βηχα που ομοιο του δεν εχω ξανακουσει, επτα εμετους σε 2 μερες ειχε κανει απο τα φλεμματα, αλλα δυο φορες πηγαμε γιατρο κι ειναι καθαρος, οποτε δεν πηρε αντιβιωση, μονο σιροπι κι εισπνεομενα. Κολλησε κι ο Νικος, τωρα ξαναρρωσταινω κι εγω...

Ο Νικος παλι εχει παει για μερικα μεροκαματα, κανενα διμηνο, σε ενα βουνο εξω απο τη Μαντρα που σκαβουν και περνανε σωληνες στο βουνο. Δοξα τω Θεω που βρικονται και αυτα, δε λεω, αλλα παλι δεν ειναι κατι μονιμο, πρεπει επιτελους να βρεθει μια δουλεια της προκοπης να κανουμε ενα βασικο προγραμματισμο!

Α! Εχασα κι 150 ευρω! Τα ειχα παρει απο τη δουλεια, τα ειχα κρυψει καπου στο σπιτι κι εχω 3 μερες τωρα που εχω φαει τον κοσμο να τα βρω, δεν θυμαμαι να τα χαλασα ουτε να αλλαξα θεση, αλλα πουθενα! Εκανα και μια Φανουροπιτα μπας και μας φανερωθει καμια καλη δουλεια και βρουμε και τα λεφτα..

Ως τωρα στη δουλεια ημουν 12 ωρο, απο Δευτερα αλλαζω στο 7 ωρο, βεβαια αρχιζω και τα ιδιαιτερα και θα ειμαι παλι στο τρεξιμο, αλλα δουλεια θα ειμαι Σαββατο παα Σαββατο και θα προσπαθησω ιδιαιτερα να μη βαλω ΣΚ, ωστε εστω καθε δευτερο ΣΚ να μην κανω τιποτα! Εχω ενα καρο εκκρεμοτητες εξωτερικες να κανω κι ελπιζω απο την επομενη εβδομαδα να καταφερω να πιασω ενα ενα δωματιο γενικη γιατι σκυλοβρωμανε ολα! Χειμωνιατικα δε βγαζω εχει καλοκαιρι ακομα!

Σας φιλω ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπα! Γύρισε το ένα απολωλώς στο μαντρί! :P

Άντε βρε, γυρίστε και οι υπόλοιπες, αλλιώς θα βγω όπως ο βοσκός της παραβολής στα βουνά και στα λαγκάδια να σας ψάχνω! :P

Χριστίνα περαστικά σε όλους σας. Εγώ δε λέω τίποτα για υγεία, για να μη μας γρουσουζέψω! Μόνο που ο Αντρέας μία κάνει διάρροια, μία κανονικά κακά, μία κρεμώδη. Δεν ξέρω τι έχει, αλλά κι εγώ το ίδιο θέμα έχω εδώ και άπειρα χρόνια. Ίσως είναι κληρονομικό, δεν ξέρω, πάντως θα πάμε στον παιδίατρο την Τετάρτη μάλλον. Θα πηγαίναμε Παρασκευή, αλλά ήταν στη Βαρκελώνη σε συνέδριο.

Εύχομαι να βρει κάποια δουλειά ο άντρας σου. Ο δικός μου πήρε σε μια δουλειά για διαφημιστικά και του είπαν να ξαναπάρει σήμερα για να συνεννοηθούν. Για να δούμε... Όχι ότι είναι και θέση διευθυντή υπουργείου, αλλά τώρα δεν είμαστε για να διαλέγουμε. Όπως του είχε πει κι ένας ξάδελφός του όταν μπήκαμε στο μνημόνιο, "μην απορρίψεις κάποια δουλειά που δε σου φαίνεται αρκετά καλή, γιατί αύριο θα παρακαλάς γι' αυτήν". Μακάρι να δουλέψει, έστω και στα διαφημιστικά.

Εύχομαι επίσης να βρεις τα λεφτά που έχασες. Καλά, ακούστε τι έπαθε η μάνα μου χτες. Έπιασε να φτιάξει μπουρεκάκια με αναρή (κυπριακή μυζήθρα) και πήρε τη μηχανή που έχει για να ανοίγει φύλλο, αλλά δεν μπορούσε να βρει το εξάρτημα που τη στερεώνει στο τραπέζι, και που χωρίς αυτό η μηχανή δεν μπορεί να λειτουργήσει. Το εξάρτημα, όμως, πουθενά. Έψαχνε παντού, μέσα στο κουτί, στο ντουλάπι, τίναζε το κουτί, μήπως και είναι μέσα να πέσει. Τέλος πάντων, πουθενά το εξάρτημα, έτσι αναγκάστηκε ν' ανοίξει το φύλλο με τον πλάστη, αλλά το μεγαλύτερό της πρόβλημα ήταν το εξάρτημα, γιατί έτσι αχρηστεύεται η μηχανή. Αναρωτιόταν τι να κάνει, πού θα βρει ανάλογο εξάρτημα, τελικά το απόγευμα τάζει δυο φανουρόπιτες στον άγιο Φανούριο, και σε πέντε λεπτά κοιτάει ξανά στο κουτί ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΜΕΣΑ!!! 

Εμείς καλά, σήμερα έχω διάφορες δουλειές στο σπίτι που είναι ένα χάλι, σίδερο, και κάποια ψώνια. Να δούμε τι θα προλάβω... Πάντως, κι εγώ, όπως και η Χριστίνα, όσα βλέπει η πεθερά και ζορίζομαι, και ακόμα δε δουλεύω... 

Γιορτάζει κι ο άντρας μου σήμερα, είναι του αγίου Γερασίμου! 

Ξέχασα να σας πω για τη μικρή: όταν την έχουμε μισοξαπλωμένη στην αγκαλιά, της δίνουμε τα χέρια, τα πιάνει και... σηκώνεται!!! Τώρα, γίνεται από τόσο νωρίς; 

Ουφ, χάλασε κι ο καιρός, χτες έβρεχε και είχε πολύ αέρα. Σήμερα έχει ήλιο, αλλά φυσάει πολύ... Το κρύο δε με πειράζει (οκ, μην είναι και 2 βαθμοί), αλλά τον αέρα δεν τον μπορώ. Είναι πολύ ύπουλος.

Φιλιά κόρες, περιμένω κανένα νεάκι από τις υπόλοιπες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα ομορφες μη βαλετε αποθσια εδω κ αλλο απολωλος προβατο παρουσα παρουσα

Βασικα η που ετρεχα η που οταν εμπαινα ειχε τοση ερημια που δε μου κανε κεφι να γραφω λες κ ειναι αυτοβιογραφια χαχαχα

Πιανω απο τα σημερινα μου κ σχολιαζω μιας κ ειμαι κ ξεχασιαρα

Σημερα ρεπο οποτε πηγαμε το μικρο σχολειο

Κ βγηκαμε για καφε στην παραλια με συζηγο προς σουνιο μερια ηταν πολυ ομορφα η θαλασσα λαδι καναν μπανιο πολυ κοςμος εφαγα ενα απιστευτο γλυκο με 100000 θερμιδες στανταρ κ απολαυσα καφεδακι

Γυρησα μαγειρεψα πηραμε το γατουλι μου απο σχολειο κοιμησα κ μετα θα παμε νυχια κ να παιξει με το αισθημα ο γιος!!!

Σκ χαλαρα βολτα κ δουλειες μεσα στη βδομαδα σπιτι δουλεια σαββατο πηγα κ στη μανουλα της πηγα κ ολο το σιδερο κ το πηρα ετοιμο τελος το σιδερο το αποφασισα μια φορα τη βδομαδα ολα στη μανουλα μου

Περασα ενα μαγικο σαββατο γενικοτερα...!

Σχολιαζω αννα μαρια κ μια συναδελφος εχει ιδιο θεμα με τα σκυλια αρα σπιτι μου το εμφραγμα το χεις σιγουρα εχω 4 τεραστια λυκοσκυλα 30-40 κιλα το καθενα τα οποια τρεχουν σαν τρελα με το που δουν κοσμο

Ειδικα ο εκτωρας ο μπουνταλας μου με εχει ριξει απειρες φορες κατω κ μενα κ το μικρο ετσι οπως πηδαει για χαδακια

Ειναι τα μωρα μου τα λατρευω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινιω μου λειψες!!!!

Μακαρι να βρει κατι μονιμο ο αντρουλης σου κ εσενα αννα μαρια εδω που μας καταντησαν ικετευουμε για δουλεια πλεον..γκρρρ

Τα λεφτα η φανουροπιτα θα στα εμφανισει σιγουρα (καλα αννα μαρια ειδες πως εμφανιστηκαν κ στη μαμα σου)

Εγω ειχα κανει να βρει δουλεια ο αντρας μου κ ειχε βρει παλια..

Εγω συνεχεια κρυβω λεφτα κ τα βρισκω τυχαια απο μικρο παιδι το κανα..

Την προηγουμενη βδομαδα επισης βρηκα 200 ευρακια που χε κρυψει ο αντρας μου κ τα χε ξεχασει οταν του το πα καταχαρηκε κ φυσικα κρατησα προμηθεια τα μισα πηρα παπουτσια στο μικρο κ σημερα θα κανω νυχια με το λαφυρο χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χτες ο μικρος αργουσε μα κοιμηθει λιγακι το βραδυ του γυρναω πλατη κ του εκανα κ καλα μουτρα αρχισε να μου κανει μασαζ το πονηρουλι(ξερει πως στο μασαζ λιωνω κ πανε οι αμυνες)κ μου λεγε παραλληλα δουδουνα(ζουζουνα)μου εσυ αγαπη μου μαμακα μου

Αντε να του κρατησω μετα μουτρα εγω χαχαχα

Μαρινακι στον 7 κ εσυ ποσο γρηγορα περνα ο καιρος δε το πιστευω αντε κ εσυ μετα με δυο παιδακια ποιος τη χαρη σου!!

Λογικο να τρεχεις αφου εισαι μοναχουλα μωρε...

Εβαλες πολυ λιγα κιλα θα γεννησεις κ θα φυγουν ολα μεμιας..

Καλε ουτε εμενα μου αρεσουν καθολου οι δουλειες απλα τις κανω καταναγκαστικα επισης εχω παρα πολυ βοηθεια απο τον αντρα μου που κανει τα παντα εκτος απο το σιδερο

Αλλιως θα χα ψοφησει προ καιρου..

Πχ σημερα οσο μαγειρευα αυτος εκανε τα δυο μπανια η προχθες που χε ρεπο ειχε σκουπισει σφουγγαρισει

Αναγκαιο κακο οι δουλειες γκρρρρρ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασουλα μου συληπητηρια 70 ναι δεν ειναι μεγαλος ασε που ο γονιος κ 100 χρονων να ναι ειναι παντα ο γονιος σου

Αν κ εδω ελλαδα εγινε ενα πολυνεκρο ατυχημα κ σκοτωθηκαν νεοι ανθρωποι επαθα σοκ που το δα στις ειδησεις(γιαυτο δε βλεπω ποτε ειδησεις μετα μαραζωνω)

Πηγε ο πατερας του ενος παιδιου που σκοτωθηκε (να κοψει το κντ του γιου 21 ετων που αποκεφαλιστηκε )κ ουρλιαζε απο οδυνη στον οτε μεσα κ ο κουνιαδος μου λεει απο το στρες κ τη λυπη του εκλαιγε κ αυτος μαζι με τον πατερα..

Αυτα ειναι τα δραματα της ζωης..

Κα μου κ εσυ τρεχεις βλεπω περαστικα καλε γιατι ετσι δε λετε να ορθοποδησετε μωρε μηπως χρειαζεστε αντιβιωση;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

μαζευτηκαμε καπως...!

Κατερινα μου περαστικα στα παιδακια σου...ειναι απιστευτος ο καιρος...μια ζεστη μια κρυο!και προβλημα με τα πεθερικα..ωχ Παναγία μου δεν λενε να σας αφησουν ησυχους!αν βαζει και λογια και η κουνιαδα αστα να πανε!

Αννα Μαρια αρχισατε και κατηχητικο μια χαρα...!ενδιαφερον ακουγεται παντως!θα μου αρεσε να εκανα και εγω!πρεπει να σαι φιλολογος ομως για να σε παρουν ετσι?τελικα το κοριτσακι που χτυπησε ειναι καλα?Να σου ζησει και ο αντρας σου για τη γιορτη του χτες!

Μαρινακι κοντευεις και εσυ! απο κιλα μια χαρα τα πας!εγω ειμαι στα +15...εβαλα αρκετα αλλα παραπανω ειναι φουσκωμα!εχω φουσκωσει παρα πολυ!την Πεμπτη το βραδυ ηταν τοσο φουσκωμενα τα ποδια μου που δεν μπορουσα να περπατησω!Πηρα το γιατρο τηλ και μου πε να παω για αναλυσεις για λευκωμα στα ουρα και στο αιμα!τελικα ειναι καθαρα και τα 2 Δόξα Τον Θεό και Την Παναγία!την Πεμπτη εχω ραντεβου ...για να δουμε τι θα μου πει!

Χριστινακι μου περαστικα και στον Δημητρακη!ειναι λογικο να ζωηρευει οταν ειναι με την πεθερά ή την μαμα σου!αν του κανουν και ολα τα χατηρια γι αυτο αντιδρα ετσι!εχασες και 150 ευρω!αμαν ελπιζω να τα βρεις το συντομοτερο. Βρηκε δουλεια και ο Νικος εστω και ενα διμηνο μια χαρα!δεν ειναι καιρος να απορριπτουμε τιποτα!

Μαγδουλα μου τι χαρα να βρισκεις 200 ευρω στα καλα καθουμενα!το πολυνεκρο το ειδα και στεναχωρεθηκα παρα πολυ! Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ να μας προσεχουν ολους!ουφ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσαροι!

Τι κάνετε; Άντε, κάτι έχω να σχολιάσω σήμερα!

Εμείς καλά, ο μικρός πήγε σχολείο, κι εγώ κάθισα τώρα το πρωί κι έβγαλα γάλα, κι ευτυχώς δε δυσκολεύτηκα καθόλου. Μέσα σε 12 λεπτά περίπου, είχα βγάλει γύρω στα 120 μλ. από το ένα στήθος. Πολύ καλά νομίζω. Βέβαια, είχα αφήσει το ένα στήθος όλο το βράδι να γεμίζει και θήλαζα μόνο απ' το άλλο. Είπαμε να αρχίσουμε σιγά-σιγά το μπιμπερό, να το έχει συνηθίσει μέχρι να πάω σχολείο, αλλά χρειάζεται κιόλας, γιατί τις δύο τελευταίες φορές που ήμουν στα Ρώσικα, η μικρή έκλαιγε γιατί πεινούσε, επειδή είχαμε μπερδέψει λίγο τα ωράρια με το θηλασμό. Την Παρασκευή την πήρα να τη θηλάσω λίγο πριν φύγω, δεν ήθελε και πιπίλισε λίγο, έτσι πριν γυρίσω σπίτι άρχισε δυνατό κλάμα. Με πήρε ο άντρας μου και γύρισα άρον άρον, έχασα και το τελευταίο δεκάλεπτο του μαθήματος και δυσκολεύτηκα στο σπίτι να μελετήσω τις λέξεις που μας έλεγε εκείνη την ώρα, γιατί δεν άκουσα τονισμό και προφορά, κι αναγκάστηκα να τα ψάχνω στο google translate.

Κατά τις έντεκα και είκοσι έχω ραντεβού με την αντικαταστάτριά μου στο σχολείο, για να με ενημερώσει για την ύλη, κ.λπ.

Πήγε κι ο άντρας μου στο ραντεβού, κι όπως το υποψιαζόμασταν, άλλα έγραφε η αγγελία, και άλλα ήταν. Χτες που πήρε τηλέφωνο, του έκλεισαν ραντεβού σε μια καφετέρια. Με το που άκουσα εγώ καφετέρια, αμέσως κατάλαβα ότι κάτι δεν πάει καλά. Αν ήταν κανονική εταιρεία, θα του έλεγαν να περάσει απ' τα γραφεία τους, αφήστε που, για διαφημιστικά ήταν η αγγελία, τι συνάντηση να κάνουν στην καφετέρια; Υποψιαστήκαμε ότι ήταν κάποια εταιρεία πυραμίδα, αλλά είπε να πάει και να δει περί τίνος πρόκειται. Τελικά, ήταν από μια "φιλανθρωπική" οργάνωση, κάτι αντίστοιχο με το Χαμόγελο του Παιδιού, αλλά σε πιο μικρή κλίμακα, και θα πουλούσε υποτίθεται ημερολόγια από πόρτα σε πόρτα, σε καταστήματα, κ.λπ. Από αμοιβή, θα έπαιρνε το 30% για κάθε ημερολόγια, δηλαδή από τα 5 ευρώ τα 2. Βασικός μισθός, κ.λπ., φυσικά δεν υπήρχε. Δε δέχτηκε, βέβαια, γιατί δεν αξίζει τον κόπο. Αφήστε που μάλλον είναι μούφα "φιλανθρωπική" οργάνωση, γιατί αν παίρνει ο πωλητής που είναι ο τελευταίος τροχός της αμάξης τα 2 από τα 5 ευρώ, ε, δε θα πάρει και κάτι ο κατασκευαστής; Δε θα πάρουν κι αυτοί που στέλνουν τον πωλητή; Τι μένει για τα παιδιά; Αυτά απ' όσο ξέρω, είναι σε εθελοντική βάση. Τέλος πάντων, χάσαμε κι από δω... 

Μάγδα μια χαρά η βολτούλα σας!

Κι εγώ χτες κάθισα κι έκανα όλο το σίδερο, κλαψ... Δυστυχώς να μου το κάνει η μάνα μου ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ. Μόνο όταν ήμουν έγκυος το έκανε.

Καλά, αν έρθω σπίτι σου, θα σε πάρω από πριν να δέσεις τα τεράστια λυκόσκυλα. Αλλιώς, θα βρεθούμε κάπου έξω! Δεν παίζει ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ να μπω σε σπίτι όπου τέσσερα τεράστια λυκόσκυλα θα τρέξουν κατά πάνω μου... 

Κι εγώ το έχω πάθει πολλές φορές με τα λεφτά, να βρω ξεχασμένα σε τσάντες και τέτοια, αλλά μικρότερα ποσά.

Τι γλυκούλης ο Βασίλης! Εμάς ο Αντρέας έχει γίνει πολύ άτσαλος. Τις προάλλες όπως ξαπλώσαμε στο κρεβάτι για να τον κοιμίσω, έκανε τα δικά του, στριφογύριζε συνέχεια, και μου έδωσε μια κουτουλιά στο μάτι, νόμισα ότι μου το έσκισε και θα ήθελα ράμματα. Μια άλλη μέρα, όπως έκανε τούμπες στο κρεβάτι, με χτύπησε στη μύτη, παραλίγο να μου τη σπάσει, και μετά μου έλεγε "σου την έσπασα τη μύτη σου. Θα σου βάλω μια φουσκωτή μύτη. Θα σου βάλω μια καφετιά μύτη"...

Το είδα αυτό με το ατύχημα στην Αθήνα, πωπω, να πηγαίνεις στο περίπτερο και να σκοτώνεσαι... 

Το παιδάκι στο Κατηχητικό χτύπησε όταν παίζανε κρυφτό. Είχε κρυφτεί πίσω από κάτι κουρτίνες, κι όταν τη βρήκε αυτή που τα φυλούσε, αυτή βγήκε τρέχοντας πολύ γρήγορα απ' την κρυψώνα της, και δεν είδε το τραπέζι που ήταν δίπλα, κι έπεσε πάνω του με την κοιλιά. Ήταν και καινούριο παιδάκι, και δεν ήξερε καλά το χώρο. Ευτυχώς όλα καλά. Τις είδα και στην εκκλησία την άλλη μέρα, και χάρηκαν πάρα πολύ. Είδαν και τη Γεωργία και ενθουσιάστηκαν. Τον Αντρέα δεν τον είδαν, γιατί δεν μπορούσε να μείνει ακίνητος σ' ένα σημείο...

Βάσω δε χρειάζεται να είσαι φιλόλογος για να κάνεις Κατηχητικό! Από τις τέσσερις κοπέλες που κάνουμε Κατηχητικό, οι δύο είμαστε φιλόλογοι και οι άλλες δύο δασκάλες. Εγώ είμαι και θεολόγος, βέβαια. Μια φίλη μου που κάνει σε άλλη ενορία είναι νηπιαγωγός. Μπορεί και να μην έχεις σπουδάσει κάτι, αλλά να είσαι πολύ διαβασμένη. Αλλά, πιστεύω ότι το καλύτερο είναι να είναι θεολόγοι οι Κατηχητές/Κατηχήτριες.

Μια χαρά με τις εξετάσεις σου! Άντε, κοντεύεις κι εσύ! Δουλεύεις ακόμα;

Σας φιλώ, να κάνω και καμιά δουλειά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρια ναι... ειμαι ακομα στη δουλεια!Οσο μπορω ερχομαι!τι να κανω?αμα πω και φυγω για λιγο τα βρισκω ολα μπαχαλο δυστυχως!ετσι προτιμω να μαι οσο μπορω εδω για να χω το κεφαλι μου ησυχο!και που θα λειπω με αδεια μητροτητας παλι θα ρχομαι...!και στην Ιωαννα ετσι εκανα!αφου δεν υπαρχει κανεις αλλος να κανει ακριβως τη δουλεια που κανω!το μονο που μπορει ο συναδελφος ειναι να εισπραττει απ το συστημα κι αυτο καποτε το κανει λαθος, ειτε συγχυζει τις αποδειξεις, ειτε κατι παθαινει το μηχανημα που βγαζει αποδειξεις...αστα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα!

Αρρωστη ειμαι δεν τη γλιτωσα τελικα, τα χαλια μου μεσα! Θελω καλοκαιριιιιι! Δεν τις μπορω αυτες τις παλιοιωσεις καθε χρονο!!!!

Κοριτσια τα λεφτα δεν τα βρηκα ακομα... Ελπιζω εστω να βρεθει η δουλεια. Δεν περιμενα να τα βρω, γιατι οταν εκανα το ταμα δεν το εκανα ολοκαρδα... Τωρα ισως ειμαι χαζη, αλλα αισθανομαι ασχημα τωρα να απασχολω τον Αγιο για λεφτα, το βρισκω πως να το πω.... ευτελες... Αλλα μια καλη δουλιτσα αν μας στειλει μεγαλη χαρα θα εχω. Λετε να φταιει που δεν μου τη διαβασε παπας; Την πηγα κι ειδα τον παπα μεσα στο αμαξι να φευγει για 2 λεπτα τον εχασα! Αλλα τη σταυρωσα και διαβασα εγω την ευχη... Ποιος ξερει;

Αννα Μαρια μου ξεκινας οπου να 'ναι! Αντε με το καλο στο νεο σχολειο!Δικιο εχεις για τη δουλεια του αντρα σου, υποπτο πολυ υποπτο σκηνικο... Να τον χαιρεσαι για τη γιορτη του!

Μαγδα μου κι  εσυ μου ελειψες! Χαζομαρα μια φορα να μην εχουμε καταφερει απο κοντα να τα πουμε...Μια χαρα που βρηκες λεφτακια! Μεγεια τα παπα και τα νυχια! Καλα ο μικρος σου δεν παιζεται, τι μαλαγανια ειναι αυτη!!! χαχαχα! Κι εμενα βοηθαει ο δικος μου, αλλα οχι πολυ, ειδικα οταν δουλευει καθολου, οσο δεν δουλευει κανει πολλα αλλα πρεπει να το ζητησω.

Βασουλα πακετο να μην μπορεις να εμπιστευτεις αλλον στη δουλεια σου... Ευτυχως οι εξετασεις ολες κομπλε! Θα ξεπρηστεις μολις γεννησεις θα δεις!

Τι καλο φτιαχνετε σημερα; Εγω λαχταρισα πατατες γιαχνι και φετα κι εψησα και ενα λουκανικο χωριατικο, παω να φαω πριν φυγω για δουλεια!

Φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια!

Πήγα στο σχολείο και τα είπαμε με την αντικαταστάτριά μου. Με ενημέρωσε μέχρι πού φτάσανε στην ύλη, και θα μου βγάλει φωτοτυπίες από τα τετράδια των μαθητών, για να ξέρω τι ακριβώς έκαναν! Πήρα και κάποια βιβλία που δεν είμαι σίγουρη αν τα έχω, προγραμματισμούς, το πρόγραμμά μου, και θα ξαναπάω την άλλη βδομάδα να πάρω τις φωτοτυπίες. Μια χαρά όλα, τη ρώτησα για την κοπέλα που πηγαίνουμε μαζί Ρωσικά, και- ω ναι!- θα της κάνω μάθημα! Τα τμήματα που θα κάνω είναι πολλά, γύρω στους 170 μαθητές σύνολο. Η κοπέλα δεν τους έχει μάθει όλους ακόμα, φανταστείτε...

Η πλάκα είναι ότι τη μέρα που επιστρέφω θα πάμε εκδρομή! Θα προτιμούσα, βέβαια, να κάναμε μάθημα, γιατί στην εκδρομή δε θα μπορώ να γνωριστώ με τους μαθητές και όλοι- μαθητές και καθηγητές- θα αναρωτιούνται ποια είναι αυτή η άσχετη... Στο σύλλογο είδα ακόμα μια φιλόλογο που γνώρισα όταν έκανα τη σχολική εμπειρία και είχαμε συνεργαστεί τότε. Όλο σε γνωστούς πέφτω, κι ευτυχώς καλούς γνωστούς!

Μετά έκανα τις εξωτερικές δουλειές που δεν έκανα χτες και πήγα και πήρα τον Αντρέα απ' το σχολείο. Ρώτησα τη δασκάλα πώς τα πάει, και μου είπε ότι είναι καλός με ένα μικρό δισταγμό στη φωνή. Μετά μου εξήγησε ότι στο μάθημα είναι κάποιες φορές στην κοσμάρα του, άλλοτε τον ρωτάει κάτι και της απαντά άσχετα, αλλά αν είναι κάτι που τον ενδιαφέρει συμμετέχει. Μου είπε ότι είναι μικρός ακόμα για να έχουμε μεγάλες απαιτήσεις. Αγχώθηκα λίγο είναι η αλήθεια, γιατί και στο σπίτι πολλές φορές του μιλάμε και μας γράφει τελείως επειδή είναι προσηλωμένος στο παιχνίδι ή στην τηλεόραση, κι άλλες τον ρωτάμε κάτι και απαντά άλλαντάλλον... Ξέρω 'γω, όμως, ούτε τριών δεν έχει κλείσει. Εσάς τα δικά σας πώς ήταν σ' αυτήν την ηλικία; 

Στο σπίτι μετά το φαγητό βρήκαμε διάφορες εικόνες στον υπολογιστή, πολλές τις διάλεξε ο Αντρέας, τις έκοψα, και κάναμε δύο κολλάζ. Στον παιδικό κάνουν τώρα για το σώμα, κι έτσι κόψαμε μέρη του σώματος, χέρια, πόδια (παντελόνι), κορμί (μπλούζα και φόρεμα), κεφάλια, παπούτσια, κ.λπ., και φτιάξαμε έναν άντρα και ένα κοριτσάκι. Του ζωγράφισα σχηματικά τα ανθρωπάκια, και κολλούσε τα ανάλογα μέρη του σώματος στο σωστό σημείο! Δε δυσκολεύτηκε καθόλου με τα σχήματα, ενώ πριν που είχε τη λευκή κόλλα, τα έβαζε όπου να 'ναι. Νομίζω είναι καλή ιδέα να κάνουμε και στο σπίτι κάποια σχετική δραστηριότητα με τα μαθήματα του σχολείου. Άλλωστε, το προτείνουν κι απ' το σχολείο αυτό, να συζητάμε με το παιδί γι' αυτά που μαθαίνει, να βρούμε εικόνες, σχετικά βιβλία, κ.λπ., και να τα παίρνουμε στο σχολείο. Χτες έλεγαν τα μέρη του σώματος με τον μπαμπά του, χρησιμοποιώντας για μοντέλο τη Γεωργία!

Τώρα πήγαν παιδότοπο με τον μπαμπά του.

Βάσω δεν κάνεις κι άσχημα που πας στη δουλειά. Εγώ βαριέμαι αφόρητα σπίτι, κι εσύ το ίδιο νομίζω!

Καλά, όμως, τόσο δύσκολη δουλειά είναι που δεν μπορεί να την κάνει άλλος; Θέλω να πω, που δεν μπορεί να μάθει να την κάνει άλλος.

Χριστίνα νομίζω είσαι λίγο υπερβολική με το τάμα! Σιγά μην παρεξηγήθηκε ο άγιος επειδή δε διάβασε ο παπάς τη φανουρόπιτα, κι επειδή δεν έκανες ολόκαρδα το τάμα! Αν είναι να βρεθούν, θα βρεθούν, και τα λεφτά και η δουλειά! Πάντως ο άντρας μου στο θέμα δουλειά, είναι λες και έχει "κατάρα", τι να πω, μα ακόμα και η αγγελία για τα διαφημιστικά να είναι μούφα;;;

Περαστικά εύχομαι!

Εμείς φάγαμε πρόχειρα σήμερα: είχαμε από χτες ομελέτα φούρνου και ραβιόλες και 2-3 κομμάτια πίτσα που είχαμε στην κατάψυξη και λύσσαξε ο άντρας μου να την ψήσει χτες το βράδι, ενώ είχαμε φαγητό. Τελικά, περίσσεψε λίγο φαγητό απ' όλα, και το φάγαμε σήμερα, μαζί με λίγες τηγανιτές πατάτες. Μες στην υγιεινή διατροφή, γκρρρ... Αύριο θα φάμε φακές πάντως. Πατάτες γιαχνί, φέτα και χωριάτικο λουκάνικο ακούω! Σούπερ!!! Έχω μια αγιορείτικη συνταγή για πατάτες γιαχνί, και βγαίνουν θεσπέσιες!!! 

Σας ευχαριστώ και για τις ευχές για τον άντρα μου!

Πολλά φιλιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Χριστινακι δεν βρηκες ακομα τα λεφτα?ουτε και γω πιστευω οτι παρεξηγηθηκε Ο Άγιος!Μας ανοιξες την ορεξη με τις πατατες τις γιαχνι!:)

Αννα Μαρια η δουλεια μου ειναι οτι τα κανω ολα εδω χαχα, απο Προυπολογισμους, Ετησιες Εκθεσεις, μητρωα υδατοπρομηθειας, ετοιμασια φορολογιων, εισπραξεις, πληρωμες, και τι δεν κανω!χαχα!ο συναδελφος εδω του εδειξα πριν 3 χρονια οταν ελειψα για να γεννησω, να εισπραττει τουλαχιστον οταν ερχεται κοσμος και τα υπολοιπα ερχομουν σταδιακα και τα εκανα!οχι πως δεν τα εβρισκα ολα ανω κατω οταν ερχομουν αλλα τα διαχειριζομουν γιατι μερα παρα μερα ημουν εδω για να τα διορθωσω!καλα να μαστε και ολα θα γινουν με τον ενα η με τον αλλο τροπο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!
Τι το ήθελα και είπα για τις αρρώστιες χτες; Μ' αρέσει, μάλιστα, που είχα γράψει, να μην πω τίποτα και να το γρουσουζέψω. Τελικά ο Αντρέας κρύωσε, και έχει μυξούλες. Μάλλον κρύωσε χτες όταν γύρισαν απ' τον παιδότοπο. Είχε αποκοιμηθεί στο αυτοκίνητο, και τον έφερε ο άντρας μου πάνω αγκαλιά, χωρίς να του βάλει μπουφάν, με την μπλούζα του να έχει σηκωθεί και να είναι η μισή κοιλιά και πλάτη έξω. Μετά τον έβαλε στο κρεβάτι χωρίς να τον σκεπάσει, και χωρίς κάλτσες... Ε, πώς να μην αρρωστήσει το μωρό... 

Το βράδι όλο ροχάλιζε, και τα νεύρα μου έγιναν τσατάλια. Προσπαθούσα να κοιμηθώ, αλλά δεν μπορούσα με την καραμούζα δίπλα μου. Λέω στον άντρα μου να αλλάξει τα σεντόνια στο παιδικό, που είναι γεμάτα σκόνη, αφού πλέον το κρεβάτι δεν το πολυ-χρησιμοποιούμε, και να τον πάει εκεί, αυτός βαριόταν ν' αλλάξει σεντόνια, έστρωσε στον καναπέ και τον έβαλε εκεί, και θα κοιμόταν κι αυτός στον άλλο καναπέ, ο μικρός ξύπνησε σχεδόν αμέσως κι έκλαιγε, μου τον ξανάφερε, πάλι ροχάλιζε, αλλά είχε πάει μία κι ήμουν τόσο κουρασμένη που αποκοιμήθηκα. Σε κάποια φάση το βράδι, του έστρωσε τελικά σεντόνια στο παιδικό και τον έβαλε εκεί, αλλά αργότερα ξύπνησε κι έκλαιγε, και τον έφερε πάλι σ' εμάς. Εγώ χαμπάρι δεν πήρα απ' όλη αυτήν την επιχείρηση! Σηκώθηκα το πρωί και πήρα τη μικρή να την αλλάξω, κι είδα το κρεβάτι στρωμένο με τα άλλα σεντόνια (πάνω απ' τα παλιά, πολύ έξυπνο), και δεν ήξερα τι έγινε, χαχα!

Το απόγευμα χτες πήγα ρωσικά, και μας έβαλε ένα κατεβατό ανάγνωση, ένα κατεβατό ορθογραφία, ένα κατεβατό λέξεις και εκφράσεις, ένα κατεβατό ασκήσεις και λίγη γραμματική... Και μας έλεγε "αυτό είναι πανεύκολο, αυτό είναι πολύ λίγο, αυτό μόνο πέντε λεπτά θέλει". Οκ, αλλά αν τα βάλεις όοολα αυτά μαζί, ε, τελικά πολλά βγαίνουν... Οκ, να μάθουμε λίγα ρωσικά είπαμε, όχι να μεταφράζουμε Ντοστογιέφσκι από τον πρώτο μήνα.

Σήμερα ήθελα να κάνω γενική στο παιδικό για να μεταφερθούμε εκεί με τη Γεωργία, γιατί πλέον δε χωράει στο πορτ μπεμπέ, αλλά έτσι όπως είμαι ζαβλακωμένη, δύσκολο... Θα κάνω κανένα ντουλάπι στην κουζίνα, και θ' αφήσω για αύριο τη γενική.

Βάσω κάνεις όλα τα γραφειοκρατικά δηλαδή! Μπρρρ... Αυτά ακριβώς που δεν μπορώ με τίποτα! Μη μου δώσεις χαρτούρα, πελαγώνω!

Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α, ξέχασα να σας πω, χτες έδωσε τελικά ο άντρας μου γάλα (δικό μου) στη Γεωργία με μπιμπερό και το ήπιε χωρίς κανένα πρόβλημα! Ούτε τσίνησε για το μπιμπερό, ούτε τίποτα! Το ήπιε όλο μια χαρούλα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!

Αννα Μαρια μπραβο στην μικρη που προσαρμοστηκε αμεσως με το μπιμπερο!Περαστικα και στον Αντρίκο!το ροχαλητο ειναι το χειροτερο μου!δεν μπορω ουτε θορυβος να ακουγεται την ωρα που κοιμαμαι!κοιμαμαι πολυ ελαφρια και ξυπνω με το παραμικρο!

Πηγα γιατρο σημερα!ολα καλα Δόξα Τον Θεό και Την Παναγία!πηγε 2620 ο μπεμπης!θα παω για καρδιοτοκογραφο την Δευτερα και Παρασκευη στις 31 θα με δει ο συνεργατης του γιατι αυριο φευγει ξαφνικα ταξιδι για κατι προσωπικο οικογενειακο μου ειπε!αγχωθηκα να σας πω την αληθεια!ελπιζω μεχρι την πρωτη βδομαδα του Νιοβρη που ειπαμε για καισαρικη να επιστρεψει γιατι θελω να με γεννησει ο γιατρος μου!δεν νιωθω καλα να με γεννησει αλλος!ουφ!χαρας την  τυχη μου!ειπαμε για 6 Νοεμβριου με τη βοηθεια Του Θεού και Της Παναγίας!ας ευχηθουμε να μην τυχει κατι νωριτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σας!

Χτες γυρω στις 2 που πηγα τουαλεττα ειδα δυο κηλιδες αιματος!πηρα το γιατρο και μου πε να παω πισω να με ξαναδει για να μαστε σιγουροι!πηγα με ελεγχξε και κολπικα δεν φαινοταν κατι ανησυχητικο!μαλλον καποια μολυνση εχω και μου πηρε δειγμα απ τον κολπο και το πηρα για καλλιεργεια και τα αποτελεσματα θα βγουν αυριο!μου δωσε και κατι υποθετα τα οποια θα παρω για 10 μερες προληπτικα για τη μολυνση!για να δουμε...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Τι κάνετε;

Βάσω, πολύ τρομακτικό αυτό με το αίμα. Κι εγώ είχα σε κάποια φάση απειροελάχιστο, αλλά ήταν μάλλον από κάποιο γδάρσιμο. 

Όπως και να 'χει, να το παρακολουθείς. 

Μια χαρά από βάρος το μωρό! Μην αγχώνεσαι καλέ! Θα έχει γυρίσει μέχρι τότε ο γιατρός σου!

Εμείς καλά, ο Αντρέας έχει ακόμα λίγες μυξούλες και ελάχιστο βήχα. 

Η μικρή ευτυχώς άρχισε πάλι και παίρνει βάρος, έτσι προχτές που πήγαμε στο γιατρό, δεν ανέφερε κάτι για συμπλήρωμα, αντίθετα, είπε ότι είναι όλα μια χαρά και να συνεχίσουμε το θηλασμό. 

Πια δεν τη χωράει το πορτ μπεμπέ, και σήμερα θα καθαρίσω καλά το παιδικό, για να μπει στην κούνια, κι εγώ στο κρεβάτι του Αντρέα. Βέβαια, το δωμάτιο καθαρό είναι, αλλά θέλω να τινάξω και τα στρώματα. Ελπίζω να πείσω τον άντρα μου να τα τινάξει αυτός. Ήθελα να το κάνω χτες, αλλά έπηξα σε άλλες δουλειές, με πήρε και η κουμπάρα μου και πήγαμε για κάτι ψώνια για τη βάφτιση, ήρθε μετά και για καφέ, κι έμεινε πάλι αυτή η δουλειά να εκκρεμεί.

Ρε κορίτσια, σ' αυτήν την ηλικία, τριών μηνών, που βάζατε τα παιδιά σας; Εμείς τον Αντρέα τον είχαμε είτε στο ριλάξ, είτε στο χαλάκι του στο πάτωμα, πάνω σε μια κουβέρτα. Η Γεωργία, όμως, κάνει πολύ απότομες κινήσεις και είναι επικίνδυνη στο ριλάξ, ενώ σε χαλάκι στο πάτωμα δεν παίζει, γιατί όλη μέρα τρέχει πάνω-κάτω ο Αντρέας, πετάει παιχνίδια, κ.λπ. Προχτές ήταν η μικρή στο ριλάξ και είχε σχεδόν γυρίσει όλο το σώμα της πλευρό... Τώρα απλώνω ένα σεντόνι και τη βάζω στο κρεβάτι μας για να έχει ελευθερία κινήσεων, αλλά δεν μπορώ να κάθομαι όλη μέρα δίπλα της για να την προσέχω. Οπότε, λέμε ν' αγοράσουμε πάρκο, και να τη βάζουμε μέσα ξαπλωμένη εννοείται.

Εν τω μεταξύ, ξέχασα να σας πω, κάθε ΄μερα κάνουμε κολλάζ με τον Αντρέα! Την Τρίτη κάναμε τρία κολλάζ βασισμένα στην ενότητα "το σώμα μου" που κάνουν στο σχολείο, τα πήγαμε στη δασκάλα και ενθουσιάστηκε. Τώρα, κάθε μέρα μου ζητά "να κόψουμε" και "να κολλήσουμε", κι όταν τελειώσουμε, θέλει κι άλλο και μου λέει "να πας στον υπολογιστική να πά-εις κι άλλες εικόνες"!

Πού είστε οι υπόλοιπες; Νιώθω πάλι λες και γράφω ημερολόγιο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου ελπιζω ολες να ειστε καλα!

Εγω εφαγα τρελλη ταλαιπωρια! Ειδατε φανταζομαι τις βροχες στην Αττικη! Ε λοιπον, εκανα περιπου 3 ωρες με το αυτοκινητο να παω απο Πειραια Αιγαλεω! Για οσες ξερετε λιγο, φανταζεστε! Για τις υπολοιπες, φανταστειτε μια αποσταση το πολυ μιση ωρα με κινηση!

Μαθητες και παιδια πηγαιναν στη σχολη και δεν μας βρισκαν, ειχε παει μια καθηγητρια που της ειχα δωσει κλειδι να ανοιξει μονο τη μια ταξη και δεν ειχε η ερμη ουτε τουαλετα κι εμεινε εκει να ενημερωνει απο τις 4 τον κοσμο που πηγαινε, δεν ειχε κλειδι για γραφειο, βαραγαν τηλεφωνα, το κινητο μου πηρε φωτια κι εφτασα τελικα 7 και 15 απο τις 5 που ηθελα να ειμαι εκει!

Εδω εγινε χαμος! Σκηνες απο πλημμυρες που βλεπουμε σε ταινιες! Απο θαυμα δεν ειχαμε θυματα!

Ειμαι εξουθενωμενη, σας φιλω, καληνυχτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...