Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινές Βουτιές Και Νέες Αφίξεις Στο Καφενέ Μας!


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια!

Ανθη μου Ροδο πηγα 2 φορες και μου αρεσε παρα πολυ!τι ωραια που εχετε δικους σας εκει και μπορειτε να πατε το καλοκαιρι για διακοπες...!οι αντρες ολο κουρασμενοι ειναι, εμεις γεννηθηκαμε για να τα κανουμε ολα...ετσι νομιζουν!ειναι δυσκολο με δυο παιδια μεσα στο σπιτι και καμια βοηθεια!εδω εγω με ενα και πελαγωνω...οταν με το καλο θα χω και τα 2 δεν ξερω πως θα τα βγαζω περα...!γι αυτο ειμαι στην αναζητηση κοπελας για να με βοηθα!με ρωτησες για την Ιωαννα αν μιλα και εξω οπως στο σπιτι...ναι μιλαει παρα πολυ αλλα τον τελευταιο χρονο!στην ηλικια της Αλεξανδρας δεν ελεγε και παρα πολλα οταν βγαιναμε εξω!τον τελευταιο χρονο ξεθαρρεψε!

Καποια με ρωτησε αν θα προλαβαινει και τα 3 σπιτια!δηλαδη το δικο μου, της μαμας μου και του αδερφου μου του μικρου!στο δικο μου σπιτι θα ειναι 3 πρωινα, στης μαμας μου 2 πρωινα και στον αδερφο μου 1 πρωινο τη βδομαδα!τις μερες που θα πηγαινει στη μαμα μου και στον αδερφο μου δεν θα ερχεται σε μενα το πρωι μονο το απογευμα που θα χω τα μωρα!κι αλλωστε που μιλησαμε στο σκαιπ της το χω πει και μου πε δεν εχει προβλημα!μιλησα με 3 κοπελες απο φιλιππινες...η μια μου αρεσε πολυ ήταν και μαια αλλα δεν της αρεσε η ιδεα να πηγαινει και στα 3 σπιτια!αυτη που διαλεξα μου αρεσε πριν καν της μιλησω απ τη φωτο!αυτη δεν εφερε καμια αντιρρηση ...η τριτη της μιλουσα και γελαγε!οτι να ναι!ελπιζω να εκανα καλη επιλογη!

Αννα Μαρια το τηλεφωνο μου το χεις ή αν θες στο στελνω στο φεισμπουκ σε μηνυμα για να με ειδοποιησεις να ενημερωσω και γω τα κοριτσια!καλα ο Αντρεας λεει θεικες ατακες!χαχα!ακου περιπτωση αναγκης!χεχε!

Μαγδουλα ποναγε τα ποδαρακια ο Βασιλακος?μαλλον ψηλωνει γιατι κι εμεις οταν ημασταν παιδια και παιρναμε υψος ετσι πονουσαμε!ασχημο πραγμα ο πονοκεφαλος!τα παιδια οταν μεγαλωνουν με γιαγιαδες και παππουδες τους κανουν οτι θελουν...ειλικρινα!εγω δεν το μετανιωσα που την εστειλα απο 9 μηνων σχολειο!δεν φτανει που οταν σχολασει την κακομαθαινουν οι γονεις μου, αν την ειχαν ολη μερα δεν θα με ακουγε με τιποτα!οκ εμας ετυχε  και το ατυχημα που μας ειπαν οι γιατροι να μην νευριαζει, να μην κλαιει, να μην ζοριζεται καθολου, ηταν 20 μηνων οταν το επαθε, τι να καναμε της καναμε ολα τα χατηρια για να μην δημιουργησουμε περισσοτερα προβληματα!σιγα σιγα προσπαθησαμε να κοψουμε τα πολλα πολλα, καταφεραμε να μας υπακουει αλλα αμα θελει κατι αν δεν το κανουμε τοτε κλαιει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας κοριτσάκια! Τι κάνετε;

Εγώ πήγα γιατρό πριν καμιά ώρα. Το μηχάνημα βγάζει το μωρό 2700, αλλά ο γιατρός με το χέρι το υπολογίζει πάνω από τρία κιλά. Είναι ακόμα ψηλά μας είπε, μου ξαναέβαλε ραντεβού την Τετάρτη που έχω ΠΗΤ, κι αν περάσω την ΠΗΤ θα πρέπει να πηγαίνω καθημερινά να κάνω σαραντάλεπτα καρδιοτοκογραφήματα μέχρι να δούμε πόσο θα πάει. Σίγουρα δε θέλω να περάσω τις 41 εβδομάδες, θα δείξει!

Μάγδα μερικές φορές δεν έχει να κάνει με το πώς μεγαλώνεις ένα παιδί, όσο με το χαρακτήρα που κουβαλάει. Άλλωστε, πολλά αδέλφια είναι εντελώς διαφορετικοί χαρακτήρες, ένα είναι πάρα πολύ υπάκουο και ήσυχο και το άλλο ανυπάκουο και άτακτο. Εμάς ο Αντρέας μας βγήκε απ' τη δεύτερη κατηγορία! Κι ενώ περνάει χρόνο με παππούδες, όχι πάρα πολύ βέβαια, εντούτοις δεν του κάνουν όλα τα χατίρια. Απλά είναι ξεροκέφαλος και ισχυρογνώμων. Χτες, π.χ. ήθελε να πάρει την κιθάρα του μαζί του στο κρεβάτι. Οκ, την πήρε, σε κάποια φάση του την πήρα εγώ κι έπαιζα και καλά, κι όταν έσβησε ο άντρας μου το φως, του έδωσα την κιθάρα και την έβαλε πάνω στη συρταριέρα. Ε, ο Αντρέας κλάματα και οδυρμούς "θέλω την κιθά-α μουυυυ". Δεν του την έδωσα, του είπα ένα σωρό, ότι θέλει να κοιμηθεί και να ξεκουραστεί η κιθάρα, κ.λπ., "όοοοχιιιι, δε θέλειιιι". Τελικά του τραγούδησα κάτι και ηρέμησε, μετά ξανάρχισε να κλαίει, μετά του πέρασε! Δε θέλω να του κάνω όλα τα χατίρια, αλλά ούτε και όχι να του λέω συνέχεια. Π.χ. στο φαγητό κάθεται αρκετή ώρα μαζί μας, τρώει μόνος του κανονικά, και μετά σηκώνεται και θέλει να δει Πέππα. Ε, οκ, ξέρω ότι είναι φάση που θα περάσει. Οπότε, το υπόλοιπο φαγητό το τρώει με τη συνοδεία της Πέππα. Αλλά η μάνα μου κάνει το άλλο: τις Κυριακές που συνήθως περνάει το πρωί εκεί, τον ταΐζει πριν πάμε εμείς για φαγητό, οπότε την ώρα του φαγητού ο Αντρέας τρέχει πάνω-κάτω, θέλει να κάνουν αγώνες με τον μπαμπά του, παίρνει πράγματα και τα πετάει, κ.λπ. Της έχω πει οκτακόσιες φορές ότι το μωρό τρώει μαζί μας και όχι πριν, κι αυτό το τηρούσαμε από τότε που άρχισε τις σούπες, οκτώ μηνών, αυτή το συνεχίζει.

Καλέ, δεν είπα εγώ για τιμωρία και την αναίρεσε ο άντρας μου! Μόνος του τον έβαλε τιμωρία, μόνος του την αναίρεσε!!! Ό,τι να 'ναι! Πάντως χτες δεν πέταξε παιχνίδια, ίσως γιατί τα είχαμε μαζέψει όλα με τη γυναίκα, χαχα! Τα παιχνίδια του τα μαζεύει συνήθως όταν τα μαζεύουν με τον μπαμπά του. Μόνος του πολύ σπάνια.

Πωπω, τόσο χάλια με τον πονοκέφαλο; Το έψαξες καθόλου;

Τα πέντε ευρώ που παίρνει η γυναίκα τα βρίσκω λίγα για τόσο σκληρή δουλειά. Εμένα με βολεύει, βέβαια, γιατί με περισσότερα θα δυσκολευόμουν, αλλά λέω, ρε παιδί μου, έρχεται και κάνει γενική μες στον καύσωνα και τι παίρνει; Ελάχιστα...

Για τα φρούτα που λες, ευτυχώς αρέσουν και στον Αντρέα, αλλά συνήθως τα εποχιακά. Κάτι μπανάνες και μήλα που έχει ολόχρονα δεν τρελαίνεται. Τώρα τρώει πολλά κεράσια, κι άρχισε να τρώει και καρπούζι ευτυχώς, γιατί τα δύο προηγούμενα καλοκαίρια, ούτε να το δει!

Κλείνω για να πάω να βάλω το φαΐ στο φούρνο και ξαναμπαίνω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια ,τι κανετε;

προχτες πηγα για ψωνια πηρα δυο ζευγαρια παπουτσια,ενα σουτιεν στραπλες τελειο και επιτελους βρηκα μαγιο μετα απο αρκετο ψαξιμο εχω μεγαλο στηθος και στενη πλατη κι οσα εβρισκα ηταν τεραστια στην πλατη και ηθελαν διορθωμα αφηστε που καποια ηταν πανακριβα απο 108,80 ε με την εκπτωση σιγα μη δωσω τοσα για πεντε μερες το χρονο που το φοραω αυτο που βρηκα εκανε 30ε ,σημερα πηρα τον Νικο τηλεφωνο και τον ρωτησα πως περναει μου ειπε καλα αλλα οτι του λειπουμε ολοι και θελει να γυρισει σπιτι ,αντε πλησιαζουν οι μερες  την Δευτερα το βραδυ θα ειναι σπιτι το αγορακι μο ,μας ελειψε ολους μας και τα παιδια τον ζητανε συνεχεια ,εχω παραγγελιες για πλεξιμο μια φιλη μου θελει να της κανω ενα μπολερο και μια αλλη κοπελα θελει ενα φορεμα δεν ξερω ομως αν θα προλαβω να της το φτιαξω πριν βγει το καλοκαιρι εχει αρκετη δουλεια

 

 

Αννα Μαρια κι εγω απο οσο ξερω κι εδω τοσο περιπου περνουν οι γυναικες για καθαρισμα ,ειχα παει πιο παλια κι εγω για δυο μερες περιπου δυο 8ωρα και μου ειχαν δωσει 100ε , εγω δεν εχω παρει ποτε γυναικα προτιμω να τα κανω μονη μου περισσοτερο απο οικονομικης αποψης ,να ενημερωσεις την Βασω οταν πας ναγεννησεις να ξερουμε ,περιμενε να γεννησεις και μετα ξαναπροσπαθεις με τον Αντρεα ,καλα οι ατακες του δεν παιζονται ακου περιπτωση αναγκης που τα βρισκει και τα λεει,μαζι γραφουμε...εγω παλι πιστευω οτι περνανε φασεις την ηλικια του Αντρεα τα περισσοτερα ετσι κανουν θελουν να γινεται το δικο τους ο Δημητρης ακομα παιρνει διαφορα και κοιμαται μαζι τους και πολλες φορες θελει να γινεται το δικο του και κλαιει ενω σε γενικες γραμμες ειναι υπακουο παιδι παντως θελει σταθεροτητα οχι τη μια ετσι και την αλλη να αναιρουμε αυτα που ειπαμε πριν ,οντως ειναι λιγα τα λεφτα αν πιστευω οτι αν ζητουσαν περισσοτερο δεν θα συμφερε σε κανεναν να παρει γυναικα για τις δουλειες ετσι δεν ειναι;υπαρχει περιπτωση να μην ξεκινησει ο τοκετος δηλαδη και μπορει να ξεπερασεις τις 41 εβδομαδες δεν ξερω δεν θα ηθελα να παω τοσο πολυ αν πας για προκληση στην 40η βδομαδα ;

 

Ανθη ευχαριστω για τα καλα σου λογια ,εισαι τυχερη που εχεις σπιτι στη Ροδο εμεις εχουμε μια φιλη στην Κρητη και μας παρακαλαει καθει χρονο να παμε αλλα ειναι λιγο ακριβουτσικα τα εισητηρια και δεν παιρνουμε αποφαση,δεν βλεπω να βρισκω ξενοδοχειο με φαγητο που ελεγα το λιγοτερο που βρισκω ειναι 500ε για πεντε μερες και μαλλον παλι θα μεγειρευω εγω τελοσπαντων,εμενα παλι ασε με να μαγειρευω ειναι το καλυτερο μου αυτο που βαριεμαι ειναι να πλενω ενα σωρο κατσαρολικα μετα ,και μενα μου αρεσει η ταξη και δεν θελω να βλεπω πραγματα πεταμενα στα πατωματα νευριαζω ,χθες ο Δημητρης απλωσε τα παιχνιδια του κατω και μετα δεν τα μαζευε αναγκαστικα να τον απηλεισω οτι δεν θα του δωσω παγωτο αν δεν τα μαζεψει φυσικα τα μαζεψε στο πι και φι τη μανια κι αυτη να τα πετανε ολα κατω και να μην μαζευουν γκρρρρ,οσο μεγαλωνει θα ξεθαρεψει η Αλεξανδρα και μιλαει πιο πολυ μην ανυσηχεις ειναι και γυναικα μην τη φοβασαι!!

 

Μαγδα κι ο Γιωργος παραπονιεται συνεχεια τα τελευταια βραδια οτι τον πονανε τα ποδια του μαλλον ψηλωνουν τα παιδακια μας ...εγω ξυλο δεν εχω ριξει σχεδον ποτε στα παιδια αλλα φωναζω οταν κανουν κατι ο αντρας μου λεει ριξε καμια μονο φωναζεις αλλα δεν μπορω και πιστευω οτι δεν θα εχει αποτελεσμα αν φανε ξυλο ,απο μικρη δεν εχω φαει ξυλο αλλα δεν βιωσα και  την εφηβεια μου ξεγνοιαστα στα 12 μου χωρισαν οι γονεις μου και περασα διαφορες δυσκολες στιγμες ετσι αναγκαστικα δεν εζησα αυτη την ηλικια οπως επρεπε τελοσπαντων,κι εμενα μου αρεσουν πολυ φρουτα και λαχανικα μερικες φορες προτιμω να φαω λαχανικα παρα κρεας κι ευτυχως και τα παιδια μου μοιασανε και τρωνε σχεδον τα παντα κι απο τα δυο λιγο με το σπανακι δεν τα παμε καλα αλλα που θα παει οσο μεγαλωνουν ισως το φανε κι αυτο

 

Κατερινακι να τα εκατοστισετε με τον αντρα σου!!!να ειστε ευτυχισμενοι,τι πειραζει αν γιορτασεις το Σεπτεμβριο το παρτυ του Νικολα  οποτε μπορεις καντο,κι εγω πολυ νευριαζω οταν βγαινουν εξοδα που δεν υπολογιζεις αναγκαστικα πανε πισω αλλα πραγματα που ηθελες να κανεις ,σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια !!

 

Βασω βρηκες τελικα κοπελα; δεν καταλαβα εσεις θελετε μια κοπελα να δουλευει κανονικα αφου θα πηγαινει σε ολους κανονικο μηνιατικο θα παιρνει δηλαδη ,κακομαθε η Ιωαννα τι να κανεις αφου αναγκαστικα επρεπε να της κανετε τα χατηρια με το θεμα που ειχατε οταν θα ερθε ο αδερφουλης της δεν ξερω πως θα αντιδρασει που θα χασει τα πρωτεια ......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μαρια μια χαρα η Γεωργία! Θα βγει πανω απο τρια κιλα θα δεις...! 5ευρω την ωρα και μενα μου παιρνει η κοπελα που φερνω...! Ερχεται 8 το πρωι και φευγει 2 το μεσημερι και θελει 30 ευρω! Οντως ειναι πολύ λιγα λεφτα που παιρνουν αλλα λεει και η Κατερινα δε θα μας συμφερε να δινουμε περισσοτερα και κανεις δεν θα φερνε κοπελα για δουλειες!

Κατερινα σας ελειψε και του λειψατε του Νικου ειναι λογικο! Ναι κανονικο μηνιατικο θα δινουμε στην κοπελα αφου θα ερθει απο φιλιππινες αποκλειστικα για μας! Μεσω γραφειου την βρηκα! Θελει 350 ευρω στο χερι και 89 ευρω κοινωνικες ασφαλισεις.δεν ξερω πως ονομαζονται σρην Ελλαδα οι Κοινωνικές ασφαλισεις. ..! Θα δινουμε 190εγω 150 ο μπαμπας μου και 100 ο αδελφος μου!με γεια και το μαγιο ...εγω φετος δεν μπηκα ουτε στην πισινα μας αλλα ουτε και θαλασσα που πηγαμε βουτηξα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για την Ιωαννα δεν ξερω πως θα το παρει οταν γεννησω πρωτα Ο Θεός αλλα καθε μερα της μιλαμε γι αυτο...θα ζηλεψει τον πρωτο καιρο μετα ομως νομιζω θα το αγαπησει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και πάλι!

Έφτιαξα πατάτες στο φούρνο με κρεμμύδια, ντομάτα και κύμινο. Βασικά αυτό το φαγητό στην Κύπρο ονομάζεται τταβάς, αλλά έχει και κρέας μέσα, το οποίο εγώ παρέλειψα! :)

Μετά ήρθε ο Αντρέας και κόλλησε στην Πέππα. Μιλάμε για τρελό κόλλημα. Έκανα και το λάθος να του δείξω  πώς να βάζει μόνος του και δε σταματά με τίποτα. Την ώρα του φαγητού ήθελε να δει Πέππα. Οκ, δε θέλω να τον πιέζω να καθίσει στο τραπέζι με το ζόρι, του άφησα το πιάτο στο τραπέζι, αυτός έτρωγε ψωμί, τελικά τον τάισα όπως έβλεπε Πέππα, αφού έφαγα εγώ. Μετά έβαζε τους "Πειρατές" του Ντίσνεϊ, λέω, μέχρι να τελειώσει το επεισόδιο, ας σιδερώσω δυο ρουχαλάκια που έχω. Τελικά τα δυο ρούχα ήταν πεντηνταδυο, αλλά είπα να τα σιδερώσω μια που το πήρα απόφαση. 

Εν τω μεταξύ, ο άντρας μου στο γραφείο, να παίζει σκάκι, ενώ του έχω πει άπειρες φορές να μην παίζει σκάκι όταν είναι το μωρό ξύπνιο, γιατί μπορεί να συμβεί οτιδήποτε, κι όταν παίζει σκάκι, ούτε να του μιλήσουμε δεν μπορούμε. Χτες βράδι σκέφτηκα ν' αρχίσω να φωνάζω ότι σπάσαν τα νερά, να δω πώς θ' αντιδράσει, αλλά λέω, ας μην το γρουσουζεύω.

Να σιδερώνω τώρα εγώ κάθιδρη, ο μικρός να επιμένει να δει κι άλλα παιδικά, να του λέω να παίξει κιθάρα, να ζωγραφίσει, να τραγουδήσουμε, κ.λπ., τίποτα αυτός. Τελικά σηκώθηκα και του έκλεισα τον υπολογιστή, πάει στο γραφείο κλαίγοντας, αποφάσισε ότι θέλει σκάκι, κι ο άλλος να τον διώχνει και να τον στέλνει σε μένα. Τα νεύρα μουυυ. Ευτυχώς τώρα σηκώθηκε, θα τον αλλάξει, να του κάνει τις εισπνοές και να τον πάει βόλτα.

Ανθή επαναλαμβάνω: μήπως έχουμε τον ίδιο άντρα; Κι ο δικός μου είναι συνέεεχεια κουρασμένος. Χτες δεν έκανε τίποτα το ιδιαίτερο, κάποιες κούρσες με το αμάξι μόνο, αλλά εδώ οι αποστάσεις είναι πάρα πολύ μικρές, κάτι ψώνια, έπλυνε πιάτα, έβαλε ένα πλυντήριο, μάζεψε το προηγούμενο και άπλωσε το καινούριο. Αυτά νομίζω, και μετά έρχεται και μου λέει "αφήστε με τώρα λίγο, θέλω να ξεκουραστώ"... 

Ο άντρας σου τι δουλειά κάνει;

Καλά, αυτό με τις κούνιες ΤΡΑΓΙΚΟ. Άκου νυχτερίδες... Πώς του ήρθε; Ο δικός μου απλά θα του έλεγε "δεν μπορώ τώρα Αντρέα, είμαι κουρασμένος, μετά".

Η γυναίκα ήρθε 9-1 και έκανε γενική στην κουζίνα και τα μπάνια, συν σκούπισμα-ξεσκόνισμα-σφουγγάρισμα σε σαλόνι και διάδρομο. Πολύ καλά νομίζω για τέσσερις ώρες μόνο και τα έκανε τέλεια, σε σημείο που τώρα φοβάμαι να ακουμπήσω μήπως και τα λερώσω! 

Συμφωνώ γι' αυτό με την πάνα, αλλά μόνη μου αδυνατώ σ' αυτή τη φάση. Ελπίζω να το συνειδητοποιήσει ο σύζυγος σε κάποια φάση, και να βοηθήσει, αλλιώς θα κόψει την πάνα όταν πάει δημοτικό.

Βάσω στείλε μου το κινητό σου στο φέισμπουκ, γιατί δεν το έχω.

Για τη γυναίκα που λες, προτίμα κάποια μεγαλύτερης ηλικίας. Μ' αρέσει που σου άρεσε η άλλη απ' τη φωτογραφία! Δεν είναι νύφη που ψάχνεις καλέ, γυναίκα για το σπίτι είναι!

Εγώ τον Αντρέα όταν θέλει κάτι που δε γίνεται, απλά τον αφήνω να κλαίει. Δεν είναι νεογέννητο που δεν κάνει να κλαίει, και δεν καταλαβαίνει. Κοτζαμάν γάιδαρος έχει γίνει, και μπορεί να καταλάβει κάποια πράγματα. Άλλωστε, όταν βλέπει ότι δεν του περνά, σταματά τα κλάματα. Σήμερα που του έκλεισα τον υπολογιστή, έκλαψε, χτυπήθηκε, εν τω μεταξύ εγώ του πρότεινα κάποιες εναλλακτικές λύσεις, κι αποφάσισε να φέρει το κουτί με τα αυτοκινητάκια του για να παίξει. Φυσικά, το "παίζω αυτοκινητάκια" για τον Αντρέα, τον τελευταίο καιρό σημαίνει "τα πετάω για να σπάσουν". Έσπασε δύο, του είπα να τα μαζέψει και όλως περιέργως τα μάζεψε και τα πέταξε!

Κατερίνα μια χαρά τα ψώνια σου! Καλά, στα μαγιό έχουν ξεφύγει οι τιμές... Ευτυχώς που βρήκες κάποιο που να σου κάνει και να είναιι και σε λογική τιμή. 

Εγώ όταν πήγα κατασκήνωση δεν είχα πεθυμήσει καθόλου τους δικούς μου, χιχι!

Κι εγώ από οικονομικής άποψης προτιμούσα να κάνω μόνη μου τις δουλειές, αλλά δε θα τρελαθώ κιόλας. Μια φορά το μήνα να δίνω 20-30 ευρώ δεν είναι κανένα τρελό έξοδο.

Δε με πειράζει να πάω στις 41 εβδομάδες, άλλωστε δεν έχω βαρύνει, ούτε νιώθω άσχημα, απλά μου είπε ο γιατρός ότι, όσο καθυστερούμε, τόσο θα μεγαλώνει το μωρό και θα είναι πιο δύσκολος ο φ.τ. Πρόκληση δεν ξέρω αν γίνεται λόγω προηγηθείσας καισαρικής, αλλά, και για πρόκληση αν πάω, αν είναι το μωρό ψηλά, πιστεύω ότι απλά θα ταλαιπωρηθώ και θα καταλήξω πάλι σε καισαρική. Πάντως σήμερα θα πάμε για περπάτημα μήπως κατέβει, και χτες το βράδι έκανα βόλτες πάνω κάτω στο σαλόνι, και μ' έβλεπε ο Αντρέας και γελούσε, χιχι!

Δίκιο έχετε για τα λεφτά που παίρνουν οι οικιακές βοηθοί, κι εγώ προτίμησα αυτήν που παίρνει 5 ευρώ την ώρα και είναι από την Ελλάδα, από μία άλλη που μου σύστησαν, Κύπρια, που παίρνει 7 ευρώ την ώρα. Αλλά όπως και το κάνουμε, είναι άδικο να σκοτώνεσαι και να παίρνεις τόσο λίγα.

Σας αφήνω, τα λέμε μετά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μαρια αυτη που διαλεξα ειναι γυρω στα 29 αλλα η πιο μεγαλη ηταν 30!εννοω απ τη φωτο την καταλαβα οτι ηταν καλοσυνατο το προσωπο της βεβαια επιφυλασσομαι...θα δειξει! Αυτη του αδελφου μου του μεγαλου ειναι 29 και ειναι πολυ καλη παντως!

Μα και μεις τωρα τηβ Ιωαννα την αφηνουμε βα κλαιει πλεον! Ειναι μεγαλη...! Μετα το χτυπημα ομως ο γιατρος μας ειπε για λιγο καιρο να την προσεχουμε να μην κλαιει και να μην νευριαζει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλο κορες!!!

Σημερα ειμαι ξεμυαλισμενη σκεφτομαι θαλασσες βολτες ταξιδια το μυαλο μου εχει ξεφυγει...!

Απο νεα εγω τι να σας πω σπιτι δουλεια ευτυχως τα μεσημερια χτυπαω δυο τρεις ωρες υπνου κ πηρα τα πανω μου

Εχω σιδερο ως το ταβανι αλλα ειπα να ξεκουραστω κ να το κανω σκ αλλωστε οι βρωμοδουλειες δε τελειωνουν ποτε γκρρρ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασουλα μια χαρα που θα χετε βοηθεια στο σπιτι ελπιζω να σου βγει καλη η κοπελα αλλα στην τελικη δε σου κανει θα τη διωξεις δε θα τη παντρευτεις κιολας χαχαχα

Σπιτι σας θα μενει δλδ;;

Πιστευω οτι οσο λιγοτερο μεγαλωνουν οι παππουδες τα παιδια τοσο λιγοτερο κακομαθημενα γινονται παντως

Κ μας η μικρη αν δε γινει το δικο της χτυπιεται σα χταποδι

Ο βασιλης παλι επειδη ξερει γιατι στο παρελθον εχει κανει κ αυτος το χταποδι μεχρι που πνιγοταν κ γινοταν μπλε ποτε δε λυγισα κ ετσι το χει παρει αποφαση απο μικρος πως οσο κ να χτυπηθει αν δεν θελω κατι δε θα γινει για κανενα λογο

Κ μενα ο β κοιμαται καθε βραδυ με πολλα παιχνιδια αφου κοιμαται κ βγαζω βγαζω ποση ωρα αμαξια οπλα μηχανες μπαλες οτι να ναι χαχα

Σημερα του πηρε μια ξαδερφη του αντρ μου μια μηχανη κ τωρα κοιμαται μαυτην

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωντος οι οικοιακες βοηθοι σκοτωνονται για λιγα λεφτα αλλα αυτα ειναι τα αδικα καποιων δουλειων μερικες πανευκολες χαζες δουλειες ειναι καλοπληρωμενες κ σε καποιες αλλες τα παιζεις για ψιχουλα..,

Ανθουλι μου σε τσιτωνει ο συζηγος ε..

Κοιταξε κ ο δικος μου παντα κουρασμενος ειναι χαχα

Βεβαια εμενα βοηθα απιστευτα αλλα κ χωρις να κανει κατι λεει ειναι κουρασμενος χαχαχα

Νομιζω ολοι οι αντρες γεννηθηκαν κουρασμενοι σπανιες εξαιρεσεις υπαρχουν...! Αυτες οι λεπτομεριες κανουν τη διαφορα...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κα μου του λειψατε του μικρου λογικο μωρε αντε δυο μερες υπομονουλα κ θα τον εχεις κοντα σου

Εχεις παραγγελιες για πλεχτα πολυ καλο αυτο..

Για ξενοδοχειο οντως αν μεγειρευεις ειναι λες κ δε πας διακοπες

Εγω ρε κοριτσια δε πλενω ποτε κ τιποτα στο χερι ολα πλυντηριο πιατων τα βαζω κ κατσαρολες ταψια τα παντα οποτε δε κουραζομαι καθολου με το θεμα κουζινα επισης οποιος πιει φαει τα βαζει απευθειας πλυντηριο ακομα κ ο μικρος κ ετσι ειναι παντα συμαζεμενη η κουζινουλα μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μαρια η γεωργια τελικα θα το πιασει μια χαρα το τρικιλο πιστευω

Λοιπον σας καληνυχτω τα υπολοιπα αυριο κλεινουν τα ματακια μου

Κατερινακι μεγεια το μαγιο.θελω κ εγω μεγαλα βυζακια!!!!!

Φιλια...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φιλενάδες μου! Καλά είστε; Σήμερα δεν κάναμε πάλι τίποτα το ιδιαίτερο. Πήγα τα παιδιά στην πλατεία μαζί με τη μαμά μου, γιατί ο αντρούλης μου ήταν φυσικά....για μαντέψτε...ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΟΣ. Σωστά! Επίσης, η Αλεξάνδρα έλεγε γεια σε όλον τον κόσμο, αλλά ποτέ και για κανέναν λόγο δεν πλησιάζει κανέναν και είναι κολλημένη στο πόδι μου όταν πάει κάποιος να την πλησιάσει ή να την πάρει αγκαλιά.

 

Άννα Μαρία, αν ο δικός μου είχε κάνει αυτά που έκανε ο άντρας σου, θα ήταν όχι απλά κουρασμένος αλλά πεθαμένος. Είναι χημικός μηχανικός και δουλεύει σε μια εταιρεία που παράγει κατεψυγμένα προϊόντα. Φεύγει το πρωί και γυρνάει γύρω στις 7. Στη δουλειά τρέχει πάρα πολύ, αλλά στο σπίτι δεν κάνει τίποτα. ΤΙΠΟΤΑ. Είναι και τρομερά ακατάστατος. Χτες, όταν γύρισα από το σούπερ μάρκετ, μου είπε γεμάτος χαρά ότι μάζεψε τα παιχνίδια. Μπαίνω στο παιδικό δωμάτιο και τι να δω;; Είχε πάρει μια σακούλα και είχε βάλει μέσα ένα κάρο παιχνίδια και όσα δεν χώρεσαν στην σακούλα (τα μεγαλύτερα) τα είχε βάλει σε μια γωνία του δωματίου. Του λέω τι έκανες;; Δεν τα έβαλες στη θέση τους. Μου λέει ότι άμα τα θέλω και σε συγκεκριμένη θέση να τα φτιάχνω μόνη μου. Έλεος δηλαδή. Μπορεί τελικά να έχουμε παντρευτεί τον ίδιο άντρα! Χαχαχαχαχαχα.

Αντέχεις μέχρι 41η εβδομάδα;; Μπράβο θηρίο! Εγώ με το που έκλεισα την 38η έκλαιγα κάθε μέρα και παρακαλούσα το γιατρό να μου κάνει πρόκληση. Όταν τελικά μου είπε ότι θα κάνουμε πρόκληση 38 εβδομάδων και 5 ημερών, ήμουν η πιο ευτυχισμένη γυναίκα στον κόσμο!

 

Βασούλα, μακάρι η γυναίκα να είναι πολύ καλή! Έχεις και συστάσεις; Πού θα μένει; Θα πρέπει να νοικιάσει και σπίτι ή θα μένει σε εσάς; Δεν είναι πολλά τα λεφτά που θα της δίνετε για τόσα που θα κάνει. Μια χαρούλα!

Πάντως, τα περισσότερα παιδάκια που ξέρω θέλουν να περνά το δικό τους και κλαίνε όταν δεν γίνεται αυτό. Όπως πολύ σωστα λέει η Άννα Μαρία, άλλες φορές τους λέμε ναι και άλλες όχι. Δεν γίνεται και συνέχεια όχι.

 

Κατερινάκι, σε λίγες μέρες το αγοράκι σου θα είναι ξανά κοντά σας! Λογικό που σου έλειψε. Σήμερα πρότειναν τα πεθερικά μου να πάρουν τον Πάνο στη Ρόδο 10 μέρες νωρίτερα από τη μέρα που θα πάμε εμείς αλλά εγώ δεν θέλω. Δεν μπορώ.Αφήστε που σκέφτομαι ότι θα τον μπουκώνουν όλη την ώρα και θα του δίνουν παγωτό όποτε ζητάει. Εντωμεταξύ ο Πάνος έχει παχύνει λίγο και κάτι τέτοιο δεν το θέλω με τίποτα.

Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο θα ήθελα να δοκιμάσω φαγητό από τα χεράκια σου! Είμαι σίγουρη ότι μαγειρεύεις καταπληκτικά!

Κρίμα που δεν βρήκες ξενοδοχείο στα μέτρα σου. Ψάξε κι άλλο, μπορεί κάτι να σου έχει ξεφύγει.

 

Μαγδούλα, έχω κι εγώ πλυντήριο πιάτων αλλά το βάζω μόνο όταν κάνω τραπέζια. Υπάρχουν πολλά σκεύη που τα χρησιμοποιώ αρκετές φορές μέσα στην ημέρα. Επίσης, οι κατσαρόλες και τα ταψιά θέλουν πρώτα τρίψιμο και πιάνουν και πολύ χώρο. Άμα είναι να αρχίσω να τρίβω, τα πλένω κανονικά και τελειώνει. Γενικώς, ποτέ δεν με βόλεψε. Πού σκέφτεσαι να πάτε μετά την Κέρκυρα;;

 

Αυτά και για σήμερα φιλεναδίτσες μου! Καλό βράδυ σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια...!

Ξυπνησαμε νωρις νωρις σημερα γιατι σε λιγο θα παμε θαλασσιτσα μη μας πιασει ο ηλιος παλι..

Μετα εχουμε σουπ μαρκετ μπολικες δουλειτσεΣ κ καμια βολτιτσα

Ανθουλι εννοειται οτι δεν πρεπει να λεμε οχι συνεχεια στα παιδακια μας σιγουρα ομως σε μερικα πρεπει να επιμενουμε αλλωστε η αρνηση τωρα θα τα βοηθησει κ στο μελλον δυστυχως θα ακουσουν πολλα οχι τα γλυκαδακια μας στην διαρκεια της ζωης τους κ εμεις δε θα μαστε εκει..

Αχ αυτος ο αντρας σου πολυ γελασα σιγουρα δεν εκανε σωστα τη δουλεια αλλα μη του κοβεις τη φορα μπας κ παρει μπρος κ σιγα σιγα μαθει πως τα θες

Πλυντηριο πιατων εγω παιζει να βαζω κ δυο τη μερα με βολευει τρελα απλα τα ξεπλενω κ βουρ ειναι κ απο οικολογικη αποψη καλυτερο για το νερο τωρα για το ρευμα παλι αλλο θεμα..

Αλλα εξοικονομω τρελο χρονο.

Μη λες για κιλα βλεπω τις ανιψιες μου πως τις εχουν κΑνει κ ανεβαζω πιεση

Πχ χτες πηγαν θαλασσα εφαγαν τοστ κ λουκουμα κ φρουτα ολα αυτα για πρωι ευτυχως ο β εφαγε τοστ κ φρουτο κ δυο μπουκιες λουκουμα ευτυχως ηταν κ ο αντρας μου μαζι κ δεν τους αφησε να δωσουν αλλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια! 

Τι κάνετε;

Εμείς εδώ, καμία εξέλιξη! 

Χτες το απόγευμα πήγαμε βόλτα στην παραλία. Περπατήσαμε λίγο, πήραμε ένα καλαμπόκι στον Αντρέα από ένα φίλο του άντρα μου, γιατί μόλις είδε τα καλαμπόκια, άρχισε να χοροπηδάει σαν καγκουρό και να φωνάζει "θέλω καλαμπόκι, θέλω καλαμπόκι"!!! Του έβαλε ένα ξυλάκι από σουβλάκι στην κορυφή του καλαμποκιού, το κρατούσε με τα δυο χέρια, και το έφαγε όλο μόνος του! Μετά καθίσαμε και φάγαμε πίτσα, αλλά εκεί μας έβγαλε την ψυχή ο Αντρέας, γιατί όλη την ώρα ήθελε να σηκώνεται. Σε άλλα μαγαζιά, που έχει χώρο, δεν υπάρχει πρόβλημα, αλλά εκεί ήταν λίγο στριμωγμένα. Εγώ, βέβαια, δεν μπορούσα να σηκώνομαι και να τον κυνηγάω, ο άντρας μου καθόταν από τη μέσα μεριά και έπρεπε να σηκώνεται ο αδελφός μου για να βγει αυτός, και όλη την ώρα του φώναζε "ΑΝΤΡΕΑ, ΕΛΑ ΠΙΣΩ", κι άλλα τέτοια. Δεν καταλαβαίνει ότι έτσι όπως φωνάζει ενοχλεί όλο τον κόσμο και γινόμαστε ρεζίλι... Του το λέω και μου λέει "ε, και τι θες να κάνω;".

Μετά είδε έναν Μίκυ που ήταν μπροστά από ένα μικρό λούναπαρκ που έχει στην παραλία, έκλαιγε γιατί ήθελε πάλι το Μίκυ, κι όπως προχωρούσαμε, πέσαμε πάνω σε κάτι αυτοκινητάκια, γαϊδουράκια, κ.λπ. απ' αυτά με το κέρμα. Τελικά κάθισε λίγο σε δύο απ' αυτά, ε, μετά φύγαμε με κλάματα!

Σήμερα δεν καλοκοιμήθηκα, έκοψα και το πρωινό φραπέ, και είμαι ζαβλακωμένη...

Μάγδα εμάς οι γονείς μου δεν τον κακομαθαίνουν τον Αντρέα, απλά με πολλά πράγματα δε συμφωνώ. Π.χ. η μάνα μου επιμένει να τον ταΐζει, ενώ ο Αντρέας τρώει μια χαρά μόνος του. Από κάποια φάση και μετά, βέβαια, παρατάει το φαγητό για να παίξει, αλλά μια μεγάλη ποσότητα στην αρχή την τρώει μόνος του. 

Αυτές τις μέρες ο Αντρέας θέλει να κοιμόμαστε αγκαλιά! Ενώ προηγουμένως δεν ήθελε ούτε να τον αγγίζω, τώρα μου τραβάει το χέρι και το βάζει με συγκεκριμένο τρόπο πάνω του. Αν το μετακινήσω, μου το φτιάχνει!

Το πλυντήριο πιάτων εγώ το σιχαίνομαι λίγο, βγάζει άλατα, μύκητες, δεν ξέρω τι άλλο, θέλει συνέχεια καθάρισμα και είναι και μεγάλο έξοδο όσον αφορά στο ρεύμα. Άλλωστε, κι εγώ δεν πλένω απολύτως τίποτα, τα πλένει όλα ο άντρας μου, χιχι! Η κουζίνα, βέβαια, είναι πάντα διάσπαρτη με άπλυτα, αλλά δεν πειράζει! 

Εμείς δεν υπάρχει περίπτωση να πάμε για μπάνιο στις έντεκα για να μη μας πιάσει ο ήλιος! Απ' τις οκτώ-οκτώμιση ο ήλιος καίει... Οπότε, το απόγευμα, μετά τις έξι. Εγώ, βέβαια, δεν υπάρχει περίπτωση να πάω, ενώ ο Αντρέας έχει ακόμα το βήχα, οπότε από βδομάδα και βλέπουμε.

Για τις ανηψιές σου που λες, έχει κι ο αδελφός μου ένα φίλο που τα παιδιά του είναι ακριβώς έτσι. Πήγαν προχτές για μπάνιο μαζί, ζήτησαν τα μικρά παγωμένο γιαούρτι, αυτό με τα φρούτα σαν παγωτό, και πήγαν σ' ένα μαγαζί που βάζεις μόνος σου. Η κόρη του που είναι η μικρότερη έβαλε μια λογική ποσότητα, ο γιος έβαλε ένα βουνό, και φυσικά δεν το έφαγε. Μετά άρχισε να ζητά KFC (μπλιάχ), του λέει ο αδελφός μου "αφού είναι μεσημέρι, και θα πας σε λίγη ώρα σπίτι σου να φας" και λέει ο πατέρας του "έλα μωρέ, σιγά, διακοπές είναι, ας φάνε τα παιδιά ό,τι θέλουν", του πήρε, και φυσικά δεν το έφαγε όλο.

Ανθή κι ο άντρας μου κάπως έτσι μαζεύει τα παιχνίδια! Έχουμε διάφορα κουτιά που μπαίνουν κάποια παιχνίδια ανάκατα και κάποια άλλα που μπαίνουν συγκεκριμένα παιχνίδια. Ε, ο άντρας μου θεωρεί ότι δεν μπορεί να κάθεται να ξεδιαλέγει παιχνίδια (λες και έχει κάτι άλλο να κάνει), και τα πετάει όλα σ' ένα κουτί ανακατεμένα. Αν είμαι από πάνω του, μπορεί να κάνει ένα ξεδιάλεγμα, π.χ. τα αυτοκινητάκια στο κουτί τους, και τα τουβλάκια στο δικό τους κουτί. Το χειρότερο, όμως, είναι όταν βαριέται να τα μαζέψει και τα σπρώχνει με το πόδι λίγο παράμερα. Όταν τον βλέπω να το κάνει αυτό, μου γυρνάει το μάτι ανάποδα... Γκρρρ........ Του λέω "άμα είναι να τα σπρώχνεις με το πόδι, άσ'τα εκεί που είναι". 

Εγώ δεν έχω βαρύνει ιδιαίτερα, οπότε δε με πειράζει να περιμένω μέχρι 41 εβδομάδες (μήπως και γεννήσω στις 22 :P). Φτάνει να μην κινδυνεύει το μωρό, βέβαια. 

Όσο για τα πεθερικά που λες, αποκλείεται να τους έστελνα τον Αντρέα για δέκα μέρες. Κι εμένα θα του έδιναν ό,τι να 'ναι από φαγητό, θα του έκαναν κάθε μέρα τηγανιτά, και θα τον τάιζαν ένα σωρό βλακείες, κυρίως μπισκότα και τέτοια. Αφού η πεθερά μου έλεγε πέρσι το καλοκαίρι που πήγαμε "μην του δώσεις ψωμί, δώσ' του μπισκότο που είναι πιο στεγνό", επειδή έκανε διάρροια και θεωρούσε ότι είναι καλύτερο το μπισκότο απ' το ψωμί. Επίσης, επέμενε να μην του δίνω πολλά φρούτα (ανεξαρτήτως διάρροιας), και επειδή θεωρούσε ότι στα μωρά δεν αρέσουν τα λαχανικά, επέμενε να του τηγανίζει πατάτες αντί να φάει κάποιο λαχανικό ή σαλάτα. Ό,τι να 'ναι. Άσε που θα ζούσε σε ένα άκρως ανθυγιεινό περιβάλλον απ' όλες τις απόψεις, τόσο για τη σωματική, όσο και για την ψυχική του υγεία.

Σας αφήνω, πάω να φτιάξω μακαρονάδα και να κάνω αποτρίχωση. Και στην προηγούμενη εγκυμοσύνη έτσι είχα κάνει, 39 + 3 έκανα τις αποτριχώσεις μου και 39 + 4 γέννησα! Λέτε να συμβεί το ίδιο και τώρα; :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν, στην προηγούμενη εγκυμοσύνη, στις 39 + 3 μαγείρεψα παραδοσιακό μακαρονάκι με σάλτσα λαχανικών στην οποία είχα βάλει άνιθο, έκανα αποτρίχωση και έφτιαξα κέικ. Σήμερα, στις 39 + 3, μαγείρεψα σπαγέττι με σάλτσα λαχανικών με άνιθο (παραλίγο να φτιάξω παραδοσιακό, αλλά είπα ας μην το κάνω κι επίτηδες!), έκανα αποτρίχωση, κι είχα από χτες στο μυαλό μου να φτιάξω κέικ με διάφορα φρούτα, χωρίς να θυμάμαι ακριβώς σε ποια μέρα είμαι. Λέτε να επαναληφθεί το σκηνικό; 

Σκέφτομαι ν' ανεβοκατέβω τις σκάλες της πολυκατοικίας, μήπως και κατέβει το μωρό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ...χαθηκα ε?το ξερω!!! εγω Δευτερα εχω αυχενικη διαφανεια...για να δουμε τι ειναι τελικα!και πανω απο ολα να ειναι καλες οι εξετασεις

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ποτε εφτασε ο καιρος??με το καλο κουκλα μου να φερεις στο κοσμο την κουκλα σου!χιιχιιχι!!! εχεις ακομη μερες... αλλα πηγαινε καμια βολτουλα...για περπατημα... εμενα ο γιατρος με ειπε ταχα το δευτερο ερχεται 10 ημερες νωριτερα.δεν ισχυει μαλλον ε? και εγω δεν το πιστευω..,.εγω 39+3 μπηκα με προκληση ενω δεν ειχα κανενα συμπτωμα ουτε διαστολη ουτε και συσπασεις...οποτε φυσιολογικα δε ξερω ποτε θα γεννησω...θα δειξει...αλλα να σου πω αυτη τη φορα θα ηθελα να φτασω 40 εβδομαδες...θα ειναι χειμωνας οποτε χαλαρα δε θα εχει και ζεστη να προλαβω να γιορτασω και του Αγιου Αντωνιου και μετα ας ερθει!χαχαχα

και εμενα ο Αντωνης οσο ειναι εσενα ο Αντρεας τωρα θα ειναι οταν θα γενναω...2 χρονων+8 μηνων...για να μου πεις εσυ πως θα του ερθει γιατι μαλλον θα εχουμε ζηλειες...μολις παω να ακουμπησω αλλο μωρο φιλων τσιριζει και ζηλευει!

 

Ανθη μου τι κανεις?φιλια πολλα και ευχαριστω για τα χαιρετισματα.

 

Κατερινα,Βασω Μαγδα φιλια και απο εμενα.... αχ δε προλαβα παλι να διαβασω...παλι μονη σπιτι ειμαι και τρεχω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρίνα όλα αυτά που λένε τα βρίσκω πολύ μπακαλίστικα. Πώς είναι δυνατόν να ξέρει κάποιος πότε θα γεννήσει μια γυναίκα; Μια φίλη μου, π.χ., γέννησε το πρώτο 15 μέρες νωρίτερα από την ΠΗΤ, το δεύτερο το γέννησε με πρόκληση 40 + 1 και το τρίτο ακριβώς στις σαράντα εβδομάδες. Δεν υπάρχουν κανόνες σ' αυτά τα θέματα, σε καμία περίπτωση.

Εσένα γιατί σε έβαλε με πρόκληση, αφού δεν υπήρχαν ενδείξεις;

Για να δούμε πώς θα αντιδράσει ο Αντρέας! Πάντως, κάθε παιδί είναι διαφορετικό, δεν μπορείς να ξέρεις πώς θα το πάρει, συγκρίνοντάς το με κάποιο άλλο.

Με το καλό η αυχενική εύχομαι! 

Με τα συμπτώματα και τα κιλά πώς τα πας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεκαοκτώ σκαλιά έχει η σκάλα που οδηγεί από τον κάτω όροφο στο δικό μας. Την έκανα έξι φορές, δηλαδή 109 σκαλιά! Μέσα σε τρία λεπτά περίπου! Αν μη τι άλλο, τουλάχιστον είμαι σε καλή φυσική κατάσταση! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουφ, τα έχω παίξει σήμερα.

Τελικά αντί για κέικ, έκανα μαρμελάδα μήλο-ροδάκινο, γιατί είχα πολλά φρούτα που δε θα τα τρώγαμε, κι αν τα έβαζα σε κέικ, έπρεπε να γίνουν εκατό κέικ, για να χωρέσουν όλα αυτά εκεί μέσα. 

Έπιασε λίγο από κάτω, αλλά ευτυχώς το μεγαλύτερο μέρος σώθηκε, και δε μυρίζει καμένο (νομίζω δηλαδή).

Είμαι ένα πτώμα τώρα και για μαντέψτε: πού είναι ο άντρας μου και πού ο Αντρέας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έκανα και πενήντα καθίσματα, όχι πολύ βαθιά, βέβαια, σε σετάκια των δέκα. Δεν μπορείτε να πείτε. Το παλεύω! Μήπως το παράκανα; :)

Η μαρμελάδα έγινε όνειροοοο!!!! Ευτυχώς δεν έχει καθόλου γεύση καμένου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσι μου σε καταλαβαίνω απόλυτα να φοβάσαι λόγω ιστορικού - δυστυχώς όταν σου χει συμβεί το χειρότερο είναι κάπως αναπόφευκτο να το βγάλεις απ' το μυαλό σου... Απλά θα σου πω κάτι που λέω κι εγώ στον εαυτό μου όταν πάει και γυρνάει το μυαλό στις τρομακτικές σκέψεις και εικόνες του άσχημου παρελθόντος: μέσα μου μεγαλώνει ένα νέο μωράκι και δε του αξίζει να μην το γιορτάζω κάθε μέρα που είμαι έγκυος σ αυτό ❤️ Ολα καλά θα πάνε στο ραντεβού σας, περιμένουμε νεακια 🙏 
    • Μπράβο ειλικρινά που τα καταφέρνεις μόνη σου τόσες πολλές ώρες σερί. Είσαι μάχιμη και αγωνίστρια. Δεν είναι εύκολο ούτε ψυχολογικά, ούτε σωματικά, ειδικά τώρα που έχουν μειωθεί οι ημερήσιοι ύπνοι - εμένα πχ κοιμάται το πολύ 2-3 ώρες κατά τη διάρκεια της ημέρας, που σημαίνει ότι είναι δύσκολο να προλάβω να κάνω τα πάντα σε αυτό το μικρό χρονικό παράθυρο.  Ο δικός μου άντρας λείπει από τις 9.00 και επιστρέφει στις 17.30. Δεν είναι το καλύτερό μου να μένω σπίτι τόσο πολύ και έτσι κάνω τουλάχιστον 2 βόλτες με το καρότσι στη γειτονιά και μάλιστα τη μία επιλέγω να πηγαίνω σε φούρνο ή καφετέρια, γιατί εκεί συνήθως ξοδεύουμε λίγο περισσότερο χρόνο~ @Eliza Kats @peacock Ρε παιδιά, σήμερα ξεμύτισε και το έβδομο (7ο) δοντάκι.... Επειδή με δαγκώνει αρκετά πλέον (έχει βαρεθεί όλα τα μασητικά του), σε σημείο τέτοιο που πονάω ΠΟΛΥ, θα ξεκινήσω άμεσα τα πατημένα, μήπως πάμε και σε κομματάκια πριν κλείσουμε το έτος.. Το έτος.. πόσο απίστευτο, πόσο ονειρεμένο.  Ακόμα συνέρχομαι ψυχικά, νοητικά, σωματικά από την κύηση, τον τοκετό, το νεογέννητο. Πόσο πανδύσκολο ήταν και είναι, μα και π΄όσο ανταμειφτικό. Ένας παραμυθένιος, συγκλονιστικός χρόνος... ❤️❤️❤️❤️❤️               
    • Με το καλό κορίτσι μου!! Η γλυκουλα πλέον συνήθισε ❤️❤️ ο ύπνος γιατί; Ο βραδινός; Εμείς καλά! Αρχίσαμε εδώ κ μια βδομάδα λαχανικά κ σιγά σιγά κάτι τρώει η μπουμπου μου. Είχε κ παλινδρόμηση με το γάλα κ ελπίζουμε τώρα με τις τροφές να στρώσει. Γενικά το θέμα γάλα, δεν μας πάει καλά απ την αρχή 😂 κατα τα αλλά καλά…εγώ αρχίσει κ κουράζομαι λίγο παραπάνω πλέον, γιατί βαριέται εύκολα κ θέλει συνέχεια ενασχόληση, ενώ ήταν αρκετά ανεξάρτητη. Την μέρα κάνει 3 μισαωρους ύπνους κ δεν προλαβαίνω καθόλου να ξεκουραστώ…
    • Νομίζω ότι αυξάνονται και οι ανάγκες τώρα όσο προχωράει η εγκυμοσύνη οπότε αν είχες χαμηλό κι από πριν λογικό τώρα να κατεβαίνει κι άλλο  Εμένα ο γιατρός μου είχε πει ότι λογικά κάποια στιγμή θα χρειαστεί να αυξήσουμε τον σίδηρο, οπότε ίσως και σένα να παίρνεις παραπάνω. Τώρα που θα πάω κι εγώ θα μου γράψει εξετάσεις να δούμε πού είμαστε 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...