Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινές Βουτιές Και Νέες Αφίξεις Στο Καφενέ Μας!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΚαλησπερΑ γυρησα απο τη δουλεια κ εφαγα γεμιστουλια εκανα ενα κεικ δε ξερω τι βγηκε δε δοκιμασα ακομα εβαλα τρουφα που δα στο ιντερνετ τωρα πως θα γινε θα δειξει υποσχεθηκα τρομαρα μου να παω κ στη δουλεια ελπιΖω να τρωγεται χαχα

Αννα μαρια αφου δεν εχεις καριδωσει ακομα τον αντρα σου απορρω εξω απο το χορο ευκολα τα λεμε αλλα σε μερικα εγω ειμαι πολυ καθετη εχει τυχη να μου φωναξει κ πραγματικα 4 μερες ζουσαμε στο ιδιο σπιτι κ για μενα απλα δεν υπηρχε σημασια δεν του δινα στο τελος καταλαβε τη λαθαρα του κ ζηταγε συγνωμες..

Αλλα γενικα εμεις ευτυχως δε φωναζουμε ισως επειδη το χω επιβαλλει αν ξεκινησει να φωναξει απλα φευγω αρα.. Μια δυο δε το ξαναδοκιμαζει για καντο κ εσυ μπας κ ηρεμησει

Κ τον δικο μου αντρα η μαμα του του ριχνε καμια στο κωλι μικρο αλλα ευτυχως ο αντρας μου δε το χει..

Ρε τον αντρικο βηχα το καψερο;

Ο β μονο χτες εβηχε μαλλον λογω κλιματισμου η γραμιτας(γρανιτας)

Καγκουρακι να ζησετε κ παντα ευτυχισμενη

Κ εγω οποτε σχεδιασω κατι σκατα θα μου παει..

Καλα επεσε ολη μεσα στο συντριβανη;;

Παλι καλα δε χτυπησε καλε.

Θα το γιορτασετε αλλη φορα πιο ομορφα ακομα.

Βασουλα κ μενα μου αρεσει να κανω γλυκα αλλα σπανια εχω χρονο η μαμα μου θυμαμαι καθε σαββατο εφτιαχνε ενα γλυκο παντα

Ποσο μου αρεσε αυτη η αισθηση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το κεικ αννα μαρια πολυ ζηλευτο το δα στη συνταγη μιαμ μιαμ με ροδακινο θα ναι σουπερ!!

Κ το βιβλιο αψογο δειχνει..

Το ινδοκαρυδο πως γινεται βασουλα κ μου αρεσει η καρυδα πολυ...

Αντε σας χαιρετω για τωρα θα κανω νανι κ μετα παλι δουλεια αλλα δε με πειραζει χιχι...θα χαλαρωσω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάγδα κι εγώ γεμιστά έλεγα να φτιάξω σήμερα, γιατί νόμιζα ότι αύριο θα έρθει η γυναίκα, και λέω, να κάνω ένα μεγάλο ταψί και να έχουμε φαγητό και για αύριο. Αλλά τελικά, ξύπνησα το πρωί κι έφαγα μια φλασιά, πώς γίνεται σήμερα να είναι Τρίτη, 8 Ιουλίου, κι η γυναίκα θα έρθει αύριο, Τετάρτη, 10 Ιουλίου; Γιατί θυμόμουν και την Τετάρτη, και το 10. Τελικά το πρωί την πήρα τηλέφωνο και είχα πέσει μέσα στο δέκα, όχι στην Τετάρτη. Άρα Πέμπτη θα έρθει, οπότε έκανα σήμερα το ψάρι και αύριο θα κάνω τα γεμιστά.

Καλά, εγώ ξέρεις πόσες φορές είπα να πάρω κάποιο κέικ στη δουλειά και δεν πήρα, λόγω του φούρνου; 

Εγώ πάλι βαριέμαι πάρα πολύ να κρατάω μούτρα. Λίγη ώρα μετά τα ξεχνάω όλα, και ο άντρας μου το ίδιο πιστεύω. Έτσι, τα ξαναβρίσκουμε μέσα σε λίγη ώρα συνήθως. Μετά ξαναρχίζει πάλι, βέβαια, αλλά οκ, πάμε ξανά απ' την αρχή. 

Αυτός τώρα, το έχει δει ότι είναι ο μεγάλος αδικημένος, γιατί ξυπνάει κάθε μέρα νωρίς, εφτάμιση-οκτώ, ασχολείται πάντα αυτός με το μωρό, κάνει τις δουλειές, τα ψώνια, πληρώνει λογαριασμούς, κ.λπ. Αλλά τι θα μπορούσα εγώ να κάνω; Ούτε να οδηγώ δε θέλω αυτές τις μέρες, που πλησιάζω επικίνδυνα. Δε φτάνει που μαγειρεύω δηλαδή, και κάνω κι ένα σωρό άλλα. Τουλάχιστον σήμερα έκανε πολλές δουλειές: καθάρισε το σκουπιδοτενεκέ με ντετόλ, πέταξε τα σκουπίδια, έκανε τα ψώνια, έπλυνε άπειρα πιάτα, σφουγγάρισε την κουζίνα και έπλυνε τη τσάντα του μωρού στο χέρι. Το πρωί ασχολήθηκε αυτός με τον Αντρέα, μου έφτιαξε πρωινό, τον άλλαξε όσες φορές χρειάστηκε και μετά του έπλυνε τα πόδια, αφού περπατούσε παντού ξυπόλυτος και τον πήγε βόλτα για να κοιμηθεί.

Όσο για το ξύλο, ο άντρας μου δεν έτρωγε απλά μία στο πωπάκι, απ' τον πατέρα του φάγανε γαϊδουρινό ξύλο. Γι' αυτό βγήκανε έτσι όλοι. Κι εμάς μας έδερνε η μάνα μου, αλλά όχι κι έτσι. Πάντως, τότε εμάς το ξύλο έπαιζε πολύ. Είχα συμμαθήτριες που οι γονείς τους τις σκότωναν στο ξύλο: με ζώνες, με τσάντες, με τον πλάστη... Και στα σχολεία που υποτίθεται απαγορευόταν το ξύλο, όλο και κάτι γινόταν. Αφού υπήρχαν και γονείς που πήγαιναν και ζητούσαν από το δάσκαλο να δέρνει τα παιδιά τους για να βάλουν μυαλό... Ό,τι να 'ναι. 

Σήμερα σε κάποια φάση κάποια αταξία έκανε ο Αντρέας, και του λέει ο άντρας μου "θα φας ξύλο". Ε, μετά τον κυνηγούσε ο Αντρέας να τον δείρει. Του λέω "να τα, τα βλέπεις; Καλά να σου κάνει". 

Κι εγώ νόμιζα ότι ο Αντρέας κρύωσε απ' το κλιματιστικό, το κρύο νερό και το παγωτό, αλλά μάλλον θα κόλλησε κάτι απ' το σχολείο.

Το κέικ όντως βγήκε νόστιμο! Υπάρχει και άλλη μια τέλεια συνταγή με ροδάκινα, η ροδακινόπιτα. Νομίζω είναι αυτή η συνταγή: https://www.sintagespareas.gr/sintages/rodakinopita.html Την είχα φτιάξει πέρσι δύο φορές, είναι πανεύκολη και πεντανόστιμη! Ταιριάζει και με παγωτό!

Αχ, και τι δε θα δινα για να πήγαινα κι εγώ δουλειά!

Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοπελιες!

Η Μαγδα και η Αννα Μαρια εγιναν οι σταθερες του φορουμ!χαχα!μπαινω καθε πρωι κι αν δε δω μηνυματα σας ανησυχω! 

Αννα Μαρια οντως κανει αρκετες δουλειες ο αντρας σου αλλα μετα γκρινιαζει!το χειροτερο μου!εσυ λες για τωρα το καλοκαιρι οτι φοβασαι για ιωσεις που θα χεις και το βρεφακι!εγω τι να πω που γενναω Νοεμβριο???να μην στελνω την Ιωαννα σχολειο δεν νομιζω γιατι θα χω και το βρεφος και την Ιωαννα...δεν παιζει!α καναμε και διαδικασιες να φερουμε κοπελα για να βοηθαει και τη μαμα και να καθαριζει μια φορα τη βδομαδα του αδερφου μου του μικρου αλλα να με βοηθα και εμενα με τις δουλειες γιατι δεν θα προλαβαινω με τιποτα δουλεια σπιτι και 2 μωρα!γυρω στον Οκτωβριο θα ερθει μαλλον!

Μαγδουλα κι εμεις τρωγαμε κανενα μπατσακι οταν ειμασταν παιδια αλλα οχι ιδιαιτερα πραγματα!παντα απ τη μαμα τις ετρωγα εγω, ο μπαμπας ποτε δεν με χτυπησε!ενω τα 2 μου αδερφια ετυχε να τους δειρει γιατι εκαναν διαφορα με τις μοτορες και τα αυτοκινητα εγω δεν ημουν τοσο ατιθαση οσο αντιδραστικη!ελπιζω να μην παρει απο μενα η Ιωαννα οταν φτασει στην εφηβεια να ναι αντιδραστικη!ειχα την πιο δυσκολη εφηβεια λεει η μαμα και απ τους 3!το θυμαμαι κιολας...παντα ημουν μεσα στην τσιτα και την αντιδραση!ηρεμησα μονο οταν πηγα για σπουδες, δηλαδη στα 18 μου!αλλα απ τα 13 μεχρι τα 17 ειχα τρελανει τη μαμα μου!χαχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Δε γέννησα ακόμη, αν και, χτες το απόγευμα ήμουν σίγουρη ότι από στιγμή σε στιγμή γεννάω. Μπαίνω να κάνω μπάνιο και άρχισα να νιώθω τρομερή πίεση προς τα κάτω. Λες και κάποιος σκάλιζε τον κόλπο μου! Λέτε να άρχισε η διαστολή; Δεν είχα αίμα ή κάτι πάντως, αλλά ήταν αρκετά έντονο και πήγε αρκετή ώρα. Ίσως να ήταν επειδή είχα κουραστεί, γιατί είχα κάνει αρκετές δουλειές χτες, μικροδουλίτσες, βέβαια, αλλά όλο πάνω-κάτω ήμουν. Βέβαια, αυτήν την πίεση κάτω τη νιώθω απ' τη μέση της εγκυμοσύνης, μη σας πω και νωρίτερα, αλλά χτες ήταν πάρα πολύ έντονο. Τελικά, ξάπλωσα στην πολυθρόνα μου και δεν έκανα τίποτα, και σταμάτησε.

Το βράδι ήρθε ο αδελφός μου, καθίσαμε, έπαιξε λίγο με τον Αντρέα, ο οποίος χτες ήταν πάρα πολύ άτακτος. Ό,τι έβρισκε, το πετούσε. Έπαιρνε τα αυτοκινητάκια του, τα πετούσε με δύναμη κάτω, κι έλεγε "μα γιατί δε σπάουν;" και τα έσπαζε μόνος του. Τελικά, σε κάποια φάση που ήταν ο αδελφός μου στο δωμάτιό μου και μιλούσε στο σκάιπ με την κοπέλα του, και πήγε κι ο Αντρέας και τους έπρηζε, ήρθε ο άντρας μου, μάζεψε από κάτω όλα τα παχινίδια, και όλα τα σπασμένα τα μάζεψε με τη σκούπα. Εκείνη την ώρα έρχεται ο Αντρέας, τον βλέπει, κι άρχισε να κλαίει με μαύρο δάκρυ: "μη μου τα μαζέψειιιιιιςςςς". Εννοείται τα μάζεψε και του τα πέταξε. Άλλωστε, τον είχα προειδοποιήσει ότι, ό,τι σπάει, θα το πετάξουμε και δε θα πάρουμε άλλο.

Σήμερα γλίτωσα το μαγείρεμα, γιατί θα κάνει η μάνα μου ντομάτες στο πιάτο και θα πάμε να φάμε εκεί. Θα έχουμε πρήξιμο, βέβαια, αλλά τι να κάνουμε. Οπότε, τα γεμιστά δεν τα βλέπω να γίνονται ποτέ!

Ο Αντρέας ευτυχώς είχε θεαματική βελτίωση με τις εισπνοές. Σήμερα το πρωί έκανε μόνο μία φορά γκουχ! 

Ουφ, μου είχε πει η δασκάλα στο σχολείο αν θέλω, να του βάλω βρακάκια, να του φοράει βρακάκι στο σχολείο, αλλά τελικά δεν έβαλα. Και δέκα βρακιά να του έβαζα, άμα κατουριόταν, θα λέρωνε και τα παντελόνια. Άντε, οκ, να βάλω και δέκα παντελόνια, αλλά με τα παπούτσια τι γίνεται; Θα του τα πλένουν και θα κυκλοφορεί το μωρό ξυπόλυτο, ή θα τα φοράει με τα κάτουρα; Γκρρρ, έχω πελαγώσει μ' αυτό το θέμα.

Βάσω, άσε, χαιρόμουν για το καλοκαίρι, γιατί λέω, εντάξει, θα κάνει μεν ζέστη, αλλά δε θα έχει αρρώστιες. Αλλά έπεσα έξω, γκρρρ...

Κι εμάς μόνο η μάνα μου με έδερνε. Τον αδελφό μου πάλι, και οι δύο γονείς! 

Κι εγώ ήμουν αντιδραστική στην εφηβεία και χμ... είμαι ακόμα. Στην εφηβεία δεν άντεχα καθόλου, μα καθόλου τους γονείς μου. Ούτε να τους βλέπω δεν ήθελα.

Σας αφήνω να κάνω ένα σκούπισμα-ξεσκόνισμα.

Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουφ, τι βαρεμάρα... Δεν μπορώ σπίτιιιι... 

Πήγαμε το μεσημέρι και πήραμε τον Αντρέα απ' το νηπιαγωγείο. Είπα στη δασκάλα τους προβληματισμούς μου, και συμφώνησε μαζί μου. Μου είπε να τον αφήσω λίγο ακόμα, και να ξαναδοκιμάσουμε από Αύγουστο-Σεπτέμβριο.

Μετά πήγαμε στους γονείς μου και φάγαμε, καταστρώσαμε ολόκληρο σχέδιο με τον αδελφό μου για να πάμε στην παγωταρία να φάμε παγωτό, γιατί εδώ και κάτι μέρες είχα γκαστρωθεί δυο συγκεκριμένες γεύσεις (γιαούρτι με φρούτα του δάσους και μωσαϊκό). Υποτίθεται θα κοιμόταν ο Αντρέας στο αμάξι, και μετά θα ερχόταν ο αδελφός μου να πάμε με το δικό του αμάξι (των γονιών μας δηλαδή) στην παγωταρία. Ο Αντρέας κοιμήθηκε μια χαρά, αφού κάναμε βόλτες για μισή ώρα, αλλά τελικά τον έπιασε κρίση βήχα όπως επιστρέφαμε στο σπίτι, και ξύπνησεεε... Είναι ό,τι πιο κουραστικό αυτό το πράγμα, να μην μπορείς να καθίσεις λίγο το μεσημέρι.

Τελικά πήγαμε στην παγωταρία κι έφαγα τις πολυπόθητες γεύσεις, και μετά ανέβηκε ο αδελφός μου σπίτι μας, κι έκαναν κάτι τελευταίες δουλειές που εκκρεμούσαν.

Το μαγείρεμα δεν το γλίτωσα, αφού αύριο θα έρθει η γυναίκα, έτσι έβαλα να φτιάξω τώρα μοσχάρι με μελιτζάνες και ρύζι.

Ο Αντρέας έχει αφηνιάσει, βαριέται φρικτά, κι ο άντρας μου δεν εννοεί να τον πάει μια βόλτα στην παιδική χαρά να περάσει η ώρα. Πετάει όλη την ώρα πράγματα κάτω, μέχρι και στη βεράντα των από κάτω, δεν ακούει κανένα, εγώ δεν μπορώ φυσικά να τρέχω και να παίζω μαζί του, κι ο άντρας μου δεν καταλαβαίνει ότι ΠΡΕΠΕΙ να απασχολήσει το μωρό. Οκ, κάνει διάφορες δουλειές, την πιο πολλή ώρα δεν κάθεται (απορώ κι εγώ), αλλά το μωρό ΕΙΝΑΙ ΜΩΡΟ. Άντε να το καταλάβει αυτό το πράγμα... 

Ουφ, τι ωραία που πήγαινα σχολείοοοο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Τι κάνετε; Εμείς ήρεμα και χαλαρά. Σήμερα πήγαμε σε ένα παιδικό πάρτυ το απόγευμα. Καλά περάσαμε. Κατά τα άλλα. ησυχία, τάξη και ασφάλεια.Περιμένω να περάσουν οι μέρες για να φύγουμε για διακοπές. Θέλω να λιώνω στην παραλία, να μην κάνω τίποτα, να βολτάρω σταμάτητα..Ευτυχώς περνούν γρήγορα οι μέρες. Η Αλεξάνδρα είναι καλύτερα. Το δοντάκι έχει καλύτερη θέση αλλά και πάλι είναι πιο κάτω σε σχέση με το δεξί. Το κακό είναι ότι ματώνει πολύ εύκολα. Ακόμα και με τον πωπό να πέσει μπορεί να ματώσει. Την Δευτέρα έχουμε ξανά ραντεβού με τον οδοντίατρο.

 

Βασούλα, πολύ χάρηκα που οι εξετάσεις σου βγήκαν καλές. Τα έχει αυτά η εγκυμοσύνη. Δεν θέλω να σκέφτομαι πώς ήταν τα πόδια μου και στις δύο εγκυμοσύνες. Δράμα. Σαν ελέφαντας ήμουν.

Ευχαριστώ πολύ για όσα μου είπες για το χτύπημα της Αλεξάνδρας. Έχεις απόλυτο δίκιο. Εσείς περάσατε πολύ χειρότερα και βρήκες τη δύναμη να αντεπεξέλθεις σε όλες τις δυσκολίες!

Πολύ καλά κάνατε που βρήκατε γυναίκα να σας βοηθά. Θα προλαβαίνει όμως να βοηθά και εσένα και τη μαμά σου και τον αδερφό σου;

 

Άννα Μαρία, ο άντρας σου δεν έχει νεύρα γιατί απλά είναι κλεισμένος στο σπίτι αλλά γιατί δεν δουλεύει. Αυτό πιστεύω εγώ τουλάχιστον. Οι μόνοι ρόλοι που έχει είναι να κάνει δουλειές σπιτιού και να φροντίζει τον Αντρέα. Βάλε τον εαυτό σου στη θέση του και προσπάθησε να δείξεις όσο περισσότερη κατανόηση μπορείς. Εγώ τουλάχιστον τώρα που δεν δουλεύω είμαι μέσα στα νεύρα. Να σκέφτεσαι ότι σε βοηθά όσο περισσότερο μπορεί. Για τις φωνές δεν μπορώ να πω και πολλά πράγματα γιατί δυστυχώς φωνάζω αρκετά. Πάντα το μετανιώνω μετά και υπόσχομαι στον εαυτό μου ότι την επόμενη φορά θα καταφέρω να το ελέγξω αλλά τελικά δεν μπορώ. Επίσης, έχω δώσει μπαφλίτσα σε πωπό και χεράκι. Δεν το θεωρώ τόσο τραγικό. Δεν είμαι τέλεια, το παραδέχομαι..

Έχουν μείνει 10 μέρες μέχρι την ΠΗΤ σου και είναι λογικό να έχεις ενοχλήσεις. Στην Αλεξάνδρα που τα έχω και πιο πρόσφατα πίστευα κάθε μέρα πως γεννάω και όπου πήγαινα έπαιρνα μαζί και την βαλίτσα μου.Χαχαχαχαχαχαχα. Τελικά και τις 2 φορές γέννησα με πρόκληση, οπότε τσάμπα το κουβάλημα της βαλίτσας..

Τα φρούτα δεν μου αρέσουν σχεδόν καθόλου-σπάνια θα φάω- και έτσι δεν θα επιχειρούσα ποτέ να φτιάξω γλυκό με φρούτα.

Η Αλεξάνδρα είναι σχεδόν 2 χρονών και 14 κιλά η γουρουνίτσα μου!

Με το θέμα της τουαλέτας έκανα κι εγώ βλακεία γιατί η Αλεξάνδρα μου έδειξε καλά σημάδια και το άφησα από βαρεμάρα. Πάντως δεν συμφωνώ με τη δασκάλα του Αντρέα που είπε να σταματήσετε τις προσπάθειες μέχρι Σεπτέμβρη. Κρίμα είναι. Μην ξεχνάς ότι μια φορά έκανε κακά στη λεκάνη!

 

Κατερίνα μου, είδες που ο Νίκος σου περνάει τέλεια; Και την τουαλέτα συνήθισε και όλα μια χαρά. Κάθε φορά που σε διαβάζω και βλέπω πόσες δουλειές κάνεις καθημερινά, νιώθω πραγματικά άχρηστη! Εγώ οφείλω να ομολογήσω δεν κάνω τόσα πολλά πράγματα και φέρνω γυναίκα κάθε 2 εβδομάδες. Το μόνο κόλλημα που έχω εγώ είναι η τάξη. Είμαι ικανή να συγυρίζω 24 ώρες το 24ωρο. Όλη την ώρα μαζεύω παιχνίδια, στρώνω ριχτάρια καναπέδων, δεν αντέχω να βλέπω άπλυτα πιάτα στο νεροχύτη και να φανταζτείς δεν τα αφήνω καν να στραγγίξουν. Κατευθείαν τα σκουπίζω για να μπουν στη θέση τους. Τη μαγειρική τη μισώ. Μακάρι να είχα τη δυνατότητα να μην ξαναμαγειρέψω ποτέ στη ζωή μου. Η ζαχαροπλαστική μου αρέσει περισσότερο αλλά έχω καιρό να φτιάξω γλυκό γιατί δεν θέλω να τρώω ούτε εγώ, ούτε ο άντρας μου, ούτε τα παιδιά.

Για τις διακοπές έχεις δίκιο.Το ιδανικό είναι να μην έχεις μαγείρεμα αλλά έχει σημασία και η τιμή. μακάρι να βρεις αυτό που ζητάς και να ξεκουραστείς όσο περισσότερο μπορείς!

Τα πλεκτά σου είναι υπέροχα. Είσαι μια χρυσοχέρα!

 

Μαγδούλα μου, φαίνεσαι πολύ δυναμικός και πειθαρχημένος άνθρωπος! Μπράβο σου! Πολύ σωστές οι ιδέες σου και για τις φωνές και για τις ξυλιές και για όλα και μπράβο που τα εφαρμόζεις! Επίσης, μου αρέσει που δίνεις στον άντρα σου να καταλάβει ότι έχει κάνει κάποιο λάθος και στο τέλος σου ζητάει και συγνώμη! Εγώ τίποτα από όλα αυτά δεν καταφέρνω τις περισσότερες φορές.

Μακάρι τα αντράκια μας να μας φιλούν και να μας αγκαλιάζουν και όταν μεγαλώσουν!

Ξενοδοχείο για διακοπές δεν έχω ψάξει σχεδόν ποτέ. Είναι κάτι που βαριέμαι αφόρητα. Πες στον σύζυγο να ξαναψάξει αυτός και να αφήσει τις γκρίνιες.Χαχαχαχαχα.

 

Κατερίνα μου, χρόνια σας πολλά! Να είστε πάντα πολύ πολύ ευτυχισμένοι και πολύ πολύ αγαπημένοι και να χαίρεστε την όμορφη οικογένεια σας!

Δεν σας ήθελε που βγήκατε.Η μία αναποδιά μετά την άλλη. Τελικα τι έγινε με την κλειδαριά; Χάλασε; Πρέπει να την αλλάξετε;

Ο Νικόλας κάνει ολόκληρη στροφή με το πετάλι στο ποδήλατο; Είναι πολύ μπροστά αυτό το παιδί!

 

Να σας πω και κάτι τελευταίο. Η Αλεξανδρούλα μέσα στο σπίτι είναι λαλίστατη και κάθε μέρα μιλάει όλο και περισσότερο. Όταν όμως βγαίνουμε έξω δεν μιλάει σε κανέναν. Όλοι της μιλάμε και αυτή δεν απαντάει τίποτα και δεν πλησιάζει σχεδόν κανέναν. Πώς τη λένε τη ρωτάνε, δεν λέει. Γεια της λένε, δεν απαντάει. Απλά τους κοιτάει με τα ματάκια της και πιάνει το πόδι μου. Αντικοινωνική μου βγήκε;;; Σήμερα στο πάρτυ ο μπαμπάς ένος φίλου του Πάνου την είχε συνέχεια από κοντά, της μιλούσε συνέχεια, της πρόσφερε καλούδια για να την καλοπιάσει, τίποτα αυτή..ΟΥΦ..Ο Πάνος ήταν διαφορετικό παιδί και μου φαίνεται περίεργο.

 

Αυτάαααα. Καλό βράδυ φιλενάδες μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοπελες!

Αννα Μαρια μπαινω καθε πρωι να δω αν εχεις δωσει το παρον σου ή αν γεννησες!χαχα!νομιζω ετσι οπως τα λες θα γεννησεις μεσα στην αλλη βδομαδα, πριν τις 20 του μηνα!να γεννησεις 16 Ιουλιου που ειναι γεννημενος και ο γιος του αδελφου μου!χεχε!Ο Αντρεας εκλαιγε που πεταξατε τα παιχνιδια που εσπασε?και εμας η Ιωαννα ειναι αρκετα πεισματαρα...προσπαθω να την αλλαξω αλλα με τιποτα!αν κατι που θελει δεν της το κανεις τοτε κλαιει!ευκολη μεθοδος...!

Ανθη μου ειδες που το δοντακι σιγα σιγα θα ερθει στη θεση του?μην ανησυχεις...!τι ωραια που θα πατε διακοπες?που θα πατε?εμεις κλεισαμε για 5 νυχτες σε μια αλλη πολη της Κυπρου και θα παμε μαζι με την κουμπαρα μου, πρωτα Ο ΘΕΟΣ!η Αλεξανδρα μπορει να ντρεπεται και γι αυτο δεν μιλαει οταν βγειτε εξω!θα ξεθαρρεψει και δεν θα σταματαει να μιλα!χαχα!εμας παντως η Ιωαννα ολη μερα μιλαει!ειλικρινα!ολα θελει να τα ξερει και συνεχως ρωταει!χτες ειδε ενα αεροπλανο και μου λεει μαμα στο αεροπλανο ειναι μεσα ο Μάριος...ο Μαριος ειναι το βρεφακι στο σχολειο της!δεν την πολυπιστεψα αλλα απ την αλλη δεν ειδα το μικρο απ την Δευτερα μεχρι την Τεταρτη!σημερα ρωτησα τη δασκαλα και μου ειπε οτι οντως ηταν ταξιδι με τους γονεις του!προχτες παλι ειδα μεσα στην τσαντα της μια σοκολατα και της λεω Ιωαννα που την βρηκες?μου λεει μαμα ηταν τα γενεθλια του Κωσταντινου, φαγαμε τουρτα και μας εδωσε σοκολατα!και οντως ηταν τα γενεθλια του συμμαθητη της!χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Τι κάνετε; 

Εγώ έχω τη γυναίκα σήμερα, οπότε αναγκαστικά σηκώθηκα νωρίς... Κλαααψ...

Ανθή μια χαρά που θα πάτε διακοπές. 

Θα δεις ότι θα αποκατασταθούν τα δοντάκια της Αλεξάνδρας! Άλλωστε, μην ξεχνάς ότι, ό,τι κι αν γίνει, αυτά θα τα αλλάξει!

Λες για τον άντρα μου; Και για τον πατέρα του τα ίδια λέει. Ότι άρχισε να αλλάζει και αν γίνεται απότομος από τότε που τον απέλυσαν απ' το εργοστάσιο που δούλευε ηλεκτρολόγος και αναγκάστηκε να πάει στην οικοδομή. Τώρα δε που είναι όλη μέρα καθηλωμένος στον καναπέ, δεν το συζητάμε πώς έχει γίνει...

Κι εγώ είμαι μες στα νεύρα που είμαι όλο σπίτι, ουφφφ...

Καλά, δε λέω, κι εγώ φωνάζω, μπατσάκια δεν έχω δώσει, αλλά είναι φάσεις που απλά δεν μπορώ να μη φωνάξω, όπως χτες που ο Αντρέας πέταξε τα τουβλάκια στη βεράντα των αποκάτω...

Άντε ρε, δεν τρως φρούτα;;; Εμένα μ' αρέσουν, κυρίως τα καλοκαιρινά, αλλά προτιμώ τα λαχανικά. Δηλαδή αν δεν φάω φρούτα δε θα μου λείψουν, λαχανικά όμως θα μου λείψουν! 

Η δασκάλα του Αντρέα δεν είπε να μην το βάζουμε στην τουαλέτα, είπε να μην του βγάλουμε την πάνα ακόμα. Αφού το βλέπω κι εγώ το μωρό, δεν είναι έτοιμο.

Κι εγώ δεν το έχω και πολύ με τις δουλειές του σπιτιού, αλλά ούτε και με την τάξη. Μ' αρέσει να είναι το σπίτι τακτοποιημένο, και στην προ Αντρέα εποχή όλα ήταν στη θέση τους. Τώρα είμαστε μπάχαλο, αν και, απ' την πρώτη φορά που ήρθε η γυναίκα, τακτοποιηθήκαμε κάπως. Χτες ο Αντρέας πέταξε μια κούτα παιχνίδια στο πάτωμα του σαλονιού, ο άντρας μου δήλωσε ότι δεν μπορεί να σκύβει να τα μαζεύει, και περιορίστηκε να τα σπρώξει με το πόδι του κοντά στον τοίχο. Εγώ δεν υπάρχει περίπτωση να σκύψω να τα μαζέψω, οπότε είναι ακόμα εκεί.

Κι εγώ πελαγώνω όταν πρόκειται να ψάξω για εισιτήρια ή ξενοδοχεία! Το αφήνω αυτό στον άντρα μου, που συνήθως το κάνει σε συνεργασία με τον αδελφό μου μέσω σκάιπ ή φέισμπουκ!

Η Αλεξάνδρα είναι ντροπαλή προφανώς. Καμία σχέση με τον Αντρέα που με το που θα δει κάποιον πηγαίνει κατά πάνω του και τον πρήζει! Και η κόρη της απόπάνω μας είναι στην ηλικία του Αντρέα, κι όταν συναντηθούμε στις σκάλες, ο Αντρέας πηγαίνει κοντά της, της μιλάει, κ.λπ., κι αυτή κρύβεται! Ενώ είναι πολύ έξυπνο κοριτσάκι, για να φανταστείτε, έκοψε τις πάνες ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ!!!

Βάσω 16 Ιουλίου έχω ΠΗΤ, αλλά δε θα με χαλούσε καθόλου να πάρω λίγες μέρες ακόμα και να γεννήσω 22 Ιουλίου που έχω εγώ γενέθλια!

Κι ο Αντρέας ακριβώς τα ίδια, όποτε δεν του κάνουμε κάτι που θέλει, αρχίζει ένα σπαρακτικό κλάμα. Προσπαθώ να μην του δίνω σημασία, γιατί δε γίνεται να κάνουμε ό,τι θέλει, π.χ. να βλέπει Πέππα για δυο ώρες.

Εγώ χτες βρήκα στη τσάντα του ένα κέρασμα κι ένα κουτάκι κραγιόνια. Τον ρωτάω ποιο παιδάκι γιόρταζε και έσβησε τα κεράκια, και μου έλεγε συνέχεια εγώ. Του λέγαμε "αφού ρε καραγκιόζη εσύ δεν έχεις γενέθλια σήμερα", εκεί αυτός, και καλά γιόρταζε. Τελικά είδα στο κουτί απ' τα κραγιόνια μια αφιέρωση που έλεγε "με αγάπη Αντρέας". Είναι κι άλλος Αντρέας στο νηπιαγωγείο και άκουσε αυτός που τραγουδούσανε "να ζήσεις Αντρέα" και φαίνεται νόμιζε ότι το τραγουδάνε σ' αυτόν! 

Χτες το βράδι τραγουδούσαμε το τραγούδι του αγίου Κήρυκου που είναι ένα πολύ παιδικό τραγουδάκι και σε κάποια φάση μου κάνει "μα γιατί πή-ε τα παιχίδια μου ο άγιος Κή-υκος που είναι πιο μικιούλης;". Επειδή το τραγούδι λέει "ο άγιος Κήρυκος ήταν μωρό, ήτανε μόλις τριών χρονών" κι ο Αντρέας νομίζει ότι ο άγιος Κήρυκος ήταν βρεφάκι, και πάντα όποτε το τραγουδάμε, μου λέει "σαν τον Μά-ιο" (Μάριο) που είναι το παιδί ενός φίλου του άντρα μου, ενάμιση περίπου χρόνο μικρότερο απ' τον Αντρέα! 

Ουφ, εγώ έχω βγάλει στην ωμοπλάτη ένα τεράστιο σπυρί, και μάλιστα πάνω σε μια ελιά και με τρώει αφάνταστα. Και σα να μην έφτανε αυτό, πονάω λίγο στον αυχένα και κάτι ψηλαφώ, σαν φουσκωμένη φλέβα. Πιστεύω όλα αυτά θα φύγουν με τη γέννα. Ελπίζω δηλαδή.

Η Μάγδα πού είναι;

Σας φιλώ κοριτσάκια, τα λέμε μετά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα, θα βαλω να φτιαξω φαγητο και αν με αφησει ο ταρζαν θα ξαναμπω να διαβασω τα νεα σας.

Αννα Μαρια εδω βλεπω ακομα....

Χθες εφτιαξα καρπουζοπιτα μιαμ μιαμ μια εχει μεινει μονο το 1/4 απο το ταψι, πολυ ευκολη και γρηγορη.

Τα ζουζουνια μου καλα, ο Γιωργακης ξεκινησε ρυζαλευρο το βιολογικο της hipp ενταξη δεν τρελαθηκε κιολας μεχρι τωρα εχει φαει 15 κουταλιες αλλα ολες τις σπρωχνει εξω με την γλωσσα αρχικα. Ο Νικολας δεν φτανει που τοσο καιρο του ετρωγε το γαλα τωρα ορμαει και στην κρεμα, μου βγηκε πολυ ζηλιαρης.

Κατα τ αλλα ησυχια η Αγγελικη εχει δυο βδομαδες ακομα παιδικο και μου ειπαν τις τρεις τελευταιες μερες να στειλω και τον Νικολα αφου σκεφτομαι να ξεκινησει απο του χρονου. Ετσι να παρει μια ιδεα, αν και του χρονου η Αγγελικη θα ειναι σε αλλο νηπιαγωγειο.

Α σκεφτομουν να κανω και τα γενεθλια του Νικολα αλλα δεν εβρισκα χωρο οπως τον ηθελα και λογω εποχης επειδη θα λειπουν και καποιοι φιλοι μας με παιδακια λεω να τα κανω τον Σεπτεμβριο, πειραζει τι λετε?

Χοροπηδαει πανω μου θα τα πουμε μετα, φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καγκουράκι πώς την έφτιαξες την καρπουζόπιτα; Είναι μια συνταγή που είχε δείξει ο Μαμαλάκης; 

Αυτό το ρυζάλευρο εγώ το έφτιαχνα με δικό μου γάλα, έτσι ήταν πολύ οικεία η γεύση στον Αντρέα και το έτρωγε ευχαρίστως! Βγαίνει πολύ νερουλό, όμως.

Ο Νικόλας όντως ζηλιαρούλης, να δούμε ο Αντρέας πώς θα αντιδράσει. Πάντως χτες εγώ είπα στον άντρα μου ότι αύριο που θα έρθει το άλλο μωρό, ο Αντρέας μπορεί να ζηλεύει και να αντιδρά, και δε θα βγαίνει τίποτα με το να του λέει απλά "Αντρέα σταμάτα, μην πετάς παιχνίδια", γιατί απλά θα γίνονται χειρότερα τα πράγματα, πόσο μάλλον με τις φωνές και τα μπατσάκια.

Η Αγγελική θα πάει σε δημόσιο σχολείο του χρόνου;

Κι εγώ που έχω γενέθλια Ιούλιο πάντα για τα παιδιά τα κάναμε Σεπτέμβριο που είναι και του αδελφού μου. Τον Ιούλιο κάναμε μια μικρή γιορτούλα για τους συγγενείς. 

Τι καλό θα φτιάξεις; (στο φαΐ ο νους μου!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουφ, επιτέλους έχω ένα καθαρό σπίτι! Οι βιβλιοθήκες μένουν, αλλά δεν επείγουν. Θα τις ξεσκονίσω χωρίς να κατεβάσω βιβλία.

Να σας ρωτήσω ρε κορίτσια, εσείς οι γυναίκες που φέρνετε πόσο παίρνουν; Πληρώνονται με την ώρα; Εμάς η γυναίκα αυτή παίρνει 5 ευρώ την ώρα. Δηλαδή σκεφτείτε, έρχεται μες στον καύσωνα και σκοτώνεται, και πήρε 20 ευρώ. Πάρα πολύ λίγα... Ο άντρας μου επιμένει ότι στην Ελλάδα θα παίρνουν ακόμα πιο λίγα.

Το απόγευμα θα πάμε με τον Αντρέα σε μια φίλη μου, άντε, να δούμε και κανέναν άνθρωπο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξεκιναω παλι οτι θυμαμαι

Κατερινιω τελειες οι φωτο, μεγαλωσαν τα αντρακια σου κουκλια ειναι οπως αλλωστε και η μανουλα τους, σαν η μεγαλη τους αδερφη δειχνεις. Μια χαρα τα παει στην κατασκηνωση ο Νικος σου, συνηθισε και θα περναει καλα, φυσιολογικο οτι νιωθεις, και εγω νομιζω στη θεση σου θα ελεγα ωραια θα ξεκουραστω αλλα απο το πτωτο βραδυ κιολας θα μου ελειπαν. Ελπιζω να βρειτς κατι οικονομικο για διακοπες και να εχει φαγητο μεσα για να μπορεις να ξεκουραστεις περισσοτερο.

Μαγδα τι γλυκος που ειναι ο Βασιλακης τρελη αδυναμια σου εχει, ολα τα αγορακια ετσι ειναι μικρα και ο Νικολας αν και δεν μιλαει ακομα για να μου τα πει με λογια, μου κανει κατι αγκαλιες που η Αγγελικη δεν θυμαμαι να μου εκανε. Και για να κοιμηθει θελει να ειμαι μαζι του ξαπλωμενη και με αγκαλιαζει και με χαιδευει. Ποτε ειπες θα πατε κερκυρα?

βασω ευτυχως καλες βγηκαν οι εξετασεις και δεν ειναι κατι να ανησυχεις, λιγο η εγκυμοσυνη, λιγο τα τακουνια, λιγο η ζεστη ποσο να αντεξουν τα ποδαρακια, να ξεκουραζεσαι και το βραδυ να τα βαζεις ψηλα βοηθαει πολυ. Ωραια που κανονιζετε για βοηθεια μετα που θα γεννησεις χρειαζεται, θα δεις οτι μετα θα θελεις χρονο για τα παιδια, εσυ ειδικα που εχεις και την δουλεια που δεν θα εχεις ορεξη για μαγειρεμα και δουλειες σπιτιου.

Ανθη μου ποσο ταιριαζουμε το ιδιο ακριβως, θελω να ειναι το σπιτι τακτοποιημενο και τα πραγματα στη θεση τους που ολη την ωρα ισιωνω και εγω τα υφασματα στον καναπε, πλενω οτι εχει ο νεροχυτης και μαζευω παιχνιδια. βεβαια ποτε δεν ειναι στο σπιτι στην μορφη που θα ηθελα να ειναι πριν τα παιδια ηταν ολα στην θεςη τους, ελπιζω σε τρια τεσσερα χρονια να ξαναγινουμε σπιτι.

Το μαγειρεμα το χειροτερο μου δεν ξερω καθε μερα τι να μαγειρεψω και νιωθω οτι μου τρωει ολο το πρωινο απο αλλα πραγματα. Ελα καλε που ειναι αντικοινωνικη η Αλεξανδρα, ειναι η ηλικια τωρα που μεσα στο σπιτι δεν βαζουν γλωσσα και εξω τα πιανουν οι ντροπες, σε λιγο καιρο θα ειναι και εξω λαλιλαστατη.

Την κλειδαρια τελικα την αλλαξαμε ολη, την επομενη μερα δεν γυριζε κανενα κλειδι ουτε απο μεσα ουτε απ εξω, ασε 230 ευρω στα καλα καθουμενα, αλλος εναν λογος που αναβαλαμε το παρτυ του Νικολα για αργοτερα.

Αννα Μαρια πολλα νευρα βλεπω τελευταια θα ερθει η Γιωργια απο μερα σε μερα και θα βρειτε τους ρυθμους σας. Σιγουρα παιζει ρολο που ο αντρας σου δεν δουλευειε και ειναι συνεχεια σπιτι, εδω δεν το αντεχω εγω ωρες ωρες ποσο μαλλον ενας αντρας. Ειναι λαθος στον να δινει ξυλο στον μικρο, τα παιδακια μιμουνται και θα κανουν και αυτα οτι κανουμε εμεις, οποτε αν βλεπει οτι ετσι θελει να του επιβληθει το ιδιο θα κανει ο Αντρεας. Παιχνιδια κατω πεταει και μενα οταν νευριαζει. Φωνη ομως οπως λες και εσυ και εγω εχω βαλει και οσες φορες λεω δεν θα ξαναφωναξω απλα δεν γινεται.

Πολυ γελασα με τον Αντρικο που τα μπερδεψε στα γενεθλια τι να κανει αφου χρονια πολλα Αντρεα ελεγαν, ειπε και αυτος για μενα θα ναι.

Η καρπουζοπιτα βγηκε καλη https://www.sintagespareas.gr/sintages/karpouzopita.html αυτη ειναί αλλα ειδα και τ βιντεακι απο αυτη του μαμαλακη και την δυμβουλευτηκα. Το ρυζαλευρο εγω το κανω με νερο, οσες φορες το εφτιαξα με μητρικο γαλα απλα ηθελες καλαμακι αντι για κουταλι. Σημερα εφαγε περισσοτερο και προς το τελος καλυτερα χωρις να βγαζει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και πάλι!

Ξάπλωσα για λίγο και κοιμήθηκα κανένα μισάωρο. Γενικώς δεν μπορώ καθόλου το μεσημεριανό ύπνο, αλλά σήμερα δε γινόταν αλλιώς. Ευτυχώς δεν κουράστηκα όπως τις προάλλες, γιατί σήμερα ήρθε η γυναίκα που είχε έρθει την πρώτη φορά, και σιγά-σιγά μαθαίνει τα κατατόπια, έτσι δε χρειαζόταν κάθε ένα λεπτό να σηκώνομαι να της δείχνω πού είναι το ένα και πού το άλλο, και δεν είχα και μαγείρεμα, αφού μαγείρεψα από χτες.

Βγήκαν και μερικές μεταθέσεις διευθυντών, δηλαδή είχαν βγει εδώ και μέρες, αλλά εγώ σήμερα τις είδα. Το δικό μας τον πήγαν σε ένα λύκειο πολύ κοντά στο σπίτι μου, και πολύ κοντά στο σχολείο του Αντρέα, ενώ γύρω απ' το λύκειο μένουν όλοι οι θείοι και οι θείες μου. Δυστυχώς αυτό εγώ το έβαλα πέμπτο στην αίτηση που έκανα για τοποθέτηση, και τώρα είπα στη μάνα μου να πάρει τηλέφωνο τον επαρχιακό επιθεωρητή που τον ξέρει, να του πει ότι θα ήθελα να πάω εκεί ή τέλος πάντων, στο σχολείο που θα πάει ο δικός μας, αν γίνει κι άλλη αλλαγή. Άλλωστε, δικαιούμαι να πάω σε όποιο σχολείο θέλω, φτάνει να υπάρχει θέση. Δε θα διώξουν κανέναν άλλον για να πάω εγώ!

Καγκουράκι εμάς ο Αντρέας καμία σχέση με χάδια και φιλιά. Με τον μπαμπά του είναι πιο εκδηλωτικός, μαζί μου το αντίθετο. Τον παρακαλάω για ένα φιλί, και συνήθως μ' αφήνει να τον φιλήσω όταν θέλει κάτι! Στον μπαμπά του τρέχει, ανεβαίνει πάνω του, τον αγκαλιάζει, τον φιλάει, εμένα πολύ σπάνια. Ειδικά το πρωί που ξυπνάει, μέχρι να του ετοιμάσει ο άντρας μου το γάλα, τον παρακαλάω να έρθει για ένα φιλί, μια αγκαλιά, τίποτα αυτός. Ίσως επειδή από τότε που έμεινα έγκυος το άλλαγμα και το ντύσιμό του το έχει αναλάβει ο άντρας μου, κι εγώ δεν τον παίρνω ποτέ αγκαλιά, να τον σηκώσω εννοώ.

Κι εμένα μ' αρέσει να είναι το σπίτι συμμαζεμένο, αλλά δεν είναι ποτέ. Πάντως, προτιμώ χίλιες φορές να μαγειρεύω, παρά να κάνω άλλες δουλειές.

Ο Αντρέας δεν πετάει παιχνίδια επειδή νευριάζει. Τα πετάει για να παίξει, αλλά το παρακάνει. Π.χ. όπως καθόμαστε, αδειάζει το κουτί με τα μολύβια, κ.λπ. στο τραπεζάκι, και μετά τους δίνει μία και τα σκορπάει στις τέσσερις γωνιές του δωματίου. Όσες φορές κι αν του πούμε ότι αυτό είναι αταξία ή, τέλος πάντων, οκ, τα πέταξες, άντε τώρα να τα μαζέψεις, δεν το δέχεται. Χτες πάλι τα ίδια, και του είπαμε ότι είναι τιμωρία και δε θα δει Πέππα. Ε, πιο μετά, και καλά έκαναν συμφωνία με τον άντρα μου, ότι δε θα ξαναπετάξει παιχνίδια (που δεν υπάρχει περίπτωση) και του έβαλε Πέππα. Γκρρρ... Όταν δεν είναι σταθερός, τι περιμένει; Θα ξανακάνει τα ίδια και τα ίδια...

Το ρυζάλευρο αυτό το έφτιαχνα με μητρικό γάλα, γιατί είναι εντελώς σκέτο. Αλλά όντως, θέλεις καλαμάκι. 

Σας αφήνω, πάω να ποτίσω τα φυτά μου, μετά μπάνιο και στη φίλη μου! Α, πρέπει να ξυπνήσει κι ο Αντρέας για να πάμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απαντω και σε κατι με ρωτησατε...

Την Αγγελικη για του χρονου την γραψαμε σε δημοσιο νηπιαγωγειο αφου στον παιδικο την ειχαν ηδη στα νηπια γιατι να ξανακανει τα ιδια, ας αλλαξει και λιγο περιβαλλον

Ο Νικολας κανει μισοπεταλια στο ποδηλατο αλλα μια χαρα το παει και ετσι εχει πολυ πλακα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντρέας: Θέλω ζιπούνι και γάλα.

Εγώ: Είναι πολύ νωρίς για ζιπούνι και γάλα. Ούτε εννιά δεν είναι.

Αντρέας: Μα αφού είναι πε-ίπτωση ανάγκης!!!!!!!!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ ναι επιτελους ηρθε η ωρα της ξεκουρασης

Πως τα καταφερνω κ ολο παει μια για να ξεμπλεξω ουφφφφ

Γραψατε κ μπολικα αι να δω τι θα θυμηθω

Καταρχην εγω απο νεα χτες δουλεια μετα πηγα περιστερι στη μανουλα βεβαια κουραστηκα μιας κ ηρθε κ η αδερφουλα με τη μικρη κ λυσαξανε τα μικρα εμενα ηρθε κ η κοπελα μου κανε ανταυγιες μου κοψε κ λιγο τα μαλλια κ ετοιμη!!

Αυτο αννα μαρια το να πει κατι ο γονιος κ να το αναθεωρησει ο αλλος ειναι γκρρρρρ τρελα σπαστικο

Η ανιψια μου ειναι πολυ ζορικο μωρο κ συγκριτικα που χα συνηθησει με β μου φαινεται τρελα δυσκολο παιδι

Τους εχει παρει κ λιγο τον αερα μιας κ περνα χρονο κ με γιαγιαδες που την κακομαθαινουν αστα βραστα

Η μαμα μου μας ειχε σουζα μονο με ενα βλεμμα ε στα εγγονια καμια σχεση οτι θελουν την κανουν κ ο δικος μου κ η ανιψια μου

Χτες τσακωνομουν κ της εξηγουσα για την αδερφη γιατι σε μενα μια στο τοσο δε προλαβαινει να χαλασει ο β

Πως οταν πει κατι ο ενας γονιος ειναι νομος το να τον αναιρεσει διχαζει το παιδι μονη μου τα λεγα μονη μου τα ακουγα

Πχ μαρια θα φας στο τραπεζι της ειπα

Οχιιιιι τσιριζε φωναζε

Τρεις φορες σηκωθηκε κ την ξαναβαλα

Εκει που το συνηθισε ερχεται η μαμα μου μη τη κανεις κ κλαιει τρωει κ την βαζει εκει που θελε η μικρη

Εγινα τουρμπο!!!κ αλλα τετοια ωραια γκρρρρ

Αλλα νεα προχθες ψοφησα απο τον πονοκεφαλο ακομα κ εμετο εκανα απο τον πονο νομιζα θα ψοφησω

Ο μικρος ερχοταν κ μου πιανε τα μαλλια κ το φορεμα να κανω εμετο κ μου ελεγε ελα μαμακα θα νιωσεις καλα μετα..

Εμενα μου κανει 500000 αγκαλιες κ χαδια ειμαστε πολυ αυτοκολητοι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χτες ολο το βραδυ το καμαρι μου ξυπναγε κ ελεγε ποναν τα ποδια μαλλον παλι ψηλωνει γιατι συνηθως τοτε παραπονιεται κ μετα εχει βαλει αποτομα υψος

Με πεθανε ξυπνησε 50 φορες του δωσα ντεπον εκανα μασαζ του βαλα χατζαπλαστ ειπα παραμυθια ολα τα κανα το αποτελεσμα το πρωι εβλεπα αστρακια απο τη νυστα

Καγκουραkι πολυ καλα κ τη γραψατε αφου τα χει κανει πιο το νοημα της επαναληψης αλλωστε..

Αννα μαρια κ μενα σκορπα τα παντα ο β οταν παιζει χαμος τουλαχιστον μετα τα μαζευει

Ανθη κ εγω το χω αυτο με την ταξη κ ολο μαζευω εμενα το βαρετο μου ειναι τη να σκεφτω να μαγειρευω πες τι θες κ θα στο κανω μονο να μη ψαχνω τι να κανω πολυ το βαριεμαι

Πχ τωρα εκανα πιτσα στης δεκα που ρθα κ εγινε ονειρο μιλαμε..

Βασουλα σουπερ που θα χετε γυναικα θα ναι μεγαλη ανασα κ εγω εχω αρχισει κ το σκεφτομαι εστω δυο φορες το μηνα για τις χοντρες δουλειες μονο

Νομιζω 5 ευρω ειναι πολυ καλα κ μια που φερνει η γιαγια του αντρα μου τοσα παιρνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καγκουρακι κερκυρα 23-30 θα μαστε εσεις;;;

Εγω ανναμαρια σαν εσενα λαχανικα κ φρουτα εγω τα λατρευω δε ζω χωρις αυτα κ μου μοιασε κ ο μικρος ευτυχως

Τωρα το βραδυ μισο πεπονι εφαγε μονος του σε χρονο ντε τε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καγκουρακι βρε την παλιοκλειδαρια σας εβαλε σε εξοδα το παρτυ μια χαρα το σεπτεμβρη να ναι κ οι συμμαθητες καλυτερα

Ωωωωχ ηρθε ο συζηξ σας αφηνω μπας κ παω ποτε για νανι

.....!

Φιλιαααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Καλά είστε; Εγώ έτσι και έτσι. Σήμερα από την ώρα που ξύπνησα έτρεχα. Μαγείρεμα, συμμάζεμα, σούπερ μάρκετ, περιποίηση παιδιών κλπ κλπ κλπ. Έριξα και έναν καυγά με τον άντρα μου..άλλο πράγμα. Έχει αρχίσει ένα τροπάρι και με το που γυρνά από τη δουλειά λέει συνέχεια πόσο κουρασμένος είναι, πιάνει καναπέ και δεν κουνιέται από εκεί με τίποτα.Εγώ να τρέχω σαν το Βέγγο και αυτός αραχτός. Ε δεν μπορώ πια..Εντωμεταξύ τα παιδιά όλα από μένα τα ζητάνε. Ε από ποιον θα τα ζητήσουν; Μέχρι και ο Πάνος μου είπε ότι κουράζομαι γιατί ο μπαμπάς δεν με βοηθάει. Χτες είχαμε ένα παιδικό πάρτυ στις 8 το βράδυ. Ο άντρας μου εμφανίστηκε στις 9.20. Μέχρι τότε δεν είχα κάτσει λεπτό γιατί το πάρτυ έγινε σε πλατεία με κούνιες και η Αλεξάνδρα ήθελε συνέχεια να είναι στις κούνιες. Λογικό. Όταν ήρθε λοιπόν ο άντρας μου και η μικρή ζήτησε κούνιες, του είπα να σηκωθεί και να την πάει. Αυτός, αντί να την πάει, της έλεγε να μην πάει προς τα εκεί γιατί έχει νυχτερίδες...ΕΛΕΟΣ δηλαδή.

 

Άννα Μαρία, λίγα λεφτά πήρε η γυναίκα. Κάθισε 4 ώρες ακριβως;; Η δικιά μου έρχεται 8.30, φεύγει 4,30 με 5 και της δίνω 50 ευρώ. Είναι όμως τέλεια! Είμαι απόλυτα ευχαριστημένη! Παίρνει και πολλές πρωτοβουλίες. Δεν περιορίζεται μόνο σε αυτά που λέω.

Βρε τον Αντρίκο που νόμιζε πως έχει αυτός γενέθλια! Χαχαχαχαχα!

Εγώ πιστεύω ότι αν φοράει πάνα το παιδί, δεν μπορεί να καταλάβει ότι πρέπει να κάνει κακά ή τσίσα στην τουαλέτα. Σου λέει θα τα κάνω μετά με την ησυχία μου. Αν όμως λερωθεί μια δυο φορές και νιώσει άσχημα, σίγουρα θα καταλάβει ότι πρέπει να τα κάνει στη λεκάνη.Σε αυτό βέβαια πρέπει να βοηθήσει ο άντρας σου γιατί εσύ είναι λίγο δύσκολο να καθαρίζεις κακά ή τσίσα.

Καλέ όταν έρθει η ώρα να μπεις στο μαιευτήριο ποια θα μας ειδοποιήσει;; Στείλε κανα μήνυμα στη Βάσω για να μας το πει!

Μακάρι να σε πάρουν στο σχολείο που θες.

 

Κατερινάκι, θεωρώ κι εγώ το μαγείρεμα χάσιμο χρόνου. Απίστευτο χάσιμο χρόνου. Φεύγει όλο το πρωινό, μην σου πω και το μεσημέρι αν υπολογίσω και τα πλυσίματα.

Κρίμα που χάλασε η κλειδαριά.Πολλά λεφτά. Μια χαρά είναι και ο Σεπτέμβρης για το πάρτυ σας. Μπορείτε τότε να τα γιορτάσετε. Το ίδιο κάνω κι εγώ γιατί τον Αύγουστο έχει ο Πάνος γιορτή και η Αλεξάνδρα και γιορτή και γενέθλια, αλλά λείπουν όλοι τότε. Η μικρή βέβαια όταν μεγαλώσει θα ξενερώσει που έχει τόσο κοντά γενέθλια και γιορτή γιατί παίρνει ένα δώρο για όλα.Χαχαχαχαχα. Επίσης μπορεί να ξενερώνει που μαζί της θα γιορτάζει και ο Πάνος τη γιορτή του. Τι να κάνουμε όμως;;

 

Βασούλα, λαλίστατη η Ιωαννούλα σου! Μόνο στο σπίτι ή και έξω στον κόσμο; Ξέρει πολύ καλά τι γίνεται στο σχολείο της! Να μην αμφιβάλλεις γι'αυτό! Χαχα! Πανέξυπνη είναι!

 

Μαγδούλα, στο είπα και την προηγούμενη φορά. Μπράβο για την πειθαρχία σου και για την σταθερότητά σου. Ίσως σε αυτό οφείλεται το γεγονός ότι ο Βασιλάκης είναι τόσο ήσυχο παιδάκι.

 

Με ρωτήσατε πού θα πάω διακοπές. Θα πάμε πρώτα στη Ρόδο και ύστερα στην Κεφαλλονιά. Η Ρόδος παίζει πάντα γιατί -αν θυμάστε- η πεθερά μου είναι από εκεί.

 

Καλό βράδυ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...