Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινές Βουτιές Και Νέες Αφίξεις Στο Καφενέ Μας!


Recommended Posts

Βασουλα μου νωρις ειναι ακομα αστο το ονομα τωρα μη ζαλιζεις το κεφαλακι σου απο τωρα..

Δωρο για την ανιψια τελικα βρηκα δλδ ρωτησα την αδερφη μου ενα καθρεφτη λεει ειδε κ θελει οποτε θα της δωσω λεφτα να τον παρει κ εγω θα της παρω κ κοκαλακια οποτε μια χαρα..

Αννα μαρια λιωνω με τις περιγραφες σου λιωνω μιλαμε!!

Κ εγω ξερω στα νεα ρουχα βγαινει χρωμα στην αρχη

Καλα εγω ειχα καταστρεψει ετσι τη στρατιωτικη στολη του αντρα μου την ειχα βγαλει κιτρινη κ αναγκαστηκε κ ειχε παει ετσι ακομα το θυμαται κ μου το χτυπαει οταν βαζω πλυντηριο το νου σου μαγκυ μη αλλαξεις χρωμα παλι

Γκρρρ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ανθη κ εγω ψηφιζω μπουκλες αν κ σου πανε κ τα δυο εξιςου αλλα παντα το φυσικο το προτιμω εγω..

Εγω παλι ενοχες δεν εχω νιωσει ποτε κ για τιποτα οσα πραγματα εχω κανει τα χω κανει μετα απο σκεψη

παρολο που ειμαι παρορμητικη σα χαρακτηρας τιποτα δεν κανω χωρις να μαι απολυτα σιγουρη...!

Προτιμω παντως να μετανιωσω για κατι που κανα παρα για κατι που δεν εκανα..!

Λοιπον παω για νανι σημερα θα κοιμηθω αγκαλια με το γατακι μου το βλεπω ετσι τραυματισμενο κ θελω ολο να το φιλαω κ να το αγκαλιαζω.

Ραντεβου αυριο..!

Ειδα ενα μπλε ρολοι στο ιντερνετ τελικα μου αρεσει παρα πολυ το συγκεκριμενο

υπαρχουν πολλα αλλα αυτο μου αρεσει πιο πολυ απο ολα..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Χριστινακι που χαθηκες??μας ελειψες...ο Δημητρακης πως ειναι?εμεις το παρκο το φυλαξαμε στην αποθηκη μεχρι να το ξαναχρειαστουμε σε λιγο καιρο παλι!χαχα!

Μαγδουλα τι επαθε ο Βασιλάκης?το καημενο το μωρο...τοσο μεγαλο χτυπημα πρεπει να χτυπησαν με δυναμη!και πρεπει να πονεσε αλλα δεν εβγαλε κιχ!μπραβο του...αντρας απο τωρα!

Αννα Μαρια κι εγω ριλαξ ειπα να παρω γιατι σχεδον καταστραφηκε το προηγουμενο!και επισης επειδη ειναι αρκετα λερωμενη και το καθισμα αυτοκινητου και το καροτσι σκεφτομουν να παρω κατι πιο φτηνο καινουριο!δεν ξερω...ειναι και ακριβα αυτα αλλα εχω χρονο ακομα μπροστα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Τι κάνετε;

Εγώ δεν κοιμήθηκα καλά, κλαααααααααααααααααααψ........... Ξύπνησα κατά τις εφτά παρά και αναγκαστικά το πάω σερί, γιατί ήρθε η γυναίκα για τις δουλειές. Αυτή που φέρνει η μάνα μου δηλαδή. Τώρα καθαρίζει το δωμάτιό μου. Ουφ, δε νιώθω καλά εγώ να κάθομαι κι η άλλη να τα κάνει όλα και να σκοτώνεται μες στη ζέστη, αλλά τις άλλο μπορώ να κάνω; :( 

Μάγδα το ξέρω βρε ότι γιορτάζεις 22, αφού εκείνη τη μέρα είναι τα γενέθλιά μου!

Λες να ξεκουράζομαι ε; Πάντως το έχω προσέξει ότι οι περισσότερες γυναίκες που μπαίνουν με πρόκληση, αν δεν έχουν γεννήσει προηγουμένως, τελικά κάνουν καισαρική.

Χαχα, κι εγώ έχω βρακιά αφόρετα, αλλά είναι κάτι στρινγκ, αφήστε καλύτερα!

Πωπω, τι έπαθε ο Βασιλάκης; Μπράβο του, είναι πολύ σκληρό παιδάκι!

Μια χαρά θα πάει η παρακέντηση, θα δεις!

Εμένα ο άντρας μου, που έχει αναλάβει τα πλυντήρια, μου έχει καταστρέψει διάφορα ρούχα, γιατί φοβάται να βάλει χρωματοπαγίδα, επειδή τη ρουφάει καμιά φορά το πλυντήριο και βουλώνει το φίλτρο.

Βάσω εμάς ευτυχώς το καρότσι, το πορτ μπεμπέ και το καθισματάκι αυτοκινήτου είναι σαν καινούρια! Ένα πλύσιμο θέλουν και έτοιμα για χρήση! Και το δεύτερο καρότσι το ίδιο, οπότε μια χαρά! 

Ουφ, νυστάζω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουφ, δεν μπορώ, είτε που θα αυτοκτονήσω σήμερα, είτε που θα γεννήσω... Πέθανα απ' την κούραση... Πέθανα, πέθανα, πέθανα... Δεν μπορώ να κουνηθώ. 

Άλλη έκανε τις δουλειές, εγώ πέθανα... 

Ευτυχώς η γυναίκα έκανε γενική στα δύο υπνοδωμάτια, καθάρισε το μεγάλο μπάνιο, τη μικρή βεράντα που ήταν σε ένα απίστευτο χάλι και έβγαλε τα βιβλία από δύο βιβλιοθήκες και ξεσκόνισε, και σκούπισε και σφουγγάρισε το γραφείο. Εγώ έπρεπε όλη την ώρα να πηγαίνω πάνω-κάτω, να της πάω το ένα, να της δείξω το άλλο, γιατί πρώτη φορά ερχόταν και δεν ήξερε τα κατατόπια. Ντρέπομαι κιόλας να της λέω "κάνε αυτό" και "κάνε εκείνο", έτσι έτρεχα για διάφορα. Όχι ότι έκανα δουλειές, αλλά και μόνο μ' αυτό το τίποτα κουράστηκα. Μαγείρεψα κιόλας και φάγαμε όλοι, και η γυναίκα μαζί, τώρα θέλω να πέσω και να σηκωθώ μεθαύριο... 

Τώρα μένει να γίνει γενική στην κουζίνα, στα μπάνια (πλακάκια και τέτοια), και στις άλλες τρεις βιβλιοθήκες του γραφείου, αφού η μία απ' αυτές είχε σπάσει, τη φτιάξαμε και κατεβάσαμε τότε τα βιβλία, πριν κανένα μήνα δηλαδή. Την επόμενη βδομάδα θα έρθει η άλλη γυναίκα, κι ελπίζω να μην έχω γεννήσει μέχρι τότε, για να τελειώσουμε με τη γενική... 

Πωπω, βλέπω τώρα μια εκπομπή που είναι μια οικογένεια με εξάδυμα! Απαπαπαπαααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τσα καλησπερΑ τσουπρες κοιμησα το μικρο μου ραμπο κ χαλαρωνω

Χτες βραδυ ειχα ανησυχο υπνο ειδα κατι φρικτα ονειρα οποτε το πρωι κοιμηθηκα ως της 11 να αναπληρωσω ο μικρος ξυπνησε 8 κ ειδε παιδικα κ επαιξε ως που σηκωθηκα πραγματικα σαν τον βασιλη δεκα παιδια μεγαλωνα ειναι τοσο βολικο το μαναρακι μου..

Μετα τον πηρα κ πηγαμε βαρκιζα στην τραπεζΑ να βαλω προκαταβολη για το ξενοδοχειο τελικα η μια βδομαδα κλεισαμε κερκυρα μπαινω στη τραπεζα τραβαω νουμερο 242 κοιταω μπροστα 187 κ κοσμος ουρες δυο ταμεια λεω αυριο θα φυγω

Στο 194 βλεπω τον ταμεια να μου κανει νοημα να παω μπα λεω λαθος καταλαβα κοντοστεκομαι οποτε φωναζει κοπελια ελα σειρα σου μιας κ ξαναρθες παλι τον κοιταω λεω για αλλη με περασε μου κλεινει το ματι επιτελους ξυπνησα η γυναικεια φυση να ναι καλα σε πεντε λεπτα τελειωσα νιωθω λιγο ενοχες με κοιταγαν κ με μισο ματι οι θειτσες αλλα να ναι καλα ο ταμιας γιατι δε θα αντεχα μια ωρα στην ουρα ορθια

Ο αντρας μου λεει να πηγαινω παντα εγω σε δημοςιες υπηρεςιες χαχαχα λες κ θα μαι παντα τυχερη τεσπα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σήμερα πατέρας+κόρη κάναμε το πρώτο μας μπανάκι για το καλοκαίρι. όλεεεεε  [smilie=sunny.gif]

 

(ΥΓ: παρουσιάσε μια φοβία να με αφήσει και να κινηθεί στο νερό. Έλεγε η κόρη (σχεδον 3 ετών) όλη την ώρα "κραταμε" , "θα πέσω". Είναι κάτι που το έχουν εμφανίσει τα παιδιά σας από την προηγούμενη χρονιά,λόγο πχ μικρής ηλικίας;;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μετα πηγα σουπερ μαρκετ γυρησα εφτιαξα ενα γαριδοπιλαφο κ τωρα ξαπλωσα μολις ξυπνησει το παπι θα παμε θαλασσα

Εχω λιγο αγχος για αυριο κ θελω να κρατω το μυαλο μου απασχολημενο να μη το πολυσκεφτομαι..

Αννα μαρια γιορτη εγω γεννεθλια εσυ σουπερ!!

Κουραστηκες καημενη μου εγω παλι τα παω πολυ καλα με τις εντολες χαχα οταν ερχοταν η βασιλικη διαβαζα βιβλιο κ απλα της ελεγα κανε αυτο κανε αυτο αλλες παλι φορες τις τα γραφα σε χαρτι κ εφευγα για ψωνια η δουλεια

Σκοπος ειναι αμα ερθει η γυναικα να ξεκουραστεις οχι να ψοφησεις βρε

Εγω γεννησα με καισαρικη γιατι δεν ειχα διαστολη 8 ωρες ημουν πολυ στενη κ το μωρο τεραστιο κ εβγαινε κ με τον αγκωνα παραξενα το παλεψα παρα πολυ για κανονικα αλλα δεν γινοταν γιατι μου σπασαν τα νερα κ θα στεγνωνε το μωρο

Ελπιζω στο αλλο να γεννησω κανονικα

Εγω απο καροτσια παρκα ρηλαξ κουνιες τα δωσα ολα στην ινα κ αμα ξανακανω μωρο θα μου τα δωσει αλλωστε τα χα κλασικα ολα σε πολλα δυο παρκα ειχε κ η πεθερα ενα δυο ρηλαξ ειχε κ η μανα μου ενα χαζογιαγιαδες λες κ μια στο τοσο που πηγαιναμε χρειαζοταν να χουν κ ολα τα κομφορ κ αυτες τεσπα απο τη χαρα τους τα παιρναν..

Βασουλα μου ασε γερη κουτουλια εριξαν οντως

Με παιρνε η δασκαλα σημερα η καημενη καναμε κοπανα κ ανησυχησε!!!

Παω να φαω ενα παγωτο μου πεφτει το ζαχαρο συνεχεια χιχι αλλο που δε θελω να βαλω κατω το οικογενειακο παγωτο

Σας φιλω...!

Ευχηθειτε να πανε ολα καλα αυριο...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουφ, ξάπλωσα καμιά ώρα, κοιμήθηκα περίπου ένα τέταρτο-είκοσι λεπτά και ξεκουράστηκα.

Μάγδα ο Βασίλης είναι απίστευτα ήσυχος! Ο Αντρέας πάντως δεν υπάρχει περίπτωση να μείνει μόνος του τόσες ώρες. Βασικά, ούτε πέντε λεπτά δεν μπορεί. Ακόμα κι αν έχει τι να κάνει, πάντα θα βρει κάτι άλλο!

Καλέ, με τον ταμία τι έγινε, δεν κατάλαβα; Του γυάλισες; :P:) Δεν είχε καρέκλες να καθίσεις; Εμάς εδώ στις τράπεζες δεν έχει αριθμό προτεραιότητας, απλά πας και στέκεσαι στην ουρά, γκρρρ... 

Δεν έκανα εγώ δουλειές, αλλά κάθε τόσο έπρεπε να σηκώνομαι και να της λέω τι ακριβώς πρέπει να κάνει. Η μάνα μου, μου είπε να κάθομαι από πάνω της όλη την ώρα, γιατί δεν ξέρει καλά, κ.λπ., αλλά σιγά μην ήμουν όλη την ώρα πάνω απ' το κεφάλι της. Δεν μπορώ κιόλας, ντρέπομαι. Μια χαρά τα έκανε πάντως, ειδικά τα παράθυρα! Ήταν κι άλλα, βέβαια, που έπρεπε να γίνουν, π.χ. απ' το παιδικό έπρεπε να βγουν όλες οι κούτες με τα παιχνίδια, και αρκετές τις έβγαλα εγώ. Κάποιες άλλες της είπα και τις έβγαλε αυτή, γιατί ήταν βαριές. Μαγείρεψα κιόλας, όσο να 'ναι, στην κατάστασή μου, και τίποτα να μην κάνεις, πάλι κουράζεσαι... 

Εγώ καρότσια, ριλάξ, κ.λπ. δεν έδωσα τίποτα, γιατί δεν τα χρειάστηκε και κανείς! Άλλωστε, είχα στο μυαλό μου να κάνω σχετικά σύντομα το δεύτερο! Δεύτερο δεν πήραμε τίποτα, και δε χρειάστηκε άλλωστε. Το καρότσι το παίρναμε μαζί μας όπου πηγαίναμε, αν και, το πρώτο καρότσι εγώ δεν έμαθα ποτέ να το χρησιμοποιώ. Καμιά φορά όταν πήγαινα στη μάνα μου, έπαιρνα το ριλάξ μαζί μου. 

Κι ο Αντρέας γύρισε σήμερα μια τεράστια γρατσουνιά στη μύτη. Κατά λάθος είπε η δασκάλα, πάνω στο παιχνίδι. 

Κι εγώ έφαγα παγωτό, χιχι, ένιωθα πολύ καταβεβλημένη! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια,

κι εγω κουρασμενη ειμαι σημερα καθαρισα τον πανω οροφο και το ενα μπανιο,απλωσα ρουχα,μαγειρεψα και επλυνα κι ενα σωρο πιατα,εχω και τα παιδια που δεν μαζευονται με τιποτα ειναι τα ξαδερφια τους εδω στην πεθερα μου και θελουν και τα δικα μου να ειναι εκει και συνεχεια τος  πηγαινωφερνω ,αφου το μεσημερι ηθελαν να φανε εκει τους εβαλα τις φωνες τι τζαμπα μαγειρευα και τελικα πηρα το φαι μου και πηγα εκει και φαγαμε ολοι μαζι εξω στην αυλη κιολας ,δεν μαζευονται με τιποτα ομως μεσημερι και απογευμα θελουν να κατεβαινουν στην πλατεια του χωριου βρισκουν κι αλλα παιδια εκει και παιζουν , το βραδυ μαζευονται σπιτι,κατεβαινω κι εγω σχεδον καθε μερα και πινω καφε στις φιλες μου ,την Παρασκευη το πρωι φευγει ο Νικος για κατασκηνωση και ακομα δεν εφτιαξα τη βαλιτσα του,θελω να σιδερωσω καποια ρουχα και να τα μαζεψω

 

Αννα Μαρια ουτε εγω πεταω ευκολα ρουχα δεν τα φοραω ομως τα αποθηκευω στο υπογειο ,τα λυπαμαι να τα πεταξω προσπαθω να τα δινω ,να τωρα εδωσα καποιες μικροσκοπικες μπλουζες που φορουσα καποτε στην ανηψια μου δεν πηγαν χαμενες τουλαχιστον ,τα εσωρουχα τα πεταω ομως αν φθαρουν τοσο πολυ ,ο αντρας μου τα  παλια τα φοραει οταν κανει δουλειες χρειαζονται κι αυτα,μην απογοητευεσαι με τον Αντρεα θα ερθει η στιγμη που θα κοψει την πανα,πολυ γελασα μαυτα που λεει και κανει δεν παιζεται ομως!!!τα στρινγκ με τα ταμπελακια δωρα της πεθερας ειναι κι αυτα; πολυ γελασα με τις περιγραφες σου,νομιζω ολα σχετικα ειναι για το περπατημα στον Νικο περπατουσα αρκετα αλλα πηρα ολο τον μηνα στον ΓΙωργο καθολου και γεννησα μια βδομαδα πριν,θα προσπαθησεις για φυσιολογικα τελικα;καλα σου λεει η Μαγδα το θεμα ειναι να ξεκουραζεσαι αφου εχεις τη γυναικα για τις δουλειες οχι να κουραζεσαι περισσοτερο..εγω οταν εχω αμφιβολια για τα χρωματα βαζω χρωμοπαγιδα δεν μου τη ρουφηξε ποτε το πλυντηριο και κανει καλη δουλεια,χθες πηγα στην αδερφη μου και μου εδωσε πισω καποια ροχα για τον μικρο που της ειχα δωσει και ειναι μικρα να τα δωσω αλλου καποια λευκα τα εκανε μωβ γκρρρρρ δεν ξερω αν μπουν στη χλωρινη και ασπιρσουν παλι δεν νομιζω...εγω τα παιχνιδια των παιδιων τα εχω τα μισα στο δωματιο του Νικου σε κουτι για παιχνιδια ,καποια στο σαλονι σε ενα μπαουλακι ,καποια επιτραπεζια στη μια ντουλαπα,καποια αλλα στον μπουφε που εχω στο σαλονι και καποια στο υπογειο μαζεμενα ενας χαμος δηλαδη χαχα

 

 

Μαγδα ευχομαι να πανε ολα καλα μην αγχωνεσαι;ο καημενουλης χτυπησε και παρηγορουσε το αλλο παιδακι τι γλυκος!!!μαλλον απο το αγχος για την εξεταση δεν κοιμηθηκες καλα κι εβλεπες εφιαλτες μην αγχωνεσαι ολα καλα θα ειναι,κι εγω αν πιασω το οικογενειακο παγωτο δεν σταματαω εφτιαξα κι ενα μπανοφι προχτες κολαση τελειο εγινε κι ολο το μυαλο μου στο ψυγειο ειναι .....

 

Ανθη εμενα μου αρεσουν και ισια και σγουρα τα μαλλια σου οπως και να τα κανεις κουκλα εισαι,παντως αυτο που δεν εχουμε αυτο κοιταμε να κανουμε παντα,τα δικα μου ειναι ολοισια και θελω να τα σγουραινω μου αρεσουν πολυ με τριπλετα γινονται καπως κατσαρα οχι μπουκλες αλλα δεν μπορω να τα κανω συχνα ,πολυ γκαντεμια η νυφη στο γαμο της βρεθηκε να παιζει η εθνικη!!διακοπες ποτε θα πας να γεμισεις τις μπαταριες σου;εγω ψαχνω καμια προσφορα σε ξενοδοχειο δεν το αντεχω να εχω παλι μαγειρεματα αλλα η τσεπη μας δεν αντεχει ακριβες διακοπες ψαχνω κατι φθηνο αλλα να εχει φαγητο και τη θαλασσα κοντα ζηταω πολλα;

 

Χριστινακι που χαθηκες;[ως εισται;βρηκε δουλεια ο αντρας σου;ο Δημητρκακης ειναι καλα;

 

Βασω κι εμενα πιο πολυ το Χαρης μου παει,τον μπαμπα σου πως ειπες τον λενε;πεστο στον μπαμπα σου που ξερεις μπορει να κανεις τριτο κοριτσι και να βαλεις τη μαμα σου εχει καιρο ακομα να το σκεφτεις μην αγχωνεσαι,αν πλυνεις το ριλαξ και το καροτσι δεν ειναι καλα να τα ξανα χρησιμοποιησεις;εγω μεγαλωσα τρια παιδια και με της αδερφης μου τεσσερα με τα ιδια ριλαξ,καροτσια,παρκο,κρεβατακι περπατουρα,μπανακι και καθισμα αυτοκινητου  κι ακομα αντεχουν τζαμπα λεφτα ειναι αφου δεν ειναι για πολυ ειδικα το ρηλαξ και το παρκο ειναι για καποιους μηνες μονο

 

Ελευθεριε ειναι πρωτη της επαφη με το νερο; αν ναι λογικο ειναι να φοβαται και να νιωθει ανασφαλεια δωστης λιγο χρονο προπαθηστε μαζι και σιγα σιγα θα χαιρεται το νερο ......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα αμάν πια με τις δουλειές! Δεν τελειώνουν ποτέ! Πότε θα εφευρεθεί το αυτοκαθαριζόμενο σπίτι; Όλα τα βρήκανε, μόνο αυτό δεν έχουν ανακαλύψει ακόμη...

Μια χαρά που τα παιδιά σου είναι συνέχεια έξω. Τι θα ήθελες; Να είναι όλη μέρα κλεισμένα στο σπίτι;

Ο Νίκος πρώτη φορά πάει κατασκήνωση ε; Αχ, τι τέλειαααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Θα ήθελα κι εγώ να πάω, έστω για λίγες μέρες! 

Τα στρινγκ είναι δώρα, αλλά όχι της πεθεράς, χιχι!
Άσε κι εμένα οι πετσέτες έκαναν τα περισσότερα ρούχα γαλάζια. Ένα ζιπουνάκι ροζ που είχαν στείλει απ' την Πάτρα, έγινε μωβ, τα άσπρα έγιναν γαλάζια, άσε... Αλλά τουλάχιστον, δε φαίνεται ότι είναι ξεβαμμένα, μοιάζει αυτό το αρχικό τους χρώμα!

Για τα παιχνίδια το πήρα απόφαση, θα πάρω βιβλιοθήκη! Αλλά όχι τώρα, σε λίγο καιρό. Προς το παρόν, είναι ελεγχόμενη η κατάσταση.

ΜΗΝ ΛΕΣ "ΜΠΑΝΟΦΙ"!!! ΜΗΝ ΛΕΣ "ΜΠΑΝΟΦΙ"!!!

Κι εγώ για το ριλάξ στεναχωριόμουν, γιατί πολύ λίγο καιρό μένει το μωρό σ' αυτό, αλλά μας βόλεψε πάρα πολύ με τον Αντρέα, κι ελπίζω να μας βολέψει και τώρα. 

Ελευθέριε τα πιο πολλά παιδάκια στην αρχή φοβούνται λίγο τη θάλασσα. Δεν έχει ξαναμπεί σε θάλασσα; 

Ουφ, να δω πότε θα τον πάει το δικό μας καμιά βόλτα στην παραλία... Θα ξεκουνηθεί απ' το σπίτι; Πέρσι τον παρακαλούσα να πάμε όλοι μαζί και βαριόταν, πόσο μάλλον φέτος που θα είναι και μόνος του... Γκρρρ... Ευτυχώς θα έρθει από βδομάδα ο αδελφός μου, και θέλει να πάνε όλοι μαζί, οπότε φαντάζομαι θα του κάνει το χατίρι ο άντρας μου, αν και, πιο πολύ πιστεύω ότι θα του πασάρει τον Αντρέα να τον πάει μόνος του!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινακι γελασα που πηρες το φαι κ βγηκες στη γυρα χαχα εγω πολυ συχνα κυκλοφορω με το ταπερ στην αυλη κ ταιζω το πΑπι μου.

Ετοιμος για κατασκηνωση ο αντρακος σου θα καλοπερασει στανταρ

Εγω πηγα θαλασσα συναντησα τον κουνιαδο με τις ανιψιες εκει κ παιξανε τα μικρα αραξαμε κ εμεις σουπερ

Ο αντρας μου εκατσε σπιτι ποτισε κ εκανε δουλειτσες μη κ αρρωστησει παλι τωρα που συνηλθε μιας κ ειχε Αερακι στην παραλια

Εκανα μια πιτσουλα κ τωρα χαζευουμε ταινιουλα

Αννα μαρια μου αν κρινω απο το ξελιγωμενο βλεμμα του ταμεια οσο πληρωνα μαλλον του γυαλισα χαχα οπως κ να χει ηταν διακριτικος κ αφου εκανα τη δουλεια μου μια χαρουλα.,

Φιλια μωρα μου..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

https://www.sintagespareas.gr/sintages/banoffee-grigora-kai-eikola.html αυτη τη συνταγη εκανα και μου αρεσε φοβερα ειναι πανευκολο ειδικα η καραμελα γινεται πολ γρηγορα  χωρις να βραζεις τοσες ωρες το ζαχαρουχο κολαση ειναι σας λεω,τελευταια εκανα κι αυτο https://www.sintagespareas.gr/sintages/chocobananaki.html κι αυτο πολυ καλο και πανευκολο το εχω κανει ηδη τεσσερις φορες κι αυριο θα το ξανακανω για την πεθερα μου που χει ενα τραπεζι την Παρασκευη ,σχεδον ετοιμασα τη βαλιτσα του Νικου ενα ενα σωρο πραγματα χρειαζονται μαξιλαρι,σεντονια,πετσετες,κουβερτα κτλ εβαλα στην αρχη τη μεσαια και δεν χωρουσαν και τελικα του εβαλα τη μεγαλη....

κι εγω εξω θελω να ειναι τα παιδια αλλα καποιες φορες δεν μαζευονται και αναγκαστικα κατεβαινω κι εγω στην πλατεια εχω δεν εχω δουλειες σημερα στις δεκα και τεταρτο μαζευτηκαμε , το σπιτι μας ειναι μακρια και θελω να κοιταω λιγο τον Δημητρη δεν ειναι ακομα για μονος τους αφου τα μεγαλα δεν τον προσεχουν παντα εχει βεβαια τη δικη του παρεα αλλα ειναι μικρος ακομα για να ειναι μονος του

Αννα Μαρια δεν πηγες ποτε κατασκηνωση;εγω ειχα παει στην πεμπτη δημοτικου αλλα δεν ξερω τι μας ειχε πιασει και κλαιγαμε ολα ,μακαρι ο Νικος να μην εχει τετοιο θεμα ,τον εχω ταραξει στις οδηγιες τον καημενο ...τι ακουω δωρο στρινγκακια ουαουυυυυυ !!!χαχα

 

Μαγδα σιγουρα του γυαλισες του ταμια αλλα δεν σε χαλασε φυσικα τυχερα ειναι αυτα τι ωραια που πηγατε για μπανακι θελω κι εγωωωωωωω,να το κανεις οπωσδηποτε το μπανοφι ειναι τελειο!!!

 

καληνυχτα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τσα...εδω ειμαι και εγω σας ελειψα??

Ουτε ξερω ποσες μερες εχω να μπω να διαβασω νεα σας τις τελευταιες μερες δεν ξερω πως τα καταφερνω κοιμαμαι 2-8 παρα με ενα ενδιαμεσο διαλειμα για θηλασμο.

Πειτε μου αν εχει γινει τιποτα συνταρακτικο, Αννα μαρια εδω εισαι με κοιλιτσα ακομα?

Βασω φουσκωνεις? ποσο εισαι τωρα δεν εχεις τικερακι και δεν θυμαμαι, η μανουλα πως ειναι καλυτερα?

Μαρινα εσυ πως τα πας?

Μαγδα φανταζομαι θα ηταν τελεια η γιορτη του Βασιλη σου ελπιζω να καταφερω να διαβασω λεπτομερειες.

Ανθη μου εμεις τα λεμε γενικα ελπιζω να τα πουμε και απο κοντα παλι.

Εμεις ειχαμε την γιορτη της Αγγελικης το σαββατο που μας περασε, ξεκινησαν με τεννις μετα με γιογκα και μετα με τα μουσικοκινητικα. Χορεψαν tango οπου ηταν ζευγαρακι με τον αγαπημενο της Μανθο, και κοιταζονταν στα ματια μια σταλια ανθρωπακια και ειχαν τοσο εκφραστικο βλεμα. Χαλαλι και τα παπουτσια, οτι καλοκαιρινο παπουτσι της ειχα παρει μου το εφερνε μπροστα γδαρμενο και οταν την ρωτουσα μου ελεγε μαμα στο tango το σερνουμε το ποδι.

Μετα χορεψαν θρακιωτικο και ηπειρωτικο και ηταν ολα τοσο καλα συντονισμενα, κανενα δεν εχασε βημα. Τελος ειπαν τραγουδακια και ποιηματακια. Μετα τη γιορτη βγηκαμε στην πλατεια για παγωτο μαζι με αλλα δυο παιδακια απο τον παιδικο και τους γονεις τους.

Κυριακη και δευτερα ο αντρας μου πηρε την Αγγελικη και πηγαν κερκυρα, ειχε δουλειες με κατι κληρονομικα εκει απο ενα θειο που πεθανε. Η μικρη αν και κουραστηκε λιγο στην διαδρομη, οδικως μεχρι την ηγουμενιτσα, ευχαριστηθηκε πολυ, πηγαν για μπανιο στην θαλασσα και στο σπιτι δεν εβγαινε απο την πισινα. Αχ ανυπομονω να παω τον αυγουςτο, εχω δυο καλοκαιρια να παω με τα παιδια τις εγκυμοσυνες και τις γεννες.

Ο γιωργακης εχει αρχισει και γινεται παιδακι, θεωρητικα εχω το οκ απο την παιδιατρο να τον ξεκινησω στερεες τροφες, λεω ομως σε κανα δεκαημερο ομως να ειναι 5-6 μερες πριν κλεισει τους 6. Μου εδωσε και σε δειγματακι μια κρεμα βανιλια με γαλα για να δω αν θα μου κανει αλλεργια. Κατι μου λεει οτι θα μου βγαλει αλλεργια στο αγελαδινο, οπως ειχε και η αγγελικη. Θα δοκιμασω μια δυο κουταλιες απο αυτη γιατι εχω σκονο να του δινω βιολογικες χωρις γαλα οπως εκανα και στον Νικολα. Εντωμεταξυ γυρναει και απο ανασκελα μπρουμυτα και οταν ειναι μπρουμυτα λυγιζει τα γονατα και βαζει δυναμη να μπουσουλησει. Δεν τολμαω να τον αφησω πια στο διπλο κρεβατι, μπορει να βρεθει και να κινηθει προς οποιαδηποτε κατευθυνση, οποτε οταν ειναι να κανω καμια δουλεια τον αφηνω ή στο παρκοκρεβατο ή στην κουνια του Νικολα ή στην κουνιτσα που εχουμε.

Θελω σιγα σιγα να οργανωσω και τα γενεθλια του Νικολα, αθηναιες ξερετε κανεναν ανοιχτο παιδοτοπο? Ο Νικολας εχει κανει και την φοβερη προοδο, προςθεςαμε μια λεξη ακομα στο πλουςιο λεξιλογιο μας...οταν τον ρωταμε πως τον λενε, λεει ¨ νί ¨ αντε να λυθει η γλωσσα του να μας πει καμια λεξη παραπανω.

Σημερα πηγα και στον γιατρο γιατι αδιαθετουσα καθε 15 μερες, εδω και δυο μηνες δηλαδη που μου ηρθε περιοδος μετα τη γεννα εχω αδιαθετησει 5 φορες. Τι να πω με tandem και με εχει τρελανει η περιοδος, οταν σε αλλες γυναικες κανει μηνες να εμφανιςτει. Τελικα δεν ειναι τιποτα οι ωοθηκες θελουν να λειτουργησουν αλλα οι ορμονες του θηλασμου τις εχουν τρελανει και τα εχουν παιξει.

Αυτα τα νεα μου, φιλακια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοπελιες!

Να αρχισω με τη Μαγδα...Μαγδουλα μου ολα να πανε μια χαρα και να χεις θετικα αποτελεσματα!να μην φοβασαι τιποτα!η σκεψη μου και οι προσευχες μου ειναι μαζι σου!Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ διπλα σου!

Κατερινακι παει κατασκηνωση ο Νικος?μια χαρα θα τα παει!ουτε εγω εχω παει κατασκηνωση ποτε...!φανταζομαι θα ναι ωραια μιας και πανε και με συμμαθητες και φιλους!παλι καλα που εχουν χωρο και παιζουν τα απογευματα...!θα μεγαλωσει ακομα λιγο ο Δημητρακης και θα σαι τελειως ξεγνοιαστη να τα αφηνεις να παιζουν μονα τους!θα τα πλυνω μαλλον τα πραγματα που ειχα απ την Ιωαννα, αλλα ειναι αρκετα λερωμενα!θα καθαρισουν λετε?δεν ξερω και πως να βγαλω τα καλυμματα...!ουφ!

Καγκουρακι κι εγω αυτο ξερω...οτι οταν θηλαζεις καθυστερει να ερθει η περιοδος!θα ανοιξει η γλωσσα του Νικολα και δεν θα το καταλαβεις...!ο Γιωργακης κανει και στριφογυρισματα ηδη?θα αρχισετε και στερεες τροφες...μια χαρα!καλη αρχη!

Αννα Μαρια τωρα θα ξεγνοιασεις που σχεδον τελειωσατε τα καθαρισματα...!αντε να ρθει και την αλλη εβδομαδα η αλλη γυναικα να τελειωσετε και να πας μαιευτηριο ηρεμη!χαχα!

Εγω νυσταζω αφορητα σημερα...ειχε συναυλια ο αδερφος μου με το Νικο Βεζυρακη τον κρητικο τραγουδιστη εδω στο χωριο και πηγαμε...η ωρα 1 ξαπλωσα και 6μιση ημουν πανω!και νυσταζω αφορητα σημερα!πονανε τα ποδια μου γιατι φορεσα παπουτσια με λιγο τακουνακι και χορεψα κιολας,εκανα και τις ομιλιες κλπ και σημερα θα σερνομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια! Τι κάνετε;

Εγώ δεν έχω συνέλθει ακόμα από χτες. Νιώθω λες και έσκαβα όλο το βράδι...

Μάγδα κι εμείς πολλές φορές έχει τύχει να πάρουμε το τάπερ ή και την κατσαρόλα με το φαγητό και να πάμε στους γονείς μου!

Κι εμείς πίτσα φάγαμε χτες βράδι, αλλά κατεψυγμένη, γκρρρρρρρρρρρρρρρρ................... Χάλια διατροφή κάνουμε τώρα τελευταία, αλλά πήγαμε προχτές σούπερ μάρκετ, και επέμενε ο άντρας μου να πάρει, και φυσικά, ως γνήσιος λαίμαργος, την είχε συνέχεια στο μυαλό του και φαγώθηκε να την ψήσει χτες το βράδι. Είπα στον Αντρέα να του κάνω τοστ με τυρί, ντομάτα και ελιές που του αρέσει, μήπως και δε φάει πίτσα, είπε ναι, αλλά μόλις είδε τις πίτσες, άρχισε "θέλω πίτσα, θέλω πίτσα, θέλω πίτσα" και τελικά έφαγε ένα κομμάτι. Δεν είχε αλλαντικά, βέβαια, και τα συστατικά δεν ήταν και τόσο τρομακτικά, αλλά πάλι...

Κατερίνα, όντως, ο Δημήτρης είναι πολύ μικρός ακόμα για να γυρνάει μόνος του στους δρόμους.

Καλέ, ζηλεύω για την κατασκήνωση γιατί πήγαινα πάρα πολλά χρόνια και περνούσα τέλεια! Πήγαινα από την πέμπτη δημοτικού μέχρι την τρίτη λυκείου! Από το 1991 μέχρι το 1998 και μια χρονιά πήγα και δύο φορές!!! Ήταν λατρεία, τρόπος ζωής η κατασκήνωση. Τελευταία φορά πήγα το 2003 που ήμουν ακόμα αρραβωνιασμένη. Πήγαμε με μια φίλη μου, υποτίθεται για 2-3 μέρες, και τελικά καθίσαμε, χμ... καμιά βδομάδα! Χαχα! Πέρσι έτυχε να περνάω έξω από τη Μητρόπολη τη μέρα που έφευγαν τα λεωφορεία, και ήμουν έτοιμη να παρκάρω και να μπω σε ένα να με πάει στην κατασκήνωση!

Καγκουράκι κουράγιοοοοο!!!!!!! Είναι πολύ δύσκολο να αποθηλάσει ο Νικόλας τώρα, γιατί υπάρχει και η ζήλεια φαντάζομαι... Καλά, αυτό με την περίοδο είναι σκότωμα. Κοίτα μήπως σου πέσει το σίδηρο... 

Τέλεια ακούγεται η γιορτή της Αγγελικούλας! 

Μπράβο και στον άντρα σου που πήγε την Αγγελική μόνος του στην Κέρκυρα! Α, κάτσε! Είναι και οι γονείς του εκεί;

Από στερεές τροφές εγώ τον Αντρέα τον ξεκίνησα περίπου πεντέμιση μηνών ρυζάλευρο της ΗΙΡΡ χωρίς γάλα και το έφτιαχνα με δικό μου γάλα. Φρούτα περίπου μία βδομάδα μετά, αλλά είδα ότι δεν τα πολυήθελε, έτσι τον άφησα για δυο βδομάδες περίπου, τα ξανάρχισα μετά και τα δέχτηκε με ευχαρίστηση. Σούπες αργήσαμε περισσότερο. Ο γιατρός μας είχε πει γύρω στους έξι μήνες, αλλά δεν τις ήθελε, ε, μετά μπήκε και στο νοσκομείο με την ουρολοίμωξη, έτσι εφτά μηνών και κάτι τις άρχισε.

Θα είναι κι αυτός μπροστά κινητικά, όπως ο Νικόλας! 

Εντάξει βρε, ο Νικόλας μπορεί να μη μιλάει, αλλά κάνει ένα σωρό άλλα πράγματα! Σιγά-σιγά θα μιλήσει κι αυτός, πού θα πάει!

Βάσω τα καλύμματα αν τα πλύνεις γιατί να μην καθαρίσουν; Εμάς πάντως σκόνη είχαν, όχι λεκέδες και τέτοια. Συνήθως αν έπεφτε κάτι στο καρότσι, το καθαρίζαμε αμέσως, έτσι δεν έμειναν λεκέδες. Πάντως το ριλάξ ήταν ένα χάλι, επειδή στην αρχή τον τάιζα εκεί και το γέμιζε, και από κάποια φάση και μετά δεν είχα κουράγιο να το καθαρίζω συνέχεια. Αλλά αφού έσπασε, δε χρειάζεται να το καθαρίσω τελικά, χιχι! Ούτε κι εμείς ξέραμε πώς βγαίνουν τα καλύμματα, δηλαδή από το πορτ μπεμπέ ήταν εύκολο, αλλά από το καθισματάκι αυτοκινήτου δύσκολο και φοβηθήκαμε μην το σπάσουμε κιόλας, έτσι το πήγαμε στο κατάστημα που το είχαμε αγοράσει, μας τα έβγαλαν, και τώρα που πλύθηκαν, θα τα ξαναπάμε να μας τα βάλουν.

Τουλάχιστον εσύ το διασκέδασες χτες βράδι! Εγώ τι να πω που είμαι ένα χάλι και μισό λόγω της γενικής; Που δεν την έκανα καν εγώ!

Ουφ, πάω να μαγειρέψω, κεφτεδάκια με σάλτσα και μακαρόνια σήμερα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα ειπα να μπω να σας πω τα νεα κ θα σχολιασω μετα γιατι κουτουλαω απο νυστα σηκωθηκα απο της εξι μιας κ λιγο το αγχος λιγο οτι επρεπε να μαστε νωρις τωρα περπαταω κ παραπαταω

Τελειωσε κ η παρακεντηση πηγα εκει ηταν γυναικα η χειρουργος λεει ξεντυσου κ ερχομαι λεω γιουπι κ μου ρχεται μαζι με ενα νεαρο στο 6 ετος χειρουργικης αυτη τη φορα το πηρα πιο ηπια πρωτα το κανε η γυναικα κ μετα ο νεαρος που με κοιταγε διαρκως στα ματια κ μου χαμογελουσε ετσι δε ντραπηκα κ τοσο γιατι δε κοιταγε εκει απλα επιανε ουφφφ

Μετα με στειλαν για την παρακεντηση σε δυο κοπελες δυστυχως την εκανα δυο φορες γιατι δε τη πετυχαν με τη μια ενταξει πονεσε κ τωρα ποναει αλλα εχω πονεσει πολυ περισσοτερο στη ζωη μου κ το περιμενα χειροτερο

Ειναι 100/100 καλοηθες δεν εχει καμια προδιαθεση απλα θα το βγαλω σεπτεμβρη μιας κ ειναι ευκολο τωρα που ναι μικρο

Ενταξει μια μερα θα ναι κ κεινη θα περασει μετα πηγαμε για ενα καφε με τη πεθερα μου με αυτη πηγα η μαμα μου ειναι αγχωδης κ η αδερφη μου κ ο αντρας μου αρα πηρα τη πιο σκληρη δε τους ειχα πει τιποτα οταν τελειωσε η εξεταση τους ειπα οτι πηγα στη μαμα κ στην ινα κ γυρησα μαγειρεψα κ ετοιμη για νανι

Ο αντρας μου παλι τρελο αγχος ειχε πιεση ως να βγουν τα αποτελεσματα ηταν κ σπιτι κ φρικαρε χειροτερα τωρα συνηλθε χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυριο θα παω δουλεια σημερα θα κατσω να ηρεμησω κ το απογευμα αν κ προτιμω να πηγαινα δουλεια γιατι σπιτι με κουραζουν τα αγορια..

Εχω κ τον αντρα μου που γκρινιαζει γιατι δε βοηθαω στο ψαξιμο για τη δευτερη βδομαδα διακοπων κ με κουραζει

Κλεισαμε κερκυρα επτα μερες κ τωρα ψαχνει κ ενα δευτερο νησι εγω παλι ειμαι βολικη θαλασσα να χει κ παμε οπου να ναι βαριεμαι να καθομαι να ψαχνω στο πισι 10 ωρες ξενοδοχεια παραλιες κτλ

Μαλλον σκυρο νομιζω η αλλονησο ελεγε

Σας σκεφτομαι θα μπω για σχολια μετα σορυ αλλα κλεινουν τα ματακια

Σας φιλω....!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσαρες, κοιμηθηκε ο ταρζαν και ειπα να μπω λιγο στο κλιμα μιας και εχω μερες να δω τα νεα σας.

Αννα Μαρια γελαω με τα τρομαχτικα βυζακια, εχω πεθανει στο γελιο....θελω περιγραφη μη σου πω φωτο απο το δεμα που περιμενεις! Για το περπατημα ειναι ολα σχετικα μπορει να βοηθησει ομως επειδη εισαι δευτεροτοκη. Επισης με προκληση πηγα στην Αγγελικη, συμπληρωμενες 40 και γεννησα φυσιολογικα. Για την τουαλετα αν και εχω χασει λεπτομερειες μην τον πιεζεις ακομα, ασε να γεννηθει η μικρη και σε κανα μηνα που θα μπεις σε ρυθμο ισως μπορεσεις να ασχοληθεις περισσοτερο. Εμενα τι κανει ο Νικολας, δυο φορες οταν εχει κανει κακα παει στο μπανιο, βγαζει την πανα πεταει τα κακα στη λεκανη και παταει και το καζανακι.....μου κανει μια λεκανη χαλια βεβαια και μετα πλενω και την λεκανη και τον ιδιο αλλα οταν τα κανει μαλλον τον ενοχλουν και δεν τα θελει, δεν μου λεει ομως τιποτα.

Οι δυο τους πηγαν στην κερκυρα μαζι με εναν πρωτο ξαδερφο του αντρα μου, το σπιτι ειναι σε καλη κατασταση γιατι παει ο πεθερος μου μια φορα τον μηνα αλλα δεν μενει εκει. Παντως μια χαρα τα καταφερε με την Αγγελικη, ειπαμε μετα τα τρια τριαμιση χρονια ειναι αλλιως, δεν σε κουραζουν τοσο. Για τις στερεες αυτο θα κανω και εγω πανω κατω και στον Νικολα της hipp του εδινα.

Μαγδα ολοι οι αντρες το ιδιο, πυρετο και ειναι να πεσουν στο κρεβατι λες και δεν τη βγαζουν. Μαγδα κερκυρα θα πατε!!!!!! Τον αυγουστο θα ειμαστε και μεις εκει ποτε θα πατε λες να βρεθουμε εκει? που θα μεινετε? ειχες και τα τυχερα σου στην τραπεζα, ε αφου ειςαι κουκλα. για την εξεταση ολα καλα θα ειναι μην ανησυχεις, θετικη σκεψη και ολα αντιμετωπιζονται! Περαστικα στον κουκλο σου για το χτυπημα, αντρακι παντως ειναι.

Ανθη ωραια που πας πλατεια και θαλασσα ξεσκας και ξεδινουν και τα παιδια.

Βασω ωραιο ονομα το χαρης αλλα θα συμφωνησω και εγω οτι ειναι αλλο ονομα, αγορακι περιμενεις τελικα ή δεν ξερεις ακομα και απλα σκεφτεσαι τις εκδοχες? βασω να τα πλυνεις τα υφασματα των καροτσιων και των καθισματων, ολα πλενονται και τα περισσοτερα μπαινουν και στο πλυντηριο, σαν καινουρια θα γινουν, εγω τα εχω πλυνει τοσες φορες. Το ρηλαξ παλι ειναι για πολυ λιγο και δεν καθονται και ολα τα μωρα οτι θελεις βεβαια.

Κατερινα δουλειες δουλειες παντα, απο αυτο το αυτοκαθαριζομενο σπιτι οταν το φτιαξουν θελω και εγωωωωω!!!! Εμενα αυτο με στεναχωρει πιο πολυ που δεν μπορω να εχω το σπιτι οπως θα ηθελα τωρα ειναι αλλες οι προτεραιοτητες με τα παιδια και μενει παντα λιγο πισω. Καλα να περασει κατασκηνωση ο Νικος σου, ειναι μεγαλο παιδακι και θα ευχαριστηθει σιγουρα την ανεξαρτησια που θα νιωθει. Λογικο να θελουν να ειναι εξω ολη την ωρα, καλα εκανες και πηρες και το φαγητο μαζι σιγα. Θα δω και την συνταγη για το μπανοφι, ειχα προσπαθησει να φτιαξω ενα για την γιορτη του αντρα μου αλλα ηταν αποτυχια, δεν μου εγιναν καραμελα τα ζαχαρουχα, θελω να το δοκιμασω παλι παντως.

Αυτα κουκλες, σας αφηνω για την ωρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάγδα άντε, μια χαρά με την παρακέντηση! Τίποτα δε θα είναι και η επέμβαση!

Εγώ πάλι ποτέ δεν έχω ντραπεί γιατρό. Μη σου πω ότι με τους άντρες γιατρούς νιώθω πιο άνετα για κάποιο λόγο!

Σκύρο, μιαμ, θα φάτε σκυριανές πίτες! (το μυαλό μου στο φαΐ εμένα!)

Καγκουράκι ο Αντρέας πάλι δε θέλει να τον αλλάζουμε, εκνευρίζεται, κρύβεται κάτω απ' το τραπέζι, κλαίει... Α, καλέεεεεεεεεεεεεε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ξέχασα να σας πωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Πριν που πήγε ο άντρας μου να πάρει τον Αντρέα απ' το σχολείο, του είπε η δασκάλα ότι ΧΤΕΣ ΕΚΑΝΕ ΚΑΚΑ ΣΤΗΝ ΤΟΥΑΛΕΤΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Απίστευτο;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; Εν τω μεταξύ, χτες δεν τον έβαλα καθόλου γιατί ήμουν πτώμα, και σήμερα δεν μπόρεσα γιατί πρόλαβε κι έκανε κακά και πριν, και μετά το φαγητό.... Θα δούμε το απόγευμα...

Κι εμένα με στεναχωρεί που το σπίτι μου είναι ένα μπάχαλο, και τώρα με την εγκυμοσύνη είναι και βρώμικο, αλλά δεν το είχα ποτέ αυτό ως πρώτη προτεραιότητα. Βέβαια, θα προτιμούσα να ήταν κάπως πιο αξιοπρεπές και όχι σ' αυτό το χάλι, αλλά τι να κάνω;

Μ' αυτό το μπανόφι με έχετε κολάσει, γκρρρρρρρρρρρρρρρρρρ............. Το γεύομαι στο στόμα.............. Αλλά αν τα καταφέρουμε σήμερα θα φτιάξουμε με τον Αντρέα ένα κέικ με ροδάκινα και σταφίδες, γιατί έχω κάτι ροδάκινα που μπαγιάτεψαν κάπως.

Σας φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α, Καγκουράκι, για το περπάτημα που λες, μήπως επειδή η πρώτη γέννα ήταν με καισαρική, είναι λες και δεν είμαι δευτερότοκη; Δεν ξέρω, βέβαια, υποθέσεις κάνω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τσα να μαι κ εγω!!! Κοιμηθηκα κ ξεκουραστηκα πηγα το μικρο κ μια βολτα με τη μηχανουλα του κ τωρα απολαμβανουμε στον κηπο παιζει με τις ξαδερφες του αυριο θα κανει κοπανα να παει μπανιο μαζι τους οποτε δε βιαζομαι να τον κοιμησω

Καγκουρακι καθε 15 περιοδος παει ο αιματοκριτης σου με τοσο αιμα που χανεις

Εγω 9 μηνες κ βαλε που θηλαζα δεν ειχα αδιαθετησει καθολου εσενα τρελαθηκε το ορμονικο σου με τοσο θηλασμα μωρε..

Στο divani corfu palace θα μεινουμε 23-30 αυγουστου μακαρι να συμπεσει κ να βρεθουμε θα ναι τελεια!!!

Αννα μαρια μου εγινε η αρχη εκανε κακακια κ ο αντρικος σου καλο ξεκινημα!!!

Σκυρο εχει πιτες μμμμ για να ψαχτω χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω παλι αννα μαρια ντρεπομαι απιστευτα δε θελω καθολου αντρες νιωθω αλληλεγγυη με τις γυναικες δε ξερω πως να στο εξηγησω αυτες που μου τυχαν σημερα ηταν ολες πολυ γλυκες..

Ξανα το σεπτεμβρη δε θα το σκεφτω ως τοτε τελος...

Μπανοφι θα το κανω στανταρ κριμα αννα μαρια να σαι μακρια θα σου φερνα..

Εγω εχω ταραξει τις τηγανητες πατατες κανω ολα τα φαγητα με συνοδεια τηγανητων πατατων χαχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...