Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινές Βουτιές Και Νέες Αφίξεις Στο Καφενέ Μας!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πολυ καλα κανεις κ ξεσκας ανθη μου εγω σημερα στη δουλεια ηρθε η κουμπαροαδερφονονακολλητη μου εχει πολλες ιδιοτητες η ατιμη μου κανε παρεα σχολασα πηγα σπιτι φαγαμε πηραμε το νινι μου κ βουρ θαλασσα ξεκολησαμε στης 9 απο κει μαλλιασε η γλωσσα μας μπιρι μπιρι

Αλλα περασα φανταστικα ακομα κ ο αντρας μου που ειναι ζηλιαρης μου λεει οταν σε βλεπω τοσο ευτυχισμενη στη θαλασσα δε μπορω με τιποτα να στο αρνηθω κ οντως ειναι το μονο μερος που παω κ με αφηνει χωρις να μουρμουρα χαχα

Οντως ο πρακτικαριος πιανει οχι για δυο αλλα για δεκα χαιρομαι πολυ που τον εχουμε νιωθω κ σιγουρια αλλιως ειναι να υπαρχει κ ενας αντρας..!

Αννα μαρια επιτελους καθαρισατε σουπερ κ χοντρες δουλειτσες βλεπω τελεια!!!

Καλα εγω με τον αντρα σου στανταρ θα παιζαμε κλωτσιες εγω αμα βλεπω καποιον τοσο νωθρο φρικαρω στο χω ξαναπει..

Βεβαια οι περισσοτεροι αντρες θελουν ποκυ push για να κανουν κατι!!! Υπομονη δεν εχουμε αλλη επιλογη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασουλα μπες κ συ στο κλαμπ για ψωνια λοιπον κοσμηματα κ μενα μου αρεσουν πολυ τωρα που το λες ειδα κατι σκουλαρικακια σημερα για να τα τσιμπησω αυριο..χιχι

Ενα δωρο στον εαυτο μας ποτε δε κανει κακο!!

Οταν λες τριχες στην κοιλια που εννοεις;;

Εισαι πιο μελαχρινη γιαυτο εχεις σε πολλα σημεια κ

Η λοις η φιλη μου η κυπρια παντου κανει

Εγω κ στις γαμπες ξανθες ηταν κ δε τις χτυπαγε το λειζερ.

Στα χερια εχω πολλες ευτυχως ξανθες χαχα

Γυναικες με τριχα στο χερι λενε ειναι πολυ σεξουαλικες

Ακουστε πλακα ειμαι ξαπλωμενη στο διπλο του γιου σηκωνεται ξαφνικα καθεται με κλειστα ματια κ φτυνει δυο φορες στο κρεβατι

Κ ξανακοιμαται κ μετα παραμιλαει κ λεει πηδα το κυμμα

Εχω λιωσει στο γελιο

Βλεπει θαλασσα ονειρο μαλλον

Μιλαμε σημερα δε τον προλαβαινα αυτο το κολυμβητηριο θαυματΑ εκανε χωρια ποσες βουτιες κ με ανοιχτα ματακια δε φοβαται καθολου το μικρο μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθη παλι καλα δε κολησατε μπρρρρ καλοκαιριατικο

Φεις δεν εχω εχει η αδερφη μου πειτε να σας κανω φιλες μπαινω με κωδικο της συχνα να σας καμαρωνω!!

Κ η δευτερη γνωμη χειρουργειο ειπε κ η διαισθηση μου αυτο λεει σεπτεμβρη μαλλον

Το χω παρει χαλαρα ρουτινα ειναι κατι κακο δεν εχω σημαδι δε μενει πονο αντεχω αρα think possitive κ ολα καλα θα πανε

Παω να σιδερωσω

Αμα ξεσκασω εχω ορεξη μετα για δουλειες χαχα

Φιλια...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κανετε κουκλες, εδω και εγω πολυ τρεξιμο και πεφτω πτωμα το βραδυ, καναμε δουλειες το σαββατοκυριακο σηκωσαμε τα χαλια, πλυθηκαν.

Τα ζουζουνια μου καλα, το σαββατο εχουμε και τη γιορτη στον παιδικο της Αγγελικης και ανυπομονω να την καμαρωσω.

Εσεις πως ειστε, εγκυουλες πως τα πατε?

Καληνυχτα και φιλακια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φίλες μου! Τι κάνετε;; Σήμερα η μέρα ήταν πάλι χαλαρήηηη...Πλατεία το απόγευμα και τίποτα άλλο. Αύριο θα κάνει η αδερφή μου μια επέμβαση και θα πάω μαζί της. Στις 5.30 το πρωί πρέπει να φύγουμε και όπως καταλαβαίνετε θα το πάω σερί γιατί δεν υπάρχει περίπτωση να με πάρει ο ύπνος πριν τις 4 το πρωί. Ευτυχώς ο άντρας μου θα πάρει τα παιδιά και θα πάνε βόλτα για να κοιμηθώ όταν επιστρέψω. Δεν είναι σοβαρή η επέμβαση. Αφαίρεση πολύποδα θα κάνει. Είναι, όμως, αγχωμένη...

 

Βασούλα, οι περισσότεροι άντρες θέλουν καφέ και τσιγάρο για να λειτουργήσουν. Το ίδιο και ο δικός μου. Το καλό είναι πως όταν πίνει τον πρωινό του καφέ όλοι οι άλλοι κοιμόμαστε και έτσι όταν ξυπνάμε λειτουργεί!

Εγώ τα πόδια μου τα ξυρίζω αλλά δεν έχω πολλές τρίχες. Βγαίνουν λίγες και αραιές.

Ο Πανούλης, όπως σωστά είπε η Άννα Μαρία, νήπιο θα πάει τον Σεπτέμβρη!

 

Μαγδούλα, είσαι σωστή γοργόνα τόσο που σου αρέσει η θάλασσα!

Πολύ γέλασα με το όνειρο του Βασιλάκη σου! Έκανε και αναπαράσταση! Χαχαχαχαχαχαχαχα!

Πάντως πρέπει κάποια στιγμή να κανονίσουμε και καφεδάκι!

Το σκέφτομαι σοβαρά το λέιζερ για άνω χείλος, μασχάλες και μπικίνι..Όταν τελειώσουν οι διακοπές θα το κοιτάξω. Θα πήγαινα και τώρα αλλά διάβασα ότι χρειάζονται πολλές συνεδρίες και στο μεταξύ δεν μπορείς να κάνεις αποτρίχωση με κερί. Και αν μου βγει το μουστάκι δηλαδή πώς θα κυκλοφορώ μέχρι την επόμενη συνεδρία;; Σαν τον Καραϊσκάκη;;;Χαχαχαχαχαχα.

 

Άννα Μαρία, αν είχα δωμάτιο-ντουλάπα, δεν θα μπορούσα να το γεμίσω με τα δικά μου ρούχα-αν και δεν έχω λίγα η αλήθεια είναι. Θα ήθελα να μου προσφέρουν το δωμάτιο αυτό γεμάτο!

Ήρθε επιτέλους η γυναίκα!!!! Κουράστηκε ο άντρας σου ε;;; Πάντως μη γελάσεις αλλά μου έχει τύχει κι εμένα να κουάζομαι βλέποντας κάποιον άλλο να κάνει τις άπειρες δουλειές..χαχαχαχαχαχαχαχαχα!

Καλέ, δεν θέλω να βγαίνω κάθε μέρα μόνη μου..Μέρα παρά μέρα..χαχαχαχαχαχα! Δεν θα με χαλούσε. Πάντως δεν τον κάνω..

Λογικό που αφήνιασε ο Αντρέας με τη γυναίκα στο σπίτι. Εδώ το παθαίνει ο Πάνος, ο Αντρέας δεν θα το πάθει;;

 

Κατερινάκι μου, τελειώσατε κι εσείς με τα χαλάκια! Βασική δουλειά. Έχετε και τη γιορτή το Σάββατο;; Θα περιμένουμε τα νέα σας με λεπτομέρειες!

 

Αυτά και για σήμερα φιλενάδες μου! Καλό βράδυ σε όλες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Τι κάνετε;

Εμείς εδώ βράζουμε απ' τη ζέστη... Εγώ δεν κοιμήθηκα κιόλας καλά, αφήστε... 

Ευτυχώς ο Αντρέας ζωγραφίζει φρόνιμος. Βάζει πράσινο με μωβ και φτιάχνει καφέ!

Μάγδα εγώ αποτρίχωση στο πιπί δεν τόλμησα ποτέ μου να κάνω! Είναι το μοναδικό σημείο που βάζω ξυράφι! Παλιότερα έκανα το πάνω με την αποτριχωτική μηχανή και το κάτω με ξυράφι, αλλά η μηχανή μου γύριζε τις τρίχες και είχα πρόβλημα, οπότε προτίμησα σκέτο ξυράφι! 
Γενικώς είμαι πολύ τριχωτή δυστυχώς... Στα πόδια είχα πάααρα πολλή τρίχα και άρχισα αποτρίχωση στην α' γυμνασίου. Αρχικά τα ξύρισα, τα είδε η μάνα μου και μου είπε να μην τα ξαναξυρίσω και με πήγε σε αισθητικό για χαλάουα, για να μη γίνω σαν ουρακουτάγκος! Δύο χρόνια μετά άρχισα και αποτρίχωση στα χέρια, γιατί είχα τόσες πολλές τρίχες, που τις έστριβα! Απ' τον άντρα μου πιο πολλές έχω στα χέρια! Όταν έσπασα το χέρι μου και δεν μπορούσα ούτε να το σηκώσω, γέμισα τόσο πολύ με τρίχες, που ήμουν σαν άντρας... Ευτυχώς ήταν χειμώνας κι έτσι δε φαίνονταν! 

Στο μουστάκι ευτυχώς έχω ελάχιστες και το κάνω πού και πού. Στην κοιλιά επίσης ελάχιστες και τις βγάζω με τσιμπίδα.

Την αποθήκη δεν την εκτιμάς επειδή την έχεις! Εγώ που δεν έχω, και έχω όλα τα πράγματα που δε χρησιμοποιώ σε ένα χώρο στην κουζίνα και φαίνονται από παντού, βλέπω πόσο πολύ τη χρειάζομαι!

Ο άντρας μου όντως είναι από τους πιο νωθρούς ανθρώπους που γνωρίζω. Το καθισιό φέρνει περισσότερη τεμπελιά δυστυχώς. Αν αρχίσει δουλειά, θα είναι διαφορετικά τα πράγματα πιστεύω. Χτες δε νομίζω ότι ήταν κουρασμένος, απλά τον έπιασε η ζέστη και ήταν λίγο αδιάθετος. Έβαλε και θερμόμετρο το βράδι και είχε λίγα δέκατα. Και φυσικά, έκανε λες και ήταν ετοιμοθάνατος.

Μια που είπες για το Βασίλη που έφτυσε στο κρεβάτι, ο Αντρέας υιοθέτησε τώρα την κακή συνήθεια να φτύνει στο πάτωμα. Γκρρρ... Δεν ξέρω πού το έμαθε αυτό το πράγμα. Οκ, άντε να φτύνει στην μπανιέρα... Αλλά στο πάτωμα;;;;; Και το κάνει επίτηδες, γκρρρ....

Ανθή ελπίζω να πήγαν όλα καλά με την αδελφή σου! Τίποτα δεν είναι η αφαίρεση πολύποδα.

Ο άντρας μου το πρωί σηκώνεται, αλλάζει τον Αντρέα, τον ντύνει, τον πηγαίνει στο σχολείο, καμιά φορά κάνει και κάποια ψώνια και μετά έρχεται σπίτι για πρωινό και καφέ.

Χαχα, πολύ γέλασα για το δωμάτιο-ντουλάπα που το θες και γεμάτο!!!

Η γυναίκα ήρθε, αλλά όπως σας είπα, μπορεί τώρα πάλι στις 10 Ιουλίου. Πήρε η μάνα μου τη δική της και ευτυχώς είπε θα έρθει την Τετάρτη. Άντε, να μη μένουν πίσω οι δουλειές, να μαζευόμαστε σιγά-σιγά, γιατί θα γεννήσω και το σπίτι θα είναι χάλια...
Πάντως, σκέφτομαι και μετά που θα γεννήσω, να φέρνω γυναίκα μια φορά το μήνα για τα χοντρά. 20-30 ευρώ το μήνα δεν είναι απαγορευτικό ποσό. Οι δουλειές του σπιτιού δε μου αρέσουν και με κουράζουν πάρα πολύ, οπότε γιατί να μη φέρνω μια γυναίκα να μου κάνει τα πιο κουραστικά, π.χ. τζάμια (γιατί αν περιμένω απ' τον άντρα μου, τα τζάμια θα γίνονται μία, άντε δύο φορές το χρόνο...), τινάγματα καναπέδων, στρωμάτων, γενικώς, όλα τα χοντρά και δύσκολα; Όταν θα γεννήσω και θα βρούμε τους ρυθμούς μας, θα ξαναρχίσω το πρόγραμμα των δουλειών, και έτσι το σπίτι δε θα είναι τόοοοσο χάλια, που να θέλει τέσσερις μέρες γενική για να μοιάζει με σπίτι, οπότε θα είναι εύκολο για μια πεπειραμένη καθαρίστρια να κάνει τις χοντρές δουλειές σε μια μέρα (φαντάζομαι). Φυσικά θα προτιμούσα να τη φέρνω δύο φορές την εβδομάδα (:P :P :P) κι εγώ να μην κάνω καμία απολύτως δουλειά του σπιτιού (χιχι), αλλά δε γίνεται (κλαψ).

Το απόγευμα λέμε να πάμε να παραγγείλουμε κλιματιστικό για το δωμάτιό μας, απέναντι έχει ένα βιβλιοπωλείο και θα κοιτάξω για δώρο του γυναικολόγου, και μετά για παγωτό! Θέλω να περάσουμε κι από ένα κατάστημα παιδικών ειδών να πάρουμε ριλάξ και κάτι ψιλά (καμιά πιπίλα, κανένα μπιμπερό για να βρίσκεται) αλλά δεν ξέρω αν θα τα καταφέρουμε να το κάνουμε κι αυτό σήμερα. Μες στη ζέστη δεν είναι κι ό,τι καλύτερο να γυρνάς...

Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια....εγω ειμαι λιγο καπως αγχωμενη μεχρι να παω Τεταρτη στο γιατρο γιατι εδω και 6 ημερες καθημερινα με πιανει πονος κατω χαμηλα  για ωρες...δε περναει μονο αν ξαπλωνω και παλι αν σηκωθω παλι ξαναποναω αρκετα.και ο γιατρος μου ειπε να αρχισω 2 φορες την ημερα utregostan kai buscopan.. εχει  παρει καμια αλλη???απο εχθες τα αρχισα και ειμαι καπως καλυτερα...

προσπαθω να ξεκουραζομαι οοοοοοοοσοοο μπορω γιατι η μανα μου στο κοσμο της ουτε βοηθαει ουτε τπτ...ο αντρας ολη μερα στη δουλεια... δε ξερω ας κανουν οτι θελουν... δε μπορω πια να νευριαζω....αν δεν καταλαβαινουν πως θελω βοηθεια τι να κανω?? ο αντρας μου ο καημενος δουλευει 12ωρο και ερχεται και πλενει πιατα και συμμαζευει...και καθε Κυριακη σκουπιζει και καθαριζει τωρα που ειμαι εγκυος!

σορυ αλλα δε σας διαβασα...

ειμαι καπως στεναχωρημενη και ειπα να τα πω σε καποιον.

φιλια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα ξεκιναω με μαρινακι σε διαβασα κοριτσακι μου εγκυουλα κ στεναχωρημενη κ λυπηθηκα κ εγω

Μα καλα η μαμα σου δε βλεπει τι σοβαροτητα της καταστασης;

Utrogestan νομιζω σταματα τυχων προδιαθεση αποβολης buskopan ειναι για τον πονο εγω τα πινα κ στη περιοδο να μη ποναω

Ξεκουρασου πολυ πολυ κ αν κατι σε αγχωνει πηγαινε απο τωρα στο γιατρο να ηρεμησεις

Για το σπιτι ισως μια γυναικα να σε βοηθα για λιγο σαν την αννα μαρια;;

Αννα μαρια καλες αγορες κ μενα σημερα κ τα δυο κλιματιστικα δουλεουν φουλ 40αρι εχουμε νομιζω

Αννα μαρια - αρκουδακι πολυ γελαω με τις αναπαραστασεις τις τριχας σου χαχα

Αν ειναι καλη η γυναικα μια στο τοσο αν ερχεται θα σωθεις τα λεφτα δεν ειναι καθολου πολλα

Μακαρι να χα κ εγω τη βασιλικη μου(παλια οικιακη βοηθο)

Ισως ψαξω κ εγω για καμια καλη η πεθερα μου συνεχεια γκρινιαζει που δε το χω κανει ηδη γενικα ειναι πολυ υπερ της ισοτητας οτι γυναικα που δουλευει χρειαζεται συνεχεια βοηθεια κ ευτυχως μεγαλωσε με αυτες τις αρχες κ τους γιους της ο ενας ο δικος μου βγηκε κελεπουρι ο αλλος παλι ειναι απο καναπε σε καναπε χαχα εγω απο τωρα εκπαιδευω το βασιλη σε ολες τις δουλειες

Δε νοουμε να μη ξερει τα παντα μονο τοτε θα ναι ανεξαρτητος αντρας..

Κ εγω ανθουλι γεματη τη θελω τη ντουλαπα κ αποδεχομαι τη προταση για καφε οποτε θες ειμαι μεσα

Καλη αναρρωση κ στην αδερφουλα σου ρουτινα ξερουτινα ενα αγχος βγαινει απο μονο του μωρε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καγκουρακι σαββατο κ η γιορτη του βασιλη κ ανυπομονω τρελα μιλαμε χωρια που θα χει ολοκληρο fun club το ανθρωπακι μου χαχα

Πηρα κ δωρακι για τις δασκαλες κατι βραχιολακια κ σελιδοδεικτες μου φτιαξε η αλεξανδρα μας απο δω

Ανθη λιωνω στα γελια κ με τη δικη σου αναπαρασταση μουστακιου χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια. Σήμερα έτρεχα όλη μέρα. Πρώτα απ'όλα, χτες το βράδυ δεν κοιμήθηκα καθόλου γιατί έπρεπε να πάω την αδερφή μου στο ΙΑΣΩ στις 5.30 το πρωί. Απορώ γιατί δεν με πιάνει νύστα ποτέ..Φύγαμε από εκεί στις 12.30 το μεσημέρι περίπου, γύρισα σπίτι, κατά τις 2 το μεσημέρι κοιμήθηκα ένα διωράκι και μετά σηκώθηκα για να πάω σούπερ μάρκετ. Τώρα είμαι μια χαρούλα και δε νυστάζω καθόλου μα καθόλου. Με την επέμβαση πήγαν όλα μια χαρούλα. Η αδερφούλα μου είναι λίγο ζαβλακωμένη και πονάει, αλλά αύριο θα είναι πολύ καλύτερα.

 

Άννα Μαρία, έχεις δίκιο με τον άντρα σου. Όσο πιο πολύ κάθεται κάποιος, τόσο πιο δύσκολα παίρνει την απόφαση να κάνει δουλειές και κουράζεται και εύκολα. Εγώ όταν δουλεύω είμαι συνέχεια στην κίνηση και κάνω 1000 πράγματα. Τώρα που σταμάτησα είμαι πολύ πιο νωθρή.

Στο πιπί η χαλάουα πονάει πάαααααααααααααααααρα πολύ. Μα πάαααααααααααααααρα πολύ! Είναι όμως καλύτερο το αποτέλεσμα σε σχέση με το ξυράφι.

Εννοείται ότι πρέπει να φέρνεις κάποια γυναίκα για τα χοντρά. Δεν είναι πολλά τα λεφτά. Εγώ φέρνω 2 φορές το μήνα και της δίνω 50 ευρώ τη φορά. Έρχεται γύρω στις 8 το πρωί και φεύγει 4.30 με 5 το απόγευμα. Είναι πάρα πολύ καλη! Απίστευτη! Αν ποτέ φύγει δεν θέλω άλλη.

 

Μαγδούλα, θα πέσει πολλή συγκίνηση το Σάββατο στη γιορτούλα του Βασιλάκη! Πάρε πακέτα χαρτομάντηλα!

Καλά κάνεις και μαθαίνεις στον Βασίλη να κάνει δουλειές! Είναι κάτι που θα εκτιμήσει πάρα πολύ η μέλλουσα γυναίκα του-νύφη σου!

Το κακό με εμάς τις δύο είναι ότι μένουμε πολύ μακριά. Οδηγείς;; Σε ποιες περιοχές βγαίνεις για καφεδάκι συνήθως;;

 

Μαρινάκι, μην περιμένεις το ραντεβού με το γιατρό σου. Από τη στιγμή που αγχώνεσαι και φοβάσαι, να πας να σε δει άμεσα για να ηρεμήσεις κι εσύ. Πολλές εγκυούλες παίρνουν utrogestan. Γιατί δεν βοηθά η μαμά σου;; Δουλεύει;; Της έχεις ζητήσει βοήθεια και έχει αρνηθεί;

 

Σήμερα είδα και τον γυναικολόγο μου και χάρηκα πάρα πολύ! Είναι τόσο καλός, τόσο όμορφος!!!!! Ήρθε να δει την αδερφή μου στο δωμάτιο μετά την επέμβαση και όση ώρα της εξηγούσε είχε το χέρι του στην πλάτη μου και με χάιδευε! Πήγα να του πω, μην με κολάζεις άνθρωπέ μου και είμαι και άυπνη..Χαχαχαχαχαχαχαχα! Πέρα από κούκλος είναι φυσικά και πολύ καλός γιατρός και σχεδόν όλες οι εγκυούλες που αναλαμβάνει γεννούν φυσιολογικά.

 

Αυτά φιλενάδες μου και για σήμερα. Καλό βράδυ σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια!

Πριν λίγο ήμουν στο γυναικολόγο. Η Γεωργία ευτυχώς έβαλε βάρος, πήγε 2600 και κάτι! Ο γιατρός μου είπε ότι δεν είναι κανένα τεράστιο μωρό, αλλά δε μας πειράζει, αφού είναι στα πλαίσια του φυσιολογικού!

Χτες το απόγευμα πήγαμε και παραγγείλαμε το κλιματιστικό. Δεν παλεύεται η ζέστη. Χτες βράδι ξύπνησε ο Αντρέας στις τεσσεράμιση και ζήτησε νερό, κι ένιωθα λες και κολυμπάμε σε μια πηχτή και ζεστή σούπα... Η κοπέλα στο κατάστημα μας είπε ότι από Δευτέρα-Τρίτη θα έρθουν να μας το βάλουν, της είπα μήπως γίνεται να μας το βάλουν νωρίτερα, γιατί λόγω της κατάστασής μου δεν αντέχω και πολύ, κι ευτυχώς με λυπήθηκαν (:P), κοίταξε την ατζέντα και είδε ότι για σήμερα ακύρωσαν μια τοποθέτηση και θα έρθουν τώρα σε λίγο να το βάλουν! Ευτυχώς γιατί δεν παλευόταν άλλο!

Το απόγευμα θα πάω σχολείο για τελευταία φορά, κλααααααααααψ..................... Θα έρθει ο φαφλατάς να με πάρει απ' το σπίτι, γιατί θα είναι Λάρνακα, και δε θα χρειαστεί να οδηγήσω ένα τέταρτο για να πάω στο σημείο συνάντησης κι ένα τέταρτο για να γυρίσω.

Μαρίνα γιατί δε βοηθά η μάνα σου; Δουλεύει ή θεωρεί ότι δε χρειάζεται ή ότι δεν έχει υποχρέωση; Πολύ σπαστικό αυτό. Με τον Αντώνη πώς τα βγάζεις πέρα; 

Μάγδα το 40άρι που λες είναι η θερμοκρασία ή η δυναμική του κλιματιστικού; Εμείς πήραμε εννιάρι κλιματιστικό γιατί είναι μικρό το δωμάτιο και δε χρειάζεται μεγαλύτερο. 

Η γυναίκα αυτή μου άρεσε πάρα πολύ προχτές που καθάρισε. Έκανε πάρα πολύ καλά όλες τις δουλειές και προτιμώ να είναι Ελληνίδα, αντί για Φιλιπινέζα ή Σριλανκέζα, όχι για ρατσιστικούς λόγους, αλλά γιατί έχουμε ίδια νοοτροπία και δε χρειάζεται να της λέω "κάνε αυτό" και "κάνει εκείνο". Απλά αυτή μου είπε ότι δε δουλεύει απογεύματα και θα είναι δύσκολο όταν θα ξαναρχίσω δουλειά. Αλλά, αν μάθει τα κατατόπια, θα μπορεί να έρχεται και μόνη της, αφού θα είναι ο άντρας μου σπίτι.

Εμένα πάλι η πεθερά τους έμαθε όλους να κάθονται και να τα περιμένουν όλα στα χέρια. Κάθονται στο τραπέζι και τους σερβίρουν η μάνα και η γιαγιά τους, και κάθονται από πάνω τους "θες αυτό;" "θες εκείνο;" "θες το άλλο;", τους βάζουν νερό, κ.λπ. Αλλά περνάνε σε άλλο επίπεδο και ουσιαστικά τους βάζουν στο πιάτο ό,τι θέλουν αυτές, χωρίς να ρωτήσουν, κ.λπ. Μια φορά όπως τρώγαμε, καθόταν ο άντρας μου πιο κοντά στη βρύση και του είπα να μου βάλει νερό, και με κοιτούσα ο κουνιάδος με τη γυναίκα του με γουρλωμένα μάτια. Ρε κορίτσια, μιλάμε ο αδελφός του κάθεται και λέει στη γιαγιά του, ογδόντα χρονών γυναίκα, να του φέρει νερό!!! Το καλοκαίρι που πήγαμε Πάτρα, ένα βράδι κατούρησε ο Αντρέας τα σεντόνια, και είπα στον άντρα μου ότι τα κατούρησε και να τα αλλάξουμε (=να τα αλλάξει αυτός). Μου λέει η πεθερά "πάμε να τα αλλάξουμε", και φυσικά, αναγκάστηκα να πάω να βοηθήσω (σπίτι μου δεν έχω αλλάξει σεντόνια ποτέ μου, πάντα ο άντρας μου). Όπως βάζαμε τα σεντόνια, μου λέει "όταν θέλεις κάτι, να το λες σε μένα κατευθείαν, δε χρειάζεται να το λες στο Μάκη για να μου το πει". Της λέω "μα δεν το είπα για να σου το πει, το είπα για να τα αλλάξει αυτός" και μου λέει το κορυφαίο "τι;;; Καλά, τι δουλειά έχει ο Μάκης με τα σεντόνια;;; Από πού κι ως πού ν' αλλάξει αυτός τα σεντόνια; Ααααα, μεγάλες απαιτήσεις έχεις εσύ απ' τον άντρα". Της λέω "μα ο Μάκης δε δουλεύει, άρα είναι λογικό να κάνει δουλειές στο σπίτι " και μου κάνει "και δηλαδή φταίει αυτός που δε δουλεύει;". Τώρα τι σχέση έχει το αν φταίει που δε δουλεύει με το ότι πρέπει να κάνει δουλειές, μόνο αυτή ξέρει. 

Ο άντρας μου, βέβαια, καμία σχέση, ουδέποτε ζήτησε κάτι στα χέρια (εγώ πάλι του ζητάω, χιχι!), αλλά είναι γενικώς τεμπέλης. Είναι με τις μέρες του, βέβαια, σήμερα, π.χ. σηκώθηκε, έντυσε τον Αντρέα, τον πήγε σχολείο, έβγαλε λεφτά απ' το ΑΤΜ, πλήρωσε το τηλέφωνο, πήγε στο φούρνο, γύρισε, έφαγε πρωινό, μου ετοίμασε εμένα πρωινό, κι όταν έφυγα μετακίνησε τα έπιπλα στο δωμάτιό μας για να έρθουν οι άνθρωποι να βάλουν το κλιματιστικό, έβγαλε τα σεντόνια, τίναξε το στρώμα ("τώρα θυμήθηκες χριστιανέ μου" του λέω "που θα έρθει η γυναίκα;"), σκούπισε και ξεσκόνισε, έβαλε πλυντήριο και τώρα μαγειρεύει φασολάκια με πατάτες στο φούρνο!!!! Τα φασολάκια πάντως τα καθάρισε χτες εγώ, δεν έχει φτάσει ακόμα μέχρι εκεί, χιχι!

Ανθή, καλά, απορώ πώς δεν τα έπαιξες χτες! Εγώ δεν μπορώ με τίποτα όταν δεν κοιμάμαι...

Ελπίζω ότι, όταν αρχίσει να δουλεύει ο άντρας μου, θα αρχίσει να κάνει και περισσότερες δουλειές στο σπίτι. Πιστεύω ότι την επόμενη σχολική χρονιά θα τον καλέσουν για αντικαταστάσεις.

Νόμιζα ότι γυναίκα φέρνεις μόνο όταν έχεις να μαζέψεις χαλιά και τέτοια. Εγώ μέχρι τώρα δεν έφερνα γιατί έλεγα ότι, αφού είναι ο άντρας μου σπίτι, ας κάνει αυτός τα χοντρά. Αλλά δε γίνεται, γιατί εγώ είμαι της νοοτροπίας, αφού είναι δική του ευθύνη, ας τα κάνει κάποτε αυτός, κι εγώ να μην τα αναλαμβάνω, γιατί δεν είμαι το κορόιδο, με αποτέλεσμα τα τζάμια να καθαρίζονται μια-δυο φορές το χρόνο, κ.λπ. Οπότε καλύτερα γυναίκα!

Καλέ, τι κόλλημα με το γυναικολόγο;;; Ο δικός μου είναι μεγάλος, λίγο μεγαλύτερος από εξήντα χρονών, αλλά σε φωτογραφίες που έχω δει όταν ήταν νέος (είναι ξάδελφός μου, όπως σας έχω πει), έμεινα με το στόμα ανοιχτό. Ήταν υπερ-κούκλος. Τώρα είναι απλά γοητευτικός, αλλά έχει παχύνει, ευτυχώς δηλαδή! Χαχα, άμα είναι να κολάζομαι κάθε φορά που θα πηγαίνω... χαχα!

Σας φιλώ κόρες, τα λέμε μετά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου!!!

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ με το καλο να βαλετε το air condition και εγω παλι το αναψα...δεν αντεχεται ουτε εδω η ζεστη!!!μικρη η Γεωργια πολυ ε???δε πειραζει θα εχεις ευκολη γεννα!με το καλο!!! ειδες ο αντρας σου βοηθαει...χιιχιχ

Μαγδα να σαι καλα!! με το καλο η γιορτουλα σας.

 

κοριτσια η μανα μου απλα δεν το θεωρει υποχρεωση της να με βοηθαει...λεει δε θα καθοριζει τη ζωη της με βαση τη δικη μας ζωη!!!απλα ΕΛΕΟΣ!!!! τωρα ειναι διακοπες με τον πατερα μου και εγω εδω μονη απο εχθες γιατι ο αντρας μου παλι πηγε επαγγελματικο ταξιδι...ειναι η φυση της δουλειας του πολυ δυσκολη τι να κανουμε??????????? ειναι εξωτερικος πωλητης και μπορει και να λειπει 3 εβδομαδες συνεχομενα μονο ΣΚ ερχεται δηλαδη και ξαναφευγει...και ετσι ανα 2 μηνες 3 εβδομαδες ειμαι μονη,,,,τον ειπα απο τωρα οταν θα πλησιαζει η ΠΗΤ μου να παρει αδεια γιατι βλεπω να γενναω μονη μου!!!αχαχαχαχχαα

δε ξερω ρε κοριτσια...νιωθω πως χειροτερα ειναι οταν το συζηταμε με τη μανα μου γιατι απλα μου σπαει τα νευρα...τελικα καλυτερα να ταλεπωρουμαι λιγο παραπανω και να τα βγαζω περα μονη μου παρα αυτο...και να σου πω την αληθεια τι να το κανω να μου κανει το χατιρι ενω πρωτα μου εχει βγαλει τη ψυχη???

δε ξερω τι να πω.... εγω σαν μανα αυτο δε θα το εκανα στα παιδια μου.... μπορει να ειμαι λιγο σκληρη αλλα ειναι και αυτη με εμενα... δεν εχω δικιο??

 

φιλια κοριτσια παω να πλυνω πιατα και να συμμαζεψω τα χαλια του Αντωνη,...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον ξεκινω με σεξυ γυναικολογο ανθης μμμ ενδιαφερον ακουγεται...

Εμενα ειναι γυναικα κ μαλιστα γυναικαρα ψηλη ευσωμη κ με πολυ χοντρα δαχτυλα μπρρρ τα οποια τα χα γνωρισει απο πολυ κοντα κατα τη γεννα χαχα

Κ χαδακια στην πλατη !!

Μια χαρα κ εγω θελω πιαστηκε ο σβερκος μου απο το κλιματιστικο σημερα γκρρ

40 κελσιου ελεγα αννα μαρια εμας το ενα ειναι 18αρι στη κρεβατ/μαρα κ το αλλο πιο δυνατο δε ξερω ποσο παντως ανετα γινεσαι παγακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μου φεραν δωρο λαχανικακια σημερα αγγουρακια ντοματουλες πατατες(το αγαπημενο μου)μεσα σε ολα αυτα μινι ντοματινια ο β εχει φαει τοσα πολλα που χει αποκτησει λυκοπενιο (ετςι δε λεγεται αυτη η βιταμινη που παιρνεις απο ντοματα;)εφορου ζωης νομιζω

Τωρα εφαγε παλι ενα μπολ με 11 απο δαυτα λες κ ειναι ποπ κορν τα τρωει χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθουλι παλι ταιριαζουμε κ εγω μετα τη βασιλικη δε θελω καμια αλλη για καθαρισμα σνιφφφ

Ηταν τελεια ακριβως οπως τα κανα εγω τα κανε κ εγω ενα 50ευρακι τις εδινα αλλα τα αξιζε κ με το παραπανω

Εμενα την ειχε η πεθερα πανω απο 15 χρονια μετα την ειχα κ εγω εγω της ειχα δωσει κλειδια κ ερχοταν μονη της κ ας λειπαμε ολοι απο το σπιτι ηταν αξιας εμπιστοσυνης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθη μενω βαρη αλλα οδηγω κ παω παντου επισης αν θες ελα κ σπιτι μου η παμε βολτα θαλασσα οτι θες η καπου στη μεση

Θα χω κ καμια αδεια η κανα ρεπο κ θα μας κατσει που θα παει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μαρια τι διαβαζω που ζουν καλε η πεθερα στο μεσαιωνα;;

Εμεις δεν εχει τετοια ευτυχως,,, εγω ειμαι κ καλομαθημενη δε θα τη παλευα ισοτητα στο σπιτι κανουν ολοι απο ολα μονο δεν κανω τζαμια κ ο συζηγος σιδερο ειναι συμφωνια αλλιως ολοι ολα οποιος προλαβαινει

Πχ τωρα που ηταν ολο 6-12 γυρναγα κ το σπιτι αστραφτε κ υπηρχε φαι η αυτος η η πεθερα

Αλλα νομιζω δε θα μπορουσα να μαι με καποιον που δε με φροντιζει οταν αγαπας καποιον τον προσεχεις τον ξεκουραζεις τον φροντιζεις εγω αυτα τα θεωρω απαραιτητα..

Ισως κ τοσο δεδομενα που καποιες φορες ειμαι απαιτητικη η σκληρη αλλα ετσι με εμαθαν δε φταιω εγω..

Παντως σιγουρα εστω κ αν δεν μιλαω εκτιμαω πολλα κ ειμαι ευγνωμον για οσα απλοχερα μου δινονται..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυριο η γιορτη του βασιλη ανυπομονω τρελα!!

Το πρωι μπανακι κλασικα

Κ κυριακη μπανακι το πρωι κ μετα σε ενα παρτακυ θα γινοταν σημερα αλλα επειδη δε θα πηγαινα μιας κ ο συζηξ δουλευε δεν ηθελα ασυνοδευτη κ το αλλαξε για κυριακη τι καλα θα χει μπαρμπεκιου μπαλα οι αντρες μποτε τα κοριτσια θα ναι εναλλακτικο απο οτι καταλαβα σε καποιο κτημα θα γινει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...