Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρακια Νοεμβριου-Δεκεμβριου 2014 -Ιανουαριος 2015


Recommended Posts

γεια σας κοριτσάκια! καλό σαββατόβραδο, καλή κ χαλαρωτική Κυριακή!

Σήμερα κάναμε το πρώτο μπανάκι κ ελπίζω να ακολουθήσουν πολλά άλλα.

φιλάκια στις κοιλίτσες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια σας κοριτσια!!!κατερινα μια μερα εκανε πυρετο..πολυ παραξενο..ανεβασε 40 μετα κατεβηκε 38 κ ηταν ετσι ολη μερα κ ολη νυχτα..την αλλη μερα το πρωι,σαν να μην ειχε τιποτα!δν μου εχει αρρωστησει ετσι  ποτε ολο το χειμωνα..στα 2 της χρονια 2 φορες ανεβασε για μια μερα 40αρι κ την αλλη μερα τιποτα δεν ειχε..φτου φτου ετσι να ειναι..6-8 εκλεισες ε?να δω εμενα ποτε θα με πει..την τριτη εχω ραντεβου στον γιατρο μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, καλημέρα!!!! 

Είμαι η Νίκη από το Αγρίνιο 27 χρόνων με ένα αγοράκι 18 μηνών και είμαι στην 9η εβδομάδα κύησης. Είμαι πολύ παλιά στο forum λόγω των πολλών χρόνων που έκανα να αποκτήσω παιδί!!! Εγώ γενικά στις εγκυμοσύνες μου δεν είχα και προς το παρόν δεν έχω κανένα σύμπτωμα πέραν της συχνουρίας και την υπνηλίας!!!! Η ΠΗΤ μου είναι 14/02/2015 αλλά και του γιου μου που ήταν ακριβώς η ίδια ημερομηνία τον γέννησα στις 30/01/2013. Αν όλα πάνε καλά θα πω του γιατρού μου να γεννήσω στην ίδια μέρα δηλαδή 30/01/2015. θα είμαι στην 36η εβδομάδα πρώτα ο Θεός!!! Έχω λίγο πολύ μια εμπειρία για τις πρωτότοκες μανούλες.... ότι θέλετε ρωτάτε!!! Εγώ αυτή τη στιγμή παίρνω 2 μαγνήσιο, 1 φιλικό οξύ και 1 utrogestan (για μια πολύ μικρή αιμορραγία που είχα). Φιλάκια σε όλες και εύχομαι τα μωράκια μας να είναι υγιέστατα... 

 

Υ.Γ. Γενικά μην βιάζεστε να περάσει ο καιρός να γεννήσετε... εγώ στο πρώτο μου παιδάκι βιαζόμουν και μόλις γέννησα έκλεγα όλη μέρα που γέννησα... χιχιχιχι είδατε ορμόνες!!! Η εγκυμοσύνη είναι η πιο όμορφη περίοδος στην ζωή της γυναίκας!!! Φιλιά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλωσηρθες NIKI.. ειμαι 26 χρονων εχω εναν γιο 26 μηνων και περιμενω το δευτερο εγω 22/1/2015!!!

ειμαστε κοντα και ηλικιακα

με το καλο και σε εσενα....

Katerina τι εγινε τελικα με το κολπο με το ψαλιδι και το μαχαιρι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια μου!!!!πηγαμε γιατρο σημερα κ ειναι λα καλα!!περιμενω κ το δευτερο κοριτσακι!!πολυ χαρηκα,αν κ ο αντρας μου περιμενε να ακουσει αγορι..

νικι καλως μας ηρθες!!!με το καλο το δευτερο μωρακι σου!απο που εισαι?

τελικα κοριτσια αυτο με το ψαλιδι εμενα μου βγηκε!!χαχαχα..μεσα επεσε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σοβαρα delphine ισχυει???και εγω ψαλιδι εκατσα...για να δουμε!!!την Δευτερα εχω αυχενικη και θα το δουμε!!!

με το καλο το κοριτσακι σου.΄..εχεις και ενα αγορι οποτε μια χαρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας όμορφες.....

κάθησα στο μαχαίρι και όντως τον δεύτερο άντρα της ζωής μου περιμένω......χιχι...

μαράκι καλή επιτυχία.....

καλως ήρθε νίκη να σου ζήσει το παιδάκι σου και με το καλό και το επόμενο.....

δελφινάκι μου πολύ ωραία τα νέα σου...

καλή επιτυχιά και σε σένα μωρουδένια μου....

 

κκορίτσια με τις ορμόνες πως τα πάτε??????πολλές φορές βάζω τα κλάματα στα καλα καθούμενα............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Μανούλες!!!!

 

Ευχαριστώ πολύ για την αποδοχή!!! Εγώ είμαι από το Αγρίνιο... 

Άντε κάποιες μάθατε και το φύλο του μωρού... εμένα ο άντρας μου θέλει πολύ να είναι κοριτσάκι... εγώ πάλι δεν έχω πρόβλημα.... βέβαια ένα κορίτσι θα ήταν ότι έπρεπε... 

Εγώ την Δευτέρα έχω ραντεβού για να μου πάρουν αίμα για την αυχενική και υπέρηχο αυχενικής στις 8 Αυγούστου. 

 

Katerinaadra, με το καλό το αντράκι σου!!!! Να ναι γερό.... το πρώτο σου παιδάκι είναι?

Delphine, με το καλό το κοριτσάκι σου, εσύ έχεις 1 αγόρι και 1 κορίτσι και περιμένεις και 1 κοριτσάκι? Σωστά?

Mwroudenia, να σου ζήσει το αγοράκι σου!!! Τώρα περιμένεις 2ο αγοράκι ε???

Προσπαθώ να μπω στο κλίμα... χιχιχιχιχιχιχι

 

Εγώ από ορμόνες μια χαρά.... και γω έχω τις στεναχώριες μου χωρίς να καταλάβω τον λόγο... ενώ την εγκυμοσύνη την περίμενα πως και πως και χάρηκα απίστευτα... δεν είμαι όπως στην πρώτη μου εγκυμοσύνη... είμαι down.

 

Φιλιά σε όλες καλημέρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σαι καλά νίκη μου, καλή επιτυχία με τις εξετασεις του άιματος και ευχομαι να εχεις μια εύκολη τελειόμηνη εγκυμοσύνη............

δυστυχως εμένα η προηγούμενη εγκυμοσύνη έληξε άδοξα μία μέρα πριν γεννήσω, άλλα δεν πειράζει έχω δύο αγγελους να μας προστατεύουν....

 

ακούστε κορίτσια μου τι έπαθα....ο μπέμπης έχει αρχίσει να κλωτσάει εδω και 2 βδομάδες και όσο περνάει ο καιρός  γίνεται όλο και πιο δυνατός........τη δευτέρα δε με κλώτσησε όλη μέρα  και ενώ προσπαθώ να μη συγκρινω αυτή την εγκυμοσύνη μου με την προηγούμενη και να είμαι συνέχεια αισοδοξη, φρίκαρα, φοβήθηκα και έρχεται ο άντρας μου το απόγευμα και με βλεπει κλααμμένη και με παίρνει σηκωτή και με πηγαίνει στο γιατρό....ο καλός μου ο γιατρός μόλις με βλεπει στεναχωρεμένη με βάζει κατευθείαν μέσα και μου κάνει τον υπέρυχο και μου λέει ¨θες να κάτσουμε μία ώρα να το χαζεύεις???¨

τελικά μου είπε ότι ακόμα είναι πολύ πολύ νωρίς για να το ακούω καθε μέρα και μετά τις 22 εβδομάδες θα το ακούω καθε μέρα, μέχρι τότε μπορεί να υπάρξουν μέρες που να μη το νιώσω διότι μπορεί να πρίστηκε λίγο το έντερο, να άλλαξε θέση και να χτυπάει προς τα πίσω και πολλά πολλά άλλα, άρα να μην ανησυχώ.....

 

και την επόμενη μέρα, όλη μέρα το καταλαβαινα το μπεμπάκι μου......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια να μαι και εγω! εκανε η μαμα μου μια ενχειρηση και τρεχαμε λιγο αλλα ολα καλα δοξα το Θεω! καλως ηρθες Νικι στη παρεα μας με το καλο το νινακι σου! εγω εχω ενα κοριτσακι 3,5χρ. Κατερίνα μου χτες και σημερα πηγαμε στη Καλλικρατεια και θα παμε και αυριο εχουμε αδεια αυτη τη βδομαδα ηταν πολυ ωραια αν και εχτες φυσουσε πολυ, σημερα ηταν τελεια! Γιωργία μου μπραβο με το σπιτάκι σου με το καλο!! Μαρία εχεις το πρωτο επιβεβαιωμένο κοριτσάκι της παρέας???!! εγω θα παω την Παρασκευή για να δουμε θα ειναι πραγματι αγοράκι ή θα μας κανει καμια εκπληξη? Φιλιά σε όλες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου γεια σας, θα λειψω για λίγες μέρες, καλα να μου περνάτε και να μου προσέχετε τα μπεμπάκια σας.....

ιωάννα μου μου έλειψες...όσες φορές είμαι στην καλλικρα΄τεια ο καιρός δεν είναι καλός, όλο φυσάει και ανακαατεύει τη θάλασσα, εκτός του ότι γίνεται πανικός από τον κόσμο άρα ακόομα δεν έχω μπει....πάω σε καθαρα νερα θα σας φέρω και φωτό, φιλιά πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κούκλες

χθες εκανα την β επιπεδου.

Το Αγορακι μου ειναι πολυ πολυ καλα.

θα λειψω και εγω ως την Δευτερα πολλα φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια... πως είστε????

Εγώ σήμερα μπήκα αισίως στην 10η εβδομάδα!!! Αύριο έχω ραντεβού με τον γιατρό μου....

 

ΜΑΡΙΑ-ΚΑΡ, Μπράβο σου, με το καλό να έρθει το αγοράκι σου και να σας γεμίσει ευτυχία!!!

 

Katerina-adra, μην ανυσηχείς γενικά και να προσπαθείς να μην συγκρίνεις πράγματα από την προηγούμενη εγκυμοσύνη σου, σου κάνει και κακό!!!! Όλα θα κυλήσουν μια χαρά!!! Καλά να περάσετε!!!

 

Ιωάννα Γ., ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου και με το καλό να έρθει και το δεύτερο!!! Περαστικά στην μαμά σου!!!

 

Φιλιά σε όλες καλημέρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα σε όλες και καλό σαββατοκύριακο! όσες κοπέλες είστε εκτός, να περάσετε τέλεια! MARIA-KAP ωραία τα νέα από τη β' επιπέδου, με το καλό!

Χτες, κάναμε τη β' επιπέδου και όλα πήγαν άριστα! τώρα, περιμένουμε και το papp-A, το οποίο ελπίζω να είναι επίσης καλό..

Υπάρχει μια μικρή υποψία ότι περιμένουμε και τούτη τη φορά αγοράκι, οπότε και επισήμως θα γίνω μια αγορομανούλα !!! Η ΠΗΤ μεταφέρθηκε λίγο πιο πριν βάσει υπερήχου, δλδ 18-1-2015. Αυτά τα νέα και περισσότερα πια τον Αύγουστο, οπότε και το νινάκι θα μας φανερωθεί με τα όλα του! Μοναδική εμπειρία πάντως η εξέταση!

 

Σας φιλώ! Mwroudenia, με το καλό και η δική σου αυχενική τη Δευτέρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κουκλες! ειδαμε το νινακι χτες!!! Και ειναι πραγματι ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!!!! χαρηκα παρα πολυ και αναπτυσεται φυσιολογικα! φιλια σε ολες!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

demie αγορομανα και εσυ ε?? τελεια με το καλο και το δευτερο αγορακι...δεν το ειδε καλα για αυτο δεν εισαι σιγουρη??σε ευχαριστω για τις ευχες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε??? Βρέχει αγόρια???? 

χιχιχιχι και γω έχω την υποψία ότι θα έχω αγόρι... δεν ξέρω αλλά μου έχει κολλήσει έτσι...

Να ναι γερά και δεν έχω και πρόβλημα... εξάλλου το πρώτο παιδάκι μου ο Γιάννης είναι αρνάκι με δεν έχει ταλαιπωρήσει καθόλου!!!

Εγώ αύριο πάω στο γιατρό για να δώσω αίμα για το papp-A μέχρι να κάνω την αυχενική να έχει έρθει και το αποτέλεσμα!!!

 

Ιωάννα Γ., με το καλό να έρθει το αγοράκι σου να είναι γέρο... τέλεια τα νέα σου...

 

Demie_14, με το καλό να έρθει το αγοράκι σου να είναι γερό.... προχθές έκανες την αυχενική και όχι την β- επιπέδου σωστά??? Γιατί σκεφτόμουν ότι στην β επιπέδου δεν κάνουμε πάλι το papp-A. Όλα να κυλήσουν μια χαρά!!!

 

mwroudenia, με το καλό η αυχενική όλα να είναι τέλεια!!!

 

Φιλιά σε όλες καλημέρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάρες μου καλησπέρα.....επέστρεψα.........

περάσαμε ΥΠΕΡΟΧΑ........χαλάρωσα τοσο πολύ που άκουγα πολλές φορες την ημέρα τον μπεμπάκο μου να χτυπάει....σήμερα τον ένιωσα και να γυρίζει....

θα βάλω φωτό στην ομάδα μας στο fb

 

μπράβο κορίτσια τέλεια τα νέα σας με τις εξετάσεις με το καλό και οι επόμενες....βλέπω η επικοινωνία μας θα συνεχιστεί για πολλά πολλά χρόνια μιας και θα μιλάμε για τα αντράκια μας....χιχιχι

 

οσες δεν είστε στην λίστα  που έκανε η μαρία μας πειτε να σας βάλουμε,,,,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Ιωάννα Γ. μπράβο για τα υπέροχα νέα σου! καλώς να δεχτείς τον γιόκα στην αγκαλίτσα σου!

mwroudenia μου, δεν μου το είπε καν ο γιατρός που έκανε την αυχενική, απλώς όταν τον ρώτησα, με ρώτησε και εκείνος με τη σειρά του τι παιδάκι έχω και όταν του είπα αγοράκι, τότε η βοηθός του ήταν εκείνη που είπε χαριτολογώντας ότι απ'όσο καταλαβαίνει από την αντίδραση του γιατρού, μάλλον αγοράκι είναι και αυτό! Ο ίδιος ο γιατρός μου είπε ότι θα επιβεβαιωθεί μετά από τον μήνα. Βέβαια, εγώ το "ψιλοέδεσα". Δεν με νοιάζει, ας είναι γερό και όντως, βρέχει αγόρια!!!

niki.g ναι, έκανα την αυχενική και το papp-A.

katerinaadra μπράβο που πέρασες τέλεια!

 

Χαιρετώ, καλή μας εβδομάδα και καλή αυχενική mwroudenia για σήμερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια....

niki τι ειναι τα αντρακια??αρνια??ελα να δεις τον δικο μου...ο δικος σου μπορει να ειναι αρνι...εμενα παλι δε βαζει κωλο κατω...αφου αν παω καπου λεω παλι θα τον κυνηγαω...για καφε σπανια να κατσει ησυχα να πιω εξω!αλλα τι να κανουμε η τρελλα των 2 βλεπεις!!!

 

κοριτσια ειστε ολες στο fb???γιατι λεμε για συναντηση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mwroudenia, ούτε εμένα αν πάμε για καφέ θα καθίσει σε μια μεριά όλο να τρέχει θέλει... εννοώ αρνί με την έννοια ότι δεν είναι γκρινιάρης και παράξενος.... καλά να ναι όλα θέλει να τα πειράξει αλλά παιδάκια  είναι δεν κάθονται σαν κολώνες... τα κορίτσια έχουν μεγάλο στόμα... χιχιχιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κοριτσάκι μου η διαφορα φαινετε! Μεγάλη διαφορα θα βλεπεις κάθε δυο μέρες που αυξάνεται η χοριακη❤️ ειπαμεεεε ηρθεεεε για να μεινει αυτή τη φοραααααα❤️👶🏻
    • Ναι ναι αυτό μου είπε και ο γιατρός! Έπρεπε να φύγει ! Επίσης μου είπε ότι γεννιουνται τέτοια κοριτσάκια και έχουν πολλα προβλήματα εκτός το ότι είναι στείρα έχουν και αναπτυξιακά προβλήματα και νοητικά αλλά και παθολογικά όποτε καλύτερα που εφυγε😢 Θα μου στείλει το πιστεύω και εγώ αυτό! Και είμαι σιγουρη ότι είναι καλά εκεί πάνω με τα υπόλοιπα αγγελάκια👼 σε όλες μας θα μας στειλει το ουράνιο τόξο μας🌈 Θα μου το στείλει το ουράνιο τόξο και σε έμενα και σε εσενα και σε όλες μας🌈 Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω ! Κορίτσι μου έτσι νοιωθω και εγώ μια σκέφτομαι θετικα μια με ποιανού τα κλάμματα! Μη δίνεις σημασία καθόλου στα σχόλια και στις ερωτήσεις αυτές απαντά με θράσος! Το ουράνιο τόξο είναι κοντα να το θυμασαι🌈 Μακάρι η επόμενη να είναι η τυχερη 🙏🙏🙏 θα έρθει σε όλες μας κάποια στιγμή που θα παειιιιιι❤️ ανταποδίδω την αγκαλια🫂   Σφίξει τα δοντια κοριτσάκι μου! Η καταιγίδα θα σταματήσει και θα βγει το ουράνιο τόξο! Κάθε εμπόδιο για καλό ! Δεν έχουν βγει τυχαία αυτές οι φράσεις και είναι βγαλμένες από την ζωή! Το μωρακι μας είναι στο δρομοοοο❤️🥰🌈 Ήθελα από την πρώτη στιγμή που απέβαλα να μάθω το φύλο ! Ηταν δυσκολο όταν μου το ανακοίνωσε καθώς ξεκίνησε με αυτό αλλά στη συνέχεια που μου είπε ότι είχε το σύνδρομο αυτό και ότι τα κοριτσάκια αυτά γεννιουνται και θα ήταν στείρο αλλά θα είχε και πολλα προβλήματα κάπως απάλυνε ο πόνος ! Το πήραν ψηλά ο θεος και όλοι οι άγιοι για να μη ταλαιπωριόνταν και είμαι σιγουρη ότι είναι καλά εκεί πάνω μαζί με τα υπόλοιπα αγγελούδια 👼 εκτός ότι θα το έχω στην καρδιά μου μαζί με το άλλο αγγελούδι μου που εφυγε πολύ νωρίς θα τα αποτυπωσω και στο σώμα μου για να τα βλέπω καθημερινά και να κοιτάω ψηλά με χαμόγελο πλέον! 👼👼 καποια στιγμή θα μου φέρουν το αδερφάκι τους που θα είναι υγιης και θα το προσέχουν από εκεί ψηλά 🌈🤍🤍
    • Χρόνια πολλά κορίτσι μου! Είναι πολύ νωρίς ακόμα, είσαι ουσιαστικά 8 μέρες από την εμβρυομεταφορα και είναι με τεστ ούρων που η συγκέντρωση της χοριακης απ όσο γνωρίζω δεν είναι το ίδιο με το αίμα. Που και αίματος να έκανες τωρα είναι νωρίς ακόμα. Μην απογοητευεσαι καθόλου!
    • Καλημέρα και Χριστός Ανέστη. Έκανα έμβρυομεταφορά  3 ημερών έμβρυο με φυσικό κύκλο  2/05  και έχω χοριακη να κάνω την Δευτέρα 13/05.Απλα έκανα  ένα τέστ στο σπίτι σήμερα αλλά βγήκε αρνητικο.😔😏Δεν ξέρω τι να πω. Το έκανα νωρίς? Η θα πάρω αρνητική χοριακη την Δευτέρα. Είχατε τέτοιες περιπτώσεις και έγινε η ανατροπή?
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...