Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρακια Νοεμβριου-Δεκεμβριου 2014 -Ιανουαριος 2015


Recommended Posts

Ιωαννα και εμας το ειδε στην αυχενικη και το επιβεβαιοσαμε 15η Εβδομαδα.  Η κουμπαρα μου ειναι 18η και εχει μαλον κοριτσακι αλλα δεν ηταν σε καλη θεση το μωρο και δεν μπορει να τους πει σιγουρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εμενα στις αναγουλες με βοηθησε το κρυο νερο και τα παγωτα. Στην γεωργια ειχε βοηθησει το ξιδι δοκιμασε διαφορα μπας και βρεις τι βοηθα εσενα...επισης οταν κουραζομαι πολυ ακομα και στην ομιλια με επιαναν οι ανακατοσουρες...πες στο γιατρο αν εχει να σου προτεινει κατι.ααααα παιρνεις σιδηρο;αυξανει τις ανακατοσουρες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα εγκυουλες μου!Τι κανετε;Εγω εκτος απ'το ανχος μου για το μπεμπε και τις εξετασεις...πεταω!Σημερα ειμαι μια χαρα οποτε λεω να παω μια βολτιτσα το απογευμα εδω στην γειτονια να περπατησω λιγακι.Υπαρχει περιπτωση οταν παω για αυχενικη να μου πει (οχι με σιγουρια) το φυλο του μωρου;;;Γιουπι!!!!Κοριτσια αν θυμαμαι καλα ο γιατρος την προηγουμενη που πηγα μου ειπε πως μετα απο την αυχενικη κατα την 16η εβδομαδα θα κανουμε το τριπλο τεστ.Τι ειναι αυτο ομως;Δεν μου το εξηγησε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!!αχ Κατερίνα λες να έχουμε τον πρωτο αρσενικό στην παρέα?Γιώργια στην αυχενική σου λέει ενα 60 % κ μετα απο 2-3 ις βδομάδες με σιγουριά..ενα λινκ που έβαλα σου λέει τα απαραίτητα που γινοντε σε κάθε βδομάδα...πολύ καλό λινκ..πάντως μέσα είναι στις μετρήσεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου....επιτελους ηρθε και το καλοκαιρακι....ετοιμες οι κοιλιτσες για μπανακι;τελικα εμας δεν μας βολεψε να παμε διακοπες που λεγαμε...θα περιμενουμε να ζεστανει λιγο ακομα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααα!!κ εμείς τέλη Ιουνίου θα χτυπήσουμε θάλασσα!!! πολύ ερημιά ρε κορίτσια..τι κάνετε? Είστε όλες καλά???? Οσες κάνατε αυχενική πληρωσατε?κ ποσά? Γράφεται τελικά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλες! τι εγινε όλες χαθηκαμε? κι ελεγα θα μπω και θα διαβαζω σελιδες ολοκληρες αλλα τιποτα... Εγω ειχα παει για βαφτιση στη Ξανθη του ανηψιου του αντρα μου και γυρησαμε πριν καμια ωρα! καναμε και 2 μπανακια δηλαδη εγω δε μπηκα! η θαλασσα παγωμενη λιγο βραχηκα μονο 

για αυχενικη θα παω στις 18  του μηνος περιμενω μηπως φανει τιποτα αλλα δε πιστευω νωρις θα ειναι!

την Τετέρτη ειχΑα παει για υπέρηχο 3.5 εκατοστα το σπορακι και εκανε τιναγματα!ειχε το χερακι στο προσωπακι και μετρησε ο γιατρος και τα δαχτυλα του ενος χεριου! εσεις τι κανετε??? ο καιρος παλι μας τα χαλασε ετσι θα παειτο καλοκαιρι λενε δε θα εχει πολυ ζεστη, μακαρι!  καλυτερα για μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κ απο μενα!!ναι βρε κοριτσια που χαθηκατε?ιψαννα κρυα η θαλασσα ε? Εμεις που κλεισαμε στις 24 ιουνιου λες να παγωσουμε?αχ τοσο ηταν κ το δικο μου το σπορακι οταν πηγαμε για υπερηχο!!!αυριο παω για αυχενικη,αλλα δεν ξερω ποσο θα παρει ο μικροβιολογος..μου ειχε πει οτι γραφεται,αλλα τα κοριτσια μας που κανανε δεν μας ειπαν τιποτα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα ο γιατρός μου είπε το εξης ότι για να κανει καποιος τη μετρηση της αυχενικής διαφάνειας πρεπει να είναι πιστοποιημένος απο κάπου στο εξωτερικό δε καταλαβα από που.. και να έχει εξηδικευμένο καλό υπερηχο. Αυτός έχει καλο υπέρηχο αλλα δεν εχει πάει στο εξωτερικό να παρει την πιστοποίηση, οστώσω ξέρει να μετράει το οστό του αυχένα στο έμβρυο και σε συνδιασμό με το αίμα που θα δωσω στο μικροβιολογικό για το ΡΑΡΡ-Α και την μετρηση των βιοχημικων δεικτων (χοριακη γοναδοτροπίνη και πρωτείνη Α πλάσματος) θα βγαλει τις πιθανότητες για  τις ανατομικες ανωμαλίες του εμβρύου.

Οπότε θα του πληρώσω μαλλον εναν απλό υπέρηχο και ότι πάρει το μικροβιολογικό. Τώρα, στη κόρη μου που είχα κάνει ειχα δωσει 120 ευρω και για τα δυο. Αυτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στον γιατρό μου δεν είχα πληρώσει τίποτα..120ε μου πήρε μονο το μικροβιολογικό στην μητροπόλεως..ενω εδώ στο χωριό μου είπε ή μικροβιολόγος μου οτι το είχαν 60ε κ οτι τώρα πλεον γράφεται κ θα πλήρωσω γύρω στα 15ε το πολύ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σχετικα με την αυχενικη εγω πληρωσα 50 ευρω για αιματολογικες και 110 για τον γιατρο (δεν ηταν ο γιατρος μου ηταν ενας πιστοποιημενος γιατρος) και δεν μου γραψαν τιποτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοιλίτσες μου όμορφες.....

εγω την έκανα στο γιατρό μου και πλήρωσα 60 ευρώ (πιο πολλά κανονικά παίρνει νομίζω 80-90 ευρώ) και τις εξετάσεις τις αιματολογικές στο γένεσης και πλήρωσα 15ευρώ (για αυτές τις εξετάσεις που είπε και η joanna), μου τις έγραψε ο γιατρός....

 

για αντιηλιακό φοράω της frezyd....(δεν την ολοκληρώνω την λέξη για να μην κάνω διαφήμιση) αλλα κυρίως λέω να αποφύγω τον ήλιο, την ίδια μάρκα χρησιμοποιώ και για αντικουνουπικό....

 

κορίτσια μου εγω κουράζομαι πάρα πάρα πολύ εύκολα, θα ανέβω 10 σκαλιά και μετά θέλω μάσκα οξυγόνου.... μου φαίνεται πάρα πάρα πολύ ΄παράξενο γιατί στην προηγούμενη δεν κουραζόμουν σχεδόν καθόλου και τώρα σε λίγο με οξυγόνο θα τριγύρνάω....εσείς πως είστε????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινάκι νομίζω οτι με έπιασαν λιγο κορόιδο, αλλα εδω ολοι παρόμοιες τιμές εχουν μπορει να ειναι και συνενοοιμενοι να κρατούν τις τιμές ψιλά.

Κλείσαμε ραντεβού και για β επίπεδου 10/7 ,120 ευρώ μας είπαν.

Σε εσάς τι τιμές παίζουν?  

Ανυπομονώ παντός να πάω γιατι απο οτι έμαθα το βλέπεις το μωράκι με χρώμα σαν σε φώτο. 

Και εγώ κουράζομαι αρκετά εύκολα ακομα και οταν απλα κάθομαι σε μια καρέκλα, πιστεύω οτι ευθύνεται και η ζεστή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρακι μου μη το σκέφτεσαι, έτυχε.....δυστυχώς τα πάντα για αυτούς είναι εμπόριο...

αχ και εγω θέλω να φτάσει η στιγμή να κάνω τη β επιπέδου αλλα έχω ακόμα πολύ....νομίζω πως η τιμή που σου είπανε είναι καλή...πέρισυ όλες οι φίλες μου 150 ευρώ πλήρωσαν. εγω ακόμα δεν έμαθα...στην 22 εβδομάδα την κάνουμε ή κάνω λάθος????

βρήκες αντιηλιακό???

 

διαβασα σε ένα site ότι καλό είναι να ξαπλώνουμε από την αριστερή πλευρά γιατί έτσι παίρνει περισσότερο οξυγόνο το έμβρυο. εγω που το δοκίμασα αισθάνομαι καλύτερα αλλά μπορεί να είναι και μια ψευδεύσθηση....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου!!!πήγα το πρωι γιατρό κ προς το παρόν το μωρά κι είναι καλά..θα φανεί κ στο αίμα που πήραν την αλλη βδομάδα..μου είπε οτι μπορεί να χρειαστεί αμνιοπαρακεντηση..θα δειξει το παππά..λογου ηλικιας τώρα γίνετε αυτό..πλήρωσαν τελικά 57ε στον μικροβιολόγο.. στον γιατρό μου τίποτα..κορίτσια κ εγώ κουραζομαι πολύ εύκολα..ανηφόρα κ σκαλιά λαχανιαζω..όπως λέει κ ή Κατερίνα μασκα οξυγόνου θέλουμε!!για μπάνιο στην πισίνα μου είπε όχι..στην θάλασσα όσο θέλεις!!ααα ξεχασα να σας πω,το φύλο του μωρού ενω είχε ορθανοιχτα πόδια είχε τον ομφάλιο λώρο αναμεσα κ το έκρυβε το εργαλείο μας!!!την αλλη φορά θα το δουμε!αυτό που λες Κατερίνα για την αριστερή μεριά το μωρο ηταν απο δεξια μεριά χαμηλά..εντ μεταξύ ο πλακούντας μου ηταν πολύ χαμηλά κ μου είπε ξεκούραση κ όχι σεξ γιατί θα έχω αιμοραγία..Μαρία κ εγώ στην β επιπέδου πριν 2 χρόνια πλήρωσα 140ε ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο δελφινάκι πολύ καλά τα νέα σου....αχ τσακπίνικο πρέπει να είναι αφου σας κοροιδεψε και δεν ειδατε το φύλο χιχιχι....πολύ καλή τιμή σου βγήκε....

ναι φυσικά όχι μπάνιο στην πισίνα και ούτε και σε θάλασσα που να μην είναι πολύ καθαρή..

και μένα για σεξ μου το απαγόρευσε για προοληπτικους λόγους γιατί λέει οτι προκαλεί συσπάσεις....

εγω για να πω την αλήθεια δεν θα ήθελα να κανω τη β επιπέδου αλλα μου είπε θέλω δε θέλω θα την κάνω είναι απαραίτητη....

σήμερα δοκίμαζα τα σορτσάκια του συζήγου αλλα όλα με πλήγωναν στην κοιλιά, φανταστείτε πόσο φούσκωσα, ευτυχώς βρήκα ένα πολύ πάλιο δικό μου και του έβγαλα το λάστιχο και είναι πολύ πολύ ανετο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κουκλες! ειμαι ψοφια στη κουραση γυρησαμε απο ενα 2 μισαωρο στη παιδικη και μολις εκανα μπανιο και μπηκα να διαβασω νεα σας. θα σας τα πω γρηγορα γιατι θα παω για υπνο. απο αντιλιακο πηρα athelios 50 δεικτη για μενα και για τη μικρη μου αλλα δε θα βγαινω στον ηλιο και σιγουρα μετα τις 4 θαλασσα.

Μαρία σου ειπε ετσι για το σεξ ε? μμ κι εμενα μου ειπε οχι το πρωτο τριμηνο χωρις να συντρεχει ιδιαιτερος λογος αλλα χτες κατι καναμε.. προσεκτικα βεβαια,, αλλα  θα τον ξανα ρωτησω την αλλα βδομαδα που θα παω για αυχενικη. 

στη κορη μου στη β επιπεδου ειχα πληρωσει 150 και στην καμπυλη ζαχαρου 70. 

 

Κορίτσια!!!!!!! νιωθω το μπεμπε!!!!!!!!!! και δεν ειναι ιδεα μου. εχει 2-3 μερες κανει χτυπηματακια τακ τακ πολυ σιγανα κατω πιο χαμηλα απο τον αφαλο! 

 

εγω δεν εχω ασανσερ και ανεβαινω 2 οροφους με τα ποδια λαχανιαζω γινομαι χαλια γενικα κουραζομαι πολυ. οι αναγουλες μου ομως εχουν ελλατωθει ελπιζω να μην ειναι προσωρινο 

 

αυτα κοριτσια δε θυμαμαι τι αλλο ηθελα να σας γραψω  καθως διαβαζα τα νεα σας,  θα τα πουμε αυριο! φιλια σε ολες καλο βραδυ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα όμορφες!!!Ιωάννα τι τέλεια που το αισθάνεσαι!!!περιμένω πως πως κ πως να το καταλάβω!!όταν είδα χτες το Μπεμπέ να έχει το χερακι κοντά στο στόμα μου ήρθε να κλάψω..μεγαλωσε το γιαβρακι μου..είναι κ ντροπαλό!!Κατερίνα ναι είναι υποχρεωτικό ή β επιπέδου.. κορίτσια το σεξ δεν απαγορεύεται παρα μονο σε μεγαλο πρόβλημα αν υπάρχει.. απλα σε ελαφριά μορφή σεξ κ όχι αγριο..χιχι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...