Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 52
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

melissa1973 σου στέλνω κι εγώ όόόόόόόόόλη την θετική μου ενέργεια!!!!

Να δείς!!! Ολα θα πάνε super αυτη τη φορά!!!!

Θα έχεις φασολάκι στην κοιλιά σου σε λίγο καιρό :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας ρωτήσω κάτι αν ξέρετε; Παίρνω τα utrogestan (6 την ημέρα), medrol (1 την ημέρα), cyclacur και proluton ένεση κάθε δύο ημέρες. Νιώθω απίστευτη κούραση, σχεδόν ζαλάδα. Είναι άραγε δικαιολογημένο; Είχε καμία σας αντίστοιχο σύμπτωμα; Από την Πέμπτη που έγινε η εμβρυομεταφορά δεν κάνω τίποτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ,ΜΕΛΙΣΣΑ.ΕΚΑΝΑ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ ΣΤΙΣ 19/12.ΧΟΡΙΑΚΗ ΘΑ ΚΑΝΩ ΣΤΙΣ 2/1.ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΑΠΟΨΥΧΘΗΚΑΝ ΕΠΙΤΥΧΩΣ 3 ΕΜΒΡΥΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΑ ΕΒΑΛΕ ΟΛΑ.ΕΧΩ ΗΔΗ ΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ.ΔΕΝ ΤΗ ΣΗΚΩΝΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΖΟΜΑΙ.ΕΧΩ ΠΟΝΟΥΣ ΣΤΗ ΜΕΣΗ ΚΑΙ ΧΑΜΗΛΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ.ΕΤΣΙ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ.ΕΛΠΙΖΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΤΙΚΟ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ.ΠΑΙΡΝΩ 6 UTROGESTAN,3 ESTOPAUSE,1 SALOSPIR KAI 1 FILICINE.ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΤΗΣ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑΣ ΓΕΝΝΗΣΕ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΟΥ ΑΔΕΡΦΟΥ ΜΟΥ.ΕΙΠΑ ΠΩΣ ΜΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΕΦΤΑΣΕ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΚΑΙ ΜΙΑ ΞΕΚΙΝΑ.ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗ ΔΙΑΨΕΥΤΩ.ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ.Ο ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΣ ΧΡΟΝΟΣ ΝΑ ΣΟΥ ΦΕΡΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΠΙΘΥΜΕΙΣ.ΕΧΕ ΠΙΣΤΗ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ.ΕΛΠΙΖΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΔΥΟ ΜΑΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΡΑ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΣΥΝΟΜΗΛΙΚΑ ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ!! ΟΙ ΠΟΝΟΙ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΑΝ ΑΥΤΟΙ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ? ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΜΙΛΗΣΩ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΗΞΙΜΟ, ΚΟΝΤΕΥΩ ΝΑ ΣΚΑΣΩ! ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΣΟΥ ΠΟΣΟ ΕΙΝΑΙ? ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΘΗΚΕΣ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΣΟΥ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ Η ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ?:kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑΙ,ΟΙ ΠΟΝΟΙ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ.ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΕΚΑΝΑ ΤΗ ΜΙΚΡΗ.ΕΙΝΑΙ 10,5 ΜΗΝΩΝ.ΗΤΑΝ ΤΡΙΔΥΜΑ ΩΣ ΤΗΝ 13 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΗΣΑΝ ΤΑ ΔΥΟ.ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΜΕΙΝΕ Η ΔΕΣΠΟΙΝΟΥΛΑ.ΤΩΡΑ ΤΟ ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΟ ΗΤΑΝ ΚΑΛΟ,ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΑ ΕΜΒΡΥΑ.ΠΡΗΞΙΜΑΤΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΟΥΤΕ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ.ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥ ΚΑΠΟΙΑ ΤΣΙΜΠΗΜΑΤΑΚΙΑ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ.ΜΑΚΑΡΙ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ.ΠΟΣΟ ΣΟΥ ΣΤΟΙΧΗΣΕ Η ΜΕΤΑΦΟΡΑ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΤΑΨΥΞΗ ΕΙΧΕ ΣΤΟΙΧΙΣΕΙ 3.600,00 €. ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟΣ ΚΥΚΛΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΑΚΟΜΑ. ΠΑΝΤΩΣ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΝΑΜΕ ΜΑΚΡΥ ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟ ΔΕΝ ΠΕΡΙΣΣΕΨΑΝ ΕΜΒΡΥΑ ΓΙΑ ΚΑΤΑΨΥΞΗ. ΑΝ ΜΟΥ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙΣ ΣΕ ΠΟΙΟ ΚΕΝΤΡΟ ΕΚΑΝΕΣ ΤΗΝ IVF?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΣΤΟ ΑΤΤΙΚΟ.ΔΕΝ ΜΟΥ ΣΤΟΙΧΗΣΕ ΤΙΠΟΤΑ.ΤΗΝ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΣΤΟ ΕΜΒΡΥΟΑΡΤ.ΕΦΥΓΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΤΙΚΟ ΚΑΙ ΠΗΓΕ ΕΚΕΙ.ΜΟΥ ΣΤΟΙΧΗΣΕ 500 ΕΥΡΩ.Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ.ΕΣΥ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΚΑΝΕΣ?ΜΑΚΡΥ ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΕΜΕΙΝΑΝ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΨΥΞΗ ΤΑ 3 ΕΜΒΡΥΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΒΑΛΕ ΤΩΡΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια συγνώμη αν γίνομαι αδιάκριτη... Αν σας φέρνω σε δύσκολη θέση πάντως μπορείτε να μην μου απαντήσετε!!!Προσπαθώ 3 ολόκληρα χρόνια.....αποτέλεσμα τίποτα. Τον 1ο χρόνο χαλαρά καθόλου άγχος ούτε που το σκεφτόμουν- Σε γιατρό πήγα μετα τον 1,5 χρόνο όπου και άρχισα να αγχώνωμαι. Μετά τα 2 χρόνια και για 1 χρόνο είμουν εντελώς φρικαρισμένη με το θέμα. Τώρα είπα οτι θα πηγαίνω σε γιατρό αλλά πιο χαλαρά απο θέμα άγχος...Έχω περάσει πολλά απο θέμα ψυχολογίας και μπορεί να χρειαστεί και εγω να κάνω εξωσωματική... το σκέπτομαι να σας πω την αλήθεια. Τα Χριστούγεννα γίνομαι 33 και αρχίζει ο χρόνος μου να με πιέζει. καταλαβαίνεται. Εσείς πόσο καιρό προσπαθείσατε για φυσιολογική σύλληψη πριν προχωρήσετε στην εξωσωματική? Τι σας οδήγησε στην εξωσωματική? Καταλαβαίνω οτι είναι πολύ προσωπικό το θέμα και αν θεωρείται οτι γίνομαι αδιάκριτη μην μου απαντήσετε... Πάντως σας εύχομαι καλά αποτελέσματα μέσα απο την καρδιά μου πραγματικά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Melissa mou

Kala apotelesmata,

apo tin kardia mou...!!!

Ntinad

Xristina33

kali epityxia kai se sas...!

Exw k gw ena sporaki stin koilitsa mou

((6 evdomadwn))

kai niwthw tin laxtara sas

))eidika otan DEN exeis paidi((...

Sas euxomai tis pio glykes giortes

ta kalytera Xristougenna

kai ta dwra sas apo ton Theouli...!

Exoume pisti kai tha pane ola kala,,

tha deite!!! Eimaste parea,

xamogelame kai OLES stelnoume

thetiki energeia...!!!!!!!!!!

Kalimeeeeeeeera mas. . . . . . . !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλες!!! Τη Δευτέρα είναι η μεγάλη μέρα του τεστ κύησης και η πίεσή μου έχει φτάσει 30! Εντωμεταξύ ζαλίζομαι απίστευτα (μάλλον από το χαπάκωμα) και έχω μια τσουτσούρες μια αναμούρες σαν κλιμακτήριος...ούτε εγώ δεν με αντέχω, φανταστείτε ο καημένος ο άντρας μου!!! Επιτέλους να δούμε τι έχει γίνει και να τελείωνει αυτό το μαρτύριο. Αυτά με την πολυλογία μου, ευχαριστώ που με ακούσατε:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σου ευχομαι να μας ανακοινωσεις τη Δευτερα τα ευχαριστα!!!!!

Υπομονη, 2 μερουλες εμειναν και θα ξερεις!!!

Καλα αποτελεσματα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΕΛΛΙΣΑΚΙ ΚΑΝΕ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΟΠΕΛΑΡΑ ΜΟΥ ΛΙΓΕΣ ΩΡΕΣ ΜΕΙΝΑΝΕ ΚΑΙ Ο ΠΕΛΑΡΓΟΣ ΦΤΑΝΕΙ ΣΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΗΣ:) :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΣΑΣ ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΓΙ΄ΑΥΤΟ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΑ.ΕΝΙΩΣΑ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ ΚΑΙ ΚΟΥΡΑΣΗ. ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΠΑΜΕ ΓΙ΄ΑΛΛΑ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να κανεις μονο θετικες σκεψεις ,να εισαι

ηρεμη και να μην αγχωνεσαι,η ψυχολογια

παιζει μεγαλο ρολο και ετσι δεν θα βοηθηθεις

καθολου.....

think pink:P

μακαρι το νεο ετος να σου φερει

πιο πολυ τυχη και ενα αγγελουδι

για ανταμοιβη των κοπων σου:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Melissa θα σου πω τα τετρημενα κουραγιο και υπομονη..

Αν και δεν εχω περασει τη διαδικασια αυτη γνωριζω για την ψυχικη φθορα και τη ματαιωση που προκαλλει καθε αρνητικο αποτελεσμα:(

Ομως η νεα χρονια μολις αρχισε και εσυ μεσα στο 2009 θα τα καταφερεις!!:);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια να σας ρωτησω μετα την εμβρυομεταφορα ποσες ωρες κατσατε ξαπλα και μετα πηγατε τουαλετα? εγω ημουν να σκασω και πηγα στα 10' λεπτα αφηστε που απο το αγχος μου μετα πηγα τουαλετα κανονικοτητα ( τωρα βρηκε να λειτουργσηει το αντερακι μου?) ενω ολα ηταν θετικα πιστευω οτι τα χαλασα ολα εγω .

Απαντηστε μου θα τρελαθω

φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Gigi γεια σου!

Τι σου είπε ο γιατρός σου; Σου είπε να μείνεις ξάπλα; Δε νομίζω πως το ότι πήγες τουαλέτα θα έχει επηρεάσει σε κάτι αρνητικά.

Μη σε πιάνει πανικός.. ψυχραιμία!

Εύχομαι να πάνε όλα καλά και σε λίγες μέρες να'χεις θετικά νέα! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι, είχα κι εγώ τις περιπέτειες μου..

Αλλά τώρα είμαι ξανά στην προσπάθεια.

Κι ελπίζω..

Πότε έκανες την εμβρυομεταφορά; Χτες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...